De feestelijke herdenking van Leidens Ontzet. Nb- 1950!. DONDERDAG 4 OCTOBER Anno 1923 De voetbaluitslagen. Het voornaamste nieuws van lieden. STADSNIEUWS. V LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 Cis pt» regel. Bij regclabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliön, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maxijnum aantal woorden van 30- Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzonding van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers veer Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Pcstchèque- en Girodienst Noi 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER. COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.13. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. 0fficË?{e Kennisgeving. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, lel .1225, is VRIJDAG ver krijgbaar VERSCHE HARING a f0.16, SCliEfeVISCIl a f 0.17f 0 32, SCHOL a 0.18f 0.3G en KABELJAUW a f0.40 per pond N. C. DE GIJSELAA'R, Burgemeester Leiden, 4 October 1923. Wij zullen voortaan gedurende het ge- heele voetbalseizoen, iederen Zondagmiddag alle uitslagen van de wedstrijden der le klasse van den N. V. B., die wij per draad- lcoze telefonie ontvangen, en zoo mogelijk der Leidsche 3e klassers, aan ons kantooi en in het sigarenmagazijn van den heer U. N. Arnold, Breestraat 77, bekend maken. DE DIRECTIE. De 3de October blijft de feestdag bij uit nemendheid voor onze stad. Sinds de 3-Oclober-Verceniging deze feestviering voorbereidt en met de talrijke commissies, die haar voor de uitvoering bijslaan leidt, is in deze feestviering systeem gekomen en heeft zij naam in hel land gekregen. Er is aan het feestprogramma herhaalde lijk uitbreiding gegeven; als men den feest wijzer van dit jaar vergelijkt met dien van 3*4- jaar geleden, dan is er heel veel verschil, maar au fond gelijken zij toch wonderveel op elkaar. Er is echter steeds een factor, die het nieer of minder welslagen beheerscht, en deze is het weer. Nu moeten wij, in onze herinnering te ruggaande, bekennen, dat de Natuur ons, Leidenaren, meestal ter wille is geweest en de enkele malen ,dat de elementen ons niet gunstig waren, hebben wij er ons kostelijk door heen geslagen. Feestgevierd hebben wij al lijd. En zoo dachten wij ook gistermorgen toen een druilige regen, des nachts begon nen, neerviel en aan alles een troosteloos aanzien gaf. Feestvieren doen wij toch! Maar er zal geen fleur in de vlaggen, die reeds in den vroegen morgen waren uitge stoken en uit de br.eede witte banden, die, aan de ingangen der stad over de stralen gespannen, in mooie roode. letters den vreemdelingen het welkom toeriepen een vriendelijke attentie van Vreemdelingen verkeer1.' druppelde 't water triestig neer. Zouden zij eigenlijk wel dienst behoeven te doen? Zouden de vreemdelingen binnen onze poorten komen? y Ei) zoo ving de Voormiddagieezteliikheden. te zeven uur aan Toen klonken de eerste lonen van de mu ziek van het Leidsch Politie-inuziek-gezel- schap van den lorenkrans van het Stadhuis over de in grauwen morgennevel gehulde Slad. De stemming, die er zeker al geheerschl zou hebben, als de ochtendzon het koper der instrumenten, waarop de reveille werd geblazen, had doen schilleren en blinken, was er nog niet. Maar bij het tweede num mer, dat vele jaren lang de allereerste plaats innam, bij de koraalmuziek, in den tuin van het Laboratorium, werd het al druk. De echte, trouwe 3-Otober-klanten, en dal ziju er veel, trotseerden den regen. Zij wilden ook nu niet wegblijven en zoo slaagde dit nummer weder uitnemend, trots de ongunstige weersgesteldheid. Al waren er niet zóó veel menschen in en om het Park als anders, de vrome vaderlandsche liede ren, op een enkele uilzonderng na, oude be kenden, klonken even plechtig en gaven een mooie wijding aan