No. 19531. DONDERDAG 8 NOVEMBER Anno 1923 8 Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws 1 van heden. LEIDSCH PRIJS DER ADVERTENTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiGn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqua- en Olrodlenst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DBEEH OOURANTi Voor Lelden per 8 maanden Z2J5, per week Bulten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week ,.v.. Franco per post 2.86 4" portokosten. Hf 0.18, -„0.18, Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1226, is VRIJDAG ver krijgbaar VERSCHE HARING a 10.15, SCHELV1SCH a 10.21—f 0.35, SCHOL a 1 0.22—f 0.36—1 0.47, KABELJAUW a f 0.42 gn TARBOT a f0.65 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 8 Nov. 1923. Boeddhistische Kunstgeschiedenis Gisternamiddag heeft prof. dr. J. Ph. Vo gel, hoogleeraar aan de Universiteit alhier, in de collegezaal van het Instituut voor Tro pische Geneeskunde zijn tweede lezing ge houden over Boeddhistische kunstgeschie denis. waarbij de lagere godenwereld van het boeddhisme in de beeldhouwkunst werd gesproken Spreker wees er op, dat, volgens de ge wijde overlevering, Boeddha het ontstaan eener godenwereld allerminst heeft ontkend hoewel de vereering der goden niet het doel was van zijn leer. In de geschriften en evenzoo in de beeldende kunst bespeurt men duidelijk een streven om in het licht te stel len ,dat de goden ondergeschikt zijn aan den Boeddha. Dit geldt niet alleen van dc hoogere godheden, zooals Brahma, de god der Brahmanen, en Indra, de strijdbare god van den ridderstand, doch ook van die me nigte Van mindere goden, die nog heden ten dage vooral door de lagere bevolking van Voor-Indië worden vereerd. Het is volkomen begrijpelijk, dat velen, die tot het Boedhis- me waren bekeerd, voortgingen met het aanbidden van dergelijke bovenmenschelijke wezens, van wie men hulp en bescherming verwachtte. hen merkwaardige figuur onder die demonische wezens is Harili, oorspron kelijk een vrouwelijke demon, die kinderen verslond (blijkbaar de verpersoonlijking van een gevaarlijke, ziekte), later verheven tot een godin der vruchtbaarheid, van wie men kinderzegen verwachtte. Er bestaian vele beelden vau Harili, soms vereenigd met haar echtgenoot Pancika. en steeds omgeven door een aanlal kinderen. De Chineesche pelgrim Itsing (671.695) deolt mede, dat dergelijke beelden aan den Ingang van het refectorium der Boeddhisti sche kloosters werden geplaatst. Ook stee pen beelden van Kocbera, den god van den rijkdom, kwamen in de kloosters voor, of schoon het den monniken verboden was geld te bezitten en zelfs maar aan te raken. Een godin, die onder de noordelijke boed dhisten hoog vereerd wordt, is Tara, van wie talrijke beelden bestaan zoowel in Voor- jïndië als in Tibet. Waarschijnlijk is zij van eve.i nederigen oorsprong als Hariti. Spre ker noemde nog enkele godinnen, gedeelte lijk belioorend tot den volksgodsdienst, ge deeltelijk verpersoonlijkingen van abstracte begrippen, die eigenlijk nooit populair zijn geworden. De ontwikkeling van de leer van Boeddha die niets andere wilde zijn dan een weg om den mensch te redden uit den eindeloozen kring der wedergeboorten, tot een wereld godsdienst met een uitgebreid Pantheon, is r 'ii merkwaardig verschijnsel. Blijkbaar voldeed die leer niet aan de religieuze be hoeften der groote menigte. Men kan dit, als men wil beschouwen als een ontaardings- verschijnsel. Maar in elk geval heeft de hier geschetst^ ontwikkeling, aldus besloot spr. zijn aan het slot warm toegejuichte lezing, geleid tot een rijken opbloei van de beel dende kunst, die op den bodem van het oorspronkelijk Boeddhisme nauwelijks denk baar zou zim geweest. Voor de Zending. De afdecling Leiden van de Ned. Zen- dingsvereeniging had tegen gisteren in de groote Stadszaal een film-middag en een