No. 19534. MAANDAG 12 NOVEMBER Anno 1923 Officieele Kennisaevirwen. STADSPFJJWS. ging- Het voornaamste nieuws van heden. LEID DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTffiNi SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren_ prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO Cisbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven '10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie '175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANZi Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.85, per week 0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. j GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel iVischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar VERSCHE HARING a f 0.12, groote SCHELVISCH a f0.29, SCHOL a f 0.14 f 0.18—f 0.25, SCHAR a f 0.12, KABELJAUW 10.40 en TARBOT a f 0.45 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden*, 12 November 1923. f HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leideu brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan a. J. Zijlstra en rechtverkrijgenden, tot ioprichting van een smederij en lasscherij in het perceel Michiclstraat No. 22, Sectie H Nos. 305 en 306. b. O. Brokaar on rechtverkrijgenden, tot jDprichting van een bewaarplaats voor 1000 Liter benzine, op het terrein van het perceel Lage Rijndijk No. 10 b, Sectio K No. 2401. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. .Van STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 November 1923. ONTHEFFING VAN HET WINKEL- SLUITINGSUUR. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat door hen, ten aanzien van do door de afdeeling Leidea ,van de Handelsreizigersvereeniging Een dracht" in samenwerking met do afd. Lei- 'den van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mcrcurius", °P 13# 14 len 15 November a.s. in den foyer van de Stadsgehoorzaal to houden bazaar, onthef fing 'ia verleend van het sluitingsuur voor Krinkels, welke ontheffing geldt tot 's avonds ïl uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. iVan STRIJEN, Secretaris. -iLoiden, 12 November 1923. iVij f tienjarig bestaan dei aid. Leiden van den Ned. R.-K. Grafischen Bonck Bovengenoemde aldeeling vierde gisteren met opgewektheid haar derde lustrum. Zij Icon dit met opgewektheid doen, omdat de iafdeeling, klein betonnen, gestadig is uit gegroeid en thans in een bloeienden toe stand verkeert, spijt de moeilijke tijden, .welke wij thans beleven en die ook niet &an de Nederlandscho typografen voorbij gaan. De afdeeling wijdde den herdenkingsdag Hoor een H. Mis met algemeene H.-Com munie in de St.-Lodewijkokerk, waarna het ontbijt gemeenschappelijk werd genoten in Jhet gebouw vaD de St.-Jozefgcz.il. nvereeni- Des avond3 had een feestelijke bijeen komst plaats in de groote zaal van „Zomer- zorg", die voor deze gelegenheid geheel be zet was Aan de bestuurstafel hadden plaats geno men de geestelijke adviseur,, kapelaan De Groot, vertegenwoordiger van het Hoofdbe stuur van den Bond, afgevaardigden van de afdeclingen Haarlem, Den Haag, en Rotter dam door we'ke afdeelingen de jubileerende Leidsche zuster prachtige bloemstukken wa ren aangeboden, die op de bestuurstafel iyyaren geplaatst. De regeling van de- feestelijkheden was getroffen door een feestcommissie, welker voorzitter, de heer W Gordijn, de bijeen komst mei een opwekkend woord opende, nadat eerst de muziek zich had laten hoo- ren. Hij sprak zijn voJdoenmg uit over het feit, dat 's morgans meer dan 75 pel. -der leden ter II. Tafel was g.