vin. ten kan komen logeeren. Zoodra het gebeurt éal ik mijn jeugd wel waarschuwen. Coba van der Helm, je versje heb ik ook bij de raadsels gelegd, die ik eenmaal hoop te plaatsen, :lra ze aan de beurt zijn. Nanny Eos heelt het je nog zooveel lijd gekost om de prijsraadsels te vinden? Maar dat went wel als je een poos meedoet, dan valt het steeds gemakkelijker om raadsels op te lossen. Marie Zaalberg je brief kwam mooi op lijd tegelijk met het pakket uil Leiden; nu weet ie dus mijn goede adres. Jo Reijngoud, je verjaardag is wel al voor bij als je dit leest, maar ik kom je toch nog even feliciteeren en ik hoop dat je den 15en een vroolijken feestdag hebt gehad, ik hoorde al van Adriaan dat je mooie cadeautjes zou krijgen. Hoe jammer maar 2 kleine konijntjes dat is weinig. Viertal Hoope, hoe staat het met de plan- ien voor Sint Nicolaas schiet het goed op? Elsje Timmers, de aubade scheen voor jou ook een lastig woord te zijn, maar je weet dat heb ik niet als fout gerekend, dus je hebt wel mogen meeloten. Annie Zirkzee, je had alle woorden goed gevonden hoor. Wat verschillend weer hè! Toen jij schreef, was het mooi zonnig winter weer zoodat je zin had om te gaan wandelen, en dan weer eens een dag dat het stortre gent. Drie zusjes de Haas, ik hoop voor jullie, dat je ook eenmaal een boek zult krijgen als prijs, maar je weet het: ik kan niet tooveren. Waar is je poes gebleven? Weggeloopen? Ja, honden en katten liggen het liefste altijd vlak voor de kachel, hier in huis ook, en ik krijg heel dikwijls de poes op visite van de fami lie bij wie ik woon en dan richt ze zich heel gezellig in vlak voor de kachel. Truus Hüner, is het dus al 2 jaar geleden, dat je in Holland werd gebracht, dus je hebt 'al een winter meergemaakt. Had je het toen erg koud? Annie Huisman, als je veel van dieren houdt, dan zal je die film van de dierenbe scherming wel mooi vinden en er van genie ten. Nettie en Frans van Beek. ja zeker mogen degenen die al eens een prijs hadden, weer meeloten als zij goede oplossingen zenden. - Er zijn veel menschen verkouden net zooals )e zusje en broertje. Jolanka Domokos. zit je bij Belsy Reijn ders in de klasse? die ken ik wel door haar brieven. Blijf je nog lang in Holland ,of weet je dat nog niet? Dat begrijp ik dat je alle woorden van de prijsraadsels nog niet alleen kon vinden. Annie Snel, den eenen keer eens een lan gen brief en een ander maal maar.e?n kort groetje, dat doe je maar zooals je wilt en als je veel of weinig tijd hebt. Louis Hartkamp ik ben blij voor je, dat jc nu niet uren lang hebt moeten denken en zoeken voor je de prijsraadsels had. Was je naar een partijtje geweest en daardoor zoo heel laat naar bed gegaan? Jo Liese, je mocht de beide prijsraadsels wel inzenden, dat is niet verboden, al ben je nog geen 12 jaar. Jansje Jasperse, natuurlijk kon ik er uit wijs worden, waarom niet? Alles was heel duidelijk en netjes geschreven en alle woor den waren goed. Klazina Parlevliet, op je moeders verjaar dag had je geen tijd om raadsels op le lossen en brieven te schrijven, dat begrijp ik leven dig, en als er andere huiselijke feestjes zijn, komt er ook niet veel van, dan zijn je ge dachten met iets anders bezig. Mientje van der Nat, je hebt de beide prijs raadsels opgelost en de woorden waren goed, dus spreekt het vanzelf, dat je bij de