M. DE RIDDER, Donkersteeg 10 Bekers Medailles Kransen Lagfe Prijzen Ziet de Etalag'e speciale belangstelling van heel wat Lei- L (denaars had, viel danig tegen. Mogelijk speelde hij op halve kracht, want even na rust verliet hij het veld. Bij A.S.C. moes ten wij allereerst .Wamstcker noemen, die 'één van zijn beste wedstrijden speelde. Te verdienstelijker was zijn werken, omdat hij de handige en snelle vleugel Vermeer-Hor- burger (welke van de twee zal wel altijd een raadsel blijven) tegenover zich had. [Na den rood-zwarten aanvoerder noemen i\vij Blom. De man, die in het heiligdom nogal eens schutteren kon, is als vleugel speler een openbaring. Zijn snelheid is al leszins voldoende, hij heeft genoeg trucjes om een bal vrij te makea en vooralhij kijkt terdege uit, wanneer en hoe hij een H moet overgeven. Ook Linck speelde een heel goeden wedstrijd. Zijn manier van wegwerken als hij erg op z'n huid wordt gezeten, dient hij echter te herzien. Nu liet hij nog al eens een bal vallen bij de heftige aanvallen die Voskuyl en v. d. Sprong ondernamen. Z'n opstellen, vangen, 'en uitloop en was uitstekend. Josson speel de, zonder slecht te zijn, niet zooals wij hot van hem gewend zijn. De half-linio had een off-day, uitgezonderd Vree ken, die een heel verdienstelijk partijtje voetbalde. Boem en Stephanus waren er, vooral voor frnst, uit. Speciaal het aangeven liet dik- irijls alles te wenschem over. Zij kunnen het veel en veel beter. En de voorhoede? rWanneer wij onze notities nalezen, is het 'herhaaldelijk: goed combineeren, slecht schieten, dan van dien, dan van een ander. Blom kon Brouwer ons het meest be koren. Het doelpunt, dat van zijn voet kwam, was een verdiende belooning voor ,-zijn dikwijls goed en. hard werken. Wel- eenes had met z'n wel heel goedkoope truc- ^jes weinig succes tegen het duo Visman fiorburger. Goslings mist snelheid en De 'Buyter verviel weer te veel in z'n oude <fout, van het te mooi te willen doen. Verder Weef hij te veel achter. Toch deed de rood- zwarte aanval Uikwijls uitstotend werk, pn wij twijfelen 'er niet aan, of Mr. Rice zal ook in deze linie nog wel eens de noodige /.verbetering brengen. De scheidsrechter, de heer Romeijn, was matig. Hij maakte geen •groofce blunders, omdat het geheel erg vriendschappelijk was. Meeloop en deed hij Vrijwel met en dat zou 'm zeker noodlottig ^geworden zijn, als de verstandhouding min der goed ware geweest. Over den wedstrijd thans nog het volgende: Qnick brengt in het veld: Brederoode j^doel), Meyer en iVisman (achter), Over ture ek, Bos schart en Horburger (midden"), v. d. Sprong, Pino Post, Voskuyl, Horbur ger en Vermeer (voor). 'A.S.C. speelt in dezelfde opstelling als tegen U.V.V. Quick trapt af en onderneemt direct en kele goede aanvallen. Vooral de vleugel Vermeer-Horburger weert zich danig, maar tnoet in het duo Vreeken Wamsteker z'n meerdere erkeamen. Bij A,S.C. is het vooral ©lom, die telkens de aanvallen leidt. Ook hot binnentrio combineert uitstekend dik wijls, maar voor doel is het hopeloos mis. Ben goed schot van Pino Post, maakt Linck onschadelijk, v. d. Sprong heeft pech, waarneer hij van dicht bij hard tegen de paal schiet. Even later komt het ons voor, dat Josson, v. d. Sprong op minder, geoorloofde wijze op zij zet. Den scheids rechter ontgaat het echter. Aan den ande ten kant zoeken De Ruyter, Goslings en Brouwer het doel te hoog of bij de corner- jriaggen. ZoncTer dat van eenig overwicht Van een der partijen sprake is, komt do kust.. De tweede helft geeft aanvankelijk het zelfde