Zondag a.s, aanv. u. 30 srsm. Toegang 30 - Werkten 20 - Jongens 15 ct. De Fondsenmarkt. 5628a KORFBAL. Programma voor morgen. W. 12. Vitesse (L.)—H. K. V.; H. S. V.— Fluks; DeêlosH. V. C. W. IN. AdvendoExcelsior. Overg. Z. D. K. G.Vitesse (H.), W. IIG. Fluks II—S, D. 0.; Kraaien—: .Vitesse (L.) II. O. I A. QuickNoviomagum; Ee Quick Philips Sporlver. O. IB. D. O. S.Naas; RapidilasD. O. V. A. 1 Overzicht Hoewel het korfbalseizoen officieel de .vorige week geopend werd, kunnen we toch eerst morgen van een algemeene opening spreken. Alorgen komen weer voer het eerst de le klassers in het veld. Er heelt een ge- heele omzetting in de Westel. le klasse plaats gehad. Het principe van vermenging heelt men laten varen en is men weer ge komen tot de geographische indeeling. Of deze nu een betere verhouding zal geven zullen we maar moeten afwachten. De Noordelijke afdeehng is er zeker heter op geworden wat hot reizen betreft. Slechts een reis naar Haarlem en Hilversum zullen gemaakt moeten worden. In de Zuidelijke afdeeling is door de nieuwe indeeling het aantal plaatselijke ontmoetingen toegeno men. Typisch is het dat er nu in Leiden, Den Haag, Rotterdam en Dordrecht twee le klasse clubs zijn. Leiden krijgt haar wed strijden tusschen beide rivalen weer terug. Hel staat dus al vast, dat er geen twee kam pioenen kunnen komen, zooals verleden jaar een poosje verwacht werd. Zoowel Fllïks als "Vitesse zullen dit seizoen met nieuwe gezichten verschijnen. Het Vitesse- twaalftal is wel het meeste gewijzigd. Het is nog niet geheel bekend wie er al zoo mee zullen doen, maar spelers als v. Noort en v. Beeck "komen dit jaar niet meer uit. Ook bij de dames zal men nieuwe gezichten zien. Hoe H. K. V., de tegenpartij op mor gen, er uit zal zien, weten we niet, maar is er weinig verandering in de ploeg gekomen dan zal het wel het even enthousiast en vinnig spelende II. K. V. van het vorig sei zoen zijn. In dit geval zien we dan ook de Hagenaars winnen, vooral daar de Vilesse- ploeg nog aan elkaar moet wennen. Bij Fluks zullen we v. d. Reyden en Tuk niet meer in de gelederen vinden, terwijl het nog niet vast staat of mej. Tr. Hoeks nog zal spelen. Verder zal Fluks ongewij zigd blijven. De vervanging van genoemde spelers zal niet direct een verzwakking ge ven, afgaande op de medecleeling der plaats vervangers. Wij gelooven dan ook, dat Fluks niet veel zwakker zal zijn dan het vorig seizoen. Hetligt dan ook voor de hand, dat ze van II. S. V. zal winnen. II. S. V. heeft, zoover we vernamen, enkele spelers aan andere clubs moeten afslaan, wat dus een reden te meer is voor een Haagsche nederlaag. De kampioen van de B-afdeeling van het vorige seizoen bindt den strijd aan tegen de nieuwe combinatie van H. B. S. en V. en L. Waar Deelos zelf een comb, van 2 Dordt- sche clubs is, en daardoor zeer sterk werd, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat de nieuwe combinatie, die we voorloopig II. V. C. zullen noemen, de oudere comb, zal overtroeven. De comb, moet haar naam vol gens bestuursbesluit nog veranderen. Dit zal echter geen .verandering in de spelkwa- liteit geven, zoodat wc eens willen begin nen met een zege te voorspellen voor de nieuwe combinatie. In het Noorden slechts één wedstrijd, daar de Amsterdamsche clubs nog bezet zijn door de wedstrijden van de A. IC. B. Het bij keuze gepromoveerde Advendo ont vangt het enthousiast spelende Excelsior. Indien het Haarlemsche peil niet vooruit is gegaan dan maakt ze weer een goede kans het seizoen met een nederlaag in te zetten. Voor de 2 Overgangsklassen is slechts één wedstrijd vastgesteld. De Noordelijke Overg.kl. heelt nog rust door de seriewed- slrijden van de A. IC. B. De Zuidelijke