No. 19532. VRIJDAG 9 NOVEMBER Anno 1923 Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdag3 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden 8.8B, per week ff 0.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week v-„0.18, Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkol, Vischmarkt 18 tel. 1225 is ZATERDAG en Zaterdagavond verkrijgbaar 6GHAR a f 0.12 6CHOL A fO.M—0.18—0.25 per pond, IN MAAK- on VOLLE HARING A 4% ct. per stuk, VERSCHE HARING A 15 ct. per Btuk. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 9 Nov. 1923. De heer C. Versluys alhier is te 's-Gra- Fenhage geslaagd voor het examen vrije- en lorde-oeteningen. Aan den heer J. Wind Hzn., alhier, is> om gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend als koster der Hooglandsche Kerk. Ü6 heer Wind blijft echter zijn betrekking als bouwkundig opzichter van de gebouwen en begraafplaatsen van het Nederl.-Herv. Kerk genootschap alhier vervullen. Maandag 12 Nov. a.s., hoopt onze stad- genoote mej. de weduwe M. van EesFlori- son ten huize van haar dochter mej. G. de Grootvan Ees, 3 Ocloberstraat 8a, "haar DOsten verjaardag te herdenken. De 90-jarige geniet nog een goede gezondheid en is nog Wel zoo vlug ter been, dat zij nog dagelijks een van haar familieleden of kennissen met een bezoek vereert. Het zal de jarige op dien dag wel niet aan belangstelling ont breken. Gisteravond half zes is in een der zaaltjes van de Stadszaal door den comman dant geopend de schietwedstrijd met marga ter eere van het 5-jarig bestaan van de Leid- eche Burgerwacht, welk lustTum eerstdaags £&l worden gevierd. In Prediker heeft gisteravond dr. Zandt yoor de Geref. Bond een lezing gehouden over „Hoe zullen wij ons kleeden," waarop Bpr. antwoordde met het kleed van Chris tus. Grondslag voor zijn rede was Rom. 13 yers 14. Woensdagavond hield de Jeugdgroep van de afdeeling Leiden en Omstreken der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren wederom een vergadering in het Nutsgebouw. Met groote voldoening werd door den leider medegedeeld, dat het aan tal leden steeds stijgende is en reeds bijna 80 bedroeg. Gewerkt werd aan het uitgebreide werkprogramma dat op de eerste vergadering door den heer van Poelgeest was ontvouwd, en werden verschillende jongelui aangewe zen die gaarne verschillende werkzaamhe den wilden verrichten. Tevens werd gewezen 'op veel dierenleed en werden er middelen aan de hand gedaan, om die zooveel moge lijk te bestrijden Tevens werd bekend gemaakt het groote succes dat reeds eenige leden der Jeugdgroep hadden gehad met het maken van propagan da voor Dierenbescherming op de Clubmalch van de Lcidsche Kynologenclub welke werd gehouden Zondag 4 November n.l. 45 leden voor de groote Vereeniging, 18 voor de Jeugd groep, terwijl ook de opbrengst van den ver koop van propagandamiddelen voor Dieren bescherming een vrij aanzienlijk bedrag aan gaf. Dat dit succes werd bereikt is zeer zeker ook terug te brengen op de welwillendheid van het bestuur der Kynologenclub. Nadat nog door eenige personen eenige vragen wer den gedaan, welke door den leider werden beantwoord werd de druk bezochte vergade ring gesloten. Zij die zich willen aansluiten bij de Jeugd groep kunnen zich steeds opgeven bij den leider der groep, den heer W. D. Ecltjes, Vreewijkstraat 17. Woensdagavond werd er in de Meisjes school voor U.L O. Breestraat alhier een ouderavond gehouden in het gymnastieklo kaal der school. De voorzitster mej. A. M. B Wissel, hoofd der school, opende deze bijeenkomst met een woord van dank voor de zoo groote opkomst van ouders en onderwijzeressen. Op de agen da stond voor dezen avond „Onderzoek naar de verstandelijke vermogens" (inleiding door i dr. A. H. Oort té Oegslgeest). Spreker begon met te herinneren aan den aangenamen tijd, welke hij heeft meegemaakt tijdens zijn