De Verhuizing. CORRESPONDENTIE. door 0. H. We zijn druk aan 't Verhuizen Op Moeders oude blad, Vanaf den vroegen morgen; Foei, wat 'n drukte is dè-t! J>é meubels en Set Heb ik al weggebracht. [Wat je hier ziet op 't Js onze laatste vracht* Blijf er dan maar op staan tot je hon derd jaar bent, en Jan keerde zich om. Zoolang wachtte Piet maar niet Het be gon hem na vijf minuten al te vervelen en hij moest toegeven, dat Jan hem leelijk had beetgenomen! Het was vandaag een aardig patje, maar er zaten ook nog heel wat brieven van de vorige week in, zooals ik na ook vermeldde bij de goede oplossingen. Van verscheidene kinderen kreeg ik dus van daag 2 brieven, dus verloren zijn ze niet, waar velen al bang voor waren. Ik kan er dus vandaag nog op antwoorden. Coba van der Helm, je mag gerust weer goede oplossingen inzenden, maar als cr staat 4 of 3 beteekent dat: 4 of 3 goede oplossingen zijn voldoende om vermeld ie worden. En als er prijsraadsels komen, moet je bet zelf maar weten of je al met de grocrteren wilt meedoen, al ben je pas 10 jaar Jo van Leeuwen, ik merk het wel als «1e brief uit Nieuwveen van de nichtjes van Leeuwen eens ontbreekt. Mijn broer is weer heelemaal beterbet verblijf ïn Zwit serland heeft hem veel goed gedaan. Je vraagt of ik geregeld ieder jaar naar Zwit serland ga, weineen verleden jaar was er voor het eerst in mijn leven, en toeval lig ging ik dit jaar weer. Christine Masea, raadsels of anecdotes mag de jengd mij toezenden, geen ver baaltjes, daar zorg ik met voor. Cl a zin a van Venetie, dat trof bijzonder prettig, dat je net jarig was in de herfst- vacantie; waren er ook vriendinnen op visitel Nu dat hoor ik alles wel uit je vol genden brief. Gerrie Slootweg, nu st. deer je zeker met des te meer plezier op het orgel nu je hoort dat je goed vooruit gaat en je leeraar tevreden over jc is. Ben jij de jongste thui6? Willem van der Horet, zag je al bij de namen, dat ik vandaag 2 brieven van je ontving? In den eenen brief las ik minder goede berichten, maar je tweede brief ver telde mij gelukkig, dat je moeder nu weer heel goed is en al eens is uit geweest. En klein broertje wordt al zoo lief, lees ik. Dat orgeltje waar je over vertelt, heeft dat net zulke toetsen als een piano, en moet je met de voeten trappen, als je er op speelt? Wij hadden thuis ook een alleraardigst klein orgeltje en daar kwam zoo'n mooie klank uit; dat van jou thuis is misschien net zoo. Annie Zirkzee, ik krijg meestal zulke lange uitvoerige brieven van je, dat het volstrekt niet erg is als het eens een keertje een kort praatje is geworden. Nelly van Tol. als je naar naaischool gaat ,is het toch zeker ook met andere meis jes, dus dan is het toch ook gezellig en als. je er dan aardige kennisjes vindt, ben je er ook spoedig goed gewend. Marie en Piet Kükler, groot gelijk hoor, de winter heeft zulke goede vroolijke dagen, vooral December brengt aardige feestdagen, eerst Sint Nicolaas, zooals je moeder terecht zegt een heel aardig kinderfeest met leuke verrassingen hè. Anton van Brussel, er zal wel spoedig een anecdote van je geplaatst worden, want ik zond er al eenige van op. Jo en Adriaan Reyngoud, dank voor de aardige briefkaart uit Rotterdam, ik ontving die nog vóór den brief, waarin ik las, dat jullie nu in de herfstvacantie naar Rotter dam zoudt gaan. Ik herinner mij best, dat Piet Vis een paar jaar geleden heeft mee gedaan en toen eens een prijs heeft gewon nen. Woont hij nog in Leiden en is hij te oud om nog mee te doen of heeft hij er geen fijd voor? Harmen en Wim Nieuwland, het is te hopen dat jullie mooi weer zult hebben dien dag van het uitstapje met de school. De volgende week hoor ik zeker wel, waar de reis heen is geweest. De drie zusjes Verbiest, ik weet nog hee lemaal niet, wanneer ik weer in Leiden kom, want voorloopig ben ik erg bezet, maar als ik kan zal ik van te voren waar- 'schuwen. Viertal Hoope, ik kan er mij o zoo goed Het paard, het schaap, de ezel Gaan allen met ons mee, En Poppelijsje slaapt al Heel rustig en tevreê. Het werd ons met den winter In 't oude huis te koud, Dat kun je wel begrijpen: 't Was maar van heel dun hout. We zochten toen een huisje, Dat warmer was: van steeni Daar trekken met ons allen Wij nu van avond heen. in verplaatsen in al die aardige plannetjes en al dat bedenken voor St.