HONIGS MMZENA-PIJDDINGEN - Algemeen bekende kuiali- j teitsartikelen voor elke huishouding. VRAGENRUBRIEK. en-J. Luimee. Gerardus Cornelis, z. van H. S. Ran en C. M. van Loon. Arie, z. van M. Grebe cn A. van der Beek. - Gijs* berlus Marlinus, z. van D. Hoogkamer en J. Meijer. Cornelia Adriana, d. van H. v. Scheppingen en A. Wegbrans. Willem, z. van G. van Smeerdijk cn A. J. de Velle. liendrikus, z., Gerrit, z., tweeling van L. Cl. de Koter en R. Bophovcn. Hazina Em ma, d. van P. Eveleens en I. van der Zwaard Petrus Johannes, z. van J. H. Ilooger- vorst en A. B. A. Leunenburgh. Adrianus JTekele, z. van P. S. de Boer en C.*M. IIoos. Jan, z. van J. van Utrecht en E. Oiler- man. Jantje, d. van C. Bórsje en J. A. de Ruijler. Johanna Maria, d. van J. J. van der Leden en J. C. Smit. Alberlus Willem z. van J. van Veen en A. C. Koolhaas.. Adriana, d. van A. Café en A. Dol. Ondertrouwd: P. C. Batenburg, 23 j. en L. Eikelenboom, 23 j. C. J. Moens, 25 j. en J. Paarlberg, 24 j. J. A. Michiel- sen, 33 j. cn G. van Someren, 40 j. J. J. G. van Grieken, 24 "j. en C. A. Schouten, 22 j. Gehuwd: P. de Geus, wedr., 47 j. en J. Jansen, 38 j. D. van der Vis, 31 j. en R. C. Roos, 30 j. II. Kooi, 26 j. en N. Wea sel ius, 25 j. Overleden: Jannetje Visser, 80 j., weduwe van Th. Braak. Adriana, 5 j., dochter van J. Kaulfman cn II. Franken. Cornelia Maatje Struik, 25 j., gehuwd met J. A. Treur. Carolus Hendrikus Duiven voorden, 19 jaar, ongehuwde zoon yan J. Duivenvoorden. HILLEGOM. De heer A. Tb. Goe- ïnans is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad, in do vacaturo J. Heems kerk. De heer van Gennep volgt op de R.- K. lijst eerst na den heer Goemans^ daarna de heer Hermans. KATWIJK-AAN-ZEE. De jongeheer II., Üie te Leiden dagelijks de school bezoekt, viel gistermiddag van de tram en bezeerde zich ernstig, zoodat hij onder geneeskundige behandeling moest gesteld worden. Van do trawlvisscherij kwam Don derdag te IJmuiden aan do markt de log ger KW 17 met f479 besomming. LEIMUIDEN. In dc gehouden raadsver gadering is besloten om op 1 Jan. a.s. hat contract met de gemeente Leiden in zake llen vlecschkeimingsdicnst niet to verlengen. NOORDWIJK. Alhier is do firma Knobel uit Rottordam recda eenigc dagen bezig met het leggen van een kabel, ten behoeve van de ©lectrischo verlichting der Yan der Berg's Stichting (Gesticht voor achterlijke kinderen in de Klei.) Tal van werkloozen konden hierdoor aan het werk. Jammer dat het maar voor korten duur is, daar het werk een vlug verloop heeft. OEGSTGEEST. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", ds. G. Veen, van Haarlem, en in de Bewaarschool, aan den Morsch, de heer G. Bakker. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- huijsen. Na opening der vergadering worden dc notulen der vorige vergadering voorgelezen cn onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken, o.a. Do begrooling voor 1924 van den Keu ringsdienst te Leiden, waaruit blijkt, dat voor deze gemeente is uitgetrokken een be drag van 1584.35. Een besluit van Ged. Staten, dat dc aan slag van J. v. d. Berg, te Leiden, is vernie tigd. Dat de kas van den gemeente-ontvanger op 1 September 1923 is nagezien en in orde bevonden en vervolgens eenige complabili- teitsbesluiten, welke zijn goedgekeurd door Ged. Staten. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door den Voorzitter wordt vervolgens me degedeeld, dat hem door het bestuur der Burgerwacht is overhandigd de zilveren wis selbeker, om deze een plaats te geven in het Gemeentehuis. Drie achtereenvolgende jaren is deze beker gewonnen en zoodoende eigen dom geworden. De Voorzitter is trots op de Burgerwacht en brengt een woord van hulde aan den commandant en leden voor deze prestaties, en feliciteert den Raad als vertegenwoordi ger van de gemeente, die zulke overwinnaars onder de inwoners lelt. Hierna wordt voorgesteld de gemeente rekening 1922 vast te stellen. De heer v.'d. Hulst brengt rapport uit na mens de Commissie en zegt, dat de rekening in orde is bevonden. Deze wordt nu goedge keurd. Aangeboden wordt de gemeenle-begroo- ting 1924. Deze zal ter visie gelegd worden voor de leden. Door dc Regenten van de Gevers-Dculz- betvaarschool wordt ccn extra subsidie van f 600 gevraagd. Aan de onderwijzeres, mej. Huge, is naar aanleiding van haar hoogen leeftijd, ontslag verleend en een pensioen toegekend. Hier-, door worden de kosten dezer instelling lioo- ger, waarom zij den Raad dit verzóek doet. De heer Bakker is zeer ingenofnen met 't besluit van het bestuur der school, om deze kracht, die zooveel voor het welzijn van de kinderen in onze gemeente heeft gedaan, een pensioen toe te kennen, en is sterk voor het toeslaan van deze extra subsidie. Ook de lieer Van Egmond is het hiermede eens?.-Mej. Huge heeft in den waren zin des woords, gearbeid zoolang het dag was. Ook zou het te bejammeren zijn, als deze instel ling opgeheven moest worden, als niet op dit verzoek werd ingegaan. De heer Schoonderwoerd vraagt nog eenige verdere uiteenzetting, die door den .Voorzitter gegeven werden, waarna deze aanvraag wordt toegekend. Voorstel van B. en W. tot overname van 'de fontein en bijbehoorendc werken in het Julianapark. Door de N.V. Prins Hendrik is in overleg met B. cn W. in den vijver in het Julianapark geplaatst een monument met bétrekking op het 25-jarig Regeeringsjubi- leum. De fontein in dit monument wordt bewerkt door een motor, aldaar geplaatst om den vijver op peil te houden. Ook hierom trent was nog nooit een beslissing genomen, hetgeen toch eens moest gebeuren. Nu kan dit samengaan en om deze verfraaiing in de gemeente te behouden, stellen B. en W. .voor dit van de N.V. Prins Ilendrilc over te nemen met een tegemoetkoming van f500. Hierin is dan ook begrepen de pompinstal- latie. De heer Bakker vraagt of de N.V. hier mede wel accoord zal gaan. De Voorzitter kan hierover nog geen defi nitief antwoord geven, daar dit alleen maar een voorstel is van B. en W., waarover met de N.V. nog niet is onderhandeld. Tijdens de algemcene besprekingen wordt naar voyen gebracht, dat de poropinstallatie beslaat uit een eleclrisch gedreven motor, die het overtollige water uit den vjjver op zuigt zoo die te vol is, en is er te weinig water in, het weer wordt bijgevuld. Ook het springen der fontein wordt door dezelfde motor bewerkt. De heer Bakker stelt deze monumentale versiering zeer op prijs en kan met het voor stel van B. en W. medegaan, waarna dit wordt aangenomen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Ver baar het betalen van schoolgeld voor bui- lenlandsche kinderen. Voor sommige pleeg ouders is dit een groote opoffering. Naar de Voorzitter luidt de verordening, dat voor inwonende kinderen, die een school bezoeken, schoolgeld moet worden betaald. Volgcn9 aanduidingen van de heeren Yer- haar en Uilenbogaard zijn hier in deze ge meente wel een paar excptioneele gevallen te constatceren. Maar wordt van deze bepa ling voor één afgeweken, dan zal dit ook voor allen behooren te geschieden. Daar hierover niet bepaald een voorstel wordt gedaan, is hiermede deze zaak afgehandeld. De heer Schoonderwoerd klaagt over *de electrische bovenleidingen in de De Kempe- naerslraat, die hier en daar voor het verkeer gevaarlijk laag hangen. Volgens den Voorzitter bestaan geen be palingen omtrent dc hoogte der te spannen