korten dnnr. De opkomst van het publiek viel niet mee en niet tegen. Direct na den aitrap ontspon zich een snel op en neergaand spel met beide par- tijen beurtelings in de meerderheid. Dit bleef zoo tot het einde. A. S. C. was over 't alge meen iets sterker en verdiende ate overwin ning weL Na een minuut of vijf bod H. F. C. succes, toen een voorzet van den rechtsbui ten houdbaar werd ingezet en zat. Nog voor de rust weet Goslings den gelijkmaker in het H. F. C.-doel te deponeeren. Rust 11. Na de rust nam A. S. C. eerst het spel in handen en het was Goslings weer, die doel- puntte en A. S. C. de leiding gaf met een fraai schot en na een algemeenen aanval der Leidenaars werd de voorsprong vergroot, toen de H. F. C.-doelman, die niet erg safe was, met Brouwer vlak voor zich, liggend i de bal in eigen doel werkte. H. F. C. kwam daarna stevig opzetten, maar Linck, die na de rust met Wamsteker van plaats had ver wisseld, gaf telkens overtuigend niet thuis. 'Einde 31. Zooals gezegd, A. S. G. heeft een goeden wedstrijd gespeeld, ook de voorhoede was er in, zonder nu nog direct genezen te zijn van de oude foutgeen schot. Met uitzondering alleen van v. d. Mark, die op de linksbui tenplaats een volslagen failure blijft Ge zien het goede keepen van Linck, die daar bij zijn onrustbare kalmte mee heeft, zou het misschien aanbeveling verdienen, Blom eens op de buitenplaats te probeeren Brou wer en IJsseldijk waren een goede rechter vleugel, vooral in 't veld deed de eerste heel goede dingen. Dseldijk hield na de rust de bal af en toe te lang bij zich. Ook de Ruyter op de linksbinnenplaats was op dreef. De haHlinie, met Roem aan het boofd, was uitstekend, evenals de beide backs, vooral Josson. Warns voldeed ons heel wat beter als back dan als keeper. De achter- hoede blijft nog het beste deel van het elf- tal, waarin langzamerhand «en soms keurig verband komt Bij H. F. C. was de doelman-invaller zwak, backs goed, halflime zoo-zoo, alleen de rechtshalf was handig en voor het bin- nentrio gevaarlijk, door den trainer goed ge- 8tennd- H. F. C. lijkt ons volledig een elftal, waarmee rekening zal zijn te houden. A. U.V.S. ICeleritas I 30. Hoewel hier en daar een enkel plasje voorkwam, was het U.V.S.-terrein, ondanks de vele regen, toch vrij goed bespeelbaar. Door Celeritas met 3—0 te verslaan, heeft iÜ.VB. bet seizoen goed ingezet, hoewel, als zij gespeeld had, zooats zij kan, de overwin ning grooter geweest zou zijn. De sterke wind deed echter aan het spel veel afbreuk. Niettegenstaande Celeritas met vijf invallers speelde, gaf zij den geheelen wedstrijd goed 'partij, maar toch was U.V.S, steeds in de meerderheid. Over het verloop van den niet op hoog peil staanden wedstrijd het vol gende: Als Celeritas afgetrapt heeft, neemt U.V.S., dat voor de rust met den vrij sterken wind in den rug speelde, direct den aanval over. Al spoedig is de mid-voor in de gelegenheid een scbot te lossen, dat op onhandige wijze door den Celeritas-keeper gestopt wordt, i waaruit al blijkt, dat deze niet erg betrouw- baar is. Even later lost van Deursen een schot dat net over gaat. Dan zien we La- rnan mooi doorbreken, een voorzet volgt, ,doch de Bruin mist jammerlijk. Bij een volgenden aanval zendt deze een schot in, dat nog net door den keeper corner gewerkt kan worden, welke goed genomen, niets op^ levert. De uitvallen van Celeritas zijn spo radisch. Een daarvan wordt U.V.S. haast noodlottig, als na goed opbrengen van den 'rechts-buiten, de rechtsbinnen in buiten- spelpositie den bal ontvangt en hard tegen den paal schiet, waarna de bal weggewerkt wordt. Dan forceert