In verkeerde Schoenen. No. 19540. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 19 November. Tweede Blad. Anno 1923 GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Eet strand tusschen Sche- yeningen en Wassenaarsohe Blag zal Don derdag a.s. onveilig zijn wegens hei schie pen met geschut. Zaterdagmiddag is de 5-jari- ge J. B., uit de Marnixstraat in Den Haag, in de Weimarstraat aldaar door een &uto overreden. Het jongetje speelde op bet trottoir, wilde midden op straat een voorwerp oprapen, dat zijn broertje daar bad neergeworpen, maar zag in zijn ijver öe aankomende auto niet. De bestuurder poogde nog uit te wijken maar toen het knaapje de auto bemerkte en het signaai boorde, liep hij verschrikt naar het trot toir terug, eoodat de aanrijding niet meer diit kon blijven. Met de auto, die het on geluk had, is het zwaargewonde knaapje jiaar den Eerste-Hulpdienst vervoerd. Zijn jtoestand was levensgevaarlijk. Ongelukken te Rotterdam. Omstreeks kwart over zessen reed Za terdagavond autobus No. 10 van de te Capelle a. d. IJsel gevestigde Maatschap pij tot exploitatie van goede en goedkoopc Autod:casten (M E.G.G.A.) op den Oost- zeedijk, komende uit de richting Kraling- fcoheveer). Deze autobus, die plaats heeft iyoor 35 personen, was bijna geheel bezet. Ter hoogte van do Spec lm anst raat zag chauffeur A. V. een man achter een wagen tje aankomen. Ten eindo hem te Ontwij ken, week hij naar rechts, raakte even het wagentje en botste vervolgens tegen een [ter zijde van de tramrails midden op de Btraat staanden mast van de bovenleiding yan de electrische tram De schok was zóó hevig, dat de mast in schuine richting kwam te staan en de autobus aan de voor rijde ernstig beschadigd werd, terwijl zoo wel aan de voorzijde als ter zijde van <te bus eenige ruiten braken. Van de passagiers is de machinist der Nederlandsohe Spoorwegen K. B., te Amersfoort woona-chtig, door de glasscher ven zeer ernstig aan zijn hoofd en hals Verwond. Yan de overige passagiers zijn in den hulppost van den geneeskundigen dienst op het Achterklooster verbonden de schip per D.W van het schip ,,Do Goede Ver wachting", liggende te Krimpen aan den Uselde losse werkman C. M., wonende te Capelle aan den IJselde horlogema ker J. E., te Rotterdam aan den Molen- waterweg, en de klinker P. B. van der H., uit Capelle aan den IJsel. Allen hadden hoofdwonden. De man, voor wien de chauffeur van de Auto-bus was uitgeweken, de 61-jarige I. M., loopknecht van de firma V. en D., boek-, papier- en kunsthandel, sloeg ten gevolge van den schok, dien zijn wagentje kreeg, er met krauht tegen aan en werd Inwendig gekwetst. In de HofJaan is de G-jarige H. F. L., toen zij al spelende vlak voor een auto de straat overstak, overreden. Met de zelfde auto is zij terstond naar het zieken huis gebracht, maar was bij aankomst reeds Dverleden. De broodbezorger A. G. E. is op de Echiekade, nabij de Haarlemmerstraat, door een autobus, komende uit de richting van Overschie, aangereden. De man viel ten werd in de lendenen getroffen. Bij aan komst in het ziekenhuis op den Bergweg waarheen hij vervoerd is, moest de dood Worden vastgesteld. Naar ,,H et Bouwbedrij f", het jorgaan der Amjterdamsche Patroonsorga nisaties in d". Bouwbedrijven, meldt, heeft de commissie uit de samenwerkende pa troonsorganisaties besloten met ingang van 1 Maart 1923 de invoering van de 48- uren-week (8^-urendag) voor do leden harer organisaties verplichtend te stellen. M u s e u md iefstal. Vrijdag- middag vermoedelijk tusschen twaalf en één uur is een belangrijke diefstal ge pleegd in het Arnhemsche gemeentemu seum aan