Voor doel zijn beide partijen ongevaarlijk. Wanneer dan eindelijk A. Goddijn een off-side-doelpunt heeft gemaakt, komt er wat meer leven in de Lugdunum-gelederen. De gasten worden teruggedrongen, maar te vergeefs. Het blijft 11. En als wij tien mi nuten voor tijd het veld verlaten zijn wij «stellig overtuigd dat er geen verandering meer zal komen. Doch nauwelijks zijn wij op ons bureau om de uitslagen-oogst te ver garen of een telefoontje brengt ons de te leurstellende tijding dat Lugdunum verloren heeft. Het is iets meer dan de gasten ver dienden. V. S.—V. D. S. 2-3. Aangezien nu eenmaal het winnen of ver. dezen van een wedstrijd afhangt van het aantal gemaakte doelpunten, en V. D. S. Ikans zag er één meer te maken dan U. V. 'S., smaakte V. D. S. het genoegen, twee ikostbare puntjes naar Den Haag te kunnen meenemen. Ongetwijfeld heeft het U. V. S. *in dezen wedstrijd tegen gezeten. We kunnen .gerust zeggen zij heeft pech gehad, maar 'het wil er bij ons niet in, dat het alleen Idaaraan heeft gelegen, dat deze wedstxiid verloren is. Ten eerste vinden wij het herhaalde ma- .len door elkaar gooien van het elftal tijdens iden wedstrijd zeer verkeerd en ten tweede 'moet U. V. S. begrijpen, dat zij niet alleen het laatste kwartier, doch den heelen wed strijd enthousiast moet spelen. Alleen door ivan 't begin tot 't eind goed aan te pakken 'is er een goed resultaat te behalen. Als onder leiding van den heer J. Gersie jde bal aan het rollen is gebracht, is U. V. S. direct in den aanval. Door den dwar9 'over het veld staanden wind wordt hoofdza kelijk op den rechtervleugel van U. V. S. ge speeld, alwaar de bal nogal eens uitgaat, wat aan het spel veel afbreuk doet. Wel probeert v. Deursen, door den bal steeds aan Rump te geven, het spel te ver plaatsen, doch deze houdt geen rekening met den wind en zet steeds te hard voor. Als het spel tien minuten oud is, noteeren we den eersten aanval van V. D. S., met het gevolg, dat de bal binnen het beruchte ge bied tegen Klein's hand geschoten wordt. De arbiter geeft strafschop, die onhoudbaar in doel geplaatst wordt (01.) Verder is het tot rust een aanhoudende druk op het Haagsche doel. U. V. S. begaat de fout haar tegenstander geheel in te slui ten. Herhaalde malen kan de Haagsche ver dediging slechts redden ten koste van een corner. Uit één daarvan kopt Selier hoog over, -even later doet Den Hollander het zelfde. De uitvallen van V. D S. zijn spo radisch. Rust gaat in met 01. Als het spel weer begonnen is. aanschou wen we aanvankelijk een gelijk opgaand spel, maar de achterhoedes blijven voorloo- pig meester van het terrein. Doch als na een kwartier U. V. S. weer eens te ver op gedrongen is, volgt een uitval van V. D. S een voorzet van rechts volgt en de links binnen scoort onhoudbaar. U. V. S. probeert geregeld een andere opstelling, doch zonder succes. Zelfs weet V. D. S. den stand op 03 te brengen, doch dan vindt U. V. S. tiet te bar en zwoegt ze, om althans de eer ie redden. Wat haar dan ook gelukt, als na goed doorzetten van Laman, deze met een hard schot tusschen de beenen van een back door, voor het eerste tegenpunt zorgt. U. V. S. krijgt moed en zit er nu goed op. Haar harde werken wordt dan ook nogmaals be- iloond, als uit een scrimmage voor doel, Rump voor het tweede doelpunt zorgt. Dan volgt een zware strijd om den gelijkmaker, Aoch de tijd is te kort. Met kunst- en vlieg werk houdt V. D. Schaar doel verder schoon. 