Lugdunum IID. V. S. I 50. Lugdunum heeft haar ongeslagen record gehandhaafd en D. V. S. op regelmatige wijze geklopt. Het is een verheugend feit te kunnen constateeren, dat deze wedstrijd uiterst vriendschappelijk werd gespeeld, wat tegenwoordig helaas maar al te wei nig gebeurt D. V. S. vormt een aardig ge heel, hoewel de voorhoede absoluut schot loos is. Blijft Lugdunum H zoo spelen, dan is de kans op het kampioenschap heel groot. Met de rust had Lugdunum reeds een 2O-voorsprong, om na de rust nog 3 doel punten te fabriceeren. De enkele aanvallen, die D. V. S. ondernam, werden door de safe spelende verdediging van Lugd. gemakke lijk afgeslagen. D. L. V.Norvicus 12. De eerste aanvallen zijn voor de gasten. Deze openen dan ook de score met een keu rig schot, dat via de paal in het doel ketst. 01. Verder wegen voor rust de partijen goed tegen elkaar op. Na de hervatting trachten beide partijen het spel te forceeren, wat Norvicus gelukt als een der spelers den voorsprong weet te vergrooten. O—2. D. L. V. spant alles in om haar achterstand te verkleinen. Goed com- bineerend gaat het steeds op het Norvicus- heiligdom af, maar steeds worden deze aan vallen op even correcte wijze afgeslagen. Toch gelukt het de thuisclub uit een gehar rewar voor het doel den achterstand te ver kleinen 12. Zoo komt het einde. De heer Blöte floot zeer verdienstelijk. Norvicus IIU. V. S. IV 1—2. Norvicus begint met acht man. U. V. S. telt twee invallers voor keeper en linksbui ten. De eerste aanvallen zijn voor U. V. S., dat niet voor het Norvicus-doel is weg te krijgen. Eindelijk na een halfuur spelen doelpunt de rechtsbuiten van U. V. S. 01. Na de rust onderneemt Norvicus eenige aanvallen, echter zonder succes. Dan komt U. V. S. weer opzetten ,en na een goede voorzet van rechts doelpunt de linksbuiten. 02. Wegens onhebbelijk gedrag wordt de linksbinnen van Norvicus het veld uitge zonden. Norvicus tracht thans het spel te forceeren door ruw te gaan spelen. Een kwar tier voor tijd een aanval van Norvicus, en uit een scrimmage voor 't doel ontstaat een. doelpunt 12. Dan nog enkele aanvallen van weerszijdep en dan blaast de scheids rechter eindigen. R. C. L. UINorvicus III 33. Er ontwikkelt zich direct een aardig vlug spel met R. C. L. iets in de meerderheid, hetgeen zij in een doelpunt uitdrukt. 10. Daarna weet Norvicus tweemaal te scoren 12, waarmee rust komt. Na de rust maakt le Racingclub gelijk, terwijl Norvicus even daarna de leiding herovert. 23. R. C. L. weet ook nog eenmaal het net te vinden, coodat de eindstand 33 wordt. Scheidsrechter Spierenburg leidde correct. L. F. C. VILugdunum VU 43. Beide elftallen stellen zich on-dere lei ding van den heer P. Vogelenzang volle dig op. Al spoedig wordt een L.F.C.-uitval Lug- dumim noodlottig. De bal wordt corner gewerkt. Deze, goed genomen, belandt bij den mid-half, die met een onhoudbaar schot zijn olub de leiding geeft. 10. Deze vreugde is echter van korten duur. De linksbuiten der groenwitten krijgt den bal goed aangegeven, zet op zijn beurt goed voor, en d© rechtsbinnen brengt den stand op 11, waarmee de rust komt. Direct na de hervatting, een voorzet van links, en de mid-voor geeft Lugdunum de leiding 12, Uit een penalty maakt L.F.O. gelijk, terwijl zij kort daarna de leiding herneemt. Niet ontmoedigd, speelt Lugdunum ver der, en het gelukt den mid-voor de par tijen op gelijken wet te brengen. Het spel blijft een tijdlang gelijk op en neer gaan. Weer gelukt het L. F. O. dan de leiding te