AMFWnTES. CORRESPONDENTIE. wel heb, wonderbe6t afgekomen. Probeer eens, of je kunt gaan staan I" Dirk stond op. „Mooi!" zei de dokter. „Drink eens een beetje water. Loop pu eens naar de deur." Dat ging ook goed. „Precies zooals ik dacht", zei de dokter tegen den apotheker. „De auto heeft hem wel omver gestooten, maar 't is vooral de schrik geweest, die hem bewusteloos heeft gemaakt. Hij kan wel loopen; dat is zelfs heel goed voor hem. Laat uw bediende hem maar thuis brengen." Zoo gebeurde het. Zijn moeder schrikte niet weinig, toen ze Dirk met een bleek gezicht zag binnen komen. „Jongetje, jongetjezei ze, toen ze ge hoord had, wat er gebenrd was^ „en je hadt me nog zoo beloofd „Ja moeder't Was heel verkeerd van me", zei Dirk. „Óch ventje! Je hadt voor je heele leven ongelukkig kunnen zijn. Onthoud toch beteT, wat je je moeder belooft Dat heeft Dirk zich ook voorgenomen en t is te hopen, dat hij het nu maar nooit vergeet. Ingezonden door Anton van Brussel. Hij wis! hoe Moeder was. Juffrouw: ..Piet met hoeveel kinderen zijn /ullie thuis?" Piet- ..Zeven kinderen, juffrouw. Juffrouw ..Stel nu eens Piet. dat je moe der een appeltaart bakt. en je vader en moeder en al de kinderen aten die appel taart ineens op, het hoeveelste deel kreeg ieder dan?" Piet; ..Een achtste deel, iuffrouw." Juffrouw. „Mis. want jullie bent met z'n negenen Piet: „Maar ik weet zeker, juffrouw, dat [Moeder zou zeggen, dat ze er geen trek in had". Nu nadert het heerlijke kinderfeest toch al (met rassche schreden, en als ik de volgen- jde week aan jullie schrijf is het al bijna af- geloopen en als jullie die correspondentie [zult lezen is het geheel afgeloopen. Ik had jprijsraadsels beloofd in de maand Deeem- ,h?r; dat zal ik dan aanstaande week doen, idu9 op Zaterdag S December, want als ik Ihet nu deze week al deed. dan zou de jeugd [er geen tijd en geen gedachten voor hebben, want nu is ieder vervuld: Wat zal de Sint [mij brengen? of: Wat zal ik op 5 December [eens doen om ouders, broers of zusters te verrassen? Ik geef ze dus liever pas na St NicolaaS, maar toch nog in diezelfde heer lijke week. Ik wensch allen heel veel plezier, ik hoop |dat allen heel dankbaar en verheugd zullen [zijn, af ze nu veel'of weinig krijgen, je 'moet altijd maar bedenken al krijg je nog Izoo weinig dat er o zóóvele kinderen zijn, die niets krijgen: als je even nadenkt weet je dat allen heel gord. Mochten er onder mijne' ieugd zijn. die dien dag ook anderen eens •en pleziertje verschaffen, dan denk ik dat ze zich dubbel gelukkig zullen voelen. Ik las met zooveel genoegen in vele brie- ren, dat de kinderen ook wat bedenken om de anderen thuis eene kleine verrassirg te bereiden: mooi zoo. dat maakt het feest dub bel gezellig. Dat weet ik hij ondervinding: ik vierde menigen recht gelukkigen goeden St. Nicolaasavond in mijn ouderlijk huis. en nu geniet ik nog van al die mooie herinne ringen. Moge dat met jullie "later oók het ge val zijn. Bepaald St. Nicolaas vieren zooals vroeger doe ik niet meer, maar toch denken er velen nog aan mij: dit zeg ik tot gerust stelling van verscheidene kinderen, die bang Zijn dpt ik heelemaal niets zal krijgen. Een van mijn nichtjes vraagt of ze haar schoen bij mij mag zetten. Och wat heb ik hartelijk gelachen toen ik die vraag las. hinderen lief, verbeeld je toch dat al mijn raadselneefjes en nichtjes een schoen bij mij 'zouden zetten, dan zou ik wel een heel ma gazijn Van schoenen en laarzen kunnen op- Toosje-ijdeltujt, keurig zie j' er uit, maar leg nu dien spiegel neer, foei, 'k zeg het je nu niet