den Utrechtsöhen weg. In een der vitrines werd daar bewaard een gou den bracelet van ongeveer 35 c.M. omtrek met gegraveerde versieringen en bovenop 't wapen der provincie Gelderland in ge kleurd emaille, omgeven 'door een rand van ongeveer dertig kleine diamanten. De waarde van dit sieraad bedraagt ongeveer f 1000. Ter gelegenheid van het 25-jarig gouverneurs jubileum van wijlen baron Mollerus van Westkerke, indertijd Commis saris der Koningin in Gelderland, is deze bracelet door dames nit Gelderland aan diens echtgenoot© aangeboden. Het sieraad werd later aan het gemeentemuseum afge staan, waar het geplaatst werd in een hou ten kastje met glazen deksel. Ook is in het museum de oorkonde geplaatst, die bij dit geschenk werd aangeboden. Door het hout van het kastje te vernielen en het glas te verwijderen, beeft een onbekende Yrijdag dit sieraad bemachtigd. Het mu seum is Vrijdag slechts door één persoon bezocht. Deze vertoefde daar een groot deel van den dag. Wie deze man is, is niet bekend. Yrijdag werd slechts toegang tot het museum verleend tegen betaling, en dan zijn de bezoekers niet verplicht hpn naam in het register te zetten. Tegen aen avond bemerkte de portier den diefstal. Op het houtwerk en glaa van het kastje zijn vingerafdrukken gevonden. G,N. A. Crt.") Gistermiddagisdem o tor r ij- der J. Bakker te Zaandijk in de Westzijde in volle vaart achter op een autobus gere den. Ernstig gewond is hij opgenomen en naar een nabijzijnd ziekenhuis vervoerd. Er wordt voor het behoud van zijn leven gevreesd. Het Friesch Landbouwblad ontleent aan een Zuidafrikaansch dagblad, dat op 6 October j.l. ooor het Nederland- sehe stoomschip „Jagersfontein" ©en be zending kostbaar Friesch fokvee in Zuid- Afrika is aangevoerd. Een gedeelte van deze bezending was dtoor de firma K. N. Kuperas Zonen aangekocht voor den heer A. Oliff, boerderij Cloverfield, te As- cent, terwijl verder ©enige dieren bestemd waren voor den heer J. Baynes, boerderij Nel's Rust Fame. De berichtgever merkt op, dat do invoer van deze prachtige collectie een duidelijk bewijs levert van den ondernemingsgeest der importeairs. Zoowel individueel als te zamen vormden de dieren een der beste collecties stamboekvee, welke ooit in Zuid- Afrika zijn ingvoerd. Ondanks dé lange reis, was bet vee in uitstekende oonditie, dank zij het werk van den Friesehen vee oppasser, wien d© verzorging der dieren gedurende den overtocht opgedragen was. Er woTdt op gewezen, dat dit de eerste zending Friesch stamboekvee is, welke sinds 1914 in Zuid-Afrika werd ingevoerd. De bepalingen, welke het Zuidafrikaansche stamboek voor den inwoer yan vee heeft vastgesteld, zijn uiterst streng, doch er werd bij dezen ihvoer t,en volle aan vol daan. Naar hetzelfde blad meedeelt, was de belangstelling op de publieke verkooping van Friesch vee, toebehoorende aan den bekenden Engelsohen fokker mr. G. T. Eaton, Thurston Hall, te Framfield, in Sussex, welke in de laatste helft der vorige maand gehouden werd, zeer groot. De 66 dieren, die onder den hamer kwamen, brachten een gemiddelden prijs van ruim 200 pond sterling of f 2100 op, het hoogste gemiddelde, dat in de laatste jaren op pu blieke verkoopuigen van Friesch vee in Engeland gemaakt werd, met uitzondering van den bekenden verkoop der uit Zuid- Afrika ingevoerde dieren in Juni 1922. Een in Januari 1922 geboren bokkeling van zuiver geïmporteerd bloed bracht den hoogsten. prijs op: na lang bieden werd de prijs van dit dier tot niet minder dan 1600 guineas of ruim f 20.000 opgedrevenwel een bewijs, dat men in Engeland niet bang is om voor een best dier een hoogen