film-avond, betrekking hebbende op Indiö, georganiseerd, 't Was niet de eerste maal, dat zij dit deed. Gisteren was de opkomst beter dan den vorigen keer. Er kwamen nu heel wat kinderen en de bijeenkomst voor ouderen was thans veel beter bezocht. Wat de avondsamenkomst betreft, deze werd geopend met het gemeenschappelijk zingen van Psalm 68 vers 10, waarna de leider vart den avond, die tevens de films zou verklaren ,de heer J. H. Blinde, oud zendeling van West-Java, in gebed voor ging, om daarna een inleidend woord te spreken, waarin hij mededeelde wat al zoo op het doek zou worden te zien gegeven door deze kleine films, bij gebrek nog steeds aan een grooten, zeer wenschelijken, spe- cialen Zendingsfilm, waarvan de samenstel ling evenwel, als kostende tienduizenden guldens, tot dusverre moest achterwege blijven. Vóór en na een lange pauze werd heel- wat op het doek gebracht; er vóór duide lijker dan er na, toen de lichtbron door het doek heen hinderlijk te zien was. Er werd een tocht gemaakt door Welte vreden en Batavia en langs den beneden loop der Tjillwoeng. Wij zagen vulkanen I en het boschbedrijf; brachten een bezoek aan tempels op Midden-Java en nan het blindeninstituut en het ooglijdersgasthuis te Bandoeng; maakten kennis of vernieuw den deze met Bali en zijn bewoners en ge bruiken; woonden een offerfeest bij; stelden belang in de van zoo groot nut en van zoo grooten invloed zijnde Medische Zending; en amuseerden ons met een apenkolonie op Java, welk genot den bezoekers om des tijds wille haast ontgaan zou zijn, maar door hun belangstelling er voor op het pro gramma behouden bleef. Zóó en daardoor is vervuld geworden de profetie van den inleider, dat aanschouwd zou worden de prachtige, imposante, woeste natuur van een deel van Indiö; een deel ook van het terrein, waar onze zendelingen ar beiden, met 'welken arbeid wij meeleven, als het goed is; dat vele vraagteekens, welke wij dikwijls moeten plaatsen achter mede- deelingen omtrent de Zendelingen, hun hel pers en hun werk, zouden wegvallen, waar door deze avond niet als een verlorene Is te boeken. In een slotwoord, voor het dankgebed, heeft de heer Blinde nog even meer in 't bijzonder gewezen op den grooten zegen van het Zendingswerk en op den steun, dien het waard is. Behalve op deze films werden de aanwe zigen nog onthaald op een paar zangnum mers van mej. A. van* der Reyden en op piano-muziek van mej. J. Boekkooi. In de pauze was er gelegenheid zich Zen- dingslectuur aan te schaffen. Toen werden ook verloot een theetafelkleed en een divan kussen, waarvoor te voren loten waren ver kocht. De bezittere van de nummers 207 en 60 werden de gelukkigen. De zuivere opbrengst van een en ander komt ten goede van de Zending, voor welker nood men in de naaste toekomst ook nog op andere wijze gemakkelijk zal kunnen offeren. Spoorweg-Onthonders-Vereeniging. De jonge afdeeling Leiden van de Spoor- weg-Onthouders-Vereeniging, waaraan een twintigtal spoor- en tram-mannen zich heb ben aangesloten, benevens een aantal vrou wen van spoor- en trambeamblen, hield gis teravond een openbare bijeenkomst in de groote zaal van hel Volkshuis, aangekondigd, als filmavond, Het bekende strijk-ensemble, onder lei ding van den heer H. van Zanten Dz., ver leende ook hier zijn welwillende medewer king. De opkomsl was zeer bevredigend, al waren er hier en daar nog wel ieege stoeien. Vóór de bijeenkomst werd geopend, vergastte het ensemble de aanwezigen op eenige bij zonder goede muzieknummers. De voorzitter, de heer C. Vreeken, opende tegen acht uur de bijeenkomst met een woord van welkom tot dé aanwezige spoor- mannen, die hij opwekte, om, voor zooverre zij nog niet als lid of donateur waren aan gesloten, dit nog "hedenavond te doen, waar na hij het woord gaf aan den algemeenen secretaris, den heer G. L. de Haas, uit Utrecht, die een causerie