c In verkeerde Schoenen. VIRGINIA CIGARETTES LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 November. Tweede Blad. Anno 1S£3. Er komt een tijd dat ge ze gaat rooken Waarom niet sheden No. 19548. UIT DE RAADZAAL FEUILLETON. Slijp- en Aanzetmachines voor „Gilletter-Mesjes. Gebrs, SUSAN, Haarlemmerstr. 39 41. GENEESKUNDIGE BRIEVEN. u n RECLAME. 426S ARDATH LONDON. Wanneer wij op de jongste raadszitting terugblikken, dan komt direct bij ons op de gedachtede raad is in een oude fout teruggevallen; de praatziekte had. over 't algemeen weer haar intree gedaan. En wel van 't begin tot 't einde. Het begon al bij diverse kleine punten en het eindigde pas bij het laatste behandelde punt, het hoofd punt van de gansche agenda, de riolee- ring-Levendaal-Mare-affaire. Toen te mid dernacht voor de laatste maal de voorzit- terlijke hamer viel ten teeken van sluiting, .was de agenda nog niet afgedaan. Wat zeer goed mogelijk ware geweest, zoo niet zooveel tijd was verdaan en ook ah houdt 'men rekening met het - feit, dat de raad yan kwart voor vier tot ruim halfzes in geheime Jitting ging, om den heer Yan den Steen van Ommeren te hooren over het grootte plan, dat 's avonds in openbare zit ting ter tafel zou komen. Om kwart voor vier wasemen nog niet. door de eerste 19 punten heen, dank zij allerlei futiliteiten en (misschien wat onparlementair uitge drukt) gedaas. Yan futiliteiten is een voor beeld de alleen als een soort politieke hak aan de rechterzij bedoelde opmerking van den heer Verwey bij den wettelijk verplich ten steun aan eenige Ih.-K. scholen on voorts ook nog het verzet van zeer lut tele beteekenis en ieder jaar tegenwoordig ■haast terugkeerend bij het voorstel tot verhuring der Stadszaal tegen verminderd Jarief aan de Leidsche Pluimvee-vereeni- ging. Van gedaas was een voorbeeld de wij» waarop de heer Groeneveld zijn bezwaren inkleedde tegen de verordening tot be perking van het verkeer op Zaterdag in de omgeving van en op de markt zelf. We durven zelfs gerust hier zeggen: onaange naam gedaas, en allesbehalve er op bere kend, om het prestige van den raad naar buiten te verhoog en. Niet van humor ontbloot was, dat de beer Spendel bij het voorstel t-ot opruiming van de St.-Jorisbrug over het Levendaal aandrong op kort afdoen, terwijl niemand blijkbaar a?,n tegenkanting dacht, zoodat het een bamerpunt was geworden, wanneer de heer Spendel zelf niet had gesproken De heer Eikerbout bracht een princi- pieele kwestie in debat: nl. aanbesteden van werken als regel te nemen en niet langer ondershands een bouwwerk te gun nen, gelijk B. en W. nu voorstelden ten aanzien van 20" nieuwe woningen van „Ons Belang", hetgeen van do zijde van het col lege voldoende werd gemotiveerd. Zondeir dat de raad zich uitsprak de heer Eerd- man3 deed daarmede een rake zet won dc heer Eikerbout het pleit voor de toe komst, een ingediend voorstel, om ook nu nog bij „Ons Belang" een aanbesteding te doen plaats hebban opgevend, toen de heer Huui-roan zijn stem opeens aan B. en W. verleende, de risico van niet-bouwen niet willendo loopen, verbonden aan de kans van boogere aanbesteding dan de on- dershandsche gunning-som. Men weet het ïru: aanbesteden regel, ondershandsohe gunning hoogo uitzondering. Op zich zelf lijkt het ook ons de meest wenschelijke wijze van optreden. Inzake het marktelijk verkeers-verbod, ïeeds even genoemd, ging de raad in over groot© meerderheid met het voorstel der commissie voor- de strafverordeningen, die handelde op instigatie van politic en markt wezen, acooord. 