R.H.W. Limonades RHEUMATIEK No. 19500. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 2 October. Derde Blad. Anno 1923. VIT DE PERS. BINNENLAND. Begrafenis Onderneming KEEREWEER GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden. VaLw.1Wiyühe' k J' KUNST EN LETTEREN. WEDER EEN WONDERE GENEZING Na 2G jarig* Lijden Probeer mijn behande ling gratis. RECHTZAKEN. Het rapport der Berninigings-commissie. I „De Residentiebode"- (R:-K.j. pchrijft Terwijl de millioenennota ons volk in op* schudding brengt door de geweldige tekor-. ten, welke er in onze staatshuishouding zijn pnlstaan, nu salarisvermindering in ernstige ïnate dreigt, nu het geheels volk nieuwe zware lasten zullen worden opgelegd door ;een belasting op koffie, thee, tabak, rijwie len enz., verschijnt een nieuw rapport van de Bezuinigings-commissie, waarvan de slotsom luidtdat bij de departementen van algemeen bestuur nog steeds niet de over tuiging bestaat van een onafwijsbare nood-, zakelijkheid van bezuiniging. Dat omslachtige en dure bureaucratische gewoonten maar gehandhaafd blijven en het reeds veel te groote aantal personeel maar steeds opnieuw wordt uitgebreid. Met andere woorden, dat, terwijl er meer dan honderd millioen te kort zijn, nog maar steeds met het geld wordt gesmeten en er klaarblijkelijk in hooger regionen een amb tenaren-camarilla lieerscht, die al de advie zen van de Bezuinigings-commissie aan haar laars lapt, zelfs de commissie als quantité négligeable behandelt. Meer dan eens lezen we dan ook in het rapport, dat de brieven der Bezuinigings commissie onbeantwoord blijven, dat do commissie geheel onkundig wordt gelaten hoe de betrokken autoriteiten over haar be zuinigingsadviezen denken. Na een exposé van het rapport besluit het blad Begrijpelijk is het wel, dat de commissie eindigt met de opmerking, dat er nog niets yeranderd is na haar geruchtmakende klach ten in de vorige rapporten. Zij moet dan ook ditmaal weer tot dezelfde conclusie komen. Maar hoelang zal ons volk en onze volks vertegenwoordiging dergelijke ergerlijke toe standen nog dulden De Minister van Onderwijs, dr. De Vis ser, zal hedenavond te Amsterdam deelne men aan het diner, dat het Algemeen Ne- derlandsch Verbond aan dr. Viljoen aanbiedt De Minister zal 8 October te Alkmaar de feesten bijwonen ter gelegenheid van den 850-jarigen gedenkdag van het ontzet van Alkmaar. De vereenigingsraad van de Centrale van hoogere rijksambtenaren heeft aan de Koningin een telegram gezonden om te pro testeeren tegen het plan om met 1 Januari a.s. de salarissen der Rijksambtenaren met 10 pCt. te verminderen. Het orgaan van de Vereeniging van Officieren van de Nederlandsche Landmacht deelt mede, dat een der leden van de ver eeniging, die krachtens art. 70 sub 3 op non activiteit werd gesteld, den Staat der Ne derlanden in rechten heeft aangesproken en daarbij aan de rechtbank verzocht lo. te verklaren, dat het op non-activiteit stellen onrechtmatig was 2o. te bepalen, dat aan hem zijn volle salaris worde uitge keerd en niet zijn non-activiteitssalaris 8o. den Staat te veroordeelen in de kosten van het geding. Naar wij vernemen, hebben ruim 20 ambtenaren op het Post- en Telegraafkan toor te Amsterdam een voorloopige aanzeg ging ontvangen, dat zij om bezuinigingsre denen binnenkort hun ontslag te wachten hebben. De aankondiging van het ontslag zal pas definitief zijn, als een nadere aan kondiging is gedaan. („Tel.") RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 10 TELEF. 