prijs te besteden. D e 44-j arige landbouwer L. Warners, van Wyster, reed met een wo- genladïng hout, waarop een drietal arbei ders gezeten waren, door Beilen. Plotse ling schrok het paard; het dier rende den Lievingerstraatweg op, Het viertal perso nen, dat op den wagen zat, deed alle moei te om het paard tot staan te brengen, wat echter niet gelukte. De wagen werd tegen een boom geslingerd, waardoor alle vier personen op den grond vielen. Aanvanke lijk leek het, dat het geval niet ernstig was en dat allen er goed afgekomen wa ren. Warners kon zich echter met moeite bewegen; hij moest in een naastbijgelegen woning gedragen worden. Da ontboden ge neesheer verleende voorloopige hulp. Toen de dokter echter na een halfuur terug keerde, was W. reeds aan de bekomen verwondingen overleden. De man Iaat een vrouw met 7 kinderen achter. Het Nederlandsche stoom schip „Rijperkerk", met een lading copra en stukgoederen, op weg van Port-Natal naar Londen, is d© haven van Bastia bin- nengek>ope:. met brand in de lading. Aan vankelijk w$rd getracht een deel der la ding te lossen, doch het werk moest wor den gestaakt. Het oefenschip van do No- derlandscbe marine, jHr. »>Tromp", dat op de Middellandsche Zee kruist, ving het draadloos verzoek om hulp op en is begonnen het vuur te bestrijden. De mail is overgescheept op bet Fran- sche stoomschip Bonaparte". Ee n 5000-t o n-s toomschip ,,A 1- geneb", van Rotterdam, is Zaterdagavond gestrand bij Fourfelboek, ten Noorden van Esbjerg. H-1 was in ballast onderweg van Hamburg naar Schotland, doch had gedu rende 'n orkaan alle bunkerkolen verbruikt en moest Esbjerg als noodhaven aandoen. Het schip ging op do reode ten anker, doch werd door den hevigen storm op het strand gezet. Twee sleepbooten gingen uit, om, zoo noodig, assistentie te verleenen; doch het water was inmiddels in peil ge zonken, zoodat afslepen onmogelijk was. Nieuwe pogingen kunnen eerst gedaan wor den bij het intreden van vloed. Vet in poedervorm. De heer A. de Kadt, oud-margarinefabrikant, thans directeur der Maatschappij „Hydroleo", te Schiedam, heeft een voor de huishouding belangwekkende uitvinding gedaan. Na lang jarige studie is het hem n.l. gelukt, vet m poedervorm te maken. Deze pocdervormige vetten smelten direct als zij in de warme pan komen. Zij bunnen als zout over het vleesch gestrooid worden of onder do groen ten worden gemengd. Om te bakken kun nen zij door het meel gestrooid worden en behoeven niet, als boter en vet, er met moeite onder gekneed to worden. Ook kan men steeds de juiste hoeveelheid nemen, één lepel, twe© lepels, enz. Zooals men weet, bestaat planten- cn dierlijk vet en ook olie uit verschillende harde en zachte bestanddeelen, stearine- palmitine, oleine enz. alle dooreen. Nu is het den heer De Kadt gelukt de vetten en oliën zóó te kristalliseeren, dat korreltjes bijv. met een doorsnee van 1/100 m.M. ge maakt kunnen worden, waarvan de buiten ste laag bestaat uit de vaste stoffen, ter wijl de olieachtige stoffen de kern vormen. De geheeïc bewerking is zuiver mechanisch en de physische en chemische eigenschap en veranderen dus absoluut niet. Het pro- uct is zoo fijn als meel en geeft een drie ledig voordeelzuinig gebruik, groot gemak en besparing in warmtegebruik. De heer De Kadt heeft op zijn uitvinding octrooi aan gevraagd. „M oeder, Waarom eten de ge neraals nooit met vork en mes?" Do moeder: ,,Hoe kom je dad,r nu aan?" „Wel er staat toch in de krant: „De generaal gebruikte het diner met zijn staf'."' ALPHEN. Ged. Staten 9lellen voor to besluiten, dat aan den Korlstekerpolder in de kosten van stichting en