iDans- Academie [tww ter Lessen 13 October a.s. RECLAME. 8. F. WIELING A I UEUWE RUH 28 - TELEF. 1707 222* EORFBAE. L f nilrirttfea. ïW—IELï D. T. V.Hercules 6'4; Nausi- skaSD. B, V. 65; AdvendoReady 42. ,W, I Z.: FhiksRozenburg 31; H. S. V. O. S. C. R. 4—3; H. V. C.—H. K, V. 6—2. O. I A: PhilipsRapid 42; Be Quick— .Noviomagam 41. O. I B: A. EL C—D; 0, A, 3—2; D. '0. S.Rapiditas 70. Overs- kh N- D. D. V.Haarlem 55; D. E. V. nSwift 1—6;; K., Z.-Wester- kwartier 11. W. II G: yitesse L. IIS. 0. 31. Overzicht Het merkwaardige verschijnsel der uit* slagen is het zeer geringe succes der bezoe- kers. Alleen in de overgangsklasse had deze I succes maar in de le klassen kon geen en-. jkele bezoekende club het tot een zege bren-. ;gen. Verrassingen kwamen bijna niet voor, iof het moest zijn de 42-zege van Adven- ido over Ready. Advendo schijnt zich te be- I teren. Na haar moreele degradatie van het vorige seizoen zet ze deze competitie direct ;goed in en als deze vorm volgehouden wordt idan behoeft ze niet bevreesd te zijn voor de laatste plaats. D. T. V. wist haar eersten wedstrijd met [veel moeite in een zege om te zetten. De jllerculanen hielden zoo goed vol, dat D. T. ;V. met moeite met 64 won. Tusschen Nau- Isikaa en D. E. V. heeft het weer danig ge spannen. Om beurten namen ze de leiding [en maakten ze gelijk. De traditie wil nu [eenmaal, dat D. E. V. van Nausikaa moet iverliezen, wat dan ook gebeurde, daar Nau sikaa het laatst de leiding nam en met 65 [wist te winnen. In de Zuidelijke afd. een slappe vertoo- ining tusschen Fluks en Rozenburg. Het Jsïechte veld zal daar ook eenigszins de [schuld van zijn. Door een 31-overwin- ining bleef Fluks de eenige club, die nog >geen punt verloor. Wil zij op het kampioen- ischap afstevenen, dan mag ze zeker wel ihaar spel danig veranderen, want nu leek ihet nog niets. Met het twaalftal, dat ze op 'het oogenblik bezit kan dit wel gebeuren. H. S. V. bleef ook de traditie getrouw •door op haar terrein O. S. C. R. weer eens [een nederlaag toe te brengen al was het imet de oneven goal uit 7. Een verzwakt H. K. V. kon het tegen H. ;V. C. niet bolwerken. De Dordtenaren wa- jren overwegend sterker en wonnen met •62. H. K. V. is wel erg aan het aftakelen. In het Oosten normale uitslagen. Philips •behoeld de leiding in de IA-klasse door een ikleine zege op Rapid, terwijl Noviomagum londeraan bleef 'zwengelen door een 41- Inederlaag tegen haar stadgenoot Be Quick. In de B-afd. leidt D. O. S. weet met Igroote meerderheid. Dit keer was Rapiditas fmet 7O het kind der rekening. A. K. C. iwist haar eerste zege te behalen, zij het op ihet kantje af met 32 van D. O. V. A. Deze •laatste schijnt geschikt te zijn voor de laat- 1ste plaats. In de Overgangsklasse werd alleen in het [Noorden gespeeld. Geen der thuisclubs wist leen zege te behalen. D. V. V. hield zich be-- |ler dan verwacht werd en wist een 55 'gelijk spel tegen Haarlem te forceeren. Wes- !terkwartier wist K. Z. een punt op eigen (terrein te ontfutselen door een 11-uitslag. p. E. V. II blijkt wel de zwakste der afdee- ;ling te zijn, want nu verloor ze weer met '61 van Swift. In de IIG-klasse een vinnige strijd tus schen Vitesse (L.) II en S. D. O., waarbij de blauw-wïtte reserven het genoegen smaak ten S. D. O. haar eerste nederlaag toe te Orengen. Deze wedstrijd werd op nog slech ter veld gespeeld. Aan den eenen kant liep men op kort gras of kalen grond, aan de andere zijde waadde men tot ziiji knieën in het liooge gras. FhiksRozenburg 31. Ondanks de dreigende lucht bleef de re gen gedurende den wedstrijd