801 7797 De film „La G a r 5 o n a e" is door den burgemeester van 's-Gravenhage, in gezelschap van den procureur-generaal bij het gerechtshof en den hoofdcommissaris van politie gekeurd. Deze autoriteiten con stateerden dat voor een verbod tot ver- toovning van deze film geen grond be staat, omdat zij waarschijnlijk een andere is dan die, welke in het buitenland wordt vertoond en aanstoot gaf. Nadat ook nog do gemeentelijke keuringscommissie de film had gekeurd, werd zij ter opvoering in Den Haag voor personen boven 18 jaar toegelaten. Men meldt ons uit Rotter dam: De scheepvaarfcvereeniging ,,Zuid" heeft aan de hoofdbesturen van den Centr. Bond van Transportarbeiders, de R.-K. Bond van Transportarbeiders en den Bond van Chr. Haven- en Transportarbeiders een bericht doen toekomen, dat de huidige col lectieve arbeidsovereenkomst wordt opge legd. j)e organisaties zullen een bespreking aangaan over de nieuwe arbeidsvoorwaar den in het havenbedrijf op 3 October a.s. Ve oude loonen en arbeidsvoorwaarden blij den gehandhaafd tot l Nov. a.s. Teuhui zevanj. S.teSeeuwijk is M;geheime jeneverstokerij in het klein ontdekt. De commiezen uit Gouda hebben fcr 'een hoeveelheid alcohol en mout in be slag genomen, benevens de toestellen, svaarmede de jenever gestookt werd. Toen Maandagmorgen de 'schoonmaakster van de Cinema Royal, aan den Nieuwendijk, te Amsterdam, op het kantoor van deze bioscoop kwam, hoorde zij gerucht in de kast, waarin de brandkast gewoonlijk staat. Ook zag zij, dat de brandkast in Het vertrek stond, en dat de achterwand daarvan opengescheurd was. Zij haalde den directeur er bij, die de op slot zijnde kast opende. Men vond daarin den nachtwaker, wien een stofjas om het hoofd en het lichaam gebonden was, zoodat hij zich zoo goed als niet kon verroeren. De man was in hevig overspan nen toestand; met groote imoeite slaagde men er in, het volgende verhaal van zijn wedervaren uit hem te krijgen. Naar schatting omstreeks halftwee was hij, terwijl hij op een ronde in de bios coop-zaal was, door eenige mannen van ach teren aangevallen, die hem een stofjas om het hoofd sloegen en hem verder bon den. De overval was zoo spoedig in zijn work gegaan, dat hij geen gelegenheid heeft gehad, zijn revolver te trekken, die hii altijd bij zich droeg. Ook is het hem niet mogelijk geweest, zijn aanvallers waar te nemen, zoodat hij geen persoonsbeschrij ving kan geven. Ook heeft hij niet om hulp kunnen roepen. Do mannen hebben hem naar de kast gedragen, deze geopend, de brandkast er uit gesleept, en hem zelf in de kast geslo ten. Daarna heeft de nachtwacht gehoord, dat zij de brandkast openbraken. Daaruit is een bedrag van f 5000 vermist, Ide re cette van twee dagen. Vermoedelijk hebben de misdadigers zich na de voorstelling