den komenden dag. Inmiddels rees dp hoop op weersverbele- ring en hier en daar kwam er een kleine opening in den grijzen wolkensluier. De drukte concentreerde zich nu om den Nieuwe Rijn tusschen Zijlsingel en Rijn straat, waar de versierde vaartuigen gereed lagen voor den wedstrijd en voor het Waag gebouw, waar de traditioneele uitkeering van de feestgave, bestaande haring cn wittebrood aan meer dan 2100 personen zou worden uitgereikt, waartoe zich een aantal dames had bereid verklaard. Als extra-feestgave werd dit jaar aan ieder honderdtal der ingeschrevenen een 3-liter-blik hulspol van de bekende fabriek der firma Dros cn Tieleman uitgereikt, ter wijl de firma Wed. J. van Nelle aan elk der bedeelden een pakje harer geurige koffie en bekende rooktabak aanbood. De muziek speelde onder de bedrijven door en bracht onder hen, die de gaven ont vingen voor het meerendeel vrouwen een vroolijke stemming. Het uitreiken ging vlug in zijn werk en vele vrouwen verlieten met schorten vol brood en met haring het Waaggebouw. Opmerking verdient, dat de meeste dezer personen er frisch en helder uitzagen. Wie £ich de haveloos uitziende vrouwen en mannen voor een twintig jaar terug nog Kan voorstellen, toen er trouwens zien ook veel voor deze feestgave aanmeldden, zal cm terstond beamen. Be heer cn mevrouw De Gijselaar, die ,\vij tot aan het eind van den dag overal fcagen, waar iets te doen was, woonden ook fle uitdeeling bij. jL ^eer bijzondere attractie was ditmaal ook de groote duivensport-de monstratie, onder leiding van de Leidsche Poslduivenclub met dë plaatse lijke Postduivenverenigingen ,,De Blauw- kras", „De Trekvogel" en „De Reisduif". In een aantal groole manden zalen de die ren, in het geheel 1424-, ruslig af te wach ten het uogenblik, dat zij uil hun gevangen schap zouden Worden bevrijd. Het tegelijk oplaten van al deze duiven was een ver rassend, ongekend schouwspel, dat ons on willekeurig terug deed denken aan lang vervlogen tijden, toen de postduiven werden gehouden tot het overbrengen van tijdingen va'n belangrijke gebeurtenissen. Ook tijdens het beleg van Leiden brach ten deze diertjes geregeld berichten, uit de vesling over naar de legers van den Prins en bewezen daardoor goede diensten. Als zoodanig paste deze demonstratie volkomen j in het kader der 3-Oclober-feestviering. Het was bovendien treffend, die bonder- I den, meest blauw gevederde diertjes in massa te zien opstijgen, zich blijkbaar.hpog 1 in dc lucht oriënleer'end, om dan naar alle windstreken zich te verspreiden, om het eigen huis weer op te zoeken. Het effect zou eerst volkomen zijn geweest bij heldere lucht en heerlijken zonneschijn. Na afloop kwamen de deelnemers even met -het bestuur der 3-October-Vereeniging in het Waaggebouw bijeen en dankte de voorzitter, de heer Van der Laan, de mede werkende vercenigingen voor de mooie prestaties, waarover menigeen verwonderd heeft geslaan. Hij bood de Leidsche Posl duivenclub de zilveren plaquette van de 3-October-Vereeniging aan voor het nemen van het initiatief, het bestuur van „De Blauwkras" de bronzen plaquette der Ver- eeniging wegens het grootste aantal duiven (610), terwijl de andere medewerkende Ver- eenigingen een medaille verkregen. Wij twijfelen er niet aan, of deze duiven- demonstratie krijgt een vast nummer in den feestwijzer. Een bijzonder groote attractie was de reeds genoemde w e d s t r ij d van ver sierde vaartuigen, waaraan niet minder dan 26 vaartuigjes, peurschuitjes, kano's, jollen, whery's en gondels deelna men. De versiering bood een groote ver scheidenheid en een vergelijking tusschen de 26 vaartuigjes onderling was niet moge lijk en zou ook onbillijk geweest zijn. Im mers, er was met kleine middelen gewerkt, doch er waren ook vaartuigen bij, die rijk en kostbaar waren opgetuigd. De veelkleu rige dahlia's