Rheumatiek KUNST EN LETTEREN, j De sland der werk?°°sheid, zooals die aan het gemeentelijke arbeidsbureau bekend was, is als volgt: visschers 2fi losse arbei ders 11; opperlieden 5; zeilr'nakei's 2; grond werkers 5; letterzetter 1; kuipers 5; timmer lieden 6; schilders 1; metselaar 1; motordrij ver 1; monteur 1 en nettenboetster 1, teza men 61 personen. Met der restauratie van de Oude Kerk wordt geregeld voortgang gemaakt. De ban ken zijn voor een groot deel reeds geplaatst'. De gaanderij zal spoedig klaar zijn, terwijl de plaats, waar het orgel zal komen, reeds dui delijk zichtbaar is. Met de meeste zorg wordt er naar gestreefd het oude type in het ge bouw te bestendigen. Hoewel het op zichzelve genomen, aan genaam stemt te vernemen het betrekkelijk klein getal werkloozcn, toch is het niet ge heel in orde. Het wordt door zeer velen na gelalen zich aan te melden, hoewel dit moet. Zal een goed overzicht verkregen worden, dan moet door ieder, die zonder werk is aan gifte gedaan worden. De sedert eenigen tijd verdwenen B., die zich schuldig maakte aan verduistering van gelden, is door de politie elders aange houden, en naar hier overgebracht, ten ein de ter beschikking van de justitie te worden gesteld. NOORD WIJK. Door B. en W. dezer ge meente is het stembureau voor de verkie zing der Kamer van K. en F. als volgt sa- mengcsteld J. H. v. d. Werf, voorz. plaats- verv. voorz. G J. G. van Parijs leden G. v. d. Niet Dz., H. Hoek, en J. v. Kan plaals- verv. leden H. G. Krol, R. J." de Gepot en W. van Bcveren. Bij het plaatselijk correspondentschap waren dezen week als werkzoekenden inge schreven 81 personen. Burgcrl. Stand. Gebo r e n! Lconardus Jacobus, z. van L. Iloogeveen en C. M. v. d. Kleij. Margaretha Maria Vero nica, d. van W. Kampman en H. Bijl. Simon Willem, z. van J. Zwarts en G. P. Vink Gorarda Adriana, d. van J. v. d. Schalk en II. M. Sleenvoorden. Cornelis Lconardus Jozef, z. van C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle. Getrouwd: P. J. Langelaan, 29 j. en E. S. M. v. Schie, 23 j. Th. v. Schooien, 22 j., te Noordwijkerhout, en H. M. Hulse bosch, 18 j.t te Noordwijk. H. Nieuwen- burg, 24 j., te Leiden, en H. M. v. d. Zalm, 20 j., te Noordwijk. Overleden: Cornelis Romijn, 66 j., wednr. van N. Kortekaas. NOORdWIJK-BINNEN. De aftr. ge machtigden in het kiescollege der Herv. Gem. alhier, de heeren J. Leenheer, O. v. d. Berg, A. Balkenende en J. v. d. Wilden zijn bij de gehouden stemming door de lidmaten der Gemeente allen herkozen. De heer A. Caspers, benoemd lid van den gemeenteraad in de vacature-C. J. L. v. d Meer, heeft deze benoeming aangenomen. Kerke 1. bericht Ned.-IIerv. Kerk voo'rm. 10 uur, d9. Voorsteeg, van Katwijk-aan-Zee nam. 2.30 uur, ds. Van Haaflen (Doopsbediening.) Ned. Prot. Bond geen dienst. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur, ds. Vermeulen; nam. 5 uur, d9. Ver meulen Maandagavond, halfacht, ds. De Vey Mesdag, van Wassenaar. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam, 5 uur 'ds. Koers. SASSENHE1M. Het palronaatsgebouw is gereed. Het ziet er keurig uit. Beneden twee ruime zalen, de voorzaal, voor de jongelui, de patronaatszaal, daarachter, de zaal voor de K. S. A., die ruimte biedt voor 400 perso nen. Beide zalen keurig met bloemen en planten versierd door den bloemist Vliem. Na een openingswoord van den heer Bis- echops, voorzitter der K. S. A., is het gebouw jngewijd door den Deken Mgr. Zondag, waar na nog het woord werd gevoerd door pastoor Thus en daarna door den burgemeester. 