passelijke kruisraadsel alle onderdeelen ge zien; want al hadden velen daar het hoofd woord van gevonden, bij de onderdeelen ,.,was er menige kleine vergissing, hoewel ik moet zeggen, dat veel kinderen nog weer aardige woorden vonden, die ook wel pas ten. Voor de raadsels van 8 September heb ben jullie nu weer den tijd gehad tot Dins dagsmiddags 5. uur maar dan zal het wel ,Vrij dag morgen zijn eer ik dat pakket heb ontvangen hier in Zwitserland, dus zou ik onmogelijk kunnen zorgen dat er 15 Sep tember al antwoord was, want ik kan heusch niet tooveren, jullie wel? Als jullie dit leest, heb ik de andere brieven dus wel al ontvangen en gelezen en weet ik dus ai hoe of mijn raadseljeugd de jubileumfeesten heeft gevierd. Ik wou, dat in Holland het weer even mooi en zonnig was geweest al die feestdagen als hier in Zwitserland. Sinds-ik hier ben aangekomen, heb ik nog geen regen gezien, steeds zonnig weer, lek ker warm, zoodat ik gerust buiten kan zit ten op een bank aan het meer'van Genève, en ik heb ook al heerlijk gevaren op een boot op het meer. En helaas las ik in de Hollandsche couranten dat het in Holland telkens wel heeft geregend, wat natuurlijk heel jammer was voor de feestvierende ste den en dorpen. En nu ga ik mijn stapeltje brieven van de vorige week eens doorsnuffelen en kij ken wie er om antwoord vragen. Stientje Massa, ik wil het best gelooven als je het mij zóó verzekert dat je vreeselijk veel tijd hebt doorgebracht eer je het ge- heele kruisraadsel in elkaar had, maar het is je toch goed gelukt. Maar had je nooit yan de pui van het stadhuis gehoord? Annie Huisman, wees maar blij dat je je ïiog tot de kleineren kon rekenen, als je anders geen raad zou hebben geweten. Had je nog geen huiswerk, zoo vlak na de va- cantie en kon je daardoor nog een stuk van het verhaal, voor mij overschrijven? Heb je nu meer huiswerk in de nieuwe klasse? Marietje Eikerbout, je had het raadsel heel netjes opgeschreven ik kon zien, dat je er'echt je best op had gedaan. Ella Brugmans je hebt een goede vacan- tie gehad, dat zag ik wel uit je brief en door een groetje uit de plaats waar je to- geerde had ik al gemerkt dat je uit was. Waar logeerde je in den Haag, dicht bij de Frederik Hendriklaan? Ben je daar wel eensdoorgetramd of doorgewandeld? Robert Lau, genaamd Bob, je bent zeker wel erg blij met je prijs. Je hadt alle on derdeelen van het kruisraadsel ook goed ge vonden. Zoo, heb je nog geprobeerd om mij op te zoeken in de vacantie, maar ik was toen in Zeeland en nu zit ik in Zwitserland. Je moeder kent deze streek dus, waar ik nu logeer; heb" jij er ook wel plaatjes of brief kaarten van gezien? Harmen en Wim Nieuwland, hebben jul lie zóóveel tijd moeten zitten over het prijs raadsel, dan is het jammer, dat er geen prijs kwam te vallen op je namen. Veel ge noten bij het feest in de Stadsgehoorzaal op 31 Augustus? Heeft de goochelaar heel grappige toeren gedaan? Begrijp je al die kunsten, die zoo iemand uithaalt, zeker niet hè, of legt hij er ook wel eens een uit aan de jeugd? Paultje de Roos, ik geloof stellig en ze ker, dat er o zooveel kinderen zullen zijn, die thuis geholpen zijn door ouders of an dere broers en zusters, maar hoe kan ik dat nu weten? En die mogen dan toch al tijd meeloten. Als er nu eens kinderen zijn, die zoo eerlijk zijn om mij te schrijven, dat Ze hulp hebben gehad bij het oplossen van een prijsraadsel, dan kan ik onmogelijk zoo streng zijn om die kinderen niet te laten meeloten. Dus wees gerust. Gorry den Dopper, het geluk was dezen keer met je en