In verkeerde Schoenen. |t£o. 19486. LEBDSCH DAGBLAD, Zaterdag 15 September, UIT DE RIJNSTREEK. UIT OE OMSTREKEN. Derde Blad. Anno 1923, FEUILLETON. ALKEMADE. De gevallen van mond en klauwzeer breiden zich nog steeds meer len meer uit. Was lot nu toe het westelijk gedeelte der gemeente het meeat be smet, thans zijn ook versohillende gevallen waargenomen in het oostelijk gedeelte. NIEUWE-WETERING. Gistermorgen ploeg een met tarwe beladen wagen in de bocht bij de woning van den heer Verwey alhier om. Paard en wagen kwamen beide in de sloot terécht. Spoedig kwam er hulp opdragen, zoodat alles weer vlug op het droge was. De berijder kwam met den schrik vrij. Het ongeluk zou te wijten zijn aan het te kort nemen van de bocht. ROELOFARENDSVEEN. Zondag a.s zal het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie", alhier, een muzikale wande ling door het dorp maken, terwijl tegelij kertijd zal worden gecollecteerd. Waar het gezelschap zich den laatsten tijd met mjn concerten zeer populair heeft gemaakt, twijfelen wij niet of ieder zal gaarne het zijne willen bijdragen. Zondag 23 Septem ber zal het laatstp openlucht-concert wor den geeeven WADDINGSVEEN Tot voorzitter van het Burger)ijk Armbestuur in deze gemeente is benoemd de heer D. Bremmer'. Ged. Staten hebben goedgekeurd een Raadsbesluit dezer gemeente tot het voeren van een rechtsgeding tegen varekaraps Stoomhno» Ata al schappij. WOUBRUGGE. In het Verenigingslo kaal „Immanuël", alhier, kwamen Donder dagavond de jongedochters bijeen, die op den feestdag alhier het nationale vlaggetje van „Pro Rege" hadden verkocht Het bestuur had haar een gezclligen avond bereid Na opening met gebed werden de gelden afge dragen, tezamen f32.84. Met begeleiding van het orgel door mej. Van der Laan, wer den tal van liederen gezongen. Mededeeling werd gedaan van het nut en den arbeid van „Pro Rege" onder de militairen, toegelicht door ervaringen uit het kazerneleven Histo rische platen en kaarten werden bezichtigd, terwijl een paar glazen Jimonade werden toegediend. Met het zingen van den avondzang, en gebed, werd deze aangename bijeenkomst gesloten. Door den Kerkeraad der Ncd.-Herv. Gom. alhier, is met algemeene stemmen be roepen ds. J. Kijne, te Zevenhuizen. Door het bestuur van de Heerlijkheid Hoogmade, zal de brug over de Dwarswele- ring bij den Munnikenpolder worden ver nieuwd en de passage voor rijtuigen daar door gestremd. De 's Molenaarswcg, van hier aaar den Rijn, zal nu voor motorrijtuigen worden opengpsteld. Aan Jacob van Raad is weder vrijstel ling verleend van den mil. dienst wegens kostwinnerschap. t—Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, de heer Van Veen, van Ter-Aar 's nam. te twee uur, dr. Deelman, van Oudshoorn 's av. te zeven uur, ds. Mulder, van Benthuizen. Geref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds te zeven uur, ds. W. M. Ie Coinlre (H Avondmaal.) HAARLEMMERMEER. Woensdag werd op den Aalsmeerderdijk alhier 'n zoontje van den arbeider P. door een passeerend rijwiel aangereden. Ernstig aan het hoofd verwond werd het knaapje opgenomen en onder ge neeskundige behandeling gesteld. Te Hoofddorp doen zich eenige gevallen van roodvonk voor. Toen de meleropnemer van het ge meentelijk elecljriciteitsbedrijf v. L. uit Ab- bencs Vrijdag een meter in een woning te Nieuwvennep ging opnemen, en zijn rijwiel even in een steeg onbëhèèrd had neergezet, bemerkte hij bij het binnentreden van het huis, dat een persoon op zijn fiets sprong en wegreed. Hij achtervolgde den dief direct op een geleend rijwiel, doch kon hem niet inhalen. Gelukkig