„De Crt." meldt nader: Het onderzoek, door de justitie uit Ant werpen gehóuden, is nog in vollen gang. De overwegwaehter is bereids in beohte nis genomen en heeft reeds zijn schuld in deze zaak, waarbij twee menschenlevens te betreuren zijn, volledig bekend. Hij was nalatig geweest, den overweg tijdig af te sluiten. Op de vragen, of dan de bestuur der den trein niert had zien aankomen, antwoordde de heer Jos. van Bon, dat h dit onmogelijk kon zien, daar langs den weg een hooge dijk loopt, waarachter óe spoorlijn gelegen is en dat, toen de auto den overweg overstate deze meteen ge grepen werd. KORFBAE. VJITSLAGEN. Uitslagen: 0. S. C. R.—Vitesse 4—2 H. K. V—Deetos 2—3; „De Kraaien"— Fluks 12. Overzicht, Zooais we wel gedacht hadden heeft Vi tesse het niet kunnen bolwerken op het ko lengruis terrein te Rotterdam. Toch hadden we nog wel eenige hoop op een klein succes. Vitesse moet echter een slechten wedstrijd hebben gespeeld, hetgeen haar de nederlaag heeft gebracht. Doordat we geen Dadere bij-, zonderheden hebben ontvangen, kunnen wa geen wedstrijdverslag geven, V i „De Kraaien"—Fluks II 1—2. Fhiks II was op één invalster na volledig. Had de 2e aanval betere doelcapaciteiten bezeten, dan waren er heel wat meer pun ten door Fluks gemaakt. Ging het in het begin gelijk tegen elkaar bp, al spoedig bleek, dat „De Kraaien" te hard van stapel waren geloopen en Fluks zoodoende dé overhand krcjeg. Poldervaart maakte dan ook spoedig 01 voor Fluks. Nu deden „De Kraaien" alle mogelijke pogingen om gelijk te maken, doch de Fluks verdediging liet zich niet verschalken, vïaJc voor de rust weet Hocks met een vaart- schot 02 te maken, waardoor Fluks zich in vealïge haven voelt. Spoedig is het rus ten. Nu is het stropvak van haar in den aanval. Zoogoed als het in het middenvak speelde, zoo slecht speelt het nu hier. Welke kans Buis ook krijgt, hij weet haar niet te benutten. Fluks verslapt hierdoor en de ver dediging laat ten slotte een punt door 12. Nog even een hachelijk oogenblik, als „Dn Kraaien" een strafworp ien deel valt. Hij wordt echter niet benut en het einde komt mei orrveranderden stand. WIELRENNEN. Internationale wegwedstrijd over 100 K.M. Zaterdag is in het Vondelpark te Amster dam voor het eerst een groote internationale 100 K.M.-wedstrijd op den weg gehouden. Voor dezen wedstrijd hadden zeven landen ingeschreven, nl. Frankrijk, met Jean Bru- nier, Honoré Viel, Charles Lacquehaye en Cunelier; Duitschland met Richard Golle, P. Kohl, Felix Mauthey, Berendt, 0. Mi chael, A. Norenberg en W. Siewert; Lu xemburg met N. Franz; Engeland met M. Selbach; Italië met L. Tomcelli; België met J. v. Hevel, M. en L. Buysse, Omer Huysse, Dossche, G. Debeats, Molteat, Fermin Lam- bot en J. Volbrecht; Nederland met P. Straat, J. Bekkering, J. Hoble, T. Wiersma, P. Ikelaar, J. Schlebaum, J. Melis, R. v. d. Wiel, Palmans, Kloppenburg en den ama teur Jan Maas. Er werd direct een goede pace ingezet, met de Belgen aan het hoofd: Door banden- pech kwamen er successievelijk velen uit den strijd. Cunelier, v. d. Wiel en Maas gaven den toon aan, met Paymans en Ike laar. In de 16e ronde had een valpartij plaats, waardoor