No. 19508. VRIJDAG 12 OCTOBER Anno 1923 Officieele KennisaKvi^en. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENi 80 Cts per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. por'o te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administrate 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 72.85, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .1 Franco per post 2.85 -+• portokosten. 70.18, „0.18, Dit nummer tcstaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, (Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG yerkrijgbaar SCHOL f 0.150.36 p. pond. N. O. DE G1JSELAAR, Burgemeester Leiden, 12 October 1923. .ONTHEFFENG SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders brengeu tor algemeeue kennis, dat door hen, ten aanzien van de door de Leidsche Missie- vereeniging georganiseerde tentoonstelling op 11, 12, 13 en 15 October 1923 in de Stads gehoorzaal, ontheffing is verleend van het Sluitingsuur voor winkels, welke ontheffing geldig is tot 12 uur des n.m. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden, 12 October 1923. Algemeene Leidsche Missie-Actie. Hoog in de lucht wapperde breed-uit de Pauselijke vlag in den vrij sterken wind; groen en palmen prijkten naast de ingan gen en inmiddels stroomden zonder op houden naar binnen de honderden belang stellenden, die waren opgekomen om de plechtige opening bij te wonen van de „Al gemeene Leidsche Missie-Actie". Lezer, gij weet het waarschijnlijk reeds, en andere.... Wij zullen het u vertellen. Door de Leidsche Missie-Vereeniging is een Missie-week georganiseerd, welke ten doel heeft het werk van de Missie te ver diepen en te verlevendigen. In verband daarmede wordt van 11 to 16 October een tentoonstelling gehouden in de groote Stads- zaal. En het was de opening daarvan, gis termiddag te vier uur, welke de groote be- langstelling had gelokt, waarop wij in den aanvang doelden. De foyer was voor deze gebeurtenis in feestelijk gewaad gestoken. Zware kleeden bedekten de wanlen, het looneel was in een bosch van groen herschapen. Te ruim vier uur, toen er vrijwel geen plaatsje meer onbezet was, werd binnen geleid de Missie-bisschop, Monseigneur Vuylsteke, die aan de tafel der commissie, belast met de leiding, plaats nam. De aan dacht der aanwezigen werd daarna ge vraagd voor viool-muziek van een strijk orkestje en zang van de Katwijksche Kerk gangers. Vervolgens besteeg kapelaan Simons het spreekgestoelte, om als voorzitter der Leid- eche Missie-Vereeniging allen een hartelijk belkom toe te roepen. Op de eerste Vespers yan het feest van St.-Wilfried begint de Sleutelstad haar groote Missie-Actie. Dit is ,voor de stad Leiden, en evenzeer voor haar bloeiende omgeving, een grootsch gebeuren; te meer, nu de Missie-bisschop, monseigneur Vuylsteke, zich bereid heeft verklaard deze Week te openen. Wij zijn daarvoor, aldus spreker, in hooge mate dankbaar, evenals voor de aanwezigheid der vertegenwoordi gers van de één-en-twintig missioneerende Drden van ons Vaderland. En zich rich tende tot deze laatslen, wijdde hij eenige ^voorden aan het werk der missionarissen, Bat zoo uiterst moeilijk is. Er zijn in deze flagen nog Tientallen millioenen heidenen, pie, in verhouding tot wat ons deel is, niets bezitten. Van hen komen tot ons dringende Smeekbeden om scholen, om kerken, om gelden het is onze taak te zorgenv dat Bie beden niet on verboord blijven. Mogen Imede deze Missiedagen daartoe bijdragen 1 Mogen de smeekenden om hulp ten minste de korreltjes krijgen, die afvallen van on- fcen welvoorzienen disch. Roomsch Neder land zendt zijn beste kinderen uit om hen te helpen en mee te werken tot de bekee ring van de wereld. Drie duizend missionarissen brengen met Vreugde de beste krachten van hun leven voor het geestelijk heil dier heidenen. En het is zeker, dat zij in die bekeering zullen slagen Wij behoeven daarvoor slechts to conslateeren, met