BERICHT. No. 19518. WOENSDAG 24 OCTOBER Anno 1923. EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB AD VERTEN TIEN I 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prfjg. Kleine Advertentign, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. f: Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Oireetle en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 67055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANÜfi Voor Lelden per 8 maanden 'f. 2.85, per week tf 0.18, Bullen Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week Tfi-tw 0.18, Franco per post 2.86 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen Onze abonné's, die nog een extra exem plaar van onze Winterdienstregeling (blauwe boekje) wenschen, kennen deze, voox zoover 'de voorraad strekt, gratis bekomen aan ons JSurean. DB DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vlschwinkel, .Vischmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.14—i 0.29, SCHOL a f 0.21—f 0.89, KABELJAUW a 10.40, ZUIDERZEEBOT a f 0.46 en TARBOT ft f0.60 per pond. N. O. DE QIJSEi.A AR, Burgemeester. Lelden, 24 October 1923, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeene kennis, dat door hen yergunning is verleend aan: a. N. van Rijnswou en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de broodbakkerij in het perceel Heerenstraat No. 86, Sectie M No. B388; b. J. B. Heijdeman en P. van Ulden en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de fa briek van koek-, banket- en suikerwerken in et perceel Haarlemmerstraat No. 274, Bectie 1, No. 2211. Lelden, 24 October 1923. N. O. DE GIJSELAAIt, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Ongeregeld rijden van de stadstram. Meer dan anders hooren wij in den laat- sten tijd herhaaldelijk klachten over het on geregeld rijden van onze stadstram. En niet Zonder reden. In de dienstregeling wordt pet vertrek van den Hooge-Rijndijk en van het Station wel op de minuut aangegeven, jnaar de werkelijkheid drijft er den spot mee Het gebeurt, dat er twee, drie, soms vier trams spoedig na elkaar één kant uitrijden, terwijl men aan een halte tevergeefs uit ziet naar een wagen van den anderen kant. Het publiek is Licht geneigd de schuld hier- yan aan de conducteurs te geven, die er echter in den regel geheel onschuldig een Zijn. Daarvoor bestaan andere redenen. iVeelal denkt het publiek*aan het openen der Blauwpoortsbrug. Dit is wel een der oor- Zaken, maar niet de hoofdoorzaak. Sinds het Rijn-Schiekanaal bestaat, gaan er veel min der vaartuigen door de stad dan vroeger en het op- en neerlaten gaat vlug. De voornaamste oorzaak ligt in de com binatie van den dienst van Oegstgeest met dien van de stad en dit in verband met den overweg van het Holl. Spoor aan den Rijns- burgerweg. De dienst van Oegstgeest is een kwartier- dienst, tegenover die door de stad van zes minuten. Die combinatie is nu zoo geregeld, dat, wanneer er een stadstram aangekomen is en er wordt een Oegstgeester wagen ver wacht, de stadstram moet wachten _pp die uit Oegstgeest en deze laten vóórgaan ook nog, wanneer laatstgen. tram in verband met een aanhangwagen moet rangeeren. Ge beurt het bij zoo'n geval, dat er juist een trein moet passeeren, waardoor de overweg yoor het verkeer is gesloten, dan komen Boms nog één, twee en een enkele maal drie trams van den Hooge-Rijndijk, die dan zeer Spoedig na elkaar vertrekken, de Oegstgees ter achterna. Er zou zoo werd ons verzekerd al een belangrijke verbetering zijn verkregen, als de Maatschappij, in plaats van om de vijftien minuten, om de tien minuten een tram uit Oegstgeest liet loopen. Radicale verbetering zou echteb eerst ver kregen worden, als de Oegstgeester trams Blechts tot aan het station