's Avonds was er een gezellige bijeenkomst van de aandeelhouders, waarbij gesproken werd door pastoor Thus en kapelaan Verhoof- ilad en door den heer Bisschops. De duikelaar Takkenberg bracht Vrij dagnamiddag heel wal' menschen op de been, loen hij al kopje buitelend ons dorp doortrok. Hoewel de geheele wereld tegenwoordig op haar kop staat, is dit toch wel wat een malle verlooning. Burg. Stand. Getr.: N. J. Rotteveel, 26 j. en E. M. G. v. Rijsen, 24 j. Geb.: Cornelia Helena, dochter van J. C. J. Noordenneer en M. Meeuwissen. Eme- /entiane Agnes Cornelia, dochter van H. Bax en G. W. W. Post. Een tweetal liefhebbers van visch en Visschen beproefden hun geluk in een sloot nabij den Warmonderdam. 't Was wel slecht weer, maar tusschen de buien door ging het wel. De sloot werd afgeschakeld en de vangst op den kant gedeponeerd. Aan het einde der doet gekomen, overviel de visschers een he vige bui, waarom zij in een schuurtje schuil den. Toen de bui over was, zou de vangst .worden verzameld, maar anderen waren hen voor geweest. Een zestal varkens hadden de visch ontdekt en er zich aan te goed gedaan. Ook de visch, die reeds in den zak was ge borgen, hadden de dikhuiden gevonden, en, ha den zak te hebben uiteengereten, opge peuzeld. De visschers hadden wèl een strop! We vestigen de aandacht op een in dit blad voorkomende advertentie van den heer A. Vliem, die hedenavond aan de gedempte Oude Haven een bloemenwinkel heeft ge opend. Achter de groole winkelruit slaat een schat van allerlei fraaie bloemen en planten als: chrysanten, seringen, anjelieren, clyvia's, verschillende palmen enz. Verder is voor radig wal zooal bij het bloemenvak behoort": mandjes, vazen, kurkschors, tonkingstokken, raffia. In (wee groote kassen, achter de woning is natuurlijk nog voorraad genoeg. Waar voor allerlei doeleinden dikwijls planten en bloemen noodig zijn, is deze bloe menwinkel een groot gemak voor ong. dorp. VALKENBURG. Bij de Ned.-Herv. Ge meente werden de heeren J. Visser en C. Yarkevisser herkozen als notabel en kerk voogd en in de vacature van kerkvoogd ge kozen de heer B. Imthorn Azn. Aan een zevental gezinnen reikte de Dorcas-Vereeniging deze week onderkleeding en wollen dekens uit. Onnoodig te zeggen, dat een en ander in dank werd aanvaard. VOORSCHOTEN. Kerk. bericht. Ncd. Herv. Kerk. Zondag 10 uur en 5 u. ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk Zondag 10 uur en 5 mil ds. P. N. Kruijswijk. In de gehouden bestuursvergadering van de chr. wijkverpleging is tot voorzitter gekozen ds. H. P. Fortgens, in de plaats van ds. II. Alting, die wegens hoogen leeftijd had bedankt. Tot vice-voorzitler werd be noemd ds. H. Alting. WASSENAAR, Burgerl. Stand. n d e r t "r ó-ü w d M. Wicrsma en J. G. van den Hoek. Geboren: Joanna Adriana -Cornelia, cl. van C. P. A. Beijersbergen en C M. A. Vogelaar. Adriana Wijnanda, d. van A. N. van der Meulen en A. B. Kors. Overleden: E. Visscher, wed. II. Pas, 71 jaar. C. Koeleman ,wed. Ph. Peschicr, 79 jaar. Donderdagavond gaf de muziekver- eeniging „Excelsior" een uitvoering in het palronaatsgebouw. De zaal was vrij goed be zet. D, heer F. P. Vermeulen heette de aan wezigen welkom en betreurde het, dat de heer P. H. Brokaar, die zoolang als voorzit ter gefungeerd had, gemeend had te moeien bedanken. Hij hoopte, dat de heer Brokaar nog op zijn besluit mocht terugkomen. Hier na werden"eenige muzieknummers op kra nige wijze ten gehoore gebracht, waarna op traden de bekende humoristen gebr. Boes- nach. Het optreden dezer heeren viel zeer jn den geest en den ganschen avond wisten zij de aanwezigen bezig te houden. Tegen middernacht gingen allen voldaan naar huis Gemeenteraad. Tegenwoordig waren alle leden. 