draden Zijn deze voor het verkeer bepaald gevaarlijk, dan zouden dic»huizen vau elec trische stroom verstoken moeten worden, wat voor de betrokken bewoners ook niet aangenaam zou zijn, maar daar dit ccn noodmaatregel is, zal in navolging van an dere straatgedeellen, ook in deze straat die bovenleiding wel eens verdwijnen. Een on derzoek zal door B. cn W. worden ingesteld. Dan vraagt de heer Schoonderwoerd naar het stadium Yan de woningbouw aan den Morsch, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de grond is aangekocht en B.. en W. bezig zijn met het ontwerpen van teekeningen cn plannen, en naar spr. hoopt, zal een cn an der niet lang meer op zich laten wachten. De heer Schoonderwoerd bespreekt dan dit geval met het oog op de mogelijke werk verschaffing voor den komenden winter. Volgens den Voorzitter hebben B. en W. den. laatstcn winter al heel wat menschcn aan het werk gehad en is het plan om ook dezen winter zoo mogelijk weer op denzelf den voet door te gaan. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. RIJNSBURG. De aanvoer van bloem kool aan de veiling alhier minderttoch werden er dezer dagen nog pl.m. 15000 aan gevoerd. De prijzen zijn nog laag, doch. stijging wordt verwacht. Ook savoye kool en uien brachten meer op, evenals aardap pelen. Aan dc bloemenveilingen worden groote partijen aangevoerd, vooral Dahlia's en Chrysantlien. Door momenteel verminderde vraag in de groote sleden, zijn de prijzen gedrukt. De plannen tot verbouwing van het Veilingsgebouw „Flora" alhier, zijn nu na genoeg geheel vastgesteld, zoodat spoedig de aanbesteding zal kunnen worden gehouden. Vergrooting van het gebouw zal in een drin gende behoefte voorzien. SASSENHE1M. Kerk. bericht. Ned. Profc. Bond, Zondagmorgen kwart' over tien in de zaal van den heer B. Hoog straten, da. H. G. van "Wijngaarden, van Amsterdam. VALKENBURG. Kerk. bericht. Ncd.-Hcrv. Gem.: Zondagmorgen, le tien uur, ds. Hermanides 's avonds, te half zeven ds. Iïermanides. VOORSCHOTEN. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Kerk, Zondag 10 uur en 5 uur ds. H. P. Fortgens. Gercf. Kerk, Zondag 10 uur en uur ds. P. N. Kruijswijk. VOORHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester.- Afwezig de beide Wethoudertf.- De vergadering wordt met gebed geo pend, waarna voorlezing geschiedt van de notulen die goedgekeurd werden. Mededee- ling wordt gedaan van do ingekomen stuk ken. Van de Gemeente Leiden is in uit voering van de Warenwet, de begrooting ingekomen. Per inwoner zal iruim 12 ct. betaald moeten worden; in totaal f337.35. Verschillendo berichten van gemeenten zijn ingekomen, als betuigingen van adhaesip enz. voor het adres over forensenbelasting, van deze gemeente. Ook is een verzoek in gekomen, om do begrooting zoo spoedig mogelijk in te leveren, waarom deze, aldus de Voorzitter, reeds nu in behandeling komt. Do begrooting, welke nu in gewijzig- den vorm moet samengesteld zijn, zal de voorzitter artikel voor artikel voorlezen, zoodra de algemeene beschouwingen zullen zijn gehouden, waarvoor de gelegenheid nu gesteld zal worden. Hiervan wordt door den heer v. d. Voet gebruik gemaakt, om het wcnschelijke te betoogen van een rapport met toelichting op de voorstelling, welke de begrotings commissie zou doen, door die commissie. Do Voorzitter zegt, dat als do commis sie dit noodig oordeelt, zij dit rapport ook wel zal uitbrengen. Dat dit nu niet geschied is, doet denken, dat zulks door die com- missio lians niet noodig geacht wordt. Verschillende posten gingen zonder aan merkingen onder den hamer door. Mcdedceling had plaats, dat voor ,dc brandspuit een aantal reservcn zullen ge- recrutecrd worden, die