heeft gezorgd dat je een boek kreeg, maar je weet het, ik verloot de prij zen dus het heeft geen invloed of 't al lang is geleden dat je een prijs kreeg. Wat zal dat een prettig leventje zijn geweest in de vacantie altijd naar Katwijk als het goed weer was, en een tent aan het strand, dat is zoo gezellig en zoo gemakkelijk. Frans van Beek, ie bent dus de eerste van het drietal van Beek die een prijs heeft geloot, dat zal bij de twee anderen ook wel moet en ijver geven om trouw mee te blij ven doen. en ik denk toch wel, dat je alle drie het boek dat jij nu hebt gekregen, zult Jezen en er dus van genieten. Annie de Kier, nu is het voortaan weer de gewone regeling dat je tot Dinsdags 5 u. den tijd hebt om raadsels op te lossen, dus dat is toch tijd genoeg niet waar, vooral omdat de Zondag er bij hoort. Hella ten Gate Brouwer, al woon je in Alphen, heb je toch hoop ik wel gezorgd, dat je zelf of iemand anders op tijd aan het Bureau van het Leidsche Dagblad was om je prijs te gaan halen. Er waren o zooveel kinderen die moeite hadden dezen keer met de prijsraadsels, maar voor zóóveel prijzen mag men ook wel eens extra moeite doen. Jij hebt er zeker ook geen spijt van, denk ik Nellie van Klaveren, ik heb niet geweten dat je in Augustus jarig was en je daardoor ook niet kunnen feliciteeren. Je bent nu dus 12 jaar geworden en behoort nu tot de grooteren. Gatrien Zandbergen, ik hoop te hooren-, dat je een prettige vacantie hebt gehad, met des te meer plezier kan je dan weer aan het werk gaan. Heb je den verjaardag van Nellie ook meegevierd? Cornelia Koet, dat was al bijzonder net jes zooals jij het driesprongraadsel hebt op geschreven, vondt je het een prettig werkje, hadt je al meer zoo'n raadsel gezien. Welk mooi boek heb jij als prijs gekregen? Dit i9 immers de eerste keer dat je een prijs krijgt» dan zal je er wel dubbel blij mee zijn ge- weest. Tonnie Houpt al zijn jij en Ina ook twee lingen, ditmaal moest je toch apart loten want de jongens en de meisjes waren apart, maar al is het boek nu jou persoonlijk eigendom, je zult er beiden toch wel plezier van hebben; Ina net zoo goed als jij, daar ben ik van overtuigd. Wat stonden deze s keer jullie voornamen deftig voluit onder den brief, ik vind dat Ina 2 mooie namen, heeft. Bram Hemerik je bezat, hoop ikr nog geen horloge, dus je zult je dan nu wel erg rijk voelen met je prijs. Zal je mij goed schrijvèn hoe het er uitziet? Louis Hartkamp de tweede gelukkige be zitter van het horloge, je had er hoop ik, ook nog geen. Ik denk dat jij als je weer eens weet dat ik in Leiden logeer, weer ëèns naar mij toe zult komen om mij het mooie "Horloge te laten zien, je kent mij al, dus zult dat wel doen. En nu zal je zeker extra je best doen om mij voortaan heel nette brieven te schrijven. En wat heerlijk dat je weer een hond hebt en dan nog wel een schat van een beest, een herder. Je weet zeker niet waar je het meest blij mee bent, met je horloge of met den hond? Rika Bliek, nu heb je toch eindelijk ook eens een prijs veroverd, want dat gebeurde toch niet, is het wel? Is het een mooi boek? Wat spelen jou Bobbie en Miesje aardig 'samen, en doen ze elkaar nooit pijn? Ik zie het ook zoo graag als honden en katten samen ravotten. Nelly van der Wilden voor jou is het toch niet de eerste keer dat je een boek wint, maar ik weet het is altijd hoogst welkom en een groote verrassing als je je eigen naam mag lezen bij de prijswinnenden. Jansje Jasperse ik moest lachen toen ik je brief las dat je zoo goed kon opschieten met het prijsraadsel toen