,-aajSs i ploegen ons den wedstrijd te leiden, waar- 1 aan Wij een gevolg hebben gegeven. Daar door maakten we nog wat meer kennis met het slechte veld. Wij voorzien, dat er nog svel eens een speler(ster) een been zal bre ken of tenminste een voet verstuiken of ver zwikken. Wat ons tevens is opgevallen in dezen wedstrijd is, hoe weinig de spelers de spelregels kennen. Wat b.v. afhouden is en niet is, alleen-spel of geen alleen-spel is, V weten ze nog niet goed. Daarbij komt (en dit is vooral aan het adres der O. S. C. R.- menschen) dat er elk oogenblik geappelleerd I wordt voor vermeende gevallen. De spelers- (sters) schijnen nog niet te begijpen, dat een neutraal scheidsrechter nooit op appellee- ren zal affluiten. En dan de spelregel, dat als er een fout begaan wordt en de bal komt toch in goede handen, er niet afgefloten be hoeft te worden. Daar denken ze nooit aan. Het publiek natuurlijk ook, maar deze kan paen het niet kwalijk nemen. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Fluks nam binnen de minuut de leiding door Christiaanse. Daama verprutste de aanval alle doelkansen. De enkele 0. S. C. R.-aan- vallen waren gevaarlijk. Smit weet een er van in een doelpunt om te zetten. De zwakke Fluks-verdediging laat spoedig daarop een punt door, gemaakt door Dekker. Het Fluks- midden geeft den aanval veel te doen, maar ook hier slecht schieten. Een goed schot van Bosselaar doet rust met 22 ingaan. Na de rust blijft Fluks sterker. De aanval speelt systeemloos en raakt zeer vermoeid. Pun ten verwachten we hier niet. De 0. S. C. R.- aanval wordt zoo nu en dan gevaarlijk. Een twijfelachtig schot van mej. Vijfwinkel geeft O. S. C. R. de leiding. Eindelijk kan Meyer van een valpartij gebruik maken om gelijk te maken. De beginaanval werkt dan nog feven zeer zenuwachtig met het gevolg, dat er zeer slecht geschoten wordt. Het einde komt dan met een 33 gelijk spel. RozenburgVitesse (L.) 2f. iVitesse kwam weer met een gewijzigde /opstelling tegen de Rotterdammers uit, met een invaller voor v. Beeck. Aanvoerder v, Ginkel ging nu in den aanval met Blan ken,; Nieuwenhuizen en De Roy beheersch- ten het middenvak, terwijl Kaiser $n Goe- koop de verdediging uitmaakten. Rozen burg was volledig. Er is door beide partijen met animo gespeeld met het beste spel aan (Vitesse's zijde. Haar combinatievermogen stopd ver boven dat der Rozenburgers welke alleen harde zwoegers zijn. In het begin wegen beide partijen vrij weltegen elkaar op. Het slechte veld is oorzaak, dat de Lei- denaars eerst da^aan moeten wennen, v. Ginkel in den aanval heeft er veel last van en glijdt telkens uit, als hij een mooien kans heeft. Als Goekoop hij het uitwerken uitglijdt krijgt zijn tegenstander een makkelijke kans en heeft Rozenburg de leiding. De Ro zenburg aanval lost aanhoudend schouder schoten, dikwijls nog gedekt. De Vitesse aanval verknoeid nog al eens wat door slecht plaatsen. Tot rust blijft het 10 voor Rozenburg. Na de pauze is Vi tesse sterk in de meerderheid, v. Ginkel krijgt mooie kansen maar hij zoekt met zijn schoten alleen den rand van den korf en niet het gat. Rozenburger doet het beter, zij het dan met een gedekt schot uit dameshan den. Er zijn dan 10 min. gespeeld. De wis seling brengt een beter aanvalsvak voor de Leidenaars. Direct weet deze aanval tegen ie scoren door een goed schot van mej. Schijfsma. Geen 10 min. daarna het zelfde 6pelletje en dezelfde speelster maakt gelijk. Vitesse speelt enthousiast verder en geeft daarbij ook mooie staaltjes korfbal. Rozen burg is sterk in de minderheid. In den blauw-witten aanval wordt keurig gespeeld. (Vooral mej. Molt speelde hier eén schitte rende partij Nieuwenhuizen maakt mooi 23.Dan zet Rozenburg nog eens flink op f