hield, waarin hij de beteekenis van de geheelonthouding voor de maatschappij en de samenleving schetste en er speciaal op wees hoe goed het is, dat de spoor- en trammannen nuchter blijven, waar dikwijls hpnderden menschenlevens van hun beleid en helderheid van geest af hangen. Dronkaards kan men voor dat per soneel niet gebruiken, maar ook de matige drinker blijft een gevaar, waar het wis kunstig bewezen i9, dat de alcohol, ook in betrekkelijk kleine hoeveelheid gebruikt, storend op de hersens kon werken. In tien cultuurlanden heeft de organisatie van spoorwegdrankbestrijders vasten voet met een totaal van 81.000 leden en hun in vloed strekt zich ook uit tot de andere be ambten en ambtenaren van spoor en tram. Het verheugde spr., dat ook Leiden het thans tot een afdecling gebracht heeft en hij deed een beroep op de aanwezige spoor- en trammannen, om zich aan te sluiten. Hierna werd de z.g. Maggi-film gegeven, waarin de fabrikatie der maggi-produclen wordt vertoond, een en ander door een ver tegenwoordiger nader verduidelijkt. Hierop volgde de film van den Lolschc Bergspoor- weg in Zwitserland een interessante op name, die zeer de belangstelling trok. In de pauze werd den aanwezigen een kop maggibouillon aangeboden en met ge schriften gecolporteerd. Na de pauze werd een film vertoond, geti teld „Zonnestraaltje**, waarin de droeve ge volgen der dronkenschap werden gedemon streerd en duidelijk gemaakt, dat niet de matige drinker een goeden invloed op den aan alcohol verslaafden drinker kan uit oefenen, doch dat dit alleen iemand vermag, die zelf onthouder i3. Ir. Van Dijk, alhier, sprak het slotwoord. Het strijkensemble, dat de films begeleid de, werd hartelijk toegejuicht en het ver diende dezen dank ook. Het Mare-kerk-comitó bericht ons, dat bij den voorzitter f 100 is ingekomen van H. M. de Koningin, ten behoeve van de restauratie der. Mare-kerk, Beroepen is bij de CK.-Geref, Gem, te Kampen ds. J. Jansen, alhier* Mej. B. E. L. Scholz, alhier, is in Den Haag geslaagd yooc examen vrije- en orde-oefeningen. In de gistermiddag gehouden zitting van het Centraal Stembureau onder voor zitterschap van jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar werd in de plaats van den heer A. Pie- kaar als lid van den gemeenteraad aange wezen de heer-W. A. v. d. Heuvel. De eerste lezïhg van de cursusavonden van Pater Hendrichs S.J. in de SL Pelrus- kerk was gisterenavond zeer goed bezocht. Het middenschip en een dor zijbeuken was geheel bezet, terwijl ook nog vele bezoekers in dé andere zijbeuk hadden plaats geno men. Verscheidene niet-Katholieken woon den de conferentie bij. Dezen eersten avond behandelde spr. de vraag: Benevelt Gods Woord het vrije den ken? Spr. denkt hier bij Gods Woord niet uilsluitend aan God9 Woord in engeren zin als geschreven openbaring, hij denkt mede en vooral aan het boek der natuur, het heelal waarvan de mensch een klein en nietig on derdeel is. Hoe staat het in hel' licht van Gods Woord met het vrije denken van den mensch? Spreker richt zich voornamelijk tot drie categorieën van menschen: de besliste athe- isten, die God en dien9 Woord ontkennen; de z.g. deïsten die nog wel een God aanne men, maar niet kunnen gelooven, dat deze zich meer met de wereld bezighoudt en die ook elke openbaring verwerpen; en zij die tot op zekere hoogte de openbaring erken nen, maar de Godheid van Christus looche nen. Andersdenkenden, die ook de Godheid van Christus erkennen kunnen buiten be schouwing blijven. De vrijheid van het menschelijk denken is een zeer beperkte vrijheid; ons denken is in de eerste plaats gebonden aan de zintuigen, het is gebonden aan bepaalde denkwetten. Het is vrij binnen zekere grenzen. We zullen niet trachten de wijsgeerige uiteenzetting hiervan in den breede te vol gen. Met gespannen aandacht werd zijne confe rentie gevolgd. Pater Hendrichs verdeelt