r s beffen, terwijl keeper Best demonstreerde boe men bet doel „niet" moet verdedigen. A.S.C. was baar tegenstanders in ieder opzicht verre de baas. Toch waren er twee zeer zwakke plaatsen in de ploeg, namelijk Stephanus en De Ruyter. Eerstgenoemde 6telde zich voortdurend verkeerd op, terwijl De Ruyter door zijn bangheid verschillen- 1 de goed opgezette aanvallen om bals j bradbt. Uitblinkers waren Wamsteker, Joe- j son, Goslings en Bloan. Het meespelen van (Janssen op de rechtsbnitenplaats bleek in- derdaad een verbetering te zijn. De lei- ding was in handen van den heer Caste- leyn, die niet onverdienstelijk floot, dooh te dikwijls strafte voor vermeende free- kickgevaüen. Even over tweeën stelden de elftallen zich pp bet gladde veld als - volgt ops A. S. C.r Lindk. Wamsteker, Josson. YreèkeOb Roem. Stephanus. Janssen Brouwer De Ruyter Goslings Blom O dGUimmerveen Hoorn v Gent Schmidt. Banner Beuk. Kwak Grootenboer K. d. Graaf Schreuder (Beet, yO. D. s. De rood-blauwen trappen af, doeh Roem .onderschept het leer, geeft een fraaie trough naar Goslingsen na enkele se- iconden mag Best het leef voor de eerste maal uit het net halen. 1—0. Nauwelijks is «de strijd hervat of Blom bestookt bet Dordtsobe doel, waar Best slechts door uitloopen kan redden. De enkele aanvallen der rood-bla/uwen loop en onmiddellijk dood !op de ongenaakbare Leidsche verdediging. En onophoudelijk dringen de roodzwarten maar weer op naar Best's heiligdom. Uit een voorzet van Brouwer schiet De Ruy- ter v3n dichtbij ver naast. Een onverwachts schot van Blom wordt niet dan met moeite gekeerd. A.S.O. heeft het spel steeds fa handen. Slechts eenmaal krijgt O.D.S. een kans, maar Hoorn aocht het doel bij de oornervlag. Als de Leidsche voorhoede mooi opbrengt, (kogelt Janssen uit den voor- zet van Blom juist naast. Dan krijgt Blom opnieuw het leertwee, drie tegenstan- ders worden gepasseerdeen listige cen- j ter naar Goslings... een kei en de stand I is na 19 minuten 2—0. 'Bevergeefs zwoegen de Dordtenaren voor een tegenpuntje. Wam J steker en Josson bezweren alle gevaar, zooodat Tniets te doen krijgt. Even i verslapt het tempo der thuisclub, maar weldra is do Dordtsohc helft weer het ter rein van den strijd. Eerst eohiet De Ruy- jier uit een voorzet van Blom over, dan kogelt Brouwer op doel. Best heeft den ibal niet vast en de toeloopende Blom ver- hoogt de score tot 30. Zal O.D.S. zich Vbeteren? Een oogenblik lijkt het er op. ^Glimmerveen enelt langs de lijn, en als (WamstekeT het leer achterover kopt, juist (Voor het doel langs, heeft Sanncr een prachtkans. Evenwel gaat zijn 6chot meters ',ver naast, terwijl hij even later eeo nieuwe 'poging waagt, doch nu vangt Linck keurig. .En enkele minuten later is A.S.C. weer aan het woord. Vele malen wordt het O. D.S.-doel vinnig bestookt. De vleugels doen uitstekend werk en brengen telkens (goed op. Het w duidelijk dat er meer doel punten zullen komen. Inderdaad blijft de stand slechts kort onveranderd. De Ruy- ter centert naar Goslings en met oen hard flbhot brengt hij den Leidschen voorsprong op 4—0. Nóg is het niet voldoende, Weer j komt rood-zwart terug, weer geeft Do Ruy- *ter aan Goslings, en weer weet deze te Iscoren, als Best te laat uitvalt. 5—0. In de tweede helft heeft O.D.S. de op stelling iets gewijzigd, maar aanvankelijk helpt het niet veel A.S.O. is ook nu in de meerderheid, en eenige goede voorzetten I van Blom en Janssen volgen, welke echter jniet door het middentrio worden benut. /Alleen Brouwer zendt eenmaal een goed schot in, dat zeer onzeker wordt wegge- weckt. Spoedig verslapt- drra echter het spel Jder roodzwarten, terwijl O.D.S. er een •klein tikje beter in komt, zoodat de par- /tijen ongeveer tegen elkaar opwegen. Ge- «vaarüjk is de Dordtsche voorhoede even- hwel bijna noodt. Linck (krijgt plcchts spo- e&disob een schot t© verwerken, en doet dit dan op zekere manier. Daarentegen heeft de O.D.S.-verdediging niet de snelle A.S. C.