HEEBENHOEDEN, B, VAN NOQRT, Haar!,straat h, Janvossenst,, Hoogewoerd 31 Spaarfonds voor Bodemcultuur Mo. 19497. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 September. Derde Blad. Anno 1923. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. A A RECHTZAKEN. Stationsweg 43 - Leiden OmstrêeH yïèt uur gister- naöht hebben een paar inbrekers in de [Amstelstraat te; Amsterdam gepoogd hun plag te elaan. Echter zonder resultaat. De handelaar in goud- en zilverwerken, )3e heer M. Noack, wonende AmsteJstraat 25, hoorde gerucht op do plaats achter lijn [woning. Hij keek naar buiten en zag een man tegen den muur staan. De heer Noack loste drie schoten uit een revolver om den taxan schrik aan te jagen. Mevrouw Noack riep uit het raam de hulp der politie in. Deze was reeds op het geluid der schoten komen toeloopen, De man op de binnen plaats was enkele oogenblikken later reeds gepakt. Het bleek, dat hij langs een touw naar beneden was geklommen. Do arres tant riep iets naar boven, waaruit de po litie afleidde, dat een medeplichtige op het 'dak was. Het onderzoek werd voortgezet en inderdaad werd een tweede man van het dak van perceel 27 gehaald. De beide mannen zijn in bewaring gesteld. Zij ont kennen te hebben willen inbreken, tnaar iwel het op den goudsmidswinkel te hebben gemunt. De 'directie 'der Nederland- Bche Spoorwegen, op bezuiniging bedacht, gaat een proef nemen met benzine-motor- Wagens, op het traject Zwolle—Kampen. Drie van zulke wagens zijn besteld, één i6 er (met aanzienlijke vertraging ten gevol ge der Kuhrbezetting) geleverd, en deze begint morgen zijn dienst. Deskundigen verwachten werkelijk een groote bespa ring. -Gisteren heeft de eerste wagen proef gereden van Utrecht naar Zwolle. Naar „De Te 1." verneemt, si öezer dagen 81 conducteurs van de gemeen tetram in de hoofdstad, en enkele leden van het technisch personeel vervroegde pension- ïieering, met ingang van 25 Oct. a.s. aange zegd. Deze massa-pensionneering is het ge volg van het door de invoering van de 18- Uren-week overcompleet worden van een groot aantal conducteurs-, enz., die in den yacantietijd nog als reserve dienst deden, üoch voor wie nu geen werk meer is. Uit de steenindustrië. In <Je steenindustrie is tusschen de fabrikan ten en de arbeidersorganisaties weer ge schil gerezen over de loonen. Van werk- nemerszijde wordt loonsverhooging voorge steld in verband met do tegenwoordige ar beidsvoorwaarden der steenfabrieksarbei ders; maar de fabrikanten zijn van mee ning, dat de loon en dienen te worden ver jaagd en zulks in verband met de minder gunstige bedrijfsconjunctuur (steeninvoor Aiït België, toenemende betonbouw). Van arbeiderszijde wordt meegedeeld, dat aan de Kon. Vereen. Ta- pijt-fabrieken te Deventer nog 36 arbeiders, Smeden, timmerlieden, stokers en wever9, buiten de uitsluiting vallen. Van de bij „De Eendracht" aangeslotenen zijn 87 ar beiders uitgesloten, bovendien 15 van' de Eed oratie en 10 van de Christelijke orga nisaties. Zaterdag werd door e e n j a - ger op het strand te Workum een bijzon dere vogel geschoten. Het dier was blijk baar in aanraking geweest met de teerolie- velden in de Noordzee. Opgezonden naar Eet Rijksmuseum van Natuurlijke Historie to Leiden ter determineering, werd bericht Ontvangen, dat het een interessante aan winst was. Het was een jong exemplaar van do Vorkstaartmeeuw (Hema sabinei), die tot nog toe slechts tweemaal met ze kerheid in ons land is waargenomen. Het Neder 1. Weekblad voor den Handel in. Kruidenierswaren meldt, dat in de afgeloopen week 4.939.200 eieren naar Engeland zijn verscheept. Zeer dikke heer (in volle tram): „Ze duwen me, ze stooten me, ze trappen me!" Het publiek: „Ja, beste man, niaar je bent ook overal." KOUDEKERK. De heer P. Tijssen alhier