welk een groote geestdrift de Katholieken van Leiden en omgeving hebben medegewerkt aan de voorbereiding vnn de thans te openen tentoonstelling. Zóó ©norm was die geestdrift, dal men zich de Vraag heeft gesteld, of het nog wel noodig was de Leidenaars tot meerdere liefde op te wekken. Het was werkelijk „Roomsche actie op haar best I Evenwelhet moet blijvende en groeien de actie zijn. Ieder moet medewerken. Niet in» zijn maniep, maar op de manier ons g [oor den Heiligen Vader zoo duidelijk aan geven. Schreef kortelings kardinaal Van 9 <isaua\ een brief „Wanneer allen agjt'M werken om de organisatie-werken door voeren, dan zal de Heilige Stoel binnen- ;"rl ;n 8laat .z»Jn de missies van al het noo dde te voorzien -Zoo zij het I (Applaus.) Alsnog deelde de voorzitter mede, dat be richt van verhindering was ingekomen van rojnistor Aalberse, terwijl tevens o.a. een past redenen omkleed bericht y^n v§rhlnde-i ring was ontvangen van onzen burgemees ter, jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar. Opnieuw deden de zangers zich hooren toen was het woord aan Monseigneur Vuyl steke, die zeide zich bovenmate verheugd te hebben gevoeld bij het ontvangen van de vcreerende uitnoodiging tot opening der missie-tentoonstelling. Menigeen zal niet vreemd zijn van de gedachte, dat het van zelf spreekt, dat een missie-bisschop niet kan nalaten aan zoo'n uitnoodiging gehoor te geven, omdat het-zijn eigen belangen geldt. En daarin schuilt veel waars. Het Is de liefde geweest voor de missie, waardoor 6preker zich gedrongen gevoelde naar hier te komen naar de stad, die voor hem on bekend is. Zeker, spr. heeft wel eens gehoord van Lei- öens Ontzet", van Leidsche kaas en Leidsche peueraars, en natuurlijk ook van de Leidsche Universiteit, van waar uit het licht der we tenschap over heel de wereld is uitgegaan, doch verderToch mag hij veronderstel len, dat het Katholieke geloof ie Leiden ook als een licht zal uitstralen over de wereld en vooral ook over de missie-landen. Het is zoo vanzelf sprekend, dat een goed Katho liek voelt voor het missiewerk, want het gaat om het doel, waarmede de goede God den mensch geschapen heeft. De menschheid der geheele Aarde, zonder uitzondering, moet God aanbidden en Hem alleen haar lied van liefde en dank toezingen. Helaas. Van de 1600 miltioen menschen zijn er 9lechts 500 millioen Christenen. En dan nog vaak: Weit voor Christenen? Dus 1000 millioen heidenen, waarvan 60 millioen in onze Ilollandsche mis6ie-landen. Dat dit aantal zoo groot is, i9 onze eigen schuld, omdat wij zoo laat met het missie werk begonnen zijn. Als voorbeeld van wat er bereikt kan wor den, noemt spreker: Curasao, 't Volgend jaar zal het juist een eeuw geleden zijn, dat daar de ware missiqneering is begonnen. In 1824 vond men in de geheele kolonie één oude Spaansche kerk; meer niet. Geen enkele priester I De weinige Katholieken werden af en toe voor het doopen van kinderen of voor het sluiten van een huwelijk bezocht door den een of anderen welmeenendcn priester van de kust van Venezuela. Wanneer de I-Iollandsche geestelijkheid niet bezield was geweest met een sterken geest van opoffering, dan wa9 Curacao een zuiver proleslantsche kolonie geworden, terwijl nu gezegd mag worden, dat het een Katholieke kolonie is. En nu, op dit oogenblik, aldus eindigde spreker, bij de opening van een tentoonstel ling, waarvan ik verwacht en waarvoor ik God bid, dat zij een van de schoonste ten toonstellingen zal zijn van het land, stel ik Curacao al9 voorbeeld van wat met inspan ning van alle krachten kan worden be reikt! (Daverend applaus). Velen gingen hierna de fraai ingerichte tentoonstelling bezichtigen, die gisteravond voor het publiek was geopend. De groote zaal is omgeschapen in een feesthal, waarin 21 missioneerende orden haar-stands hebben. In die stands is zeer veel interessants te zien, op cultureel gebied, enz. De paters geven daarbij inlichtingen over het missie werk en de uitgestalde voorwerpen, die uit hun missies afkomstig zijn. Prof. Einstein is uitgenoodigd aan de universiteit te Montevideo lezingen te houden over de relativiteits theorie. De officier van gezondheid lsle klasse T. IC. Fortuin, toegevoegd aan den inspecteur van den geneeskundigen dienst, is van deze werkzaamstelling ontheven en overgeplaatst naar hier. Door den heer F. H. van der Horst van „Jeruël", Middelste gracht 3, is namens deze Stadsevangelisatie het navolgend schrijven gericht aan den Kerkoraad der Ned.