onderzoek ook aan deze school, J en aan de medewerking die hij ondervond j zoowel van het hoofd als ook van de on- derwijzeressen. Hij gaf daarop een algemeen overzicht van de trapsgewijze opklimming van 't verstand. Het verstand van het kind is ten eerste, 1 dat het iets herkent, het geheugen is datgene waarop de verdere ontwikkeling steunt. Men kan in vele gevallen afgaan op de gegevens van den onderwijzer, maar toch niet altijd. i In 't algemeen vorderen op de scholen die 'leerlingen welke niet alleen over een goed yerstand beschikken, maar ook een goed ge heugen hebben. l Do methoden, en het doel van het door dr. Oort gedane onderzoek werden op zeer duide lijke wijze uiteengezet en door middel van een prachtige collectie lantaarnplaten wer den de resultaten van het onderzoek aange toond. Gedrukte formulieren, bevattende een ver zameling vragen welke de leerlingen der scholen destijds moesten invullen, werden de aanwezigen ter inzage gegeven om zoo een overzicht te krijgen, hoe spreker daarin zijn verschillende vragen had gesteld in verband met den tijd, welke daarvoor was aangege ven. Onder meer toonden de proeven zeer juist aan dat niet alleen de school maar ook het gezin en de omgeving buiten de school veel kunnen bijdragen ten gunste van de ver standelijke vermogens van het kind. Spreker wees er op, dal de methoden van onderzoek door hem toegepast een vrij juist beeld geven van het denkvermogen der leer lingen. Ook in andere landen worden vele proeven voor dit onderzoek gedaan als in Frankrijk en Amerika. Een voorbeeld werd nog aangehaald uit Amerika waar tijdens den oorlog, bij de in deeling van soldaten voor het leger, een on derzoek naar de verstandelijke vermogens werd gedaan. Van de ongeveer dertien nationaliteiten die in het Amerikaansche leger te vinden zijn bleek dat die van Nederlandschen af komst niet de slechtste waren, zij werden als tweede natio op de lijst gerangschikt. De voorzitster bedankte dr. Oort namens de ouders. Na eenigen tijd te hebben gepauseerd, wer den door de oudercommissie enkele mede- deelingen gedaan. Van de rondvraag werd nog door eenige der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna deze bijeenkomst door do voorzitster werd ge sloten. Gisteravond werd in de school Duiven- bodestraat een goed bezochte Ouder-avond gehouden. Ongeveer 70 ouders waren aan wezig. De geheele avond kenmerkte zich door een zeer aangename stemming. Dit viel reeds op te merken bij den aanvang, toen j door de hoogste klasse, onder leiding van I den heer Ewijk, eenigo schoolliederen wer- I den gezongen, die met warm applaus wer- I den beloond j Het volgende punt van de agenda was een inleiding door den heer Van Schaik over i „Een Huis voor Ouders". Dit onderwerp werd j met groote aandacht gevolgd, j Uit de vergadering drong men er op aan, I dat de Oudercommissie in samenwerking met den inleider zou trachten het hier me degedeelde in ruimere kring bekend te ma- ken. Zoo achtte men het met name zeer noo- dig, dat de Commissie zich met een nader to ontwerpen voorstel tol den Ouderraad zou richten. Voor een St.-Nicolaas-feeslje in samen werking met de ouders, vond men vrij alge meen den tijd tot voorbereiding te kort. Een inleiding door mej. Koeman over „Lichamelijke Oefening" gegeven, werd met belangstelling gevolgd. Enkele opmerkingen over 't nut der toesteloefeningen gaven aan leiding tot aangename gedachtenwisseling Zeer sterk kwam een aandrang tot de stichting van speelterreinen naar voren. Na een klacht, door den voorzitter geuit, over 't zeer hinderlijke van bezoeken onder schooltijd, werd de vergadering gesloten. De omstandigheid, dat er in' de laatste dagen weinig actief gewerkt wordt op het terrein der doorbraak van hoek Breestraat— Hoogewoerd naar Levendaal, heeft onmid dellijk weer de bekende kelder-kwestie naar voren