In verkeerde Schoenen. No. 19535. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 13 November. Tweede Blad. Anno 1923, GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Begrafenis-Onderneming KEEREWEER UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Sinds 4 dezer des nam. te 7 uur 3 uit do echtelijke woning verdwenen Jaooous Jocephus de Roo, geboren te ?a-Gravenhage 19 September 1861, wonende te 's-Gravenhage, Doedijnstraat 66. Ver moed wordt, dat hem een ongeluk is over komen. Sigualement: lang plm. 1.65 M., lichtblauwo oogen, rond bleek gezicht, haar en wenkbrauwen grijzend, bruine tanden. Kleeding: vermoedelijk zwart jacquet met ïwarte pantalon, donkergrijze winterjas, stijve zwarte hoed, zwarte wollen sokken, zwarte rijgschoenen, piqué-overhemd met liggend boord en zwart strikje. Hij was in het bezit van een parapluie en droeg een zilveren horloge met doublé kettiüg ^waaraan een medaillon hing. De commissaris van politie der afd. C., hoofdbureau te 's-Gravenhage (Alexander- plein) verzoekt bekend te worden gemaakt met zijn verblijfplaats, of bericht van het vinden van zijn lijk. Het „City-Theater" in Den Haag zal van 16 November af geëxploiteerd worden door den heer R. Uges, vroeger exploitant van het Olyrapia-Theater aldaar, thans van het „Luxor-Theater" te Leiden. Door den heer Willy Mullens werd aan het publiek medegedeeld, dat „Alberts frères" het „City-Theater" zouden verlaten, waarna het oude gebouw aan de Kettingstraat weer zal worden betrokken. Deze plotselinge en opzienbarende gebeur tenis in de Haagsche bioscoopwereld is het gevolg van mislukte onderhandelingen tus- 6chen den heer Mullens en de nieuwe eige naren van het gebouw „City-Theater". Er is gisteren in de haven van Rotterdam een conflict geweest met arbei ders, aangenomen voor de lossing van een bananenboot van Müller Co. Een ploeg van 110 man was om 6 uur begonnen, alles in orde te brengen voor de lossing. Tegen den tijd dat het schip verwuht werd, waren de arbeiders aangekomen voor de eigenlijke los sing. Toen echter de boot buitengaats moest blijven liggen en verwacht mocht worden, dat zij ten gevolge van de a mist niet zou kunnen opstormen, werden de betrokkenen om 8 uur weer bedankt. Het schip lag echter om half twaalf voor den wal, maar de aan- genomenen, die recht ha Idea op het loon van een halven dag, verlangden uitbetaling van het loon van een heelen dag en wilden niet jneer aan het werK gaan. De Scheepvaart- yereeniging heeft toen 260 andere arbeiders aangenomen, aan wie medegedeeld was hoe de zaken stonden. Toea .*ct er op aankwam, weigerden deze even^na aan den arbeid te gaan. Hun is Tcdegsdceld, dat de boekjes in gehouden zouden worden en dat men het schip naar een andere haven zou laten gaan. Zij hebben ten slotte toegegeven, maar aan de lossing kon men niet beginnen Die werd hedenmorgen aangevangen. Gisternacht is het bakende, verleden jaar afgebroken en nieuw herbouw de pension-café-restaurant „Halfweg", be woond en toebehoorende aan den heer H. Schute, gelegen aan den straatweg Oldenzaal —De Lutte, totaal afgebrand. Van den inboe del werd zoo goed als niets gered. Verzeke ring dekt de schade. Ook de autobusdienslUtreclit Zeist heeft thans zijn taria ren, evenals de electrische tram Utrecht—Zeist, verlaagd. Echter niet tot op de laagte, waarheen de tramprijzen vielen. Zoo kan men thans van Utrecht naar Zeist en terug voor f 0.25 rijden per tram en voor f 0 35 per autobus. De bus geeft echter dit