gelijk opgaande spel te zien. Een Schitterend schot van Bosschart bezorgt Janck eertige moeite. Dan krijgen wij een Periode waarin rood-zwart overwegend ster tor is. Blom en ,Weisernes zetten telkens Voor, maar doelpunten blijven uit. Vlak Voor het doel krijgt De Ruyter een Schit terenden kans, maar drie, vier Quickmen- 'schen snellen te hulp. Eindelijk een kwar tier voor tijd scoort Brouwer (met een goed tchofc uit een voorzet van Wéjsenes (01). ALS.C. blijft aanvallen, echter zonder suc ces. In de laatste minuten zjbkt het spel peil danig en moet Linck a:ile zeilen oij- vetten om den gelijkmaker (W33 zijn tenslotte» nog blij, iïgnaal klinkt. RECLAME. 2041 ke voorkomen, tals het eind-< SPORT LugdunumSchoonhoven 12. Neen, wij vatten niet hoe trainer Julian over deze ploeg zoo tevreden kan zijn. Ten zij dezelfde geest gisteren weer in het elftal was gevaren, die oorzaak was. dat verleden jaar vrijwel alle thuiswedstrijden op een nederlaag uitliepen. Voor een derde klasser was het spel zoo slecht nog niet, dat is waar, maar wij hadden van groen wit iets meer verwacht. Na de lange periode van ernstige voorbereiding hoopten, ja. ver trouwden wij, dat zij in staat zou zijn glans rijk het kampioenschap van haar afdeeling te behalen. En de 31-zege tegen 't Noor den versterkte ons daarin. Eilacie het zal niet zoo mogen zijn. Het elftal, dat wij gisteren tegen Schoonhoven aan het werk hebben gezien het spijt ons het te moe ten zeggen bezit geen kampioenscapaci teiten. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat er alsnog verbetering zal komen, maar een feit is het dat de fouten gisteren zeer talrijk waren. Ons dunkt, dat het geen kwaad kan er enkele aan te stippen. - Wij beginnen dan met te wijzen op het absolute gemis aan eenheid in de achter hoede. Keeper, backs en halflinie begrijpen elkaar niet, werken ieder op eigen houtje en veroorzaken daardoor herhaaldelijk ernstig gevaar. Doelman Van der Berg treuzelt te lang als hij den bal eenmaal heeft (zijn be kende kwaal) doch loopt daarentegen dik wijls te vlug uit. Het gevolg daarvan was gisteren, dat een verdediger het leer terug speelde. terwijl de keeper op hetzelfde mo ment uit zijn doel liep, zoodat hij in storm pas moest terugkceren om den bal, die ver bij hem langs naar het doel huppelde, te keeren. Verder gebeurde het elk oogenblik, dat de halfbacks achter de backs stonden. Dit is een fout. welke nimmer is goed te praten, en die bijna geheel komt op reke ning der backs, die zich bij voortduring ver keerd opstelden. Ging de bal in de richting yan het vijandelijke doel, dan holden Trou- wee en Bekkering mee, liepen soms de half backs voorbij en drongen op tot over de mid denlijn. Keerde direct daarop het leer terug dan was het natuurlijk hopeloos mis, te meer waar Bekkering ook overigens totaal faalde en H. Neuteboom meer op de links- dan op de rechtshnlf-plnats stond. De Heer, als rechtshalf, workle niet onverdienstelijk, terwijl Joop Segaar zijn dag niet scheen te hebben. Van hem weten wij tenminste, dat hij beter kan. De voorhoede was gisteren en nu den* ken wij aan Brêero, die zei dat het kan ver- keeren het beste deel van het elftal. Al leen ontbrak hier een goede midvoor, die een behoorlijk schot in weet te zenden, en zorgt voor een goede spelverdeeling. I. Neu teboom bracht het er als zoodanig niet al te best af. Een flink schot heeft hij niet gedaan, en door het spel steeds kort te houden, in- plaats van lange centers naar de vleugete te geven, was hij indirect oorzaak, dat do vijandelijke