MAANDAG S NOVEMBER Anno 1923 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertcntiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Inca_so volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. L Bureau Noordelndsplefn Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18. Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.18—f 0.29, SCHOL a f 0.16, VERSCHE HARING a f 0.14 per pond en verder doorloopend ver krijgbaar INMAAK- en VOLLE HARING a 4*/» ct. per stuk. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 5 November 1923. Hfi-jarlg bestaan van de Wijkverpleging van den Protestantenbond. Gisteren, 4 November, herdacht de Wijk verpleging van den Protestantenbond, ge- 1 vestigd in het Wijkgebouw „Geloof, Hoop, Lielde", aan de Langestraat, haar 25-jarig beslaan Onze lezers herinneren zich nog wel den goedgeslaagden bazaar, ten voordeele van deze Wijkverpleging gehouden, met het doel bet bestuur op den herdenkingsdag zelf een feestgave te kunnen aanbieden. Het bestuur, bestaande uit: dr. J. A. Schreuder, voorz. mej. L. Hubrecht, secretaresse.; A. J. de la Court, peiuiL-gmeester.; mevrouw A. v. d. iVlugt; dr. J. H. Boonacker; mej. M. Naudm ten Ca'e en mevrouw Van der Laan, hield gisteren receptie in de keurig met bloemen aangekleede bovenzaal van het Wijkgebouw. Deze receptie was zeer druk bezocht. Onder de dam.s en de heeren, die hel bestuur kwa men feliciteeren, noemen wij hier mevrouw De GijsetaarVi.uly, den wethouder den 'neer A. L. Reimeringer, die het gemeente bestuur vertegenwoordigde, en de 47 dames- tellende Bazaar-commissie. Verder eenige oud-wijkverpleegsters, waaronder ook zuster Den Older van de wijkverpleging aan het Levendaal, bestuursleden van de afdeeling Le.den van den Ned. Protestantenbond, wer- jfcis en werksters van het Wijkgebouw, !'1d enz. Namens bovengenoemde commissie bood do penningmeesteres, mevrouw Wiohers Rollandet, de netto-opbrengst van den ge houden bazaar het bestuur aan. Met eenigen schrik had zij, spoedig na het sluiten van tier. bazaar, in het „Leidsch Dagblad" gele ien, dat het batig saldo minstens f 4000 zou bedragen. Zij wist toen de ontvangst wel, maar nog niet de uitgaven. En deze zouden iiog kunnen tegenvallen. Gelukkig is dat niet het geval geweest en zoo had zij het genoegen het bestuur, dat naar de commis sie had verromen, in geldzorgen zat, een bedrag van f 4550 ter hand te kunnen slel- 'ion. Met den wcnsch, dat daardoor het werk 'nu met minder zorg dan te voren zal kun nen worden voortgezet, bood zij de feest gave onder applaus der aanwezigen aan. De voorzitter was zeer getroffen door deze 'schoone gift on met hem het geheele be stuur. De toestand der kas begon het ken merk van noodlijdendheid te dragen en er werd door hel bestuur overlegd hoe daarin verandering te brengen, toen de oudste zus ter, mej Yan Ingen Schenau, op het denk beeld kwam een bazaar Ie organiseeren en daan-oor eon plan ontwierp, dat ter uitvoe ring werd overgegeven aan een dames- comiié, helwelk zich van deze laak kweel op een wijze, die bewondering afdwingt, en waarvan hel succes thans in de grootheid van de feestgave wordt uitgedrukt. Hij zeido 'daarvoor de commissie innig dank, in het bijzonder mevrouw Lente, de energieke voor- r-itster; me/rouw Bijtel, de ijverige secreta- •is, en mevrouw Rollandet, de zuinige pen- ningmees'eres, die hij ook voor de hartelijke woorden, zoo pas gesproken, dank zeide. Met het 'noemen dezer namen wilde hij niet geacht worden de andere dames te ver gelen Het bestuur herhaalde nog eens zijn hartelijken dank. Het kan nu weder onbe zorgd met het nuttige werk doorgaan. Het leek, dat het aan lager wal zou komen; nu is het er ineens weer boven op. Ock op deze woorden volgde een warm applaus. Zuster Van Ingen Schenau