voordeel, dat ze overal op verzoek stopt, dat ze den afstand veel sneller aflegt en dat ze om de 10 minuten rijdt (de tram om het kwartier). Drentsche rechtspleging. Zij was een bijzonder knappe meid en hij een heel verliefde vrijer. Woltertje was 20 en Roelof nog maar 17, o'ocb rijn jonge hart stond in licbcerhtaie. Toen wij kunnen wel een stuk over slaan bad eon rerloop der dingen plaate zooals dat wel m-.er voorkomt. Er kwam een ooievaar in het verschiet. Toen het zoo ver was, vond Roelof met zijn 17 jaren den toestand wel ietwat kri tiek. Hij kon toch nog geen man worden, hij had zelfs niet den moed, er met rijn vader over te praten Er kwam nog bij, dat Woltertje als boerenmeid bij zijn ouders had gediend. Ook nog standsverschil dus. Maar recht is recht, dat gevoelt men in 't land van hei en struiken evengoed als overal elders. Roelof ging maar niet vrij uit, met te zeggen, dat „hij er niets van weten wou". Dat zou hij ondervinden. Wat er gebeurde is aan de „Meppeler Ct.'- ontleend. ToeD Roelof Zaterdagavond met een paar vrinden op pad ging, zag hij het aantal kameraden steeds toenemen en ?t duurde niet lang of men zei hem aan, mede te gaan naar het huis van Berend Pol, waar Woltertje thans dient. Tegenspartelen hielp niet. Al spoedig kwam Roelof tot de voor hem minder aan gename ontdekking, dat hier sprake was van een weloverlegd, vooraf beraamd plan Hij zag jongelingen uit de geheele ge meente Ruinenvold en velen uit Koekan- ge. Ja, zelfs gehuwden en ook dienstmaag den uit den omtrek ontbraken niet op het appèl. Er waren wel een paar honderd perso nen. Nu ving de rechtspraak aan, nadat de menigte een rechter had gekozen, die ter deeg het woord kon voeren. Roelof moest nu naast het meisje zitten, en de onder vraging begon. De rechters waren over tuigd van Roelof's schuld en daarom had den zij gaarne een openhartige bekentenig van hem gehad. Maar die kwam niet. Roelof bleef ontkennen, dat het aangekon digd bezoek van een eileuver ook hem gold. Het jonge paar werd nu als zitplaats aangewezen een open rijtuig op de koedeel, opdat ieder hen goed kon zien. Roelof vertikte het nu om nog verder antwoord te geven op de tot hem gerichte vragen Men riep het meisje toe den jongen eens te pakken en te zoenen, waarop Roelof haar den rug toekeerde. De rechters reden nu een open melkkar- retje voot en het jeugdig paar werd ver zocht, daarop plaats t© nemeoi. In optocht ging het nu naar de ouderlijke woning van Roelof. Ook nu echter bleef deze hals starrig ontkennen en nog steeds behoefde de Ambtenaar van den Burgerlijken Stand geen dienst te doen. Op dat moment keer de Piet, de broeder van Roelof huiswaarts. Hij was op bezoek geweest bij zijn meisje en met verwondering zag hij de drukte bij zijn ouderlijk huis. Onmiddellijk begreep hij echter de si tuatie en, zijn broeder te hulp willende komen, wees hij op de jeugd van den be klaagde. Bij dit optreden als advocaat betrachtt© hij niet de noodige kalmte, maar wond zich op. Daarop schoten do gerechts dienaren van het veemgericht toe, grepen hem aan en dompelden hem in een sloot nabij de woning, heelemaal kopje-ondier. Opwinding paste niet bij deze ernstige rechtsplegingMen moest het hoofd koel houden. En de rechters zelf hadden koele hoofden. Er is bij deze geheele rechtsple ging geen droppel sterke drank gedron ken. Het eenige en ernstige doel was twee jeugdige menschen in den echt te vereeni gen en niet de een© te laten opdraai on voor een onvoorzichtigheid