-gaan. Ook nu was de bijeenkomst, welke door het feestcomité, bestuur en leden aangeboden werd, zeer druk bezocht, waarin dc heer Gordijn zich .verheugde. Hierna verkreeg de afdeclingsvoorziiter, de heer Van der Staak, het woord, die ook zeer tevreden was over de opkomst, doch daaraan de vraag verbond, waarom de leden Ookniet evengoed op d* ledenvergaderin gen present konden zija, wanneer hun vak belang werd besproken. Hij wekte hen daartoe met aandrang op. Ook spoorde hij de ouders aan hun invloed te wenden op j hun kinderen, dat deze de gelegenheid niet verzuimden om de cursussjn der afdeeling te volgen, om zoodoende flinke typografen te worden. Spr. besloot met de mededeeling, dat het bestuur do aangeboden bloemen zal doen plaatsen op het altaar van het II. Hart. Hierna voerden de afgevaardigden der bovengenoemde afdeelingen het woord, die hun zusterafdeeling feliciteerden met dit jubileum en den wensch uitspraken, dat de afdeeling bij voortduring mag groeien en bloeien. De verschillende toespraken werden «leeds met applaus ontvangen. Nadat vervolgens de muziek „FaustM van ounod ten gchoore had gebracht, waaruit de goede kwaliteit van het orkest bleek, verkreeg hel aanwezige hoofdbestuurslid, de heer Bekker, het woord voor het houden van de feestrede, zooals was aangekondigd. De vurige toespraak had echter meer van een strijdkreet en een boetpredikatie. Spr. verheugde er zich in, dat deze dag op echt Roomsche wijze was begonnen met een H. Communie. De leden moeten zich wel bewust zijn, dat zij als echte Room- schen georganiseerd zijn in deze, helaas, moderne wereld, met haar materialisme, dat ons trachi mee te steepen in den af grond van het ongeloof. Door dat materia lisme wordt ook op maatschappelijk gebied ongeluk en rampspoed gekweekt. Er is den arbeiders een paradijs beloofd, doch waar is het op uitgeloopenY Spr. wekte de aanwe zigen dan ook met kracht op zich Roomsch te blijven organiseeren en aldus medo te werken tot vorming eener Roomsche maat schappij. In de tweede plaats wekte de spr. op om te zorgen, dal de organisatie goed gezond blijft. De hooge politiekers hebben de we reld in verwarring gebracht, omdat zij zich bij de oplossing van groote vraagstukken niet hebben gewend tot den Sledehouder van Christus op aarde, den Paus als de grootste Vredevorst De arbeiders moeten het anders doen. Daarom wekte hij eerst de mannen nogmaals op, om de organisatie trouw te blijven Als de mannen laks zijn, dan moeten de vrouwen en de meisjes hen naar de vergadering drijven. Daarna richtte hij zich lot dc ouders met de opwekking, dat hun kinderen in de goede richting werden gestuurd. Het is thans sport cn nog eens sport Daarmede vormt men geen goede Roomsche organisatie-mannen en ook geen goed* burgers van de maat schappij, die zoo veel van de toekomstige mannen en vrouwen zal eischen. Ten slotte wenschte de heer Bekker de jubileerende Vereeniging geluk met dit ju bileum en sprak de hoop uit, dat het vol gend lustrum zou getuigen van een nog groo teren vooruitgang. Ook deze rede werd warm toegejuicht. De muziek gat daarop „Vineta Glocken" van Lindsag Theimer, waarna dóór alle aanwezige slaande het Paaslied: „Aan u, o Koning der eeuwen", werd gezongen. Hierna sprak de geestelijke adviseur nog een kort woord, waarin liij er aan herin nerde, dat een 20 25 jaar geleden, op ver gaderingen als deze, de geestelijke adviseur hel woord moest doeD. Dat is niet meer noodig. De organisatie-mannen kunnen nu zelf wel het woord voeren en hun belangen doen uitkomen. Dit verheugde spr. Hij heeft er nu slechts bij te zitten en er op te letten dat alles goed gaat in de Roomsche lijn, en daar zorgen dé bestuurders trou wens ook wel voor. Spr. deelde verder onder gelach der ver gadering mede, dat hij ook geestelijk advi seur is van de Roomsche Sportvereeniging. Hij onderschrijft echter veel van hetgeen hier over de sport is gezegd, maar waarom houden de organisaties dan geen voeling I met het bestuur der Roomsche Sportver- eéniging, om mot haar de schadelijke uit wassen te voorkomen? Ook deze toespraak werd luide toege juicht. Daarop kwam het duo Helmann en Van Leeuwen aan het woord, dat verder het succes van den avond groolendecls met de muziek deelde. Optocht van