met do bediening op de hoogte zijn. B. en W. hadden vcoa- te stellen eenige uitbreiding te geven aan do straatverlich ting cn*wcl door het aanbrengen van vier lantaarns op den 's-Gravcndainschen weg, 1 bij de Bultbrug, 3 op de Engelsche laan en 1 bij J. v. Rcisen. Do heer Nijssen en Roozen pleiten voor 2 lantaarns voor do Engelsche laan cn 1 bij de Klokkemakersbrug. Do heer v. d. Voet zou er een bij de Rijnlandtsbrug en een op de Tcijlingerlaan bij de Torenlaan geplaatst willen zien. Do heer Witteman geeft nog in overwe ging er 2 bij to plaatsen op den 's-Graveu- damschen weg. Na ampele bespreking werd besloten, dat 13 lantaarns zullen worden ge plaatst, welke vermeerdering zal ten goedé komen aan Engelsche laan en .Voorhouter weg. De voorzitter deelt mede, bij den desbe- treffenden post van pensioenen een too- slag van f 300 voorkomt op het pensioen van den gewezen veldwachter. Op 6 No vember 1919 is dezo toeslag destijds op verzoek verleend, met de bepaling er bij, dat indien liet Rijkspensioen in gunstiger vorm kwam, deze toeslag gelijkelijk zou verminderen. Het pensioen, aanvankelijk f 622.28, is thans f 810.00, dus gestegen met f 187.72. Do Raad is^ er aan gehouden het toen ge nomen besluit uit te voeren of het in to trekken. Dc Raad vond er .niets onbillijks in den bedoelden post met f 187.72 tg verminderen. Over een brug in do Engelsche laan, die beslist .vernieuwing noodig heeft, is uit spraak gedaan dat dit voor tekening van aangelanden moest plaats vinden, doch het rapport is nog niet ingekomen van notaris ten Bruggencate. De heer Golijn weet, en dat weet ook iedere ingeland, dat hij tot bijdragen is verplicht. De stukken dienaangaande berus ten bij notaris Romeijn te Warmond, die destijds deze verkooping had. De heer Roozen zou een onderzoek bij dezen notaris aanbevelen. De heer Colijn meent dat iedere ingeland het nog best weet. Do voorzitter heeft bij de gasbuislcgging gemerkt dat het met de riolen er niet zoo schitterend voor stond. Ze zitten vol. Er zal eenige spatic gemaakt worden en daa met do brandspuit eens doorgespoten wor den. Voor uitkeering aan werkloozen is f 1000 uitgetrokken cn f 500 bij de wegen, voor werkloosheid bestrijding. Er is echter absoluut geen productief werk in de gemeente. Do kostcp voor het onderwijs gaven een begrooting van f 12 per kind. Voor de Lagere school aan het vroegere Seminarie Hageveld, thans Gcrardus ge sticht, zullen, daar het alle kinderen van elders zijn, die kosten van de verschillende gemeenten terug to vorderen zijn. Over het dragen van do kosten voor do zie-kcnhuisvcrplcgjng, werd breed ^cdiscus- sierd, doch het hepaaldc zich ten slotte tot den voorzitter vragen 'te stellen, hoo het moest cn niet moest met betrekking tot alle mogclgko gevallen, die kunnen voorkomen. Dc lieer Nijssen zegt, dat de weg bij het Seminarie nog wel verbetering behoeft. Do heer Roozen, gesproken van produc tief werk, zou met Sassculicim de Vaart uit trekken willen. Daar hadden aangelan den belang bij. Do. Voorzitter zegt, dat dit al eens ge probeerd is, doch men zou liever een an- der-o sloot graven dan is men van die tol af. Do verbetering van den 's-Gravendam- schcn weg is afgestuit op een weigering van do firma Alkemado to Nooadwijk, doch cr wordt nog onderhandeld. Do begrooting wordt hierna vastgesteld, in ontvangst en uitgaaf f 60.848.70, dc kapi taalrekening f 2202.38. Do rondvraag bracht niets naar voren. Daarna werd de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE. De veldwachters van der Stel, alhier, en Witteman, van Voor schoten, troffen gisteravond een persoon aan, die bezjg was, in een anders yjschwater on der Leiden, een