van allebei. Men heeft dezen keer niet bereikt, wat men beoogde, 't "Was bijna twee uur In den nacht, toen rechters en publiek huiswaarts togen, onvoldaan en ©enigszins geprikkeld door de houding van Roelof. Vertrouwd wordt echter, dat Roelof en zijn ouders het geval nog eens goed onder de oogen zullen zien. Men blijft hoop koes teren dat hier ten slotte naar recht en ge weten gehandeld zal worden. Prettig vooruit zie h t. E e n heer komt een kapperswinkel binnen, op 't oogenblik, dat de patroon zijn leerling een pak slaag toedient. „Duurt dat nog lang?" vraagt de klant ongeduldig. „Pardon, mijnheer", is het antwoord. „U is dadelijk aan de beurt." RECLAME. 355(5 EEN AFDOEND MIDDEL TER genezing van huidziekten Hei Middel D.D.D. zal de huidziekte genezen, die U hel leven tot een last maakt Die .ondragelijke jeuken dat branden de gevoel gaat verdwijnen. Veie zjeken, die ten einde raad waren, zijn door D.D.D." reeds genezen. Ook gij zult er baat bij vinden. Flacons f230 (proefflacon f0.75). Geneeskrachtige D.D.D.- Zeep f 1.'— Bij apothekers en drogisten; ALPHEN. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier, is herbenoemd de heer C. Jongenburger. Naar wij vernemen is de alhier bestaan de geheelonthoudersvereeniging „De Goede Tempelieren" ontbonden. Gisteravond geraakte een li-jarig doch tertje van v. Sch. in den Iloom alhier, door de duisternis te water. Hoewel er geen hulp kwam opdagen wist zij, niet zonder Moeite uit haar gewongen bad te komen. Gistermorgen had de aanbesteding plaats voor het bouwen der Chr. H. B. school in het Burg. Visserpark alhier. Ingeschreven werd door: G. Gesman en C. Zoetemeijer, f 116.890 in massa, a f310, b f 1975; G. Bergshoeff f 118.700, a f250, b. f950; W. v. d. Bijl f121.241, a. f230, b. f 1575; Gebrs. den Ouden f 121.600, a. f230, b f 1380; Gebr. van Vliet f136.341, a. f250, b. f 1200; A. v. Dam f 122.500, a. f 230, b. f 1400; K. Tolk f 123.741, a. f230, b. f 1575; W. v. d. Helm f 122.300, a. f 230, b. f 1575; J. Gesman f119.975, a. f200, b. f2000. Schilderwerken: J van Helmond 15247.50 A. v. d. Snoek f5506, J. de Graaft f5750, P. H. v. Reeken f 5350, H. Baas f 5800. De letters a en b beteekenen eventueele wijzigingen welke in het bestek kunnen voorkomen. De inschrijvers zijn allen alhier woonachtig. HAZERSWOUDE. Op den gehouden ouderavond van de openbare school is tot secretaris der Oudercommissie benoemd, de heer J. van Veen, en zulks in de plaats van den heer T. Wezelenburg Lzn., die bedankt heeft. Breedvoerig werd gesproken over het vervolgonderwijs door de Oudercommissie in samenwerking met Volksonderwijs en de Nutscommissie voor onderwijs. Besloten werd om zoo mogelijk tot twee cursussen: nl. één voor jongens en een voor meisjes. Toen de voerman v. R. zijn paarden met wagen even onbeheerd liet staan om te laden, sloegen de beeslen op hol, en renden voort in de richting Alphen. Aan den Gemeeneweg brak het tuig, waardoor de wagen tegen een huis aanliep, en schade bekwam. Een eind verderop wer den de paarden tot staan gebracht. Persoon lijke ongelukken vonden gelukkig niet plaats. Dit jaar zijn aan de beurt van aftre ding voor ouderlingen in de Gereformeerde Kerk, de heeren G. Maaskant en IJ. Bol. en voor diaken de heer Jac. Matze. Door den Kerkeraad werden tot candida- len voor ouderling gesteld, de heeren J. Bo- gaards, P. J. Bogaards, A. Maaskant en S. van Tol, en voor diaken, de heeren C. van Aalst Jac?n. cd J van Tilburg. WADDINGSVEEN. Zaterdagmorgen