No. 19492. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 September. Tweede* Blad. Anno 1923. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. K e r k" 1 ij k Bericht. Ned.-Herv. Gem., Julianastraat: Zondagmor gen, te tien uur, en 's avonds, te zeven uur, ds. Veldhoen. Geref Kerk, Raadhuisstraat: 's Morgens, fe tien uur, en 's avonds te zes uur, ds._ Schouten, De arbeider B. R., werkzaam Jtij den landbouwer v. d. B., had het ongeluk met gijn been met een zeis in aanraking te ko enen. De bekomen wonden aan dit lichaams deel noodzaakte hem zijn werkzaamheden te Staken. Den 24sten September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Kaspers, te Aarlanderveen, bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Door zijn voorkomendheid heeft hij ?ich vele vrienden gemaakt en het zal den jubilaris dien dag stellig niet aan belang stelling ontbreken. De veilingen in het Veilinggebouw al hier, welke driemaal per week werden ge houden, zullen voortaan des Dinsdags en Vrijdags gehouden worden. ALKEMADE. De Raad vergadert Maandag 24 September a.s., des namiddags te drie uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Benoeming van een hoofd der O. L. School te Nieuwe-Wetering. Voordracht van B. en W.: lo. B. P. J. M van Akkeren, on derwijzer te Rotterdam, 2o. F. II. J. Geene, onderwijzer te Ammarzoden; Bo. T. Duyn, onderwijzer te 's-Gravenhage2o. Voorstel van B. en W. om het contract met de ge meente Leiden, inzake de uitvoering van de Vleeschkeuringswet, met vijf jaren te ver lengen; 3o. Wijziging begrooting, dienst 1923; 4o. Ingekomen stukken en mededee- ïingen. Burgerlijke Stand. Gebo- l e n: Gregorius Abraham Theodulfus, z. (Van Nicolaas Johannes Hoekstra en van Calharina Smits. Cornelis Ilenricus, z. Van Everardus Stephanus Rodewijk en van Maria Anna van Berk. Johanna Eme- renlia, d. van Johannes Nicolaas van Vel- zen en van Alida Petronella Klein. Cor nells Marinus, z, van Abraham Raadsen en .van Cornelia Bloemen daal. Gerardus Cornelis, z. van Johannes Wilhelmus Jan- Ben en Elizabeth Deters. Huwelijken: Johannes Does met [Maria van Ilaestrecht. Overleden, geen. KOUDEKERK. Alhier hield de feest commissie een vergadering, waarin het financieele verslag werd uitgebracht van fle gehouden feesten. In blijde stemming werd het verelag van öen penningmeester aangehoord, hetwelk eindigde met de vermelding van een klein nadeelig saldo, hetwelk evenwel dadelijk Werd gedekt. De voorzitter sprak een geest driftig slotwoord, waarin o. m. ook dank Werd gebracht aan allen, die meegewerkt hadden aan het welslagen der feesten, waar na de vraag ter tafel kwam of men nu niet kon overgaan tot het in het leven roepen yan een Oranje-vereeniging. De geheele ver gadering stemde daarmede in door een krachtig applaus. i Binnenkort zullen de ingezetenen worden bezocht, om toe te treden als lid, de mini mum contributie werd bepaald op f .050 per jaar, en uitgezien zal nog worden, om te komen, ook in ons dorp ,tot oprichting van en fanfarecorps. LEIDERDORP. Tijdens het hevige ipnweer, dat zich boven deze gemeente ent- las tte, werd de watermolen ran den Does- hofpolder door den bliksem getroffen. Een der wieken werd totaal versplinterd, ter wijl het binnenste van den molen een ge heele ruïne geworden is. Brand