passeerde op hetzelfde moment dr. van H. op zijn motorrijwiel. Van L. vroeg of hij op de duozitting mocht plaats nemen en wees de richting aan welke de „zwijntjesjager" was uitgegaan. De dief, die nu spoedig was achterhaald, vluchtte bij den landbouwer v. S. het erf op en wierp de fiets daar weg. Eerst gaf de man een valschen naam op, doch later bleek het te zijn de 25- jarige v. d. M. uit Amsterdam. Hij kwam vol gens zijn verklaring uit Rotterdam loopen en had het rijwiel weggekaapt om naar Amster dam .te kunnen rijden. De man werd gear resteerd en naar Hoofddorp overgebracht. Donderdag reed mej. B. op den Aals meerderdijk met haar rijwiel over een groo- ten steen. Zenuwachtig zijnde en bang in de Ringvaart terecht te komen ,liet' zij zich val len. Met een vlak onder de knie gebroken been werd zij opgenomen en bij een dokter te Aalsmeer gebracht. HILLEGOM. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf te Utrecht heeft adhaesic betuigd aan het adres van den Hil- iegomschen Bestuurdersbond in zake werk loosheidsbestrijding, hetwelk aan den Raad dezer gemeente is gericht Kerkelijke berichten. Ncd.-Herv. Gcm. Zondagmorgen te tien uur en nam. te lialfvijf ds. Van Bemmel. Gereformeerde Kerk: Zondagmorgen, te tien uur (Doopbediening) en 'snam. te vijf uur prof. Hoekstra, van Kampen. Chr. Gcref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur en 's nam. 5 uur Leesdienst KATWIJK. Burgerlijke Stand. Ge boorten: Adriana Louisa Johanna, dochter van Th. de Lange en G. M. van Leeuwen. Petrus, zoon van H. G. S. Snethlage en J. J. Swaters van Schaumburg. Hendrik, zoon van II. Noppen en W. Ouwerslool. Corne lls, zoon van C. Souverijn en M. Remmel- zwaal. Amerik, zoon van C. Souverijn cn M. Remmelzwaal. Dirkje, dochter van J. van Rijn cn A. Haasnoot. Leendert, zoon van J. Rovers en G. Vlieland. Pieter, zoon van C. Guijt en J. van Duijn. Jaantje, dochter van W. van der Plas en M. Klok. Jacoba, dochter van P. van der Plas en J. van der Bent. Cornelia, dochter van C. Jonker en A. van Duijn. Riena Jacoba, dochter van C. Haasnoot en J. A. Verdoes. Overlijden: Dieuwcrlje Guijt, oud 65 j., echtgenoole van W. Sip. Maria Petronella Vooijs, oud 6 m., dochter van KI. Vooijs en W. Vooijs. Huwelijks-aangiften: A. van Duijn en D. van Rijn. P. Kerpershoelc en L. Varke- visser. C. Zwanenburg en Tr. v. Duijven- bode. Huwelijken: B. Ouwehand en P. .Barn- hoorn. KATWIJK AAN ZEE. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de collecte ten behoeve van de Saksi sche predikanten, die in nood verkeeren, tij dens de Wijdingssamenkomst, ter gelegen heid van de Jubileumfeesten, ruim f 380 op gebracht. Volgens de jongste opgave aan het Ge meentelijk Arbeidsbureau is de stand der werkloosheid als .volgt: visschers 22; losse arbeiders 4; opperlieden 4; zeilmakers 2; timmerlieden 1; varensgezellen 1; dienstbo den 3; grondwerkers 3; boekbinder 1; man denmaker 1; letterzetter 1; neltenboelster 1; tezamen 44 personen. Nadat bet loggerschip KW 82 na vier weken reis met 21 last haring was binnen- geloopen, kwamen in afslag: 36 kantjes volle haring voor f 18.10; 5 kantjes volle ha ring (wrak) f 14.15; 31 kantjes maatjesha ring f 11.201 kantje maatjesharing (wrak) f 10; 16 kantjes ijle pekelharing f 13.85 f 13.30 en 1 kantje pekelharing (wrak) f 8.95 alles gerekend per kantje. Na zeven weken reis kwam van de rec- derij N. Parlevliet een logger binnen met 12 last haring. Aangezien de omstandigheden er op wijzen, dat er meer zekerheid komt omtrent het vergaan van de loggerschepen KW 142 en KW 46, daar van eerstgenoemd vaartuig een gedeelte mast