van den vorigen avond laten insluiten. Inden nacht vanZaterdag cp Zondag ontmoetten twee agenten bij Vel- sen een man op een fiets zonder licht. Zij waarschuwden hem, waarop de man de fiets neergooide en aan den haal ging. De agen ten achtervolgden hem en losten vier scho ten, die echter het doel misten. In de klei ne straatjes van Velsen raakten zij den man kwijt, maar even later zag een der agenten een man, die aan het hoofd gewond was door een val. Hij werd aangehouden en opgesloten. Zondagmorgen kwam uit, dat cr te Velseroord bij den heer Van R. een inbraak was gepleegd. Tasschen met kwitanties van de waterleiding, een gou den horloge en geld waren ontvreemd, be nevens een fiets, die later herkend werd als te zijn de door den aangehoudene weg gegooide. Deze ontkent echter de inbraak gepleegd te hebben. Het gestolene werd later op verschillende plaatsen terugge- voDden. De aangehouden persoon weiger de. zijn naam en woonplaats op te geven; 'hij spreekt met Gnoningsch dialect. Zaandijk stond gisteren op stelten I 'a Ochtends had namelijk de eerste executoriale verkoop plaats in verband met de weigering van een aantal industrieelen daar ter plaatse om him zakelijke bedrijfs belasting te betalen. De eerste verkoop be trof de Zaanlandscbe Cacao-fabriek, die f 1400 belastingschuld heeft. Er was heel wat belangstelling van plaatsgenoot en, toen de afslager, op de stoep, in de geopende deur van de fabriek zijn taak fcegoD. De stemming van het publiek bleef vroolijk. Er werd niet serieus geboden. En zoo moest het meerendeel van de te koop aangeboden artikelen het begon met amandel-reepea, en daarna volgden flikken worden opge houden. Na een kwartier koos de betrokken fabrikant eieren voor zijn geld, althans hij betaalde binnenshuis de verschuldigde be lastingpenningen. Het gebeele verzet was blijkbaar bedoeld als demonstratie. Dat bleek ook uit de opschriften, die het fa brieksgebouw sierden. Men las daarop: Ons gemeentebestuur doet de industrie verdwij nen en bevordert de werkloosheid; in Zaan dijk betaalt men ruim f 50 belasting per inwoner'van zuigeling tot grijsaard; drie duizend inwoners betalen circa f 155.000 be lasting. Is dit niet genoeg 1 Protesteer te gen deze zakelijke belasting; recht is hier een ijdel woord, enDe aangeslagenen in. de zakelijke belasting hebben geen enkel werklooze ten laste van de gemeente. Bij de tweede executoriale verkooping, die gistermiddag plaats had de heer S. Bakker, grafische kunstinrichting was thans aan de beurt werd van de zijde der in dustrieelen een eenigszins andere tactiek gevolgd. De artikelen, welke onder den hamer kwamen, werden nu zooveel mogelijk op gejaagd, om zoo spoedig mogelijk aan het verschuldigde bedrag te komen. Een oude stoel werd verkocht of liever teruggekocht voor 85 gulden, een tweede voor f 90 en een derde, die blijkens het uiterlijk kon bogen op den langsten levens duur, voor f 110. Er was veel publiek, maar geen koopers. De bieders bevonden zich uitsluitend on der de weigerachtige industrieelen. Soms werd er uit het publiek geboden, maar dat was steeds voor de grap. En als dan zoo'n grappenmaker