werd niet yeioorzaakt. De alhier woonachtige D. B., die in hechtenis was genomen, is vrijgelaten. NIEUWE-WETERING. Klaagden we reeds over het slechte weer, bij de viering van het Regeeringsjubileum, de tweede dag heeft ons nog veel meer regen gebracht. De 'hevige buien van 's morgens vroeg hadden het feestterrein weldra in een modderpoel herschapen. Gelukkig klaarde het weer te gen tien uur wat op, zoodat toch nog talrijke deelnemers aan het ringrijden met tilbury kwamen opdagen De uitslagen hiervan luidden: Dames: le prijs mej. Remmerswaal, 2e prijs Dora Jan sen «ai 3e prijs G. van der Meer. Ileeren: le prijs J. Rernmerswaal, 2e prijs J. Bos en 3e prijs C. Verwey. Des namiddags hadden verschillende volksspelen plaats. Daarvan luidden de uit slagen: Ringrijden met fiets (dames): le pr. P. Klerks, 2e prijs G. van der Meer en 3e pr. A. Blonk. Ringrijden met fiets (heeren): W. van Beek le prijs, 2e prijs C. J. Klerks en 3e pr. G. Straathof. Draadje knippen (meisjes): le prijs L. Co- zijn, 2e prijs A. Krotsch en 3e pr. D. Bouw meester. Zakloopen (jongens): le prijs Th, van Haastrecht en 2e prijs P. Roeloffs. Tonnetje steken (jongens): le prijs J. Koek 2e prijs C. Straathof en 3e prijs H. Bouw meester. Slofloopen (vrouwen en meisjes): le prijs mej. Klomp, 2e prijs mej, P. Klerks en 3e pr. mej. J. Akerboom. Bleef het weer op den dag nogal tamelijk goed, des avonds kwamen de buien los en stroomde het water letterlijk van den hemel. De stemming had hierdoor wel eenigszins te lijden, hetgeen zeer begrijpelijk is. Het vuur werk, dat lusschen de buien door werd af gestoken, kwam maar gedeeltelijk tot zijn ïecht, evenals de openlucht-bioscoopvoor stelling. Vrij vroeg was alles afgeloopen en Waren de verschillende feestvierders naar buis. Een woord van hulde aan het ijverige co- feilé is zeer zeker passend, ROELOFARENDSVEEN. Donderdag is rif 25-jarig bestaan van de Wielervereon. S/Het Stalen Ros" feestelijk; herdacht. Jam mer, dat de regen van 's morgens de baan zeer zwaar had gemaakt Begonnen werd met een optocht van versierde fietsen vanaf bet clublokaal naar het Zuiden van het dorp en terug naar de wedstrijdbaan. Voor de versierde fietsen waren tien deel nemers. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. H. Loos, 2. S. v. d. Meer, 3. W. van Ruiten, 4. Groep: v, d. Meer, 5, E. Koek, 6. J. Bakker, 7. J. Verhaar. Hierna vingen de wedstrijden aan, waar bij G. Vreeswijk de korte baan afreed in 29 seconden en de lange baan in 11 min. 6 sec. De verdere uitslag was: lange baan: 2. K. v. d. Meer, 3e pr. G. Verbrugge (Rotterdam), 4. A. Hens, 5. K. van Egmond en 6. N. v. Berkel. Korte baan: 2e pr. K. v. d. Meer, 3. E. Ro dewijk, 4. N. v. Berkel en 5. J. v. d. Meer. Des middags had gecostumeerd ringste ken plaats. Hiervan waren de winnaars: lo prijs K. v. Egmond, 2. N. v. d. Meer, 3. II. Bakker, 4. Th. v. d. Meer en 5. J. v. d. Meer. Des avonds had een gezellig samenzijn in het clublokaal plaats. De voorzitter, de heer N. Bakker, reikte onder eenige toepas selijke woorden de prijzen uit. De heer J. v. cL Meer zorgde voor piano muziek, terwijl de heer W. van Ruiten ge heel gratis eenige nummertjes ten beste gaf. WOUBRUGGE. Eenige knapen, alhier, twaalf in getal, hebben onder leiding alhier opgericht een af deeling Padvinders. Het waterverbruik van Alphen, aan ons dorp geleverd, bedroeg in Juli 911 M3. en in Augustus 966 M3. Kerkelijk bericht: Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Israels, van Koudekerk, en 's avonds te ze ven uur, ds. De Nie, van Rijnzatèrwoude^ Geref. Kerk. 