exploitatie van een eigen gemaal uit de provinciale kas een bijdrage voor eens van f25.000 zal worden verleend op voorwaarde, dat de polder de provincie ontslaat van haar verplichting tot het onderhouden van den duiker onder het Aarkanaal. Door den G.V.B. werden gespeeld de volgende wedstrijden: Bodegraven 2Al- phia 2, 0—1Waddingsveen 1—Alphia 3, 52Zwammerdaan 1—Alpfhia 1 1—1 (ge staakt.) ALKEMADE. Ged. Staten stellen voor het onlwerp-besluit tot herziening van het bijzonder reglement van den Kaspolder on. gewijzigd vast te stellen. KOUDEKERK. De familie Kouwen- berg uit Alkmaar doortrok Zaterdag onze gemeente al voortrollend met haar ton, om zoo den wandeltocht voort te zetten door Europa, onderweg ansichten te koop aanbiedend. Natuurlijk had zij veel be kijks. WADDINGSVEEN. Het Centraal Stem bureau in deze gemeente heeft in zijn zit ting benoemd verklaard tot lid van den ge meenteraad de heer A. van Nielen, zulks ter vervulling van de plaats, opengevallen door liet overlijden van den heer D. Brem. mer Jzn. Donderdag 22 Nov., 7 uur 's avonds, hoopt de eerw. heer W. van Leeuwen, van Dordrecht, in de Ned.-Herv. Kerk op te tre- denr HAARLEMMERMEER. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor afwijzend te be schikken op het subsidie-verzoek van de Christelijke Landbouwwinterschool te Hoofd dorp. HILLEGOM. Nu de gemeenteraad nader besloten heeft over de vergoeding aan on derwijzers van het vervolgonderwijs, zullen de cursussen weldra aanvangen. Aanmelding moet geschieden bij den heer F. Engel Pzn. voor de Openbare School, en bij den heer J. C. de Koning voor de School met den Bijbel, en wel ten spoedigste. Oudera doen verstandig hun kinderen, die er voor in de termen vallen, dit vervolg onderwijs te laten volgen. Kerkelijk bericht. Chr. Gere formeerde kerk, Woensdagnam. 7 uur ds. Swiep. Ned. Protestanten Bond. Donderdagavond 7.30 uur ds. M. W. J. van Linschoten, van Oostzaan. (Collecte Kerstfeest). KATWIJK AAN ZEE. Van de trawlvis- Bcherij kwamen te IJmuidcn aan de markt do loggers: K W 15 met f 376, 43 met f 33, 87 met f332, 97 met f313, 114 met f341, 152 met f 83, 47 met f 324, 173 met f 46*, 16 met f 576, 96 met f 398, 107 met f 442, 17 met f 286, 36 met f 271, 64 met f 450 en 89 met f 269 besomming, en van de haring- visscherij kwam binnen de logger K W 151 met 18 last pekelharing. Zaterdagavond had een aanrijding plaats in de Tramstraat tusschen een wa gen van de N.Z.H.T. en een wagen met paard bespannen. Den laatstgenoemden wagen werd nog al schade toegebracht, doch het paard kwam er boven verwach ting goed af. Door het plotselinge zakken van het binnenwater in het Prins"-Hendrikkanaal, geraakte een voorbuig, geladen met steen kool, overzij terwijl het gemeerd lag aan een steiger. Het zonk daarna,» Voor den branstoffenhandelaar een groote schade. In het kerkgebouw dor Geref. Kerk zal Woensdag des avonds te 7 uur, dank stond voor het gewas des velds worden gehouden, bij welke gelegenheid ds J. J. Impeta hoopt op te treden voor de Gem. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. (Vergadering van 15 November). Afwezig met kennisgeving de heer H. Heenk. Afwezig zonder kennisgeving de heer J. A. Bernard. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester; secretaris de heer W. L. Die- mont. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorigo vergade ring worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De volgends stukken zijn ingekomen. 