No. 19546. MAANDAG 26 NOVEMBER Anno 1923 Officiate Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Lelden. KUNST EN LETTEREN. AGBLAD PRIJS DER ADVERTENTEMI 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt. Voor eventueels opzending van brieven '10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85, per week ull ƒ0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week Franco per post 2.3B 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar SCHELV1SCH a f 0.20—f 0.32, SCHOL a f 0.23, TARBOT a 10.5S, TONG a f 0.V5 per pond en INMAAK- en VOLLE HA RING a f O.Od'/t per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 26 November 1923. Dr. J. W. Gunning, f Gislernamiddag i3 in „Hópital wallon", alhier, na een langdurige ongesteldheid, op ruim 61-jarigen leeftijd overleden dr. J. W. Gunning, met dr. Joh. Rauws director van de Zendingsschool aan den Rijnsburgerweg, onder Oegstgeest. Dr. Gunning was de oudste der directoren en als zoodanig de ziel van de Zendings school en het Zendingsbureau. Hij was een zoon van den bekenden hoogleeraar in de chemie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Dr. Gunning werd aldaar op 15 Juni 1862 geboren, ontving er zijn oplei- ding en studeerde in de theologie aan de i Universiteit van zijn geboortestad. Na vol- I tooide studie werd hij in 1887 predikant bij de Ned.-Herv. Gem. Ie Eerbeek, in welke ge meente hij als predikant en als mensch hoog aanzien genoot. Hij gevoelde zich bij zonder aangetrokken tot het werk der Zen ding, wat mede aanleiding gaf, dat hij in 1897 benoemd werd tot director van het Nederlandsch Zendelinggenootschap, nadat in 1908 het Zendingsbureau werd gesticht j l met de daaraan verbonden Zendingsschool, mede-director te worden van dit bureau, I waaraan hij tot kort voor zijn dood zijn beste krachten gaf. Zijn heengaan beteekent voor het werk der Zending een zwaar verlies. Ook als mensch stond dr. Gunning hoog en in me- nigen kring zal hij een leegte achterlaten, die moeilijk zal worden aangevuld. Rccing-Club Leiden. Deze wereld is vol tegenstellingen. Soms ïs de gewaarwording daarvan pijnlijk, soms Rijn namen. Het weer was gunstig, waar door vele H.B.S.-léerlingen over de Singels fietsten. De uitkomsten van de telling volgt hier: Richting PlantageBreeslraat: voet gangers 382, fietsers 228, handkarren 22, auto's en motorrijwielen 13, wagens 8. Voor richting BreeslraatPlantage zijn deze cijfers: 073, 235, 32, 22 en 13. Totaal 1065, 463, 54, 35 en 21. Voor de Mare waren die cijfers resp. 785, 219, 41, 5 en 7. Boven dien passeerden 17 eleclrische trams vice- versa. Vele fietsers stapten af, omdat op be paalde oogenblikkcn gevaar voor botsingen niet uitgesloten scheen. Zijn er groote belan gen, die de demping van het Levendaal te genhouden, wij hopen hierbij aangetoond te hebben, dat ontlasting van het verkeer langs de Hoogewoerd een primaire eisch is. In de vergadering van het Leidsch Studentencorps van a.s. Woensdag komen o.a. in behandeling: plannen voor het lustrum in 1925. Het is eisch, dat het Collegium nu reeds met plannen voor die lustrumviering komt. Het lijkt het Collegium echter onmogelijk, thans gedetailleerde voorstellen te doen. Daarom zou het gaarne eerst de meening der Corpsvergadering vernemen omtrent den geest, waarin deze zich de lustrumvie ring denkt. De opvoering van De Mussets „On ne saurait penser tout" door het Leidsch Studenten-Tooneel kon Zaterdag jl. te 's-Gravenhage niet doorgaan wegens onge steldheid van mej. M. Hummel, die de hoofd rol zou spelen. De cabaret-avond alhier in den foyer der.Stadszaal gaat morgen wel door. De alhier gehouden jaarlijksche verga dering van aandeelhouders der N.V. Machine