maar de Vitesse-verdediging geeft niet thuis. Even voor het einde maakt De Roy het vierde punt, zoodat Vitesse met 2 won. De scheidsrechter was nu niet bepaald goed te noemen. Serie wedstrijden Vitesse (L.). f Naar wij vernemen heeft D. T. V. de uif- öoodiging voor de Vitesse seriewedstrijden Biet aangekomen, daar haar leden liever naar den voetbalwedstrijd HollandZwit serland jingen kijken. Nausikaa, dat daar op is gevraagd heelt ook bedankt. Nu is H. S, V. in hun plaats uitgenoodigd. RUGBY. LeidenDelft 6—14. Ten aanschouwe van een honderd-tal be langstellenden heeft Zaterdagmiddag de propagandawedstriki tusschen de Leidsche en Delftsche studenten-rugby-club plaats gehad op het A. S. C.-terrein achter „Po mona". Of het publiek bevredigd is meenen wij in twijfel te moeten trekken. Aanmerkelijk heeft men gegierd om de vele vreemde mo menten, maar al spoedig hoorden wij her haalde afkeuringen over het rugby-spel, en het slot was dat de meeste kijkers reeds voor afloop huiswaarts waren gegaan. Of het nu inderdaad zoo erg was? Tja, men excuseere ons dat wij daarop momenteel het antwoord schuldig blijven. De onbekendheid met het rugby-spel noopt ons tot voorzichtigheid, al is onze eerste in druk dan ook niet bemoedigend geweest. Het gaat niet aan om na dezen eersten wed strijd reeds met een definitief oordeel klaar te staan. Als het spel geen aantrekkelijks heeft, waarom deden deze spelers er dan aan mee? Jammer was het in ieder geval dat het spel niet tot zijn recht kon komen doordat de Leidsche ploeg zeer onvolledig was, waardoor de gasten zes spelers lieten uit vallen. Van samenspel was derhalve zeer weinig sprake en vooral bij onze stadgenoo- ten bleef het beperkt tot individueel werk. Zelfs voor den leek ktvam de meerdere rou tine der gasten 'klaar naar voren. In de eerste helft werd er steeds gespeeld op de Leidsche helft. Met 09 kwam de rust. Thans viel een der uitgevallen gasten in voor, een geblesseerd Leidenaar, en wel dra slaagde deze er in na een fraaie rush een try te maken 39. De paTlijen wogen nu vrij goed tegen elkaar op. En tijdelijk overwint bezorgde Delft een goal, dus 5 - punten, terwijl kort voor het einde een der Leidenaars nog 3 punten aan het totaal der thuisclub toevoegde, zoodat Delft ten slotte won met 146. KRACHTSPORT. De nationale kampioenschappen. Gisteren zijn in het gebouw „Bellevue" te Amsterdam de wedstrijden gehouden om de verschillende krachtsportkampioenschap pen. J. Tijman, de kampioen-vedergewicht ge wichtheffen van het vorige jaar, wist dit maal zijn titel niet te gehouden en moest dien, zij het ook na sp^nnenden strijdvaan Comter afstaan. In de afdeeling middengewicht A behaal de Doll van de vereeniging D. O. K. te Am sterdam de overwinning. Een poging van dezen athleet om het Ned. record tweehan dig stooten te verbeteren, mislukte echter. In de afdeeling middengewicht B werd vinnig om de 2e en 3e plaats tusschen Bruinsveld en Hissing gestreden. Bruins- veld behaalde ten slotte de overwinning. Oord behaalde de overwinning in de zwaargewicht-afdeeling. Veel tegenstand ondervond hij daarbij niet Gedurende den middag konden niet alle vastgestelde worstelpartijen afgewerkt wor den cn werden bij het avondprogramma ge voegd. De uitslagen luiden: Gewichtheffen. Vedergewicht: 1. C. Comter (Hercules, Den Haag), tweehandig drukken: 65 K.G.; tweehandig trekken: 70 K.G.; tweehandig stociten: 90 K.G. 2. J. Tijman, zelfde aantal (na veelvuldig drukken); 3, v. d. Ham, 2121/» p. Lichtgewicht: 1 .A. G. Scheffer (Hercu les, Haarlem) tweehandig drukken 82 Va K.G.; tweehandig trekken, 80 K.G.; twee handig stooten, 100 K.G.; 2. C. Kerkhof, 250 p.; 3. G. Roos, 245 p. Middengewicht A: 1. W. J. Doll (D. O. K.), tweehandig drukken: 371/» K.G.twee handig trekken: 85 K.G. tweehandig stoo ten: 115 K.G.; 2. D. Egberts (K. D. O.), 260 p.; 3. J. Liesker (Sandow), 260 p. Middengewicht B; 1* J* Verhey (K. Da 0„ Den Haag), tweehandig drukken: 90 K.G.: tweehandig trekken: 85 K.G.; tweehandig stooten: 112x/> K.G.; 2. J. Bruinsveld. 