ds te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men Wiskunde M. O. ROELOFARENDSVEEN. Het politiedi- ploma met aanteekening is behaald door den Sheer J. Hoogenboom, alhier. Jubileumleesten. Had do regen den geheelcn nacht bijna ïonder ophouden uit den hemel gestroomd, toen de Veensche jeugd zich op dozen eer sten feestdag opstelde om aan den burge meester hulde te brengen, wierp de zon haar warme en welkome stralen over de bonte massa van oranje-rood- wit en blauw uit en hielp alzoo prachtig mede om de goede stemming ,,er in" te breDgen. Voorafgegaan door het- muziekgezelschap „Liefde voor [Harmonie" trok de stoet te tien uren van de scholen naar het Raadhuis, alwaar de Voorzitter van de Julianavereeniging, de heer G. V. Vergeer den burgemeester toe sprak. Spreker memoreerde de vele malen, 'dat hij als voorzitter van de Julianaver eeniging den burgemeester had toegespro ken als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin op Hare verjaardagen. Thans [echter viert Nederland, dus ook Roelof- arendsveen feest ter herdenking van het 25-jarig Regeeringsjubileum van H. M. En als we dan de zoo zegenrijke regeering eens Voor onze oogen laten passeeren, dan is $r zeer zeker alle reden om feest te vieren. 'Spreker biedt onmiddellijk bij de opening Van dit feest allereerst aan de hulde der kinderen. Want wanneer we, zoo zegt spre ke:^ de jeugd hebben gewonnen voor Oran RECLAME. GOED KN NIET I>TJTJÏi. EENIG ADRES: 1723 ZIE DE PRIJZEN EN SORTEERING IN ONZE ETALAGES. je, 'dan hebben we alles gewonnen. De bur gemeester, dio hierna het woord verkrijgt, zegt, zeer getroffen te zijn door de hem als vertegenwoordiger van H. M. gebrachte hulde. Spreker zegt dat het op deze plaats niet gaat alle weldaden, die wij onder de regeering van H. M. hebben genoten en die wij, dank zij Gods zegen aan Haar wijs beleid te danken hebben, op te noe men. Spreker noemt alleen het feit dat wij buiten den wereldoorlog zijn gebleven. Spreker wenscht do kinderen nog heel veel genoegen toe en besluit met een: lang leve Koningin Wilhelmina.- De afdëeling van het Sted. Muziekkorps uit Leiden heft dan het Wilhelmus aan, waarna de kinderen ecnige liederen zingen. De stoet stelt zich dan weer in beweging naar de scholen, al waar de kinderen ruim worden getracteerd en een mooie herinneringsbeker ontvangen. De zeilwedstrijden konden voor wat betreft de baggerpramen niet doorgaan wegens den sterken wind. Daarom werd besloten den geheelen wedstrijd af te lasten en të bepalon op Zondag 6 October a.s. In den namiddag hadden op verschillende plaat sen cle kinderspelen plaats; welke voor de kinderen een prettig verloop hadden. Des avonds om acht uur werden de versierde wagens 'en fietsen bij de pastorie opge steld en daarna door de jury gekeurd. En kele wagens, o.a. 'eene met broeikassen, trokken zeer de aandacht. In optocht ging de stoet hierna naar den Zuidhoek en ver volgens naar den Noordhoek, waar de stoet werd ontbonden. Intusschen waren de verschillende illu minaties ontstoken en begon de jury haar moeilijke taak. Enkele gevels trokken al dadelijk de aandacht o.a. die van de heeren van Domburgh en Vesseur, de Jong en het Raadhuis. Deze drie gevels behaalden dan ook het hoogste aantal punten. De uitslag luidde: Electirische versiering: Veilingsge- bouw 32 punten, Raadhuis 37 punten, P de Jong 36 punten, v. Domburgh en Ves seur 37 punten, G. v. d. Meer 33 punten, Bartels 35 punten, J. J. v. d. Meer 82Yq punt, Grandadam 30 punten, S. van Ruiten 30 punten, en E. Koek 28 punten. Vetpotverlichting: Burgemeester 29 pun ten, v. d. Meer 29 punten, E. Klein 25 pun ten, Pastoor 27 punten. De uitslagen van de gevel- en tuin versiering luiden als volgt: Burgemeester 24 punten, P. de Jong 25 punten, Bartels 24 punten, P. Loos 25 pun ten, O. Hoogenboom 22 punten, E. Klein. 