reden, en - de 6tadsitram er geen rekening mede behoefde te houden. Maar - aldus onze zegsman de lijn Oegstgeest is een rendabel lijntje en daarom de favoriet der Maatschappij. Zooals men weet overweegt de Directie thans het invoeren van éénmans wagens. Dit zou slechts wachten op de goedkeuring van B. en W vaq Leiden, die dan de concessie- Voorwaarden moeten wijzigen. Zijn wij wèl ingelicht, dan voelt dit College niet veel yoor deze vereenvoudiging. Gebeurt dit echter wel, dan zal Oegst geest een tien-minuten-dienst krijgen en er zullen nog twee wagens ingelegd worden. Mogelijk dat het verkeer dan wat geregel der wordt, hoewel bij het een-mans-systeem ne kans groot is, dat bij volle trams- de be diening te lang duurt en daardoor vertra ging ontstaat, ten gevolge waarvan de dienst In de war loopt Liederenavond. Toob Hoog, sopr.-zangeres. Theo v. d. Pas, pianist. In de kleine Stadszaal heeft gisteren Toos Hoog een liederenavond gegeven met mede werking van den pianist Theo van der Pas. De zaal was tamelijk wel bezet. Een möoi programma hadden de concert gevers samengesteld, dat begon met oude meesters als Scarlatti, Harse, Bach, H&ndel en modern eindigde, v, d. Sigtenhorst Meyer, Mahler, Strauss. De zangeres beschikt in de hooge tonen over een zeer welluidend orgaan; rein en teer is de klank in de kopstem; daardoor is de zangeres het best in hooge, lichte liede ren, die ook even wat coloratuur vereischen. Zoo werd Harse's „Ritornerai fra poco" mooi voorgedragen. Ook „de Jüngling an der Quelle" van Schubert had veel succes; evenals de drie alleraardigste „schilderijtjes" zou men het haast kunnen noemen van B. v. d. Sigtenhorst Meyer over drie gedichtjes van P. G .Hooft, Haessen, Valckenoockje en Eerrijckgen. T009 Hoog zong deze drie liedjes met een geestige voordracht. Theo van der Pas, den verdienstelijken begeleider, mochten wij als solist hooren in de sonate g-moll van Bach. Hoewel de tech nische loopjes feilloos voorgedragen werden, kunnen we toch met nalaten aan te stip pen, dat de aanslag ons te forsch aandeed, te weinig soepel, waardoor het geheel iets stugs kreeg; hetgeen ook in de begeleiding van de meeste liederen voor de pauze op viel. In de „oude kasteelen" van B. v. i Sigtenhorst Meyer deed hij zich echter van een geheel anderen kant kennen. Hier werd wel klank en diepte gegeven; forsch ver schijnt ons „Brederode"; meer lieflijk, maar toch waardig „Twickél", terwijl wij „Brit tenburg" zien is een woedend gevecht met de golven. Theo van der Pas' begeleiding in de mo derne liederen kwam ook meer tot haar recht. Er werd hartelijk geapplaudisseerd na leder nummer, terwijl de zangeres verschil lende bloemhulden werden overhandigd. De juiste datum van het vijf-en-twin- tig-jarig bestaan der Wijkverpleging van den Protestantenbond, in verband waarmede éo vorige week een met succes bekroonde ba zaar werd gehouden, valt op Zondag 4 Nov. a.8. et bestuur zal op dien dag 's namid dags van twee uur tot halfvier in het Wijk- gebouw Langcstraat 69, een receptie houden en hoopt daar vele vrienden der Wijkverple ging te zien. De bekende Kopenhagensche hooglee raar in de plantenphysiologie, dr.W Johann- een, zal in de volgende week in ons land (o.a. te Utrecht, Leiden en Groningen) een reeks voordrachten houden, alle met het on derwerp „Vererbungsfragen", doch die tel kens een ander onderdeel van dit uitgestrek te gebied zullen behandelen. Prof. Johannsen, wiens in 1903 versche nen publicatie „Ueber Erblichkeit in Popu- (alionen und reinen Linien", de aandacht van allen trok, die zich met het vraagstuk der erflijkheid hebben bezig gehouden, heeft sindsdien op dit gebied prachtig werk gele verd, waarvan hier alleen de „Elemente der cxsoten Erblichkeits lehre" genoemd