nemen. Met dezen stand komt het einde. Scheidsrechter "Vogelenzang leidde naar behooren. Geen woorden, maar daden. Do heer G. Wagenmaker, voorzitter van L.F.O., schrijft ons: In verband met mijn ingezonden stuk on- i der bovengenoemd hoofd, waarin, naar ik i uit goeden bron vernomen heb, sommigen een beschuldiging wegens laksheid aan het adres van Bestuurderen van den L. V. B en overige vereenigingen zien, 6tel ik er prijs op hier nadrukkelijk te verklaren, dat zulks absoluut niet in mijn bedoeling gelegen heeft, doch, dat ik er alleen ae aandacht op wilde vestigen niet te lang met een dusdanigen wedstrijd te wachten, daar momenteel de nood onder cl© arme bevolking het hoogst is en dus ra.i. niet gewacht moet worden tot het eind van dit seizoen. Training voor de Olympische Spelen. De hoofdconsul van den N.V.B. heeft zich namens de N.E.C. gericht tot de besturen der lste-klasse vereenigingen ter beantwoor ding van eenigo vragen met het oog op de Olympische Spelen in Mei 1921. De N.E.C. wil uitkomen met een flinke voetbalploeg, waarvan zij de zekerheid heeft, dat elk spe ler zich zoo goed mogelijk heeft voorbe reid. De vragen zijnA. welke spelers van het eerste elftal oefenen geregeld 1 B. Waaruit bestaan deze oefeningen O. Welke spelers zijn bereid zich voor eventueele deelname aan de O. S. lichamelijk in de beste conditie te brengen 1 D. Welke spelers komen zelden of nooit oefenen en zijn niet bereid zich lichamelijk te ontzien Competitie-standen» West Aid. I. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Feyenoord 8 7 1 33—15 11 D. F. C. 7 6 1 22—8 13 't Gooi 10 5 2 3 IS—21 12 V. O. C. 7 3 1 3 1419 7 H. V. V 8 2 3 3 19—18 7 R C. H. 9 2 3 1 16—17 7 S. V. V. 9 3 8 5 10—11 7 Ajax 8 3 15—15 6 H. F. C, 7 2 1 1 12—19 5 Z. F. C, 7 1 6 9—19 2 West Aid. H. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Stormvogels 7 7 27—7 11 Sparta 7 1 2 1 IS—9 10 Excelsior 8 3 3 2 10—10 9 Haarlem 8 3 3 2 20—20 9 U. V. V. 9 1 1 1 21—18 9 Blauw-Wit 8 2 1 2 10—10 8 H. B. S. 8 3 2 3 16—17 8 A. S. C. 8 2 2 1 14-18 6 Quick 9 2 1 6 13—17 5 O D. S, 8 1 7 8—31 2 3e klasse A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Alphen 6 6 21—5 12 V D. S. 6 3 12 15—7 7 R. V. G. 7 2 2 3 10—15 6 Vios 5 13 1 5—11 5 Celeritaa 6 2 4 614 4 U. V. S. 7 12 4 11—15 4 L. F. C. 4 112 6—5 3 D. V, V5 2 12 6—5 3 3e klasse B» gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Leonidas 7 1 1 2 11—12 9 St. Volharden 1 1 9—1 8 Lugdunum 5 1 1 12—3 8 Schoonhoven 5 3 2 15—7 6 U. D. I. 6 1 3 2 7—11 5 't Noorden 6 1 1 1 10—21 3 Saturnus 1 1 3 10—15 1 Siod 5 1 1 7—15 1 KORFBAL. W. I N. D.E.V.—D.T.V. 2—6. Nausikaa Ready 62 AdvendoHercules 30. W. I Z. FluksO.S.C.R. 33. Rozenburg Vitesse (L.) 2—4 DeetosH.K.V. 51. DordrechtH.S.V. 51. O. I A. E.K.C.A.Be-Quick 61 Phi lipsNoviomagum 33. O. I B. H.K.C.—Naas 7—2. Overg. kl. N. K.Z.—Swift 2—0 T.E.K C.A.—Weeterkw. 2—1 K.V.O.-D.D. V. 0—6. Overzicht Het weer heeft zich gisteren tijdenó de wedstrijden tamelijk goed gehouden. Hier in Leiden viel tenminste geen regen. In den Haag echter waren geweldige buien losge broken, zoodat zelfs de wedstrijd H.B.S* —Fluks II gestaakt moest worden met een 3—0 stand. Overigens 6chijnt ook op andere plaatsen het weer ziob tamelijk goed te hebben gehouden, ,want bijna .alle wed strijden konden plaats vinden. In de Noordelijke 1© klasse heeft D.T.Vfl zich van een lastige concurrent ontdaan* Ze was bijna voortdurend sterker en boven dien in het doelen D.E.V. de baas. Het werd dan ook voor dezen wedstrijd