-Herv. Gem. alhier: „Zeerecrwaarde Heeren. Gelet op de berichten ter zake evangelisa tie-arbeid onder den naam „Jeruël", voorko mende in het „Leidsch Dagblad" van 8 Oct. 1923; daaruit lezende, dat door enkelen van de personen, die zich kortelings organiseer- i den in het gebouw Groenesleeg 16, wordt voorgegeven, als zou ondergeteekende bedoe len met de leiding, die hij geeft aan de Stads- Evangelisatie, sedert eenige dagen verhuisd naar Middelste gracht 3, deze corporatie te laten arbeiden „los van de Kerk", daar acht hij, mede namens een niet onaanzienlijk deel der leden Uwer Kerk, die met hem voor het Evangelie arbeiden, zich.geroepen U ten stel ligste te verzekeren, dat zulks absoluut „on waar" is en dat juist het tegenovergestelde zeer gemakkelijk geconstateerd kan worden, indien U zich onder meer wilt herinneren: ten eerste: de Tent-Evangelie-campagne van 1922, waartoe van hem het initiatief uit ging en welke zoo goed als geheel uit kerke lijke elementen werd samengesteld ten tweede: zal onze wijkpredikant dr. Riemens, U wel willen bevestigen, dat onzer zijds immer bericht gezonden wordt, indien we een geval voor herderlijke verzorging aan treffen; ten derde: heeft ondergeteekende direct na de bovenbedoelde tentcampagne aan de her ders en leeraars der onderscheidene kerken een lijst toegezonden met de namen van hen, die als vrucht van den tentarbeid waren „uitgekomen" y^r gee$t§lijke frulg} ten vierL-: zal ds. Punselie U wel willen bevestigen, dat hij meerdere malen het genoe gen had den arbeid van zijn kring te be spreken en hij zich* jegens zijneerwaarde tel kens heeft doen kennen als met aandrang zoekende contact met de Kerk te krijgen, doch van zijneerwaarde de verzekering kreeg, dat tot heden in Uw geëerd college nimmer de genoegzame meerderheid voor den Evangelie-arbeid verkregen is. En ten slotte zij er met nadruk op gewezen, dat juist een groot deel der thans in de Groenesteeg georganiseerde personen dezelf de zijn, die, toen 4 jaar geleden pogingen tot samenwerking met Uw Kerkeraad zoo goed als gelukt waren, dit door hun tegenstreven verijdelden. Ten einde U met de juiste toedracht der zaken onzer corporatie op de hoogte te stel len, heeft ondergeteekende de eer U hierbij een kort zakelijk verslag der omstandigheden aan te bieden, waardoor hij Uw zeer ge- eerde aandacht' verzoekt, opdat U moogt we ten, dat de kwesties in „Jeruël" in de verste verte niet het geringste verband houden met meeningsverschil betreffende de al of niet samenwerking met de Kerk, en hij hoopt, dat deze dekmantel voprtaan achterwege zal blij ven. Resumeerende, geeft hij te kennen even als voorheen ten allen tijde bereid te zijn, indien genoegzame meerderheid van Uwen Kerkeraad voor den arbeid van het Evange lie mocht gaan gevoelen, met U te willen overleggen of er een goed verband te leggen is tusschen Uw college en den kring, thans in zijn geheel overgegaan naar het gebouw Middelste gracht 3. De commissie uit de buurtvereeniging „Eensgezindheid" heeft in haar vergadering het plan geopperd om deze buurtvereeniging te doen blijven voortbestaan. Daar de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat bij gelegen heid van de 350-jarige herdenking van Lei- den9 Ontzet, onze stad ook een meer feeste lijk aanzien zal hebben, gelijk dit destijds in Den Briel en onlangs te