't Is ongetwijfeld wel de makkelijkste manier van regelen, waarvan we maar matige bewonderaars zijn, doch groote bezwaren rijn er o.i. niet en ze wer den ook niet te berde gebracht. De oppositie, geleid door den heer Wil brink, tegen het voorstel van B. en W. om de vereeniging Onderlinge Yereeni- ging voor Ziekenverpleging te Leiden" te steunen met een tegemoetkoming van f 1 per persoon en per dag voor die leden, die anders recht zouden hebben op koste loos hulp van gemeentewege begrijpen wij niet al te best. Ziehier nu eens een krachtig middel om in i e hand te werken, dat velen, die anders maar roosjes laten zorgen in de gedachte: do gemeenschap is er goed voor, er toe worden aangezet om zelf in den vorm van contributie aan deze Naar het Engelsch, door 13ERTA RUCK. (Nadruk, verboden)). 69) Hij was gedateerd en geschreven op ka mers ergens in Bloornsbury. En nij begon aldua: Lieve, ouwe kerel. Ik verwacht, dat dit wel wat lam voor je wezen zal, maar als je goed over de dingen nadenkt, zal je er mij toch niet heolcmaal de schuld van geven. Dien avond in do taxi, toen je mij thuis bracht na die vortooning met de jongens, toen je de fatale vraag aan mij deedt, heb je er niet over gedacht mij te vragen of fk al eens to voren getrouwd geweest was..." Hier hiëld ik even op met le«zen. De twee woorden „te voren" hadden mij doen schrikken alsof er een mijn was gespron gen. ,,To voren getrouwd!" Met open mond keek ik van den eenen jongen man naar den anderen. Ik sprak tot den acteur. En vroeg, zijn antwoord kon mij buitengewoon veel schelen: „Was zij, was Miss Yera Yayne dan eerst met u getrouwd?" Weder op die manier van straks ant- twoordde hij; „Getrouwd met mij? O ja, zeven langs jaren geleden 1" O zei ik. Eu teen do waarheid lang- j lomerhand voor mij begon op tc jloemco, vereeniging mee te betalen en dan wordt gezégd, dat het ideëele wordt weggenomen. In den huldigen tijd is het klap loopen op de openbare kassen wel aan de orde van den dag. In vele gevallen noodgedrongen, 't zij erkend, maar toch ook in vele ge vallen niet- geheel gerechtvaardigd. Elk voorstel om dat anders te doen woTden, moest met beide handen worden aange grepen. Wat er voor tegenstrijdiigs in is, dat iemand, die recht op kostelooze be handeling heeft, toch zijn best doet, om zelf wat te betalen, zooals de heer Van Stralen opmerkte, ontgaat ons evenzeer. Van de zijde der vereeniging, die aldus voor een deel een last der gemeente af neemt, is het logisch dat zij vroeg om een tegen-prestatie, die belichaamd werd in het voorstel van B. en \V., dat er tenslotte met groote meerderheid doorging. Zij nog aangestipt, dat differentiatie in do contributie misschien aanbeveling zou verdienen, maar dat is en blijft een zaak der vereeniging. En nu het Hoofdpunt. Was het nu noo- dig dat eventjes zestien sprekers het woord voerden 'inzake de Mare-dcmping, zoodot het werd een vrijwel geregeld herkauwen voor of tegen? Dat had anders gekund, 't Mankeerde er nog maar aan, dat alle leden eens om beurt verklaarden, waarom zij voor of tegen iets zijnMaar dit ter loops. Het rioleeringsplan vond geen bestrij ding. De noodzakelijkheid om althans het eerste gedeelte daarvan uit te doen voe ren, werd algemeen erkend, 't Ging er z. h. st. door. Daarop volgde het Levendaal. Hier deed zich een eigenaardig en voor ons ietwat verrassend feit voor. De technische advi seur, de heer Van den Steen van Omme ren, had in zijn rioleeringsrapport dem ping van het Levendaal slechts heel even aangetipt, dat is waar, edoch later heeft hij dirccto demping ontraden uit vrees voor groote vervuiling van Rapenburg etc. Dat heeft hij, gelet op de uitlatingen van vele raadsleden wij zijn er natuurlijk niet bij geweest! 's middags in geheime zitting nog eens herhaald zonder daarover te worden geroepen ter nadere uiteenzet ting en ook de heer Krantz heeft hetzelfde verklaard zonder aangevochten te worden op de vergadering door dc Vrijz.