1. Een missive van Ged. Staten dezer provincis dd 27 Augustus12 September 1923, waarbij de gemeente-rekening 1921 teruggezonden wordt. De voorzitter deelt mede welke opmer kingen gemaakt zijn, en de Raad besluit daarna zonder hoofdelijke stemming aan de gemaakte ppmerkingen tegemoet te ko men. 2. Verzoek van Het dagelijksch bestuur ^er R.-K. vereeniging „Moederschapszorg" te Heerlen, om voorlaan ieder jaar een sub sidie van f 25 te mogen ontvangen. De voorzitter stelt namens B. en W. vooa afwijzend op het bezoek te beschikken. De Raad besluit zonder hoofdelijke stem ming afwijzend op het verzoek te beslissen, 3. Een adres van P. Th. van Graas, ver zoekend hem alsnog vergunning te verlee nen om in zijn slachtplaats te mogen slach ten. De voorzitter deelt mede dat dit adres ge richt moet zijn aan B. en W. daar bij dif college de uitvoering van de Hinderwet be rust. Spreker stelt daarom voor het adres in handen van burgemeester en wethouders te geven. De heer Visser vraagt of de Raad in deza niets te zeggen heeft. De voorzitter deelt mede dat alleen B. en »W. in dit geval beslissen. De heer Koot vraagt of van Graas een slachtplaats kan krijgen. De voorzitter zegt, dat zulks kan indien hij vergunning verzoekt krachtens de Hin derwet. Het adres wordt in handen van Burge meester en Wethouders ter afdoening ge steld. Een missive van Ged. Staten, inhouden de het verzoek om het Raadsbesluit van 24 September j.l. in te trekken, waarbij beslo ten werd het contract met de gemeente Lei den inzake den Vleeschkeuringsdienst niet te verlengen. De voorzitter doet het voorstel aan den Raad om aan het vexzoek van Ged. Staten te voldoen. De heer Van Dam verlangt nog even het woord hier over. Spreker vraagt, welk belang Ged. Staten met dit verzoek hebben, hij vindt dat Ged. Staten op een laag standpunt staan. Laten ze eerst maar eens het raadsbe sluit inzake het voeren van een proces over de gesloten schrijfmachine in de ambtswo ning van den burgemeester goedkeuren. De voorzitter zegt dat dit op Ket oogen- blik niet aan de orde is. De heer Visser vraagt het woord en doet het voorstel het vorige Raadsbesluit te handhaven. De voorzitter wil eerst zijn voorstel in stemming brengen. Besloten wordt niet aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. 5. Een missive van Ged. Staten. Hierin wordt het besluit tot opheffing van het ver volgonderwijs goedgekeurd. Aan de orde komt punt 3 van de agenda en wel de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening over het jaar 1922. De voorzitter leest het rapport voor van de commissie die belast was met het onder zoek der gemeente-rekening. De rekening is in orde bevonden en de commissie stelt voor de rekening voorloopig goed te keuren. De commissie spreekt in het rapport haar teleurstelling uit over het groot aantal pos ten van achterstalligen Hoofdelijken om slag over het jaar 1922. De commissie betreurt het dat B. en W, geen maatregelen hebben genomen om aan dezen toestand een einde te maken. Ook hoopt de commissie dat de inning van schoolgeld geregeld zal plaats hebben. De voorzitter zegt dat het niet veel anderg is als andere jaren Spreker zegt dat niet B. en W. voor de in ning van de achterstallige posten moeten zorgen. Volgens de gemeentewet moet de ontvanger dit doen. In het college van B. en W. is den ont vanger meermalen gezegd krachtiger op t* treden. Steeds heeft deze echter de op drachten voor ons college in den wind ge slagen. De ontvanger moest voor 10 Aug. j.l. de staten, vermeldende de achterstallige pos ten van de laatste vier jaren, inleveren* Eerst dezen avond heeft hij dit gedaan. Spreker wijst er op dat in dezen alle schuld bij den gemeente-ontvanger ligt. Burgemees ter en Wethouders hebben hem uilgenoo- digd in de vergadering te verschijnen