meer, hoor je 't, kleine Toos anders word ik boos I Toosje-ijdeltuit, o, wat zie j' er uit 1 maar 't is heusch je eigen schuld je waart zoo er van vervuld, hoe je jurkje stond, en keek dus niet rond. richten en mijne kamer zou zóó vol zijn, dat ik voortdurend er over rolde. Is het niet grappig om daar eens aan te denken, hoe het er dan bij mij zou uitzien. En nu maar eens een apart praatje met velen. Zusjes van Berkel, als je van plan bent trouw mee te doen, ben je van harte wel kom. Rika van Veen (Koudekerk) erg ge sneeuwd heelt het hier gelukkig niet verle den Zaterdag en Zondag, wel gehageld en een klein beetje fijne sneeuw. Veel succes, je weet wel waarmee; ik hoop dat het heel Mooi zal worden. Ansie Hoope, dat is flink hoor dat je mij zeil al hebt geschreven en zoo netjes met inkt nog wel. Door alle brieven ken ik jullie allen nu al zóó goed dat ik weet dat het een heel gezellige goede 5e December voor je al len zal zijn. Lenie Stouten, deze laatste maand van het jaar is wel rijk aan prettige dagen, is het niet? Eerst de Sint en dan de Kerstva- cantie. waarin je uit logeeren zult gaan. Nelly de Boer. vandaag eene nieuwelinge voor mijnu hangt het verder van jou af. of je eene goede bekende voor mij wilt worden. Wim Oppelaar, ik miste je al heel lang; wil je voortaan weer geregeld meedoen? Het is mij best, hoor. Ella Brugmans. ziek geweest? Dat is ver velend. maar toch beter verleden week dan in de St. Nicolaasweek. vindt je ook niet? Zusjes Verbiest, daar heeft dit jaar niet meer van kunnen komen, dat ik in Leiden kwam logeeren. Aanslaande week hoop ik te hooren dat je voordracht goed is gegaan en je eene deftige mevrouw was. hoor Alida- Van je ïjdelheid heb je nu wel spijt 1 ja, ik zie het je wel aan toe kind, blijf daar zoo niet staan kom maar heel gauw hier, 'k help je met plezier I 1 - 't Daagsche jurkje maar zoo, nu ben je klaar, kind, denk er nu dikwijls aan, hoe 't vanmorgen is gegaan. hoor je 't, kleine Toos neen, 'k ben niet meer boos 1 HERMANNA- Betsy en Harry van Amerongen dat we», ten jullie wel, ik verklap het niet wat mij als geheim wordt verteld. Aardig vroolijk gezicht hè. al die uitstallingen in de winkel» vooral als de lichten al branden. Jan Meijeraan ik zal je nieuwe raadsels bewaren, er liggen nog zdbveel op een beurt! te wachten. Wim en Harmen Nieuwland, het is druk in Leiden, ik lees in zooveel kinderbrieven over St. Nicolaas die per stoomboot of per vliegmachine aankwam. Ik vind het veel aardiger in een stoomboot, die oude bisschop moet toch niet door de lucht vliegen. Antje Hogenes heel aardig van je "hoor, om zelf een boekenlegger voor mij te wer ken: dat was dus al eene vroege St. Nico» laassurprise voor mij. Wel bedankt. Anton Van Brussel, nu ben ik het volko men met ie eens wat betreft alles wat je mij over St.-Nicolaas schrijft, ik denk er precies zoo ovr. dat verzeker ik je. Ina en lonnie Houpt. groot gelijk om een lange verlanglijst le schrijven, des te gemak kelijker voor den Sint om er wat van uit te! kiezen Marie Zaalberg, als het in Leiderdorp net zoo is als hier in Den Haag. dan kan je nu volop genieten van sneeuw, het ligt hier tenminste heel dik, het is geheel de witte wereld 1 Jan Hemerik. wat verbazend veel cadeaus' en lekkers heb ie o^hsd voor 'O verïiirdag, en nu komt 5 December nog. Vond je het eieen'ijk niet jammer om zoo vlak voor Sinterklaas jang te zijn? Annie Huisman, het antwoord op je vra gen ovei mijn St. Nicolaas-viering heb je in het begin der correspondentie al kunnen le-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 19