wor den. Prof. Johannsen zal hier spreken op uit- rioodiging van de Leidsche Vereeniging voor Wetenschappelijke Voordrachten op Dins dagavond 30 October in het Botanisch Labo ratorium, Nonnensteeg 3. Gisteravond is voor de Leidsche Gei- len-fokvereeniging opgetreden als spreker de heer Holsheimer, veearts alhier. Te acht uur open-de de voorzit tor, de heer H. W. van Zijp, met een woord van welkom aan de aanwezige leden en den spreker. Hij hoopte dat deze avond er weer toe moge bijdragen, dat onze kennis wordt verrijkt. Daarna gaf hij het woord aan den spreker. Deze gaf een overzicht hoe de lubercel- bacil ontstaat; duidelijk gemaakt met tee- keningen, een overzicht van besmetting, en bestrijding. Zeer duidelijk zette spreker uit een, hoe men het best ziekte bij zijn vee kan bestrijden. Na afloop van de lezing konden vragen - worden gesteld. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Te halfelf nam do voorzitter weder het j woord. Hij bracht dank aan den veearts i voor zijn zeei duidelijke en leerzame lezing. De spreker beantwoordde dezen dank door te verklaren, nog wel eens te willen optre den voor de Leidsche Geitenfokvereeniging. Hierna sloot de voorzitter den leerrijken avond. Hoewel het om financieele redenen niet heeft mogen gelukken dit jaar in Leiden een hondententoonstelling te houden evenals in 1920, toch zit bovengenoemde vereeniging niet stil. Ze wil haar best doen steeds meer de vriendschap tusschen hond en mensch te helpen bevorderen en bij degenen, die tot nu toe slechts weinig aandacht aan ons trouw ste huisdier schenken, de belangstelling en 't gevoel er voor opwekken. Tot dat doel zal Zondag 4 November a.8. in de zalen en in den tuin van Zomerzorg een clubmatch worden gehouden in den meest ruimen zin. Niet alleen de leden van de Club mogen daar hün honden kosteloos aan 't oordeel der keurmeesters onderwerpen, maar ieder houder van enn hond, die wil we ten wat een bij uüstek kenner omtrent bouw, karakter enz. van zijn hond vindt, krijgt ge legenheid er met zijn hond te komen. Hon den, die volgens het oordeel der jury daar voor in aanmerking komen, zullen een be kroning ontvangen en aan de eigenaars een medaille of een prijs bestaande uit een kunst voorwerp, worden uitgereikt. Belangstellenden hebben er bovendien vrijen toegang. Secretaris van de Leidsche Kynologenclub is de heer Holsheimer, dierenarts alhier. Men deelt ons mede dat reeds een groot aantal houders van honden deelneming heb ben toegezegd. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid vestigt er de aandacht op, dat bij zijn beschikking van 18 October, met in gang van 1 Januari, het ijkkantoor te Leiden Is opgeheven en de thans onder dat kantoor ressorteerende gemeenten zijn ingedeeld bij aangrenzende ijkkringen, als hieronder ver meld. Aan de lijst van gemeenten,, welke behoo- ren tot den kring van het ijkkantoor 's-Gra- venhage, worden toegevoegd de gemeenten: Leiden, Leiderdorp, Zoeterwoude, Voorscho ten, Noordwijk, Lis9e, Hillegom, Noordwij- kerhout, Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Katwijk, Valkenburg, Rijnsburg, Woubrugge, Koudekerk, Alkemade, Rijnza- terwoude, Ter-Aar, Leimuidenj Alphen, Benthuizen, Hazerswoude. Aan den kring Rotterdam worden toege voegd de gemeenten Boskoop, Hekendorp, Lange-Rulgeweide, Waarder, Papakop. Aan den kring Amsterdam de gemeenten Haarlem, Haarlemmermeer, Haarlemmer- li ede en Spaarnwoude, Spaamdam, Schoten Bloemendaal, Santpoort, Bennebroek, Heem stede, Vel sen. Aan den kring Utrecht de gemeenten Nieuwveen, Zevenhoven, Zwammerdam, Woerden, Nieuwkoop, Rietveld, Barwouts- dijk, Bodegraven. De stads-evangelisatie „Jeruöl", Mid delstegracht 8, hoopt, evenals in de vorige jaren, zoolang er zuster en