dichlvisschexij te plaatsen, zonder dat hij daartoe eene* akte oh ver gunning had, 't welk tot gevolg had, dat al het' vischluig, door die ambtenaren werd in- béslag genomen, en de visscher een bekeu ring opliep. Burgerlijke Slaod. GèK: Maria Ca- Iharina Adriana, dochter van A. Berg en van M. G. v. Leeuwen. Petrus Adrianus Maria zoon van J. Schouten en van G. Krom. Petrus Cornelis, zoon van J. Overdevest en van M. B. v. d. Geest. Joannes Cornells, zoon van W. v. d. Poel en van A. G. N. de Vroomen. Calherina Agatha Helena, d. van J. Turk en Yan A. Vrijburg. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De beer G. van Leeuwen die de vorige vergadering niet aanwezig was, legt thans in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden af. Door den secretaris geschiedt voorlezing van de notulen der vorige vergadering die onver-, anderd worden vastgesteld. Voor kennisge ving worden aangenomen eenige ingekomen stukken. 1. Procesverbaal vaii1 kasopname bij den gemeente-ontvanger op 19 Sept. 1.1. De boeken en bescheiden werden in orde be vonden en er bleek in kas le zijn f 123406,12V2. 2. Missives van Ged. Staten ter begeleiding van goedgekeurde raadsbe sluiten tot wijziging der begrooting 1923 en tot het doen van betalingen uit den post on voorziene uitgaven. 3. Bericht van den Rijks ontvanger dat in den gemeentekas is ge stort een bedrag van f 6798,05. 4. Missive van den Comm. der Koningin aan den burge meester waarbij wordt .medegedeeld dat aan den heev P. van der Stel overeenkomstig diens verzoek met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag wordt verleend als veldwach ter dezer gemeente. Verder dat er bij den Commissaris geen beswaar pntstaat, dat de RECLAME. OVERAL VERKRYGBAAR. 1684 ontstane vacature voorioopig niet wordt aan gevuld/doch dat hij vertrouwt dat wanneer in de toekomst de wcnscheüjltheid van aan stelling van een derden veldwachter mocht blijken, hem daartoe een voorstel zal wor den gedaan. In verband met de opheffing van de betrekking van nachtwaker sletten D. en W. voor oin aan den assistent-nacht waker C. Onderwater met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag le verleenen. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Vervolgens doet de voorzitter voorlezing van het rapport der commissie tot onderzoek der gemeentebegrooling 1924, die mededeelt dat zij zich met de door B. en W. voorgestel de subsidies én gratificatie (reeds vroeger in dit blad vermeld) kan vereenigen. Alleen wil zij als voorwaarde stellen, dat de subsidie voor den landbouw- en tuinbouwwintercur- sus niet zal worden uitbetaald, indien er geen onderwijs is gegeven. Verder stelt zij voor de rijwieiloeiage der veldwachlers terug ie brengen van f 75 op f 50 en de 125 ver booging van rijwieltoelage voor den ge meente-opzichter niet toe te slaan. In over weging wordt gegeven geen nieuwe ijzeren schuit te laten maken, doch eeile te huren, evenals voorheen tegen f 75 per jaar. Voor gesteld wordt de huishuur van het lioold der O. L. School en van den gcmcenle-secrela- ris te bepalen op f 350, terwijl nog niet op de begrooting zijn gebracht de kosten van besteding van eenige zwakzinnigen c a. per sonen tot een totaal bedrag van I 750. Voor gesteld wordt dezen post alsnog le ramen. In overweging wordt gegeven om dc aanbe steding van leverantie en vervoor van grint thans in massa te doen plaats hebben. Voor gesteld wordt, waar thans de herziening der Gemeentewet "eerstdaags in behandeling komt, aan do Regeering in overweging te geven om bij de Wet de mogelijkheid te scheppen, dat aan de leden van Raadscom- missiën een presentiegeld voor het bijwonen dier vergaderingen kan worden