Verstuikingen No. 19542. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 November. Derde Blad. Anno 1923. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Burgerlijke Stand v. Leiden. KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. ALPHEN. Kerk. bericht.— Ned.-Herv. Kerk, Julianas tra at heden- Avond 7 uur ds. De Bruin. Een onlangs hier opgerichte gymna- fctieikvereeniging zij is echter nog naam loos heeft tot directeur benoemd de heer A. Metz van Leiden. Voor een locali- tcit voor de wekelijksche oefeningen is on derhandeld met het bestuur der Ohr. M. U.LO.-sobooJ alhier, met het resultaat, dat zij eenmaal per -week de beschikking over het gymnastieklokaal heeft verkre gen. Wij wenschen de jonge vereeniging grand suceo* HAZEESW OUDE. Door den hevigen storm werd eên wagen, waarop een hooge lading met ledige kisten, welke voor -in zending van boomen en planten naar hat buitenland gebezigd worden, opgenomen en in het water geworpen. Bij de in café Boers gehouden veiling werden slee' s 410 eieren aangevoerd; prijs kipeier en f 15.5017.45 eendeieren f9.359.95, hanen per stuk f 1.261 75, kippen f 1-1 35, eenden f 1.30, konijnen f 1—2. HAARLEMMERMEER. Op do voor dracht voor de benoeming van een onder wijzeres aan school No. 3 te Vijfhuizen (vacature mej. J. A. Hos) ia No 1 ge plaatst mej. P. G. Bergman te Warmen- buizenNo. 2 mej. G. E. de Klerk te Haar lem No. 3 mej. G. A. Kok te Haarlem. KATWIJK. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag, 22 November, des namiddags 2.10 uur. Punten van behandeling: .1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Verzoek ontslag van den heer G. B. vWertiher, als secretaris-boekhouder der Ge meente-Spaarbank. 3. Voorstel tot het rooien van boomen. 4. Benoeming leden Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onder lijs. 5. Voorstel toekennen Presentiegeld aan de leden der schattingscommissie Rijks In komstenbelasting. G. Voorstel wijziging verordening Grond bedrijf. 7. Voorstel vernieuwing steigers P. H. Kanaal. 8. Voorstel wijziging Gemeente-begroo- ling 1923. 9. Voorstel wijziging verordening verhaal Pensioenbijdragen. 10. Voorstel wijziging verordening ver haal inkoopsom voor Pensioen. )11. Belasting reclames. 12. Rondvraag. KATWUK-AAN-ZEE. Yan de hariog- vissoherij kwamen te IJmuiden binnen de loggers KW 92, met 12 last en 127, met 11 laat pekelharing. LISSE. De ;,Sts.-Crl." bevat de statu ten van de N.V. Bloembollenkweekerij en Handel J. J. Grullemans en Zonen, alhier. Kap. f 500.000, waarvan het bij de wet ver- eisclite getal aandeelen is geplaatst. NOORD WIJ K-B INNEN. Gisteravond gaf het- R.-K. meisjesnatronaafc, ter gele genheid van het 5-jarig bestaan 'con too- neel-uitvoeiing, waarbij de dames-gymna- stickvereeniging L. E. F. (Lenig er Flink) welwillende medewerking verleende. De uitvoering had plaats in de groote zaal van het Juvenaatsgebouw aan de Van Lim burg Stirumstraat. Kapelaan Nijssen open de, en zette breedvoerig de voordeelen van het R.