M. Dunnebier, je -unit graag eens kennis imaken op papier met de Leidsche raadsel- riante .opperbest, maar met wiemaak ik kennis, met eenjóngen of met een meisje? In December komen er w*eer prijsraadsels. Betsy en Harry van Amerongen, jullie hadden niets.te vertellen als een hartelijken groet; nu van hetzelfde. Viertal Raasvold. ik kan mij levendig voorstellen, dat Tonnic het naar vindt, wat hij vertelt over zijn konijn. Laat Johan maar flink gaan timmeren. Kwam er wat moe thui$ van de jacht? Wat is dat voor een spel: eieren dragen? Viertal Hoope, jullie vertellen mij wel een heeleboel in den brief, maar ik mag ner gens op antwoorden, allemaal geheimpjes, die de raadseltante wel mag weten. Nees Moolenburg, je mag voortaan mee doen. Schrijf mij eens je naam voluit. Waar is Nees van gemaakt? Christien Massa als er prijsraadsels zijn geweest, dan moet je eens tellen, hoeveel kinderen goede oplossinge inzonden en dan kan je meteen begrijpen wat een massa kinderen er natuurlijk teleurgesteld moeten worden. Truusje Hüner. had je drie aapjes in In- dië? En waren ze erg lastig? Want ach, aapjes kunnen hoe aardig ook, toch zoo ver bazend stout zijn. Annie Huisman, natuurlijk mogen de kin deren die al eens een prijs hebben geloot, wel weer opnieuw meeloten. Het was dus een mooie film van de dierenbescherming. Annie: Zirkzee, die revue zal wel heel aardig' zijn geweest, dat trof je goed, dat je daar heen mocht gaan. Betsie Rijnders, je hebt weer een heel stuk verteld van het verhaal, ik ben be nieuwd hoe het nu verder zal gaan. .Antonia en Louis van Ham. twee nieuwe lingen, als je trouw wilt meedoen, dan zul len we elkaar wel beter leeren kennen. Het raadsel zal ik bewaren, maar ik heb er nog heel veel in voorraad. Elsje Timmers, lees eens wat ik al ant woordde aan Christien Massa, ik kan er toch niets aan doen als velen teleurgesteld wor den, dat-is nu eenmaal zoo, de jeugd moet daarover nooit pruttelen tegen de raadsel tante. Kindlief, jou beurt zal hoop ik, ook eens komen. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest) je schrijft wel, dat je zoo'n prachtig boek hebt gekre gen als prijs, maar niet hoe het heet, vertel dat ook eens. Anni Krüger als deze kindercourant ver schijnt, is het je geboortedag; hartelijk ge feliciteerd; ik hoop dat er nog goede geluk kige jaren voor je mogen komen. Annie Snel, als Betje Broeksema een ken nisje van je is, dan kunnen jullie wel eikaars prijzen ook eens lezen," dan hem je beiden weer wat nieuws te lezen. Gerrie Slootweg er zat geen reclame biljet in het couvert, zooals je mij schreef. Heb je het er weer uit genomen? Het cou vert was open en je had er goed mijn naam op gezet, dus dan is het zeker opengemaakt iróór het bezorgd was aan het bureau. Abram Oudshoorn dat weet ik dat Pietje Bell1 zoo'n grappig boek is, dus dat je daar heel veel plezier van zult hebben. Rika Blok als 'er geen inkt in huis is, ja dan moet je wel met potlood schrijven, daar zit niets anders op dan je in zoo'n geval met potlood le behelpen cn gelukkig was het nog duidelijk genoeg; heel erg vond ik het dus niet. Marie van Dijk, in de correspondentie zal ik je maar niet aanspreken met dien grap- pigen naam, waarmee je onderteekent, maar als ik je