'Einde komt met 2—3 voor V. D. S. Een gelijk spel had U. V. S. minstens ver- [diend. Waar het tegenwoordig een gewoonte lijkt, te vermelden, hoeveel toeschouwers de wedstrijd bijwoonden, zij nog vermeld, dat '-even en twintig personen (hoofdzaak Ha genaars) hun penningske offerden. L.F.C. I—R.V.C. I. 3-0. Wanneer scheidsrechter Schimmel de elf- vallen in het veld roept, blijken beide elf- vallen volledig te zijn, L.F.O. wint den toss m speelt het eerst met den wind mee. Het ypel gaat gelijk .op, doch wanneer beide elftallen ingespeeld zijn. blijkt L.F.C. ster ker. Wanneer na 25 min. de geheele voor hoede den bal opbrengt, schiet Veenhuizen keihard. De keeper redt, doch Arnoldus loopt den bal het doel in. R.V.C. begint de fout om haar midhalf in de verdediging terug te halen, met het gevolg dat 5 min. daarna Wagemaker doelpunt, welk doel punt terecht wegens buitenspel wordt gaen- -uileerd. Direct daarop is het rusten. Na de thee valt L.F.C. vinnig aan. Veen- huizen krijgt den bal en rent door alles heen en geeft den keeper onhoudbaar het nakijken. Geen 5 min. later stelt Veenhui zen Arnoldus in staat het 3e doelpunt voor L.F.C. te maken. L.F.C. blijft de sterkste, en wanneer Arnoldus er alleen van door gaat denkt een ieder dat het 4e doelpunt voor L.F.C. er is, doch het schot faalt L.F.C. blijft de meerdere en wanneer de scheidsrechter er het einde aankondigt, heeft L. F. C. verdiend gewonnen. L.F.C. heeft een schitterenden wedstrijd gespeeld. Wanneer zij dit spel blijven spe len, zal zij een ernstige candidaat voor de le plaats zijn. R.V.O. is een ploeg waar mede wel degelijk rekening moet gehou den worden. A.S.C. nB.M.T. n. 1— 2. In een aardigen H red.) wedstrijd, hebben de Hagenaars een zeer geflatteerde overwinning op de rood-zwarte reserves geboekt. Om even 2 uur stellen beide ploe gen zich volledig op. B.M.T. speelt eerst met wind mee en is het eerste kwartier in den aanval. Na 10 minuten spelens maakt de blauwwitte rechtsbinnen aan een ge knoei voor het A.S.C. doel een einde door den bal hard langs Walstra te jagen. Even later ketst een schot van den Haag- schen linksbuiten buiten bereik van den A.S.C. doelman tegen den paal. Dit is het sein voor A.S.C. om flink aan te pakken en uit een serimmago voor het B.B.T. doel weet Aarse den gelijkmaker te maken. Een uitval van B.M.T. bezorgt de Hage naars door een kapitale fout van Walstra de leiding. Vlak voor de rust denken we A.S.C. te zien gelijkmaken, als Valk alleen voor den blauw-witten doelman komt, doch zijn schot faalt jammerlijk. Na de thee zijn de Hagenaars slechts sporadisch over de helft geweest, maaT de A.S.C.-aanval knoeide zoo hartverheffend voor doel, dat het resultaat nihil bleef. Einde kwam met 21 voor B.M.T. Bij de rood-zwarten noemen we Wasse naar, die verreweg de beste speler van het veld was, Jansen en Janse. Bij B.M.T. trad de doelman vooral op den voorgrond. L. M. C. I—L. F. C. Hl 4—1, Alen schrijft ons: Naar aanleiding van het verslag van jl. Maandag in het Sportblad van het Lcidsch Dagblad betreffende den wedstrijd L. M. C, IILugd. VI, en teven3 belust op sen satie had ik mij voorgenomen den eerst- volgenden Zondag eens een kijkje te nemen bij een voetbalwedstrijd te Lisserdijk. Den avond van te voren kon ik niet in slaap ko men, steeds denkende aan den dag van morgen. Toen ik eindelijk ingeslapen was had ik een akeligen droom. Op weg zijnde naar het voetbal terrein wees de chauffeur mij naar een kerkhof. Onwillekeurig stapte ik uit en vol ontzetting staarde ik naar de opschriften der zerken. Het was een scheids rechters kerkhof Hier lagen eenige honder den, die bij vorige wedstrijden om zeep ge bracht waren. Een vreeselijk gebrul in mijne nabijheid gaf aan dat de wedstrijd begonnen was. Op het terrein aangekomen brak mij het angst zweet uit. Het publiek bestond uit boeren, gewapend met zeisen, hooivorken en derge lijke instrumenten. Een cowboy, van top tot teen gewapend, leidde den wedstrijd, terwijl de tegenpartij voorzien was van harnassen en stalen helmen. Op elke hoekvlag stond het hoofd van een in de vorige wedstrijden onthoofden grensrechter, terwijl op de plaats, waar normaal