broeder Van der Horst den arbeid leiden, wederom aan zoo- Veel mogelijk armste gezinnen maaltijden, enz. te verstrekken, waardoor tijdens de Kerstdagen in die gezinnen aan niets, wat voedsel betreft, gebrek zal zijn. Evenzoo zullen aan de kinderen kleederen, enz. wor den verstrekt bij verlichten Kerstboom. Hiervoor is veel noodig, vooral, daar het aantal kinderen weer met ongeveer veertig steeg. Men hoopt, dat stadgenooten zoo vrien delijk zullen zijn naar vermogen te helpen als dezer dagen hun de inzamelingslijst wordt aangeboden. Deze lijsten zijn, be halve met het gemeente-stempel, gewaar merkt met de handteekening van den heer G. J. Bogaards, als voorzitter dor controle commissie, en van den heer F. H. van der Horst, als leider van den arbeid. Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in dit. Blad, waarhij alle gepensi- onneerde militairen en alle militaire wedu wen worden opgeroepen tot een vergadering met het hoofddoel een afdeeling op te rich ten Van den Alg. Militairen1 Pensioenbond. Gisteren heeft onze stad bezoek gehad van den Amsterdammer J. Vet, die van uit de hoofdstad een reis om de wereld is be- gonnen. De heer Vet, die gekleed Is in witte trui met rood-wit-blauw lint over den schou der, en in den verkoop van foto's zijn be staan vindt, tracht de aandacht van het pu bliek te trekken door op zijn wereldreis van circa 40.000 K.M. een ton voor zich uit te rollen. Over vier jaar hoopt hij in Amsler- dam terug te zijn. Thans gaat hij naar En- geland. In bewaring is gesteld v. d. M., alhier, verdacht van verduistering van dekens ten j nadeele van O., terwijl als verdacht van he- I ling is aangehouden W., alhier. Hedenmorgen schrikte op den Rijn9- burgerweg, ter hoogte van „Poraona", een hit, gespannen voor een wagen, toebehoo- rende aan P. v. d. M., uit Oegstgeest, voor een vrachtauto. Het dier liep terug op de rails, terwijl juist een tram naderde. De trambestuurder remde uit alle macht, maar kon een botsing niet geheel meer vermijden. Wagen en tuig werden beschadigd, terwijl een lantaarn der tram werd gedeukt. Hedenmorgen werden door een schip per eenige visehnelten, uitgezet in het Rijn en Schiekanaal, stuk gevaren. De schade, een f 15, is door hem vergoed. Ingekomen is voor „Schoolkindervoe ding en Schoolkinderkleeding" van de R. H. W.'9 Fabrieken, alhier, de boetegelden tien gulden. Door de N. Z. H. T. M. en de M. E. T. werden in de afgeloopen maand vervoerd op de lijnen van Leiden naar Katwijk en Noord- wijk 275.659 pers. (vorig jaar 258.134) van Leiden naar Heemstede 59.365 pers. (53.717) en van Leiden naar Den Haag 114.864 pers. (119.318). De opbrengst was in September respectievelijk f 43.499,25 (47.280,54V») j f 17.998,19 (f 18.081,18) en f 18.000,60 (f22.620,181/.), De Giro-dienst. Naar wij vernemen, zegt „De Tel»"» Is de directeur van den Postchèque- en Girodienst de heer A. W. Kymmel, met verlof gezonden Het directeurschap wordt thans waarge nomen door den onderdirecteur, den heer M. PobL De heer Kymmel moet aan een ernstige zenuwoverspanning lijden. Uit het antwoord van minister Van Swaav op de vragen van het Kamerlid, mej. Van Dorp, heeft men kunnen vernemen, dat het tijdstip van heropening van den giro-dienst, niet te benaderen valt. Van wélingelichte zijde deelt men ons ech ter mede, dat de heropening nog zeer lang zal kunnen duren, afgaande op de langzame wijze, waarop men vordert met de afwerking der afrekeningen. De opzet er van geschiedt op dezelfde wijze als voorheen op de post kantoren dag voor dag wordt rekening voor rekening nagegaan. Om den eersten dag van de reorganisatie, den fatalen 24sten Augustus, te controlee ren, is het personeel vijf dagen In de weer geweest. Als men aanneemt, dat er een 40 dagen