gebracht. Het heette, dat het werk was stopgezet omdat het proces lusschen den heer Van Veen en de Maatschappij met betrek king tot den genoemden kelder door eerstge noemde was gewonnen. Wij hebben ter be- voegder plaatse geïnformeerd en daar werd ons medegedeeld, dat het proces dienaan gaande nog loopendc is, doch dat dit geen invloed op den voortgang van het werk heeft De oorzaak van het oponthoud ligt in het nog niet voldoende droog zijn van hel be ton in de bekistingen van de in aanbouw zijnde brug. De volgende week wordt weer op de gewone wijze met het werk doorgegaan Nogmaals werd ons verzekerd, dat het werk stellig voor Januari geheel gereed zal zijn. Wij willen nog even verwijzen naar 't advertentie, voorkomende in dit nummer, over den bazaar welke ten bate voor H. O. voor Handels- en Kantoorbedienden, Han delsreizigers en Handelsagenten, gehouden wordt op Dinsdag 13, Woensdag 14 en Don derdag 15 Nov. a.s., in des Foyer der Stads zaal. In deze H. O. kunnen alle vakgenoo- ten worden opgenomen. Het is dus zuiver neutraal. De entréeprijs, welke 25 cent zal bedragen, zal voor niemand een bezwaar zijn, temeer waar ieder bezoeker(ster) een gratis lot voor een verloting van 10 prijzen ontvangt, en elke 100ste bezoekerister) een verrassing ontvangt. Naar wij vernemen, hebben drie muziek gezelschappen hun medewerking toegezegd, zoodat er eiken avond concert is, wat de entréeprijs reeds dubbel waard is. De Commissie zal zorg dragen, dat de ar tikelen niet boven de winkelprijzen verkocht worden, zoodat gebroken wordt met het spsteem fancyprijzen op bazaars. Wij wensc.hen de Commissie voel succes en een druk bezoek toe, ter* wilje yan het goede doel. 1 - Klacht is gedaan door juffrouw v. d. W. wegens beleediging en* mishandeling door juffr. B. Aangifte is gedaan door N., dat uit zijn land aan den Zoeterwoudschen weg een witte' geit zonder hoorns wordt vermist. Twee vreemdelingen, Poolsche vrouwen zijn hedenmorgen over de grens geleid, daar zij geen voldoende papieren hadden. Het vraagstuk van samensmelting van de directe belastingen en de registratie. Verschenen is het verslag der commissie, ingesteld bij besluit van den minister van financiën van 14 April 1919 inzake het vraag stuk van de samensmelting van dé dienst vakken der directe belastingen en van de registratie. Nadat de commissie een overzicht heeft gegeven van de door haar gevolgde werk wijze en van den beslaanden toestand (twee dienstvakken) behandelt zij in een volgende paragraaf van haar zeer uitvoerig verslag de nadeelen, welke aan het tegenwoordige stel sel verbonden zijn. De commissie acht de door haar ontwik kelde bezwaren legen het geldende stelsel van belastingheffing van zoodanig belang, dat zij een wijkiging in het huidige systeem noodig acht. Zoon wijziging is op verschil lende manieren te bereiken. De commissie heeft zich twee mogelijkheden voor oogen gesteld: a. een samenstelling van de dienstvakken der directe belastingen en registratie, met uitzondering van de invoerrechten en accijn zen en b. een volledige samensmelting. Bij bestudeering van punt a, is de com missie echter tot de conclusie gekomen, dat een splitsing tusschen directe belastingen eenerzijds en invoerrechten en accijnzen an derzijds niet gewenscht is. De commissie acht een algeheele samen smelting mogelijk en is van oordeel, dat deze in den beslaanden toestand de gewenschte verbetering zal brengen. De beginselen van een goede organisatie besprekende, acht de commissie rationeel een organisatie, die berust op: a. gelijksoortigheid van kennis, welke bij de verschillende heffingen noodig is; b. gelijksoortigheid der middelen, die bij den aanslag, de uitvoering en de controle in aanmerking komen. I Daarnaast echter meent de commissie, dat I als hoofdbeginsel, hetwelk haar moet leiden i bij het vaststellen van een