trad -naar Voren en zeide, dat de tegenwoordige en oud-zusters op dezen dag haar erkentelijk heid wilden uitspreken voor drie bestuurs leden, die gedurende de verloopen 25 jaar steeds in het bestuur zitting hebben gehad, ml. de dames Hubrecht en Naudin ten Cate en den heer De la Court. Ter herinnering boden zij den twee dames een instrumenten- kastje aan, een lievelingswensch van mej. Ten Cate, en den heer De la Court een vul penhouder. met den wensch er bij, dat hij daarmee vete ontvangsten mocht inschrij ven en weinig uitgaven (gelach). De drie jubilarissen waren zeer getroffen door deze vriendelijke attentie. De voorzitter, die daarna weer het woord nam, dankte nu nog de commissie voor een prachtige bloemenmand, het bestuur ge schonken, waarna men nog eenigen tijd bij- een bleef, terwijl er .thee met gebak werd rsndgediend. „Bobette". Een van de alhier meest bekende muzielc- ensemblee, n.l. „Bobette", dat in Januari 1921 het eerste levenslicht aanschouwde, gaf Zaterdagavond j.l. een concert. Het speelde nu niet eenige nummers ter opluiste ring van de eene ot andere vergadering of samenkomst, zooals reeds heel dikwijls het gevat is geweestmaar trad thans geheel zelfstandig op. De foyer der Stadszaal had zijn bestuur gekozen als plaats voor deze uilvoering en op het podium dezer zaal zag men direct na het gaan zitten, behalve de lessenaars der dilettanten en de voor dezen bestemde stoelen, de vaan van „Bobette", frisch groene planten en een vleugel, vol gens het programma van de firma C. C. Ben der. Ook ontwaarde men er ter weerszijden op een lichtbak, de reden van welker aan wezigheid men zich- niet dadelijk kon ver klaren. Op tijd werd begonnen en wet met Fr. Schuberts „Marche militaire" no. 1 op. 51. Reed9 en vooral bij dit nummer betreurden wij het, dat het ensemble niet nog meer da mes en beeren telt van de capaciteiten der werkende leden, want zoo'n marsch het tempo was goed moet forscher klinken. Dat de goede vertolking van „Nachklange von Ossian" van Niels W. Gade moeilijk is, ondervonden, na veel repetities ongetwijteld, ook de leden van dit ensemble, en de toe hoorders zullen dit wel hebben bemerkt. Gounod's Ballet uit „Faust" werd over 't al gemeen goed gespeeld, echter niet zó6 al3 „Sérénade", van Widor, dat o.i. bleek het meest van de gekozen nummers onder het bereik dezer musici lo liggen, waarbij de fluitist ook heel goed werk verrichtte en dat, met liet flink ten gehoore gebrachte slot nummer „Suite-ballet", van F. Popy, den toehoorders wel het aangenaamste zal ge weest zijn. De fantaisie „Cavalleria Rusli- cana", van "Mascagni, neme de leider, de heer G. de Wolf, die ook nu en dan zijn vrienden met zijn viool steunt, nog maar eens met hen onder handen. 'Dan zullen de vele oneffenheden wet verdwijnen. Ter afwisseling zong mej. -Tilly Leening, begeleid door mej. Mien Verwer, ten onzent welbekendo zangeres en pianiste, die al hcel- wat keeren als zoodanig welwillend zijn ge weest, een viertal liederen „Trockne Blu men", van Schubert„Soir Palen", van George HuS; „Si vous l'aviez compris", van Denza, en „Schemerüedje", van Wierts zij zong Ze niet zonder gevoel en mei zuivere sopraailj9temi De begeleiding, ook die van fluitist, celliste en violiste, viel te prijzen. Tot zoover het programma, hetwelk nu eens niet om des tijds wille of om de een ot andere nogal eens voorgewende reden werd bekortmaar dat integendeel werd uitge breid. IVArom die lichtbakken. Als verras sing locli voerde mej. P. Mebius, van Den Haag, geaccompagneerd op den vleugel door onzen stadgenoot Han Zirkzee, een paar dansen, extra belicht, uit, n.l. „De moderne pop", muziek van Schuberl, en „Het ver langen", muziek van Beethoven. Men volg de deze dansen met groote aandacht en was er blijkbaar tevreden