de hoogste bieder was, bleek deze niet te vinden en werd het artikel onder groote hilariteit opnieuw ge veild. De afslager, de heer S. Beek, ge meentebode van Wormer, die het werk ver richtte in opdracht van den gemeente-deur waarder Zijlstra van Zaandijk, lachte maar wat om die grappen, zonder zich boos te maken, zegt de „N.R.C." Zelfs scheen hij van een grapje niet afkeerig, als hij bij den verkoop van een doodgewonen kantoorstoel met een effen gezicht vroeg of er dan nie mand meer bood dan 110 gulden. Bleek dat niet het geval, dan klonk het typisch „op", een verkorting van „opgehouden", wat in dat geval beteekende „teruggekocht door den eigenaar". Toen voor ongeveer 900 gulden was ver kocht men was begonnen met motoren van en 1 P.K. werd de veiling gestaakt met de mededeeling, dat den ypl- genden dag 'de zaak elders zou Worden yoortgezet. Voor heden staan op het programma 0« Vis en Zoon èn de N.V. Cacaofabriek „De Zaan". Door kwaadwilligheid is in den nacht van Zaterdag op Zondag brand gesticht in een hooiberg van den landbouw wer Van Arkesteijn, te Schipluiden. Een gedeelte van het hooi ging verloren. In denzelfden nacht is ook getracht brand te stichten in den hooiberg van den landbou wer Van Geest aldaar. Gistermorgen is brand uit- gebroken in de bovenverdieping van de drukkerij, behoorende bij de fabrieken der Deventer Katoenmaatschap pij, voorheen Ankersmit en Co. De brand is vermoede lijk door broeiing van een groote partij katoenstof ontstaan. De geheel© bovenver dieping werd een prooi der vlammen. De lagere verdiepingen, waar machines staan, bleven gespaard maar kregen veel water schade. Ook' de drogerij is nagenoeg ge heel uitgebrand. De brandweer was met veel materiaal verschenen maar kon be- tiekkelijk weinig uitrichten. Verzekering dekt. do schade. Aan de arp pendagefabri e k van de naaml. vennootschap G. Dikkers Co., te Hengelo, zijn Maandag veertig ar beiders wegens slapte in het bedrijf ont slagen. Uit de textielindustrie. De besturen der Twentsche fabrikanten- vereen igingen hebben aan de besturen der textielarbeidersvereenigingen medegedeeld, dat met ingang van November de loonen met tien procent zullen worden verlaagd, nu de arbeiders geweigerd hebben langer dan 48 uren te werken, tenzij zij alsnog op dit besluit terug komen. De bezuinigingsmaatregelen, die de tex- lielarbeidersbond „De Eendracht" moet toe passen inzake zijn werkloozenkas, komen hierop neer, dat in het loopende tweede halfjaar in plaats van gedurende 36 dagen, slechts voor 12 dagen uitkeering zal wor den gegeven. Te Aalten miste men bij een bruiloft, in de sociëteit gehouden, na afloop 12 zilvefen lepels. B ij een landbouwer te Anna- Jacoba-polder, onder St.