Alkmaar het geval was, heeft de commissie gemeend de moge lijkheid te openen, om, door wekelijksche bij dragen, de bewoners in de gelegenheid te stel- I len, daaraan mede te werken. Binnen enkele dagen zal dan ook door middel van een rond- I sell rijven dit den bewoners kenbaar worden 1 gemaakt. Tevens wordt den heeren Hüner, Zijlsin gel; Clement, Roodenburg, van Haarlem, Laman, Aepmey, Terburgh Driesen, Wis- brun Liffmann, De Koning en Voorbergen dank gebracht voor de bereidwilligheid, die zij aan den dag hebben gelegd, om het kin derfeest te doen slagen. Bij den Bond van Leidsche Studenten hebben zich dit jaar 29 (vorig jaar 9) nieuwe leden laten inschrijven. Door het Leidsch politie-muziekgezel- schap is gisteravond een concert gegeven in het Invalidenhuis. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de N.V. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. Scheltema Jansz., alhier. Kapitaal f 500.000, geplaatst en volgestort f 140.000 Gisteravond is de motorrijder A. v. H., toen hij wilde uitwijken voor een hond, aan den Rijnsburgerweg met zijn motor te water geraakt. Door burgers en politie werden man en motor op het droge gebracht. De motor was eenigszins beschadigd. Aangehouden is J. J. M., verdacht van verduistering van een rijwiel. Bedrijfsorganisatie. Gelijk bekend is, heeft de Hooge Raad van Arbeid in meerderheid als zijn oordeel uit gesproken, dat de Overheid thans geroepen is tot het nemen van een aantal maatrege len, die bevorderlijk kunnen zijn voor den vrede in het bedrijfsleven en die kunnen dienen om de zoo gewenschte decentralisa tie bij opbouw en uitvoering der sociale wetgeving te verkrijgen. Bij de wet zou thans kunnen worden voorbereid de instel ling van bedrijfsraden in de takken van handel, nijverheid, transport en landbouw, waar reeds geruimen tijd sprake is van re gelmatig ©overleg tusschen de organisaties van werkgevers en werknemers. De besturen van het Christelijk Nationaal Vakverbond en het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie hebben, in deze uitspraak aanleiding gevonden zich te wenden tot de R.-K. on Christelijke organisaties van werk gevers en Landbouwers met het verzoek door een gezamenlijke bespreking na te gaan, of de Christelijke Vakorganisatie van patroons en arbeiders het standpunt van den H. R. v. A. als basis zouden willen ne men voor een vruchtbare samenwerking. Alle bedoelde «organisaties, te weten het R.-K. Verb, van Werkgevers-Vakvereenigin- gen; de Vereeniging van Qhristelijke Werk gevers en Groothandelaren in Nederland; de R.-K. Middenstandsbond; de Vereeniging van den Ohr. Handeldrijvenden en Indus- triëelen Middenstand in Nederland; de Ne- derlandsche Boerenbond en de Christelijke Boeren- en Tuindersbond hebben geant woord aan de bespreking, welke op Dinsdag 16 October te Utrecht gehouden wordt, le iullea De ambtenarensalarissen. De Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg in Ambtenaarszaken, heeft een eind-advies uitgebracht. Wat de juridische zijde betreft van de voorgenomen intrekking van art.*40 deelt de Centrale Commissie de meening der Re geering, dat haar bevoegdheid daartoe, for meel juridisch bezien, niet betwistbaar is, wijl een Koninklijk Besluit door een ander Koninklijk Besluit kan worden vervangen. Echter is de Commissie van oordeel, dat eenmaal toegekende salarissen, ook buiten art. 40 om, gewaarborgd zijn. De Commissie betwist, dat de Regeering de bevoegdheid zou bezitten om in die eenmaal toegekende salarissen eenzijdig verandering te brengen. Indien de Regeering ook moraliter de in trekking van art. 40 gerechtigd acht, dan houde zijn ons aldus de Commissie ten goede, indien wij ons afvragen, sedert wanneer plechtig afgelegde beloften moreel hem, die ze aflegde, niet meer binden. De belofte, aan de op 1 Juli 1922 in dien9t zijn de ambtenaren gedaan, werd ,zeer positief namens de Regeering door den loenmaligen