-Dem. Don derdag j.l. belegd. Roerende overeenstem ming dus tusschen de deskundigen, waar bij wij ook Gemeentewerken nog kunnen voegen. En geen oppositie, zoolang zij er warer^ Zij hebben echter de hielen niet gelicht, of dc voorstellers van directe demping van het Levendaal handhaven hun voorstel, alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Aantoon en, dat hot mogelijk is, vermo gen. zij weliswaar niet, men zegt zoo iets als de techniek is wel zoo ontwikkeld om het mogelijk te kunnen maken, praat van oen gelegenheidsargument etc. en klaar is Kees. Men zal ons zeker niet kunnen verwij ten, tegenstander van Lovendaal-demping te zijn, maar zooiets gaat ons toch te ver. Het mag hard zijn, om zich in een onge twijfeld zoo urgente aangelegenheid go- wonnen te moet-en geven, maar zonder ge wapend te zijn met steekhoudende argu menten tegenover d° technisch op de hoog te zijnden achten wij net niettemin plicht. Wij hebben ons zelf noodo gc-bogen, doch hebben dit gedaan: bij gebrek aan doorzet tende tegen-argumenten. Wij herhalen echter met klem: demping van het Levendaal moet geschieden zoo gauw dit ©enigszins gaat en wij houden ons aan de toezegging van den voorzitter, die toezegging nemend in alle ernst. Ons overigens verheugend, dat ook B. cn W. thans met het oog op de Hoogcwoerd, demping van 't Levendaal beslist noodza kelijk oordeelen. Om direct een kleine ver betering te verkrijgen, is wellicht de idee Witmans niet geheel verwerpelijk, en in ieder geval, dunkt ons, het overwegen waard. 't Scheelde niet veel, of het voorstel tot directe demping was er riog gekomen, slechts één Btem. Waren twee socialisten niet' door ongesteldheid afwezig geweest, 't ware er doorgegaan. We meenen te mo- zei ik: „Dan moet zij nog met u getrouwd zijn Mr. Arthur Harrison sloeg zijn armen wocr over elkander keek op mij neder en knikte, zoodat zijn haar schudde. ,,.Ja zeker", bulderde hij. „Juist 11" Ik wendde mij af van het tableau, dat hij vormde, en zag het kalme gelaat van den anderen echtgenoot van Miss Vera Vayne. „Indien, indien hij met haar ge trouwd is, dan bent u het met-, veronder stel ik", hoorde ik mijzelf tot kapitein Me redith zeggen, bijna alsof ik hem de ver bazingwekkend^ tijding meedeelde. „Na/- tuurlijk kunt u het dan niet zijn, weet ul U is het zelfs nooit geweest!" Met de lakonieksta- stem, die ik ooit zelfs van hem gehoord beo, zei hij: „U heeft den brief nog niet geheel uit, geloof ik." „Neen," mompelde ik. Jin ik nam de ge. parfumeerde blaadjes weer op. De brief luidde verder: ,,U zal het kluohtig vinden, maar ik heb er geen oogonblik aan gedacht u van mijn eersto huwelijk te vertellen; het was zoo lang geleden, en u weet, wij, meisjes van het Vak, zijn 'zoo gewend onzen meisjes naam te behouden, dat ik totaal vergat u te zeggen, dat ik alleen „Miss" werd ge noemd op het tooneeli lk dacht er niet over u te vertellen, dat Mr. Harrison en ik ruzie gehad hadden en van elkaar waren gegaan, en dat ik van Alf, zijn eigen ge trouwden broer, gehoord had, d\t hij dood was en ik dat ook geloofde* Ik geloofde het waarlijk, George, en nam geen deel aan de pretjes. Ik heb dien brief van Alf jaren bewaard; er stond in, dat de arme Arthur nu weg was' en ik hem niet meer plagen kon, dat hij altijd in den herst kou .vatte en zich ziek voelde, dat wist ik zelf gen zeggen: tot groote strubbelingen en allerlei moeilijkheden en tot overgroot© kosten. Tot slot de demping der Mare. Tot ons genoegen hebben B. en W. in dat opzicht de nederlaag geleden en blijft de Mare behouden, zooals deze is. Op'de diverse motieven willen 'we niet meer ingaan, *r is niets nieuws meer van te zeggen. Zeer ontactisoh vonden we het aanzetten van den wethouder door den heer v. Stralen tot het oefenen van pressie door te drei gen met zijn portefeuille, en de heer Mul der ging daarop wijselijk niet in. Ons trof nog de lichtvaardigheid, waarmee van som mige zijden over het schoonbeidsarguraent geheel werd heengeloopen of dit zelfs een voudig werd ontkend, iets van toch booge oultureelc beteekenis. Waarover wij heen hadden willen etappen, zoo het- verkeer dat had geéischt, maar dat dit zulks vraagt, is niet aangetocad. En ware dat wel het geval geweest, dan had de dem ping der Mare nog geen baat gegeven, dan had men verder moeten gaan in de rich ring van wat zoo eventjes werd aan geduid, ten aanzien waar ran met recht mag gelden: wie zal dat betalen Gevaarlijk was en bier eindigen wo mee het amendement Knuttel, dat in zijn streven, het kwaad zoo klein mogelijk te maken had mnnen helpen het kwaad te doen zegevieren. Vergeten hebben we nog te memoree- ren, dat het nieuwe soc.