op zee drijvende werd aan getroffen, en sedert 30 Augustus j.l. niets meer van de vaartuigen en de bemanningen werd vernomen, worden thans de namen be kend gemaakt. Opvarenden van het logger schip KW 142, reederij De Best, genaamd „Johanna" waren: Corn. Guyt, schipper, ge huwd; Dirk Guyt, stuurman, gehuwd; Jac. Guyt Czn., matroos, ongehuwd; Gerrifc Klok, matroos, ongehuwd en Jac. Guyt Dzn., ma troos, ongehuwd. De opvarenden van het loggerschip KW 4(7, genaamd „Mercurius" reederij Joh. Par levliet Lzn., waren: Jacob Haasnoot Dzn., schipper, gehuwd; C. van Dijk; stuurmans maat .gehuwd; J. Nijgh, matroos, gehuwd; C. Vooys Lzn., matroos,-gehuwd; Jacs. van der Plas Jaczn., matroos, gehuwd en J. Haas noot Pzn., matroos, ongehuwd. Hierdoor zijn verschillende kincferen vaderloos, geworden. Van het laatste vftartuig waren er feitelijk vier van de zes personen schipper,, doch, wegens de malaise in het vale, als matroos werkzaam. De ramp geschiedde tijdens de uitoefening der trawlvisscherij ten N.W. van Terschelling en .is voor de visschersbevol- king een gevoelige slag. Van de beugvisscherij kwam te IJ mui den Vrijdag binnen de motorbeuger IvW 61 met f 427 besomming. NOORDWlJK. Dc Rijksveldwachter J. de Jong, is, na gehouden examen te Amsterdam, geslaagd voor brigadier. Bu rg. Stand. Geboren: Ma ria Anna, D. van G. Raaphorst en G. Th. v. Gijlswijk. Leonardus Petrus, Z. van L. Ph G. v. d. List en E. Raaphorst. Anna Martina, D. v. W. F Berkhout en F. G. Hoek. Ondertrouwd: Adrianus Nicolaas van Went, 27 j. en Adele Gesine Amalie Reimers, 24 j. Reijer Hendrik Koster, 31 j., te Gouda cn Anna Zijp, 31 j., te Noordwijk. Adrianus Johannes van deT Voort, 25 j. en-Adriana Cornelia Verhoe ven, 24 j. Getrouwd: H. Koers 30 j. wednr. van van A. V. Valstar, te Naaldwijk en T. v. d. Niet, 33 j., wed! van D. v d. Haak, te Noordwijk. A. P. Koemans, 26 j. cn J. van Egm-ond 29 j. P. v, Abswoude 31 j. en M. J. v. d. Zalm 23 j. JVerweij 24 j. en A. Senf 27 j. NOORD WIJK-BINNEN. - Kerk. be richt. Ned.-Herv. Gem. Zondagmor gen, te tien uur, ds. Van Haaftcn. NOORDWIJK-AAN-ZEE. - Kerk.be- richt. Ned.-Herv. Gem. Zondagmor gen, te tien uur en 's nam. te vijf uur, ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk Zondagmorgen te tien uur, en 's nam. te vijf uur, ds. Koers. Bed. H. Avondimaal. NOORDWUKERHOUT. De algemee ne politieverordening, alhier, is aange vuld met de bepaling, dat winkeliers gedu rende de kermisdagen, na zes uur 'e avonds gosn alcoholhoudende dranken mogen ver- koopen. Voor do café's is geen tapverbod vastgesteld. Het bouwen van veertig woonhuizen in De Zilk is gegund aan de firma Jac. Bakker en Co., te Haarlem. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St.- Jozef-school is benoemd mej. Stelwagen, van Voorburg. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen to tien uur, ds. J. W. Groot Enzcrink, van Leiden. SASSENHEIM. Na twee dagen volop te hebben feestgevierd, zijn wij weer tot de werkelijkheid teruggekeerd. Ook het dorp lieeft, na het wegnemen der versio- ringsingrediënten, zijn oude aanzien terug gekregen. De Raad vergadert Maandagavond om acht uur, Burg. Stand. Geboren: Jo hanna Maria, D. v. T. J. Schrama en W. M. v. Duin. Johannes Antonius, Z. v. P. W. Meeuwissbn en C. C. Kriek, iFlo-' ris, Z. v. J. Hogewoning cn G. Vletter. .