-K. mcisjespatronaat uiteen, waar na twee nieuwe vaandels tentoongesteld werden. Vervolgens ging men over tot op voering van het Sterntje van Bethlehem" drama in 3 bedrijven. De dames gaven hierin blijken van goed epel, vooral het meisje van 6 a 7 jaar komt een woord van lof toe. Daarna voorde L. E. F. eenige oefeningen uit, welke zeer correct werden volbracht. In de pauze had de verloting van een }>ig plaats, die door den winnaar weder cadeau werd gegeven aan het pa tronaat, tenslotte bij opbod verkocht werd voor f 62.50. Na de pauze kreeg men van L. E. F. vrije- en ordeoefeningen te zien, welke zeer in do smaak vielen. Daarna volgden een klucht in een bedrijf (Oranje feesten 1923), hetwelk veel bijval oogstte en de lachspieren onophoudelijk Id bewo ging bracht. Door het late uur kon het laatste etukje ,,Als de dokter niet thuis is", niet meer gespeeld worden. Ten slotte dankte kapelaan Nijssen allen die tot het welslagen van dezen avond hadden mede gewerkt en riop hij de aanwezigen een tot werziens en goede thuiskomst toe. NOORpWIJK-AAN-ZEE. Van d© ha- ringvisscherij kwam binnen de logger NW l, met 64 kantjes pekelharing. RIJNSBURG. Burger 1. Stand. Geboren: Maria Anna, D. van Corn. Glasbergen en Maria Anna Maarschalker- weerd. Jan, z. van Adrianus Heemskerk en Jannigje Admiraal. Gehuwd: Cornelis de Koning en Jo hanna Susanna de Koning, beiden alhier. Willem Gerard Wiesineijer en Cornelia Catharina Brussee, beiden alhier. Overleden: Willemijntje Hogewoning bud 3 jaar, d. van Willem Hogewoning en Willemijntje Paauw. WARMOND. Voor een nog minder 'dan middelmatig bezette zaal heeft gister avond bet Leidsoh Harmonieorkest „On derling Kunstgenot" een niet lang, maar heel goed programma afgewerkt. Iets nieuws voor Warmond. Vandaar soms de geringe belangstellingDe kwaliteit was échter heel goed. De nummers werden met I groote aandacht gevolgd cn allen hebben genoten. Vooral „Verecnigingsmarsch" en „Rio Nights" waren heel goed. Bewijze het daverend applaus. De heer Jac. Flo rijn wist de aandachtige geziohten te ont plooien door zijn luimige zetten. Wij ho pen dit gezelschap meer te zien. ZOETERWOUDE. De Zondag 1.1. ge houden collecte in de R.-K. Kerk Zuidbuurt, ten bate van noodlijdend Duitschland heeft opgebracht f 470. Opgericht is een vereeniging, ten doel hebbend, door de leden de kosten te doen dragen van eventueele ziekenverpleging in het Academisch Ziekenhuis te Leiden e.a. instellingen. Er zijn 2 categoriên gevormd, n.l. arbeiders en middenstand. In café „Het Watertje" vergaderde de ijsclub „Zoeterwoude", onder voorzitterschap van den heer Adrianus van Leeuwen. Na den eere-voorzitter en de leden harte, lijk welkom te hebben geheeten, brengt do voorzitter een woord van dank aan den heer G. Belt, die dooi vertrek naar den Hooge Rijndijk ontslag genomen heeft als bestuurs lid. Hierna werden door den secretaris, den heer Jac. van Leeuwen Jzn., de keurig ge stelde notulen der vorige vergadering voor gelezen, die zonder eenige op- of aanmerkin gen worden goedgekeurd. Voorlezing ge schiedt van het jaarverslag. De secretaris merkt op, dat hij weinig tijd heeft gehad om aan het verslag te besteden en het daarom van weinig beteekenis zal zijn, ook al omdat er niet veel is verricht geworden