n rv. u in de correspondentie van 15 September schreef, ik hoop dat je het mij ee-ns kunt laten zien. Bram Hemerik, de 2de gelukkige bezit ter van een horloge, als jij mij, als ik later i weer eens in Leiden logeer, ook eens je horloge wilt toonen, dan zal ik dat heel aar dig van je vinden en dan kunnen wc meteen eens kennis maken met elkaar. Je hebt ge- 'lijk, het is hier prachtig mooi in Zwitser- land, mijn oogen worden soms moe van al bet kijken, ik zou nu graag nog een stel oogen bezitten, dan kon ik nog meer van al dat natuurschoon genieten. Rika van Veen (Koudekerk), was Het prijsraadsel je te moeilijk? dan maar hopen op een volgende keer. Ik las in je brief dat je in Harmeien hebt gelogeerd en daar zoo mooi hebt gewandeld; ik ken die streek heel goed want ik heb drie jaar op een bui ten aan den Ouden Rijn een half uurtje van Harmelen af gewoond en dan reed ik dik wijls in die streek. Annie Huisman je schrijft mij over aller- lei prettige feestdagen eerst het feest van 31 Augustus in de Gehoorzaal en daarna nog feest op school op 8 September. Als ze je al tijd verteld hebben dat het in Zwitserland zoo prachtig is, dan hebben ze je de waar-! beid verteld, want het is hier bepaald prach tig mooi. Annie Zirkzee, dank" voor je langen brief, /Waarin je mij weer eens goed op de hoogte bracht van alles. O, ik geniet hier zoo van al het moois wat ik zie. Nu zit ik, niet lan- ger aan het meer van Genêve, maar logeer nu hooger in de bergen, ik zit buiten lekker te braden in den warmen zonneschijn en zie r overal zulke mooie begroeide bergen om mij heen. Gisteren was mijn broer hier ook, en idie maakt het nu o zoo goed. Abram Oudshoom, jou miste ik ook al bij -öe prijsraadsels en lees nu uit je briefje dat \je geen kans heeft gezien om ze op te lossen. Lena Planken je brief bevatte dezelfde uitlegging als van zoovelen waarom je de prijsraadsels niet kon inzendeD. Ben je ook in Den Haag geweest om een kijkje te ne- <men hoe mooi de stad versierd en verlicht was, dat beviel je zieker heel goed. Dirk de Groot, hoe grappig dat je eerst dacht Je eigen naam te zien en toen was het 'Corrie de Groot dus groode teleurstelling! Maar gelukkig volgde toen verderop je eigen naam toch' nog. Dat is goed bedacht ■hoor om er je naam en datum enz. in te Schrijven dat is aardig voor in latere jaren als je het boek nog eens in ziet. Harmen en iWim Nieuwland, ik lees met genoegen dat jullie ook goed hebt feestge vierd op 31 Augustus, ik zag vroeger ook dalgraag de poppekast vertoonen of eigenlijk Zou ik het nu ook nog heel aardig vinden om het nog eens te zien. Greth'a van Daalen, ga gerust je gang, sluit je maar weer bij de raadselnichtjes aam, als je er nu weer den tijd voor hebt. Betsy en Harry van Amerongen, ja zeker heb ik het gemerkt dat jullie in de zomer- ivacamtie niet hebt ingezonden, maar ik dacht wel dat het kwam door uit logeeren zijn of verschillende dagjes uit. En ik be greep best dat jullie na de groote vacantie weer te voorschijn zou komen. Jullie hebt een heerlijken dag in Den Haag gehad, merk ik Wel uit den brief. Antje Hogenes ik hoorde veel te laat dat je jarig was, daardoor komen nu mijne ge- lukwenschen wel lang achterna maar het is even goed gemeend. Jarisje Jasperse, jou naam staat het eerste Bij de prijswinnenden, maar dat beteekent niet: de eerste prijs, want de prijzen zijn allen gelijk. Je hebt zeker ook een mooi boek gekregen, hoe heet het? Ida en Dina Hoogervorst en Catharina Straviérs, het was heusch niet alleen dat je nog niet gewend bent aan raadsels oplos sen, dat je het