-Nicolaas al duurt het nu nog 5 weken eer het zoover is; de vóórpTet is ook altijd zoo heerlijk. In mijne kinderjaren was ik ook altijd weken van te voren aan het bedenken, en zooals bij jullie een huisgezin met veel jeugd kan het zoo gezellig gevierd worden. Jeannette Verboog, uit het voorafgaande lees je al hoe ik dacht en nog denk over het St.-Nicolaasfeest voor de jeugd, en veel van wat je mij schrijft doet mij denken aan den tijd, toen ik zelf nog een kind of een jong meisje was (ik weet niet of jij je zelf nog een kind wil noemen). Drietal van Beek. een gezelschap van 27 menschen is net goed voor een huiselijk feest. Als men met zoo ontzettend veel men schen is dan wordt het dadelijk iets heel anders. Ik heb ook wel eens heel prettig een zilveren bruiloft of een koperen brui loft medegemaakt met veel vertooningen en voordrachten, dus ik begrijp er alles van. Louis Hartkamp, een hond kan best dienst doen als speelmakker; als je maar echt van dieren houdt, kan je van allerlei kunstjes en spelletjes met hen doen, en zooals jou hond nu. die nog jong is, heeft zelf behoefte aan wat spelen, dus zal hij je dankbaar zijn als je hem zoekt voor een spelletje. Cornelis Rietveld, dat is goed hoor, dat je inzendt als het mooi weer is en je zelf den brief weg kunt brengen. Iedere week een postzegel voor de raadselbrief wordt veel te duur, dat neem ik niets kwalijk, als dat niet kan. Elsje Timmers, een half uur loopen zou zeker in den winter en met slecht weer wat heel ver zijn voor je om naar zangles te gaan, en trouwens als het net is op den mid dag dat jij school hebt, zou je toch niet kun nen gaan. Dina en Ida Hoogervorst en Catharina Stravers, het is al voldoende, als jullie de oplossingen der raadsels opschrijft. Je be hoeft er niet de heele raadsels ook nog bij te zetten, dat is veel te veel geschrijf. Dus enkel de antwoorden; is dal goed begrepen? Paultje en Gerrie de Roos, dil is een ant woordje op dubbele brieven. Ik ben blij uit dien der vorige week te lezen dat Gerrie's Gelukkig, vóór den avond Zijn wij op orde weer, Geen wonder, want ik nUf .Wel zes maal op en neec. Toe, kom eens bij ons kijkxsf In 't mooie, meuwe htris, Maar loop dan niet naar Daar yindt je ode niet finest i lm O i rr arm al weer beier is en hq er weer wan del. mee kan doen, Hebbem jullie al zulke naoea* lijke sommen op school-, dan zal ja wei heef knap worden. t' Clasiena Lepelaar, van jou oofc een djfiil. bel stel brieven in dit pakket gewonden. Jet hebt een goeden verjaardag gevierd, zie en veel moois gekregen, Annie Fel, als je nu ruim 12 dan behoor je tot de grooteren. Annie Huisman, je hebt natuurlijk oofc Mf gezien, dat ik je beide brieven nu ontving. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Je treft het dat die op Zondag valt Ik hoop dat je lekkere flensjes zult bakken met de vriaa-i dinnen. Als ik in Leiden woonde, dan kwam' ik eens proeven. De brieven behoeven niet Maandags maar Dinsdags vóór 5 uur be zorgd te worden. Nanny Bos, je raadsels zijn aardig. Je Se^ hoeft niet zelf te bedenken, wèl als ik daf eens opgeef als taak, maar deze zijn goed, ifc zal ze eens plaatsen. Rika van Veen (Koudekerk), wat een prei heb je gehad op je verjaardag en wat ben je goed bedacht. Dat spelletje van die zwarte' vingers kende ik wel, maar anders zou ïfc het nu toch ook weten, want je hebt het heel duidelijk beschreven; het was een flinke brief ditmaal. Drietal de Haas, vind je het zoo prettig om met roode inkt te schrijven? Ik niet, het zou mij direct gaan dansen voor de oogen al die roode lettertjes. Wie weet of er dezen keer niet al weer anecdotes in staan, dat hangt van de plaatsruimte af, Truusje Hïiner, je mag gerust meedoen, probeer maar wat je van de raadsels kunt! oplossen, en anders helpen je grootoudere je zeker wel eens zooals met dezen brief* ^ant dien heb jij toch niet zelf geschrei ven is het wel? Je bent immers pas 8 jaar? Befcsie Rijnders, veel plezier met je mooie boek. Heb je er ook in geschreven wanneer eü waarvoor je het hebt gekre gen? Als het mooie postpapier op is, schrijf dan gerust op een gewoon stukje j apier. Jansje Jasperse, zie je nu wél, toen j* de oplossingen der prijsraadsels zag, dachfl je: waarom heb ik dat niet kunnen yiadeafc

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 19