verdediging steeds kans kreeg het gevaar af te wenden. Hoe veel juister ware het geweest de snelle vleugelspelers gelegenheid te bieden de achterhoede der tegenpartij uit elkaar te rukken Na al deze opmerkingen, die, naar wij hopen, ter harte zullen worden genomen, kunnen wij tenminste ook nog iets goeds zeg gen van het Lugdunum-elftal, en dat is na- jnelijk het behoorlijk laag houden van den bal, en het wel verzorgde topwerk. In di| opzicht is er werkelijk verbetering gekomei Moge de rest spoedig volgen. Schoonhoven viel niet mee en viel niet lel gen. Een flink 3e klas-elftal, dat snel was en den bal nooit lang bij zich hield, doel de fijne puntjes van hot spel nog moet lee-j ren en vooral ook wat minder „op den man" moet spelen. Het ging nu wel eens al forsch, wat te gevaarlijker was, waar scheic rechter A. Hakker de meest zonderlinge be. slissingen gaf. Zeker, hij was niet partijdig maar het zou voor de voetbalsport toch be-j ter zijn als hij niet meer ging „leiden". Hel| was werkelijk al te gek, zoo hij zijn besli* singen gaf. En Lugdunum kostte het bovyc. dien een doelpunt. Wij zullen na onze vrij uitvoerige! schouwing over den wedstrijd kort zijn Te ruim kwart over twee stelde Lugdui zich, met den wind tegen, als volgt op: Mn der Berg Cd.)Bekkering en Trouwée (tV, De Heer, J. Segaar en H. Neuteboom (mb F. Goddijn, A. Goddijn, L Neuteboom, Bare- laar en B. Goddijn (v.). Schoonhoven was voljedig. Aanvankelijk wegen de. partijen goed tegen elkaar op. De linksbinnen van Schoonhoven lost een schot dat door Van der Berg wordt gevangen, terwijl aan de andere zijde A. Goddijn uit een voorzet van H. Neuteboom juist naast kopt. Als dan bij een aanval der gasten Joop Segaar een hoogen bal kopt, begaat de scheidsrechter de domste streek die hij had kunnen begaan door te fluiten voor fmekick. Inderdaad, dit was een ver bluffend staaltje van 'sheeren Hakker's, „capaciteiten"! De penalty wordt slecht genomen en door' Van der Berg gekeerd. Lugdunum speelt nu vrij aardig samen,, doch stuit telkens op de blauw-witte verde diging, waarin de rechtsback uitblonk. Ook de gasten richten weinig uit, niettegenstaan de de Leidsche achterhoede zeef-allures ver toont. Trouwee probeert zijn eigen keeper te verschalken die uit'geloopen is bij een vijan delijke aanval, doch nog net op 't nippertje wordt onheil voorkomen. Het spel golft steeds langzaam meen en weer. Pas na 35 minuten komt het eerste mooie schot, en wel van de voet van Bave- laar. De keeper is echter op zijn post, en zendt den bal naar zijn voorhoede. De mid voor dringt op. komt op één Meter van het doelen trapt dan in handen van den keeper. Een moment later maakt H. Neute boom hands binnen het beruchte gebied, en Van der Berg moet vischen. 01. De vreugde is voor de gasten van korten duur, want er zijn nog geen drie minuten verstreken of hun doelman laat een van ver door I. Neuteboom ingeschoten bal tus- sohen zijn beenen door in het doel glippen, en de staind is gelijk. 11. In de tweed? helft begint Schoonhoven zeer fanatiek. Vooral de linksbuiten doet goed werk. Als deze het leer eens weer wij maakt schiet zijn buurman keihaTd op doel. evenwel zonder succes. Langzamer hand komen de groen-witten er dan waf beter in. H. Neuteboom geeft keurig door naar H. Goddijn, die langs de lijn rent en dan den bal voor de voeten deponeert van I. Neuteboom ,die bijna in het doel staat. Desondanks speelt deze het klaar naast te schieten, Het blijft voorloopt? bii veldspel,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10