20 pimten, Gebr. Loos 21 punten, Wed. H. van Ruiten, 21 punten. De Harmonie gaf nog een concert in den tuin van café Wagenaar, terwijl de afdeeling van het Sted. Muz. korps het dorp rond trok en de verschillonde café's een bezoek bracht. W ADD IN G S VEEN. - Burg. Stand. Geboren: Gerrit, Z. v. 'P. Rupke en A. J. van Gelooven. Maria, D. v. A. H. Bresser en D. M. van den Baard. Anna Petronella, D. v. A. J. van Rhijn en M. Olsthoorn. Elizabeth, D. v. A. van den Berg en J. I. A. Ammerlaan. Pieter, Z. v. P. van Sprang en M. Sekeris. Dirk Gijabertus, Z. v. W. Koster en P. M. Spee. De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen N. U., ter zake diefstal van oenden. De burgemeester dezer gemeente, die gedurende oen geruimen tijd in eon Zie kenhuis te Leiden werd verpleegd en al daar een operatie onderging, heeft dat ziekenhuis verlaten en zal zijn ambtsbezig heden weer hervatten. De Ned.-Herv. Gem. alhier heeft be roepen ds. P. Zandt, van Delft. De Minister van Arbeid, Handel én Nijverheid heeft aan deze gemeente f 411.22 toegekend, als bijdrage in de kosten van de Huurcommissie over 1922. De volle zoetemelk is weer met 1 cent verhoogd, en alzoo gebracht op 13 cent per liter. ZWAMMERDAM. Kerk. bericht. Remonstrantsch Geref. Gem.: Zondagmor gen, le hal fel f, ds. Rappold, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al ot niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven, Trij van schoolt Geachte Redactie, Heden, Donderdag, beleven wij Weer dê elk jaar terugkomende dwaasheid van het; „Vandaag vrij van school, vergadering voor de meesters!". Of mag dat geen dwaasheid genoemd worden, als de kinderen eerst een lange vacantie genoten van vier tot zelfs zeven weken, en kort daarop maar weer een dag naar huis worden gestuurd, omdat de meesters een vergadering moeten bijwo nen! Verbeeld U, werkgevers, dat Uw per soneel, na een paar dagen vrij, op een goé den dag bij U komt met het verzoek, om alweer een vrijen dag, liefst ipet behoud yan loon, om een vergadering bij te. wonen! De geschiedenis heeft evenwel eén nog veel bedenkelijker kant, als men vreet, dat de leerprograms meer dan overladen zbn. en het een gejacht en gejaag in de meeste klassen is, om toch dat program maar af gewerkt le krijgen. Hieruit volgf, dat de kinderen overbelast worden met huiswerk, en veel meer dan acht uren moeten wer ken, om bij te blijven, zeer tot nadeel van hun gezondheid. Wat zeg ik. De kinderen hebben niet eens tijd om ziek te zijn I kloe ten zij al eens een paar dagen het bijltje er bij neerleggen, dan zitten de stakkerds al in angst, dat zij achter zullen raken, want nietwaar, middelmatige leerlingen be- hooren tot den regel, bolleboozen tot de uit zondering. Steller van dit artikel is leek op' onder wijsgebied; maar meent toch te mogen con- cludeeren, dat do overbelasting schuilt in de veel le lange en telkens weer komende vacanlies. Straks krijgen we weer de na- jaarsvacanties, dan gaat het vriezen en moet men vrij geven om schaatsen te rijden! Van de onderwijzers zelf valt, behoudens een paar loffelijke uilzonderingen, geen ver betering le wachten. Wanneer zulks hij Heeren Schoolopzieners precies hetzelfde mocht zijn, zouden dan Gemeente- en/of Schoolbesturen hier nu de handen, niet in een kunnen slaan? Men spreekt zoo vaak van de eeuw van het kind, maar wat helpt dat, als men niet zorgt, dat dat kind gezond kan blijven?? Alle kinderartsen zullen U zeggen: „léeren komt vanzelf wel; laat echter de zorg voor het lichamelijk welzijn van het kind hoofdzaak zijn!" Met vriendelijken dank voor de plaat sing leckent EEN HUISVADER. Leiden 279'23. BOKSEN. BecketCarpentier. Joe Beckett, de Britsche zwaargewicht kampioen, die Maandag a.s. te Londen