jZao. Ja, bi) ons Smis wand vroeger ook ont zettend veel gebeld zoo'n avond, Marie Kükler ,wel gefeliciteerd met je ver- jaardag. Was bet dezen Maandag 26 No vember of a-3. Maandag 3 December? Ik weet niet .wanneer of je dezen brief hebt geschreven, dus wat o! beteekent: a.s. Maandag. Betsie en Mollie Aanen. na 5 December weet je wet weer wat te schrijven, denk ik. en trouwens als Mollie een zwerende vinger beeft, is schrijven ook lastig. Nellie van Leeuwen (Oegslgeest), wat grappige verhalen over dien duikelenden iaet, die bij jullie beeft gegeten. Je schreef: bet is erg leuk otn te zien. Heb jij hem dan zien duikelen? Betsy Rijnders, het stukje van het verhaat was deze week heel droevig, die arme Oetje. Wat je vertelt over je poesjes was niet vreemd voor mij, dat heb ik meer gezien, dat een poes enkel warme melk wil hebben. Viertal Raasveld. Het eierendragen be grijp ik nu goed na de beschrijving van Marie. Dat tonnetje rollen is dat op een ton loopen, waar Jopie een troostprijs voor kreeg? Karei, vertel mij volgende week maar af de postduif is gebleven. Krijgt Tonnie nu een. nienw konijn? Annie Zirkzee, je begrijpt, dat ik alles be halve blij ben met die sneeuw. Weet je nog wel van vroeger jaren 5 December als je boven kwam en we met elkaar zongen, her inner jij je dat nog wel? Dina Brinks, bet antwoord op jou briefje staat in het begin der correspondentie, heb je dat al gelezen? Corrie de Groot, geloof mij, ik zal je raad sel plaatsen, het ligt zeker onder in het sta peltje anders was ik het wel al eens tegen gekomen. Elsje Timmers. dat is verstandig van je >ra maar gednldig te wachten totdat het lot eens gunstig voor je zal zijn. Veel plezier hopr op Sint-Nicolaasdag. Dirk van den Burg, logeer je nu in hel zelfde huis als Annie Krüger, dat je samen met haar hebt ingezonden? Fransiscs, Giezen ,is je naam nu goed? Vervelend voor Lottie om ziek te zijn. Ik 'hoop. dat ze a.s. Woensdag weer beter zal zijn. Nelly Singeling, ik wensch je veel plezier 'op den dubbelen feestdag, wat zal je dan bedorven worden. Prettig, dat jullie goed vooruitgaat met orgelspelen. Jansje en Marietje Gordijn, je mag samen 'inzenden en onderteekenen maar het is ze- .ker Jansjfe. die er het meeste werk voor doet voor do raadsels. Jo Reyngoud, ik kreeg nu 2 brieven van je eh was blij uil den 2en brief te lezen, dat de bof weer over is. Zijn Jansje en Ma- jietje nichtjes van jullie I Nellie van Tol, als je den brief altijd over de post stuurt, kan je hem net zoo goed naar Den Haag, Fred. Hendriklaan 157 zenden. Wat hoor ik van Betsie, heb je 61 konijnen? Dal is veel. Louis Hartkamp, ik denk. dat jij dezer da gen in je vrijen tijd veel uitgaat met de prik slede, is het niet zoo? Gerrie Slootweg, dank voor de lijst: ik heb nog geen tijd gehad om hem goed te bekijken, éérst moeten alle Lcidsche brieven gelezen en beantwoord. Ik ben benieuwd naar je portretje. Rika van Veen (Zoeterwoude), 2 brieven tegelijk deze week. Gelukkig dat je moeder minder pijnlijk is. Ik begrijp best. dat je dan direct alles veel gezelliger vindt. Als het Dinsdag in Zoeterwoude zulk weer was ge weest als nu hier in Den Haag, dan had je den brief weer niet weg kunnen brengen o, zóóveel sneeuw. Jo en Neeltjc van Leeuwen, ditmaal