1. Ingekomen stukken: Diverse raadsbesluiten goedgekeurd door Ged. Staten, waaronder dat tot opheffing van hel Vervolgonderwijs en tot het aan gaan van een geldleening. De Voorzitter deelt mede. dat in verband met de sluiting vaji de giro is getracht, liet geld lijdelijk te plaatsen bij de Boerenleenbank. Daartegen waren echter eenige bezwaren,' zoodat het geld thans tijdelijk is belegd bij de Twent- schc Bank. Den heer Prins bevreemdt het, dat het geld niet bij de Boerenleenbank is belegd en zegt dat het op een misverstand moet berusten, dat het hier niet kon worden geplaatst. Hieromtrent zullen de heer Prins en de Voorzitter nog nader confereeren. Verzoek van den heer Lempers, om een later sluitingsuur voor zijn café vast te stel len. Alhoewel het verzoek niet bij den Raad thuisbehoort, vindt de Voorzitter hierin toch aanleiding, om voor te stellen het sluitings uur op 11 uur te bepalen. Verschillende heeren verklaren er zich tegen, terwijl an deren op de onbillijkheid wijzen, dat de café's langs den straatweg tot 12 uur ge opend mogen blijven. Na eenige discussie wordt het verzoek van den heer Lempers afgewezen. De Voor zitter zegt, wat vrijgeviger te zullen zijn met het verleenen van permissie. Het verzoek van de woningbouwvereni ging St. Willebrordus" om voor het aan gaan van een leening ten behoeve van een poortgebouw borg te blijven, wordt om ad vies in handen gesteld van B. en W. Het verzoek van het R.-K. Meisjespatro naat om subsidie in de ko9ten van de R.-K. Huishoud- en Industrieschool, wordt in han den gesteld van B. en W. om advies. Request van een vijftal grondeigenaren m het park Groot Haesebroek, om de inkomen de verzoeken om bestaande servituten op grond, te handhaven en daarvan geen ont heffing te verleenen dan na overleg met de betrokkenen. De heer Provo Kluit adviseert tot ge- alrenge handhaving, om de hier eenmaal gevestigde goede belastingbetalers niet te •benadeelen. De heer Prins dringt er op aan, dat in elk geval omtrent ontheffing ook de Raad zal moeten worden gekend. Besloten wordt het adres, om advies in handen te stellen van B. en W. Het request van de R.-K. Vereeniging „Moederschaps- zorg" om subsidie voor de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen, wordt van de hand gewézen. Request van de vereeniging „Wassenaar Vooruit" vragende instelling van 'n schoon heidscommissie De lieer Prins wik de beslissing hierover aanhouden. De heer Wouters vindt het beter, om maar even hieromtrent van gedachten te wisselen. Hij zelf voelt er veel voor Ier voor koming van veel leelijks; maar niet zooals die b.v. in £)ün Haag we.rkt, waar drie ar chitecten de wet voorschrijven. De heer Drop voelt ook veel voor uitstel. Hij zou eerst gaarne advies van B. en W. willen aien. De Voorzitter zegt, dat deze zaak al zoo dikwijls ter sprake is geweest, dat er wel niet veel nieuws zal worden aangevoerd. De groole moeilijkheid zit vol gens hem in de keuze van de personen. De heer Prins zou willen een anti-leelijk- heidscommissie, waarin eenvoudige men schen zitting hadden. De Voorzitter wijst nog op het Wijkgebouw, een uitvinding van schoonheidsmenschen, wat ook terstond ver- j oordeeld werd. Besloten wordt dal B. en W. advies zul- j len uitbrengen. j Verzoek van meviouw Van do Mandele, j om afwijking van de.ruoilijn aan den Zijde- i weg voor liet plaatsen van een hek. In ruil daarvoor biedt zij gratis aan een strook grond voor het maken van een voetpad. Wordt toegestaan en het aanbod dankbaar aanvaard. Thans komen in behandeling een 20-lal aanvragen om ontheffing van voorschriften der Bouwverordening, welke worden toege staan. Een gelijk verzcek va'n Voorham om een dubbel woonhuis te bouwen Ier plaatse waar geen goede weg is, wordt afgewezen. Thans komt ter tafel een verzoek om ont heffing van prof. Bruins voor het bouwen van een villa op het terrein van Selvetta. Na breede discussiën wordt besloten dit verzoek aan te houden en te trachten in een conferentie van belanghebbenden tot over eenstemming te komen. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten, aan het Comité voor de Jubileum feesten uit te keeren het restant van het op de begrooting uitgetrokken bedrag voor de feestviering. Met dit geld en het batig slot van de feest- kas zal in dezen winter een uitdeeling onder de armen worden gehouden. Hierna worden vastgesteld eenige pen sioensgrondslagen van gemeente-ambtenaren Aanvankelijk was kindertoeslag in de grond slagen begrepen, thans weer niet. De heer Vogels vraagt of er niets te doen is voor de oud-arbeiders, voor wie een groot aantal dienstjaren niet kon worden ingekocht. De heer.Prins vraagt, of, wanneer er niets aan te doen is, eventueel uit de gemeentekas geen hooger pensioen kan worden in uitzicht ge steld. B. en W. zeggen toe, met nadere voorstel len hieromtrent te komen. Ingekomen is een verzoek van mej. Dub- beld om nog een jaar studieverlof. De heer Provo Kluit zegt, dat toestaan feitelijk wei nig zin heeft omdat zij bij slagen toch di rect naar een betere betrekking zal uitzien. Ook de heer Versteeg vindt het beginsel niet juist. De heer Prins is van een ander gevoe len. Hoe meer kennis de ambtenaren opdoen hoe beter. Zonder hoofdelijke stemmen wordt het ver-' 2oek ingewilligd. Aan de Holl. Mij. van Landbouw wprdt op hunVcrzoek een subsidie toegekend van f 75 voor een te houden cursus alsmede de beschik king gegeven over een Verwarmd schoollo kaal. Aan A. van Biezen wordt tot een bedrag van f 16.20 gerestitueerd wegens betaalde pachtsom van een stuk land, op grond dat. tengevolge van walerontlrekking het land on vruchtbaar was geworden. Aan liet personeel bij hel vervolgonderwijs wordt wegens opheffing ontslag verleend. De rekening en begrooting van het Burger lijk Armbestuur worden goedgekeurd, respec tievelijk met een ontvangst van f2912.183 en uilgaaf f 2721.25 met een batig saldo van f 190.935 en in ontvangst en uitgaaf op f 6019,84. Ue begrooüng dienst 1923 wordt in ont vangst en uitgaaf verhoogd mol f 9335,28s en f 6763,05. Wordt aangeboden dew begrooling voor het dienstjaar 1924, sluitende gewone dienst in ontvangst en uitgaaf met f 637072,493 en ka- pitaaldienst met f 350325. Hierna wordt' de vergadering geschorst lot half drie. Na heropening komt aan de orde het voor stel van B. en W. om het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand met één uit te breiden. Benoemd wordt de heer. J. Wiltjer, commies ter Secretarie op een jaarwedde van f25. Mét dit bedrag wordt' de wedde van den eerstaanwezenden ambtenaar vermin derd. Vastgesteld wordt een nieuwe verordening op de verdeeling van de werkzaamheden tus schen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken Sland. Als dag voor koslelooze huwelijksvoltrekking wordt aangewezen de Zaterdag. Hierna is aan de orde hel voorstel van B. en W. om de Molenlaan tc verlichten door middel van electrischc lantaarns. De kosten zijn geraamd op f 310 per jaqr. Wordt goed gevonden. Aan den heer D. G. Knijnenburg wordt op diens verzoek om aanvulling van de voor raad leermiddelen aan de O. L. school No. 2 lot een bedrag van f 875, waaronder begrepen een bedrag van bijna f 250 voor aanschaffing van natuurkundige instrumenten, toegestaan leermiddelen aan te koopen tot een bedrag van f 550. De aanschaffing van natuurkundige in strumenten wordt overbodig geacht. Voorts is ingekomen een verzoek van den keurmeester van vee en vleesch, om gelden beschikbaar te stellen voor assistentie bij groote drukte en voor aansluiting aan het teleföonnet. De kosten van assistentie zullen ongeveer f250 per jaar beloopen. Wordt voor een jaar toegestaan. De wenschelijkheid wordt uilge sproken, dat een Wassenaarsch ingezetene zou kunnen worden opgeleid. Aansluiting aan de telefoon werd toegestaan. Thans is aan de orde het vaststellen van de prijzen voor bouwgrond. B. en W. stellen voqr de prijzen le bepalen op f 12 en f 15 