had, onder zeer groote belangstelling, de be grafenis plaats van den heer D. Bremmer. Sedert 1894 had de heer Bremmer zitting in den Raad als vertegenwoordiger der Anti- Rev. Partij vanaf 1917 was hij wethouder dezer gemeente en zoo noodig waarnemend burgemeester. Ook was de overledene voor zitter in het beheer der gemeente-bedrijven, voorzitter van het burgerlijk armbestuur, be stuurslid der Ambachtsschool voor Gouda en Omstreken, lid-werkgever van den Raad van Arbeid te Gouda, secretaris van het Geref. Weeshuis te Middelharnis, terwijl hij zich ook op kerkelijk gebied bewogen heeft. Nadat door verschillende sprekers do werkzaamheden van den heer Bremmer wa ren besproken, dankte de oudste zoon voor de eer aan den overledene bewezen, waar mede de droeve plechtigheid was afgcloopen Burgerlijke Sland. Gebo ren; Grietje Maarlje, d. van K. Hollan der en A. G. de Waard. Adriaan, z. van A. Oudijk en G. C. de Lange. Johanna Maria Theresia, d. van L, Kramp en A, H, van den Berg. De collecte in do Ger. Kerk voor den bouw eener nieuwe kerk heeft opgebracht de som van 1104,13. Tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken, is de heer G. van Lange gekozen voor het grootbedrijf. WOUBRUGGE. Het bestuur van de at- deeting van Kaasproducten alhier, heeft naar de algem. vergadering te Gouda be noemd, tot stemhebbend afgevaardigde, de heer W. den Hertog alhier, en lot secun dus de heer W. C. van Dam. Verwacht wordt dat meerdere leden die vergadering zullen bijwonen, daar er iets behandeld zal worden, dat den Zuid-Hollandschen kaas boer interesseert, n.m. de geldende uitvoer regeling van kaas en de internationale ver handeling in zako volvette kaas. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALIMAKKT 16 TELEF. 861 7797 HAARLEMMERMEER. De collecte voor de zending, die in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, na het optreden van ds. Van Limburgh, uit Amsterdam, werd ge houden, heeft opgebracht de niet onbelang rijke som van f 147. In de plaats van den heer S. Zijp, zijn voor do verkiezing van een ouderling bij de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp candi- daat gesteld de heeren L. van Andel en A. Vogelaar en voor de benoeming van een diaken, in de plaats van den heer N. A. Ouwerkerk, de heeren P, van Andel en A. II. Ouwerkerk. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan den jong- slen afslag van haring kwamen 86 kantjes volle haring (Engelsch) f 19 tot f 18; 76 kantjes volle haring (dood) f 17.35; 7 kan tjes volle haring f 16.45; 100 kantjes steur- haring (Engelsche wal) f 15 65f 16.15; 21 kantjes steurharing (Engelsche wal) dood f 14.3529 kanljes steurharing Engelsche wal (droog) f 13.95, alles gerekend pér kantje. Van de trawlvisscherij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW. 35 met 1243, KW. 137 met f295 en KW. 147 met f 150 besomming en van de haringvisscherij kwam binnen de logger KW. 49 met 24 last pekelharing. De alhier gehouden collectie langs do huizen, ten behoeve der Zending, beeft f 848.15 opgebracht. NOORDWIJK. Zondagavond geraakte zekere Jac. H. van hier ter hoogte van het Sportpark onder de auto van den heer G. uit Alphen, met het gevolg dat hij ecnige hoofd en beenwonden bekwam. Onmiddellijk werd II. met de auto naar dr. v. N. overgebracht, alwaar hij werd verbonden. Vervolgens werd hij naar zijn woning overgebracht. Naar wij vernemen worden de aangerichte onkosten door den heer G. vergoed. De toestand van II, is bevredigend. NOORDWIJK AAN ZEE. In de voormid dag godsdienstoefening hield Zondagmorgen ds. J. VermeuleD in de Herv. Kerk alhier een zendingspredikatio. Zijn Eerw. sprak naar aanleiding van Matth. 