in het af gelopen jaar. Immers er waren wel toebe reidselen gemaakt om een ijsfeest te hou den, doch de winter heeft er zich niet toe geleend. Er zijn in het afgeloopen jaar ge houden één bestuurs- en één aigemeene ver gadering. Het aantal leden bedroeg 269, n.l. 225 mannelijke en 44 vrouwelijke leden. Door het niet tijdig genoeg innen der contri butie door de daarvoor aangewezen commis sarissen zijn er leden verloren. Er is onge veer een batig saldo van f 1000 als de nieuwe contributie is opgehaald. Men moet zoo maar doorgaan met dat varken te mesten, dan kan men er bij tijd en wijle een flink stukje van nemen. Verder blijkt, dat de voorzitter en secretaris een onderhoud hebben gehad met het bestuur van de feestcommissie voor viering der jubileumfeesten. Door hen is toen naar voren gebracht om ook een bedeo- ling voor de behoeftigen te houden. Schijn baar is aan dien wensch gevolg gegeven, want inderdaad heeit er bedeeling plaats gehad en met genoegen wordt dan ook ge constateerd, dat de ijsclub hiertoe het hare heeft mogen bijdragen. Aan het slot van het verslag brengt de secretaris hulde aan H. M. de Koningin, wier zilveren jubileum pas ge vierd is en besluit met den wensch „Lang leve II. M. de Koningin". Met applaus wordt dit verslag begroet. Vervolgens geschiedt rekening en verant woording over het afgeloopen jaar. De on'- vangsten, waaronder een batig slot ad f 686.88 van het vorig jaar, bedragen f 960.70 en de uitgaven f 80.68, zoodat er een batig saldo is van f 880.02. Door de heeren Horssen en Smeets wordt do rekening onderzocht, en bij monde van laatstgenoemde gerappor leerd, dat alle stukken en bescheiden in orde zijn bevonden en tot onveranderde vaslstel- ling daarvan geadviseerd. Aldus wordt be sloten Do voorzitter deelt dan mede, dat op de gehouden bestuursvergadering is beslo ten, dat do contributies voor 15 December a.s. moeten worden afgedragen, dat alle commissarissen zijn herbenoemd en in de bestaande vacature is voorzien door do be noeming van den heer N. van der Voort. Alle commissarissen hebben hun benoeming aangenomen. De voorzitter verzoekt den commissarissen om voortaan de bestuurs vergaderingen trouw bij te wonen, voorat die waarin de agenda wordt klaar gemaakt voor de aigemeene vergadering. De heer L. Dompeling merkt ironisch op, oi het geen aanbeveling verdient om ook de bestuurs vergaderingen met verrassingen ie sluiten. De voorzitter voelt daar niet voor. De secre taris deelt mede, dat nog besloten is om een insigne te koopen voor den voorzitter. Aan hem is opgedragen om hiervoor te zorgen en nu hem het onaangename is opgelegd, wil hij zich het aangename ook toeëigenen, wes halve hij onder het uitspreken van een toe passelijk speechje het insigne op den jas van den voorzitter speldt, die daarop dankt voor de eer, hem bewezen. Neg wordt medege deeld, dat na afloop van den winter, de ge reedschappen moeien bezorgd worden bi) Rodewijk in de Weipoort en bij J. Vreeburg op het Dorp. Daar de termijn van 29 jaar verstreken is, voor welken de vereeniging werd opgericht, moet opnieuw de Konink lijke goedkeuring worden aangevraagd. Do