U.V.S. weer een corner, die 1betzelfde lot onderging als de vorige en de rechts-buiten schiet een keer keihard naast. Verder is het tot de rust een aanhoudend druk op het Celeritas-doel, waar het geheele Celeritas-eltfal staat te verdedigen, zoodat er geen doorkomen aan is. Tijdens de rust had het publiek gelegen- heid van binnen en van tuiten nat te wor den, v*n binnen door een heerlijk kop thee tg koopen aan het, pu goed ingerichte buffet, en van buiten door een flinke regenbui, die echter ophield, toen het spel weer moest be ginnen, wat nogal aardig was van Pluvius. Het veld was er echter niet beter op gewor den, zoodat de spelers van het gladde veld en den natten bal wel eenige hinder onder vonden. Wie gedacht had, dat Celeritas na de rust de sterkste zou zijn, kwam bedrogen uit. U.V.S. speelde nu veel beter dan voor dë rust en de achterhoede wist eiken aan val van Celeritas met beslistheid te keeren De aanvallen van U.V.S. zijn nu veel ge vaarlijker zoodat doelpunten niet uit kun nen blijven. Al spoedig opent Laman de score, als hij uit een mooie voorzet van den rechts-buiten in eens doelpunt, 10. Even later heeft De Bruin met een schitterend schot succes en het is 20. De aanvallen van Celeritas loo- pen steeds dood op de hechte U.V.S.-verde- diging. Slechts éénmaal ziet de rechts-bin- nen kans, een hard schot te lossen, hetwelk door Der Kinderen naar behooren verwerkt wordt. Aan den anderen kant wordt er nogal eens naast geschoten. De Bruin schiet een keer hoog over en een corner wordt slecht geno men. Voor dat het einde daar is, heeft La- man nog eens succes, als na een voorzet van rechts, De Bruin den bal voor hem laat lig gen, en hij met een onhoudbaar schot voor het derde doelpunt zorgt Even daarna is het afgeloopen. Scheidsrechter W. de Vlet ter had geen moeilijke taak, die hij dan ook makkelijk opnam. Jammer dat hij er geen rekening mee houdt, dat men bij buitenspel ongevaarlijk kan staan. Het gebeurde nogal eens, dat de bal op links gespeeld werd en dat de arbiter floot voor buitenspel van den rechtsbuiten. Overigens was zijn leiding goed. R. C. L. n—S. N. H. D. n 10—0. Gisteren speelde R. C. L. II haar eersten competitiewedstrijd in de 4e klasse tegen S. N. H. D. II uit Leimuiden. Het terrein was ondanks den regen zeer goed bespeel baar. Het begin is voor R. C. L., dat door den sterken wind voortdurend in den aan val is, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Na een kwartier echter geeft Klein uit een free-kick de Racingclub de leiding, spoedig gevolgd door no. 2 van den voet van een der Leimuidenaren. Van der Lin den maakt met een hard schot no. 3, ter wijl Heemskerk den stand op -40 brengt. De voorhoede van de blauw-witten pres teert vrijwel niets en komt niet verder dan de half-backs van R. C. L. Na de rust heeft de Racingclub wind te gen, maar het is hetzelfde spelletje. De strijd wordt voortdurend op de vijandelijke helft gevoerd. Klein en v. d. Linden voegen ieder nog twee goals aan de score toe en Heemskerk en Derogee maken de dubbele cijfers vol. R. C. L. speelde een goede partij. S. N. H. D. moet nog veel leeren, vooral plaatsen en opstellen. De keeper was wel de minste van allen. Scheidsrechter v. Weizen floot uitstekend. Norvicus OL. F. C. V 04. De aanvoerder van Norvicus wint den toss en verkiest met wind in den rug te spe len. Al spoedig ontwikkelt zich een vlug en vurig spel met L. F. C. in de meerderheid en het duurt niet lang of de Nomcus-kee- per is gepasseerd- Een schot van den Nor- vicus-midvoor wordt door den L. F. C.-kee- per gekeerd. Dan plaatst de L. F. C.