achterwege. Een verblijf op het veld was echter, ailcs behalve aangenaam, niet alleen door liet weer, maar ook door het vertoonde spel Toen wij verleden week Vitesse een slechten wedstrijd zagen spelen, hoopten we de vol gende keer iets beters te zien, vooral daar de „Telegraaf" in Fluks een kampioens- ploeg zag. We werden echter danig teleur gesteld, want wat Fluks vertoonde was nog minder dan Vitesse het vorige week ge daan had. Een 10-tal minuten gedurende de tweede helft uitgezonderd, was het spel van Fluks in één woord slecht. Zelfs de techniek was in alle onderdeelen ver te zoe ken. Rozenburg speelde enthousiaster maar zonder eenige tactiek en daar Fluks dit een beetje meer had, kon ze net nog winnen. De Leidsche begin-aanval speelde 't slechtst van allen. Haar spel was dikwijls zeer stum perig. Zelfs Beramel leed er onder. Het mid denvak had goede en slechte momenten, maar de minste tactiek. Hier was het spel dikwijls zeer laksch. Het best kon ons nog de verdediging bevallen. Hier werd met., enthousiasme gespeeld. Haar eenige fout was het te veel slechte plaatsen. Dit vak zorgde ook voor de zege. Over het Rozen burg-spel zullen we maar zwijgen. Het was hoogstens Overgangsklasse-spel, de vurig heid echter le klasse. Om even 2 uur stelden de partijen zich onder leiding van scheidsrechter Schmidt op. Rozenburg kwam met 5 dames op. Fluks liet natuurlijk uitvallen. Het. begin is zeer zenuwachtig. Rozenburg is er het eerst over heen en domineert dan ook in het begin, niet zoozeer door goed spel als wel door zeer slecht spel van Fluks. In den Fluks-aanval wordt allerzonderlingst gespeeld zonder eenig verband. Vooral een dame zorgt er voor" dat het samenspel steeds mislukt door slecht vangen en plaatsen. In den Rozen burg-aanval tracht men met schouderscho ten de leiding te nemen. Tot 5 min. voor rust weet de goed dekkende verdediging dit te voorkomen. Dan heeft eindelijk v. Driel succes. Rust treedt met 1O voor Rozgn - burg in. Na dë rust knoeit het aanvalsvak er even lustig op los. Het -middenvak speelt j gelukkig wat beter. Na een kwartier maakt eindelijk Bemmel gelijk, zij het door een gelukje. De wisseling geeft een opleving in de Fluks-gelederen. Tien minuten lang speelt rood-wit zeer goed. Bosselaar weet met een goed schot Fluks de leiding te "ge ven. Wanneer het slechte veld er voor zorgt, dat een Rozénburg-dame moet uitvallen, speelt ook het gebroken Fluks-aanvalsvak weer beneden peil. Bovendien raakten ze vermoeid. De Rozenburg-aanval is zeer vlug maar het schieten is slecht. Toch dreigt er zoo nu en dan gevaar aan deze zijde: Even voor het einde een Fluks.-?, an val. Bosselaar wil voorzetten, maar van den lijn roepen ze „schieten", waarop hij zich bedenkt en van verre schiet, waarbij de bal in den mand verdwijnt. Direct daarop is het einde er en heeft Fluks dezen slechten wedstrijd met 3—1gewonnen. Vitesse (L.) II—S. D. O. 3—1. Zeer tegen de verwachting in is Vitesse er in geslaagd S. D. O., dat al als afdeelings- kampioen gedoodverfd werd, een behoorlijke nederlaag toe te brengen. Het Vitesse-spel stond tactisch hooger dan het S. D. O.-spel, wat vooral in den aanval uitkwam, waar het groen-witte spel zeer primitief was. S. D. O. telde een invaller, terwijl Vitesse II volledig was. Even 2 uur floot scheids rechter Frissel, die weer op zijn eigen, kalme wijze leidde, beginnen. Beide partijen pakken direct flink aan, waarbij Vitesse door onzuiver plaatsen van het S. D. O.