kosten zijn bij oprichting eener nieuwe ver eeniging f 50, doch do secretaris heeft er moed op, dat het nu wel wat minder zal kos ten. De heer Lo9 vraagt of het niet wensche- hjk is de statuten in haar geheel te herzien. Na eenige discussie wordt besloten, dat het bestuur dit zal onderzoeken, terwijl wordt goedgevonden, dat, wanneer het bestuur daartoe geen aanleiding vindt, men verder zonder goedkeuring der vergadering tot het aanvragen der Koninklijke goedkeuring zal overgaan. De aftredende bestuursleden, de heeren F. J. Partevliet en J. de Jong, worden op voorstel van den heer P. W. van der Salm, bij acclamatie herbenoemd. Onder dank worden deze benoemingen aanvaard. In de vacature van den heer G. Belt wordt na twee stemmingen benoemd de heer N. van der Voort, met 33 van de 66 uitge- gebracble stemmen. De heer G. Belt Jr. ver krijgt 24 stemmen, terwijl er 4 van onwaarde worden verklaard. Bij de rondvraag verzoekt de heer N. de Jong spoedige toezending der contributie kaartjes mei het oog op den termijn van af dragen dier contributie. De secretaris deelt mee, dat dit geschiedt direct na de aige meene vergadering. De heer Van Remmen verzoekt het aanleggen van flinke ijsbanen in de luwte, b.v. op de Miening, daar is men beschut tegen den feilen wind. De voorzitter zal dit in overweging nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat men tot hel verloten van verrassingen. De vergadering had een prettig verloop en de opkomst der leden was zeer goed. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Donderdag 22 Nov., 's avonds 7 uur, ds. P. G. de Veij Mesdagh, van Was senaar. Pluimvee. Clubavonden. Zoo-wel van clubavonden als van ten toonstellingen gaat een groot© kraebt uit. Niets is leerzamer eja nuttiger voor den beginner, voor den meer geroutineerde. Ja, als zij de band op bet hart leggen, zul len zelfs keurmeesters moeten erkennen, dat zij bij elke keuring en na het bezoe ken van een goedberoobten en goedgelei- den clubavond iets meegenomen hebben, een weinig verder zijn gekomen op bun pad van ontwikkelingzij ook zullen de waarheid van het spreekwoord bevestigen: men is nooit te oud, nooit te wijs om nog iets te leer en- Op den clubavond worden dieren mee gebracht, nauwkeurig bekeken en bun eigenschappen besproken en de tekortko mingen aangewezen. Voor deze beoordee lingen behoeven de Vereenigingen vol strekt niet altijd een keurmeester van professie te hulp te roepen; doorgaans be vindt zich onder de leden wel iemand, die hier de noodige aanwijzingen kan doen. Het zou, naar mijn bescheiden meening, een groote stap in de goede richting zijn, als op een bepaalden avond slechts één bepaald ras of hoogstens twee besproken werden, volledig besproken en bekeken on der leiding van een der leden, die in bet to behandelen ras de noodige practisobe ervaring heeft opgedaan. Zulk een reeks van avonden zou «en groote uitbreiding kunnen geven aan reeds verkregen kenniste meer kunnen zulke avonden nuttig zijn, omdat d'e fokker-eige naar op zulke samenkomsten aanwezig is om belangrijke mededeelingen te doen om trent afkomst, tijd van geboorte, verloop