over gangsklasse is erg verkleind door het uit treden van V. en L. en II. B. S. (D.), waar voor geen plaatsvervangers zijn genomen. In deze afdeeling zal dus Yelox vrij spel krijgen. Het Delflsche D. IC. G. moet zeer versterkt zijn door spelers van andere clubs. Zij zal dit morgen moeten bewijzen door het tanende Vitesse (II.) te slaan. Voor de 2e klasse G. een plaatselijke ont moeting, n.l. Fluks IIS. D. O. De laatste heeft al een goede oefening gehad, waarvan ze misschien voordeel zal (rekken. Hoe Fluks II er uit ziet weten we niet, maar we gelcoven wel dat ze van S. D. O. zal verliezen. Vitesse (L.j II zal dit jaar nog wel eens sukkelen met volledig opkomen door gebrek aan dames. Dit zal haar zeker niet ten goede komen. Toch zal ze van de Ilillegom- sche Kraaien wel kunnen winnen. In het Oosten wordt het seizoen goed in gezet. De indeeling is er hetzelfde als in 't vorig seizoen. Alleen zullen de afd. groo- ter zijn dan anders. Jn de A-afdeeling is Rapid en bij de B-afd. Naas er bij gekomen. In de A-afdeeling zullen de kampioenen Quick met het Nijmeegsche Noviomagum geen moeite hebben, daar deze club steeds tot de ondersten der afd. blijft behooren. De Philips Sportver. zal haar seizoen be ter willen inzeilen dan het vorige, waarvan Be Quick het slachtoffer zal worden. In de B-afdeeling ondergaat Naas de vuurdoop tegen D. O. S., de eeuwige Ooste lijke kampioen. Dit wordt natuurlijk het eerste streepje aan de zegepaal van D. O. S. Rapiditas en D. O. V. A. zijn van onge veer dezelfde sterkte, tenzij er te veel ver anderingen in de twaalftallen zijn gebracht We zullen het voor morgen op een draw houden. j» ,—1 GOLF. Wedstrijden te Noordwijk. De wedstrijd om den Palace Hotel Wissel beker werd gisteren beëindigd. In den hal ven eindstrijd slaat F. Gremers, hand. 19, Van Heukensfeldt Slaghek, hand. 10, met 5 en 3. In den eindstrijd slaat F. Crcmers op de 19e hole, E. Cremers, hand. 11, na een zeer spannenden wedstrijd. Aan den wedstrijd om den Snouck Hur- gronje Wisselbeker, een dames-handicap medalplay over 18 holes namen 18 dames deel. De beker werd gewonnen door Mrs. Waterbury (30) met 59 nello. Den tweeden prijs verkreeg mevr. A. Diemer Kool, de houdster van den beker. (11) met 65 netto. Verder verkregen goede scores Bar esse .Van Tuyll van Scrooskerken (23) met 68 netto mevr. Smalt (15) met 69 netto; mevr. Horstman (30) met 71 nettoMrs. Maneck (20) met 71 netto Mrs. Joannides (17) met 72 netto. Voor den le houden wedstrijd op heden, een foursomes, vlaggenwedslrijd, beslaat buitengewoon veel belangstelling niet min der dan 25 paren zijn ingeschreven, terwijl voor den eersten wedstrijd om den British American Challenge cup op a.s. Zondag thans reeds 40 dames en lieeren op de lijsten staan. WIELRENNEN. Be Rijswijksche baan. Morgen heeft een zeer belangrijke kop- pclwedslrijd plaats. Daar zijn in de eerste plaats de Belgen Debaetsvan Hevel, de snelste koppel van geheel Europa; in dit seizoen zijn deze twee nog niet overwonnen Naast hen komen van der VeldeMarcel Buysse, de groole wegrenners, die dit jaar nog in de ronde van Frankrijk zoo'n groote rol gespeeld hebben, en twee andere Bel gische koppels: MortierVollebrecht, en MaasGeers. Uit Duilschland komen Dietz Halm het beste Duitsche koppel en SchulzNeinas, Hiepel—Kendeïbacher. Tegen die groote buitenlandsche koppels plaatst de directie 10 Ilollandsciie koppels, die voldoende in staat zijn om den wed- dtïijti te kunnen winnen: Anspachde Vrerg, NankmanStraat, Aquinav. d. Boogaerd, Bonlekcevan Duyn, Ooms Kolles, Bakkerv. d. Stel, DidierN. de Bruin en daarbij nog de koppel Klaas van NekKoos Storm. Records verbeterd. Op de Buffalo-wielerbaan le Parijs verbe terde