en asters hadden daarbij goede diensten- bewijzen. Sommige vaartuigjes muntten tevens uit door rijkheid van vin ding en door artistieke uitvoering. Het publiek had ruimschoots de gelegen heid om de door onze grachten varende scheepjes le zien en te bewonderen, al vormde zich overal langs den waterkant en op de aan den wal gemeerde schuiten een dichte haag van menschen. Muziek op het water -en aan den wal werkten mede om dit programma-nummer tot een der mooiste van den dag le maken. Jammer, dat wij daarbij het Octoberzonnetje moesten mis sen. Wat zouden de keurige scheepjes nog veel mooier zijn uitgekomen. De jury ter beoordeeling der prijswin- ners(sters) had een zeer moeilijke taak. Gelukkig, dat ten slotte allen een mooie herinneringsspeld kon worden uitgereikt. Het resultaat der lange en moeilijke over wegingen der jury leidde lot den volgenden uilslag: Schoonheidspr ij z e n: le prijs: een met dahlia's versierde wherry van Hans Ouwerkerk en Tine van der Mey 2e prijs de met in paarse lint gehouden asters ver sierde wherry „Ignota", van de dames A. E. van der Heyde, M. ter Spill en A. Bosman 3e prijs de versierde jol van mej. Cor Ko ning 4e prijs gondel van den heer J. do Heer 5e prijs roeiboot van den heer Roel de Wilde. Geestige ver 8 i e r i ng: le priis: de kano van Edliw en 'Namler; 2de prijs: de kano van J. Somers. Dok werden nog bekroond „De Zeehond", van J. Goedbloed, E. Jacobi en A. Pape, en „De Haai" van G. ten Kate, terwijl ook de beide „Zwanen" prijzen te beurt vielen. De prijzen bestonden uit waardevolle kunst- voonverpen, welwillend daarvoor aangebe den. De uilslag voor de peurschuitjes was le prijs 17.50, Dirk Tegelaar 2e prijs f5, Isaac Stouten, en 3e prijs f2 50, Roelof Ab- bink. Wij mogen-echter voor dit mooie nummer, dat een der grootste aantrekkelijkheden van den voormiddag is geweest, niet de oude be kende nummers vergelen. En dan moeten wij in de eerste plaats noe men de bespeling van het c a r ij Ion door den heer R. H. Th van Leeuwen, dat wij niet gaarne zouden missen, benevens liet sprin gen van -de fontein op dc Vischmarkt, waaraan een goed Lei denaar op" dezen dag toch ook. nog altijd zijn aandacht schenkt. Inlusschen was het'droog weer geworden, al bleef de lucht dreigen. Langs de stralen bewogen zich hoe lan ger hoe meer menschen, de café's en uit spanningen zaten weldra vol cn op het Schuttersveld was het ook druk. De regen had dc liefhebbers niet weerhouden om eens een kijkje le nemen, op het terrein dat met zijn meer dan 200 vermakelijkheden en ver- vejschingslcnten vooral des avonds het groole aanlrekkmgspunt is voor stadgenpolen en vreemdelingen, die nog van ouderwelsch ker misvermaak houden. Ook het meer ernstig gedeelte van dezen herdenkingsdag is wéder goed tot zijn-recht gekomen. Daarvoor hebben' eenige kerkge nootschappen gezorgd, die door godsdienst oefeningen wijding aan den feestdag gaven. De godsdienstoefening, wélke in de Pieters kerk vanwege de Ned.-Herv. Gem. werd ge houden, was niet zoo heel druk bezocht, waarschijnlijk ook door het minder aange name weer in de morgenuren. Voorganger was dr. Locher. Deze bepaalde zijn gehoor, naar aanleiding van Psalm 9:1, bij hot' historische feit van Leidens Ontzet. De groole beleckenis niet alleen van de staatkundige, maar bovenal van de geestelijke vrijheden, welke hel Nederlandsehe volk ten deel vielen cn waarvan wit, hun nazaten, nog de rijpe vruchten.mogen plukken. Onder de aanwezi gen was ook onze burgemeester aanwezig. Na afloop wérden door de aanwezigen slaande gezongen twee coupletten van het' „Wilhelmus". En zoo komen wij tot hel glanspunt van den dag Het Openluchtspel en den Optocht. De Commissie met dit gedeelte belast, was met.deelnemers reeds den geheelen voormid dag in stille actie in de Kweekschool voor Zeevaart, waar de door de firma