-Philipsland, eterven een groot aantal eenden aan een onbekende ziekte. Onderofficier: „Korporaal Boon, kom voor het gelid." Stem uit het gelid: „De korporaal ligt in het hospitaal, sergeant." „Dan de man, die naast hem staat." RECLAME. Overal verkrijgbaar* 9230 LET OP HANDELSMERK R.H.W. ALPHEN. De veilingsvereeniging .Al phen a. d. Rijn en Omstreken" heeft de ex ploitatie weder op zich genomen en heeft met ingang van heden benoemd de heer R. Kroon uit Katwijk a. Zee als directeur. De prijs der volle zoele melk neemt een rijzende houding aan. Nu wederom is hij ver hoogd en gebracht op 14 ets. per liter. ZWAMMERDAM. Tengevolge van een oude veete ontstond Zondagnacht twist in de Dammebuurt alhier, tusschen enkele perso nen uit deze gemeente en uit Alphen, waar bij zekere A. P. uit Alphen, zoodanig met een snoeimes in het aangezicht werd bewerkt, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Ook op den Overtocht was het den geheelen Zondagavond vrij rumoerig en werd er geklopt tusschen bovenbedoelde personen en enkele Bodegravers. Door de politie is proces-verbaal van een en ander opgemaakt. Nu de jubileumfeesten alhier achter den rug zijn en de diverse rekeningen zijn inge diend, blijkt het, dat de uitgaven ruim f 200 hooger zijn dan geraamd was, zoodat het feest-comilé voor een belangrijk lekort slaat. Aangezien men niet nogmaals van de ingeze tenen een bijdrage kan vragen en oek-de ge- ir.eenle reeds een zeer ruime subsidie schonk hoopt het comité bovenstaand tekort te dek ken, door het geven van een kinder-cantate in do Ned.-Herv. Kerk, waarbij ook de mede werking der beide zangvereenigingen zal worden gevraagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. O. Ritsema, thans onderwijzer te Nijmegen, is benoemd tot onderwijzer aan de Philips- school te Eindhoven. ONDERTROUWDD. Hakkenberg, jm. 28 j. en M. E. v. Tongeren, jd. 23 j. J. C. O. Haas, jm. 24 j. en L. J. H. Josson, jd. 24 j. J. Schuurman, jm. 20 j. en A. C. Bentz, jd. 20 j. P. H. O. Verlaan, jm. 24 j. en P. Muilwijk, jd. 20 j. P. v. d. Zwart, jm. 25 j. en L. A. Franken, jd. 25 j. J. A. C. v. Baal, jm. 30 j. en J. A. A. M. [Westen, jd. 26 j. L. Wielders, jm. 28 j. en A. Bekooij, jd. 32 j. J. P. v. Hove, jm. 22 j. en O. Tisaeur, jd. 24 j. J. H. Pulle, jm. 36 j. en P. W. de Jong, jd. 28 j. L. A. Truijersjm. 20 j. en A. Robbers, jd. 18 j. G. Hendriks, jm. 28 j. en F. H. Th. Emans,.jd. 27 j. L. v. Egmond, jm. 19 j. en E. Heijmans, jd. 20 j. B. P. Klootwijk, jm. 18 J. en J. Bate- ftt A» 4L iiumeia Ju* 23, |>s RECLAME. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, Verstopping en slechte spijsvertering Is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen do vloeiing der gal van de lever naar de Ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en Inge wanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0.G5: in apotheken en drogistzaken. 1831 Mnsikalische Kammeispiele. De Musikalische Kammcrspiele, die in 't afgeloopen seizoen zoo'n groot succes in ons land hebben ondervonden, zullen in October en November onder leiding der Internatio nale Concerldirectie Ernst Krauss een tour nee door geheel Nederland maken. RECLAME. DOOR MIJ IN 4 WEKEN GENEZEN Weinig lijders kunnen zeggen grooter slachtoffer der Rheumatiek en Jicht te zijn geweest dan Vrouw LAMBERTUS VAN OVERDAM, Maasdijk B 136, Kerkdriel. Gel derland, was gedurende twintig jaar. De rechterarm tot den elleboog en de spieren aan de rechterzijde van den hals stijf en gezwollen; verder Rheumatiek in knie en lenden; en Ischias in linkerdij en