de Zwitser Egg het wereldrecord over 1 IC.M., slaande start en bracht dit op 1 min. 13 4/5 sec., (tijd eerste 500 M. 38 1/5 sec. tweede 500 M. 38 1/5 sec. ook het 2 IC.M. record bracht hij op zijn naam, zegt de „Tel.", met 2 min. 381/5 sec. (le ronde 42 4/5 sec., 2e ronde 39 sec., 3e ronde 38 3/5 4e ronde 37 4/5). De lijden werden officieel genoteerd door Bazin. Dinsdagavond heeft de Engclsehman Ellis le Heme Hill het wereldrecord over 5 nfijl achter motoren verbeterd, door den afstand te rijden in 7 m. 55 1/5 sec. Het record stond op naam van Baily met 8 m. 3 1/5 Sec. Zijn tusschenlijden waren: 1 mijl in 1 m. 45 3/5 sec.; 2 mijl in 3 m. 16 2/5 sec.; 3 mijl in 4 m. 49 1/5 sec.; 4 mijl in 6 m. 22 1/5 s. l. BOESEN. Kampioenschappen. Gisteravond zijn in den Circusschouw burg te Rotterdam de titels van kampioen licht gewicht en middengewiebt van Neder land verwerkt. Eerstgenoemde titel was va cant gekomen, omdat van 't Hof het ge wicht niet meer kon maken. Na een strijd van 10 ronden van 3 minuten (de wedstrijd ging over 15 ronden) tusschen de candida- ten IC. Veldt (Rotterdam) en W. Hesterman (Amsterdam)-, toen de helpers van Hester man den handdoek wierpen, werd de titel van kampioen licht gewicht van Nederland toegekend aan IC. Veldt. De houder van den titel middengewicht W. Weslbroek (Rotterdam) was uitgedaagd door N. Sleenhorst (Rotterdam). Aan laatst genoemde werd de titel toegekend na een gevecht van 15 ronden van 3 minuten, waarin Steenhorst winnaar werd verklaard op punlen. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Nederlandsck-Indië en de Fiotestantsche Zending. De Zending kan van vel© zegeningen ge tuigen; dit jaar toch werd o.a., zooals in de bladen reeds uitvoerig vermeld is, do Gemeente Modjowarno, op Java, zelfstan dig verklaardop Nieuw-Guinea gaat het werk krachtig voort. Straks gaan naar allo waarschijnlijkheid eenige Zendelingen van de Basler-Mission onze Hollandsche Broeders daar helpen. Van Posso, Halma- hera en van bijna allo andere terreinen komen goede berichten binnen, sprekende van gestadigen en ruetigen voortgang van het werk. Dank zij den krachtigen steun, welke in het najaar 1922 door een belangrijk deel der Nederlandsche Christenen geboden werd, bleek in het voorjaar 1923, toen de Indische rekeningen binnen waren, dat vrijwel zonder tekorten gesloten kon wor den. Alleen de financieole positie van het Sangi- en Talaud-Comité bleef aanleiding tot zorg geven. Er is dus veel reden tot dank. Toch zijn er velo vragen en groote moei lijkheden. Allen, dio op een of ander© wijze bij Ta- dië gein torr esse© vd zijn de Zending is dit in den goeden zin van het woord zien in deze dagen meermalen met zorg naar de wolken aan den politieken hemel. Allerlei beschouwingen in binnen- en bui tenlandsche bladen kunnen, als gedacht wordt aan „Ons Insulinde", wel eens ver ontrusten. Hoeveel hebben wij, Christenen, in „Ons Indie", dat zoovele voordeelen voor Ne derland bracht, nog goed te maken. Heeft God ons in deze dagen iets bijzon ders to zeggen.' Deden wij onzen plicht? Volgens de laatst vastgestelde bereke ningen geeft Noorwegen 70 cent per jaar per Prot. inw. voor de Zending, Zweden 50 cent. Denemarken 35 cent en eindelijk Nederland slechts 21 cent per Prot. inwo ner Het Zendingswerk zou zoo geheel ande ren omvang gekregen hebben, indien de offer vaardigheid groote geweest warede 21 cent per hoofd moesten bovendien altijd met de allergrootste inspanning bijeenge bracht worden Dit jaar wordt van de Nederlandsche Christenen een bijzondere daad gevraagd. In de laatste maanden is weer bij de Zen ding een belangrijke achterstand in de ontvangsten ontstaan. De in Oegstgeest samenwerkende Zen dingscorporaties