-aanvallen zeer veel moeite. Schoten van Goslings en Brouwer, millimeteren echter den paal aan den buitenkant. Tot dat plotseling Janssen onweerstaanbaar opbrengt. Snel zwenkt hij naar binnen en jaagt dan het leer in den uitersten bene denhoek. 60. Nu vindt A.S.O. het ge noeg, terwijl O.D.S. hard blijft zwoegen voor een tegenpuntje en zoodoende zelfs in de meerderheid komt. Na 25 minuten krijgt O.D.S. haar eerste corner, welke goed door Glimmerveen wordt genomen, doch in de veilige handen van Linck be landt. Bij A.S.C. wisselen Blom en Gos lings van plaats, doch de fut is er uit. Aan den anderen kant stopt Roem op handige wijze een aanval van Yan Gent. En dan komt even later het tegenpuntje. De A.S. C.-verdediging knoeit, en Yan Gent pro fiteert daar handig van. Onhoudbaar voor Linck verdwijnt de bal in de touwen. 61. Met O.D.S. iete in de meerderheid komt het einde» Alphen—L. P. C. 2—1, Dit is de eerste maal dat L. F. C. in Al phen is geslagen. De wedstrijd had een pret tig verloop en werd door scheidsrechter Van der Broek keurig geleid. Een 1000-tal bezoe kers waren getuige van een spannenden kamp, die met klein verschil door de thuis club is gewonnen. L. F. C. verscheen gelijk Zaterdag ver meld. De samenstelling van Alphen was als volgt: \V. Vis (d.)F. Domburg en G. Weyers (a) G. Frankfort. M. Bergsma en J. Jongeneel (ra.); H A .Peter, P. G. Schouten, H. Bene-. kamp, P. J. Schouten en G. Jansen (v.). L. F. C. wint den toss en verkiest eerst voor den wind te spelen, welke echter geen invloed heeft op het spel. Benekamp trapt voor Alphen af en reeds dadelijk moet de geel-zwarte achterhoede handelend optreden wat haar echter goed afgaat. Doch Alphen komt terug. G. Jansen brengt snel op, een vurige kogel, en het is 10, pardonhet ar^us-oog van den scheidsrechter is het niet ontgaan dat Benekamp even buitenspel heeft gestaan. De Sleutelstad-bewoners pak ken dan goed aan en brengen een paar be zoeken bij het achtertrio van Alphen, doch ook hier is de achterhoede safe. We krijgen dan een schitterend partijtje voetbal te aan schouwen met Alphen iets in de meerder heid. Zij zweeft onophoudelijk voor het geel zwarte doel, doch keeper Kruit is op zijn post en maakt geen fout. Bij een free-kick kan v. d. Plas slechts ten koste van een corner redden. Deze, door Jansen goed voor doel geplaatst, wordt even mooi door Labor- dus weggewerkt. Bij de gasten is vooral de linkervleugel zeer actief. Als de Vries eens mooi voorzet, denken we L. F. C. te zien doelpunten, doch Jongeneel redt op het laat ste moment. De bal komt bij G. Jansen. Een mooie voorzet volgt. Benekamp wordt door een drietal L. F. C.'ers op zijn lijf gezeten. Hij hakt het leder handig achteruit naar den toestormenden P. G. Schouten, die geen fout maakt en met een kalm schot in den uiter sten hoek zijn club onder oorverdoovend gejuich zijn club de leiding geeft. 10. Niet ontmoedigd komt L. F. G. opzetten, doch verder als een cornerbal weet zij het niet te brengen. Alphen neemt spoedig het offensief weer over en vooral het binnentrio is uiterst gevaarlijk. Wederom een corner. Jongeneel plaatst hem mooi voor 't doel. P. G. Schouten kopt schitterend in, doch de bal gaat via den paal achter. De gasten gaan het dan nog eens probeeren. Hun rechtsbuiten lost een schitterend schot, doch Vis is op zijn hoede, want al laat hij het leder vallen, hij kan nog juist voor den toe stormenden Veenhuizen wegtrappen. Weder om komt L. F. C. terug, doch Weijers brengt redding al is het ten koste van een corner. Smit plaatst goed voor doel, doch Jongeneel brengt redding. Het woord is nu weer aan Alphen, doch Arnoldu1 blijft de situatie meester, al is hot ten koste van een corner. Petér plaatst goed voor doel, doch Labordu9 brengt redding. Dan is het rusten. Na de thee is L. F. C. het eerst in den aan val, doch haar voorhoede wordt goed in be-, dwang gehouden goor de Alphen-haUliaje, die zich uitstekend kwijt van haar taak. L. F. G. is beter in vorm als voor de rust en wij denken dan ook spoedig