wéér eens zal zien, dan hoop ik er 'aan te denken. Ik kan het best begrijpen dat je buitengewoon in je schik bent met het beloofde cadeau; al verzamel ik zelf geen 'postzegels en heb ik andere liefhebberijen, daarom begrijp ik het toch wel van een ander. Wat zal dat heerlijk zijn om dan na ^t. Nicolaas al je. postzegels in het dikke al bum te gaan plakken. Jacobus Selier het doet mij genoegen dat je zoo erg blij was met je prijs; ik ken dit boek niet, maar "het is mij genoeg dat het jou zoovele gezellige uurtjes al heeft bezorgd. Marie en Piet Kükler, als deze courant komt, is klein zusje jarig en dan zitten jul- lie denk ik, allen gezellig om de tafel te •smullen van de Jekkeje tractatie, .die Moer der altijd -op de verjaardagen bakt, heb ik dat niet goed geraden? Adriana Slegtentiorst doe gerust voortaan met je vriendinnetje mee, en als je de prijs^ raadsels goed oplost mag je. meeloten,-maar ik kan er. van te voren nooit iets van zeg-/ gen wanneer of je een prijs.zult loten. Dat' hoorde ik al van alle kanten dat Sint. Nico- laas is aangekomen in Leiden. Annie Nagtegaal, dat is wc-1 grappig ni^t waar om naar het aantal 'erwten in een vaas te raden. Heb je het dit jaar al gedaan Je eindigde je brief met vele zoentjes en hebt dat toen weer doorgekrabd; dat mag gerust hoor, ik zal er niet van schrikken. "Weet je wanneer ot ik wel zou schrikken? Als ik eens in Leiden w-as, en de geheele raadseljeugd vloog mij om den hals. Wat zóu je daarvan zeggen? Bertus Teegelaar hoe jammer dat je ver geten had verleden week je brief te onder teekenen, nu kon ik je toch niet laten mee loten. Je raadsel is aardig bedacht, ik zal het later eens plaatsen; ik heb er nog zoo veel Betje Broeksema, prettig bericht was dat. wat je daar op straat werd meegedeeld die mijnheer kende jou zeker goed en vond het aardig voor je dat je een prijs liad gewonnen. Jan en Adriaan Arbouw, dat is goed hoor,: dat je in den winter altijd wilt meedoen. Waarom komt er 's zomers niets van Gaan jullie dan fietsen of wandelen of altijd bui ten spelen Mooi hè, die lichtbeelden van de dierenbescherming, ik had ze ook wel eens willen zien. Corrie, Marijtje en Diewertje Uittenbo- gaard. Dat spel „snip, snap" heb ik wel eens 'meegespeeld, dus ik begreep het wel uit Diewertje's brief. Marijtje vertelt mij ook al weer een geheim, erg aardig hoor, jullie hebt .groot gelijk om zoo iets te doen. Jullie bent alle drie zoo trouw en hartelijk in je brie ven, dat een paar regeltjes mij net even wel kom zijn als je geen tijd hebt, dan eenige kantjes vol. Heeft de bewuste pop nu mooi golvend haar, nadat ze er vlechtjes in heett gehad* 7 Janna en Nelly Singeling, wat een opeen volging van verjaardagen is het bij jullie in November en December, en een nog wel op St.-Nicolaasdag, dat'is dan zeker een dubbel feest. Het is nog geen 5 December, dus je zult nog wel eens naar de stad gaan en St.- Nicolaas met zwarten Piet ook eens gaan zien. Mollie en Betsie Aanen, de brieven kwa men nog goed op tijd, zooals je ziet. en kin- derslief, als ik eens een week geen brief ont vang, dan denk ik-toch. nooit, dat-jullie kwaad op mij bent, zooals Mollie verönderr' slelt. Ik hoop niet, dat ooit een van mijn jeugd kwaad zal worden op d? Raad^eltanlê. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Gerecht (eten); gerecht (rechtbank). 2. E t n a taai naad tl a i d a 3. Nat. lat. kat, mat. 4. Leed; eed. 5. Vuurwerk. 6. Jak, hals, jakhals. 7. Uitwendig. 8. Delft, elft. elf. 9. Een schoen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Rika van Veen (Koudekerk) Klazini Parlevliefc. Jo van LeeuWen. Neeltje van Leeuwen (Nieuw veen). Marie Zaalberg. Adriaan Arbouw. Jan Arbouw, Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema. Jo hanna v. d. Gevel. Bertus Tegelaar, Annie Nagtegaal Adriana Slegtenhorst-, Marie Kükler. Piet Kükler. Cornells Koet. Abram Oudshoorn, Jacobus Selier. Semien Voor- brood. Johanna Voorbrood. Clazioa Singer- liug. Adriana Singèrling. Cor en Dirk Woud. Poilippus v. d. Meer. Rika Bliek. Marijtje Uittcnbogaard. Diewertje Uitten- bogaard. Corrie Uittenbogaard. Gerne Slootweg. Annie Snel. Anni Krüger. Har- men Nieuwland. Wim Nieuwland. - Paultje de Roos. Mientje van der Nat. ;Nellie van Leeuwen(Oegstgecst). Annie van Beek. Nellie van Beyeren Bergen en Henegou wen. Elsje Timmers. Nelly van Tol. Louis ,van Ham. Antonie van Ham. Janna Sin geling. Nelly Singeling. Nelly Broers.i Honk Broers Annie Zirkzee. Annie Huis-< man. Jo Liese, Jan Meyeraan. Betsie Rijnders Truusje Hüner. Christien Massa. Nees Molenburgh. Nico Mieloo. Marie Raasveld. Karei Raasveld. Tonnie Raas vold. Jcxhan Raasveld. Adriaan Bolie. Ema nuel Eljou. Lena Planken. Viertal Hoope. Marie van Dijk. A. Kouwenhoven. Betsy en Harry van Amerongen. Johanna Nieuw- kenk. M. Dunnebier. Alida Verbiest. Hen- drika Verbiest. Maria Verbiest. Clazina van Venetie. Hein Bloemink. Ina Houpt. Ton nie Houpt. Anton van Brussel. Wietske Nolet. Louis Hartkamp. Wouter van der Berg. Corrie de Groot. Betsie Hooftman. Catrien Zandbergen. Bram en Jan Heme- rik (2 brieven). Marius Segaar. Drietal van Beek. Jolanka Domokos. Willem van der Horst. Lottie den Blaauwen. Francis- ca Giesen. Mijntje de Haas. Annie de Haas. Marietjje de Haas. Jo Taf fijn. Wout va a der Voet. Corry den Dopper. Betsy Aanen Mollie Aanen, RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Siebe de Roos. Welk woord van 9 lettergrepen staat liier; ten ,stel, ten, sol, ling, da, toon, ten, ten. Ingezonden door Coba v. d. Helm. 12 3 4 een meisjesnaam. 2 e s een bewoner van 't Noorden. 3 een vrucht. '4 iemand die zieken geneest. III. Ingezonden door Jo Liese. Verborgen boomen. Is Wiebe u komen halen? Zie ik daar een tram aankomen? Bal in den tuin, maar niet in huis Het muschje piepte nog even en was toen dood. IV. Ingezonden door de 3 zusjes Verbiest. Welke taal spreekt men niet? V. Wat staat hier? VI. - n Ingebonden door Anton v. Brussel. Wat is de langste dag der week? VII. Ingezonden door Jo en Anton van Zijp. Hoeveel kanten heeft een zuivere ronde bal VIII. Ingezonden door Nélly en Marijtje van Klaveren. Gij vindt, mij in de boeken. Ook altijd bij het zoeken. Maar in Parijs of Londen Ben ik nog nooit gevonden. IX. Ingezonden door Catrien Zandbergen. „Hoe heet je?" vroeg ik aan een jongen. Als antwoord knikte hij bevestigend en wees toen op zijn hoofd. Èn ziet, ik begreep er alles van. Hoe heette die jongen?,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 20