b'eTeiden ock nu een „Week van Gebed, Toewijding en Offer"' voor. Voorloopig is daarvoor vastgesteld de week van 11 tot en met 18 November aanstaande. Het vorig© jaar deden slechts 400, Ge meenten mede. De besturen bedoelen met deze vroegtijdige publicatie de mogelijk heid te openen voor een groote beweging over het. gansche land. Zij er straks veel gebed, vreugdevolle toewijding en blijmoedig offer 1 't Gaat om groot© dingen; laat ieder, die kan, aan de voorbereiding tijdig doen, wat mogelijk is. Zendiugsbureau Oegstgee s t. De visch wordt duur betaaldl Ruim drio weken geleden voeren van uit IJmuiden onder frieer twee Katwijksche Trawlloggers naar zee, met te zamen elf koppen bemand. Do storm, die veertien dagen geleden gewoed heeft, heeft, naar men veronder stelt, deze beido schepen tegen elkaar ge smakt, met het noodlottig gevolg, dat beide schepen wel met man en muis zul len zijn vergaan. Nu zitten daar de naastbestaanden, vrouwen, ouders, broeders, zusters en... kinderen in diepeD rouw. Het geheele jaar zoo weinig verdiend en nu in deze bijna vier weken ook „geen rooic duit." Voor zoo ver mij bekend, is nog niets gedaan,orn den nood te lenigen of in de eerste uitgaven voor „den rouw" te helpen voorzien; iets, wat toch, naar ik meen, hoogst noodzakelijk is. Katwijk heeft met luister zijn Konin.gin- nefcest gevierd, nog in de hoop, dat de vreeselijke veronderstelling geen werkelijk heid zou worden. Nu dit echter, helaas, toch het geval schijnt te zijn, meen ik, dat nu bok eendrachtig gehandeld moet wor den, om in den bitteren nood der nagela ten betrekkingen van deze* koene visschcrs t? voorzien. Wie neemt het initiatief voor een steun- nrtie 1 Gaarne doet daaraan mede Uw Dr., A. DE KLERK. Kalvvijk-aan-Zee, 199'23. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. BENGKAIJS pass. 13/9 Gibraltar. KON. NED. STB. MIJ. BACCI-IUS pass. ld/9 Gibraltar. ORPIIEUS 14/9 v. Kopenhagen le Aar- hu us. MEDEA 13/9 v. Malta le Calamala. KON. WEST-IND. MAILD, ORANJE NASSAU 14/9 v. Amsterdam n. West-Indië. POSEIDON 14/9 Amslerd. le Hamburg. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN. SI ANTAR uilr. pass. 13/9 Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK 13/9 1400 m. Z.-W. v. Va- lentia. EDAM 14/9 le Havana. LOCHKATR1NE 11/9 v. San Pedro. ROTTERD. LLOYD. DELI 13/9 v. Hamburg le Bremen. KEDOE uilr. pass. 13/9 Ouessant. RINDJANI uilr. pass. 13/9 Finisterre, TAB AN AN uilr. pass. 13/9 Perim. TJERIMAI thuisr. 14/9 te Marseille. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". LAOMEDON pass. 14/9 Perim. DEUCALION pass. 14/9 Perim. 1 LYCAON 12/9 v. Shanghai. PATROCLUS 12/9 v. Port Sweltenham. Mag men de persberichten gelooven, dan schijnen er kansen te bestaan, dat thans van Duitsche zijde een poging wordt gedaan om de Roerkwestie lot oplossing le brengen. De persberichten vinden voor een deel een bevestiging in do jongste redevoering van Slresemann, welke hierop neerkomt, dat men de bakens verzetten moet, wanneer het getij verloopt. Het getij van het lijdelijk ver zet schijnt inderdaad te zijn verloopen en zulks blijkt te meer uit de houding der ar beiders in het Roergebied ten opzichte van de Fransche bezetting. Ook het feit, dat bijna steeds de gelden, welke de Rijksbank zendt naar het Roergebied ter ondersteuning van het lijdelijk verzet, door de Franschen in beslag worden genomen, werkt uitermate deprimeerend en ontmoedigend. Waar men reeds spreekt van een Duitsche nota aan Frankrijk, dus van een directe onderhande ling, kan men aannemen, dat wij in de ko mende dagen het verheugende feit zullen waarnemen, dat de twee groote tegenstan ders, Duitschland en Frankrijk, zich met elkander zullen