heup. Wat de arme vrouw gedurende al deze jaren moet geleden hebben, is schier niet te beschrij ven. Na 4 weken behandeling met mijn „Duo-Formula" schrijft zij: „Mijn oprechten dank voor uw behande ling. Vooreerst mijn knie, daar voelde ik den derden dag reeds veel beterschap in, den vijfden dag was alle pijn daaruit geweken en zoo geleidelijk beter. Nu, bij het eind der behandeling, is de knie geheel normaal, de arm is geheel beter, alles kan ik er weder mee doen, en mijn hals is ook heelemaal ge slonken. Ik kan nu weder goed loopen, wel een uur ver. Uw „Duo-Formula" behande ling heett krachtig gewerkt, en behoort overal te worden aanbevolen." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. I-Iet geval van Vrouw OVERDAM bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling gene zen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé-laboratorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, .Ticht, Knobbeljicht of eenige andere Urine- ziekte de gelegenheid gegeven heb mijn be handeling gedurende 10 dagen op mijn kos ten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den: „Gratis voorraad", per 121/» ets. brief kaart, waarna de 10 dagen Gratis Behande ling tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 491 Cromwell House, High Holborn, Londen W. C., 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 121/* cent. Brieven 20 cent. (D.V.) 1842 KANTONGERECHT TE HEERLEN. De haververgiltiging in Zuid-Limburg. In de haververgiftiging werd door het kantongerecht te Heerlen uitspraak ge- daan. De heer D., verkoopcr van de ver giftigde haver, werd veroordeeld tot hon derd gulden boete, subs, vijf dagen hech tenis, wegens het niet aan den kooper me- dedeelen, dat de betrokken haver bestand- deelen bevatte, welke niet tot de normale bestanddeelen behoorden. Hij werd vrijge sproken, dat hij haver verkocht had, we tende dat door de verbonden eigenaars der gestorven paarden bij de rechtbank te Maastricht een civiele procedure was aan hangig gemaakt tot betaling der geleden schade wegens het leveren van do vreemde bestanddeelen bevattende haver. Hierbij zal het vonnis van den kantonrechter als bewijsmateriaal gebruikt worden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heelt ver oordeeld: Wegens dronkenschap: P. K„ A. S., P. J. II., G. G. L., ieder tot f 3 of 3 d., W. C. f 0.50 of 1 d„ F. W. J. v. II., Noordwijk-aan-Zee f 2 of 2 d.; M. M., Kat wijk Zee, 3. F. W. F. zwervende f 6 of 6 d. ieder; M. D., Noordwijkerhout f 5 of 6 d. Wegens een gewond dier arbeid doen ver richten: D. V. f 5 of 5 d. Wegens een trek dier onbeheerd laten staan: J. C. B. f 1 of 1 d. Wegens burengerucht: J. J. H., Voor schoten f 3 of 3 d. Wegens ovcrlr. der Ar beidswet: G. P. B. f 0.50 of 1 d., J. A. v. d. R. 2 m. f 1 of 2 m. 1 d., J. G. V. 2 m. f 0.50 of 2 m. 1 d„ H. Th. G. C. f 0.50 of 1 d., A. H. C. v. a. H. wed. C. R. 2 m. f 0.50 of 2 m. I d. Wegens overlr. van de Motor en Rijwielwet: C. N. f 1 of 1 m. tsch. We gens overlr. der Visscherijwet: D. J. S. f 3 of 3 d. Wegens overlr. der Spoorwegwet; W. K. f 8 of 3 d. Wegens overtr. van het regl. ter voorkoming van aanvaring of aan* drijving: H. v. V. f 2 of 2 d., G. H. B. fO.