prijsraadsel niet kon oplos sen, want van de zeer getrouwen ontbre ken er ook een massa kinderen. Jullie hebt daar in Oegstgeest al heel mooi feest ge vierd, heb ik in vele briewen gelezen. Je hebt gelijk dit konden geen prijsraadsels zijn want zie waren allen door kinderen in gezonden. Rika Bliek van jou hoor ik natuurlijk ook in je volgenden brief wat voor prijs of je hebt gekregen. Zoo had je kleine broertje ook op eens zin om wat aan mij te krabbe len in jou brief? Leuk hè om in een optocht mee: te loopen. Johanna van Leeuwen, dat was jammer van je brief en vooral met prijsraadsels, maar als er geen postzegel op zit, dan ne men ze dien niet aan. Zijn de feesten in Nieuwveen goed afgeloopen? veel plezier gehad? Ik heb het hier ook best naar mijn zin te midden van al die mooie bergen. Corrie de Groot, je had zeker een voorge voel dat je tot de gelukkigen zou behooren, toen je de geheele week zóó naar Zaterdag 8 September verlangde. Schrijf je er ook weer in dat het een prijs is, dien je hebt ge kregen bij het raadsels oplossen. Ina en Tonnie Houpt, vindt Wim het pret tig om nu altijd met jullie mee te gaan naar school. Is het een mooie prijs van Tonnie, hebben jullie er al in gelezen? Annie Nagtegaal ditmaal 2 mooie velle tjes postpapier volgeschreven voor mij. Dat vind ik altijd prettig als de kinderen zoo verrukt zijn over de vacantie, over alle pret die ze hebben gehad. Die fietstocht met door natte kleeren leek mij minder aardig, want dan doet men licht eene verkoudheid op. Mollie en Betsie Aanen, ik was blij dat de brief goede berichten kon bevatten. Vindt Mollie het prettig om weer naar de buiten school te gaan? Rika van Veen ik hoor dus in je volgen den brief wel over het feest in Zoeterwoude en of jij en Klazina goed feest hebt gevierd. Aam jullie als twee buitenkinderen wil ik eens vertellen, dat terwijl ik dit alles buiten zit te schrijven, ik zoo'n schik heb in het ge luid der klokjes die de koeien en geiten hier om den hals dragen, o, dat is toch zoo'n aar dig geluid hier overal om mij heen, waar de koeien en geiten tegen de berghellingen aam loopem te grazen. Corrie den Dopper, heb je al genoten van je prijs, al gelezen in het boek? In gedach ten zag ik je blijde gezichtje bij het openen der kindercourant die jou naam ook ver meldde bij de prijswinsters Marie Arbouw als de prijsraadsels weer eens gemakkelijker zijn, moet je je best er maar weer eens op doen. Hella ten Caté Brouwer je hebt zeker met verlangen naar den bode uitgezien, dié het boek voor je mee zou brengen, en hoe heet de prijs, dien jij hebt gekregen? Nelly yan Tol als je al 12 jaar Bent, dam behoor je tot de grooteren. Anni Krüger, ik kon je brief o, zoo goed lezen en voor een Duitsch meisje dat een Hollandschen brief schrijft. Was het heel knap en zonder te veel fouten gedaan. Het bevalt mij best in Zwitserland, ben jij er ook wel eens geweest? Semien en Johanne Voorbrood die ik ook Eepaald wel miste bij de prijsraadsels want jullie doen altijd zoo trouw mee; ik hoop dat jullie een volgende keer weer kunt meeloten. Marie en Piet Kükler, jammer hè dat jul lie de prijsraadsels niet kon vinden en daar door niet meeloten. Je hebt zeker al gelezen wat ik al aan veTschiilende kinderen ant woordde over mijn verblijf hier in Zwitser land. Deed het je denken aam een sprookje toen ik schreef over het meer van Genève; nu het is hier hoog in de bergen stellig niet minder mooi, het is hier als een mooi schil derij, dat zal je hoop ik, later ook wel een3 zien. Jeamnette Verboog Keel hartelijk dank voor je uitvoerigén