goede oplossingen der grooteren slaat vermeld. Annie Nagtegaal ik geloof niet dat zoo'n klein duifje dan echt boos is als je bij hem komt. Het denkt misschien dal je hel eten brefagt en wil dat oppikken. Hoe grappig van dat kleine jongetje, dat meende dat de apen van de film èc'ht waren en op hem af zouden komen. Wim van der Horst het eersle bericht uit je brief deed mij veel plezier. Dat tweede raadsel van de vaderlandsliefde vond ik in een' aardig tijdschrift voor de jeugd van o, zooveel jaren geleden. Je hebt er toch veel meer aan als iemand oprechte vriendschap voor je voelt en daarom de dingen voor je 'doet, dan dat hij zich onderdanig en onder- worpen gevoelt als je slaaf en daarom wat voor je doet. Een slaaf houdt heusch niet al tijd van zijn meester Gerrie Slootweg dat zal ik werkelijk heel prettig vinden als ik ook een portretje van je krijg, als die gemaakt worden, heel vriende lijk van je moeder om dat al te beloven. En als ik je dan later eens in levenden lijve zal aanschouwen, dan kan ik zien of het por tretje goed lijkt. De drie zusjes Uittenbogaard, die mij alle drie ^200 trouw een brief schrijven, waren ook ditmaal weer bij de goede oplossingen. Die- wertje wat zal dat een raar gezicht geweest zijn een pop met verkeerde beenen. Ik be grijp niet, dot de persoon die de pop maakte het niet heeft bemerkt. En wat een groole pop is het, dat merk is wel uit alles wat Corrie er over schrijft Aardig van Marijtjr om ook voor anderen nog de brieven weg tr brengen. Als jullie veel huiswerk hebben schrijf dan maar geen brief bij de raadsel oplossingen, ik ben toch tevreden over jullie, want je doet altijd zoo je best, alle drie. Bctsie en Mol lie Aanen je brieven over de post kwamen nog heel goed op tijd. ik was nog druk bezig voor de kindercourant. Glazina van Venetië, Semien en Johanna Voorbrood, Clazina en Adriana Singerling schreven mij allen dat ze de prijsraadsels niet hadden kunnen oplossen tot hun spijt. Ik vind het ook jammer voor jullie, want jullie zijn 5 trouwe inzendsters. Dan maar weer hopen op December -prijsraadsels. Nico van Wijk, ik ontving deze week nog je brief van de vorige week. En nu nog een woordje aan Margit Piltner, die mij nog een bartel ijken afscheidsbrief schreef vóór haar vertrek naar Buda-Pest. En daar er een brief bij was voor iemand, die zich zeer voor het kind interesseert en mij vertelt dat ze de kindercourant aan Margit zal opzenden, doe ik hier nog een' groetje bij. Margit, je be dankt mij voor alle antwoordjes op je brieven wel kindlief, ik deed het altijd met genoegen. Ik vind 'bet heerlijk, dat je zoo dankbaar bent vertrokken en zoo gelukkig was mét alle goede gaven, die velen je meegaven. Ik zal zekere nog eens aan je denken en vind het heel prettig, dat je later nog eens een woordje aan mij wilt schrijven in den brief naar tante in Holland. Mijne beste wenschen voor jou en je-fartiilic. Allen eén hartelijken groet van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER PRIJSRAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. I. .Waldeck. Intocht. Lampion. Hendrik. Eerewjjn. Lekkers. Maurits. Insigne. Nassau's. Aubade. II. Vaderlandsliefde. Liefde vaderland, lief, leed, liefde vriend, élaaf, de, een, elf. Goede oplossingen van de prijsraadsels der grooteren ontvangen van: Ritske Jacob Iwena. Annie