van groei en rui der meegebrachte exem plaren. Hierdoor kan zulk een clubavond nog staan boven een tentoonstelling, waar de massa en bet veelsoortige vaak hindeit en tot een slechts vluchtige beschouwing aanleiding geeft en waar niete van de die ren bekend is of bekend gemaakt word't. Er kan op de olubavonden niet alleen voor de loden wat ,,op te steken" vallen maar er kunnen ook nieuwe krachten ge wonnen worden. Ue geest die zulk een avond bebeerscht, moet er een zijn van echte kameraadschap, waarbij men niets achterhoudt, wat een ander van nut of voordeel kan wezen, waar vrijmoedig wordt gevroagd en te* lijk antwoord wordt gege ven, waar liefde heerscht voor de dier on, die aan onze zorgen door den. loop der omstandigheden zijn toevertrouwd. Het is duidelijk, dat die liefde en evenmin de belangstelling in de clubavonden slechts van één kant kan komen. Door ruime op komst, door krachtige samenwerking moe ten alle leden yan een goede Vereeniging blijk geven van hun goeden wil. RECLAME. Brengt de pijn tot bedaren met Sloan's Liniment. Inwrijven onnoodig, het dringt door, doet vJL| de opzwelling slinken en brengt i onmiddellijk behaaglijke ver- 'u.JljffA lichting. Goed voor allo pijnoa [n('0 nIKW Houdt het eteeds in gereedheid. L JAo Verkrijgbaar bij allo Apotheker* on Drogisten. Pr O's /J 3940 Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mw. J. M. S. Loeser, Rapenburg 83. A. H. de Vries, L. Mare 45a. Mw. Wed. M. ZitmanVis, Oude Singel 156. Mw. A. G. van de Ven, dienstbode, Haagweg 59. Mw. W. G. Telders, Donkersteeg 19. Mw. Wede. J. M. de Heusv. d. Stap, Witte Rozenstraat 22. Mw. M. Schönherr, kin derjuffrouw. Jan van Goyenkade 14. Mw. A. B. Schepers, Noordeinde 52. J. van Schuijlenburg, Oude Rijn 67. Mw. A. Rodemann, dienstbode, Bilderdijkstraat 8. D. Rosenbaum, Rijnsb.singel 45. Mw. H. G. van Rheden, dienstbode, Noordeinds- plein 2a. Mw. M. Plomp, Lange Mare 45a A. Peters, Marinier le kl„ Kweekschool v. Zeevaart. G. J. J. Nievaart, baggerman, Gasslraat 2. A. Knijff, Rijnsb.weg 72. Mw. J. M. MartijnMoorJ Valdezstraat 6. H. Filippo en gezin, gemeente-ontvanger, II. de Grootstraat 13. K. H. Labohm, Hooigracht 41. D. Kleyn, marinier le kl., Kweekschool v. Zeevaart. M. J. Baljet de Jager. Gisetteslraat 1. P. C. T. van der Hoeven, Rapenburg 100. Mw. J. H. Harders, Stadh laan 24. M. do Gooijer, marinier le kl., Kweekschool v. Zeevaart. D. F. N. van Giffen, Morschweg 65c. F. Eggermont, tamboer le kl., Kweekschool v. Zeevaart. Mw. G. G. Dirkzwager, Hoogstraat 5. L. C. Breebaart, Morsch weg 128B. P. de Boer, procuratiehouder, de Wetstraat 2. Mw. T. Bosgra, Rapen burg 131. Mw. J. Beekman, dienstbode, Plantage 1. G. M. Bierman, Jan van Goyenkade 1. Mw. M. A. J. Hurlzig, dienstbode. Witte Singel 40. C. N. van der Spek, Donkersteeg 9. Mw. E. van Houten, dienstbode. Oostdwarsstraat 18. Mw. M. J. Kluitman, Schelpenkade 48. Mw A. Groothuis. R.-K. Liefdegesticht. F. W. Helmont, kwartiermeester, Kweek school v. Zeevaart. H. Kruik, marinier 2e kl., Kweekschool v. Zeevaart. Mw. J. Melselaar, onderwijzeres, H. de Grootslr. 