toegekend. Het komt de commissie billijk voor, dat de schade, welke de leden dier commissies door tijdverzuim Hiden door de gemeente eenigs- zins wordt vergoed. Verder adviseert zij het besluit aan alle gemeentebesturen le zenden om adhacsiebeluiging. Ten slotte merkt zij op, dat haar zijn opgevallen de abnormaal hooge kosten van het onderwijs, die 40 pet. der belastingen vragen. De commissie brengt dank aan B. en W., die waar noodig en ino-, gelijk was de bezuiniging in alles hebben doorgevoerd en stelt voor de begrooling vast te stellen voor wat betreft den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven op i 133437,50 en voor wat den kapilaaldienst betreft de ontvangsten op f 10721,15 en de uitgaven op f 7900 bet batig saldo op f8821,15. De voorzitter zegt dat B. en W. zich met het rapport der commissie volko men kunnen verepnigen. Alleen wil bij op merken'dat er bij de wijziging van de Ge meentewet reeds rekening wordt gehouden om dc mogelijkheid te scheppen, dat aan le den van raadscommissies een presentiegeld wordt toegekend, waarvan het bedrag door den Raad moet worden bepaald, onder goed keuring van Ged. Staten. Het zenden van een adres kan dus achterwege blijven. Over dit punt wordt een tijdje gediscus sieerd, waarna de voorzitter bel rapport der commissie en haar voorstel om de begroo ting aldus vast te stellen in stemming brengt, Met algemeene slemmen wordt de begrooling vastgesteld in ontvangsten en uitgaven als boven yermeld. Vervolgens wordt overeenkomstig het voorstel van B. 'én W. besloten om eenige rekeningen van vorige dienstjaren te vol doen uit den post onvoorziene uitgave. Hierna komt aan de orde ccn aanvrage van het bestuur der R.-IC. Meisjesschool in de Zuidbuurl om beschikbaarstelling van 160.000 voor het bouwen eener nieuwe school. Burg. en Weth. deelen in hun prae- advies mede dat zij van oordeel zijn, dat het thans bestaande gebouw waarin de school is gevestigd nog bruikbaar is voor 't geven van onderwijs. Wel is verbouwing van de bestaande privaten, gang en speel plaats noodzakelijk, terwijl het levens ge- wenscht is, dat het gebouw met een lees- lokaal wordt uitgebreid. Zij merken verder op dat het bestaande gebouw voor ongeveer 1'/» jaar is geschat op een waarde van f 16.100. B. en W. stellen voor op de aan vrage afwijzend ié beschikken, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Aan de orde is verlenging van het con tract inzake uitvoering Vleeschkeuring met Leiden. B. en W. verwijzen naar ccn brief van het hoofd van den keuringsdienst, waar uit blijkt dat wanneer de gemeente het con tract niet verlengd een jaarlijksche vergoe ding van f 1000 aan Leiden zal moeten be taald worden. Zulks vindt steun in het contract zeil dat dqpr den Raad in concept is goedgekeurd. Waar B. en W. momenteel geen betere rege ling weten en zij over den keuringsdienst van Leiden zeer tevreden zijn stellen zij voor het contract voor 5 jaren te verlengen. Om de huisslachtingen vrij le stellen van keurloon onlraden zij lo. met het oog op de controle en 2o. omdat de inkomsten zullen verminderen en de bedrijfsslachtingen duur der moeten worden of wel dat de gemeente een bedrag aan Leiden jaarlijks vergoedt voor een arbeider die een eigen varken mest om te slachten en de heer De Graal voelt daar wel voor. Het voorstel in stemming go- bracht wordt mot algemeene slemmen aan genomen. Aan de orde is aanleg waterleiding Schen- kclwcg. B, cn W. hebben een opgave "van een buisleiding door den geheeien weg en voor een gedeelte nml, lot aan het Patro naat, de kosten worden geraamd resp. op f 1600 en f 700, De ingenieur Heederik advi seerde destijds tot het leggen eener