A. Sérné en Zn., te Amsterdam, geleverde kostuums, voor ieder afgepast, aanwezig waren, terwijl de kappers Kouwenberg en Gebrs. Van der Pijl voor een pasende grimage zorgden. Men weet, dat de historisch getrouwe ver-- looning, ontworpen door den historicus onzen oud-stadgenoot dr. W. F. van Wijk, een voor stelling geeft van den intocht van Willem I binnen Brussel op 23 September 1577. Welnu, te twaalf uur 's middags vertrok de Prins met zijn Gevolg, benevens de afge vaardigden der Statcn-Generaal, die den Prins tegemoet waren gegaan, van de Kweekschool in drie staatsie-vaartuigen. De flotille werd begeleid door een groep officieren en jonge edelen te paard uil het gevolg van den Prins, terwijl even later de burgerij van Brussel in optocht met muziek korpsen en wagens mede van de Kweek school naar het feestterrein vertrok. Inmiddels was hel weer heel goed gewor den en kwam de z^n een enkele maal door het wolkenfloers kijken en vervroolijkle het feestterrein op het Raamland, waar reeds honderden belangstellenden hadden plaats genomen. Het terrein stelde voor de open ruimte voor de Vilvoordcrpoorl te Brussel, die op den achtergrond van het terrein was aangebracht. Te circa kwart over één, verscheen de flotille voor dc poort, stapte de Prins aan wal-en werd hij met saluutschoten en zang nummers begroet. Bij deze begroeting zijn aanwezig eenige leden van de magistraal, de hertog van Aer- schot, aan het hoofd van een deputatie Bra- banlsche edelen, dc hoofdleider der vijf groote Gilden der slad, waartoe alle nering doenden en fabrikanten behooren, benevens Johan Baptiste Houwaert, aan het hoofd van de besturen, werkende leden der drie voornaamste rederijkerskamers. Daarachter stroomt het volk der hoofd stad de poort uil, verlangend om den zeer populairen Prins, na een afwezigheid van tien lange jaren weer in zijn midden te zien. Na keurige ruiterspelen door de officieren uit het gevolg van den Prins treedt Hou waert naar voren en spreekt in dichtmaat, zooals dit een hoofdman der rederijkers be taamt, den Prins het welkom toe; een rei dans, die zeer de aandacht trekt, heeft plaats, voorstellende de 17 gewesten van Nederland, afgewisseld door het zeer kunst waardige vendelzwaaien, terwijl een en an der wordt afgewisseld door het optreden van potsenmakers, zooals dat in die tijden placht te geschieden. Als de ruiterspelen nog eens zijn her haald, heeft het oprijden der drie praal wagens der rederijkers plaats en stelt zich' de 9toet op voor den optocht. iVooraf werden aan verschillenden der hoofdmannen, die zich bij dit schitterend openluchtspel verdienstelijk hadden ge maakt, kransen aangeboden, o.a. ook aan dr. Van Wijk, die deze vertooning, aan de han^ van historische gegevens ontwierp, Hft publiek op zeer voL daan over hetgeen vertoond was en toonde dit door herhaald applaus. Wij conslaleeren gaarne, dat de hulde wel verdiend was. Deze vertooning deed on3 denken aan do maskerade der studenten. Dat wij hier le doen hadden .met werk, dat „af" was,-kwam vooral uit hij den op tocht, die vervolgens door de voornaamste straten (rok, voorafgegaan door de eere- wachl met het vaandel der 3-Octobcr-Ver- eeniging, te paard, waarvan wij alleen den drager van hel vaandel, den heer Ch. van Spall, noemen. Daarop volgden herauten le paard, dra gende de nationale en de Leidsche vlag, het bestuur der 3-October-Vereen iging in rijtui gen, waarin ook. de eerc-voorziller jhr. De Gijselaar, besloten door een muziekkorps te paard. En dan kwam de eigenlijke stoet, bestaan de uil zeven groepen, waartussehen ver schillende muziekkorpsen de vijf gilden, van Brussel de drie praalwagens, voorge steld door de dames-gymnastiekvereenigihg „Brunhilde"; de magistraat van de stad Brussel de afgevaardigden van de Slalen- Gcneraal de Trins en zijn Gevolg, een groote en mooie