27a J. van den Berge, marinier, Kweekschool voor Zeevaart. Mw. W. StuifzandWijs man. Utr. Jaagpad 114. Mw. C. D. van der Meydcn, dienstbode, Kloksleeg 1. Mw. L. H. Hupkes, Rapenburg 131. I. Mooten en gezin, melselaar, Uiterstegr. 34. J. H. P. ter Spill, Noordeinde 37. J. van Rij, tuinder. Koningstraat 17. H. C. C Coeland, Vreewijkstraat 27. Mw. P. H. M. Aalberls, religieuse, R.-K. Weeshuis. Mw. C. A. van Tricht, Rijnsb.weg 10. Mw. H. Woppenschnur, dienstbode, Oegst- geesterlaan 4 H. L. M. van Can, Witte Rozenstraat 22. Mw. F. Zorn, dienstbode, Staalwijkstraat 16. P. van der Mey, pho- tograaf. Heynsiusslraat 5. Mw. A. van Bavel, Lcvendaal 143a. P. J. Hutchison en gezin, sergeant-seiner bij de marine, Gas slraat 9. Mw. I. M. Oomes,' Oegstgeester- laan 17. Mw. C. Brugman, kleermaker, Burchtsteeg 9. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. J. S. Bakker, Ierseke, Kerkstraat. Mej. R. C. Lock, Naaldwijk, 's-Graveland- scheweg. Jobs. Kuiper, Rotterdam, Brou werstraat 64. P. Zwanenburg, Santpoort, Duin- en Kruidbergweg 32. Jkvr. D. J. Rappard, Den Helder, Paleis 6. Jacs. Neu teboom, Haarlem, Stationspl., Hotel „Spoor- zicht". Mej. A. v. Leeuwen, Haarlem, Adr. Loosjesslraat 44. T. v. d. Meij, Lei derdorp, Zijlweg 24. Mej. H. Grasmaijer, Baarn, Oosterdwarsstraat 21. Mej M. J. Breuker, Amsterdam, Prinsengracht 602. L. v. Prooijen, Den Haag, Boekhorststraat 78. Mej. M. Dalehout, Den Haag, Buys Ballcrtslraat 10. P. v. d. Heijden, Den Haag, Zuiderlaan 197b. Oe Aen Djong, Amsterdam, Stationsplein 1. P. J. G. Rhemren, Den Haag, Sumatrastraat 4 H. Th. K. J. Moor, Den Haag, Pr. Hendrik straat 7. Mej. ZwaanZaalberg, Oegst- goest. Oud Poelgeest 14. Ph. Momberg, Oegstgeesl, Groenesteeg 44. M. H v. d. Vlekhert, O. Knollendam, Sluisstraat 10 N'. A. A. v. d. Roemer, Den Haag, 2de Swee- linckstraat 157. Johs, van Ilerson, Delft, Simonstraat 32p. Kl. v. d. Geest, Utrecht, Oudkerkhof 42. Mej. A. C. Schilte, Gro ningen, Oude Ebbingestraat 48 G. Schou ten, Katwijk. Cantineweg. Mej. A. C. G. Weerlee, Rijnsburg, Kerkstraat. Mej. v. d. HoudtKupet, Den Haag, Westeinde 331m. Mej. C. M. Hoos, Loosduinen, Oud- Rosenburg. Mej. G. J. v. Rijn, Katwijk, Commandeurslaan 4. W. J. de Jonge, Den Haag, Ant, Heinsiusslraat 82. Mevr. C. P. v. Staveren, Rotterdam. Kerkhoflaan Johs. Krngi, Zwolle, Coefstraat 33. Raden Mat Sarlona, Den Haag, Aiir.a v. Buerenslraat 39. A. v. d. Nat, Den Ilaag, Westeinde 141. Ph. Does, Den Haag, Kra- nenstraat 72a. Wed. Dijkhuizen geb. An- nokkee, Den Haag, Retiefstraat 21. Mej. J. G. Kooi, Voorschoten, Rijndijk 80. Mej. G. M. J. v. d. Ven, Den Haag, Westeinde 141. W. K. v. Hasselt, Assen, Ooslerhout- straat 21. Wed. Bake geb. v. d Berg, Groene Kan, Vcldlaan 76. L. A. M. Slrot- mann, Amsterdam, Rerabr.plein, Rest. „La Reserve". G. M. Joustra, Delft, Rotter- damscheweg 31. GEBOREN: Cornelis, Z. van Jhr. W. J. M. V. Eijsinga en C. L. Baronesse v. Hogen- dorp. Leendert, Z. van J. Guley en C. Optendrees. Jansje, D. van P. v. Egmond en N. Schouten. Cornelia, Z. van C. Nieuwenburg en H. Koppeschaar. Jan, Z. van R. de la Rie en J. M. Opdendrees. Johanna Catharine, D. van A. Noest en B. E. Brugman. Gers. Mattheus