fabriek Overrijn v.h. Monhemius en ITaen- tjes heeft de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd en besloten over het afgeloopen boekjaar geen dividend uit te kee- ren. (als vorig jaar). Zaterdagavond gaf de looneelvereeni- ging „Oefening Baart Kunst" een uilvoering met hal in „Zomerzorg". De voorzitter, de heer H. W. van Zijp, opende die met een woord van welkom en sprak er zijn'genoegen*over uit, dat de zaal zoo flink bezet was met begunstigers en ge- nodüigden. Het eerst werd voor het voetlicht gebracht: „Algemeene dienstplicht", duet voor heer en dame, hetwelk veel bijval oogstte; daarop volgde een kluchtspel, geti teld: „Dolle Dries", door J. J. Rentmeester, stemt zij tot volle tevredenheid. En dat j in één bedrijf, dat vlot werd afgewerkt. laatste mochten wij ondervinden toen wij Zaterdagavond op weg waren naar 't Post- hof waar de voetbalvereeniging „Racing- Club Leiden" een Na de pauze was aan de orde: „Daar is Mevrouw", klucht in één bedrijf door M. J. w Gillissen en „De verkeerde Courant", klucht feestelijke bijeenkomst in één bedrijf door B. A. W. Canter en nog eenige voordrachten. Zoowel de rollen in de tooneclstukken als in de voordrachten waren goed ingestudeerd. Er moest dan ook vele malen gehaald wor den. Nadat er nog een poosje gezellig gedanst was, onder leiding Van den heer M. de Ko ning, sloot de voorzitter om half vier rqet een woord van dank aan de heeren Versneij en Dee, pianist en violist, en het publiek voor j de gezellige medewerking. In den foyer der Stadszaal gaf Zater dagavond de Dames-Gymnastiek-vereeniging „Brunhilde" een soirée, die deze vereeni- ging heeft steeds eer ingelegd met haar ge zellige avonden wederom uitstekend ge slaagd raag heelen. De vele aanwezigen zijn aangenaam bezig gehouden door Elmer Spy glass, Hawaiian-muziek van de heeren Brouwer en Sablerolle en door voordrachten der dames-leden. Het slot was een zeer op gewekt bal. De derde prijs, een groot bronzen me daille, behaald door het Chr. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst" in de vierde afdeeling mannenkoren, op het concours van zang en muziek van 14. 15 en 16 Juni j.l., uitgeschre ven door de gem. zaagver. „Zang zij onze Leus" is te bezichtigen in het sigarenmaga zijn van den heer Arnold, Breestraat, alhier. Gistermiddag kreeg ook Leiden bezoek van Takkenberg, den man, die van Amster dam naar Marseille zal duikelen en door ver koop van prentkaarten in zijn onderhoud voorziet Hij kwam uit Oegstgeest hier bin- 1 nen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen v. d. B., metaalbewerker, werkende te Schie dam, wegens het onttrekken vafi twee min derjarige kinderen aan het wettig over hen gestelde gezag. hield ter gelegenheid van haar éénjarig be staan. Buiten raasde de natuur; bij stroo men kletterde de regen neer, terwijl daar- tussohen de eerste sneeuwvlokken langzaam omlaag dwarrelden om een spoedigen dood te sterven in de op straat gevormde meer tjes't Was een tijdlang huiverig koud doch zie, nauwelijks was 't Post- hof bereikt of de tegenstelling trad aan den dag! Uit de keurig met draperieën en bloe men aangekleede zaal drong oen koesteren de warmte, en vroolijke muziefckl anken vulden de ruimte. Gezellig was het daar in het zaaltje waar de Rar ingclub zioh had geïnstalleerd en de belangstelling mocht dan ook al niet overweldigend zijn, zij was voor een jeugdige vereenieing als deze zeer zeker ruim voldoende. Wat er zoo al te doen was dezen avond? Tja, ami lcct-eur ,wij zullen daarvan heel weinig vertellen Excuseer ons. Zeker, er is een Fransch spreekwoord dat in het Hol- landsch vertaald luidt: „wie zich veront schuldigt, beschuldigt zich", maar op ge vaar