Ford-lastnutc's. Met een enkel woord konden wij in het blad van Zaterdag nog een en ander mee- deelen over den bijzonder goed geslaagden reclame-optocht van Ford-lastauto's, betrok ken van de N.V. Automobièl- en Motorhandel „Het Motorhuis". Het mooie weer werkte zeer tot dit wel slagen mee. Ongeveer twee uur kwamen de verschil lende auto's, de meeste met reclamebiljetten versierd, bij de Wilhelminabrug aan den IIooge-Rijndijk bijeen, om zich onder groote belangstelling van het" publiek langs den Ka- naalweg op te stellen. Het waren er in liet geheel juist dertig, aan verschillende Leid- sche zakenmenschen behoorend. De directcu- i ren van „Het Motorhuis" regelden met de chauffeurs de opstelling van den stoet. Voor af ging een auto met een afdeeling van het Leidsche Muziekkorps en onmiddellijk daar achter volgde de personenauto van dc heeren Boon, waarin ook aan ons een plaatsje werd ingeruimd. Daarop volgden mei eenige lusschenruimte de andere auto's. In regelmatig, niet te snel tempo, zette de stoel zich onder de tonen der muziek in be weging, nadat door een der deelnemers de direclie een krans was aangeboden. Een groot aantal fietsers en eenige motorrijwielen vergezelden den langen stoet, die overal langs den weg door talrijke nieuwsgierigen werd gadegeslagen, waaruit bleek, dat een optocht ook wel belangstelling kan wekken, al gaat hij niet uit van een politieke partij of vakvereeniging. Achtereenvolgens pas seerde de stoet: Hoogewoerd, Brcestraat, Kort Rapenburg, Prinscssekade, Haarlemmerstraat een gedeelte Heerengracht Oostzijde en West zijde, Oude Heerengracht, Heerensingel, Maresingel, Rijnsburgersingcl, Steenslraat, Noordeinde, Witle-singel, Docza-straat, Ra penburg Westzijde, Breestraat, Hoogewoerd, Hooge Rijndijk lot de Wilhelminabrug, waar de stoet weder werd ontbonden. De directie bedankte de chauffeurs voor trokken. De bedoeling, die bij dezen optocht voorzat, n.l. cm den* ingezetenen van Leiden en vooral den daarbij belanghebbenden een beeld te geven van de vlucht, welke het ge- bruik van de Ford-auto's genomen heefteen voor welke verschillende bedrijven deze zoo nuüige wegkevers, zooals zij in Amerika ge- 1 noenid worden, geschikt zijn, indien zij voor- j zien worden van de juiste carrosserie, is in elk opzicht bereikt. Juist ook ter beoordeeling der carrosserieën was deze optocht een mooie I gelegenheid en het zij lot eer van de Leidsche I carrosseriemakers gezegd dat zij, deze voor- beelden gezien, voor hun laak wel berekend zij" Zoowel voor het „Motorhuis" al9 voor de I deelnemers was deze optocht, naar Ameri- kaansch voorbeeld, een mooie reclame en hij werkte bovendien nog mee tot verlevendiging der stad. Muziek- en Tooneelveieeniging „P. C. L.M Zaterdagavond gaf de muziek- en tooneel- verccniging „P. G. L." een uilvoering in de „Graanblurs'', die bijna te klein was om alle genoodigden te ontvangen. De voorzitter, de heer J. Neuleboom, riep allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den eere-voorzilter, den heèr J. G. A. Binnendijk, die steeds op zoo ver scheidene wijze heeft getoond de Vereeniging een warm hart toe te dragen Nog aan meerderen werd een woord van hulde gebracht en vooral aan den volijveri- gen directeur van het muziekcorps, den heer M. Bolderdijk, die geen moeilijkheden te groot achtte om dit corps op een peil te brengen, waarvan deze avond het bevredigende resul taat leverde. Ook den voorzitter en levens regisseur van de afdeeling looneel, den heer J. Bodenstaf f, werd een woord van warmen dank voor zijn energieke leiding niet ont houden. Deze avond gaf een doorslaand bewijs van de goede verslandhouding, die er bestaal tus- schen de direclie en bet personeel der N.V. sajelfabrieken P. Glos en Leembruggen, het geen vooral onder de tegenwoordige verbrok kelde omstandigheden aangenaam aandoet en aantoont hoe harmonisch alles kan zijn wan neer men van goeden