ten tweeden male zal boksen om het Europeesch kampioenschap tegen Carpentier, heeft ver klaard, dat hij na dezen wedstrijd, hoe deze ook moge atloopen, aan het boksen in het openhaar den rug zal toekeeren. Het blijkt, dat hij misnoegd is over de ondervonden bo- jegening. Hij verklaarde o.a. „Ik hoop dat de volgende kampioen van Engeland meer aanmoediging van zekere personen en van een zeker deel der pers zal ondervinden dan mij is te beurt gevallen". Van der Veer naar Engeland Naar de „Tel." verneemt, zal onze natio nale zwaargewicht kampioen Piet v. d. Veer die na zijn gevecht tegen Erminlo Spalla om het kampioenschap van Europa niet meer in den ring kwam, op 15 October a.s. te Lon den boksen tegen den Engelschman Townley Op 20 October bokst Van 't Hof eveneens te Londen tegen Willy Farrel, terwijl op 22 October Van Dijk tegen Jimmy Higgins uit komt. De Barbarabrng. Nu eindelijk de schutting weggenomen is krijgt men een kijk op de nieuwe brug, die het veel besproken Levendaal overspant en waarover eerlang de nieuwe tram haar weg zal nemen. Opzij van de brug, links en rechts, vindt men een in beton uitgevoerd ontwerp van een Barbarakerk van een zeer origineele opvatting. Men moet het in den uitvoerder van het werk prijzen, dat hij het initiatief nam een van onze eminentsle beeldhouwers J. C. Altorf hiertoe uit te noodigen, dien hij bereid vond tot het ont werpen hiervan. Het verleent aan de ove rigens doelmatige, maar nuchter aandoende brug, een bijzondere bekoring. Kunsthandel Sala. In de vitrine bij Sala staat op het oogen- blik een hijzonder mooie aquarel van C. van der Windt. Het is een geval, een' boe renerf met grasveldje, zooals we dat van hem meer kennen, maar hier. geeft hij wel zeer zuiver de late-middag-stemming in het gouden licht, dat de voorwerpen omhult. V". HAAGSCHE RECHTBANK. j Door deze rechtbank ie veroordeeld: J?. J. v. H., losse werkman te ll e i d e fl, recidivist en gedetineerd^ wegens diefstal van geld uit een muntgasmeter, tot 6 maan den gevangenisstraf inet aftrek yah 'de vpor- loopige hechtenis.: iVrijgesproken werd L. y, 'd. ling in Jerband met 0.6 vorige ten laste gelegd. Vrijspraak is géyraagd fn <Je zaak yjtu D, B., rijwielhandelaar të Amsterdam, die beschuldigd was iyat beling, eubs, Ëchutd- heling, .van fgn djor misdrijf y^rkregèn die hij öp. de markt te ÏJ i 'd e h had gekocht, en in de Zaak tegen J. F. B., huis- Schilder te V e u r, beschuldigd yan te lage aangifte voor do Rijksinkomstenbelasting. Tegen C. 0,f schipper, en C. A., losse werkman, heiden te Stompwijk, werd wegens verduistering van eenige voorwerpen welke zij drijvende in den Vliet hadden ge vonden, onderscheidenlijk f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis, en f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis geëischt. De 24-jarige varensgezel O. B., uit Leiden, gedetineerd, stond terecht we gens diefstal van een geldkistje met f 235,' uit de woning van zijn vader, te 's-Graven hage. Het geld behoorde toe aan een Nacht veiligheidsdienst, waar de vader in betrek king was. Eiscli: 6 maanden gevangenis straf. Tegen W. P., barbier en kapper te L e 'd e n, is wegens mishadeiing met een hou ten hamer van iemand, met wien hij ruzie had gekregea naar aanleiding van een twist tusschen him kinderen, f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis geëischt. Uitspraak 4 October. HAARLEMSCHE RECHTBANK, Dielstal en heling van postzegels. Voor deze rechtbank heeft gistermiddag gediend de zaak van den diefstal cn de he ling van door de contröle van de posterijen te Haarlem naar do fabriek van de tirma Van Gelder, te Wormer. Het waren Neder- landsche, Nederlandsch-Indische, Lusem- burgsche en Perzische zegels. Op de misdrukvellen komen vaak nog een belangrijk aanlal goedgedrukte