of dat ons zulks voor de voeten wordt geworpen zullen wij er het zwijgen toe doen. Want deze feestavond was intiem, welnu laat hij «tem ook intiem blijven. Onzerzijds slechts de mededeel ing dat voorzitter Heemskerk een aardig openingsspeeehje sprak, dat er verschillende voordrachten werden gehouden, dat de muziek zich kra nig weerde, datdatenfin, wij zouden immers zwijgen. Voor de tombola waren door ongeveer negentig firma's prijzen be schikbaar gesteld. Omstreeks twaalf uren schaarde het vroo lijke gezelschap zich onder Terpsichoré's vanen Builen drensde opnieuw de regen. Van tegenstellingen gesproken. Het verkeer langs de Hoogewoerd. In verband met het verkeersvraagstuk Mare en Hoogewoerd hielden wij Vrijdag 1.1., zooals is gemeld, een telling op het drukste ttur op de Mare. Zaterdag 1.1. werd dat ge daan op de Hoogewoerd, om een goeden in druk te krijgen van de verhouding van het fiaiilal passecrenden op de drukste uren van de week op de verschillende plaatsen. We namen het verkeer op tusschen Walersleeg en Steenschuur, mede tusschen 12 en 1 uur. Troffen wij misschien op de Mare een niet al te drukken Vrijdagmiddag, wat de Hooge woerd betreft moet men de cijfers zien in verband met het feit, dat, nu velen de ver- keersbelemmering op de Hoogewoerdsbrug reeds bekend was, het verkeer voor een deel andere wegen gezocht had. Over de Bree- 8 raat gaando viel het ons op, dat vele auto's lonaue ire -*n wagens de Koornheurssteeg es Nieuwe gelend op. Zaterdag is uit een kraam op de Visch- brug een fietslamp verdwenen, vermoede lijk ontvreemd. In hel bekende piano-magazijn der firma Cor A. Mulder (voorheen L. Valk), Breeslraat 109, is een zeer bijzondere elec- trische piano tentoongesteld, die in verge lijking met de bestaande fabrikaten vele aanbevelenswaardige eigenschappen bezit. Het kanon bevat twintig verschillende num mers, welke de piano afspeelt zonder dat de bezitter van bet instrument er iets aan be hoeft te doen. Tot dusver moest na elk num mer weder een nieuw muziekstuk worden aangewezen. Ook ten opzichte van» de in tonatie treedt het muziekinstrument zeltre. Voor houders van café's, enz. lijkt dit 'ons een bijzonder gemak. Ook particulieren, die zich een eleclrische piano wenschen aan te schatten, zullen zeker hun aandacht^ het eerst op zoo'n instrument vestigen te meer, omdat het geluid bijzonder mooi en de af werking prachtig is. Het aantal bezoekers van de Toorop- tentoonstelling in de Lakenhalbedroeg se dert de opening op 17 Nov. j.l. tot en met gisteren 1130. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in de week van Zondag 18 tot en met Zaterdag 21 November: 231 volwas senen, 18 kinderen, totaal 249 personen. De volgende week zal de w a- termolen in den Hoogen Broekpolder ach ter de remise aan den Haagweg nabij de Hoornbrug afgebroken en vervangen worden door een machine. De molen heeft ruim 70 jaren dienst gedaan. Het landschap zal door deze afbraak niet fraaier wordenv schrijfc ,,Het Vaderl." Het is de Delftsche recher che gelukt H. T., den dader van den aanslag op het 20-jarige meisje G. d. B., aldaar, in handen te krijgen. Terwijl hij in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de Hoogstraat in Rotterdam liep, werd hij door de politie mannen herkend en met weinig moeite ge arresteerd. Hij is naar Delft overgebracht Te Zaandam werd Zaterdag de brandweer gealarmeerd voor een uit- slaanden brand in de Eerste Ned. Stoom- ouwelfabriek „E.N.S.O.F." gelegen aan de Westzijde 310. De brand bleek te zijn ont staan in een der ouwelbakkerijen en greep zeer snel om zioh heen. Het aangrenzende kantoor mot de zich daarin bevindende boe ken ging eveneens verloren. De brandweer, spoedig