Francs. Maria, Z. van G. Taverne en II. J. A. Hil- lenaar. Jacoba, D. van I. Keyzer en S. A. Ditmar. Henny, D. van J. Philippo en M". de Jong. Hendrikus Wilhs. Gers., Z. van H. W. Vreeburg en M. E. Heems kerk. Helena Maria, D. van L. J. v. d. Kroft en J. E. Eron3geest. Jan Willem, Z. van J. W. Carree en J. M. Geenjaar. Catrina, D. van P. J. Ouwerkerk en N. W. Klomp. Roelof Harm, Z. van J. Dragt en J. Hoekman Franciscus Wilhs. Johs., Z. van F. W. Nijssen en J. V. Rekelhoff. Willem, Z. van J. de Kleer en P. v. d. Kraan. Dirkje, D. van F. Pison en W. Schipper. Pieter, Z. van H. T. Veldhuij- zen en P. Cornet. Hendrik, Z. van H. Hogewoning en S. J. Servaas. Pieter Cornelis, Z. van T. B. Kapaan en E. J. Marijt. Michael Petrus, Z. van J. Ooster- veer en M. G. Brouwer. Johannes Dirk, Z. van J. van Leeuwen en C. Verstraa- ten. Johannes Franciscus, Z. van W. v. der Plas en E. M. Boon. Elisth. Maria Josepha, D. van J. L. C. Timmerman en L, J. M. Leroi. GEHUWDA. E. Overdcvest, jm. cm H- v. d. Kleij, jd. H. Janssen, jm. en J. H. Oostveen, jd. J, C. G. Verhoeven, jm- en L. S. v. Benten, jd. A. Verhoeven, jm.. en H. A. Peters, jd. G. J. Ver- sohragen, jm. en M. Leemans, jd. H. S. Keuls, jm. cn W. G Q. C. M. Westerman, jd. H. J. Dreef, jm. en E. Nagtegaal, jd. J. Comelisse, jm. en S. M. Landes- bergen, jd. O. A- M. Bek, jm. cn S. J. M. Breedevelt. W. J. v. d. Sman jm. en J. G. Simmink. jd. J. W. Wcers, jm- en C. M. Th. v. d. Spek. J. Smit, jm. en J. ChouTour, jd- OVERLEDEN H. van den Berg, m., 64 j. B. P. Kloes, d., 17 j. H. J. G. van Cam- penBronsgeest, wed., 90 j. A. v. d. Jagtvan der Meer, vr„ 81 j. W. v. d. Pluym, m.,~46 j. J. van 't ZelfdeVreug- denburg, vr„ 55 j. W. LiglvoetIlemerik, vr., 47 j. A. Toorens, wedr., 53 j. C. v. Leeuwen, ongeh., 69 j. S. Brouwer, m„ 76 j. W. van der HoogtKoster, vr., 69 N. E. B. Eveleinvan Herwerden, wed., 67 j- W. F. Neuteboom, ongeh. m„ 88 j, G. van Gulik, m., 38 j. C. P. van der Wilk—Kapaan, wed., 61 j. C. van der Tuin, m., 82 j. H. A. Ekel, m., 50 j. J. Vijlbrief, d., 3 w. Hendrik Ibsen's „Bouwmeester Solness". Voor de voorstelling van Hendrik Ibsen's „Bouwmeester Solness" door „Do Haghespa* Iers" (Dir. Eduard Verkade) op Vrijdag 23 November a.s., in den Leidschen Schouwburg is de rolverdeeling als volgt Bouwmeester Solness Albert van Dalsum Aline, zijn vrouw Louise Kooiman -, Dokter Herdat, huisart Kommer Kleyn Knul Brovik, vroeger architect, nu assistent bij Solness Gerard Meussen Ragnar Brovik, zijn zoon, teekenaar Eugene GilhuyeKaja Fosli, zijn nichtje, boekhoudster Rie GiU huys Hi 1de Wangel Sara Heyblom. Yvette Guilbert. Naar wij vernemen zal Yvelle Guilbert die onder do auspiciën van de Hollandschs Concertdirectio Dr. de Koos een tournee door ons land maakt, a.s. Dinsdag 27 November In den Schouwburg een geheel nieuw pro gramma ten gehoore brengen. Op veelvuldig verzoek zal zij evenwel nog van het pro gramma van het vorige jaar herhalen les Imageries des Calhédrales, waarmede toen zoo'n groot succes behaald werd. Verder staan op het programma Satires de Paris sous Louis XV Chansons du Moyen age Rondes populaires, Marivaudages