groep de Brabantsche Ede len, met hun dames.en dc Brusselsche rede rijkers, waarachter volgden een drietal ka rakteristieke praalwagens, voorgesteld door de tooneelvereeniging „Nul en Vermaak", de tooneelvereeniging „Vondel" en een gym- nasückverceniging, terwijl eindelijk de sloet wérd besloten door de burgers en burgeres sen van Antwerpen met vier wagens, ge volgd door een piket-Gens d'Armes. Overal langs den weg stond een dichte haag van menschenen vanuit de woningen werd de voorbijgaande stoel steeds luide toe- gejuicht. Doch daarbij bleef liet niet. Hier en daar werden ververschingen aangeboden*. Waardeering kwam den sloet zeker toe. Hebben wij reeds onzen lof uitgesproken voor den optocht ah historisch gegeven, en de frissche aankleeding, do wijze, waarop werd gemarcheerd cn de flinke houding, op don langen tocht daarbij aangenomen, ver dienen ook aller vyaardéering. Deze optocht mogen wij als een der beste beschouwen, welke ooit door Leiden'? stralen is getrok ken. En dal wil wal zeggen voor een slad als de onze. .Het publiek heelt zich eveneens uitne mend gedragen, waartoe de uitstekende po- lilie-maatregclen, vooraf genomen, en de correcte wijze' van optreden onzer politie mannen, van hoog1 tot laag, -zeker het hunne I hebben bijgedragen. Hierop volgde een korte rustpöoze, door i de meeste 'feestvierenden benut voor ver- I sterking van de inwendigen mensch, waarbij de traditioneele hutspot mei klapstuk wel het voornaamste menu zal hebben uitge maakt. En toen volgden de Avondfeesten. Voor de ouderen en voor hen, die de voorkeur geven aan een rustig zitje boven liet druk kcrmisgewoel, was in de Slads- zaal een vroolijke avond bereid. De groote zaal was, zoowel op de gaanderij als bene den, geheel bezet en de aanwezigen zullen zich den gang er heen niet hebben beklaagd Het programma, onder leiding van den lieer L. W. Nijland, een afdeeling van het Ihcalerburcau Pisuisse, was afwisselend vroolijk, en niet flauw. Ook in dat opzicht zijn wij zeer vooruitgegaan, vergeleken bij vroegere jaren. Hel orkest was heel goed en de arlisten van dat gezelschap mogen er zijn De programma-leider kan het heel aardig en geestig zeggon en met tal van moppen de aanwezigen aangenaam bezig houden, als de ar.listen zich voor een of meer num mers voorbereiden. Men zal van ons niet vergen, dat wij bier liet. geheel e programma oververtellen. Wij moeten locli even noe men onzen' jeugdigen stadgenoot Galjaard, die zich een ware virtuoos loonde op zijn mooi accordeon en over de verbluffende ex perimenten van den salon-goochelaar La- relte onze bewondering uitspreken. Het Nederlandsch dubbel mannenkwar- tet, onder directie van den heer Ilillen-zong ten slotte „Op Leidens Wallen", waarvan wij niet weten wat wij het meest moeten roemen het mooie decor, de prachtige kos tuums of de uitnemende zang. Laten wij het voor alle drie doen. Wij vertolken daar mede ongetwijfeld het gevoelen van hel zeer dankbaar publiek. Even voor tienen liep de Vroolijke Avond ten einde, om den bezoekers nog de gele genheid te geven een bezoek le brengen aan het Schuttersveld, waar het, zoowel als in de straten, den geheelen avond druk was. Wie het eerst een beetje schuchter betrad en de meest drassige plaatsen vermeed, legde al spoedig die schuchterheid af. Er was toeh geen verhelpen aanl De schoenen waren toch eenmaal vuil. Maar dat had men dan ook wel voor de pret over. Er werd op den vermaarden hosvlonder gedanst, dat het een lieve lust was. Het Stedelijk Mu ziekkorps, onder leiding van den heer Geyp was op dreef, viert hier weer zooals altijd zijn hoogste triumfen, behoudt er zijn po pulariteit door. Het góed humeur van de feestvierenden werd niet verstoord en den géheelen avond neerschte er een.stemming, zooals het aan het einde van een 8den Öcloberdag geoor loofd Is. Klokke