—De collecte voor „Het Groene Kruis", afdeeling tuberculosebestrijding,^ heeft op gebracht f 110.G7. t Onze Jeugd „Ik geloof niet, dat ik ooit trouwen zal I Weet je, de tegenwoordige jonge mannen zoeken niet meer het inlel- leclueele in de Vrouw I" Spijt ons geen melding te hebben gemaakt van de- heel aardige muziek, door den heer P. de Zwart, op den water toren in d<e Floris-Schoutenstraat. Ver schillende vaderlandsche liederen werden op verdienstelijke wijze op flesscben ge speeld De jongedames, die liepen naast den wagen „Herwonnen Levenskracht", heb ben opgehaald f 88.20. VOORSCHOTEN. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uur, en 's avonds te vijf uur, dr. H. P. Fortgcns. Geref. Kerlc. Zondag tc tien uur en te vijf uur, ds. P. N. Kruiswijk. Het harmoniegezlsohap „Benvenuto" hoopt 23 October a.s. zijn 25-jarig besbaan te herdenken. Gistermiddag werd nabij „De Vink" een wagen van de firma Van der Kloot-, uit Leiden, door een auto aangereden, door dat de chauffeur achteruit reed en geen signalen gaf. Gelukkig was de rijksveld wachter Witteman juist aanwezig daar do schade aan eieren en zuivelproducten niet gering was. In plaats van een proces-ver baal werd do schade, ongeveer tien gul den betaald, waarmede beide partijen ge baat waren. De brug over dc Dobbewatermg*wordt voorzien van ijzeren binten, daar de oude in geen besten toestand meer waren en het verkeer langs dezen hoofdweg, vooral met last-auto's, niet gering is. Gisteravond vergaderde de afdeeling Voorschoten van den Ned. R.-K. Volksbond onder leiding van den 6ecretari3 bij afwe zigheid van den lsten en 2dcn voorzitter. De heer M. Oordmeyer, heette alle aanwe' zigen hartelijk welkom, waarna dö notulen der vorige vergadering onveranderd wer den vastgesteld. Het reglement en de sta tuten werden daarna behandeld. Dit zal worden opgestuurd ter goedkeuring naar den gedrukt en aan do leden uitgereikt. O.m. is in het reglement opgenomen: het verplioht dragen van het insigne op alle vergaderingen. Bij verzuim moet 2 centen boete worden betaald. Bij afwezigheid op de jaarvergadering, zonder wettige rede nen, moet tien centen boete worden be taald. Deze boeten worden gestort in het fonds „Hulp in Nood", dat wordt bijge houden door de drie commissarissen. Bij de rondvraag besprak één der leden den aankoop van brandstoffenna eenige dis cussies werd besloten de leden in de gele genheid te stellen, volgend jaar, te spa ren, Tevens vroeg een der leden naar het overschot van het vroegere ondersteunings fonds. Door den voorzitter werd geant woord, dat een schrijven is gericht aan do Centrale Ziekenkas, waarop nog geen ant woord is ontvangen. Na den geest, advi seur en de leden dank te hebben gezegd voor hun tegenwoordigheid, werd deze vergadering door den waarn. voorzitter met den Christelijken groet gesloten. WASSENAAR. De Jubileumfeesten. Den tweeden dag waren de feestvierenden reeds vroeg bijeen om op het dorpsplein de versierde tilbury's te aanschouwen, welke door haar keur van bloemen een prachtig effect maakten in de met vlaggen en groen versierde Langstraat De jury had bij haar beoordeeling geen gemakkelijke taak. Do uitspraak der jury luidde als volgt: lsle prijs G. Koderich;. 2de prij3 A. van der Hulst; 3de prijs P. Olie; 1de prijs W. J. Paardekooper; 5de prijs A. Bakker. Daarna moesten de dames haar krachten beproeven in het ringsteken op het feestter rein. De uitslag van dezen wedstrijd was, dat de 1ste prijs werd toegekend aan Th. Rooy- akkers; 2de C. Nell, 3de II. van der Ham, 4de A. v. d. Hulst, 5de P. Westgeest. Terwijl had het ringsteken per motorfiets plaats. Hierbij verwierf den lsten prijs: D. v. d. Burg; 2de pr. A. Borsboom; 3de G. Ver steeg Jr., 1de pr. J. N. Henkes en IC. L. Will lste troostprijs, B. A. v. d. Poel, 2de troost- 1 prijs; J. H. W. Boddeus, 3de troostprijs; W. het hoofdbestuur, en na goedkeuring wor- Knaap, 4de troostprijs; G. Henkes, 5de troost- Naar bet Engelsch, door BERTA RUCK. (Nadruk verboden.) 