gecontroleerd moeten worden, zou dit op een totalen arbeidstijd van tweehonderd dagen komen. Met eenig optimisme zouden dus zes maanden aangenomen kunnen worden als termijn voor heropbouw van den girodienst Welk een enorme schadepost dit voor 't rijk oplevert, alleen al aan de uitbetaling van salarissen en toelagen, laat zich begrij pen. Onder het 1200 man sterke personeel zijn circa 400 gedetacheerde ambtenaren, die de eerste veertien dagen van hun detacheering een extra-toelage vanf 8.80 per dag ontvin gen boven hun salarip, die later tot 2/8 wordt teruggebracht, hetgeen totaal aan toe lage en reiskosten over een maand een be drag van circa f 100.000 vordert. Iedere maand, dat de sluiting voortduurt, kost het Rijk alleen aan salarissen ongeveer een kwart millioen gulden, zoodat met een eventueele sluiting van een halfjaar een ge weldig bedrag gemoeid is. De reorganisatie is het Rijk in deze be zuinigingsperiode dus duur te slaan geko- De Rijksuitkeering aan de gemeenten. Naar aanleiding van de door de Gedepu teerde Staten der provinciën aan de ge meenten gedane meded&eling van de Regee ring, dat zij, in verband met den zorgwek- kenden toestand van 's Rijks financiën, er niet toe kan overgaan voorstellen te doen, ten einde aan de gemeenten, boven de uit- keering op grond van de wet van 24 Mei 1897, over 1923 en volgende jaren een zoo genaamde nooduitkeering te verzekeren, heeft de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten een buitengewone algemeene ledenvergadering te Utrecht gehouden. In die vergadering, waarin ruim 200 ver-, tegenwoordigers van gemeenten van alle categorieën aanwezig waren, voerden onder scheidene autoriteiten het woord, waarbij bleek, dat men zich ten aanzien van de ge schiedenis en den aard der z.g. nooduilkee- ringswet rekenschap gaf van verschillende overwegingen. Onder «den indruk van uitvoerige, door vertegenwoordigers naar voren gebrachte be schouwingen, vormde zich tijdens de ver gadering een conclusie luidende als volgt: De vergadering verklaart zich ernstig te leurgesteld door hel niet-vervullen van de, van de zijde der Regecring in overeenstem ming met de geschiedenis van de z.g. nood- uilkeeringswet gedane toezeggingen; stelt vast: lo. dat hel brengen van noodzakelijke tot nu toe door den Staat gedane uitgaven ten laste van de gemeenten niet mag gelden als bezuiniging; 2o. dat eenerzijds de uitvoering van het voornemen der Regeering, blijkens de mis sive van de Gedeputeerde Staten, om over 1923 en volgende jaren geen z.g. nooduit keering aan de gemeenten toe te kennen en anderzijds de toepassing van het stelsel van afwenteling, de financiën van vele gemeen ten op hoogst ernstige wijze aantast of ont wricht en allicht in een aantal gevallen on mogelijk maakt. Zij draagt hel bestuur op, zich met de Re geering in verbinding le stellen, ten einde ten opzichte van beide punten een wijziging in de houding drr Regeering te verkrijgen. Deze conclusie werd door de geheele ver gadering aangenomen. Minister Aalberse is van verlof terug gekeerd en was gisteren in de vergader zaal der Tweede Kamer aanwezig. Naar het Ned. Correspondentiebureau In Den Haag verneemt, is de benoeming te verwachten van den heer W. Frijling, lid van den Raad van Indië, tot vice-president van dien raad, en zal in diens plaats tot lid worden benoemd mr. K. F. Creutzberg, di recteur van onderwijs. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van den Raad van State mr. R. H. A. M. Romme, vice-president bij het gerechtshof te Am sterdam. BINNENLAND. De Rijksuitkeering aan de gemeenten. Aan den directeur van den Postchèque- ev Giro-dienst is wegens ziekte verlof verleend* BUITENLAND. Ren opzienbarende redevoering van den Zuid-Afrikaanschen premier Smnts te Lon« den, die het voorstelt, alsof pogingen worden gedaan om te komen tot een nienwe vredes conferentie, desnoods zonder Frankrijk. Hoewel de beweging voor een Rijnland* republiek zich uitbreidt, schijnt zij toch een fiasco te worden. In Duitschland nog altijd toenemende ver« deeldheid en toeneming der economische wanorde. De strijd in Oklahoma eindigt ten nadeele van den gouverneur. Naar „Het Centr." verneemt. Is mgr. B. A. de Wit, vicaris-generaal van het Aartsbisdom en deken der stad Utrecht, ern< stig ongesteld. Mgr. was verleden week op visitatie-reis in hel Noorden en werd daar ongesteld, zoodat hij zich genoodzaakt zag zich in de pastorie van den deken van Gro^ ningen te bed te begeven. De toestand ver ergerde zoodanig dat mgr. De Wit op zijn verzoek de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. Het kaascontrólestation Zuid-Holland voor volvette kaas heeft in een circulaire aan zijn leden medegedeeld, dat thans in af-» wijking van de circulaire betreffende het niet meer mogen aanwenden van het Rijks- merk voor volvette kaas, door hen, die dag kaas wenschen te maken, hiervan ten minste 7 dagen te voren kennis moet worden ge geven aan den directeur van het station t zij moeten dan garandeeren een minimum vetgehalte in hun volvette kaas van 48 pCt, Wordt dit vetgehalte niet bereikt, dan wor den de Rijksmerken verzegeld. De colleges aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen zijn aangevangen met 116 stu denten, t.w. 9 godgeleerdheid, 69 letteren en wijsbegeerte (25 oude letteren en 34 nieuwe letteren) en 48 rechtsgeleerdheid. Te Nijmegen werd gisteren de jaarver, gadering van den Ned. Protestantenbond ge^ opencL Aanwezig waren 69 afgevaardigden, vertegenwoordigende 60 afdeelingen. Ver schillende afgevaardigden voerden over de verslagen het woord, waarna eenige zaken van huishoudel ijken aard werden afgedaan. De begrooting werd goedgekeurd. Het quo tum voor 1923/'24 werd bepaald op f 0.60 per lid. Aan de orde was daarna een voorstel van het hoofdbestuur, om hoogstens f 5000 uit te trekken voor het godsdienstonderwijs op de lagere scholen en dit bedrag ter beschik king te stellen van de commissie van gods dienstonderwijs en prediking, die iedere aanvraag afzonderlijk zal beoordeelen. Tegen het voorstel werden verschillende bezwaren ontwikkeld. Dit voorstel werd met groote meerderheid aangenomen (57 tegen 18 stemmen). Aan de orde was alsnu het volgende voor stel van de afd. Zwolle De algemeene vergadering spreke de wen- schclijkheid uit, dat de afdeelingen zooveel mogelijk zich rekenschap geven van de ver houding van den Ned. Prot Bond tot het oorlogs- èn vredesvraagstuk. Het voorstel van Zwolle werd met groolê meerderheid van stemmen aangenomen. De vergadering is daarop tot heden ver daagd. Dinsdagavond vereenigden hoofdbestuui en afgevaardigden zich aan een maaltijd ii het Oranje-Hotel. De Algemeene Rekenkamer heeft, zoo- als men weet, tot de Tweede Kamer een mis sive gericht, ten geleide van afschriften van een briefwisseling van de Rekenkamer rnet de Regeering, waarvan kennisneming vaD nut zou kunnen zijn bij de behandeling van de Staatsbegrooting voor 1924. Deze briefwisseling betreft: lo. korting salaris van gevangenispersoneel, enz. we gens geneeskundige behandeling van Rijks wege; 2o. het nijverheidsonderwijs; 3o. op heffing van het boekenfonds, enz. aan de militaire academie; 4o. subsidie voor ijs- opruiming in het Noordzeekanaal. Op voorstel van den voorzitter zijn deze stukken gesteld in handen der commis9iën voor de betreffende begrotingshoofdstuk ken. De directeur van het Centr aal-Bureau voor de Statistiek verzoekt het volgend! mede te deeleni j

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1