halfelf kwam het mooie slotnui^- het Drogfamraa, waar ónze staa- BINNENLAND. De 3-October-.viering te Leiden. Een monument voor Leidens Ontzet. Tot nader aankondiging zuilen geen stor* tingen voor den postchèqne- en giro-dienst meer worden aangenomen. Met ingang van 1 Januari zullen alle ge huwde ambtenaressen uit 's Rijks dienst ont slagen worden. BUITENLAND. Het kabinet Stresemann in Dnitschland is afgetreden. Aan Stresemann is de vorming van een nienw ministerie opgedragen. Het lijdelijk verzet en het bezette gebied. De Engelsche rijksconferentie. Opening van de economische ziftingen. genoot den heer J. Kat altijd zoo uitnemend voor zorgt. Ook ditmaal was het vuurwerk prima, liet vochtige weer had er weinig kwaad aan gedaan, dank zij de goede zorg van den uitnemenden vuurwerkmaker. Een halfuur lang was het lawaai niet van de lucht boven het veld. Toen werd het er al sliller en zochten de vele bezoe kers een der talrijke uitgangen op, zoodat het lastig dringen en opstoppingen werden voorkomen. Wij geloovcn, dat de neringdoenden ook wel tevreden zijn. En nu hebben wij ons al weer aan het werk gezet lot de volgende herdenking, dio natuurlijk nog groolscher moet zijn. Ons wakker 3-Oclober-besluur is niets te zwaar. Wij hebben dus goeden moed. Monument voor Leiden's Ontzet. Nog voordat de laalsle feeslviering ter her-, denking van Leiden's'Ontzet haar beslag had verkregen, heeft zich een voorloopige commissie gevormd, die plannen zal over wegen om ter gelegenheid va^ den 350slen herdenking van het ontzet onzer stad, in hel' volgend jaar een monument op le richten. Als plaats voor dit monument denkt men zich bij voorkeur de Borstelbrug ol een an dere plaats in het centrum der slad. De commissie, die zich hiervoor heeft ge consl'itueerd, bestaat uit de heeren prof. dr, P. J. Blok, prof. dr. L. Knappert, mr. dr. J,. C. Overvoorde, W. v. d. Laan, J. F. X. San-, ders, W. F. van Rossum du Chattel, W. J. P. Suringar en dr. W. F. van Wijk. Het voorloopig secretariaat wordt waarge nomen door mr. If. Vos Jr., Doezastraat 13, alhier. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 dezer, opnieuw benoemd tot lid en voor zitter van het college van curatoren del Rijksuniversiteit alhier, jhr. mr. dr. N. C, de Gijselaar. Met ingang van IC October a s. is be. noemd bij het 9de regiment infanterie de ka pitein If. W. J. Dulry van Haeften, van het 4de regiment infanterie. Met ingang van 1 Oclobcr j.l. is op zijn aanvrage eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den kapitein op non- activiteit J. E. Schneiders, van het wapen der .infanterie, en is hij benoemd bij het re. serve-personeel der landmacht bij het 4de reg. infanterie lot reserve-kapitein. Bij Kon. besluit is bevorderd in da, orde van Oranje-Nassau tot officier kapitein, ter-zee C. L. van Buuren en is hem de be voegdheid verleend het onderschei dingstee- keil le dragen met de zwaarden. Aan den heer B. Windemullcr, alhier, is op diens verzoek eervol ontslag verleend als ijker, chef van dienst. Voor den duur van een jaar zijn, te re- kenen van 17 Sept. 1923, aangewezen als deskundigen bij het afnemen van het arts-, examen aan dc Rijksuniversiteit alhier dr, J. Bruining, E. J. van Ilouweninge Grafl- dijk, arts dr. E. Carp, E. Marx, arte dr. II, P. A. Smit en dr. J. Munk, allen alhier. Wij konden Dinsdagavond nog mede-s deelen, wie na de opening van het anato misch laboratorium na de opening door den Minister het woord voerden. Wij laten nu in het kort volgen wat er door de verschil, lende sprekers werd gezegd. Eerst sprak onze burgemeester, jhr. mr,- dr. N. C. de Gijselaar, als presidenl-curatot! van de Leidsche Universiteit. Hij dankt den! Minister, dat deze bereid werd bevonden d«j inrichting te openen en het verheugde hen»

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1