wille is. Het muziekkorps bracht op verdienstelijke wijze een negental nummers ten gehoore, waarvan wij in het bijzonder willen noemen de ouverture „Flore la Belle". Er valt sedert de laatste uitvoering een groolo vooruitgang te conslaleeren en het viel ons op, dat het spel veel beschaafder is ge worden. Op dezen weg voortgaande, belooft dit corps nog vee) voor de toekomst Ook de tooneclvereeniging liet zich van een zijde zien en het was jammer, dal hét programma te uitgebreid bieek te zijn öm al les uit te voeren. Men beperke zich hierin voortaan en hoede zich voor overdrijving. De klucht in één bedrijf „Een nette Schoon mama" kon ons hef meest bekoren en deze vereeniging beschikt over werkelijk goede krachten. Al komt allen een woord van lof toe, een extra pluimpje verdienen zeker wel mej. A. van der Mee en de heer J. Bo- denstaff, die vrij en rolvast zeer veel lot het welslagen van dezen avond hebben bijgedra gen. Veel hulpvaardigheid cn steun voor het muzikale gedeelte der nummers werd geno ten van mej. L. Seiler, waarvoor haar dan ook onder aanbieding van een prachtige bloe menmand werd dank gebracht Er is iets, dat deze gestadig toenemende Vereeniging mist, n.l. een vaandel. Toen er dan ook een stem opging om daarvoor een fonds te stichten, vond deze algemeene bijval en dat zij op veler toegenegenheid kon reke nen, bewees wel een gehouden collecte, die ruim f 140 opbracht. Het was een avond van veel genot en eerst lang na middernacht gingen de genoodigden wel voldaan naar huis. Bewaarheid,waren geworden de volgende strophen van het clublied dezer vereeniging: „Na d'arbeid de kunst, na het werken 't genot Veredelend 't hart en de zinnen, Zoo schept men voldoening in 't menschelijk En wie zou zoo iets niet beminnen? (lot, Vereeniging van Mathesianen. Zaterdagavond is vanwege de Vereeniging van Maihesianen een lezing met lichtbeel den gehouden in de zaal van „Musi9 Sacrum", door den heer A. M. Biegman, al hier, getiteld „Zwerftochten door Duitsch- fand". Te acht uur ruim opende de voorzitter, de heer Verheul, de bijeenkomst en heette de talrijke aanwezigen bij de eerste lezing in het nieuwe seizoen hartelijk welkom. Reeds verleden jaar had de heer Biegman zijn le zing willen houden, doch wegens gebrek aan lijd kon dit niet meer doorgaan. De voorzitter hoopte, dat dit begonnen le zingseizoen minstens evenveel succes zal hebben als dat van voorgaande jaren. Hierna gaf hij het woord aan den heer Biegman. Deze, die voorop stelde, dat hij een groot vriend van reizen was, leidde zijn onder werp in met de woorden, destijds door den dichter gezongen De poort maar uit, De weg maar op, t - De wereld moet bekeken. sle de spr. zijn aandachtig en dankbaar ge hoor naar het hotel, van waar uit hij zijn tochten door dit deel van onze schoone aarde zou maken. Aan de hand van 'n reeks licht beelden, weergevend wat de heer Biegman cr met eigen oogen aanschouwde, gaf deze zijn indrukken weder, gekruid mei verschil lende opmerkingen over de eigenaardigheden van land en volk. De boeiende voordracht leent zich echter niet voor een couranten verslag, evenmin de opsomming en omschrij ving van de ruiin 70 door spr. op het doek gc-brachte gezichten van natuurlafereelen en gebouwen van kunst en weienschap. Wij conslateeren echter gaarne, dal het een leer zame avond voor de jongelui is geweest en als de heer B. het voornemen heeft gehad, iets van zijn reislust over te brengen op zijn gehoor, dan is dit hem zeker gelukt. Na afloop van zijn lezing gaven de aan wezigen door een luid applaus hun voldoe ning te kennen. De voorzitter dankte den heer Biegman voor zijn interessante lezing, waardoor de aanwezigen weer eens gezien hadden, hoe mooi on groolsch de natuur is. Twee Bazaars tegelijk. Een der sprekers bij de opening eener Bazaar alhier, heeft dezer dagen Leiden de stad der Bazaars genoemd. Er zouden naar evenredigheid in geen