over en dankbaar voor. I De president van „Bobette", do heer A. 1 Adama, voerde af en toe het woord in den loop van den avond, en wel bij het overhan digen van bloemen aan alle medewerkende dames als hulde en dank en van een gouden insigne aan den heer G. de Wolf voor diens uitstekende leiding voorls'om te bedanken den heer Krieet („De Koepel") voor het be langloos verstrekken van hel fleurige groen en ook om op te wekken zich op eenigerlei wijze daadwerkelijk te interesseeren voor „Bobette", helwelk steun kan gebruiken en welks uitvoering met een bal werd besloten, Clnbmatch van de Leidsche Kynologenciub. Zondag was door de Leidsche Kynologen ciub een clubmatch in „Zomerzorg" uitge schreven, waarvoor bijzondere belangstel ling was. Niet alleen, dat 109 honden van in hel geheel 84 eigenaars ter keuring wer den aangeboden; maar ook hei bezoek van hondenlieihcbbers was buitengewoon groot, zoodat het er den geheelen dag vol was. De heer T. F. Vlieland, zaadhandel Nieuwe Rijn, en de heer A. Verhoog, lederhandel, Haarlemmerstraat 57, hadden ter opluiste ring uilstallingen in de zaal, de eerste met verschillende soorten hondenbrood, de an der met een rijke collectie honden-sportarti kelen, hondentuigen, enz., terwijl de Veree- niging tot Bescherming van Dieren door het ten verkoop aanbieden van kleine ge schriftje? en prentkaarten propaganda voor de dierenbescherming maakte. Niet zonder succes: naar wij vernamen werden veertig nieuwe leden gewonnen. Het bestuur had de regeling van deze match opgedragen aan een commissie, be staande uit de heeren W. F. v. d. Broek, J. de Haas, P. van Remundt, C. J. Coster, C. Boezaard, P. C. Brandse en A Kouwenburg, secretaris-penningmeester. De dierenartsen dr. J. Roos en J. G. K. Holsheimer waren ook aanwezig voor het cpnstateeren van don gezondheidstoestand der dieren, terwijl als keurmeesters fungeer den de heeren J. G. Duller, Den Haag; Nic, Huygen en G. Möller, Amsterdam. Over het algemeen werd de kwaliteit der ingezonden dieren geroemd en er waren waarlijk prachtexemplaren. Doordat er door verschillende hondenlief hebbers, leden en niet-leden der club, prij zen waren beschikbaar gesteld, kon het be stuur aan de als uitmuntend, zeer coed en goed gekwalificeerde dieren, prijzen toeken nen. Wij zullen, om de rij der voor een onder scheiding waardig gekeurde dieren niet al te lang ie maken, hier alleen do dieren, waar van I uitmuntend en I zeer goed aangege ven door I u. en I z. g. vermelden. M a t i n s I u. „Ola van Waterland", eig. J. P. de Haas. St.Bernards: I u. „Mentor van den Oldehove", eig. C. Boezaard; I z. g. „Herald van 't Rijnland", eig. dozelide. Duitsche Doggen: I u. „Tosca", eig. J. A. Tulkemeijer; I z. g. „Ador v. d. Rembrüke", eig. E. J. Costcr. Barsois:Iz. g. „Minka", eig. mevrouw Van HoekenVan Batenburg. Pointers: I z. g. „Lorle Per", eig. E. D. Kalis, Oegstgeest. lerscheSetters: Iz. g. „Hipnos",eig. J. Charité. Duitschestaandedoggen: Iz. g. „Perdica", eig. M. van Mens. Fransche Herders: I z. g. „Cami", eig. IC. Bruinsma. Duitsche Herders; I z. g. „Dolly v. Recleben"#eig. S. Teljeur. Schotschc Herdershonden (Col lies): I u. „Launa Leulla", eig. P. C. Vinke- steijn; I u. „Salutation Sonnenberg", eig. de zelfde. Boxers: I z. g. „Varna", eig. H. Zur- loh. Schipperkes:Iu. „Shimmy", reu, en „Rapwilly" (leef), eig. A Kouwenberg. Dwergpinchers: I u. „Kennel Uk- kies Ileim Prinz", eig. B. Schweep, Blari- cum; I u. „Asia", eig. P. Tulkemeijer. Dwergkeeshonden: Iu. „Nolda v. Alberg", eig. jongejuffrouw Kouwenberg. Fox Terriers: I z. g. „Foxkv". eig. J. Remundt Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is deze Leiden. De prijzen werden des avonds, nadat voor af de clubvoorzilter dr. J. Roos, de bijeen komst met een hartelijk