per vierk. M. De heeren Prins en Wouters vinden de prijzen te hoog. Besloten 'wordt den prijs le bepalen op 10 en 15 gulden. Bij aankoop van een groot terrein kan wellicht j een lageren prijs worden bedongen. Door A. Gardien wordt een stuk grond groot 300 v. M. te koop gevraagd voor 15 p. 1 vierk. M. Door h<?m zal dan gratis een strook langs den Oostdorperweg voor verbreeding worden afgestaan. Wordt goedgevonden. Aan de orde is een voorstel van den heer Drop om in de politieverordening bepalingen op te nemen, waarbij strafbaar worden ge steld: 1. het rijden met, open knalpot door motor rijtuigen. 2. Het wegwerpen van papier e" andere voorwerpen. 3. Voorts wordt voorgesteld een maxi mum snelheid voor mofcorrijtuigen te be palen voor de wegen in het Park De Kie viet en tot het instelden van behoorlijk politietoezicht in de parken. De heer Drop licht zijn voorstellen na der toe. Het gebruik van de knalpot is zeer hinderlijk vooral voor zieken, de veront reiniging in de parken is ergelijk en de snelheid, waarmede op naaiwe wegen ge reden wordT is veel te groot. Het politie toezicht is ook niet groot. Vooral met het oog op de zedelijkheid zou het zeer ge- wcnscht zijn, dat daar een vaste politie- post kwam. De voorzatter zegt, dat B. en W. erken- nen den hinder van den knalpot vooral van motorfietsen. Zij wenschen echter dit verbod in te voeren- voor de geheele ge meente. Wat auto's betreft vindt de voor zitter bet beter om bet verbod niet te doen gelden. Het kan ook prachtig als signaal dienen. Op groote verkeerswegen zou hij daarom het. verbod niet willen toepassen voor auto*6. De heer Drop zegt dat mis schien in het buitenland dit laatste van belang is, maar in ons land acht hij het meer luiheid van de chauffeurs om geen signaal te geven. Do heer Prins vindt ge bruik van een knalpot overbodig. Wat de maximusnelheid betreft zegt de Voorzit ter, dat de Kieviet geen bebouwde kom L zoodat daar geen snclheidevoorschrif- ten mogen worden gekeven. Wellicht ie het gewenscht de Kieviet tot bebouwde kom te maken, maar dit hoort beter thuis bij dc a.s. herziening van de Politicvcrordo- ning. Wat de verontreiniging betreft, vindt de Voorzitter er niets tegen maatregelen te treffen, maar dat hangt samen niet uit breiding politietoezicht. De Voorzitter za! dan ook gaarne met voorstellen komen om het politiekorps uit te breiden en in de Kieviet een vasten post te vestigen. De heer Drop gaat met die toezegging accoord, maar zou ook gaarne dc knalpot- geschiedenis willen zien afgewikkeld en wenseht ook plaatsing van papiermanden. Besloten wordt naar de kosten van die manden Te informeeren en naar plaatsen uit te zien, en de politieverordening aan te vullen met een verbodsbepaling tob heb rijden met open knalpot. Voorts wordt do wenschelijkheid besproken om een Com missie uit den Raad te benoemen met het ontwerp van een nieuwe Politieverorde ning. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten en tot ieden dier Commissie be noemd de heeren Wouters, Drop en Provo Kluit. Dan is aan de orde het voorstel van den heer Provo Kluit, om het salaris van den Directeur der Gasfabriek to verhoogen, lettend op de normen vastgesteld door do Vereeniging van Gasfabrikanten. De heer Provo Kluit licht zijn voorstel nader toe. Do Voorzitter merkt echter op, dat dé productie geen juiste basis vormt, om daar naar het salaris te berekenen. De heet! Prins is het daaimede eens en zou liever de gemaakte winst als basis nemen. De Voorzitter zegt, dat dit la-atete niet op.» gaat. Dat zou de Raad geheel in zijn maoht' hebben. D;- Voorzitter zegt dat er wel a&m» leiding is om bet salaris te voihoogen, maar hij kou dit eerst eens raet do Gas- commissie en B. en W. willen bespreken. Besloten wordt een nader advies van R. en W. af