nieuwe organi- I satie, moet worden aangenomen, dat ambte naren, die wetenschappelijk gevormd zijn, zoo min mogelijk mogen worden belast met werk, dat geen wetenschappelijke opleiding eischt. In een volgend hoofdstuk: De nieuwe or ganisatie, bespreekt de commissie A opleiding (opleiding van den inspecteur; van den ont vanger; van liet lagere personeel); B. terri toriale samenstelling van de nieuwe insjicc- tiekringen; C. gebouwen; D. beroep. In een hoofdstuk: Vcrdeeling der werk zaamheden in het gereorganiseerde dienst vak, behandelt de commissie achtereenvol gens: grondbelasting, personeele belasting, inkomsten- en vermogensbelasting, dividend en lanlièmcbelasting, zegel, registratie, suc cessiebelasting, invoerrechten, accijnzen, speelkaarlenwet, griffierechten e.d. en loe- zicht over de ontvangers en het lagere per- soneel. j De invoering van de fusie De commissie is van oordeel, dat de reorganisatie, die door de fusie der dienstvakken noodïg wordt, ge leidelijk zal behooren te geschieden en zoo- veel mogelijk allereerst in de hoofdleiding ten uitvoer moet worden gelegd. I Vooraf ga, dat de verschillen, die organiek tusschen de beide dienstvakken bestaan, worden weggenomen. De algemeene instruc ties voor de ambtenaren behooren derhalve met elkaar in overeenstemming le worden gebracht. Daarna zal de eenheid in de algemeene leiding moeten tot stand komen. De administraties Directe belastingen enz. en Registratie, enz. aan het departement „zouden moeten worden samengevoegd tot ééne administratie der belastingen met één hoofddirecteur aan het hoofd. De derde stap, die zal dienen le volgen is, dat zoo spoedig mogelijk, in ieder geval bij eene vacature van eene direcleursplaals één directeur over de beide dienstvakken wordt benoemd. Een inspecteur uit het dienstvak waaruit de directeur niet is voortgekomen, kan dan aan hem worden toegevoegd. De inspecteurs en adjunct-inspecteurs van het nieuwe dienstvak, zullen moeten wor den gerecruleerd uit de inspecteurs, en ad junct-inspecteurs der Directe Belastingen en uit de inspecteurs en ontvangers der Regi stratie. De overige inspecteurs en ontvangers zul len o.ra. kunnen belast worden met het 8uccessiewerk. Op grond van door haar verkregen gege vens heeft de commissie samengesteld een proeve van een reorganisatie, leidende lot samensmelting van de dienstvakken der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen en der registratie voor de provincie Noord-Holland. Deze proeve geeft zij in het verslag weer. Zij heeft gemeend zich hier toe te kunnen beperken, omdat kennisnet ming van de overige, door haar verzamelde gegevens haar heeft doen blijken, dat samen smelting in de andere provincies niet be zwaarlijker is dan in Noord-Holland. In afzonderlijke hoofdstukken behandelt de commissie nog domeinen en hypotheken en kadaster. Wat betreft de samenvoeging van domei nen met het' nieuwe gefusionneerde dienst vak, is de commissie van meening, dat op zich zelf het nieuwe dienstvak zijn taak met betrekking lot de domeinen niet minder goed zal vervullen dan het tegenwoordige dienst vak der registratie, doch dat, in het bijzon der met het oog op de omvangrijkheid van het gefusionneerde dienstvak, er tegen de be doelde samenvoeging ernstige bezwaren zijn en het dus aanbeveling zou verdienen een afscheiding tusschen domeinbeheer en het bclastingvak voor te bereiden. De beantwoording van de aan de commis sie gestelde vraag „of het noodig of wensche- lijk is, de aan het departement van finan ciën bestaande afdeeling hypotheken en ka daster, welke thans behoort tot de admini stratie der registratie daarvan af te scheiden en tot een zelfstandige administratie te ma ken", gaf aanleiding tot een breedvoerige ge- dachtenwisselirig, waarbij zeer uiteenloopen- de meeningen werden naar voren gebracht. Tweo richtingen tëekenden