Paymans, Mauthey en M. Buysse o.a. uitvielen. Mauthey werd zelfs naar het Ziekenhuis gebracht. De 23e ronde werd noodlottig voor Holland.' v. d. Wiel kreeg bandenpecb, Maas zakte af, zoodat de I Belgen en Cunelier het leidend peleton gin- gen vormen. In de 20e ronde liet Cunelier los en werd door de Hollanders ook nog ge passeerd. De totaal-uitslag is; 1. Omer Huysse, 2 u. 53 m. 53 sec., het slechte weer in aanmerking genomen, een roede tijd; 2. Léon Buysse (België), V» M 3 Dossche (België), 1 M.; 4 P. Ikelaar (Hol land), bijna 1 ronde; 5. J. Maas (amateur. Holland), id.; 6. J. v. d. Wiel (Holland), idem; 7. J. Melis (Holland), 1 ronde; 8. Cu nelier (Frankrijk), 1 ronde 30 M.; 9. Klop penburg (Holland), bijna 2 ronden. Van de Rijswijksche baan. De uitslagen zijn: Wedstrijd voor Nieuwelingen over 800 M. Ie rit: 1. Pohl. 2e rit: 1. Wagner. 3e rit: 1. Krens. Eindrit: 1. Wagner, 2. Krens, 3. Pohl. Wedstrijd voor Amateurs over 1200 M. om den Spijer-wisselbeker, le rit: 1. Peeters. - 2e rit: 1. Willems. v 3e rit: 1. Vreeswijk. 4e rit: 1. L. Leene. Eindrit: 1. Peeters, 2. Vreeswijk, 3. Wil lems, 4. Leene. Gewonnen met V' wiellengte, - a r Leene wint te Pargs. De Crt. meldt, dat onze landgenoot G. Leene gisteren op de winterbaan te Parijs een' fraai succes boekte door Baily, Peyrode en Schilles in dé sprints te kloppen. De uit slagen zijn le serie 1. Leene 2. Baily S. Peyrode. 2e serie 1. Schilles 2. Leene 3. Pey rode. 3e serie 1. Baily 2. Schilles3. Pey rode. 4e serie 1. Leene 2. Baily 3. Schilles. Totaal-uitslag 1. Leene. 4 p. 2. Baily, 5 p.3. Schilles, 6 p. 4 Peyrode, 9 p! MOTORSPORT. Automobielen en motorrijwielen in Nederland. Wij lezen in „De Kampioen", orgaan van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Ne derland: In 1922 waren in de personeele belasting aangeslagen de navolgende aantallen mo torrijtuigen. Motorrijwielen v. één pers. 21.794 (19.230) Idem voor twee pers. 10.020 6.978) Idem op drie wielen 275 255) Motorrijwielen in totaal 32.088 (26.463) Electromobielen 100 83) Personenauto's van minder (lan f 2000 waarde 5315 (1954) Personenauto's van f 2000 f 4000 waarde 7056 (5899) Personenauto's van f 4000 f 7000 waarde 3271 (4314) Personenauto's van f 7000 f 10.000 waarde 924 (1341)' Personenauto's van meer dan f 10.000 waarde 558 933) In totaal 17.124 (14.441) Vergelijkt men deze getallen met de tus- schen haakjes geplaatste, welke de over eenkomstige cijfers geven voor 1921, dan blijkt daaruit duidelijk de zeer groote toe name van het aantal motorrijwielen en van de goedkoopere personenauto's tegen een vermindering van het aantal duurdere per sonenauto's, alhoewel de prijzen van auto mobielen in den laatsten tijd gedaald zijn. De totale opbrengst van deze belasting bedroeg in hoofdsom in 1922 f 1.106.868,98 tegen fl.278.741.82 in 1921 en f 1.062.999,71 in 1920. Rekent men daarbij de opcenten voor de provinciën en de gemeenten, welke laatste meermalen 100 procent en meer van de hoofdsom bedragen, dan ziet men, dat er alleen door de motorrijwielen en personen auto's reeds heel wat millioenen in de kas sen van de overheid worden gestort, ATHLETIEK. Paulen in Noorwegen. De Noor