trachten te verstaan over een der meest dringende kwesties. Her schijnt overigens, dat de nieuwe re geering van Duitschland toch meer „Real- politik" voert dan hare voorgangers. Dit blijkt niet alleen op polilick gebied, maar ook uit de economische maatregelen, welke men van plan is te nemen. Een zeer belang rijk besluit is o.m. wel de oprichting eener goudbiljellenbank. Weliswaar wordt de ge wone steunaclie van de regeering ten be hoeve van de mark opnieuw voortgezet, doch deze kan uit den aard der zaak geen blijvende beteekenis hebben. Intusschen hebben wij in de jongste dagen- opnieuw een daling van de papieren mark gezien, hetgeen eenigszins vreemd aandoet wanneer men met de nieuwe deviesenplannen der regee ring rekening houdt. Het is echter het pu bliek zelve dat zich van zijn markenbezit wenscht te ontdoen en dit wil omruilen in vreemde aeviesen. De gevolgen der nieuwe deviesenpolitiek, op de eerste plaats de in stelling van een goudwaarde, zijn ongetwij feld zeer belangrijk. De slichting van een speciale goudbank zal een vaste basis en vooral een onafhankelijke grondslag zijn voor de nieuwe valuta, welke daardoor ge heel vrij van den invloed der Rijksbank zal komen le slaan. Als dekking der uit te ge ven bankbiljetten zal natuurlijk het goud van de Rijksbank worden gebruikt, want een andere voorraad goud zal wel moeilijk le crcëeren zijn. Algemeen echter wordt de vrees geuit, dat na de uitgifte van goudbil- jellen zich ten aanzien van de papieren mark verdere depreciatieverschijnselen zul len voordoen, omdat tenslotte dit betaalmid del geheel is overgeleverd aan de economi sche invloeden, welke nu eenmaal onver mijdelijk elke geldsoort beheerschen. Inmiddels trekt een ander deel van Europa belangstelling door zijn sociale en economi sche beroeringen. Wij bedoelen Spanje, waaromtrent de jongste berichten niet heel gunstig luiden. Het was te voorzien, dat do Marokaansche oorlog voor het land een ruïne zou worden. Politiek is de toestand zoo troebel, dat een revolutie onvermijdelijk schijnt. In economisch opzicht is de situatie niet veel beter. Zoo b.v. zijn vanaf 1920 lot einde Maart van dit jaar len behoeve van Marokko niet minder dan 1100 millioen pe seta's uitgegeven. In den loop van 1924 zal 3 milliard peseta's vlottende schuld moeten worden geconsolideerd. De bankbiljetten in omloop bedragen 6 milliard, waarvan slechts 40 pCt. in metaal als dekking aanwezig is. De begroolingen der laatste jaren wijzen op een steeds grooter wordend tekort. Het i9 derhalve geen wonder, dat de peseta in het buitenland voortdurend lager wordt gewaar deerd. In verband met de verbeterde, politieke vooruitzichten in Duitschland en Italië Griekenland heerschte in de afgeloopen da gen op 'de internationale fondsenmarkt een betere stemming. Ncw-York verdisconteerde het voordeel, dat de ramp van Japan vermoe delijk voor de Unie zal opleveren ia den vórm van massa bestellingen voor de recon structie der verwoeste steden. Toch zal men zich niet blind behoeven te staren op het hierbij eventueel le behalen voordeel, omdat door liet groote kapitaalverlies en door de massa-reductie van de bevolking, de koop kracht in belangrijke mate is gedaald. De wederopbouw zal noodgedwongen zich in een richting bewegen van de meest sobere eischen hetgeen hier le eerder zal mogen worden verwacht, omdat de Japansche wo ningbouw van een veel primitiever structuur i9 dan de West-Europeesche. Op de crediet- waardigheid van het land zelve, zal de ramp weinig invloed oefenen, omdat de^ natuur lijke rijkdommen van het land schier onbe grensd zijn. Overigens ondervindt New-York nogal eens den druk van baissiers welke elk verontrustend bericht gebruiken om