Minister van Financiën afgelegd en door de Koningin van Haar handteekening voor zien. De Commissie acht het wei zeer be denkelijk voor de mentaliteit der ambtena ren, indien zij de overtuiging in zich moe ten omdragen, dat zij geen absoluut vertrou wen kunnen hebben in de beloften der Re geering. Indien van de zijde der Regeering wordt gewezen op de gevolgen, welke een eenzij dige aantasting van de verplichtingen tegen over de schuldeischers van den Staat voor het Staatscrediel ten gevolge zou hebben, dan moge de Commissie vragen, of door de Regcering wel is overwogen, welke moreele gevolgen de intrekking van de door de Re geering plechtig gedane beloften zou op leveren. Indien de Regeering der Commissie de overtuiging had willen bijbrengen, dat in derdaad alle middelen, welke kunnen wor den aangewend tot dekking van het tekort, zijn uitgeput, dan zou de commissie het op prijs gesteld hebben, indien haar een finan cieel exposé was gegeven betreffende den financieel en toestand van ons land. Indien dit bewijs was geleverd, dan zou daarmede tevens zijn aangetoond, dat inderdaad, ge lijk de Commissie reeds betoogde, de amb tenaren-salarissen in den gedachtengang der Regeering den sluitpost der begrooting vormen. De Commissie besluit aldus: „Het zal u na het bovenstaande niet verwonderen, dat onze Commissie, welke zich derhalve op het standpunt blijft stellen, dat een eenzijdige aantasting der salarissen niet mogelijk is, aJwijzend meent te moeten adviseeren ten opzichte van het haar toegezonden ontwerp besluit, strekkende tot een algemeene sala- rissenverlaging van 10 percent. De Gouverneur-Generaal en de Vlootwet. Naar aanleiding van de weigering van den Minister van Koloniën, om het oordeel openhaar te maken van den Gouverneur- Generaal van Ned.-Indaö over het aan hangige ontwerp-vlootwet en de daaruit voor Lndië voortvloeiende geldelijke gevol gen, wordt „De Tel.", in aansluiting aan gelijkluidende berichten, destijds uit lndië ontvangen, opnieuw met de grootste stellig heid verzekerd, dat de heer Fock positief tegen het ontwerp vlootwet is gekant en dat hij ook niet nagelaten heeft, daarvan op ondubbelzinnige wijze te'doen blijken. De betooging tegen de Vlootwet. Aan de landelijke betooging, die tegen gistermiddag als agitatie tegen de Vloot wet in Den Haag was georganiseerd door het agitatiecomité, bestaande uit het Na tionaal Arbeidssecretariaat, do Communis tische Partij en de Federatie van sociaal- anarchisten, hebben ongeveer 2000 personen deelgenomen. Om één uur begon in het Volksgebouw aan de Pirinsegracht de be tooging, die onder leiding stond van den eorste-secretari8 van het N.A.S.' den heer Th. J. Dissel. Sprekers waren de heeren De Boer, Amsterdam (Federatie van soci aal-anarchisten), Kitsz (N.A.S.uit Am sterdam, en L. de Visser (Comm. Partij). Er werd op gewezen, dat de meeste aan wezigen op deze vergadering Amsterdam mers waren, wat een schande werd ge noemd voor de Haagscho arbeiders. De vergadering nam een motie aan, waar in krachtig wordt geprotesteerd tegen de behandeling van het Vlootwet-ontwerp, on danks het feit, dat zeer groote doelen van het Nederlandsche volk daartegen ernstig in verzet zijn gekomen, en in welke motie wordi* geëischt Ie. onmiddellijke intrekking van het ont werp-Vlootwet; 2e annuleering van alle begrootingspos- ten, welke voor militaire doeleinden zijn voorgesteld 3e. afschaffing van leger en vlooti 4e. onmiddellijke opzegging van aue in ternationale overeenkomsten, voor zoover deze voor Nederland oorlogsgovaar inhou den; 5e. onmiddellijke invrijheidstelling van alle politieke gevangenen, waarbij inbegre pen zijn de dienstweigeraars, zoowei in ln dië als in Nederland; 6e. intrekking van alle voorstellen, welke verslechtering inhouden voor de j>ersonee- len dër openbare diensten en overige groe pen van de hoofd- en handarbeiders; 7e. het voteeren van afdoende bedragen^ BINNENLAND. Antwoord van de ministers Ruys de Bee* renbrouck en Colijn in de Tweede Kamer op de interpellatie-Troelstra. De groote betooging In Den Haag tegen de Vlootwet. Het eindadvies van de Centrale Commissi© voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaars* zaken betreffende de ambtenarensalarissen* Het R.