110 p.; 3. M. Hissing, 110 p. (na veelvuldig drukken). Zwaargewicht: 1. A Oord (D. O. K.), tweehandig drukken: 35 K.G.; tweelandig trekken: 90 K.G tweehandig stooten: 120 K.G.2. M. Verheye, 292 p.; 3. J. B. v. Vliet, 285 p. Worstelen. Vedergewicht. Eerste ronde. H. v. d. Heuvel wint van B. Vis, Roels wint.van Nieman, Giels wint van Joor, D. Matije wint van J. Paddist, P. de Jong wint van W. v. Donselaar, C. Snijdoodt wint van D. Vree link. Demi-finale: Roels wint van Van der Heuvel, Matze wint van De Jong, Snijdoodt wint van Gielen. Finale: Snijdoodt "wint van Matze, Roels wint van Maize. Reels wint van Snijdoodt. Roels is dus kampioen, Snijdoodt. is tweede prijswinnaar en Matze wint den derden prijs. Lichtgewicht: Eerste ronde. Visser wint van Rietbroek, Gielen wint van Haak, Kol len wint van Winkel, Maren wint van Driessen, Vogel wint van Van Galen, Tlie- sing wint van Brinkman, Peters wint van Beuning, Jansen wint van Kleintje, Goll- man wint van Van Kesteren. Wolde wint van Jorissen, Bentum wint van Bakker, De Graaf wint van Smit. Eruseker wint van Bremer. Tweede ronde: Peters wint van Fern, Van Bentum wint van Gollman, Van Maaren wint van Wolde, Kollen wint van Vogel, Buseker wint van Visser, Jansen wint-van De Graaf, Thesing wint'van Gielen. Demi-finale: Thesing wint van Van Maaren. Peters wint van Bruseker en Van Bentum wint van Jansen. Finale: Peters wint van Kollen, Van Ben tum wint van Thesing, Thesing wint van Kollen. Peters wint van Van Bentum. Kam pioen is dus Peters, Van Benfum wint den tweeden en Thesing den derden prijs. Midden A. worstelen. Eerste ronde: List wint van Van de Laar, De Jong wint van Langedoen, Colle wint van Veldhuis, Balkema wint van Mandjes, Sas wint van Dubbelman. Chard?t wint van Boekelman, Doll wint van V. d) Vijver. Tweede ronde- Colie wint van Vis, Doll wint van List, Sas wint van De Jong en Balkema van Chardet. Demi-finale. Dol) wint van Colle, Bal kema wint van Sas, Colle wint van Sas, Doll wint van Balkema. Kampioen is dus Doll. De tweede prijs-wordt gewonnen door Balkema. Colle wint den derden, aldus de „Crt." In de partij De GraafDe Jansen, twee de ronde licht gewicht, werd De Graaf met het hoofd tegen een paal geslingerd, zoodat een ernstig blessuur ontstond. Na voorloo- pig in de zaal te zijn verbonden, werd het slachtoffer naar het Binnengasthuis ge bracht. BOKSEN Intern. Boxing Union. Gisteren werd te Parijs het congres van de Internationaal Boxing Union gehouden De voornaamste beslissing was de instelling van jaarlijksche wedstrijden om de Euro- peesche kampioenschappen. Voorts werden de wedstrijden op de a.s. Olympische Spelen bepaald op twee ronden van drie minuten en één ronde van vier minuten, terwijl geen beslissingswedstrijden gehouden zullen worden. GYMNASTIEK. Gisteren hadden te Rotterdam onder lei ding van den heer Ant. Metz alhier de persoonlijke wedstrijden plaats van het Gewest Zuid-Holland van het K.N.G.V. welke wedstrijden een groot succes gewor den zijn. Ofschoon de oefeningen zeer zwaar waren, werd door niet minder dan 136 da^ mes en heeren deelgenomen. In de afdeeling der „veteranen", de turners boven 35 jaar, waarin 19 der beste Zuid-Hollandsche gym nasten werkten, behaalde de heer J. Nie- vaart van „Wilskracht en Genie" alhier den 2en prijs met 72 van de 80 punten, wat bij zoo'n geduchte concurrentie zeker een mooi guccea kan genoemd worden

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12