den gelijkmaker te zien, doch het achtertrio van Alphen met Vis aan t hoofd, weet van geen wijken. Langzamerhand komt Alphen er dan weer beter in. De bal belandt bij Peter. Een voor zet volgt. Van der Plas raakt den bal maar half, en P. G. Schouten vergroot met een hard schot den voorsprong, 20. L. F. C, geeft zich nog niet gewonnen en fanatiek komt zij opzetten, doch zij kan het net niet vinden, want steeds is een Alphen-spelei haar te vlug af. P. J. Schouten maakt eens free-kick. De bal wordt hoog voor doel ge-< plaatst, Weijers drijft in plaats van weg te schieten, en uit een mengelmoes van spe lers scoort de toestormende rechts-binnen tegen. 21. Hard zwoegt L. F. G. om den gelijk ma- ker doch Alphen stelt alle pogingen in het werk om den voorsprong te behouden. Jongeneel lost van uit de half-linie nog een geweldigen kogel op het L. F. C. doel maar Kruit is op zijn post. De laatste vijf minu* ten zijn voor L. F. C. doch de Alphen ver-» dediging zuivert geregeld met verre trappen haar terrein. En als dan de scheidsrechter voor het laatst fluit is de uitslag onveran derd en heeft Alphen wederom wel vern diend gewonnen, waarmede ze haar onge slagen record heeft gehandhaaft. L. F. C. heeft een besten wedstrijd ge speeld doch haar voorhoede bezit geen schot. Alphen speelde weer een goeden wed- strijd en schijnt dit seizoen ernstige kam pioensplannen te koesteren. Scheidsrechter W. v. d. Broek floot naar aller genoegen. Wij zien hem gaarne weder in Alphen a. d. Rijn, TJ.D.L—Lugdunum 03. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij beide doelen beurte lings in gevaar zijn. U.D.I. schijnt zich in het begin beter te kunnen aanpassen aan het slechte terrein dan Lugdunum. Het eer ste kwartier is U.D.I. dan ook steeds in deai aanval, doch v. Deventer en Trouwe© staan uitstekend te verdedigen, terwijl v.. d. Berg ongenaakbaar bleek te zijn. Als na 20 minuten Lugdunum er wat beter in komt, krijgt Leugering een prachtka-ns, als hij na een through-pass van Segaar alleen op den keeper afstormt, doch inplaats van te schie ten, geeft hij. den bal aan .Goddijn die kei hard in het zijnet schiet. De druk op het doel van U.D.I. houdt aan, zoodat men telkens een doelpunt kan verwachten, wat dan ook niet uitblijft als Segaar zuiver naar den vrijstaanden Goddijn plaatst. Een mooie voorzet volgt waarbij Leugering met een mopi boogschot Lugdunum de leiding geeft 01. Tot de rust gaat het spel nu gelijk op, hoewel Lugdunum meer kans tot doelpunten krijgt dan U.D.I. Na de rust pakken beide partijen direct stevig aan, U.D.I. zet er alles op om gelijk te maken, doch verder dan de backs komt zij voorloopig niet. Aan den anderen kant doen Keereweer en Bav©- laar geregeld goed werk, wat de U.DI. ver dediging handen vol werk geeft. Een pracht- 6chot van Bavelaar dient vermelding. U.D.L blijkt het tempo op den duur niet te kunnen volgen, zoodat Goddijn en Keereweer steeds aan him bewakers ontsnappen. Bij een de zer aanvallen doelpunt Goddijn zeer mooij 02. Van nu af speelt Lugdunum een ge wonnen wedstrijd. Keer op keer komen de Lugdunumers terug, dooh de U.D.I.-keeper is goed op dreef. Vlak achter elkaar stopt hij een paar harde schoten van Keereweer en Neutenboom. De tijd verstrijkt en men denkt reeds aan geen verandering meer, als plotseJing Goddijn er snel van door gaat. Keurig zet hij voor, Bavelaar is op zijn plaats en met een zuiver schot plaatst hij no. 3 in de touwen 03. Direct hierna is het tijd en heeft Lugdunum een mooie, maar niet gemakkelijke overwinning be haald. De scheidsrechter was matig. Over de spelers kunnen wij niets dan goeds zeg gen. Zij hebben allen hard gewerkt. Vooral de backs en de half-linie hebben keurig spel laten zien. Het binnentrio speelde weer veel te kort samen, anders hadden zij wellicht nog een paar doelpunten gemaakt. De vleu gels waren de beste uit de voorhoede en ten laatste heeft v. d. Berg zijn doel schit terend verdedigd.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10