9 37 en 38. In het laatste gedeelte van de school straat is ook nu do electrische kabel gelegd n.l. vanaf Piet HeinstraatNieuw© Zeew.eg.. Dus ook hier zullen de aansluitingen kunnea plaats hebben. OEGSTGEEST. Achter het Groene Kerkje had een aanrijding plaats tusschen een wiejrijder K. uit Katwijk aan Zee en een vrachtauto uit Amsterdam. Het rijwiel werd zoodanig vernield dat voorwiel, voorvork, stuur en lantaarn niet meer gerepareerd kun nen worden. De bestuurder van de auto stopte wel, maar was niet bereid de schade te ver goeden, waarom K. de kweslie in handen der politie gaf. Geslaagd is te Amsterdam voor de aki© J. vrije en ordeoefeningen, mej. G. A. Raebel, alhier. RIJNSBUR.G. In den bloembollenhandet trad de laatst© dagen een lichte verbetering in. Door den vorst waren heel wat bloemen, vooral Dahlia's, opgeruimd, waardoor do aangevoerde Chrysanthen meer opbrachten. Op do begraafplaats aan den Sandt- laan alhier is gisteren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer G. den Haan, de oudste inwoner dezer gemeente. De heer de Haan bereikte oen leeftijd van bijna 91 jaar. VEUR. De heer A. Huisman alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het eyameu vrije- cn orde-oefeningen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. VoorzitterE. Vernède, burgemeester. Afwezig W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden tot een volgende raadtzilling. Als ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen een missive van Ged. Staten van Zuid-Holland, geldende de ontvangsl van de wijziging van de alge- meene politieverordening een missive van hetzelfde college, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het plan tot herziening van 't uitbreidingsplan en een adres van S. v. d. Meer, gem. en onbez. Rijksveldwachter, al hier, waarin hij zijn oprechten dank betuigd voor de salarisverhooging en de aanstelling tot chef-veldwachter. In handen van B. en W. worden gesteld voor prae-advies een in gezonden voorstel om zonder verder uitstel over te gaan tot het aanleggen van een nieuwe algemeene begraafplaats. (De toe lichting zal in de besloten zitting worden verstrekt) en een voorstel van den heer C. Eggink Sr. om in een schrijven aan Provin ciale Staten afkeuring te betuigen over de brug over de Oranje-Watering aan de Pa pelaan, die een gevaar oplevert vooral vanaf de richting Station, waar door een bocht hel uitzicht is belemmerd. De brug is slechte 4 M. breed, zoodat geen twee rijtuigen kun nen passeeren en gevraagd wordt voor ge zamenlijke rekening de brug to verbroeden. Vervolgens worden enkele besluiten compta biliteit genomen en de pensioengrondslagen vastgelegd van S. v. d. Meer op f 2500 en H. N. van Ameron op f 750. Bij de rondvraag vraagt geen enkel lid het woord, zoodat de Raad in besloten zitting overgaat. Deze zit ting heeft ruim twee uur in beslag genomen. De uilslag van deze zitting kunnen wij dien tengevolge thans niet melden. ZOETERWOUDE. Mcj. Klompé, onder wijzeres aan de Jongensschool alhier, is in gelijke belrekking benoemd te Beemster. Er zijn thans twee vacatures aan die school. Een koe van den veehouder v. d. K. aan den Vliet is 's nachts te water geraakt en half bevroren door den eigenaar daaruit ver lost. Het dier moest worden afgemaakt. Een leelijk schadepostje. Naar het Engelsch, door fiERTA RUCK, (Nadruk verboden)). 