met volledig materiaal ter plaatse, kon niet verhinderen, dat de aangrenzend© suikerwerkfabriek mede êen prooi der vlam men werd. De groote ouwelfabriek wist men te behouden, doch dc overige belendende perceelen kregen aanzienlijke waterschade. Duizenden menschen waren bij den brand aanwezig. De vennootschap is verzekerd op beurspolis. Do Muider straatweg was Za terdagmorgen weecr het tooneel van eon ernstig voorval. Een Amsterdamsohe me dicus, die met een vriend en met zijn doch tertje in een Oakland gezeten, van plan was een patiënt op den Huizerstraatweg op te zceken, werd om elf uur achterop gereden door de Gooische stoomtram. Toen d-e locomotief hem ingeh^eld had, kon de dokter, ten gevolgo van den afgewerkten stoom, die door den nevel laag op den )we£ bleef hangen, niets meer zien. Hij trachtte de stoomwolk te ontwijken, en heeft ver moedelijk iets naar links uitgehaald. Op het-zelfde oogenblik naderde uit de ander© richting een groote Benz. Vóór iemand ©r op bedacht was, botsten de wagens met een hevigen klap tegen elkaar. Zoowel de medicus, de pasagier en zijn dochtertje, als de twss heeren die in den Benz gezpten waren, liepen, wonder boven wonder, slechts lichte ver^ wondigan op. De Oakland werd totaal versplinterd; de andere auto werd ook ernstig beschadigd, ofschoon niet in zoo hevige mate als de andiere. V r ij dagavond ongeveer acht uur heeft te Ede op den weg Lunteren- Ede een brutale aanranding pUats gehad. Een 17-jarig mei je werd, komende per rijwiel van Lunteren nabij Kernbeim door een uit het bosch komend persoon plotse ling van baar rijwiel getrokken eD het bosch ingesleurd. De onverlaat kneep het gillende meisje de keel dicht en duwde haar een prop ra den mor»d. Gelukkig pas seerde op dat oogenblik juist por auto de heer O., ingenieuT te Putten, die in het licht van rijn lantaarns het damc-srijwiel op den weg zag liggen en daarvoor stop te. Blijkbaar bevreesd voor het» licht van den auto liet de aanrander rijn slachtof fer I03 en vluchtte het bosch in De heer O. zag het meisje uit het bosch komen en waarschuwde onmiddellijk de politie, die terstond oen onderzoek instelde. De prop, bestaande uit courantenpapier, is op de plaats gevonden, alsook de haar kammen van het slachtoffer. Later deelde het meisje mede dat zij haar aanrander reeds bij Lunteren had ge zien, waar hij haar had laten passeeren. Even later was hij haar weer voorbijge reden, waarna de aanranding plaats had. Met Januari a.s. zal een be langrijke bezuiniging bij het politiecorps te Arnhem haar beslag krijgen, meldt de „Nieu we Arnh. Crt." Met ingang van dat nieuwe jaar zal, zoo verneemt het blad, het politiecorps vermin derd zijn met 30 40 personen. Waar een agent van politie gemiddeld verdient een salaris van f 2000, vermeerderd met f 50 vacantietoeslag en ongeveer f 120 kleeding- geld, beteekent deze bezuiniging een bespa ring van f80.000 f90.000. Het personeel dat van den. dienst is afgevoerd, wordt op wachtgeld gesteld, verkrijgt pensioen of is overgeplaatst, terwijl ook eenige beambten uit den dienst zijn ontslagen wegens het niet Behoorlijk vervullen van hun dienst. Het aantal hoofdagenten, dat bestond uit 19, wordt teruggebracht tot 12. Een deel der betrokkenen wordt gepensionneerd. Zaterdagavond brak brand uit in het achterhuis van de Coöp. Ver- bruiksvereeniging „Ons dagelijkscb brood" te Heerlen. In dit achterhuis was een mar gazijn van oliën margarine, cocosbezems enz. gevestigd, netgeen aan de vlammen veel voedsel gaf. De brand liet «ach in den beginne ernstig aanzien. Door het onver moeid werken van de brandweer bleef de brand tot het magazijn beperkt, dat geheel uitbrandde. De belendende perceelen, als