's Morgens te tien uur, en 'snam. te halfdrie, dr. W. M. le Cointre. Donderdagnacht is, tijdens het zwaar onweder, ons historisch kerkgebouw, dat zoo'n groote architectonische waarde heeft, aan een groot gevaar ontsnapt, daar de blik sem langs den rood-koperen bal van den toren sloeg en dezen beschadigde; doch to ren en kerk bleven ongedeerd. Het mond- en klauwzeer is hier nog steeds afnemende. Het jonge vee heeft het meest er van te lijden gehad. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier door ds. Job. Kijne, te Zevenhuizen. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp heeft zich een geval van roodvonk met doo- delijken afloop voorgedaan. Een 6-jarig dochtertje van den arbeider K. is Donder dagavond aan deze ziekte overleden.' In deze gemeente zijn een paar proe ven genomen met het suikergehalte der bie- i ten. Bij de eerste proef kon een percentage worden opgeteekend van 11.9 en bij de tweede proef 12.4. Voorwaar nog een laag suikergehalte, in vergelijking met voorgaan de jaren, hetgeen wel aan het natte weder en te weinig zonnewarmte zal moeten wor- den toegeschreven. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in dezen polder is reeds tot 8 ge stegen. Ook in het Noordelijk deel doen zich thans twee gevallen voor. Door den zwaren regenval is er in deze gemeente groote stagnatie ontstaan in de landbouwwerkzaamheden. De vorige week heeft men van de halmgewassen heel wat kunnen binnenhalen, maar bij sommige landbouwers, die nog wilden wachten op een mooien nazomer, staat nog een groote hoeveelheid op het land. Dit nog te velde staande koren heeft veel van den regen te lijden. Naar wij vernemen, is er 2 October a.s. weer een trein met Hongaarsche kinderen te verwachten. Uit deze gemeente hebben zich 7 en uit Alsmeer 17 personen opgege ven, om gedurende de komende winter maanden een van deze in nood en ellende verkeerende kinderen te verzorgen. HILLEGOM. Kerkelijk be richt. Ned. Herv. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Van Bemmel; 's nam. te half- vijf, I. G. Baas. Geref. Kerk. 's Voormiddags te tien uur en 's nam. te vijf uur, ds. Petersen, van Bloe- mendaal. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. te tien uur en 's nam. te vijf uur, Leesdienst. Het laatste avondfeest der Jubileum herdenking is geslaagd, ondanks regen en wind. Evenals den eersten avond dreigde alles weer door het water vernietigd te wor den maar de feestelingon kwamen er nu wat beter af. Het regende minder veel en minder hard. De aubade op het Hof van ruim 300 zangers en zangeressen uit ver schillende zangvereenigingen, onder leiding van den heer P. J. Litjens, was druk bezocht en is goed geslaagd. Een paar extra-num mers werden gegeven en ten slotte zong het publiek hartelijk mee. Daarna volgde nog de bioscoop in de openlucht op de Van-den- Ende-laan. Het gedeelte, dat wij zagen, was goed. Men genoot. Daarmee was het officieele programma afgeloopen de verlichting van straten en 'huizen was echter een niet