66) „Neen", zei ik haastig. „Ik wou u juist zeggen, dat ik eigenlijk blij ben, dat. Sir Richard en uw moeder uit rijn, omdat ik vanavond liever niet uit wou, kapitein Meredith. U gaat maar ergen3 alleen naar toe. Spreek met een van uw vrienden af, met dien majoor Thomston of een ander". „Neen, daar heb ik geen plan op", »ci kapitein Mereditih. „Neen." „Dan gai.t u naar een café-restaurant ol wat dan ook, alleen. Ik... ik ben heel moe. Ik wou liever hier alleen dineeren." „Dat kan niet, u hier heel alleen... een jong meisje zooals u... hier!" wierp hij mij tegen. „Nu, dan ga ik naar bed. Ik heb geen diner noodig. Ik heb massa's gegeten aan de lunch Ik wil niets meer hebben." „O, wat een echte vrouw 1" zei hij ver stoord; „juist als er een speciale reden is om zich bijzonder flink te houden en moei lijkheden aan te kunnen, begint zij opeens alle voedsel to weigeren. Ga eens gauw ïnet mij mee." „Waar naar toe?" vroeg ik. „Ik neem u mee naar Henry", zei hij eri hij liep naar den witgang. kunt vroeg terugkeeren en onmiddellijk daarna naar bed gaan, maar to. moet eerst wat elen." En voordat ik wist waar ik was, zat ik weder tegenover hem in bet bewonderens waardig© ©n echt Fransche (restaurant met do muurbloem-bruine en lichtijgeel gekleur de beschilderde muren. De obeikellner, met een gezicht als Henry Irving cn de gebaren van een ande ren acteur, bracht een gerecht met een prachtigen zwaai en noemde het bij den een of anderen naam... Ik herinner mij alleen maar, dat kapi tein Meredith een achtelooze beweging maakte met zijn band Ik weet niet wat het was. Ook niet wat wij aten of dronken. Het was een haastige maaltijd. Toen het was afgeloopen, zette hij mij in een taxi en liet mij alleen wegrijden. Door bet raampje zeide hij„Zeg als jeblieft maar niets van mijn vertrek aan mijn ouders. Ik zal morgenochtend zelf ko men, opgewekt, en vroeg in den morgen. Goeden nacht! Hotel [Ritz, cocher!" HOOFDSTUK XXIV. Zelfs zonder een schoonmoeder. Minder dan ooit had één van ons verwacht wat de volgende morgen brengen eou! Ik had wat lang geslapen. Het was ne gen. uur vóór ik mijn koffie en broodjes gebruikt had en aanklopte aan Belle-mère's kamer. Er kwam geen antwoord. Ik klopte nog eens, wat barder. Ik ver hief mijn Btem: „Mag ik binnenkomen?" Eindelijk ging ik naar binnen. Ik vond een tooneel van verlatenheid voorwaar 1 Een hotelslaapkamer, waarvan de gasten vertrokken zijn. De leege kleerkasten stonden lopen. Geen enkele van de aardige grijze japonnen van Lady Meredith hing meer aan de haken. Van de toilettafel met spiegel waren al haar zilveren borstels, haar kristallen fleschjee odeur en laurierkerswater en face cream verdwenen. Zelfs de takken euca lyptus, de goudbloemen en anjelieren, die we haar gisteren gebracht hadden, er was niets meer van te zien. Ik keek met verbaring rond. Belle-mèro had mij in 't geheel niet verteld, dat ;ij van plan was van kamer te verwisselen. Op dat oogenblik kwam het teere kamer meisje, met de kleine voetjes en den dTa- gonderspas, de kamer inbonzen en vond mij daar eenzaam, starende naar bet on opgemaakte bed. Ik zei met inspanning in het Franach: „Mademoiselle, wilt u ntij e.v.p. het num mer zeggen van de kamét, waarnaar Lady Meredith verhuisd is?" k „Ach! Maar, Mademoiselle, weet Ma dame het nog niet?" iriep het kleine ka mermeisje, met de zwarte wenkbrauwen tot de haren opgetrokken. „Mylady Me- redith is vanmorgen