enkele plaats in Ne derland zooveel bazaars worden gehouden, als in de Sleutelstad. Wij mogen dit gerust als een compliment voor onze gemeente en haar bewoners aanvaarden. Een bazaar heeft ten doel voor een of andere nuttige in stelling of goede zaak gelden bijeen to bren gen en levens er reclame voor te maken in den goeden zin van het woord. Dat er steeds <veer menschen gevonden worden om zich daarvoor belangloos te inleresseeren is zeer te prijzen. Maar wat zouden deze organisators ver mogen, als niet velen bereid waren voor zulk een bazaar waardevolle zaken af te staan. En de bazaars, welke wij in den laatslcn lijd hebben gezien, waren zoo bij zonder goed gesorteerd in waardevolle arti kelen, dat men het niet beier zou kunnen begeeren. liet zijn vooral ook de nering doenden, die cr uit hun voorraad voor af «slaan, wat mede zeer te prijzen is. En wat zou een bazaar zijn wanneer* cr niet vele menschen kwamen, die door dc artikelen te koopen, het goede doel steun den? Zoo komt ook het publiek dank toe voor zijn gestadige medewerking. Vandaag hebben wij weder het genoegen twee bazaars tegelijk bij onze sladgcnooten aan te kondigen. In de verschillende Nulszalen heeft de Leidsche vereeniging tot bescherming van Dieren in samenwerking met het bésluur van het Leidsche Dierenasyl. een zeer inle- ressanten cn kostbaren bazaar aangericht, die morgenmiddag 2 uur zal worden ge opend. Er zijn hier vooral prachlcollecties kristal, glas en porselein aanwezig naast de artikelen, die men er bijna altijd vindt. Ver der mooi schilderwerk, boekwerken, enz. Aan de noodige attracties zal het ook hier weer niet ontbreken. Als iets bijzonders noemen wij een heusch cabarei, waarvoor een aparte zaal gereser veerd is. De Handelsbediendenvereeniging „De Een dracht" in combinatie met den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" is bezig den Foyer der Stads- zaal om te scheppen in een groote, schilder achtige winkelgalerij. Deze bazaar zal mor genavond te zes uur in de receptiekamer der Stadsgehoorzaal officieel geopend worden door den directeur van het Herstellingsoord van beide organisaties, aan welke nuttige instelling ook de baten van. dezen bazaar zullen ten goede komen. De bezoekers hebben hier ook nog kans om mooie prijzen te winnen. Verder vindt men aardige attracties en doorloopend goede muziek. Ook deze bazaar bevelen wij gaarne bij het Leidsche publiek aan. Ditmaal stond „schoon Duitschland" op het program en wel het Teutoburgerwoud en de Harz. Vlug alsof het per vliegtuig ging, verplaat- Gisteravond werd, voor het eerst te Leiden, in de Stadszaal verloond de Chris- lusfilm. Velen waren er getuigen van. Het I muziekgezelschap „Black Band" zorgde voor de muziek. Vooraf ging een ander bioscoop nummer. De Christusfilm begon met dc voorstelling van de geboorte van Christus en liep tot Diens Hemelvaart De heelden werden zóó gegeven, dat zij onder doodschc stille en met de meeste belangstelling wer- den gevolgd. Achtereenvolgens trokken den aandachli- gen toeschouwers voorbij: de voorstellingen der geboorte, van het lijden, het sterven, en van de Hemelvaart van Christus. Vanavond wordt deze film nog eens ge geven. Zaterdagavond gaf de tooneelclub „On der Ons" in de groote zaal van „Zomerzorg" haar eerste uitvoering. Even over achten opende de Voorzitter, tevens regisseur, de heer J. Lagerberg, de samenkomst, met een hartelijk woord van welkom tot de vele aan wezigen. Hij zei met de opkomst tevreden te zijn en riep inzonderheid een woord van welkom toe aan het bestuur der Tuiniers- en Bloemisten-Vereeniging „Door Eendracht Verbonden", waaruit deze club i9 ontstaan, daar de leden, die voorheen op dc jaarfees ten van die Vereeniging hun medewerking verleenden, deze club hadden geyormdj yer- BINNENLAND. Het vertrek van den ex-kroonprins. Vergadering van den Middenstandsraad, De nitslniling in de textiel-indnstrie. Eerste