brief en alleraardigst kiekje er bij. Je hebt mij een duidelijke be schrijving over de feestviering gegeven. Als ik in Den Haag terug ben, komt je kiek bij de amdere, die ik heb van mijn raadseljeugd. Ik kan door eigen ondervinding zoo heel best voelen en begrijpen dat eene waar je mij over schreef. Marie van Dijk, kan jij mij ook vertellen waarom "Wim de laatste 2 keeren ontbrak, den heelen zomer schreef hij mij zoo trouw en ik wou zoo graag weten hoe het met zijn moeder gaat. Het is weer een flinke lamge brief gewor den en nu neem ik weer afscheid van jullie tot 29 September of tot 6 October, dat weet ik nu nog niet. Hartelijk gegroet allen door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER. 1. Vlerk, klerk. 2. Zwaard, paard, waard, baard, haard. 'B. Visch, otter, vischotter. 4. Handschoenen. 5. Canada. 6. Das. 7. Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht. Beter hard geblazen dan de mond ge brand. Beter een half ei dan een leege dop. 8. Hand, palm, handpalm. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS VAN 8 SEPTEMBER ONTVANGEN VAN r Corry den Dopper, Wim den Dopper, Rik» van Veen (Zoeterwoude), Semien Voor brood, Johanna Voorbrood, Clazina Singer- ling, Adriana Singerling, Johan den Holder, Louis Hartkamp, Anni Krüger, Mollie Aane! Betsy Aanen, Jo Liese, Hendrik Kooreman, Jeannette Verboog, Suze Kooreman, Marie Kükler, Piet Kükler, Nelly van Tol, Heil? ten Cate Brouwer, Ella Brugmans, Annie Wiggers Marie Arbouw Ina HouptTon nie Houpt, Corrie M. de Groot, Annie Nag tegaal, Johanna van Leeuwen (Nieuwveen), Rika Bliek, Anton van Brussel, Dina Hoo- gervorst, Gatharina Stravers, Wouter vaD der Berg, Bé Steyns, Betsy Lambrechts, Jan Klein, Jansje Jasperse, Cornelis Koet, Johap van Norden, Maria Visser, Antje Hogenes, Rika van Veen (Koudekerk), Bram Heme rik, Jan Hemerik, Betsy en Harry van Ame rongen, Gerrit Cornelis Philippo, Dirk de Groot, Nelly Broers, Henk Broers, Clasien? Lepelaar, Gretha van Daalen, Harmer Nieuwland, Wim Nieuwland, Jo Taffijn Wietske Nolet, Lena Planken, Tom Wiers ma, Abram Oudshoom, Annie Zirkzee Annie Huisman, Drietal van Beek. RAADSELS. Voor allen om nit te kiezen, de kleineren 3 de giooteren 4. 1 Ingezonden door Johan Schneider,- Ik ben een bloem van 10 letters. 1, 2, 3 is een visch. 3, 4, 9, 5 is een bruine of zwarte vloei stol Van 6, 7, 8, 9, 10 en 10, 9, 4, 7 maak, men brood. Ingezonden door het drietal van Beek. Wanneer de zomer is Prijk ik weldra in vollen pracht. En heb u, bij heel warme dagen Heel veel verkwikking aangebracht Enk'le soorten willen u voeden En 's winters u voor koude hoeden. III Ingezonden door Willem Leget Welke hammen eet men het meest? Ingezonden door Jeanelte Verboog. Met b ben ik een dier. Met h een mannelijk persoon. Met m kan men er op varen. Met v ben ik vaak op een hoed. Met p ben ik een vrucht Met 1 dien. ik om schoeisel van te maken, V Ingezonden door Siebe de Roos. Een soort dieren en een soort muziek rot men samen een dorp niet ver van Haarlem VI Ingezonden door Klazina Parlevliet. Mijn eerste is een viervoetig huisdier, mijn tweede is een nachtdier en mijn ge heel is hetzelfde als mijn tweede. m j Ingezonden door Cornelis Koet j Verborgen plaatsnamen. Allereerst richtte ik mijne schreden naai het stadhuis. De voorsteven van het schip was goei zichtbaar. In Nederland vindt men verschillend» kleederdrachten. Men hoorde niets anders dan het krassen der pennen. De brieven moeten Dinsdags vóór 5 unt bezorgd worden aan bet Bureau Leidacll Dagblad,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18