-mid- half den bal naar voren, deze komt voor de voeten van den midvoor, die met een goed schot voor het 2e doelpunt zorgt. 0—2. Eenige aanvallen op 't L. F. C.-doel blijven zonder succes. Zeer goed combineerend ko men de L. F. C.'ers regelmatig voor het Norvicus-doel waar de rechtsbinnen den stand op 0—3 brengt, met welken stand de rust komt. De tweede helft begint vi^er met een goed opgezetten aanval van L.F.G., welken de linksbinnen besluit door met een goed schot voor de 4e maal te doelpunten 0i. Er was nog geen twintig minuten ge speeld', toen scheidsrechter de B°ey stoppen voor een hevige regenbui, die het terrein dermate glad maakte, dat na de her vatting de spelers vrijwel geen controle .meer over het glibberige leder bezaten. Tot Verder doelpunten weet L. F. £3. Jiet dan ook RECLAME. niet meer te brengen. Norvicus had wel een tegenpuntje verdiend. Een 40-overwin- is het resultaat van den eersten wedstrijd. Zoo maar volhouden L. F. C.'ers. Scheids rechter de Boer leidde zeer goed. De ste* van 't veld was de rechtshalf van L.F.C. Luxemburg—Z.Nederland. De wedstrijd LuxemburgZuid-Nederland is thans definitief bepaald op Zondag 2^ October a.s. P. W. P. W., de oude Enschedésche club, jaren lang een der bekendste vereenigingen, niet alleen in het Oosten, maar in heel Nederland- heeft niet meer ingeschreven voor de N.V.B, competitie. Willem ü-speleis verongelukt Omstreeks zes uur Zaterdagnamiddag vertrokken, van Tilbiirg een vijftal kege laars, bestaande uit de heer en H. van Ger- wen, H. v. d. Brekel, J. Stevens, G. van Blerk en Leo v. d. Velden met een auto van den heer J. van Heugten (autover huurder) bestuurd door den eigenaar zelf naar Gil ze, ten einde aldaar deel te nemen aam de korpswedstrijden, uitgeschreven door de kegelclub „Genoe&eaa-zij ona doel", ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Na aldaar aan de wedstrijden deelgenomen te hebben, besloten de heeren gezamenlijk een uitstapje te maken en door te rijden over Bereda naar Antwerpen. Na zich in Breda nog wat opgehouden te heb-* ben, reden zij "te ongeveer 11 uur "door naar Antwerpen. In Merxem gekomen, moest men den overweg van een aldaar den weg krcrisenden spoorlijn over steken. Bij 'het passeeren van diezen over weg werd plotseling de auto gegrepen door een goederentrein, die de ter plaatse ge legen helling in een flink® vaart kwam af gereden De auto werd ongeveer 400 me ter ver medegesleurd, de inzittenden wer den er udt geslingerd, met het noodlottig gevolg, dat twee hunner op slag gedood werden en drie zwaar gewond. Alleen de heer Van Heugten, die zich aan een ,der buffers van den trein wist vast te klam pen en in deze houding over dien afstand werd medegesleurd, kwam er geheel on gedeerd af. De twee personen die werden gedood, rijn de heeren Van der Brekel 'en Van Blerk, Eerstgenoemde was reservespeler van Willem II. De heer v. d. Brekel is 29 jaar oud, zon= der kinderen, terwijl de heer Van Blerk 37 jaar oud en ongehuwd is. Van de drie gewonden, de heeren L. v. d. Velde, H. van Gerwen en Stevens rijn de beide eerstgenoemde® bestuursleden van Willem II. Van Gerwen, die ook leen dar oudste spelers is van het le elftal der Zufdelijke club, schijnt er het beste te zijn afgekomen. Hij is althans niet ernstig ge wond. De heer Van der Velde daarentegen brak een been. De meest bekende van het vijftal slacht offers is. althans in de sportwereld. Ste vens, de linksback van Willem H. Hij bleek inwendige kneuzingen te hebben op- geloopen. Dat de vastgestelde wedstrijd van Wil lem II tegen Eindhoven niet doorging, gpr$ekt vanzelf.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 10