7) Niet om dat dwaze plan van juffrouw Vera Vayne ten uitvoer te brengen; o, neen 1 Maar om verklaring te geven aan „Georges familie". Om do geheele geschie denis eerlijk op te biechten. „Om aan hen reisgeld te vragen naar Londen. Ja, dat kon ik best doenZij waren zeker men schen, die mij begrepen. Daarna zou ik naar Lor.den terug-kecren. En terug naai de Club. Ik zou werk trachten te vinden in een munitiefabriek en hun hét geld in termijnen terug betalen. Alles zou beter wezen dan in betrekking bij die' verschrik kelijke vrouw op het perron! Een uur later zat ik in een derde-klas- sc-coupé van den boemeltreinhet vreose- lijke gezelschap Sutcliffe-Smith zat In ce eerste klasse van denzelfcTen trein. En weer een uur liter hield de trein stil voor het grappige, primitieve stationnetje Llan dedwydd. Ik nam mijn, neen haar valies op' en stapte uit. Het was al donker de zachte, frissche 'duisternis werd slechts verlicht door een paar flikkerende olielampen voor een klein stationsgebouwtje. Rechts en links strekto zich het voor mij onbekende land uit. Vóór en achter mij liepen ©enige weinige pas sagiers, die waven uitgestapt in dit kleine plaatsje in Wales. .VJalf .7hoorde ik de kijvende gtem van mevrouw Sutcliffe-Smith: „Ik ben heel boos, ik ben heel boos!" Dit zei zij pot den conducteur, die do kaartjes aannam. „Is er niet een jong meisje meegekomen van' Londen?" Toen ,wat vri end el ijker, maar heel luid boorde ik haar zeggen tot iemand anders, die uit de duisternis kwam opda gen: „Ha! Sir Richard! hoe gaat het met u? Hoe maakt u het wel Komt u het arme lieve vrouwtje van uw zoon George afha- I len? Dat is goed, dat is goed. Loopt dat kleine karretje van u goed? U bent er be ter mee af dan wij met onze groote. Wij hebben er geen voorspoed mee. Onophou delijk tegenspoed sedert wij de Hall ge kocht hebben!" j Haar scherpe stem met plat accent i stierf weg in de duisternis. Bij het licht van een zwaaiende lantaarri die de portier meedroeg, zag ik een lan ge,- nette, zich gemakkelijk bewegende ge daante nadereneen man van een jaar of zestig, die nog zeer vlug was. Een bekoor lijke inannestem zei iets in een zachtklin- kende taal, die mij verraste. Ik begreep op dat oogenblik niet, dat het bet dialect van Walès was. Toen ging de stem voort in het Engelsch „Ja waarlijk, daar heb je haar 1 .Dat is cfe jongedame. Dat moet mevrouw Meredith zijn." O, hoe afschuwelijk! Zou hij mij meenen? Ja Hij was nu vlak bij mij hij nam zijn pet af met een gemakkelijke, gracieuze beweging en vatte mijn versteende hand in dc zijne, voordat ik nog een woord had kannen zeggen Hij nam het valies, de dure varkcnslee- „Hoe maakt u het, lieve?" zei hij. „Laat mii uw valies dragen."- ren bezitting van zijn niet verschenen schoondochter „ïïc heb zelf gechauffeerd om u af te halen. Wij verwachtten u eigenlijk met den vorigen trein", zei de man, dio Misa Vera Vayne had verwacht. „Dezen kant uit. Het is heel donker, nietwaar? Ofschoon ik verwacht., dat het tegenwoordig te Londen niet veel beter zal wezen, wel? Ik hoop, dat u een vrij goede reis gehad hebt, want het is een ellendigo lijn. U is toch niet al be moe, lieve? Gaat go mee?" Ik was op het perron blijven staan. „Ach, wacht even alsjeblieft. Ik wou u wat zeggen", viel ik hem in de rede, ter wijl ik in wanhoop 'mijn gezicht draaide in de richting van het gelaat, dat ik nauwe lijks kon zien. „Het spijt mij zoo", dat u zioh vergist, mijnheer Richard. U is Sir Richard Meredith? Maar