Charles Hoff, wereldkampioen polsstok-hoogspringen, won te Stockholm de 400 M. hardloopen, in 49 7/10 sec. voor Lingdahl (Zweden), houder van het Scan dinavische record met 48 5/10 sec.), in 50 1/JlO sec.3. Paulen (Holland) 50 4/10 sec.4. Peltzer (Duitschland) 50 6/10 sec, Hoff verbeterde het Noorscho record met 8/10 sec. ROEIEN. c Om den HoUand-Beker. Het verloop van Zaterdag was: Jonge skiff A. le heat, boei 1. Van Zuyle- kom (Nautilus); 2. Fruym (De Maas). Van Zuylekom wint in 6 min. 46 sec-S 2. Fruyn (1lengte). 2e heat, boei 1. Van Essen (Willem Hl);' 2. Wennekendonk (Amstel). Van Essen won zooals hij wilde in 7 m.; 2. Wennekendonk (ver). Oude skiff, le heat, boei Pieterse (De Hoop); 2. De Haas (A.R.S.A.). Pieterse won in 6 min. 37 sec., De Haas eenige tientallen meters achter zich latend. Pieterse roeide de geheele race in een uiterst kalm tempo van 24 a 25 slagen per minuut. Zondag waren de resultaten: Oude skiff, le halve beslissing: 1. Pie terse (Hoop), 2. Flinsch (Frankfurt). Pieterse wint met grooten voorsprong in' 6 min. 29 sec. 2. Flinsch (5 lengten). 2e halve beslissing; 1. Eyken (Maas), S,., Gunther (Amstel). Gunther wint in 6 min. 30 sec. 2. Eyken (op een halve meter)'. Eindstrijden: Jonge skiff A: '1'. Van Essen (Willem 111), 2. Van Znylekom (Nautilus), Van Essen wint met één lengte ia S n, 43 sec. Oude skiff? 1. Pieterse (Hoop)', 2. Gunther (Amstel). Pieterse wint met ruim 4 lengten in 6 a, 214/5 sec. l Jonge skiff BVan Zuylekom (Nautilus) row-over in 7 min. 74/5 sec. Jonge Vier: '1. Amstel, 2. Willem HL Willem m wint met een halve lengtej: m 7 min. 38 sec. Double scull: Willem HI row-over. BOKSEN. .'-"V SamsonSpalla. Bij de in het Sportpalast te Berlijn gehou den bokswedstrijden won Samson Köroer, die voor Breitonstrator inviel, door k, o, in de vijfde ronde van Giuseppa Spalla. Holtkamp en Van Hiel naar Zuid-Amerika. Naar wij vernemen, zijn de Hollandsche worstelkampioen M. van Riel en de Haag- sche boks- en worstelkampioen Daan Holt kamp, van plan naar Zuid-Amerika te ver trekken om daar aan wedstrijden deel te nemen. SCHIETEN. ',v: Schietwedstrijden te Katwijk. Zaterdagmiddag had te Katwijk de onder* Iinge schietwedstrijd plaats voor de Oegst- geester Burgerwacht. De prijzen voor dezen wedstrijd worden bijeengebracht door de leden onderling. Er werd in 2 afdeelingen geschoten op schijf 12 en iedere schutter 8 series zonder proefschoL Klasse A voor hen die zijn uitgekomen in de beker- en medaille-wedstrijden; klasse B voor de overige leden. Na afloop van dezen wedstrijd waaraan, ondanks het slechts weer zeer veel leden hadden deelgenomen, kwa men allen bijeen in de Officierscanline, waar de commandant, de heer Peltenburg zijn dank betuigde voor de groote opkomst. 0.m, werd medegedeeld dat de burgemeester de heer van Griethuijsen met het streven der leden zoo is ingenomen, dat Z.Ed. voor de zen wedstrijd een mooien prijs beschikbaar stelde. Ook heeft de commandant een prijs geschonken voor hem, die het grootste aan tal rozen behaalde. A.s. Zaterdagavond zal in „Het Witte Huis" te Oegstgeest de prijs- pitdeeling plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11