-dem, raadslid de heer v. d. Heuvel een goed entree deed en in zijn maidenspeech gelukkig was. Hij schijnt zich het recht, van zelfstandigheid voor te behouden, ook in belangrijke kwes ties, een gunstig verschijnsel. RECLAME. Zie Etalages bij 4298 wel, en nog een anderen brief, waarin Alf terug schreef, dat Arthur begraven was in Californië, na een mistigen avond bij de goede oude Bohemers, waar hij naar toe gegaan was met do Nummer Veertiende Compagnie, en hij zond mij een prentbrief kaart met een oneindige massa bergen met een kruisje om aan te duiden, waar hij begraven lag. Het was eerst toen wij elkaar ontmoet ten, de heer Harrison cn ik op het bureau van Verloren Goederen in de Linsestreet, waar ik van de stoomboot naar toe gegaan was met de parasol met het papegaaien- kopje, dat uw vriend Majoor Thornton mij gegeven had als huwelijkscadeau, da» u mij met een veer hau kunnen neerslaan. En wat kon ik er aan doen, cat wij weer goede vrienden werden? Het was of wij den dag van gisteren van elkaar geschei den waren en iedereen zou hetzelfde ge daan hebben, die in mijn schoenen stond. Zeg wat u wil, bij is de eenige man, dio eigenlijk ooit bij mij paste. Hij was het, dio anij overhaalde niet naar New-York te gaan op die boot. Want. wat hadt je r>r aan een salaris te krijgen bij de Movies als een echte minister, ais je toch misschien cn heel waarschijnlijk getorpedeerd wordt door die Hunnen, voordat je aan Long- Island aanlandt of een cent salaris ont vangt? Dus, George, ik stemde er in toe weer met hem te beginnen, aangezien ik toch ook zijn vrouw ben en ik durf wel zeggen, dat ik hem helpen Ran het gezel* schap te vormen, waarmee hij de volgende maand wil beginnen, dat wil zeggen, in dien de Militaire Dienst niet eeir beletsel is voor iedereen, die een artistiek werk wil ondernemen. Arthur is een wonder op dat gebied. Ik kon altijd goed met tem op (Nadruk verboden). Geschiedenis der Geneeskunde. Het is merkwaardig, zooals sommige plekjes op den aardbodem door soms toe vallige omstanaigh^dtn plotseling een groote vermaardheid kunnen krijgen. Dat Naza reth voor de Christenen, Jeruzalem voor de Joden en Mekka voor de Mohammedanen een bijzondere beteekenis hebben, valt ge makkelijk te begrijpen. Men is geneigd, aan het toeval reeds een grootere rol toe te ken nen, wanneer gevraagd wordt, waarom juist in Oberammergau de passiespelen we reldberoemd zijn geworden en Bayreuth de bedevaartplaats is geworden voor de vereer ders van Richard Wagner. En zeker zou niemand voor 10 of 20 jaren hebben durven voorspellen, dat het kleine propere stadje Gorkum, door vele Nederlanders niet dan bij name bekend en dan misschien nog al leen zwak in de herinnering voortlevend door de vcrsr^els „Waar Maas en Waal te zamen vloeien en Gorkum rijst van ver", een soort bedevaartsoord zou worden voor de beoefenaren der geschiedenis van de ge neeskunst in ons vaderland en in het Vla- menland. De verklaring is te geven, maar blijft daarom niet minder merkwaardig. Om de woorden van prof. Van Leersum te gebrui ken: Het is nog geen vierendeel van een eeuw geleden, dat men het aantal der va- derlandsche medico-historici op zijn tien vingers kon lellen. Van die zeldzame vogels nu hadden toevallig twee, de Lint en Van Andel hun nest gebouwd in Gorkum en een ander, De Feyfer, was dicht in de buurt, te