een bijzonder hooge uitslag. Eon 62 zege, zoo als dit keer van D.T.V. is nog niet veel voorgekomen tusschen D.T.V. en D.E.V. Nausikaa bleef de eerste concurrent van D.T.V. door het nog steeds zonder punt zijnde Ready ook met 62 te slaan. Hercules bleef onderaan bengelen door een 6e nederlaag in successie, dit keer, tegen het Haarlemsche Advendo. Met 3Q Bleven de Haarlemmers in de meerderheid* Advendo neemt nu de middelste plaats in* In de Zuidelijke afdeeling gingen alle ont>* moetingen door. Behalve den hier te Leiden gespeelden wedstrijd hadden ze allen een normalen uitslag. Fluks kon het, dank zij het onvolledig opkomen van O.S.C.R. en slecht schieten, niet tot een zege brengen, en moest zich, hoewel ze sterker was, met een gelijk spel tevreden stellen. Vitesso deed het gelukkig beter. Ze speel de vooral in de 2e helft met ongekend en thousiasme en dat werd haar winnaar. Een 20 achterstand wist ze daardoor in een 42 zege om te zotten. Deetos nam de le plaats van Fluks over door een 6—1 zege op H.K.V. De cijfers zeggen genoeg. Ook de andere Dordtsche club won met dezelfde cijfers van den anderen Haagschen le kla»« 6er. H.S.V. en Rozenburg zijn door hun nederlagen gezakt, terwijl Vitesse drie plaat sen omhoog ging. In de Oostelijke I A| klasse vestigde E.K.C.A. zich nog steviger, op do eerste plaats door een 61 zege op Be-Quick en het onverwachte gelijke spel van Philips tegen de hekkensluiters Novw^ inagum, welke uitslag 33 was. In de O. I B. klasse vond alleen H.K.O* —Naas plaats, wat een sprekende zege yoofl H.K.O. met 7—2 opleverde. In de overgangsklasse kon Swift het op het K.Z. ook al niet bolwerken en ging met 20 ten onder. K.Z. nam in deze klasse! de leiding ook al door den nederlaag van: Westerkwartier tegen T.E.K.O.A., al wag deze op het kantje af. D.D.V. schijnt zich te herstellen na haar begin debacle. Nu moest K.Vi.O. ©et 6—fl' haar meerderheid erkennen* Flnks—0. S. C. R. 3—3. A <r, Weer kregen we een gelijk spel en weet was het 33 op het terrein aan de Zoeter, woudsche Singel, maar dit keer was de uit. slag niet evenredig aan het vertoonde spel, Fluks had over het algemeen het beste spel, maar twee oorzaken hadden het gevolg, dat Fluks zich met een gelijk spel moest tevre. den stellen. Deze oorzaken waren le de be. leefdheid van O. S. C. R. om met 6 dame» op te komen, waardoor Fluks op het laatst met een zwak onvolledig vak moest aanval len en er niets van terecht bracht2e het abominabel slechts doelen van Fluks. Het veldspel was van Fluks beter dan van O. S. C. R. Technisch was het Leidsche spel goed, maar het aanvalsspel wordt steeds slechter. Bemmel in den aanval is zijn schot geheel kwijt en h"-aat de fout zelf te veel willen doelen in aats de kansen aan andere ta geven. Christiaanse b.v. kreeg dikwijls mooie kansen, maar hij kreeg zelden de ballen toe. gespeeld. Het aanvalssysteem mag wel eens terdege bij de oefening onder handen geno. men worden. Het laatste aanvalsvak toonde in het geheel niet te weten hoe ze moest aanvallen, wat met haar onvolledigheid wei nig te maken had. O. S. C. R. speelde vurig in den aanval, doelde echter van te verren afstand, hoewel haar schoten gevaarlijk wa ren. De N. K. B. had weer eens geen scheids rechter gezonden. Er schijnt wel een tekort aan le klasse scheidsrechters te zijn. GeeD wonder als het N. K. B. bestuur scheids rechters maar beleedigt, dat deze tenslotte voor de eer bedanken. Tenslotte vroegen de

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11