de Tria non en Refrains du second Empire. R02TERDAMSCHE RECHTBANK. Ds Vreewijk-zaken. Deze rechtbank heeft uitspraak gedaan in de drie Vreewijkzaken. Men herinnert zich, dat het O. M., waar genomen door mr. A. Rombach, tegen den ontslagen hoofdinspecteur van den Gemeen telijken Woningdienst, A. J. v. W., 1 jaar gevangenisstraf had geêischt en tegen den ontslagen ingenieur van het Stadstimmer- huis. C. F., 6 maanden, omdat zij als amb tenaar giften hadden aangenomen; weten de, dat deze werden aangeboden, opdat zij in strijd met hun plicht in hun bediening iets zouden doen. Tegen den voormaligen directeur van Vreewijk, den stecnlabrikant J. S., had het O. M. wegens verduistering van bedragen van f49.59180 en (23.387.70 ten nadeele van Vreewijk, voorts wegens valschheid in boek«r-eTr halan§£J) cn wegens medeplich tigheid aan de omkooping Y:in bovenge noemde gemeente-ambtenaren, 2 jaar ge vangenisstraf geëischl. De rechtbank veroordeelde heden v. W. tot 7 maanden gevangenis met aftrek van preventieve hechtenis, F. tot 2 maanden ge vangenis en S. tot drie jaar gevangenis met afli k van preventieve hechtenis. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BILLITON, thuisr., 19-11 te Colombo. KARIMOEN, uilr., pass. 19-11 Perim. KRAKATAU, 20-11 v. Amst. n. Java. REMBRANDT, thuisr., 19-11 le Genua. VONDEL, uitr., 20-11 te Genua. KON. NED. STB. MIJ. AMAZONE 21-11 v. Sebenico te Amsterd. NEREUS, 20-11 v. Kopenhagen te Amst PLUTO 20-11 v. Lissabon le Amsterdam. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCKKATR1NE, 19-11 te Londen. LOCHGOIL 17-11 v. Astoria n. Rolterd, HOLLAND OOST-AZIE LIJN. ZOSMA, uitr., 20-11 le Manila. HOLLAND ZÜ1D-AFRIXA LIJN. RIETFONTEIN, 19-11 v. East London te Algoabaai. KON. HOLL. LLOID. EEMLAND 20-11 v. B.-Ayros te Rolterd, KON. PAKETV MAATSCH. TASMAN 19-11 v. Sydney n. Singapore, ROTTERD. LLOÏD. BONDOWOSO, thuisr., 20-11 to Marseille INSULINDE, thuisr., 20-11 v. Sabang. SOEKABOEMI, uitr., 20-11 te Sabang TABANAN, thuisr., 20-11 v. Cowes. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". PALAMED pass. 19-11 Sagres. RHESUS, 17-11 v. Kobe n. Amslerdam. STENTOR, 19-11 te Suez. TEIRESIAS, 19-11 le Suez. ALGEXIB 20-11 v. Esbjerg n. d. Tyne. BATAVIER I 20-11 v. Rolt. te Bordeaux. BRITSUM pass. 19-11 Holtonau. DERINDJE, 18-11 v. Patras te Piraeus. DORDRECHT 20-11 v. Hatnb. te Hartlepool. DURAZZO 16-11 v. Lissabon n. Lagos. HOLENDRECHT 19-11 v Roti. le Londen. IBERIA 20-11 v. Santander te Swansea. LEEP,SUM 20-11 v. Grangemouth n. Hamb. LINGESTROOM 18-11 v. Amst. te Londen. MIRACH 20-11 v. d. Tyne te Wilhelmshaven ROZENBURG 20-11 v. Hamb. n. Sunderland RIJNSTROOM 18-11 v. Amst. te Goole. SAMBODJA 18-11 v. Vigo n. Corunna. SEBU pass. 91-11 Bevezier. S1LVANUS 18-11 v. Abadan n. Suez. SIB RAH 19-11 v. Grangemouth te Hamburg ST. ANNALAND 19-11 v. N.castlc te Rouaan STAD ZAANDAM 19-11 v. N castle te Hamb STAD ZALTBOMMEL 19-11 v. Hamburg n. Newcastle STOLWIJK pass. 20-11 Lizard. TROMPENBERG 20-11 v. Lillau to Wasa. VREEWIJK 20-11 v. Cardiff n. Caen. YSSEL 19-11 v. Newcastle te Caen,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9