maar sens samen, want er valt vandaag weer zóóveel te beantwoorden. Zijn jullie naar Leiden geweest om alle élalages eens te be kijken En heeft Jo prettig Vaders verjaar- zlig gevierd Oatrien Zandbergen, heusch ik verklap geen geheimpjes, dal heb je al gemerkt Neen het is veel aardiger als je niet meegaat 'als de inkoopen worden gedaan, dan blijft alles een verrassing. Annie Nagtegaal, van jou ook al weer een /ardig soort geheim, waar ik dus niet op mag antwoorden, maar ik heb alles toch wel goed gelezen hoor. Veel plezier hoor, je be drupt mjj yyel. i Clazina van Venetie, je weet het, ik ver klap niels van wat mij wordt toevertrouwd. Heb je zoo gelachen om het idee, dat de heele raadseljeugd mij om den hals zou vlie gen. Wat zou je dan wel zeggen van dat idee dat allen een schoen bij mij kwamen zetten. Marie van Dijk, ik ben zóó bang geworden van je bedreiging als ik dien eenen bewus- ten naam zou zeggen, dat ik van harte hoop je niet tegen te komen als ik weer eens in I-eiden kom, want verbeeldt je dat ik mij dan zon vergissen. Wat geniet je toch van je postzegelverzameling I Adriana Slegtenhorst, was het een mooie film Zeker wel. Die eene voordracht, waar je over schrijft, ken ik heel goed. Drietal van Beek, ik heb heusch zooveel raadsels nog liggen. Zoodra ik die van jullie in handen krijg, zal ik ze plaatsen als ze goed zijn. Die geheimpjes van te voren is ook al zoo heerlijk, dat weet ik best, en ma ken jullie ook surprises thuis Annie, Mijntje en Marietje de Haas, drie brieven deze week, heel gezellig en ieder vertelt mij weer wat anders. Nero heeft ver leden jaar een goeden verjaardag gehad, zou het dit jaar weer zoo wezen Onze hond thuis kreeg op SL-N'icolaas altijd een eigen pakje, de poes ook en daar zat een stukje leverworst in. Is dat niet lekker Aanlig wat Marietje schrijft over dien olifant Mijn groeten terug aan kleine Lena. Nees Moolenburgh, wat mooie namen heb je, zulke bijzondere die men maar hoogst zelden hoortop school heet zeker geen en kele jongen zooals jij. Rika Bliek, stop de kindercourant voort aan maar veilig weg. Was de kindervoor stelling op Woensdagmiddag aardig Heb je ervan genoten Corrie, Marijtje en Diewertje Uitlenbo- gaard, deze week waren het weer drie flinke brieven van jullie. Corrie ik ken die liedjes en verzen allemaal wel waar je over schrijft, Marijtje over dien brief van Gerrie heeft zij mij zelf al uitgelegd, dat ze het er weer had uitgenomen, het is volstrekt niet jou schuld Hoe prettig dat jullie goed opschieten met pianospelen. Ik houd ook dolveel van mu ziek, om te hooren èn om zelf te spelen en te zingen. Diewertje heel aardig hoor, dat eene geheimpje dat je mij vertelde. Wat zal je pop er lief uitzien met pijpkrullen Nogmaals wensch ik allen, groot en klein, een reeds genoeglijk, vroolijk St-Nicolaas- feest toe. Hartelijk gegroet door de Raadseltante, genaamd, A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. SoIdalenlenlententoqnstelHng 2. A n n a n o o r noot arts 3. Beuk, eik, linde, iep. A Metaal. 5. Wonderkind. 6. Donderdag, dat schrijft men met 9 let ters, alle anderen met minder. 7. 2, de buitenkant en de binnenkant. 8. De letter lr 9. Jacob. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Rika van Vec-n (Koudekerk, Jo v. Leeuwen Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), Emanuel Eljou. Clasina Lepelaar, Annie Nagtegaal. Adriana Slegtenhorst, Clazina Singerling, Adriana Singerling, Johanna Voorbrood. Se- mien Voorbrood, Drietal v. Beek, Nees Moo lenburgh, Corrie Uittenboogaard, Marijtje Uittenbogaard, Louis Hartkamp, Gerrie Slootweg. Catrien Zandbergen, Jolanka Do- hiokos, Nellie van Tol, Jo Reijngocd, Adriaan Reijngoud, Jansje Gordijn, Marietje Gordijn, Cornclis Koet, Fransisca Giezen, Rika van Veen (Zoeterwoude, 2 brieven), Marie van Dijk, Clazina van Venetie, Annie van Beek, Annie de Haas, Mijntje de Haas, Marijtje de Ilaas, Jan Arbouw, Adriaan Arbouw, Nellie van Beijeren Bergen en Henegouwen, Nelly Singeling, Janna Singeling, G. G. N. van den Ameele, Wouter van den Berg, Anni Krüger, Dirk van den Burg, Elsje Timmers, Corrie de tout, Truusie HOner, Dina Bronks, Nelly Broers, Henk Broers, Nico Mieloo, Annie Zirkzee, J. H. Krooder, Marié Raasveld, Karei Raasveld, Tonnic Raasveldj Jopie Raasveld, Betsy Lambrechts, Mientjc van Zwieten de Blom, Belsy Rijnders, Jo Taffijn, Wietske Nolet, Tonnie Haupt, Ina Haupt, Hein Bloemink. Anton van Brussel: Nellie' van Leeuwen (Oegstgeest), Jo Liese.' Actje Hogenes, Wim Nieuwland. Harmen Nieuwland, Jan Meijeraan, Bertus Tegclaar, .Vdnaan Bolle, Betsy en Harry van Arneron- gèn, Johanna Nieuwkerk. Marietje van Ber- kel, Marietje Verbiest, Alida Verbiest, Rika Verbiest, Lena Planken, Ella Brugmans, Wim Oppelaar, Nelly de Boer, Lenie Stou ten, Coba Hoope, Peter Hoope, Jan Hoope, Ansie Hoope, Nellie van Berkel, Wim den Dopper, Corry den Dopper, Annie Kuiven- hoven, Marius Segaar, Betsie Aanen, Mollie Aanen, Siebe de Roos, Paullje de Roos, Kla- zina Parlevliet, Dirk de Groot, Marie van der. Meer, Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Marie en Piet Kükler, Philippus v. d. Meer, Annie Huisman, Jac. Selier, Jan Hemerik, Bram Hemerik, Annie Coster, Ma rie Verkoren, Marie Zaalberg en een brief zonder naam in een groot wit couvert met mijn adres in Den Haag er op. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de bleineren 3. I. Ingezonden door Nellie en Marijtje van Klaveren. Wanneer is het de geschikste tijd om te eten? U Ingezonden door Anton van Brussel. Welke scharen worden niet geslepen? m. Ingezonden door Anni Krüger. Met k zit ik aan de muren. Met b vindt men mij aan de huizen, met v ben ik een roofvogel, met t een soort vet of smeer. i IV. Ingezonden door Catrien Zandbergen. Ik dien bij u thuis voor veel lekk're zaken. Maar bij den soldaat om veel leven te (maken. V. Ingezonden door Klazina Parlevliet 1 2 3 4 een soort van schroef. 2 een zeer vette vloeistof. 3 't tegendeel van begin. 4 iets dat wordt uitgesproken. VI. Ingezonden door Marie en Piel Kükler Op welke bedden gaat een mensch niet slapen? vu. Ingezonden door het drietal de Haas. Ik besta niet en heb ook nooit bestaan, alleen in sprookjes. Geef mij een andere staart, dan kan naaister of kleermaker mii nooit missen. VHL Ingezonden door Nanny Bos. Wat heeft het zwaarder de koffie of de thee?. IX. Ingezonden door Christine Massa. Wat staat hier? beide wie beide vindt iets leert mate

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 20