óQ of 1 d. Wegens varen zonder vergunning:! D. J. S. f 5 of 5 d., G. E. Krimpen aan da Lek f I of 1 d., W. O. Katwijk Zee, A. H., zwervende, ieder tot f 5 of 5 d. Wegens te snel varen W. II., C. v. T., Amsterdam, ieder tot f 5 of 5 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel: II. K., Langcraar, A. D. Noordwijkerhout, T. G., Katwijk aan Zee, ieder tot f 2 of 2 d., A. R., Voorburg f 1 of 1 m. tsch. Wegens rijden met een voer tuig zonder licht: II. H., Amsterdam, f 3 of 3 d., P. A. v. G., Voorschoten f 2 of 2 d. Wegens rijden met een motor zonder licht: H. v. B., B. Z., beiden Katwijk-Zee, ieder tot f 5 of 5 d., H. B., Alphen aan den Rijn f 5 of 5 d. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht: J. F. W., A. J. V., A. G. v. W. geb. K.. M. v. L., S. K. v. d. W., D. B., J. v. cl. P., G. v. V., n. M., J. W. B., J. A. N. P.,' W. v. d B., Voorhout. 0. H., aldaar, H. v. d. B. aldaar, D. H., aldaar, A. v. d. B. al daar, Th. L II. Noordwijkerhout, J. Z. al daar, J. H. aldaar, D. v. d. T. aldaar, P. C, R. aldaar, C. J. G. Noordwijk, A. B., Sas- senheim. J. Z. Voorschoten, Th. II. v. W, aldaar, P. A. W. Lisse, J. H. do G. Voor schoten, J. v. D., Katwijk aan den Rijn; W. S. Leiderdorp, ieder lot f 3 of 3 d., P, W. Sassenheim f 5 of 5 d., J. W. B., Voor hout 2 m. f 3 of 2 m. 3 d., J J. C. F. aldaar f 1 of 1 m. tsch., A. v. D. aldaar, A. II. al daar ieder tot f 6 of 5 d., J. J. H„ Leimui- den f 1 of 1 d., II. M. L. F. f 0.50 of 1 m. Isch., D. K. geen slraf toegepast, C. V. f 1 of 1 m. (sch. Wegens overtr. der Pol.-ver ordening der gemeente Leiden: J. v. 't II. Alblasserdam 1 3 of 3 d.,G. E. G. f 0.50 of 1 m. tsch., P. II., M. v. L„ Th. M. F., J. v. O. J. J. G. U., ieder f 1 of 1 d., J. v. d. B., C. W. M. ieder lot f 0.50 of 1 m. tsch., J. L. 3 m. f 2 of 3 m. 1 d. Wegens overtr. der Pol. Verord. der. gem. Ocgslgeest: N. J. V., C. J. v. E., beiden te Oegstgeest ieder tot f 0.50 of 1 m. tsch. Wegens id. van Noord- wijk: A. v. d. W. Noordwijk Zee, J. V. al daar, ieder f 1 of 1 d„ J. L, Noordwijker hout; A. D. aldaar; G. S. Vogelenzang, ieder lot f 1 of 1 d. Wegens id. van Oegst geest: J. J. f 20 of 1 m. tsch. Wegens dron kenschap. N. K. f 1 of 1 d.. A. II., J. W. I. N. S., W. H., G. B., C. A., L. B. te Noord wijk aan Zee .ieder tol f 3 of 3 d J. II. v. L., G. L., Haarlem, II. H., J. P. Oegst geest, B. T. P., Buiteapost, H. V., Oegst geest, H. B.. Den Haag ieder tot f 5 of 5 d., A. W. f 0.50 of 1 d Wegens loopen op verboden grond: J. C.f J. C.; II. A. H. ieder tot 10.50 of 1 dg.; N, P. 10.50 of lnmd. tuchtsch; J. M.A. T. de M. ieder tot f 1 of 1 dg.; G. G. L. f 1 of 2dg. C. S. f3 of 3 dg.: .1. v. S., Noordwijkerhout f3 of lmnd tuchtschool; wegens dieren ver voeren op noodeloos kwellende wijze: G. D. f 2 of 2 dg.; wegens een trekdier onbeheerd laten staan: J. V., Katwijk aan den Rijn f2 of 2 dg.; wegens overtr. der arbeidswet: N. v. B. f 3 of 3 dg.; J. S. f 1 of 1 dg.; J. de B. 2 maal of 2 maal 1 dg.J. M. J. f 1 of 1 dg.; S. B. f2 of 2 dg.; C. W. 0. 