zijn conferentie in twee deelen. In de pauze voerde het zang koor eenige liturgische gezangen uit. Het allerheiligste was niet in de kerk aan wezig. Den volgenden Woensdag is de tweede conferentie, waarbij wordt gesproken over: „Miskent Gods Woord de wetenschap?" Men verzoekt ons er even aan te her inneren, dat de Centrale Bazaar voor Wijk- arbeid in het Nutsgebouw morgen-, Vrijdag avond, wordt gesloten. De restanten, als deze er zijn, worden dan bij opbod of afslag verkocht. Dr. C. V. Saleeby, uit Londen, die van 8 tot 16 November een tournée maakt door ons land, om over het alcoholvraagstuk te spreken voor de verschillende univcrsilei-' ten en Tioogescholen, zal hier op 9 Novem ber, '8 avonds optreden in hel Universiteits gebouw Kloksteeg 23 Dr. Saleeby is een van de meest vooraan staande Engelsche geleerden, die den strijd tegen den alcohol hebben aangebonden. Na zijn opleiding aan de universiteit te Edin burgh te hebben geëindigd, werd hij assis tent in de anatomie en lid van het verlos kundig genootschap aldaar. Later speciali seerde hij zich meer op sociaal-wetenschap pelijk gebied, werd vice-president van de Divorce Law Reform Union, tweede voor zitter van de National Council of Public Mo rals, bestuurslid van de Sociological Society, the National Association for the welfare of Infancy, the Girl Guides' Association, etc. In den oorlogstijd regelde hij voor een groot deel de voedselvoorziening en was o.a. in 1917/18 adviseur van Lord Rhondda, Mi nister van Volksvoeding. Door de examen-commissie „Boer- haave" werd het diploma Algemeene Zieken verpleging uitgereikt aan de zusters A. Leegwater A. Jobse J. v. d. Giessen A. G. Becking M. O. Arkema K. Noordhuis C. Peureum L. M. v. MeelN. Schouten A. Vrugterman M. Ogterop H. Wijland A. v. Wijnen E. L. Versluys, allen opge leid in het Acad. Ziekenhuis Aan P. Visser B. Hendriks K. v. Loon, opgeleid in het Diaconessenhuis, en aan E. B. Gorner en J. E. C. Bartolotli Rijnders. op geleid in Hop. Wallon. Het diploma voor kraamverpleging werd Uitgereikt aan de zusters J. Bos J. S. Bakker; ET. Dijkema C. H. Offringa G. Mostert M. Drop, opgeleid in het Acad. Zie kenhuis en aan zr. Veldhuyzen van Zanten, opgeleid in de Gynaecologische Kliniek. In aansluiting met ons bericht van gisteren kunnen wij meedeelen, dat de ver hooging van den melkprijs door den Leid- schen melkhandel is aanvaard. Omtrent de stukadoorsstaking, die nog altijd niet is opgeheven, al worden drukke onderhandelingen gevoerd, deelt men ons nog van de zijde der gezellen mede,, dat, behalve het geschil over het loon er nog andere grieven bestaan. O.a. de onvoldoende opperdienst Het zou al verscheidene keeren voorgekomen zijn, dat er verzuimd moest worden tengevolge van de slechte regeling van den opperdienst De patroon heeft dan ook gezegd, dat daarin zal worden voorzien. Wat echter van meer belang is, is de mede- deeling van den secretaris van den Stuka- doorsbond, dat, hoewel een loon van f 47 Eer week bij het werken aan de kleinste uisjes wel op de loonstaten voorkomt, er niet meer wordt verdiend dan f 38, f 39 en f 40 per week. Dat de patroon er in heeft toegestemd dat er 15 pCt op het loon zou gelegd worden, bewijst volgens den secretaris wel, dat een bedrag van f 47 per week niet wordt be reikt. Dan zou de patroon zeker niet heb ben toegestemd in de verhooging. Het gaat nu nog om de vergoeding voor verzuim. Het is volgens hem contractueel overeenge komen, dat verzuim, veroorzaakt door niet aanwezig zijn van materialen, op welke wijze dan ook, betaald wordt. En hij blijft volhouden, dat hierin de oorzaak van het verzuim ligt. Overigens is bij de werklieden ook het verlangen levendig, om weer aan het werk te kunnen gaan, eerstens omdat zij gaarne verdienen en voorts omdat zij niet gaarne den bouw van deze woningen, waaraan veel behoefte is, helpen