minder voornaam nummer, waar allen volop van genoten. De regen en de wind hebben schade gedaan, de Hoofdstraat zag er triest uit, de Molen straat ook, omdat de lichtjes der vetpotjes daar bezweken, en de lampions het allang afgelegd hadden. Dat droevige lot troffen ook de versiering van villa „Remina" en ge deeltelijk van de Haarl. Bank. De electri- citeit heerschte in dezen winderigen en re- genachtigen avond. De toren had een mooie peer^ aan de spits, het gemeentehuis was fraaiook Weltevreden, Bloemheuvel, Aurora, Nil Sine Deo, R.-K. Kerk (de gasver-. lichting weigerde), R.-K. pastorie, Buiten- lust, en nog vele andere huizen. De licht toren van het Eleclriciteitsbedrijf tegenover het Postkantoor straalde een, zee van licht uit Merkwaardig veel particulieren hadden, zij het soms bescheiden, hun huis en tuin verlicht en versierd. De straatverlichting was prachtig, ofschoon vetpotjes en lampion9 spoedig gedoofd waren voor zoover zij nog na den ramp van den vorigen avond ont stoken konden worden. De jury kende de volgende prijzen toe Weerestein met een grootsche golvende lijn van electrische lampjes, 1ste prijsHa ven 2de prijs Stationsweg 3de prijs. Het feest is ordelijk en rustig verloppen. Het was op straat zeer druk. Tegen midder nacht keerden de feestelingen huiswaarts. KATWIJK. - Burg. Stand. Ge- boren: Johannes, Z. v. Leendert en XV. Vooijs. Dirk, Z. v. J. C. Muller en J. v. d. Bent. Gijsje D. v. H. v. Duijn en O. de Jong. Arend, Z. v. L. v. Duijn en L. Guijt. Ids, Z. v. N. Yalk en J. de Jong. Pieter Z. v. A. Harte veld en O. van Houten. Dirk Z., v. J. v. d. Meij eD W. do Lange. Cornelia, D. v. J. Spie renburg en C. Guijt. Maria, D. v. H. d^ Mooij en M v. d. Bosch. Overleden: Levenloos van J. v. Beelen en A. Ouwehand. Klaas van der Plas, 74 j. wed. van O. van Duijn. Ondertrouwd: P. F. Otto en J. Kroezen. Gehuwd: J. A. Gesink en W. Haas noot. J. van Duijn en H. Pluimgraaff. J. van Rijn en A. Remmenzwaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met den bouw van de nieuwe R.-K. dagschool aan den Zeeweg is men thans zoo ver gekomen, dat de ramen kunnen worden geplaatst in de opgetrokken muren. Het belooft een doelmatig gebouw te worden. KAT W U K-AAN-ZEE. Volgens de ontvangen opgave van het Gem. Arbeids bureau was de" stand der werkloosheid al dus: vissdhers 21losse arbeiders 4, grond- wenkers 3, opperlieden 3, zeilmakers 2, timmerlieden 2, boekbinder 1, mandenma ker 1, letterzetter 1, scheepmaker 1, net- teüboetster 1. dienstboden 3, totaal 43 per sonen. Na een trouwen en eerlijken dienst tijd van 38 jaren is op zijn daartoe gedaan verzoek aan den heer M. Rijnsent eervol ontslag verleend tegen 1 October a.s. als brievenbesteller bij de Ned. Posterijen. B way gedurende al die jaren in deze ge meente werkzaam. Moge een welverdiende rust het deel van Rijnsent zijn, na een met nauwkeurigheid vervulden diensttijd t Bij besohikking van den Minister van Oorlog is aan H. Bruin, J. van der Plas, T. Guijt en A. den Hollander vrijstelling van dienstplicht verleend wegens kostwin nerschap aan W. Schaap werd ds vrijstel ling geweigerd. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij' dag te Umuiden aan de maikt de loggers: KW 38, «mot f 54847, met f 478 23, met f 48120, met f 570 66, met f 44196, met f 630 36, met f 756138, met f 300 en 53, met f 382 besomming LISSE. Kerkelijk bericht. Ned. Prot.