te wachten. Vervolgens wordt door B. en W. ter tafel gebracht een ontweip-besluit tot toeken ning van een voorschot groot f 300.000, aa.i do Wassenaarsche Bouwvereenig:ng, waar toe in de vorige vergadering in beginsel werd besloten. Hiertoe wordt zonder hoof delijke stemming besloten. Alleen zal de voorwaarde worden opge legd, dab de t© bouwen woningen hypo thecair aan de gemeente zulten worden verpand. Ren tweetal wijzigingen van wcgenplan- nen van die Bouwvereeniging worden voorts goedgekeurd. Nog wordt besloten als datum van over name der parksvegen vast te 6tellen nuari 1924. Medegedeeld wordt, dat aau de eigenaren van aan het Tuinpad gren zende gronden gevraagd is of zij een strook grond willen afstaan voor verbreeding.- Het resultaat is, dat van de 17 eigenaren slechts 5 een gunstig antwoord hebben In gezonden, waaronder een onder voor-waar» de dat cle afrastering door d'e gemeente zal worden gemaakt. Wordt besloten den Chef van Gemeente werken een plan te doen ontwerpen voor riolecring en verbetering en verbreediny daar, waar gror.d ter beschikt ng is gej st-eld. Rondvraag. De heer C. C. v. d. Kroft zegt, dat in de Zijlwatering maar één wijk^ plaats is. Dit geeft veel groot oponthoud, waarna hij voorsteld me-erdere wijkplaatsen aan te brengen wat zal worifcr onder zocht. De heer Drop vraagt of het met moge lijk is de vergaderingen voortaan op e^n vasten dag te houden. De Voorzitter hëeffc wel bezwaar, maar wil eens proefnemend Over 14 dagen zal weer worden vergaderd eft voorts iederen eersten Woensdag van de maand Omstreeks zes uur gingen de heereb huiswaarts. RECLAME. ■K SLEEPT GIJ U ieder'a dag naar uw werk, afgemat en uif- gep^t door pijn in den rug 1 Bij duizenden' is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nierkwaal,] die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver zacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder allé standen," maar worden zoo dikwijls verwaar loosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jaren lang kunnen ontwikkelen zonder dat mep,' de v%re oorzaak verdenkt. En noc-h de broodwinner, noch de moeder van het ge zin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begropen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond.i Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongere-i gelde u-rineloozing en abnormaal uitziend© urine. En als gij tevens last hebt van rhetf- matische pijnen, hoofdpijn, vermoeidheid^ zenuwachtigheid'en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraau- doeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillefi om de zwakke nieren op te wekken, te ver zachten, to versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas wer ken, verklaart het groote eucces van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistza ken a f 1.75 per doos. 4099 De „Hft0hesPelMs" naar BelgiS. Eduard. Verkade's gezelschap „De Haglïe- spelers" zal in het begin van December eenige voorstellingen van „Hamiett" te Brus sel en le Antwerpen geven. TIJDSCHRIFTEN. 1 Een in foto-kringen goed bekende uitgave „De Camera", herdacht haar 15-jarig be slaan. Wij ontvingen liet eerste nummer van den 16en jaargang en inogen er van zeggen dat het blad jn zijn verjongden vorm er zeer aantrekkelijk uitziet. Tekst en illustra ties zijn goed verzorgd en bieden den ama-. teur-fotograaf veel belangwekkends. i RECLAME. Blijft niet lijden Sloan'i Liniment zal Uw pijn onmiddel lijk tot bedaren biengen, zonder inwrijven. Houdt het in gereed heid voor Rheumalische pijnen, Verstuikingen, Kneuzingen, Neuralgie en alle zenuwpijnen. 4095 FAILLISSEMENTEN. Uitgesproten: A. Kerseboom, visscher te Hazerswoude. Rechler-comui. rar. W. Lunsingh Tonckens cur. mr. J. Eskens. J

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6