stagneeren. Juflrouw V. heeft een klacht ingediend dat zij. fietsende, is aangereden door L., waarbij haar fiets ernstig werd beschadigd. De politie doet onderzoek. In het Elisabethsgesticht is opgenomen ter observatie de arbeider W. S., die bij het opbeuren van een emmer specie zich zoo danig heeft, vertild, dat overbrenging noodig werd geoordeeld. Uit een pakhuis in de Morschstraat zijn eenige brandstoffen en gereedschappen ont vreemd. Proces-verbaal is opgemaakt legen v. d. N. wegens oplichting van eenig goed. De stopzetting van den postchèqne- en girodienst. Naar het „Hbld." verneemt, zal mr. G. H. M. Delprat nog deze week Den Haag verlaten en zijn werkzaamheden aan de Nederlond- sche Bank hervatten, BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft een gift geschon ken voor de inwendige restauratie der Mare- kerk te Leiden. Mr. H. P. Marchant over de gevolgen van de verwerping der Vlootwet De A.-R. Kamerfractie Is met minister Colijn van meening, dat de anti-revolntionai- ren voorloopig zich niet tot deelneming aan de Regeering bereid moeten verklaren. Wetsvoorstel van mej. mr. Van Dorp tot nadere regeling van de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. BUITENLAND. "Een Dnitsch-nationaal voorstel aan den Dnitschen Rijksdag tot wijziging van de grondwet in federalistischen geest Maatregelen der Dnitsche regeering. Uitnoodiging voor een vlootconferentio te Genève op 21 Januari a.s. Het Bulgaarsch-Servisch conflict is geëin digd. tief, dat door het aftredend ministerie ge- homen was. Alsof de bezuiniging privézaak is van dit kabinet, en niet iets, dat in het Op een verzoek tot verlof, om onder zich- landsbelang is geboden zeiven ten laste van den Staat beslag te leggen op hetgeen verzoeker dezen schuldig was voor directe belastingen heeft de presi dent van de rechtbank te 's Gravenhage, naar wij in het „Wkbl. v. h. Recht" lezen, op 18 October aldus beslist: „Wij, President; Gelezen vorenstaand verzoekschrift, hou dende verzoek tot verlof aan verzoekster, om onder zichzelyen conservatoir beslag te leg gen ten laste van den Staat der Nederlanden op hetgeen hij dezen schuldig is voor directe belastingen, zulks ter verrekening met-zijne vordering op den Staat ter zake van hetgeen hij in deze te vorderen heeft al3 rekening houder bij den Postchèque- en Girodienst; overwegende, dat inevolge art. 14 van de Wet van 22 Mei 1845 (Stbl. 22), op de in vordering van 's Rijks belastingen, de invor dering van die belastingen geschiedt bij dwangbevel en volgens art. 15 dier Wet de tenuitvoerlegging van het dwangbevel wordt geschorst door een verzet daartegen; dat uit een en ander volgt eenerzijds, dat verzoeker niet tot betaling kan worden ge dwongen dan door middel van zoodanig dwangbevel, en anderzijds, dat alsdan een verzet zijnerzijds voldoende zal zijn om dien dwang te doen ophouden totdat in het ver zet omtrent zijne tegenvordering zal zijn be slist dat onder deze omstandigheden verzoeker geen belang heeft, om, naast zijn voormeld recht van verzet ook nog door middel van het door hem verzocht beslag onder zich zelf, zijne verplichting tot betaling op te schorten; dat bovendien voormeld art. 16, bij uit sluiting dat verzet gevende als middel om zich te verzetten tegen de gevorderde beta lingen naar zijn aard en strekking een ander middel daartoe, en dan ook bedoeld beslag, uitsluit: dat mitsdien reeds om deze redenen het gedaan verzoek niet voor inwilliging vat baar is; Beschikkende: Weigeren het gedaan verzoek. De bezuiniging. Onder het opschrift „Sabotage" wijdt de ,,N.It.Ct." beschouwingen aan het persbe richt dat de oud-minister Van IJsselsteyn na de verwerping van de Vlootwet zijn func tie van ontwerper eener nieuwe salarisrege- ling heeft neergelegd. Het blad wijst er op, dat de door minister Colijn aan den heer Van IJsselstein opge dragen taak: de herziening