vertrokken 1 Zij en mylord Sir Meredith, zeer vroeg, zeer vroeg, zeer vroeg. Om zes uur heb ik hun hun chocolade gebracht 1 De Miss ook, kamenier is ook vertrokken 1 Allemaal 1" Ik staarde het meisje aan, met haar blauwzwart haar en haar levendig gezicht onder het elegante mutsje. „Zijn ze weg?" zei ik. „Maar waar naar toe?" „Wel, naar Engeland 1 Zij moesten heel vroeg naar het station", verklaarde de kleine Fran^aise. „Gisteravond gaven zij bevel aan den nachtportier één, neen, twee taxi-auto's te bestellen om hen met. hun bagage naar 3a Gare du Nord te bren gen 1" Ik keek haar ongeloovig aan. Wat was dat nu? „Zij zijn naar Engeland vertrokken. Is Madame daar zoo verbaasd over?" zei de kleine Fran^aise met een onderzoekenden blik op mij. „Het zal Madame spijten, dat Madame la Belle-mère vertrokken i3? Zulk 'n sympathieke dame 1 Zoo mooi 1 Eu zoo vriendelijk! En mild!" Zij sloeg de handen op de borat en rolde met haar groote zwarte oogen opwaarts geslagen, met een dramatische overgave, die een Engelsche vrouw zelfs na maanden oefe ning op een school voor film-actrice on mogelijk bereiken kon. Wat mij betreft, ik stond aan den groad vastgenageld in een kamer, die, ofschoon zij verlaten was, toch nog iets ademde van den jachten, teeren parfum. Ik fluisterde bij mijzelven in het Engelsch: „Waarom ter wereld zouden zij heenge gaan zijn? Wat is er gebeurd?" De oogen van het kamermeisje daalden neder, terwijl zij haar handen en schou ders ophief met een gebaar van niet-be- grijpeo. Toen zei ze met een ander snel gebaar: „O ja! Ik vergat iets. Er is een briefje, ik geloof voor Monsieur le Capi- tainIn groote haast heeft Mylady bét mij gegeven. Zij was al laat. Zij liep den cor ridor door met haar grijzen reismantel en baar bouquet eucalyptus en anjelieren in den arm geklemd. Zij gaf mij dit briefje. Hier is het." De Frangaise haalde bet uit het zakje van haar schort. Ik nam het aan en bekeek het adres. Met Lady Merediths schuin handschrift stond er op geschreven: „Aan mijn lieve kinderen. Ik hoorde mij zelf werktuiglijk zeggen: „Dank u, ik zal bet aan Kapitein Mere-* dith geven." Weifelend bleef ik een oogenblik staan buiten hetgeen Lady Merediths deur ge weest was. Zou ik mijn hoed en mantel aandoen, naar het „Grand-Hötel" gaan en oen boodschap zenden aan kapitein Meredith Toen dacht ik: Neen, hij zal zeker wel hier komen. Had hij dat niet gezegd? „Vroeg" beteekent voor eon man misschien elf uui\ Maar hij had zooveel haast, om aan zijn familie te vertellen, dat hij weg moest voor die zaak in Londen 1 Nu! Als hij ook wegging, was ik de êenigo „van de familie", die hier bleef. En ik kon niet blijven. Wat zouden wij toch -doen Ik wachtte in de voorkamer met den ko lossalen marmeren schoorsteen cn de spie gels, de jFransche en Engelsche en Ameri- kaansche dagbladen op stokken. En nau welijks had ik een verslag gelezen van en kele Fransche tochten tot beantwoording van een luchtaanval, of mijn oogen, dwa lende naar de open deur, zagen de breed©, schuin afloopende schouders in khaki en de achterzijde van een zwart hoofd, dat voor mij nu even bekeDd was of ik met hem was opgegroeid. Ik wierp „Le Matin" op tafel neer en liep hard naar de groote, met palmen versierde bal. „George I" riep ik, ademlooö, zonder het eerste oogenblik op te merken, dat ik inijn veronderstelden echtgenoot voor het eerst bij zijn vóórnaam noemde: „O, George, Georgé, luister eens..." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5