zich daarbij af. Toen dit vraagstuk aldus werd gefor muleerd: ls het gewenscht, voor het' geval de fusie tot stand komt, dat hypotheken en kadaster zullen worden gesplitst in een zelf standigen geodelischen dienst en in een ad- minislratieven dienst, welke beide onder het dienstvak der belastingen behooren te res- sortceren? werd die vraag door de commissie met op twee na algemeene stemmen be vestigend beantwoord; voor stemden ook zij, die den technischen dienst van het kadaster liever niet wenschten vast te koppelen aan het dienstvak der belastingen. Ged. Staten van Znid-Holland. Blijkens een bekendmaking van Ged. Sta ten van Zuid-Holland zal hun college be slaan uit twee afdeelingen, A en B, en zijn de werkzaamheden dier afdeelingen als volgt verdeeld: Afdeeling A: Provinciale en plaatselijke Financiën, Onderwijs, Land- en Tuinbouw, Wet op de paardenfokkerij 1918, Armwezen, Jacht en Visschcrij, Reclames belastingen, Drankwet, Tiendwet, Pandhuiswei en Pen- j sioenwet J922 voor zoover deze niet aan afd. B is opgedragen. Afdeeling B: Gemeentezaken voor zoover I niet aan afd. A opgedragen, Plaatselijke I strafverordeningen. Kerkelijke Zaken, Wa terstaat en Wegen, Waterschapsaangelegen heden, Pensioenwet 1922 voor zooveel de I waterschappen betreft, Gezondheidspolitie, I Veterinaire Politie, Nijverheid, Dienstplicht, l Woningwet, Huurcommissiewet, Warenwet, Ongevallenwet, Landarbeiderswet en Strand I vonderij. Tot leden van afd. A zijn benoemd de heeren mr. M. J G. M. Kolkman, II. de j Wilde en mr. V. H. Rutgers en van afd. B 1 de heoreii mr. J. JJmburg, jhr. mr. L. E. M. von Fisenne en mr. J. Schikking. Werkloosheidsverzekering. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heelt de volgende circulaire gezon den aan de besturen der overeenkomstig het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen. In. de reglementen der werkloozenkassen van gesubsidieerde vereenigingen komt de bepaling voor, dat geen uitkeering wordt Vcrslrekt aan leden, die weigeren inlichtin gen te verstrekken, welke voor een juiste beoordeeling van het recht op uitkeering noodig zijn. hetzij aan het bestuur, het af delingsbestuur, of aan door Rijk en ge meenten met het toezicht belaste personen of commisiirn. In de praktijk komt het weigeren van in lichtingen door werklooze leden weinig of niet voor; des te meer is dit het geval met het verstrekken van onjuiste inlichtingen. I Daarom vestig ik er nadrukkelijk uwe aandacht op, dat onder het weigeren van j het verstrekken van inlichtingen wordt be- I grepen hel verstrekken van onjuiste inlich tingen. Een ander artikel in alle reglementen van werkloozenkassen voorkomende schrijft voor dat als een lid de onrechtmatige uitkeering tengevolge van opzettelijk onjuiste opgave heeft verkregen, onverwijld royement zal volgen Hiermede zal mede zijn te begrijpen het geval, waarin iemand onrechtmatig uit keering heeft verkregen, doordat hij opzet telijk iets heeft verzwegen, wat voor een juiste beoordeeling van het recht op uitkee- ring van belang had kunnen zijn. Ik verzoek u, met het bovenstaande nauw keurig rekening te houden. Voor pensioen geldige aanstelling van ambtenaren. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan Gedep. Staten der pro vincies, de gemeentebesturen en de besturen van waterschappen, veenschappen en veen- polders geschreven Do minister van Financiën brengt onder mijn aandacht, dat er aan ambtenaren, val lende onder de Pensioenwet 1922 (Stbl. no. 240) sedert gewijzigd, aanstellingen over eenkomstig die wet zijn uitgereikt, welke niet zijn gedekt door een Kon. besluit of een besluit van het bevoegd gezag en welks op grond daarvan door den Pensioenraad niet als geldig worden beschouwd. BINNENLAND. De Gezantenraad over den Dmtscheü es* kroonprins. Het voorloopig verslag van de Tweede Ka* mer over