-Bond: Zondagmorgen, te kwartier over tien uur, in de zaal van „De Vereeni- ging", ds. Binnerls, te Haarlem. De openbare bewaarschool alhier, wel ke in vroeger jaren, ruimschoots voorzien was van allerlei kinderspelen, was in de laatste jaren in het vergeetboek geraakt. Was er iets stuk, dan werd dit niet meer aangevuld, zoodat er ten slotte niet veel meer overbleef. De Vereenlging van Ned. Huisvrouwen heeft zich het lot der klei nen aangetrokken. Daartoe in staat gesteld na een circulatie van een lijst, zijn weer van allerlei speelgoederen aangeschaft, als: tollen, legdoozen, dbozen kralen, blok- kendoozen, ballen, prentenboeken enz., te veel om op te noemen. De gemeente heeft een reusachtig groote bak in orde gemaakt en met schoon wit zand gevuld, zoodat de kinderen we^r naar hartelust kunnen spe len. Een woord van dank aan de Vereeni- ging en het gemeentebestuur is hier op zij i plaats. De heer A. Verduyh Jr. heeft bedankt als commissaris der N.V. Electriciteitsbedrijf Hil- legomLisseSassenhéim. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeestèr Eenhuis. Afwezig de heeren v. Til en Verduyn, de laatste met kennisgeving. De notulen werden onveran derd vastgesteld. Punt 1 van de agenda n.m. Vaststelling van een nieuwe instructie voor den Ge meente-ontvanger, wordt na eenige toelich ting, daar het in hoofdzaak betrof den giro dienst aangenomen, evenals punt 2 betref fende de nieuwe verordening op de invorde ring. De heer A. H. Schrama, zegt dat alle menschen jvel eens een vergissing maken, maar vindt het wel wat erg, als een deur waarder met twee veldwachters komen om besjag te leggen, als de aanslag reeds betaald is, wat een inwoner alhier is overkomen. De Secretaris licht nader toe, hoe zoo'n abuis kan bestaan. Er is den voorzitter niets van bekend, maar het zal wel op een misverstand br-rusten De lieer Kuipers vraagt of het niet op den weg ligt van het bestuur der gemeente om stappen te doen tot het verkrijgen van de aanslag biljetten op vaste tijden, en liefst wat vroeg in het voorjaar. De voorz. zegt, dat dit thuis behoort bij het Rijk terwijl de heer Pijnacker mededeelt, dat de aanslagen beneden de f 2000 al reeds behandeld zijn. Dan volgen de hoogere bedra gen, terwijl de hoogst aangeslagenen een voor loopigen aanslag krijgen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot verstrekking van bedragen aan de landarbeiders J. Broekhuizen, II. v. d. Vlugt, W. Slootbeek en C. de Vries voor de stichting van plaatsjes ingevolge de landarbeiderswet. De heer Pijnacker vraagt, daar de bedra gen verschillen of het verschillende typen van woningen zijn, waarop de voorz. be vestigend fintwoöfdL ftè heet C. Bchrama verklaart er niet tegen te zijn, ook niet tegen de personen, maar stelt de vraag of J. Broek- huisen wel behoort onder de landarbeiders, daar hij hem eerder onder de transportar beiders zou rangschikken. Weth. Tromp zegt dit maar in den ruim- sten zin genomen te hebben, terwijl de secr. opmerkt, dat hij morgen misschien weer landarbeider is. Als gevolg van het aannemen van het vo rig punt, wordt ook punt 4 aangenomen, n.m. het voorschot aanvragen en het verstrekken van f 12.300 aan de onder punt 3 