vergadering van den bestnnrsraai van den Ned. Onderraad. Ernstige vechtpartij te OldenzaaL r BUITENLAND. Engeland schijnt de plannen voor eea economische conferentie te willen doorzetten ook zonder Frankrijk. Rede van Stresemann te Halle. Te Mfinchen nog eenige onrnst. Hitler is gearresteerd. Lndendorff vrij op eerewoord. Duitschland weigert thans de militaire controle toe te laten der geallieerde com missie. Staking te Berlijn aan de drukkerijen, ook op de bankbiijetdrnkkerijen. Pressie op den koning van Griekenland om het land te verlaten. der aan vertegenwoordigers van de Vereenii ging „De Leidsche Ziekenkas", „Nut en Ge noegen" en de Centrale Commissie voor Ar beidersontwikkeling, en hij wenschte de aan wezigen toe, dat zij zich kostelijk zoudon amuseeren. Hierna kwamen de leden der club aan het woord cn werden voor de pauze opge voerd een kluchtspel in éón bedrijf, getiteld: „Een poolig wijfje", waarvan het spel de aanwezigen van het begin tot het einde in een opgewekte stemming hield. Hierna een voordracht voor heer en dame: „Kiespijn- tinctuur", welke zeer in den smaak viel. Na de pauze werd allereerst opgevoerd „De verliefde voorzanger", voordracht voor heer en darne, waarmede de uilvoerenden een waar succes behaalden. Voorts een kluchtspel in één bedrijf: „Dolle Dries". In dit nummer hadden de dilettanten vooral ge legenheid hun kunnen naar voren te bren-» gen en bleek, dat de rollen in goede handen waren, waarvan het langdurig applaus wel het beste bewijs was. Tot slot een voordracht voor drie dames: „De drie gratiën", waarmede de dames een groot succes hadden. Zeer te waardeeren was liet bij deze uit* voering, dat de pauzes lusschen tie verschil lende nummers zeer kort waren, en nog werden aangevuld met zeer goede muziek. Deze club* kan met voldoening op haar eerste uitvoering terugzien, en wanneer da jongere leden de oudere willen blijven vol gen, dan zal deze club onder haar zusteren een goede plaats gaan innemen. Na de uitvoering, welke legen midder* nacht was geëindigd, ving een bal aan oiu der leiding van den heer P. Mazurel, waar* door men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Het Prov. kerkbestuur van Noord-Bra< bant heeft tot de evangeliebediening loege# laten den heer Burger,candidaat alhier, wo* nende te Ooslerwierum. Naar wij vernemen bestaat van de zijde der S. D. A. P. hier ter plaatse het voorne men om voor leerlingen der lagere school een Kerstfeest te organiseeren. 't Schijnt evenwel niet de bedoeling reeds thans dit feest in dien omvang te houden als dit jaar met het Meifeest geschiedde. Men acht de tijdsomstandigheden hiervoor le moeilijk en dc tijd van voorbereiding in ver band hiermee le kort. De uitvoering van het voorloopige plan is in handen der Clubs voor Socialistische Op voeding en van Soc.-Dem. vrouwen. Als penningmeester treedt voorshands de heer Bosma op. Zaterdagavond is voor de leden der Leidsche Geilenfokkersvereeniging in een der zalen van het Nulsgebouw opgetreden de heer "Kees Worp, uit Arnhem. Door den voorzitter, den heer H. W. van Zijp-, werd de bijeenkomst geopend. Hij bracht een woord van dank aan den spreker van dezen avond, die zich belangloos heeft beschikbaar ge steld. De spreker behandelde, met behulp van lantaarnplaatjes, op zeer verdienste! ijko wijze het onderwerp „Ve^vcrloskunde Hij deed dit op zeer praclische wijze en zonder dat een der aanwezigen eenigen aanstoot ondervond. Vooral deed de spreker uitkomen in zijn rede, dat zindelijkheid een eerste vereischte i9 bij de dieren. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik go- maakt. Spreker beantwoordde de vragen op bevredigende wijze. De voorzitter bracht hem dank voor de leerzame lezing, die van het begin tot hel einde werd bijgewoond door den raadgevend adviseur-geneeskundige der Vereeniging# yeeart/j Holsheimer.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1