-K. Vakbnrean en de Arbeidswet BUITENLAND. Stresemann is door president Ebert ge machtigd tot Rijksdagontbinding, wanneet de Rijksdag de machtigingswet niet aan neemt De Engelsche Rijksconferentie. Verzet der Engelsche pers tegen Poincaré'a plannen. Levensmiddelenrelletjes in Dnitschland zoowel als in het bezette gebied. Lloyd George pleit voor een samengaan van Engeland en Amerika in het belang van den vrede. noodig voor de werkloosheidsverzorging, waarbij verschaffing van productief werk tegen de geldende loonen, in overleg met de betrokken vakorganisaties dor arbeiders vast te stellen, op den voorgrond dient te staan; 8e. afdoende verzorging van de ouden van dagen; 9e. het nemen van alle verdere maatro- gelen, welke noodig zijn, 'om de sociale nooden van die deelen van het Nederland sche volk te lenigen, die tot de hoofd- en handarbeiders behooren. In de motie wordt ten slotte vastgesteld, dat alle doeltreffende middelen zullen wor den toegepast tot het doorvoeren van deze eischen, voor welk doel een gemeenschap pelijk optreden metterdaad van alle daar voor in aanmerking komende organisaties van de hoofd- en handarbeiders dringend noodzakelijk wordt geacht. Hierna stelde men zich op de Prinse gracht op, ten einde met ontplooide banie ren een optocht te houden langs Prinee- grachfc, Lijnbaan, Z.W. Binnensingel, Noord wal, Prinsessewal, Hoogewal, Mauritskade, Parkstraat, Voorhout, Kneuterdijk, Plaats, Gevangenpoort, Kapelsbrug, Spui, Amster- damsche Veerkade naar de Stille-Veer kade, waar de stoet ontbonden werd. Aan de demonstratie namen 110 organi saties deel, te zamen vertegenwoordigend 15.000 leden. Zij is ordelijk verloopen. Voor het Binnenhof stonden honderden menschen te wachten. De politie had de poorten af gezet. Daarover schenen sommigen niet t© spreken te zijn. Op do Stille-Veerkade is de demonstra tie ontbonden met daverend geroep vanj De algemeene leus moet zijn; Colijn verdwijn. Bij Kon. Besluit is met 1 Nov. 1923, bij het dep. van Financiën benoemd lot bezui nigingsinspecteur J. C. Roelofsen, thans tij delijk als zoodanig werkzaam; is aan F. F. F. Fuhrhop, op zijn verzoek, met 16 Oct. 192B eervol ontslag verleend als burgemeester van Schoten. Met Ingang van 1 November is be* noemd bij het wapen der infanterie, tot ge* neraal-majoor, de kolonel P. J. H. van der Palm, commandant der le divisie. De Regeering heeft benoemd voor de Conferentie inzake douaneformaliteiten die 15 October 1923 door den Volkenbond is bijeengeroepen, tot vertegenwoordiger den heer W. Guerin, administrateur aan het Departement van Financiën en tot plaatsvervangend vertegenwoordiger den heer J. de Jong, referendaris aan het De-1 partement van Arbeid, Handel en Nijver-1 heid. De Minister van Arbeid/ Handel en Nijverheid, gezien de voordrachten, Inge diend door de bedrijfsvereenigingen tot vast-' 6lelling van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld bij art. 90; derde lid, der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1923; heeft voor de comnyssiën van scheidslieden, genoemd In art. 4 van vorengenoemd be sluit, o.a. de volgende ledenlijsten vastge steld: Commissie van scheidslieden te Amster dam. Leden-werkgevers o.a.: J. P. van Brug gen, IJweg, Hoofddorp, C. M. Verkuyl, Nieuw Vennep; v. d. Aa, Breukelen; G. A. van Rossum, Naarden; J. Best Nzn., Berkhout (Baargftorpermeer); D. Brander Tzn., Ilooff- karspel; D. Coors, Baambrugge; M, J. Set* denrijk, Eemnes-Buitenplaatsvervanger2 Joh, Verkuyl, Nieuw-Vennop. Ledan-JuteidOTS g, Been. BtterWM

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1