mede de winkel van „Ons dogeljjksch brood'' kregen veel waterschade. Zaterdag togen twaalf uur meldde ziek op het politiebureau te Heer len een man-van oirca 26 jaar die ver kladde zijn vrouw te hebben vermoord. Het :ijk moest ergens in de naburige ge meente Sohimmert achter een haag liggen, Daar zijn kleoren en gelaat vol bloed za ten, waarschuwde men den burgemeester van Heerlen en verdere politieautoriteiten. Men begaf zich met den man, die geboeid was, naar de aangegeven plaats De man, die betrekkelijk kalm was, wees de plek aan en inderdaad vond men daar de vrouw dood liggen. De oorzaak dezer gruweldaad moet gelegen zijn in de voortdurende on- eenighoid tusschen man en vrouw ouder ling. De dader, W. de W., geboortig uit Meers een, is gevangengenomen. Zaterdagnamiddag, omst reeks twee uur vertrok een goederentrein van het station Enschede in de riohtmg Olden- eaal. AVegens de zeer groote lengte van den trein begonnen do achterste wagens te slingeren, waardoor een koppfistang brak en eenige wagens uit de rails liepen. Do rails werden over een lengte van plm. 400 M. geheel vernield Een der wagens was ledig, de andere was geladen met 10.000 K.G. bazaldsteon. Over een lengte van ca 200 meter wer den do twee wagens langs de rails gesleurd zonder dat iernan d het bemerVte. Alle dwarsliggers werden totaal vernield. Alle rails werden verbogen. De wissels van do lijn naar Losser* werden ook vernield. Bij de kalkzandsteenfabriek schoten «Je wagens los. De wagens zijn zeer zwaar beschadigd het treinverkeer is zeer ernstig belemmerd, waarschijnlijk zal het eenige dagen duren voordat hot verkeer gehoel hersteld zal zijn. Do Hengelosche pluimvee- en konijnenvereeniging bestaat 25*jaar. Te dier go^genheid is te Hengelo een ten toonstelling geopend. Er zijn 1300 dieren Ingezonden. Verdacht van brandstioh ting in zijn huis te Harkema-Opeinde is aan gehouden de winkelier R. H. Hij is naar Buiten post overgebracht en '«al ter be schikking van 'de justitie worde." gesteld. Naar het „Utr. Dgbld." meldt, zullen 1 December a.s. twee weldadigheids zegels uitgegeven worden, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan, door de Regeering aan te wijzen, noodlijdende kun stenaars. Het ontwerp zal uitgevoerd worden door Jan Toorop, zoodat een tweetal fraaie zegels te verwachten is. Hoewel de officieele mededeeling nog ontbreekt, kan de uitgave niettemin wel als vaststaand worden be schouwd. ReuterseintuitHe 1 s ingfors: Naar hier verluidt, heeft de Russische re geering in Nederla/nd 500 Fokkervliegtuigen besteld, welke bestemd zijn voor het ver voer van passagiers en post. Omtrent de vraag, of het hier genoemde aantal van 500 juist is, heeft de ,,N. R.Crt." geen zekerheid kunnen krijgen. In elk geval betreft het hier een levering van groote aantallen vliegmachines, alle militaire toe stellen. Een Russische commissie bevindt zich in ons land en woont te Schiphol het invliegen van do te leveren vliegtuigen bij. Van elke serie van vijf wordt er één toestel ingevlogen. De Fokker-fabriek heeft reeds een vrij groot aantal afgeleverd. Deze toe stellen zijn verscheept over Amsterdam. Thans worden onderhandelingen gevoerd met 'n Rotterdamsche scheepvaartmaatschappij over de verscheping van de verder te leve ren toestellen. De overbrenging naar Rus land staat thans stop, aangezien de haven van St.-Petersburg door ijs versperd is. O.W.'e r: ,Komje morgenavond op mijn partij?"' Gast: „Onmogelijk 1 Ik ga naar Ham- lot." O.W.'cr: „Welnu, breng hem gerust mee, hoor! Op eentje komt het er bij mij niet aan. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden, op Vrijdag, 23 November 1923, ten overstaan van 1. J. J. Ter Laag Cznotarin te Leiden Langebrug 4, F. J. L. van Noort, q.q. voor f 6400. 