Nagtegaal, Wouter van der Berg, C. Wiersma, Mientje van der Nat, Toos van Weerden, Gerrie Slootweg, Betje Broeksema, Marie van der Meer, Klazina Parlevliet, Corrie Oostdam, II. Oostdam, P. Oostdam, Marijtje Uittenbo gaard, Corrie Uittenbogaard, Janna van Weerden .Siebo de Roos, Marius Segaar, Jansje Jasperse, Jo Liese, Louis Hartkamp, Annie Snel, Wietske Nolet, Jolanka Domo kos, Nettie en Frans van Beek, Jo Taffijn, Bertba den Haan, Wim van der Horst, M. Luyendijk, Annie Huisman, Truus Hüner. Jan Albert Brinks, Adriaan Bolle, Drietal de Raas, Annie Zirkzee, Elsje Timmers, Hein Bloemink, Marie van Dijk, Betsy Lam- brechts, Jacobus Selier, Viertal Hoope, Cor rie de Groot, Adriaan Reyngoud.- Jo Reyn- goud, Cornelis Koet, Hendrik Broeksema. Maria Zaalberg, Nanny Bos, Coba van der Helm. Goede oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Adriaan Arbouw, Jan Arbouw, Paultje de Roos, Gerrit de Roos, Jan Luttje, Abram' Oudshoorn, Clasina Lepelaar, Henk Broers, Bob Lau, Cor Pont, Rika Oostdam. Diewer-, (je Uittenbogaard. Dirk de Groot, Philippus van der Meer, Marie Kükler, Piet Kükler, Nico Mieloo,. Nellie van Leeuwen (Oegst- geest). Nceltje van Leeuwen (Nieuwveen), Jo van Leeuwen, Anton van Brussel, Nel lie van Beyeren Bergen en Henegouwen, Nellie Singeling, Janna Singeling, Dina Brinks, Betsy Rijnders, Lenie Stouten, Bet ^ie Hoollman. Hendrika Verbiest. Marietje Verbiest, Alida Verbiest, Ella Brugmans, Christina Massa, Harmen en Wim Nieuw- kind, Marie Raasveld, Karei Raasveld, Ton- nie Raasveld. Johan Raasveld, Johanna Nieuwkerk, Ina Houpt," Tonnie Houpt, Corry den Dopper, Wim den Dopper; een brief zonder naam in een groot blauw couvert; Betsie Aanen Mollie Aanen PRITZEN. De prijzen der grooteren zijn toegekend aan Betje Broeksema. Jacobus Selier. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan Abram Oudshoorn. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest). (De prijzen kunnen Maandag aan ons Bu reau worden afgehaald, en wel des middag» tusschen 12 uur en halfeen, en tusscheu 4 en 5 uur). RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Betsie Rijnders. Sta ik voor jou, dan vindt je het prettig (tenminste als je er van houdt). Sta jij voor mij, dat is gewoonlijk niet prettig. Wie ben ik 1 fl Ingezonden door Bram Hemerik. 1 2 3 4. le. een vuurspuwende berg. 2 2e. 't tegendeel van malsch. 3 3e. vindt me.n meest aan naai werk. 4 4e. de naam van een opera en van een sigaar. IH. Ingezonden door Anton van Brussel. Met n ben ik niet droog, met 1 van hout, met k een dier, met m aan de voordeur. j IV. Ingezonden door Klazina Parlevliet. 'k Bezoek u meesten tijd met spoed. Wie, mij onthoofd zijnde, valschlijk doet, Zijn vonnis is gauw kant en klaar. Zond met vier letters Jt antwoord maar. V. Ingezonden door Jo en Anton van Zijp. Welk werk ziet men het beste in donker VI. Ingezonden door de 3 zusjes Verbiest. Mijn eerste is een vrouwenkledingstuk, mijn tweede een lichaamsdeel, het geheel een wolfachtig roofdier. VII. v Ingezonden door Annic Krüger. Waar heeft een paard het meeste haar? Ingezonden door Coba van der Helm. Eene stad, neem er den kop af en het wordt een visch, neem daar de staart af en het is een getal. IX. Welk ding is soms groot en soms klein,; maar toch altijd een voet lang t

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 20