welkomstwoord had geopend en hulde had gebracht aan de rege lingscommissie en aan de iifzenders, door den heer Kouwenberg uitgereikt. Daarna bleven de meesten nog geruimen tijd gezellig bijeen. Deze gelegenheid werd verhoogd door dc welwillende medewerking van een strijkje en van onzen sladgenool den heer J. Remundt, die in een reeks mooie bio scoopvoorstellingen het leven van den hond deed zien. Het is een goede dag geweest voor de Leidsche Kynologenciub en het zal niet heel lang duren of men begint weder zulk een match te organiseeren, waarmede men het aangename met het nuttige vereenigt. Het soc.-dem. Raadslid A. Pikaar heeft om gezondheidsredenen ontslag geno men als lid van den Raad. Zijn opvolger wordt de heer W. A. van den Heuvel, bezol digd bestuurder van den Textielarbeiders- bond. Kapitein W. van Steensel van der Aa, van het 4de reg. int. alhier, is overgeplaatst bij het 15de reg. van dat wapen te Delft. Kapitein W. Faber, van het 4de reg. inf., zal eerlang den militairen dienst met pen- i sioen verlaten. Benoemd is tot onderwijzer aan een Cbr. school hoofd de heer A. v. d. Baan alhier de beer C. Kooien, onderwijzer te Katwijk. Gisteravond werd in de Stadszaat ge geven de bekende operette „De Nachtvlin der", muziek van Max Gabriel, tekst van Jack Jr. Het mag gezegd worden, dat do avond schitterend is geslaagd, ten minste wat de opvoering betreft. Mevr. Willy Bier- lee vertolkte op sublieme wijze de rol van Annie, als de nachtvlinder; zoowel sj>el als zang stonden op hoog peil. Haar partner, de heer Jan Blok als Frans, paste zich hierbij bewonderenswaardig aan. Zijn mooie tenor stem kwam vooral in duo's en kwartet ge heel tot haar recht. Wat het tweetal mevr. Anna Lemaire en de heer Piet Urban be treft, vooral de laatste was best op dreef, met zijn uitbeelding van echten Jordaan- klant, wat het toppunt bereikte, toen hij, een prijsje uit een loterij getrokken hebbende, de „meheer" trachtte te zijn. De muziek, welke er was, was goed; maarviool, cello en piano is voor een operette wet wat heel sober en nauwelijks voldoende. Als ge heel genomen wel een geslaagde avond. Jammer, dat er weinig publiek was. Dit heeft evenwel aan de uitvoering geen schade gedaan, maar was voor de executanten niet prettig en financieel minder gewenscht. Wij Iwijfeïen echter niet of bij een volgende, dergelijke uitvoering zal het Leidsche pu bliek zeker in grooter aantal aanwezig zijn. De opvoering is alleszins een bezoek waard, te meer, waar de toegansprijzen nu niet be paald te hoog zijn te noemen, Hedenvoormiddag worden Bewoners van den Haagweg opgeschrikt door een niet alledaagsch voorkomende gebeurtenis. Een onwillige koe holde den tuin in van „Rozen hof" en rende vervolgens, achtervolgd door eenige personen, het Galgewater in, en zwom naar het huis van prof. v. E., aan den Morschweg. De achtervolging duurde voort per roeiboot en het dier, als een kat in 'i nauw, vernielde een schuur bij het pogen om een muur over te springen. Maar nog kon men het be»6l niet le pakken krijgen en dit zetle den avontuurlijken tocht voort en bracht een bezoek aan de bewoners van den MDrschweg en bij de roeivereeniging „Die Leythe" en „Njord" en werd len slotte ge vangen, na een wilde jacht, bij Wernink's betonfabricken. In de Nieuwslraat heeft een dame met haar auto een wielrijdsler aangereden. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, de kosten zal de dame-chauffeur belalen. Uit een pakhuis is len nadeele van W. eenig borstelwerk ontvreemd. Aangehouden is juifr. S. als verdacht van diefstal van een gouden ring. Aangehouden is zekere B. verdacht van oplichting door te adverteeren reizigers gevraagd en gegadigden dan vooruit een som le doen storten. Aangehouden is een minderjarige jongen, die rondzwierf, daar hij een rijwiel- lantaarn wilde stelen op de markt. Hij is naar Kerkrade ter beschikking zijner ouders teruggebracht. Proces-verbaal is thans opgemaakt tegen B .als verdacht van schaking van een minderjarig- meisje. Klacht is ingediend door U., dat hij door vier personen in de Vrouwensleeg van zijn rijwiel is getrokken en mishandeld. Verstrooidheid? Een drietal rijwie len zijn door de politie onbeheerd op straat aangetroffen. Aan het bureau van politie zijn zij terug te bekomen. -Aangehouden is oen jongen, die naar „Veldzicht" bij Avereest is teruggebracht. Zijn patroon te Amsterdam had hem ont slagen. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Aischeidstonxnée Rika Hopper. „Zegepraal", drania van boosheid, leed en liefde, in 5 bedrijven door An- toine Curry,, Voor Rikd Hopper naar ons schoone Insu- linde vertrekt, maakt zij een afscheidstour- née door ons land. Na haar jubileum speelde zij daar de goede bewerking van Henri Bataille niet disponibel was een Opstan. ding-bewerking van Antoine Curry, waar van al bilter weinig goeds te zeggen viel, maar wat niet geheel tot uiting is gekomen, omdat bij het jubileum immers de jubila- resse op den voorgrond slond, niet het stuk. Slechts kort hebben wij destijds de Opstan* ding van Curry afgedaan, hoewel wij reed9 scherper dan wij bij een jubileum plegen le doen, ons oordcel gaven. Weinig konden wij echter vermoeden, zoo vlug le worden „ge- lracleerd" op een nieuwe Curry, die nog stukken beneden Opslanding blijft. Zegepraal wil doen zien de overwinning van de lielde over geweld en macht. De auteur geeft uiting aan zijn zekerheid, dat eenmaal het duizendjarig rijk zal komen, waar de lèeuw naast het lam zal rusten, wanneer de zwaarden lot zeisen zullen zijn omgesmeed en de eene mensch den andere niet meer zal pijnigen en vernederen. Het program zegt het zóó mooi, niet waar En zoo mooi gebrald is het heele stuk. Woorden en nog eens woorden, schoon van klank, maar akelig-hol zijn het, die neerklateren. Aannemelijk gemaakt wordt er niets. Met de strekking is iedereen het natuurlijk'eens, maar een strekking zonder meer is nog geen tooneelstuk en hel streven naar het goede alleen moge reeds schoon zijn, daarmee bouwt men geen stuk op. Zegepraal is niet meer dan een levenloos, innerlijk teeg werk, dat het hoopt te doen door te reageeren op thans in het volk le vende instincten en op het publiek, trots dat gemis aan eenige diepte nog indruk maakt, althans een vrij goed bezette schouwburg heeft het goed ontvangen. Zelfs zeer goed aan het slot. Of gold de hulde alleen de vertolker We gelooven het niet, al zouden we het gaarne willen gelooven. De figuren, bedoeld als symbolen, zoo heet het, symbolen met menschelijk dramatische conflicten vonden over 't algemeen toch een goede vertolking. Rika Hopper maakte van Saforita, hei symbool der ware lielde; wat er van te maken was en-Jacques van Hoven Bpeelde den vorst Matonius tegen het breekbare aan. Dat hun woorden zoo woor den bleven, is niet hun schuld. Een goedo aanteekening verdient Alida Nagtegaai als Iwano, het beeld der zwakheid en Ko Ar- noldi als blinde vader. Vorsün en Mauo als de symbolen van geweld, konden veel scher per geteekend dan Mary Beekman en Mau- rils de Vries vermochten. De decors waren aardig en het liedje, door Cath. van Rennes voor Rika Hopper gecom poneerd, is eveneens heel aardig, maar ver dere lof kunnen wij niet vinden. Hoe men dit stuk de heele afsoheldstour- née moet worden volbrachtZou het lukken, dan pleit het niet voor de smaak. BINNENLAND Moties van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij hst nijverheidsonderwijs. De actie van het spoorwegpersoneelde loonsverlaging van iien percent afgewezen. Mr. Kan weer naar Wieringen om den ex-kroonprins te