zegels voor. Deze zegels zijn op de papierfabriek gestolen en daarna door handlangers in omloop gebracht. Het bedrog werd ontdekt .door de Perzische regeering; er waren op deze manier meer zegels in omloop ge bracht, dan voor rekening van de Perzische .regeering gedrukt waren. De postzegels zijn verkocht aan verschil lende postzegelhandelaars hier te lande (die ze ook voor andere zegels ruilden) en ook aan het publiek ten postkantore te Hillegom en Heemstede. Bovendien werden de door misdrijf verkregen zegels naar Londen, Pa rijs cn New-York gezonden. Er hadden zich vijf beklaagden le ver antwoorden. Eerst werd behandeld de zaak van J. K., 70 jaar, geboren te Wormer, beschuldigd, dat hij in 1918, 1920, 1921, 1922 en 1923 te Wormer herhaaldelijk groote hoeveelhe den postzegels, met het oogmerk van we derrechtelijke toeêigening, heelt weggeno men uit met zegels gesloten zakken, na deze zegels verbroken te hebben. Beklaagde was reeds 58 jaar in dienst van de firma Van Gelder en bekende, zich af en toe aan diefstal van postzegels te heb ben schuldig gemaakt. Hij zeide, deze zegels alleen aan II. B. te Haarlem verkocht te hebben, maar weet niet meer hoeveel geld hij er voor ontvangen heeft. Getuige B. erkende, de zegels gekocht te hebben, maar zeide, dat bekt. telkens bij hem gekomen was; getuige had beklaagde nooit bij zich ontboden, zooals deze be weerde. Een andere getuige, E., ambtenaar bij de contróle van de posterijen, antwoordde op een vraag van den officier van justitie (die de contröle er een van het jaar nul noem de), dat de met het toezicht belaste ambte naar niet heeft kunnen vaststellen, dat er iets met de sluiting van de zakken was ge beurd. Het touwtje was uit het loodje ge nomen en er daarna weer zorgvuldig in gestoken. De ofiicier van justitie eischte een jaar gevangenistraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. Mr. Ali Cohen, die als verdediger voor dezen beklaagde optrad, pleitte verzachten de omstandigheden en vroeg in afwachting van het door de rechtbank le vellen vonnis de invrijheidstelling van beklaagde. De president deelde, nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, mee, dat er geen termen waren gevonden, om aan het verzoek van den verdediger te voldoen. Als tweede beklaagde stond terecht II. B., die beschuldigd werd, een deel van de post zegels gekocht te hebben. Hij bekende, maar merkte op, den eersten tijd niet geweten te hebben, dat deze postzegels van diefstal af komstig waren. De officier van justitie eischte wegens heling tegen hem een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopigo hechtenis. De verdediger, mr. J. Mooienburgh, pleit te verzachtende omstandigheden en vroeg zoo mogelijk een voorwaardelijke veroor deeling van bek!., in verband met diens hoogen leeftijd, of anders een clemente straf De derde beklaagde, E. N., 61 jaar, werk zaam te Wormer, werd beschuldigd, geld van J. K. te hebben aangenomen. Beklaagde bekende, viermaal geld te hebben aange nomen, namelijk achtereenvolgens f 30, f 20, f 10 en f 2.50. De officier van justitie achtte dit misdrijf niet zoo ernstig. Mede wegens den hoogen leeftijd van hekl. eischte hij tegen hem ëén .maand gevangenisstraf. Beklaagde, die geen verdediger had, pleit te clementie en deelde mee, dat hij aan de fabriek, waar hij reeds 49 jaar had gewerkt, ontslagen was. Ook doordat hij geen goed gebruik van de linkerhand kan maken, is er voor henr geen ander werk meer te vinden. De volgende beklaagde J. M. G., 23 jaar, kantoorbediende te Hillegom, is beschul digd, dat hij van B. in 1921 ongeveer 5000 a f 6006 door misdrijf verkregen nieuwe, ongebruikte Nederlandsche postzegels van Tl' cent heeft gekocht. Beklaagde bekende, zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Hij