om zich te kunnen verantwoorden. Spreker ontving echter een schrijven dat de ontvan ger niet kon verschijnen. Spreker zegt dat er nog staten liggen over Naar hel Engelsch, door BERTA RUCK. (Nadruk verboden)). PD Toen richtte zij het» w J weer tot my. „Ben je eenigszins in George tcleurge- feteld?" zei ze, „gedesü" asioneerd?" Er was een zweem van vijandelijkheid in haar toon Het kon wezen voor mij, het kon ook we zen voor hem. Ik begreep, dat, als het voor hem was, het niet meer dan een Btaaltje van mijn plicht was zijn partij op te nemen en voor hem in de bres te sprin gen. Haastig zei ik: „O, hij kon onmogelijk aardiger voor mij geweest zijn. Hij heeft alles gedaan, wat hij kon. Het is zijn Kohuld niet als. als..." „Als wat?" zei ze met een. onderzoeten den blik. „Dat bij naar het Ministerie van Buitea- landsehe Zaken moest; ik geloof, dat hij dat zei, en mij alleen moet laten." „Het Ministorio van Buitenlandoch© Za ten", zei Philippa, die er niets van bo greep. „Daar heeft hij totaal niets mee te maken! Hij heeft... bijna een maand ziekteverlof gekregen! Ach neen, er moet daar wat achter steken! Iets? O! Had ik haar jfiaar kunnen ver- Jollen wat dat wasHad ik het haar maar alles kunnen toevertrouwen! Ik kon niets toggen. Koortsachtig dronk ik nog weer thee, terwijl Philippa mij zat aan to kij- terij 'kijken, kijken alsof zij in mijn hart wou lezen. Weder zei ze: „Denk nu niet aan mij. Henk er niet over, dat ik het ben, die u die vragen doe. Er is werkelijk niets bij mij overgebleven", verteld© mij. „Wat er was heb ik gegeven aan..." Zij wees met het hoofd naar haar kap tafel. Ik had reeds gezien, dat de eercplaaU, rechts, vlak achter de groote kristallen poederdoos, was ingenomen door oen pbo- tografie in een groote, ovale zilveren lijst Tot eenige afleiding stak ik mijn hand er naar uit „Mag ik eens kijken?" Philippa overhandigde het mij en ik be keek de photografie van den man in um- form, die er onder geschreven had Monty" met een ineengedrongen jongensachtige hand het lock wel eenigszins op Sir Ri chards schrift. Hij was ©enigszins kaal en had een peinzend, goedig gezicht, zoo iets als een lieve hond. „De goedhartigste man van de wereld", zei Philippa met een half droevigen, half liefhebbenden blik. „Iedereen moest er trotsch op zijn hem alles te geven wat zij kon", en zij zette de geencadreerde photo grafie weer op haar kaptafel. Ik voelde plotseling een merkwaardige nieuwsgierigheid opkomen. Waar is het portret van den man, dien zij werkelijk liefhad? Ik weet zeker, dat rij ergens wel een kiekje van hem heeft, in Wales genos men. Misschien heeft rij wel hetzelfde por tret, dat ik, dab Lady Meredith aan rijn vrouw gezonden heeft. Het portret in het paarlen medaillon, dat nu opgesloten is „Hotel Rit*!" Opgesloten in haar hart, maar waar bewaart Philippa haar portret van George nog meer? Philippa hernam„Hoor nu eens goid, ik zal beel openhartig met je sp reken."- Dit beteekent gewoonlijk van een an dere vrouw, dat men onaangename, ge voelige waarheden zal moeten hooren. Ik zuchtte begrijpend. „Ik ben het immers maar", zei Philippa ernstig^ geruststellend. „Ik ben werkelijk net een meisje zooals u, ofschoon ik mij wel een millioen jaar ouder voel", voegde zij er bij, half tot ziahzclve. „Ik weet wat dat is, wat zij „een kerkdeurhuwelijk" noemen. Ik, \yeet, datj(hij van u vandaan moest; dat u elkaar nog haast niet gezien had. Dat u met alles nog moest beginnen van dien eerste avond af aan, toen hij te rug kwam van het front. Is het dat niet, dat het zoo vreemd maakt? Is u misschien schuw geweest?" ,j „O, dat dacht Lady Meredith ook!" bej kende ik met een wanhopigen zuoht. „Als of dat er iets mee te maken had J" Philippa bewoog zich plotseling op den rand van het bed, alsof zij eenig licht had gezien in de duisternis, waarin zij tuurde. Zij herhaalde de eerst© helft van mijn vol zin. „Dacht Lady Meredith dat? Ah! Was dat misschien do reden, waarom rij en Sir Richard weggingen? Om u alleen te laten met George? Om u en hem de gelegenheid te geven aan elkaar te gewennen ?"