het koersverloop te hunnen voordeele te beïn vloeden. In .verband met de jongste vermin deringen van den orderstaat der Steellrust heeft de president er op gewezen dat dit een gewoon scizoenverschijnsel is. Reeds de bui tengewone omvang der orders van de afge loopen maanden wettigt het feit, dat thans eenige afname te bespeuren is. Thans nog veroorloven de in behandeling zijnde en nieuwe orders een productiecapiciteit van bijna 90 pet. Op de beleggingsmarkt vielen Cubaansche waarden op door hun zwakke stemming, zulks in verband met de ontbin ding van het syndicaat dat zich heeft belast met de emissie der 57= pet. obligaties. Een zeer belangrijk deel dezer uitgifte heeft geen plaatsing kunnen vinden. Japansche fond sen hadden onmiddellijk na de ramp een be langrijke depreciatie te doorstaan, konden zich evenwel gemakkelijk herstellen. Parijs en Londen kenmerkten zich door een kalme maar vaste stemming. Op eerst genoemde beursplaats viel een opmerkelijke belangstelling waar te nemen voor Russische fondsen, zulks naar aanleiding van de ver beterde vooruitzichten van den buitenland- schen handel in Rusland. Meer en meer ont wikkelt zich het commercieel verkeer met Rusland hetwelk speciaal op dit land nog ongekende mogelijkheden biedt. Nu Engeland en Duitschland, en diverse kleinere Europee- sche landen reeds commercicele betrekkin gen met Rusland onderhouden, nu dit land zelve meer en meer van het kapilalistisme gaat gebruik maken, ontwaken ook in Frank rijk de handelseconomische aspiraties. Een betere stemming voor Russen valt in den laatsten lijd ook te Londen waar te ne men. Hier en daar komen zelfs niet onaar dige koersverbeteringen voor. Overigens is men aan de Londensche beurs gereserveerd in verband met de politieke constellatie van Europa welke toch nog altijd verrassingen biedt, zooals wel zeer duidelijk uit het Grieksch-Italiaansch conflict is gebleken Spaansche fondsen werden niet verhandeld. Van buitenlandsche beleggingswaarden wa ren Oostenrijkers opnieuw gevraagd. Olie- waren waren iets aan den zwakkeren kant. De internationale deviesenmarkt ken merkte zich door een hernieuwde stijging van de edel-valuta's ten opzichte van de mark. Deze laatste wordt thans aan de Beurs van Bazel zelfs niet eens meer genoteerd wegens haar volkomen waardeloosheid. Te Berlijn ontwikkelde zich een koortsachtige vraag naar deviesen, met als gevolg, dat de noteeringen met honderd millioen voor Pond Sterling opliepen. Hc-t Fransche enJk gische devies vertoonde op het einde (j week eenige neiging tot reactie, blijkbaj omdat de aangekondigde onderhandeling tusschen Duitschland en Frankrijk nog n of meer in de lucht hangen. De z.g. goedv lula's belandden eveneens op een lager q veau, waartegenover staat dat onze guld( nog meer wordt geïsoleerd en door zijn ho< standpunt weinig aantrekkelijkheid bie voor den buitenlandschen handel. Onze e porteurs merken zulks dan ook geducht onze aanhoudende malaise is niet voor e< gering deel te danken aan het hooge peil vj den gulden, dat immers onze producten voi de meeste buitenlanders onbereikbaar do zijn. In Spaansche peseta's vond een reactie plaats. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York cable 8 Sept. ll,54l/a 0,0b1/* 14,177* 11,627= 2,547= 14 Sept. 11,53 0,02'/. 14,60 12,05 2,533/t De locale fondsenmarkt gaf reeds in de aanvang der week een niet cnbclangn herstel te zien, een gevolg van de omvan rijke dekkingsaankoopen in de diverse fon sen rubrieken. De afdeeling der schee vaartwaarden, waarbij de baisse nogal ruime mate is geïnteresseerd profiteerde hi van het meest. Daarop volgde de rubriek d oliewaarden. Koninklijke tn Geconsolidee den waren vast gestemd. Minder belangn was de verbetering bij Rubbers en taba ken, omdat uiteraard hier al heel wein baisseposities loopen. Toch konden zij va de algemeene tendenz mec-profitceren. 