Geldermalsen, neergestreken. En nu was daar even toevallig in Gorkum een burgemeester, die voor dit vak, dat met het zijne toch eigenlijk niet veel meer -ge meen heeft, dan dat beide het woord „ar chief" in hun woordenboek hebben opgeno men, bijzonder veel gevoelde. Zoodat, toen die drie medische geschiedvorschers op het denkbeeld kwamen, dat het wel aardig zou zijn, als hun confraters eens in Gorkum bijeenkwamen, waarschijnlijk met de bedoe ling om hun te latei) zien, wat zij daar al- zoo voor merkwaardigs hadden weten te schieten, ofsohoon hij een heethoofd is, totdat wij standjes kregen en ons gedroe gen als kleine kinderen. En zooals ge weet, ik en jij, George, zijn bijna totaal vreemdelingen voor el kaar. Je kunt niet zeggen, dat het niet gauw gegaan is, toen ik jo genomen heb." Weder hield ik even op met lezen, om oen blik te werpen van onwillekeurige vergelijking op de twee jonge mannen, waarvan het Visioen schreef. Het gelaat van den een zei hoegenaamd nieta van wat j hij op dat oogenblik mocht gevoelen. Do ander (het heethoofd) 6tond opgewekt, sympathiek, beweeglijk, van het eene uiter ste van uitdrukking gaande naar het an dere (gezichten trekken, noemen kinderen dat). Want de soldaat moet zich oefenen, om, wanneer het noochg is, alle gevoel te verbergen. Dit helpt hem om het werk van de halve wereld af te doen en te beweren, dat hij ongeveer niets heeft uitgevoerd. De acteur daarentegen moet zich oefe nen, zooveel als hij maar kan uit te druk ken. Daardoor, al doet hij ongeveer niets, wordt hij verondersteld, geloof ik. mas sa's te doen. Do soldaat verbergt onder ^vroolijkheid en onbeduidende praatjes wie weet hoe veel strijd? Maar onder donderende plechtigheid verbergt de acteur aandoeningen, diio ik niet anders als heel alledaagsch kan noe men. „Wat kan Hecuba hem schelen?" En de gedachte, dat do vrouw, die dezen brief had geschreven, niets gaf om een soort persoon als de jonge Brit, die het clement, waarin deze leeft, de gevaren van den oor log bestempelt als „opwekkend" of „on- xrezond". 7-v df« andpr genre fereetd, verzamelen, de burgemeester aanstonds van de partij was en de eerwaardige Raadzaal voor de vergadering ter beschikking stelde. En ziet, alles bleek zoo goed samen te pas-» s^n, dat het niet bij den eersten keer bleef, zoodat thans, en nu krijgt de secretaris La- mers het woord, de October-bijeenkomst ta Gorkum sindsdien bijna traditie is gewor den en het is alsof van daar in hel bijzon der de stuwende kracht uitgaat, die van jaar tot jaar beteekenis en aanzieD dec Vereeniging doet stijgen. Want er is een Vereeniging en daarover moet nu eerst iets gezegd worden. Er waren reeds lang enkele medici in ons land, dia zich bijzonder bezighielden met de geschie denis van hun vak. Maar ieder werkte voor zich. Aaneensluiting werd wel eens gezocht °n soms ook verkregen, maar in den grood der zaak bleef het toch sukkelen. Re-Is twintig jaar geleden werd een Vereeniging opgericht, die het echter nooit verder aan tol een kwijnend bestaan heeft kunvn brengen. Te Leiden werd een hooglceraar met het onderwijs in de geschiedenis der geneeskunde belast, evenwel als bijvak naast diens andere colleges; in 1907 werd bij gelegenheid van het Natuur- en Genees kundig Congres aldaar een zeldzaam schoo- ne tentoonstelling gehouden. Maar de ware, belangstelling met name van Regeerings- wege, ontbrak, zoodat de leerstoel niet de beteekenis kreeg, welke haar toekwam, en de bijeen gebrachte schatten niet bijeen ge-* houden konden worden, maar naar alle windstreken werden verspreid nadat de ten toonstelling gesloten was. Het waren voornamelijk de Gorkumers, die er in slaagden om de Vereeniging tof nieuwen bloei te brengen. Het gebied van werkzaamheid werd eenigszin3 uitgebreid en zoo kon in 1913 de „Vereeniging voor geschiedenis der genees-, natuur- en wis kunde" worden opgericht. Het tienjarig