ik ben niet, niet de persoon, dio u komt afhalen. Ik ben niet de vrouw van George Meredith, maar ik kom u tijding van haar brengen; ik..." Nu bemerkte ik, dab de lange heer zijn hoofd boven mij schudde, tegen den ach tergrond van grijze lucht, die nu straalde van het licht van een benevelde maan. Ik hoorde de vriendelijke stem treurig zeg gen: „Ik ben bang, dat het niet helpt, lieve. Ik ben bang, dat u niet met mij be hoeft te praten. Ik dacht, dat u het'wist. Ik kan nooit begrijpen wat de menschen zeggen de eerst keeren, dat zij met mij praj ten. Moeder zal het u wel verklaren. Ik ben stokdoof, weet u." „01" hijgdo ik, Stokdoof. En JJk, die zelfs een matijsf doof mënsch nooit kan doen verstaan wat ik te zeggen beb I Neen, het diende nergens toe of ik al trachtte een verklaring te gevenik dien- do to wachton totdat wij thuis waren. Met berusting volgde ik dus mijn gastheer en het valies naar een plsatsjc, waar geen van beiden recht op bad, de witte poort van het kleine station uit tot do plaats, waar twee lichten met halve kappen als 't ware maneschijn wierpen op den heuvel- achtigen, 6mallen weg in Wales. Als in oen droom zat ik in de auto naast Sir GöOTge Meredith, den vader van den „armen George." Het is geen lange rit, vertelde hij vroo- lijk, terwijl wij voortspoedden, met het; zachte avondwindje fluisterend jn mijn ooren. Niet lang genoeg voor mij, om mijn dwarrelende gedachten te verzamelen en do woorden te bedenken, waarmee ik mijn verhaal zou inleiden tegenover deze men schen, die mij volkomen vreemd waren. HOOFDSTUK V. Mijn aankomst. Wat een geschiedenis, dacht ik, gejaagd als ik was, toen dc auto-lantaarns een poort beschenen tusschen twee steenen pi laren met twee eteencn ballen er boven op. De geschiedenis, dat ik niet hun verwachte logóo was, dat hun verwacht© logée op dab oogenblik in Abersystwith ,',cmbusquée" was. Dat zij, de jonge mevrouw Meredith, liet ideo kennis to moeten maken met de familie van haar man zóó verschrikkelijk vond, dat zij die beproeving ontloopcn was 1 Dat zij oen vreemd meisje in haar vertrouwen genomen had cn zelfs had go- tracht die vreemde op haar plaats tc schui- yen I O, wat ccn geluk had dio vrouw van Georgo weggeworpen, naar het meisje, dat het onmogelijk in bezit kon nemen l Dc schoonvader ten minste was een be nijdenswaardig persoon om tot bloedver want te hebben. Het eerste oogenblik aan het station was zij reeds onder indruk van zijn bekoring gekomen. Er was iets onbe schrijflijk lieflijks cn hoffelijks in zijn ge baren, toen hij mij in de auto hielp. Dab hij doof was, maakte in het geheel geen verschil Al was hij daarbij nog stom ge weest bovendien, toch zou de beweging van zijn hoofd, de druk" van zijn hand uit drukking hebben gegeven aan zijn wezen. Een onvervalschte Lieverd! Ik vroeg mij af wat hij wol zeggen zou van het verhaal, dat ik doen moest zoodra wij thuis kwamen. Wij waren juist ongeveer een honderd meter van dat huis verwijderd, toen heb tweede auto-ongeval plaats vond, waar ik dien middag van hoorde. Het eeTste was die Rolls Royoe, waarin mijn nederig per soontje gelukkig nooit zou plaats ncwen. Het tweede overkwam de auto van de fa milie Meredith, die door Sir Richard zelf gechauffeerd werd. Eerst gin.g hij wat langzamer, toen stond hij stil. Zijn jongensaohtige stem klonk uit de duisternis, waarin de auto lichten straalden, vlak naast mij. „Lievo Hemel! Nu "zal ik er zelf naa>? moeten kijken. Eerst iiit den weg gaan voor die andere menschen, die ihet hun auto aankomen"* (Wofdt vervolgd)^

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9