2 maal f5 of 2 maal 5 dg.; A. v. M Warmond 5 maal f 3 of 5 maal 3 dg.; A. F. K. aldaar 2 maal f3 of 2 maal 2 dg.; J. K. H. aldaar 3 maal 12 of 3 maal 2 dg.; Ch. Al. C. Al. 20 maal f 1 of 20 maal ldg.Th. R. de V. 3 maal f 3 of 3 maal 8 dg.; H. S 3 maal 12 ol 3 maal 2 dg.; (allen wonende le Warmond J. II. al daar 6 maal 13 of G maal 2 dg.; dezelfde 2 maal f 3 of 2 maal 2 d,J. v. R„ Noordwijk Zee f2 of 2 dg.; dezelfde 12 of 2 dg.; II. II. Katwijk 2 maal f 3 of 2 maal 3 dg.wegens overtr. der visscherijwet: J. C. L. f 10 of 5 dg.; A. v. d. II Groot-Ammers f3 of 3 dg. W. W. zwervend» f5 of 5 dg.; wegens overtr. der Drankwol; N. C. f 15 of 5 dg.; wegens overtr. der Molor en Rijwielwet: A. L., te Sassenheim, f 5 of 1 mnd. tuchtschool; N. A. K. f 5 of 5 dg.wegens overtr. der trek- hondenwet: J. v. d O. f 3 of 3 dg P. C.;: A. v. E. ieder tot f 3 of 3 dg.wegens school verzuim: C. C. S.; M. v. d. V. wed. A. ieder lot f 2 of 2 dg.wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeekunde: S J. 0. P. v. V., Den Ilaag, 2 maal f 15 of 2 maal 5 dg.; wegens overtr. der Spoorwegwet: F. J. L. Amster dam f 1 of 1 dg.; wegens varen zonder ver gunning: W. II. D., 's-Gravenliage; D. B., zwervende, ieder tot 13 of 3 dg.; wegens overlr. van het Molor en Rijwielreglement: C. v. S. f 5 of 2 dg J. v. D Lisse, f 3 of 8 dg.; J. T., Katwijk aan den Rijn f 1 of 1 mnd. tuchtschool; L. v. d. B„ Noordwijk Zee, f 1 of 1 dg wegens rijden met een voertuig zonder licht: A. S. f 3 of 3 dg.; we gens rijden met een rijwiel zonder licht: J. B., Noordwijk: J v. L. aldaar; A J. D. al daar; C. C.H. W. N.; J. v. K.: B. Th. .T. S.j J. K.Th v L., Voorhout; A. T., Rijnsburg; S. M. aldaar; S. M. aldaar; A. Z., Valken burg; P. I. Z., Amslerdam; C. B. aldaar; M. de O., Oegstgeesl; A N. aldaar; G. S., Noord wijkerhout; H F. de K. aldaar; D. II.. Kat wijk aan Zee, W. v. d. 1'. aldaar; J. II. B. aldaar; W. AV. aldaar; S. II., OudcAdeB. v. II., zwervende, ieder tol 1 3 of 3 dg.; AI. v. d. W-, Voorscholen f 1 of 1 mnd. tucht school Af. M. J Noordwijkerhout f 1 of 1 dg. ;P. A. v W., Voorhout; J. P. V. d. P. ieder tot f 1 of 1 dg.; W F. Af. fl of 1 mnd. tuchtschool; P, Af v. L. f 8 of 1 mnd. tuchtschool; P de G., Noordwijk f 1 of 1 m. tuchtschool; wegens overtr. der Pol. Verord. der gem. Leiden: J. A. M. v. H.; C. J. G. V.; I». A. F.; C. v. d AL; P. B, ieder tot fl of 1 mnd. tuchtschool; B. Z 12 of 1 mnd. luchlschool; J. C. v. G, Og3lgeest: P. v. d. W.J. Af. J. J.} L. S. ieder lot f 2 of 2 dg.; J. A. R. 13 of 3 dg.: P IV C. K. f3 of 1 dg.; J. A. A. v. d .E.; J. W.; S. J. A., ieder lot f 1 of 1 dg.wegens overlr. der Pol. Verord- der gom. Noordwijk: A. v. O., Katwijk, f 1 of 1 mnd. luchlschoolE. de B. hv. J. 1'. Noord wijk Zee f 0.50 of 1 dg.wegens id. van Katwijk: C. v D. f 0 50 of 1 dg. wegens dronkenschap: H. P. Z., J. P. Ia L., P. v. D., A. S., C. J. B., C. J. K D. B., C. B. te Gouda, ieder tot f 3 of 3 dg., A. de M. Noordwijk aan Zee; A. v. d. L. aldaar; dezelfde: P. Th. R. aldaar; J. M. Gorinchem; H. K. ieder tot f 5 of 5 dg. j wegens loopen op verboden igrondJ. v. <L B. ,Tzn. Katwijk aan Zee, geon straf toegepast;

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9