buisiei- ding door den geheeien weg. De heer Slar- renburg merkl op dat er meer gebrek aan goed drinkwater is aan den Vliet en in het Westeinde dan aan den. Schenkel voor school en Patronaat. .De school gebruik! hef water alleen voor schoonhouden en het Pa tronaat is eer. inrichting voor vermaak. De Vliet en Wesleinde moeten evenwel waier hebben uit oogpunt van volksgezondheid. Bij hem gaat gezondheid hoven kapitaal. De voorzitter antwoordt dat reeds besloten is tot aansluiting van Wesleinde en Vliet. Ka nog eenige discussie doet de heer Wessc- lingh een voorstel om de buisteiding te leg gen door den geheeien Schenkelweg. .De hoeren Stadhouder en Do Graal ondersteu nen dit voorstel hetwelk wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem. (De heer Sterrenburg vorkiaarde ons later per vergissing legen te hebben gestemd, omdat hij meende dat het besluit tot aansluiting van Westeinde e.u Vliet nog niet genomen was). Uitgeloot werden vervolgens 10 aan dee len der geldleening van f 42.000, nml. de nis 77, 28, 84, 35, 49, 65, 38, 53, 50 en 20. Bij de rondvraag deelt de voorziller nog mcc dat de President der Arr. Rechtbank in kort geding uitspraak heeft gedaan uaf de zinkers der waterleiding in Meerburg moeten blijven liggen en dat cischer geen recht heeft ze er uit te halen. Zulks kan hem met den sterken arm worden'belet. Nog deelt de voorz. mee dat lot plaatsvervangend burgemeester is aangewezen de heer M. Th, Kompier en tot diens vervanger C. If. de Boer. Dc heer Van der Krogl vestigt de aan- dacht op den slechten toestand der St- Nic. i laan. De heer De Graaf vraagt naar den weg i aan den VJiet. De lieer Van Leeuwen of er niets legen I gedaan kan worden dat het Wesleinde toch' j water krijgt, ondanks het verbod der eigo- i naren aldaar om deNbuis in den weg le leg- 1 gen. De voorz. antwoordt deze sprekers dat het in liet; voornemen ligt van B. en W. den j raad voor le stHlen om de Sint Nic. laan do I Provincie over te doen. I Dat omtrent den weg aan den Vliet nog niets bekend is, doch dat er een onderzoek ter plaatse zal ingesteld worden en wat hel; Wesleinde betreft dat eerst alle antwoorden der eigenaren moeten inkomen. De heer Van Bennekom verzoekt spoedige uilvoering van de waterleiding aan den Schenkelweg. Do heer Stadhouder zag gaarne een urinoir, nabij de kerk aan den Hooge Rijndijk. Do heer Starrenburg geeft in overweging om een voetpad te maken over de Meerburg-s kade vanaf de Vrouwenbrug lot'aan de' Staatsspoor, wanneer zulks in het najaar ge beurt kan er tevens nog werklqosheid be streden worden. De voorz. zegL overweging toe. De heer De Boer zegt dat eerstdaags een aanvrage om f 700 subsidie der Wijk- verpleging komt. Hierna sluiting. RECLAME. 7737 G. H., (e N.-B. Noordwijk, Leiden, Lei derdorp, Hazerswoude, Waddinxveen, Gouda Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort Goudriaan, Siingeland, Schelluinen, Gorin- chem, Woudrichem, Rijswijk, Neer Andel, Op Andel, Spijk, Aalburg. Heusden. Haar steeg, Vlijmen, 's-Hertogcnbosch. Dungen- sche Brug, zijweg naar lleeswijk, zijweg naar Vcghel, zijweg naar Beek, Helmond, Asten, Meyel, Panningen, Maasbree, Ble- nck, Venlo, 181.8 K.M. Vertrek Leiden 7.16, aankomst Utrecht 8.20 vertrek Utrecht 9.14 over Amersfoort, Kesteren, Nijmegen. Aankomst Venlo 12.37. M. G., te L. Binnen een weck na de opzegging moet gij u wenden tot de huur- commissie met een in tweevoud opgemaakt en onderleekcntl verzoekschrift, waarin ge vraagd wordt de opzegging niclig le ver klaren. C. L., te K.-a.-Z. Informeer eerst no| eena mondeling bij de afdeeling Militajffl Zaken ten gemeentehuize, --fik

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6