wist, dat de zaak niet zuiver was, kocht de z?gels voor ongeveer f 400 en verkocht ze als kantoorbediende ten postkantore te Hillegom kan het publiek voof de. nominale waarde. De officier van justitie eischte tegen hem vier maanden 'gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De Verdediger, mr. F, van der Goot vroeg met aandrang Voor beklaagde éën VoflrwaÉLf delijke ëevangenlsslraf. - De laatste beklaagde was J. L. F. de M„ 21 jaar, kantoorbediende lo Heemstede, die ook beschuldigd werd, een hoeveelheid post» zegels van B. voor 20 pCt, beneden dfi waarde gekocht te hebben. Beklaagde zeide, niet geweten te hebben, dat de postzegels door misdrijf verkregen waren. De officier van justitie eischte twee maanden gevangenisstraf. Mr. F. Merens, de verdediger vroeg, wan neer de rechtbank van meening was, dat slraf moet worden opgelegd, een voorwaar delijke op te leggen. RFHAME SCHEEPSTIJDINGEN. KON. NED. STB. MU. ADONIS, 27-9 v. Leibh n. Valencia. JUNO, 27-9 v. do Midd. Zee te Amsterjt, PLUTO, 26-9 v. Villagaroia n. Vigo. RHEA, pass. 23-9 Zea.. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND, uitr. 26-9 v. Santos. KON. WEST-IND. MAILD. ALMELO, pass. 27-9 Dungenoss. HALCYON-LIJN. EMMAPARK, 27-9 v. Harob. n. OonstantzK. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJE, 25-9 v. Colon. LOCHKATRINE, 25-9 v. Tacoraa te Van couver. SPAARNDAM, 27-9 to Havana. VOLENDAM, pass. 27-9 Sable Island. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN. ALMKERK, thuisr. 27-9 te Genua. SIANTER, uitr. 27-9 v. Suez. HOLL. OOSÏ-AFRIKA LIJN. SITOEBONDO, 26-9 v. Boira n. Loronzci Marques. HOLL. ERITSOH- 1NDIE LIJN. SLOTERDIJK, thuisr. 27-9 v. Hamburg. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". AGAPENOR, 25-9 v. Harkow n. Rott. ÖYOAN, 25-9 v. Singapore. DEUOALIOlN, pass. 27-9 Gibraltar. LAOMEDON, pass. 26-9 Gibraltar. POLYPHEMUS, 26-9 to Colombo. TANTALUS, 26-9 v. Batavia n. Amsfc, ROTTERD. LLOYD. PATRI A, thuisr. 27-9 to Suez. TABANAN, uitr. 25-9 v. Singapore. TAMBORA, thuisr. 27-9 v. Sabang. WILIS, 27-9 v. Bat. to Rotterdam'. BATAVIER VT, 27-9 v. Rett, to Gravea- end. BOOMBERG, 26-9 v. Archangel n. Londen. BRABANT, pass. 27-9 Ouessant. CALEDONIA, 27-9 v. Rott. to Hull. DIRKSLAND, 26-9 v. Rott. to Newcastle. FARMSUM, Éö-9-w. Stettin to Lovisa. GELDERLAND, 26-9 v. Rott te New castle. GROENLO, 26-9 v. Lundy Island. HILVERSUM, B6-9 v. Cardiff te B.'Ayrea, IBERIA, 27-9 v. Immiogham n. Rott ITTERSUM, 26-9 v. Raumö n. Zaandam. J B. AUG. KESSLER, 26-9 to Sabang. JULIANAPARK, 27-9 v. Norrcsundby té Seaham. LOPPERSUÏÏ, pass. 27-9 Brunsbiittelkoog. NEPTUNUS, 26-9 v. Antwerpen to Malmo. OOTMARSUM, 25-9 v. Rio Janeiro. OOSTZEE II, 21-9 v. Hamburg n. Up- sala. PEURSUM, 27-9 v. ArohaDgel n W. Hart lepool. ROELFINA HENDRIKA, 23-9 v. Ham burg. ST.-ANNALAND, 27-9 v. Rott. to Seahaoi. TEXEL, 27-9 v. St. Nazaire n. Nantes, TRITO, pass. 26-9 Donnet Head. VALKENBURG, G7-9 v. Seaham n. Hamb. WAALSTROOM, 26-9 v. Hamb. to Im- mingham, WESTLAND, 27-9 v. Rott. to Leith. RECLAME. Tel. 408. Postrek. 11601. No. 3 Leiden, Sept. '23, L. S. In vervolg op onze vroegere mededeelin- gen omtrent onze SPAARBANK en DéPO- SITO-aideeling vestigen wij nog Uwe spe ciale aandacht op onze hooge dekking, per 30 Jnni 123 bedragende. Dit wil zeggen, dat elke f 100.aan spaar- en déposito- gelden door f 123.aan bezittingen ge dekt zijn. Het vertronwen der beleggers blijkt wel nit onzen gestadigen voornitgang (zie onderstaande cijiers). Totale bezittingen 31 Dec. 1918 'ft 70.879.92 31 Dec. 1919 742.468.6B1/* 31 Dec. 1920 1.392.015.37 31 Dec. 1921 2.210.276.05'/» 31 Dec. 1922 2.709.073.25 Hebt U reeds Inlichtingen gevraagd? 1714 Hoogachtend, Spaarfonds voor Bodemcultuur.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9