0 de beleggingsmarkt verkeerden Nedcrlan sche schuldbrieven eveneens in herstel. Het verloop der week heeft evenwel in hierboven geschtste opening-tendenz ree' vrij spoedig eenige wijziging gebracht en opgewekte stemming maakte weldra plaal voor eenige weifeling. Het hoofdfonds K( ninklijke bleef evenwel, vooral op Londei sche aankoopen vrij goed gedisponeerd. Cul tuurwaarden ondeivonden den steun van herleving van de Javasche suikermarkt ah mede van diverse andere gunstige factorei Zoo b.v. thee-aandeelen van de gunstig prijssituatie van de thee-markt. Jurgens waren eveneens beter gedispt neerd. De algemeene belangstelling van de eersl helft der week maakte plaats voor een ka mere tendenz in de tweede helft, waartoe d politieke vooruitzichten en verschillend technische factoren medewerkten. Op dt eerste plaats de prijsverlagingen van Olie de Unie. De koopers van Scheepvaartwaar den trokken zich terug en lieten het verdej aart den beroepshandel over hierin al niet iets te ondernemen. Een belangrijk fail lissement in de Indische suikerwereld haj hier weinig invloed. Ten aanzien van ruil herwaarden bleef men echter gunstig disponeerd. In de Timc3 wordt er op gew zen, dat in de laatste twee weken de rul bervoorraden belangrijk zijn gestegen nad sedert Januari van dit jaar, toen het hoogt record van 73 000 ton werd bereikt, ee voortdurende daling was ingetreden. Aa het einde van de vorige week beliepea i voorraden wordt echter niet van belang gi ton in da week le voren. De stijging van t vooraden wor^t echter niet van belang g acht en ook niet als e?n verstoring van dl verbeterende tendenz der statistische positn van rubber beschouwd. Zij is meer het gej volg van de staking in de havens. Tijdens deze staking werden belangrijke partijei rubber naar het continent doorgezonden deze bleven aan de Thames liggen. Dezs rubber komt thans binnen Waardoor de voorraden zeer zijn toegenomen. Deze be langrijke stijging komt in een kalme periode van het jaar en heeft daardoor haar invloei op den prijs van rubber niet gemist, deze tot 1 sh. 35/c d per pond gedaald. Geld op prolongatie noteerde in de jongsk dagen 3 pCt. s Sept. 14 Sept 6 pCt. Nederlano 191b 90 90 6 gCt Nederland 1919 94J4 -193% 4Va pCt. Nederland 1916 H7X m 41/2 pCt. Nederland 1917 S4K m, Amsterdamsche Bank 117H WH Koloniale Bank 149tf 154 Handel Mij. 124 X 125U Insoünde Olie 2J:j' 2'A Philips Lampen 2484! 244 Jurgens gew. aani 56H 54J1 Vorstenlanden ICO 165 Compania Merc. Argetntinia 7J4 9 Handelsver. Amsterdam 426H 440 Javasche Cultuur-Mg. 338 347H Koninklijke Olies 34334- 348 Geconsolideerde Petroleum 133 H 131 Amsterdam Rubber 157 155M Koloniale Rubber 97 96H Java—ChinaJapan-Lijn 70 80 Mij. „Nederland" 134 136H Scheepvaart-Unie 10514 10656 Arendsburg Tabaks-Mij. 272 277H Deli Batavia Tabak-Mij. 320 31454 Betaalbaar gestelde dividenden. Associated Dry Goods le pref. aand. div. 29 met f 37.51 Idem 2de pref. aand. 27 f 43.7( Atchison Topeka Santa F6 Railway 122 f 37.61 le Ond. Broeiglas-verz.-Mij. 10 f 7.' Illinois Gentral Railway 150 f 43./1 Landb.-Mij. Goenoeg Rowo 6 f 100' Mij. v. TransporLcylinders 27 f 50.' Ned.-Ind. Levensverz.-Mij. (NillMy) 1 f 25.- Spoorw.-Mij. Zwolle-Blokzijl 3 f 30.— Stern Brothers 9 f - Studebaker Corp. 47 f 62.31 Ver. Bezit van Ind. Fondsen 28 f 120.—* Uitlotingen. V Brunöwijk 1886. vV* Freiburg 1897. {V. Credit Foneier Egyptien 1903, Rotterdam 1868. 7 C 3 pCt. Spanje Madrid 1868. Turkije 1870. Belg. Reconstruclicleening.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6