spreken. De samenstelling van het Nederlandsch voetbal-elftal. BUITENT./* Mn Nog steeds onderhandelingen over de eco* nomische conferenties, die nog niet geheel verzekerd is. Het Duitsche kabinet Stresemann wil voor alles de economische aangelegenheden ot+ tienen, In Beieren schijnt een rechtsche beweging verzekerd. Alle organisaties mobiliseeren. Aanslag op den Znid-Slavischen militaire attaché te Soüa. Zaterdagavond heeft, toen een van do Mongelbergconcerten terugkee- rondo particuliere auto op de Koninginn©- gracht in Den Haag reed, een vrij ernstig ongeluk plaat» gehad. De chauffeur voel de een schok, waarop hij zijn auto tot stil stand bracht. Voor Jen auto lag een be wusteloos jongen, die hevig bloedde. Do inzittenden stapten uit en hielpen zoo goed mogelijk. Hierna wilden zij den jon gen in den auto naar het opgegeven adres vervoeren, waarop hij zeide: ,,En mijn vriendje dan?'1 Daar men van eon twee den jongen niets bemerkt had, girvg men zoeken en vond onder den auto een ern stig gewonden knaap met een geheel ver nielde fiets. De inmiddels ontboden genees kundigen (hulpdienst heeft beide jongens naar het ziekenhuis gebracht. Gisteravond was de toestand van den jongen, di© on der den auto had gelegen, zeer ernstig. Vermoedelijk hebben zij beiden op een fiets aan de verkeerde zijde van den weg gereden, terwijl hun het uitzicht door de hevig© regens word belemmerd. In verband mot de onlange gemelde inbraak in den nacht van 22 op 23 October, gepleegd in do verffahriek „De Premier", te Loosduinen, waar post zegels, zeep, enz. ontvreemd worden, is nog een derde persoon, verdacht van mede-1 plichtigheia, aangehouden, die in hetzelf-» de eethuis verblijf hield als do beide an dere gearresteerden. Bij eerst© onderzoek waren op het ter* rein, dat om de fabriek ligt, afdrukken ge-» vonden van ecm voetstap, waarvan do schoenzool met kopspijkers beslagen was. Nadat een gipsafdruk was gemaakt, toog do recherche op onderzoek uit, en men ontdekte in de bedoelde volksinrichting een man, wiens schoenzooien overeenkwa men met den vorm, dien de gipso-fdruk weergaf. Toen bleek, dat oen kameraad van hem in datzelfde logement voor een waarde van 23 gulden aan postzegels had verkocht, en daarvoor slechts 5 gulden had ontvangen, vond men voldoende aan leiding het tweetal te arresteeren. Er werd op hen zeep gevonden en oen van hen had ook in de voering van zijn ja» vreemde postzegels zitten, welke eveneens in de ge noemde fabriek werden vermist, terwijl de ander in zijn on de rkl eer en ©en doosje No» derlandsche postzegels had verstopt. De eerste gearresteerdo is door de gips afdrukken tot een bekentente gekomen de andere blijft hardnekkig ontkennen, al zijn er voldoende bewijzen tegen hem. Op de fabriek werd ook nog ©en schaar gemist ©n daar deze, beter dan zeeip en postzegels, op de fabriek pertinent zou kun nen worden herkend, leek Ihct van groot belang, ook deze te vinden. Nu bleek het inderdaad, dat de kameraad, die de go- stolon voorwerpen aan de-n man moest brengen, ook ©en schaar verkocht had. Deze kon in beslag worden genomen. Doch heb bleek een verband schaar te zijn, dio gestolen was uit een verbandtrommel, waarvan de geheele inhoud was leegge haald en die in een bouwkeet stond aan dc Mauvestraab. Andere ingrediënten, alle afkomstig uit den verband trommel, waren eveneens verkocht. Het bleek toen, dat men tevens de dadcrB had van den inj braak in de bouwkeet. In de spijkorsohoenen van den eereté gearresteerde waren zooltjes gesneden, die afkomstig bleken te zijn van het bovenj stuk van door ©on ander gedragen gummi-» laarzen. Dit leidde opnieuw tot een ont» dekking, want deze laarzen zijn eenigé weken geloden ontvreemd bij oen inbraak

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1