-mid denvak iels in de meerderheid is. S. D. O raakt langzamerhand wat meer ingespeeld en wordt enkele keeren gevaarlijk voor het doel. In de Vitesse-aanval is La Rivière zeer actief, maar ontvangt weinig steun. Rust treedt dan ook in met blanken stand. Na rust heeft Vitesse wind mee en is daar door direct in de meerderheid. Het Vitesse- midden speelt bovendien beter dan voor de rust. In deze periode geeft La Rivière Vi tesse de leiding. Direct daarop krijgt S. D. O. een mooie kans gelijk te maken door een strafworp, maar deze wordt gemist. Door handig werk van La Rivière krijgt Molt een mooie kans, die hij benut. Voordat de S. D. O.-aanval gevaarlijk kan worden, heeft Uit-, tenbroek met een schep schot de score ver hoogd (30.) De S. D. O.-aanval tracht nu een punt te forceeren. Beide ploegen raten echter vermoeid, zoodat te voorzien is, dat er niet veel punten bij zullen komen. Einde lijk heeft Hopman succes voor S. D. O. door een misverstand in de Vitesse-verdediging. Het einde komt dan spoedig met 31 voor Vitesse (L.) II WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. De uitslagen van gisteren zijn: Kampioenschap van „Excelsior" over den korten afstand: le Tusschenrit: 1. G. Leene. 2e Tusschenrit: P. Leene. 3e Tusschenrit: W. van Huet. 4e Tusschenrit: 1. L. Leene. Eindrit: 1. G. Leene; 2. P. Leene;" 3. L Leene; 4. W. van Huet Gewonnen met 3/4 lengte. Kampioenschap van Excelsior over den langen afstand, 8 K.M. le Rit: 1. G. Leene: 2. Erkelens. 3 Spaans 4. van Leeuwen: 5. G. v. Huet; 6. Wensma. 2e Rit: 1. P. Leene; 2. W. v. Huet; 3. L. Leene; 4. Barendregt; 5. Zonneveld; 6 Ste-. merding. vEindrit: 1. P. Leene; 2. L Leene; 3. Ste- merding; 4. Erkelens; 5. Barendregt. Ge wonnen met 20 c.M. Match G. Leene tegen het tandempaar Erkelens-P. Leene. le Rit: 1. G. Leene; 2. Erkelens-Leene. Gewonnen met 3/4 lengte. 2e Rit: 1. G. Leene; 2. Erkelens-Leene. Gewonnen met 10 c.M. Totaal-uitslag: 1. G. Leene, 2 p.; 2. Er kelens-P. Leene, 4 p. Wedstrijd achter groote motoren in twee ritten over 40 K.M. elk. tusschen Piet Dickentman (Hesslich). Schlebaum (Sles- ker), Van der Stel (Nachtmann). allen Ne derland, tegen Ghr. Muller (Klunderl en Sa- p-ava11DOIeinhold); DuitscHland. '5. 3.e" Rit: 1. Schlebaum in 32 min. 46 sec.; zrgl Sawall 38.605 K.M.; 3. Dïck'éntman, -33,180 K.M.; 4 Muller', 32.320 K.M.; 5 v. a Stel 31.120 K.M. Leddy gewond. „De Tel." meldt uit Parijs, dat onze land genoot Leddy bij de training op de Buffalo- baan ernstig aan een der beenen is gewond. De kans is groot, dat men niet tot amputee- ren zal behoeven over te gaan. ATHLETIEK. De Zwaluwen-veldloop. Het (resultaat van de gisteren te Den Haag gehouden Zwaluwen-veldloop is voor de A-klasse: 5 K.M.1. Joh. G. Blaak, De Zwaluwen, Den Haag. 17 min. 7.2 sec. 2. H. G. W. Rotteveel, idem, 17 min. 22 2 sec.; 3. P. de Boer, De Trekvogels, Den Haag; 4. C. F. W. Beinema. De Zwaluwen, Den Haag; 5. F. Giacomini, H.A.V., Den Haag. BOKSEN. Guiseppe SpallaTeirridor. De Italiaan Spalla heeft te Genua gemak kelijk gewonnen van den Spaanschen kam pioen Teixidor door k o. in de 4e ronde. Criqui wint. De te Parijs gehouden wedstrijd van 15 ronden tusschen den Franschman Eugène Criqui en den Belg Henry Hebrans, is door Criqui op punten gewonnen. Battling Siki. Vaz Dias seint uit New-York: Battling Siki is eenige minuten na het vertrek van den trein uit Montreal door zijn mede-reizigers uit den trein geworpen. Zijn gedragingen in den trein waren van dien aard, dat de passagiers hem niet langer in den trein wilden hebben. Battling Siki ver klaarde, dat zijn manager hem van 1500 dollar beroofd heeft*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12