be staan is in October, natuurlijk weer in do Raadzaal van Gorkum, gevierd en daarbij is gebleken, dat het thans een krachtige, bloeiende Vereeniging is, die er voor ge zorgd heeft, dat de geschiedenis der genees kunde in eere is hersteld en de plaats heeft veroverd, welke haar tusschen de overige geneeskundige vakken toekomt. Bij een zoo jonge Vereeniging is het te verwachten, dat alle leden nog op hun post zijn en inderdaad hebben niet minder dan dertig schrijvers medegewerkt aan het feest nummer, door het „Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde" bij deze gelegenheid uitgege ven. Toch ontbreken daarbij, helaas, enke len, die op dit gebied bijzondere beteekenit hebben gehad. In de eerste plaats behoort daartoe zeker wel dr. C. E. Daniöls. Voor ied t, die in Am sterdam komt, en daar het Stedelijk Museum (Suasso-museum) bezoekt, is het nuttig, iets meer van dezen man te weten, omdat hij dan met des te metr genoegen het medico- pharmaceutisch gedeelte van dat museum zal bezichtigen, dat aileen aan diens enorme volharding en ijver" zijn ontslaan, te dan ken heeft. Bij het binnenkomen kan men dadelijk kennis maken met Daniëls' karakteristieke trekken, door de bekwame hand van mevr., Schreve^IJzerman in marmer vastgelegd. Weinige bezoekers zullen bevroeden, hoe« veel naspeuren, onderhandelen, haast zou ik zeggen, bedelen is noodig geweest om deze collectie bijeen te brengen. Daar is eerst de apotheek met alle mogelijke ingre diënten,, retorten, slandpotten en -flesschen, mortieren en attributen, die nog slechts wei nigen uit eigen herinnering, sommigen uit overlevering zullen kennen, doch die in elk geval weinig bezitten, wat men in de tegen woordige apotheek terugvindt. Niet onwaar-* schijnlijk zou menig bezoeker zoo'n vroe gere bewaarplaats voor zinkingsnuif of ka-* mille in oud-blauw gaarne bezitten ter op luistering van zijn gezellig oud-Hollandsch interieur. Dc aanwezige voorraad potten en flesschen past geheel bij den geest van den tijd, waarin recepten met tien en meer be* standdeelen volstrekt geen zeldzaamheid waren. Een volgepde zaal biedt een gansch an- dor aspect. Hier vindt men tal van toestel* len. welke gebruikt werden bij de toenma lige verpleging van krankzinnigen. Ge voelige zielen moeten hier niet te lang ver toeven. Want inderdaad zijn het geen pret tige voorstellingen wanneer men die dwang buizen, ligkooien en verdere marteltuigen den acteur, dio van „temperament's praatte. Mensohen met die 'soort smaak zullen nooit die andere soort begrijpen. Ik heb daar ook geen behoefte aanl Ik ging voort met den brief: „Toch moet ik zeggen, George, dat hei een hecle slag voor mij was, toen ik een week of zoo later in de courant éen be. riohtje las over je regiment en over kapi tein G. R. Meredith, die, vermeld als ge* sneuveld, leyend en wel was. Ik kon het lachen wel laten. Ik was verstomdIk verbeeldde mij den gil van het Visioen bij dit bericht te hoo> reneen gil, die aan den schreeuw van een hyena, herinnerde. Ik kon het lachen wel laten! Daar zat ik nu, dacht ik, met twee mannen, en ii dacht, dat ik er maar één had. Ik moet een Mascotte rijn, genoeg om icderen jon gen man geluk aan to brengen. Zij kunnen eenvoudig niet sterven, als zij eenmaal mijn knappe jongo gezioht gozien hebben. En toen dacht ik aan dat arrno kindj'e, dat ik naar Wales gestuurd had en dat» 'n plaatsvervangede rol voor mij vervult als Oorlogsweduwe. Daar moet zij ineena optreden in een rol, waar zij nooit voor gerepeteerd heeft..." Ik keek kapitein Meredith aan en er; was een blik van zegepraal in tmijn oogenj dat weet ik zeker. Hij knikte. Ik las yooiV ...„nooit voor gerepeteerd heeft. Ik had niet den moed om soelt to gaan, Ik zoni Arthur naar Llandedwydd, om apes voor mij te verklaren. Hij moest het liever zeil eens zien.: -5 J (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5