genoemde arbeiders. Alsnu kwam ter tafel een voorstel van de Soc. Commissie om aan de gemeente-opzich ter een gratificatie te verleenen van f 150 voor extra werkzaamheden bij de uitvoering der Havenslootwerken. De heer Segers vindt het gevaarlijk om aan een voorstel der Soc. Com. te tornen, doch geeft in overweging, daar hij geen voorstel wenscht te doen, dit bedrag tot f200 op te voeren, w'at de heer Langeveld ondersteunt. Het voorstel der Soc. Comm. wordt echter aangenomen. Punt 6 der agenda n.m. vaststelling der gemeente-rekening dienst 1922 waarover een schrijven was ingekomen van Ged. Staten, met het verzoek 1/10 termijn, zijnde f 13000 op den dienst 1923 over te brengen, wordt zonder nadere bespreking aangenomen. In verband hiermede verviel punt 7 der agenda n.m. complabiliteitsbesluit. Ingekomen was een schrijven van den heer J. M. van Til, inhoudende wegens drukke werkzaamheden te moeten bedanken als lid van den Raad der Gemeente, en al3 com missaris van het Electriciteilsjtoedrijf. De heer Warmerdam betuigt zijn leedwe zen over dit genomen besluit. Wij zien daar door een humaan en practisch man heen gaan; gaarne had spr. gezien dat hij nog langen tijd zich had kunnen geven aan den dienst en het belang der gemeente, woorden, waarmede algemeen wordt ingestemd. Medegedeeld wordt dat A. Bon een vaste aanstelling heeft gekregen aan de gasfabriek. Van .,Hobaho" was een verzoek ingekomen om voor hun gebouwen een trottoir aan te leggen. Weth. Tromp vindt dit ook wenschelijk. Voor het gebouw een trottoir van tegels en in de le Ilavendwarsstraat een hardsleenen straat met band, waartoe wordt besloten. De heer Segers vraagt of de straat loopen- de van de le Ilavendwarsstraat naar de Schoolstraat al een naam heeft gekregen. Wethouder Tromp zegt schertsend, dat deze wel den naam zal krijgen van Verlengde eerste Havendwarsslraat. De voorz. stelt hem echter gerust en zegt dat deze straat later bij doortrekking wel een naam zal gegeven worden. De heer Segers vraagt of het niet mogelijk is, de autoriteiten te doen bewegen, om in het drukke seizoen zoo min mogelijk te be straten, of in ieder geval voor de helft te ge lijk te bestraten zooals voorheen. De voorz. antwoordt, dat het gebleken is, dat over de volle breedte moet bestraat wor den voor het verband, en is van meening dat aan het verslraten in het drukke seizoen niet is te ontkomen. Ten slotte vTaagt de heer Segers of de voor zitter maatregelen wil nemen met de hard draverijdag tegen de bookmakerij. De voorz. is het niet bekend dat dit in het openbaar geschiedt; hetzelfde wat hier geschiedt, wordt elders ook gedaan. De heer A. H. Schrama meent dat er ook vele inwoners onder behooren. De heer Van Resteren vraagt hier en daar overbodige lantaarns op te ruimen en elders te plaatsen. In verhand hiermede vraagt de heer Kuipers een lantaarn voor de bewoners der Zwarte Laan, en bovendien evenals voor heen, des nachts een brandende lantaarn voor de alhier wonende artsen. De voorz. zegt dat dit laatste wel het geval is, doch door de feesten is daarin misschien voor een nacht eenige wijziging geweest. De heer Kuiper vraagt een nieuwe num mering voor de Wilhelminastraat, daar dit nog al last veroorzaakt, waarop de voorz. antwoordt, dat dit ook wacht op het verlen gen van die straat. De heer C. Schrama vraagt nogmaals da- gelijksche reiniging der urinoirs en het plaat sen van een nieuwe in de Schoolstraat, waar op weth. Tromp mededeelt dat de laatste al reeds op de begrooting is geplaatst. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. NOORD WIJK. Burg. Stand. - Geboren: Adriana Cafcharina, D. v. P. Ruigrok en A. v. d. Berg. Jacob, Z. van Jac. v. Duin en J. Plug. Jacobus P., Z. van O. P. Hoogeveen en M. A. Kieberfc. Adriana, D. van A. Spaanderman en O. do Graaf. Johannes Gerardus, Z. van Th. C. Schuts en H. W. 'A. Remmerswaal. Geertruida Margaretha, D. v. D. Meeu- wenootrd en Th. de Haas. Barbera Pe tronella, D. van J. V. Vink en M. J. van Resteren. Ondertrouwd: Maarten van der Zwan, 18 j. te Noordwijk en Oornelia Guijt, 19 j. te Katwijk. Antonius Smit, 25 j. on Geertruida Cornelia Rornijn 20 j. Getrouwd: Chr. J. v. d. Weijden 30 j. en J. W. Woesik 31 j. Overleden: Jacobus Leonardus van 'den Berg, 24 j., Z. van A. v. <L Berg en G. Steenvoorden. Te Lelden overleden Jen netje van Egmond 69 j. gehuwd met D. Hoek. Te Leiden overleden: Cornelia Plug. 74 j. gehuwd met G. v. d. Deijl. NOORDWUK-BINNEN. Bij het Jubi leumfeest, weifden bij den étalagewed strijd de prijzen gewonnen door: Th. v. <L Berg, eere-prijs. De eerste prijzen door A. J. V d. Putten, J. van Bohemen en Gebr. Verkade. De tweede prijzen door J. J. Rood e rijs, H. Bouwknegt, Gez. Kampman "en O. Vink. De derde prijzen door Fa. Jac. Krol, C. van Gervven, C. Leenheer en P Bosman. Bij het ringrijden met versierde rijtui gen verkregen voor het eigenaardigst ge heel de le pr. H. Aiders en Cor. y. d. Zwet, 2e pr. A. Beuk en J. Beuk, 3e pr. E. de Groot en A. Wimmere, 4e pr. J. P. v. Abswoude en M. Krohe, öe pr. J. P. Vii'k en J. W. Vink. Voor hel mooist geheel le pr. H. de Groot en N. v. Leeuwen, 2e pr. L. J. v. Holst en A. van Rijn, 3e pr. Jao. Parle- vliet en A. Lindhout, 4e pr. A. v. Kan en A. Heemskerk, 5e pr. Th. v. d. Holst en A. Meeuwenoord. Voor het ringsteken be haalde den ien pr. M. Duindam, 2e pr, S. Hoogeveen, 3e pr. A. Lindhout, 4e pr. A. van Rijn, 5e pr. E. Haasnoot, 6e pr. L. Warmerdam, 7e pr. N. Casper6, 8e pr. N. van Leeuwen. Voor het ringrijden op de fiets voor meis jes verwierven voor de mooiste versiering den Isten prijs Rika Steenvoorde, 2e pr^ Truis de Groot, 3e pr. H. Wanninkhof, 4e pr. A. Koelewijn, 5e pr. KI. Putman, 6. Riena van Rijn. Voor het ringsteken behaalde den lsten prijs: G. Reinders, 2de pr. O. v, d. Berg, 3e pr. Mina Lindhout, 4e pr. Klas. Waal, 5e pr. A. Steenvoorde, 6e pr. M. Heems» kerk, 7e pr. Lena Leenheer, 8e pr. Betsy Alkemade, 9e pr. K. Putman, 10e pr. Mina' Westgeest. Troostprijzen Truis de Groub en Neeltje Imthorn. De prijzen voor den allegorischen op tocht werden als volgt toegekend: Mooist geheel le pr. R.-K. DaniM-Tooneelclub Stella Matutina", 2e pr. „Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantlnind'1", 3e pr. Gymnast.vereen. „D.O.S.", 4e pr. R.-K. Volksbond, 5e pr. Zangvereen. „Ad- vendo", 6e pr. Vereen. Zeebad. Eigenaardig geheelle pr. Holl. Mij. van Landbouw, 2e pr. öhr. Zangvereen. „Zingt den Heer", 3e pr. Groep kinderen „Sneeuwwitje", 4e pr. „Noordwijkscho Re derijkerskamer", 5e pr Noordwijksche Rakkers, 6e pr. Jongorheld Agent Oranjej boom. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te 10 uur, ds. W. W. van Haaften. NÖORDWIJK-AAN-ZEE. -Kerk.be- r i o h t. Ned.-Herv. Gem. Zondagmor gen te tien en 's nam. te 5 uur, ds. J. Ver-» meulen. Ger. Kerk 's Voorin, te tien en ?s nam. te halfvier, ds. Koers. Door B. en W. dezer gemeente Is als waarnemend burgemeester aangewezen wethouder Iiefferink. NOORDWIJKERHOUT. Het aantal on derwijzers aan de R.-K. St. Jozef-school is met het oog op het zevende leerjaar, dat in middels wordt uitgesteld, met één leerkracht vermeerderd. Bij den landbouwer P. is het mond- en klauwzeer onder den veestapel uitgebroken. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, de heer Van der Meer, van Noordwijk-aan- Zee. SASSENHEIM. De groote hoeveelheden water, die de laatste dagen en nachten val len, zijn da bloemisten niet erg aangenaam mei het oog op het planten der bloembollen, dat in vollen gang is. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: J. G. Zandvliet 24 j. en J. G* Hoger vorst 21 j. Getrouwd: J. B. Vos 24 j. en P. y. d. Wilden 25 j. VOORSCHOTEN. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, ds. C. van Wijngaarden, te Buurse, 'e nam. te vijf uur, ds. H P. Fortgens. Geref. Kerk: 'b Morgens, te tien, en 's nam. te vijf uur, ds. P. N. Kruijswijk. Aan den Raad dezer gemeente zal wor den toegezonden een adres, onderteekend door vele winkeliers, met verzoek de ver ordening op de winkelsluiting in dien zin le wijzigen, dat voortaan de sluiting is bepaald op acht uur, waar in de verordening wordt gesproken van negen uur. Thans wordt een contra-lijst aangeboden, waaTop verschillende winkeliers geteekend hebben, na zich te hebben laten schrappen op de vorige. Uit het hoofdstuk Waterstaat der Staatsbegrooting voor 1924 blijkt, dat uit getrokken wordt f 25.000 vocrr verbetering van den weg RoomihuisDen Deyl, waarbij de ingrijpende verbeteringswerken nog kun nen worden uitgesteldf 100.000 voor de betaling van het resteerend gedeelte der aan te koopen gronden voor de brug voor den Ouden Rijn aan de Haag-sch© Schouw. Heb project van een nieuwe brug, welke in het landschapsbeeld zal passen, is reeds vastgesteld. VOORHOUT. Bij den te Katwijk gehou den schietwedstrijd zijn in klasse A. de prij zen gewonnen als volgt: le pr. J. P. de Groot 173 p., 2e P. L. v. d. Hulst 171 p., 3e J. P. Vester 161 p., 4e G. M. Prins 161 p., 5e J. L. Nijssen 160 p., 6e J, de Roode 158 p. Klasse B.: le prijs F. v. d. Ploeg 155 p., 2e H .J. Vester 151 p., 3e F. van Dam 142 p., 4e P. N. Vester 141 p.. 5e F. A. v* Werkho ven 137 p. Troostprijzen werden gewonnen dooc Alb'. v. i Linden en L. van Werkhoven. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Schölvinck. Alle leden zijn tegenwoordig. Bij afwezigheid van den seoretaris is als loco-secretaris de hoer Jac. Luijten in functie. De Voorzitter opent de vergadering met gebed,, waarna voorlezing en goedkeuring van de notulen geschiedt. Mededeeling heeft plaats van de inge komen stukken, w.o. do goedkeuring van het Raadsbesluit tot verlenging van den termijn, betreffende de onbewoonbaar ver klaarde woning, tot 6 Februari 1924daar bij zal bij de bewoonster drang geoefend wPrden d«5ze woning alsdan of vóór dien tijd te verlaten s

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5