de begrooting van bnitenl. zaken. Het verslag van de commissie inzake het vraagstuk van de samensmelting van de dienstvakken der directe belastingen en van de registratie. De heer Van IJsselsteyn over het neerleg* gen van zijn functie van ontwerper van een nieuwe salarisregeling. BUITENLAND. Hitier en Ludcndorl stellen zich In ftele- ren aan het hoofd van een rechtsche Putsch. De regeering in Beieren omvergeworpen. Poincaré laaf te Berlijn mededeelen geen dictatoriale regeering te wenschen. Een nienwe oproep der Dnitsche regeering tot het volk. De Engelsche rijksconferentie is gereed ge* komen. Een rechtsche Putsch in Hongarije ver« ijdeld? Diverse arrestaties. Aangezien namelijk a/rt. 3 der Pensioen wet 1922 spreekt van een benoeming door het daartoe bevoegde gezag is een ambte naar, aangesteld door een autoriteit die he{ benoemingsrecht niet bezit en op wie dat recht niet door bedoeld gezag is of kon wor den overgedragen, niet een ambtenaar in den ziu dier wet. Zoo zal b.v. een beambte bij een rijksop voedingsgesticht, benoemd door den direc teur van dat gesticht, mot machtiging van don minister van justitie, geen ambenaar zijn in den zin der Pensioenwet indien niet deze bewindsman bij Kon. besluit was ge machtigd, zijn bevoegdheid tot aaostellen op dien directeur ovor te dragen. Ik heb de eer u in overweging te geven, oen onderzoek te doen instellen, of gevallen als in den aanhef van dit schrijven bedoeld, zich bij u hebben voorgedaan en zoo ja, te bevorderen, dat belanghebbenden in heb bezit worden gesteld van een voor pensioen geldige aanstelling. Waarom v. Usselstein heenging. Zooals men weet, heeft oud-ministep Van IJsselstcin na de verwerping van da Vlootwet zijn functie van ontwerper van een nieuwe salarisreguling neergelegd. Aan „Het Volk" verklaarde de oud-mini»* ter in verband hiermede het volgende: „De minister van financiën, de heef Colijn, heeft mij destijds gevraagd, voop hem een nieuwe salarisregeling te ontwer pen. Wij hebben vervolgens besproken da algemeene regelen eener zoodanige rege ling, waarmede ik instemde. Van den heen Colijn is toen een brief naar de verschil lende departementen uitgegaan, houdende verzoek, mij op mijn verzoek de gegeven» te verstrekken, noodig voor mijn arbeid. Ik ben vervolgons aan het werk getogen. Toen echter het Kabinet demissionair was geworden, achtte ik het vanzelfspre kend, dat ik den arbeid niet voortzette, omdat ik anders de kans zou loopen, ver- geefsch werk te verrichten. Immers, een opvolgend ministerie zou kunnen verkla ren, van andere regels uit te gaan dan die, waaromtrent tusschen den heer Colijn en mij overeenstemming heerschle. Bovendien zou de mogelijkheid niet uit gesloten zijn. dal ik het met de regels van den nieuwen minister niet eens zou zijn, in welk geval ik toch ook niet bereid zou zijn, mijn laak voort t2 zetten. Ik heb deze du9 neergelegd. Mijn benoeming had niet bij koninklijk besluit plaats gehad, maar berustte op een afspraak lusschen den heer Colijn en mij, zoodal van een eigenlijke ambtelijke func tie geen sprake was." Ilavas seint uit Parijs, dat de Gezan tenraad heeft besloten een stap bij de Ne derlandsche Regt-ering te doen om haar te verzoeken den Kroonprins Nederland niet te laten verlaten en bij het Builsche rijk om dat te verzoeken den Kroonprins niet in Duilschlano toe te laten. De reden hier toe is dat zijn naam staat op de lijst der oorlogsschuldiren, wier uitlevering de ge allieerden eischen. Volgens een telegram uit Lausanne zal de gewezen Kroonprins van Duitschland den aanstaanden winter doorbrengen te St. Moritz. Hel laatste telegram zal wel een van de vele canards zijn, thans in omloop over den Kroonprins Bij Kon. be9l. is benoemd tot burge* meester der gemeente Stiphout H. J. M. yan der Weiden. - -

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1