2. B. H. Slumpe!, notaris te Leiden Sie- boldstraat 27, P. Arnoldus voor f 2414 Bin- r.onvestgracht 33, J. de Munnik voor 11075; Hooglandsche Kerkgracht 35, is niet gegund. BINNENLAND. Overleden is te Leiden dr. J. W. Gunning/ zendingsdirector. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien heeft aan de Koningin verklaard niet in staat ie zijn de opdracht tot Kabinetsformatie te aanvaarden. Jhr. mr. Beelaerts van Blokland heeft nu op dracht gekregen tot vorming van een extra parlementair kabinet. Voorgenomen wijzigingen in de Visscherij- wet. De Russische regeering heeft een groot aantal Fokkervliegtnigen besteld. Groote materieele schade door ontsporing van een goederentrein tusschen Enschedé en Oldenzaal. Hevige brand te Zaandam in een sniker< werkfabriek. i Weldadigheidszegels ten bate van noodlij* dende kunstenaars. De uitsluiting in de textielindustrie ft. Enschede en te Lonneker. BUITENLAND. Dnitschland wil op grondslag van de tecH< nische studies van Belgis nopens het scha- devergcedingsvraagstuk verder onderhande len. De kabinetscrisis in Dnitschland gaat de richting op van een zakenkabinet. Eischen van Beieren inzake de verhou ding tusschen rijk en staten. Toenemende plunderingen ln het bezette gebied. .ONDERTROUWD II. Vogt, jm. 31 j. en A. Winkelmann, jd. 24 j. D. Wesselius, jm. 21 j. on T. v. 't Hof, wed. 33 j. G. J. Tii. Verhorst, jm. 28 j en E. v. d. Helm, jd. 21 j. J. H. C. Horstmann, jm. 21 j. en E. v. Houten, jd. 22 j. W. M. Th. Zilveren- tant, jm. 20 jen G. S. Jaspcrse, jd. 17 j. M. Kagenaar, jm. 30 j. en C. D. v. d. Mey- den, jd. 26 j. J. G. Nijsing, jm. 23 j. en H. J. v. Ginkel, jd. 22 j. L. H. de Nie, jm. 23 j. en G. B. de Wilde, jd. 23 j. J. v. Vliet, jm. 25 j. en G. J. Huisman, jd. 29 j. M. A. P. Linssen, jm. 24 j. en J. E. Korver, jd. 24 j. D. Rosenbaum, jm. 25 j. en C. Mol, jd. 21 j. J. C. Selier, jm. 25 j. en A. Helfensleijn, jd. 21 j. M. Kuiper, jm. 22 j. en S. M. Sinteur, jd. 20 j. A. J. de Beer, gesch, 26 j., en M. Beurze, jd. 29 j. Jnhilenm-Hnbert Cnypers. Tot de feestelijke herdenking van den vijftigsteji verj*aardag van Hubert Cuypers op den Tweeden Kerstdag van dit jaar, heeft zich een comité van uitvoering ge vormd, dat als volgt is samengesteld Herman Rutters, voorzitter; J. H. Hcl- mer, Prinsengracht 153a, secretaris Herj man van den Eerenbeemd, Is. van Praagh en verder voor de Kon. Ver. D; Vereenig- de Zangers M. van Praagh en I J. van der Velden; voor ,Schola Cantorum" Hclmer en De Pater, voor de C.O.V. W. de Jongh (penningmeester) en O. T. van der Horst; voor Kursum Corda" te Leiden, Ch. Mizée ra N. J. H-« Swierstra. Pogingen worden aangewend en voorloo- pig met succes om een Eere-comit'i en een groot comité samen te stellen. Do jubileum-uitvoering in hes Concert gebouw, waaraan alleen Am3teidamsche vereenigmgen zullen medewerken, is be paald op 15 Januari 1924. Het programma zal voor eea deel be staan 'dt werken van Cuypers: o.a. een dubbel tvga voor orgel, het gemengd koor Super F 'umina Babylonia, het m&Dnenkoor C Cor. De C.O.V. zingt onder anderen Handels Halleluja een jongenskoor de Gre- goriaansehe hjonnen Rosa Vcrnanj en Salve Mater, Scbola Cantorum nog Pritstijnsche hymnen. Lezing vau Toorop. Vrijdagavond zal in het stedelijk museum „De Lakenhal" door dr. Van Tusschenbroek een lezing met lichtbeelden worden gehou den over Jan Toorop en zijn werk. Willem Mengelberg. Willem Mengelberg zal op Dinsdag 4 De cember in de Stads-Gehoorzaal met het vol* ledige Concertgebouw-orkest optreden. Hef uit te voeren programma bevat o.m. werkc»

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1