van het bezol digingsbesluit in aansluiting aan de veran derde tijdsomstandigheden los stond van de moeilijkheden over het beruchte artikel 40 en het schrijft dan: „Dit voorbereidend werk, dat, wie ook Minister zal worden, van welke kleur ook het kabinet zal wezen, zal moeten worden verricht, wordt nu plotseling gestaakt omdat de Vlootwet verworpen is. De bezui nigingsactie wordt geremd, eenige maanden vertraagd, omdat het kabinet op een ander punt zijn zin niet gekregen heeft. Welke overweging heeft nu hierbij gegolden Het ia mogelijk, dat er plausibele rede non voor zijn, al weten wij die niet. Maar tot wij nader zullen zijn ingelicht, zijn wij geneigd deze onverwachte arbeidsstaking voor niet beter, dan saboteering van de bezuinigingsactie aan te zien, een streven, om Het komend kabinet zoo min mogelijk voordeel te doen hebben van eenig initia ls dan ook voor den heer Colijn bezuini ging niet anders dan een politiek begrip, waarvan afscheid genomen wordt, zoodra hij de portefeuille vaarwel zegt? „De Stan daard", die volgens een oude traditie, naar nu reeds valt te voorspellen, voor een ka binet, waar haar hoofdredacteur geen zit ting in heeft, niet gemakkelijk zal zijn, zal zeker ccn heolen mond opzetten, indien dp herziening van het bezoldigingsbesluit niert gereed komt op het tijdstip, dat de heer Colijn daarvoor als uitereten termijn in uit zicht gesteld had!" De Kabinetscrisis. Naar men mededeelt, zou do Anti-Revolu- tionairo Kamerfractie in haar vergadering van Dinsdagmiddag zich na langdurige be sprekingen veroenigd hebben met de ziens wijze van den heer Colijn, dat do Anti-Re volutionairen zich voorloopig niet tot deel neming aan de Regeering moeten bereid verklaren. In parlementair© kringen grondt men hier op het vermoeden, dat de crisis een langdu rig verloop zal hebben cn do Kamers nau welijks dit jaar met don begrootingsarbeid een aanvang zullen kunnen maken. Omtrent de luchtvaartconferentie in Den Haag wordt het volgende communiqué verstrekt: .De besprekingen zijn gisteren geopend in twee sub commissiën, óón, waarin zijn over-, wogen de belangen, welke de posterijen der, vertegenwoordigde landen bij een luchlver- binding Engeland, Nederland Noord-West- Duitschland, Denemarken, Zweden, Noor wegen zouden kunnen hebben; de tweede, waarin de mogelijkheid van de instelling van een zoodanige luchtverbinding onder de oogen wordt gezien. De postale subcommissie vergaderde on der voorzitterschap van generaal-majoor F. H. Williamson, directeur-generaal van de Brilsche posterijen; de andere subcommis sie vergaderde onder leiding van den heer P. A. Ilolek Golding, afdeelingschef bij het ministerie van openbare werken in Dene marken. In een kleinere, meer speciaal technische afdecling van deze laatste 9ubcommissiën, onder voorzitterschap van generaal Ferting (Groot-Britannië), werden verschillende voor 6lellen stellen van de maatschappijen onder zocht. De besprekingen worden nog voortgezet. Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-NaBaau mr. A. A. Pit, te Utrecht, secretaris van het hoog heemraadschap Lekdjjk Bovendams, en is aan de waakmeesters bij dat hoogheemraad- Schap R. van Li enden, A. S. Bouman, P. A. de Greef, allen te Amerongen, en D. W. van Dillen, te Schalkwijk, de eeremcdaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, In brons verleend; is, met ingang van. I December, aan. D. W. Ihnken, in verband met de reorganisatie van het dienstvak, waarbij hij werkzaam ia en waardoor zijn werkzaamheden overbodig zullen wordeo, eervol ontslag verleend als commies bij do Algemeene Landsdrukkerijis aan P. Loeb, directeur van het bankierekantoor A. H. Keyzer en Zonen, te Amsterdam, verlof ver leend tot het aannemen van het onderschei- ding8teeken van commandeur in de orde tmé de Kroon van Italië.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1