gewoonlijk een club- vlag waait, het hoofd van den leider van den vorigen wedstrijd, den heer Woud, op een stok geplaatst was. Op eens werd ik van achteren aangegrepen. Ik dachj dafc mijn laatste uur geslagen was; meteen was ik wakker. Het was gelukkig mijn vrouw, die zei: „Het bed is geen voetbalterrein, idioot." En nu dewerkelijkheid, L. M. C. speelde tegen L. F. C. III een kalm partijtje, hetwelk door de Meerbpwoners met 41 werd ge wonnen. Het met 9 man spelende L. F. C. was niet'opgewassen tegen de vlugge voor hoede van L. M. C. De linksback van de gas ten imiteerde de Swartouw-tactiek, wat hem buitengewoon goed gelukte waardoor de ne derlaag niet grooter werd. Het publiek be stond uit tamme Meerbewoners die hun mond niet open deden, terwijl tegen dec scheidsrechter geen woord gezegd weid. R. C. L. ILugdunum IV 72. Als om 2 uur de beidé ploegen gereed staan, blijkt dat de aangewezen scheids rechter niet aanwezig is. Met goedvinden van beide partijen wordt dan om kwart over twee begonnen onder leiding van den heer J. Ravensbergen. Lugdunum heeft wind mee en begint met eenige krachtige aanvallen. Dan werkt R. C. L. zich los. Een aanval volgt en Beukt maakt via een Lugdunum-1 man 10. Dan zijn de groen-witten weer aan het woord en met een goed schot van' rechts maken zij gelijk. Het spel is vrij goed verdeeld en beurtelings zijn de partijen in den aanval. Lugdunum onderneemt eenlfe; goede aanvallen, maar de halflinie zwoegt hard en Den Holder en De Rooy zijn safe. Aan den anderen kant krijgt de rechtsbin* nen Burggraaf den bal goed toegespeeld, een schot, en het is 21. Dan is het spoedig rusten. Na half-time komt R. C. L. snel opzetten. Beurse maakt met een mooien kopbal uit een goed genomen corner 31, en binnen vijf minuten is het door den rechtsbinnen 51. Dan verkleint Lugdunum den achter stand (52). Bij de groen-witten lukt het niet erg en inplaats van het goede combi natiespel, dat zij doorgaans geven, wordt teveel individueel gespeeld, wat geen resul taat oplevert. De Racing-menschen komen telkens terug en de links- en rechtsbinnen brengen den stand op 72, waarmee het einde komt. r j D.L.V. I—A.S.C. m 3-5. D.L.V. wint den toss en speelt met den vrij sterken wind in den rug. Na eokele minuten spelens weet een der A.S.C.-erö zijn club de leiding te geven. 01. Direct hierop zorgt D.L.V. voor den ge lijkmaker, om even later zelf de leiding te nemen. 21. Na enkele corners en buitenspelnarighe- den aan beide z»jden maakt A.S.O. gelijk 22; al spoedig door een derde goal ge* volgd 23. Hierna komt de rust. Na de rust pakt D.L.V. flink aan. Niet tegenstaande dat weten de rood-zwarten} hun voorsprong te vergrooten. 24. D.L., V. speelt nu een verloren wedstrijd. Wel weet een der spelers de achterstand te verkleinen 34, maar enkele minuten» later zorgt een der A.S.C.-ers yoor <dö vijfde en laatste goal. 35. -r - 1 n( 4 *4 Norvicns IIIR. O. III 00. Norvicus is het eerste kwartier overwe, gend sterker, maar kan niet doelpuntea. Dan zijn de bordjes evenwel verhangen en de zwart-witten komen opzetten en blijven den geheelen wedstrijd sterk in de meerder, heid, doch begaan de fout de tegenpartij te veel in te sluiten, zoodat er voor het doel geen doorkomen aan is. Het einde komt zonder dat er gedoelpunt is, .SN Het Zoidelijk elftal. 1 Het Zuidelijk elltal voor den Wedstrijd LuxemburgZuid-Nederland is lieden als volgt samengesteld: doel: Van dor Poel (Ve, locitas); achter: Van Haeren (Wilhelmina) en Heynen (Bredania); midden: Jole (Wil lem II), Mommers (Willem 11) en Doren bosch (Wilhelmina); voor: Gielens (Wil, lem ID, Verlegh (N. A. C.), Van Son (Wil lem II), Soons (M. V. V.). UI rich (M. V. V.)' Reserves. Seegcrs (M. V. V.), Wernaerts (Eindhoven), Hoogstede (P, S, y_.l

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11