- „Ja, o ja, ik geloof, dat het daT was", hoorde ik mijzelve onwillig Toestemmen. „Ja." „En u weigert 'die kans?" vroeg het jon ge meisje, dat voor mij zat. „U vermijdt die? Waarom?" Wanhopig wenschte ik, dat ik Georgë had toegestaan tay te verbieden in de buurt van die Philippa te komen. Inderdaad 1 in derdaad I Zij wist t© veel, voor iemand, die hoegenaamd niets wist. Daar zat rij, ©en beetje bleek; vastberaden; zij, ^et jonge meisje, dat dol was op George, een ander jong meisje uit te vragen, dat ver moedelijk het meest excentrieke bruidje van George was 1 „De manier, waarop ik u ondervraag, u, de ytouw van George, lijkt onvergeef lijk. Maar ik vindt, dat ik er eenig recht op heb. Ik heb er veel voor opgeofferd", zei ze ernstig, terwijl zij met haar kleino voetje op het kleed voor het bed tikte. „Ik wenschte, dat hij gelukkig werd. L/aar was hij toot geboren, voor gesohapen. En ik wensch nog eteeds zeker to zijn, dat het geluk rijn deel wordt I Als ik zeker kou zijn..." De groote smaragd flikkerde aan haar vinger, toen zij haar beide 6lank© handen bewoog, alsof zij gevuld waren met een onzichtbare gave, die zij iemand wou op dringen, en mij smeekte, mij, mij... haar te helpen. „Hij kan niet gelukkig rijn voordat alles ir orde is met u. U moet het mij verge ven en mij antwoorden", zei ze. En regel recht naar mij toegekeerd, vroeg zij: „Vindt u het niet prettig met hem te rijn? Niet?" „O, natuurlijk niot. Neen, wel, bedoel ik", antwoordde ik onsamenhangend. „Ik ik heb het heel prettig gevonden bij hem te rijn, al dezen tijd." „Meent u sedert Dinsdag?" „Ja, ik vond het prettig bij hem te zijn, werkelijk, dat ia volkomen waar", zei ik, en ik meende het. Zij keek mij aan. „W&t bevalt u dan niet aan hem?"* „O, niets! Ik bedoel, er is niets, dat mij niet in hem aanstaat", zei ik, een beetje verbijsterd, „Ik zie niets, dat ik naar in hem vind." „Dat is niet hetzelfde", zoi ze bedaard. En toen, alsof het een doodgewone vrasg was: „Zijn uiterlijk... bevalt u dat? Vijidfc u, dat hij prettig is om aan te zien?" „Ja zeker. O ja, stellig", gaf ik toe, of schoon hij het niet prettig vindt, als moa dat zegt..." „Hmzei Philippa. „Dus dat beeft tl gezegd. Praat u graag met hem?" „O ja, ja!" Ik wist nauwelijks wat ik zei. „En al zijn eigenaardigheden. Hij heeft iets peinzends. Vindt u het gemakkelijk met hem om te gaan? U vindt hem zeker zoo..." „O ja zeker, dat vind ik! Dat vond ik...a (Want hij was veel gemakkelijker ge weest om mee om te gaan den eersten dag, dat wij eamen warenvoordat Lady Me redith ons letterlijk de eenzaamheid in d# bosschen van St.-Cloud had ingedreven). Maar hier bleef Philippa aandringen: „I® hij al dien. tijd, zegt u, aardig voor u ge weest?" „O ja, dat spreekt vanzelf! Hij was al leraardigst", vertelde lk weifelend, maar oprecht. „Alles in aanmerking genomen, is hij volmaakt lief." „En toch... alles in aanmerking genok* men... rijt ge niet gelukkig, Rosel" „Allesbehalvezuchtte ik uit den gronfl Van mijn hart, onvoorzichtig. En toen wensent© ik natuurlijk vurig, dat ik mij® mond gehouden had, rr*-f Y (Wordt yervolgdj. i

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5