het onweerde, het leek net of dat onweer had geholpen om jou de oplossing te doen vinden. Heb je prettig feest gevierd op 31 Augustus en was je heel blij toen je las 8 September dat je een prijs hebt gewonnen. Corrie M. de Groot, ik handel nu maar even allen af die een prijs hebben mogen veroveren. Je vond dat driesprongraadsel zoo bar lastig, je hebt nu toch zeker geen berouw dat je net zoo lang zocht totdat je het had, want nu ben je weer een boek rij ker geworden. Vindt je het prettig op de nieuwe school, ben je er al goed gewend? Wielske Nolet, Clasina Lepelaar, Jan Lutje en Dirk de Groot het is voor jullie alle niet, meen ik, de eerste maal dat je een prijs wint van de kindercourant, nu veel plezier er allen mee. Geertje ten Wolde je mag gerust voortaan trouw mee doen met je zusje, ik hoop dat het jullie goed zal bevallen. Siebe de Roos wat ben jij weer aan het reizen geweest daar in onze noordelijke pro vinciën; heb je daar in 't hooge noorden van ons land je verjaardag gevierd? Rika van Veen (Zoeterwoude) je had goed geraden ik zou je brief in Zwitserland lezen. Ik tref hier tot nu toe erg mooi weer, dat scheelt zoo veel, want als het regent of koud is dan kan ik toch niet buiten gaan zitten en dan ziet alles er zoo somber en treurig uit. Was het mooi weer dien dag toen de zangvereenigmgen moesten zingen. Klazina en jij zijn deze keer weer niet gelukkig ge-. weest met het loten. Herman en Lena van Weizen, ik heb in de vacantie zóóvelen gemist die anders trouw mee doen, dus dat vond ik niets erg, En op dat jullie nu mij niet veel 'zouden mis sen na de vacantie heb ik mijne correspon dentie verdeeld en gaf ik verleden week een stuk en nu weer. Gerrie Slootweg dat zijn allemaal plekjes die ik ook heel goed ken, waar je mij over vertelt in je brief; ik ben daar overal ook geweest als ik in Santpoort-Bloemendaal lo geerde of als ik m Haarlem ben dan rijd ik wel met de auto langs al die plekjes. Het concert in de Groote Kerk van Haarlem heb ik ook dikwijls gehoord. Wat een prachtig orgel is dat, niet waar? Adriana de Wekker, als je voortaan niet meer mee kuni doen met oplossen, vind ik toch aardig als je mij nog wat raadsels en anecdotes wilt sturen. Stien de Wekker, nu is het voortaan weer tot Dinsdag dat je den tijd hebt, dus probeer maar of je nog kunt mee doen. Koosje Schuit dank voor je portretje dat mij welkom was, nu weet ik hoe je er uit ziet, en ik zal het natuurlijk heel aardig vinden als je nog eens met je moeder in Den Haag komt en ik er wel ben, als je dan eens komt kennismaken. Je zag uit de photo's die je vader meebracht uit Zwitserland hoe mooi het hier is, dus je begrijpt hoe zeer ik geniet van zooveel mooie natuur. Betsy Rijnders je had het raadsel goed op gelost maar je behoorde niet tot de geluk kigen, al waren er ook 16 kansen, er waren heel veel meer dan 16 kinderen die moes ten loten. Anton van Brussel je bent werkelijk niet. de eenige die veel vergeefsche moeite heeft' gedaan om het prijsraadsel op te lossen, ik weet dat er velen zijn die o zoo graag had den willen inzenden als ze de oplossing had den kunnen vinden. Mientje. van der Nat je hebt mij heel net werk gezonden, probeer maar geregeld me^ te cloen, liet zal je ïioop Ut -w«l bevallcü* Annie van Beek, dat boscb kex* üo niet, waar je op de fiets bent heen geweest, waar ligt dat? wil je mij dat eens schrijven. Margit Pittner, ik begrijp volkomen dat je niet alle meisjes uit Boedapest kent, ik weet, dat het een zeer groote stad is, ik hoorde er heel dikwijls over door een meisje dat heel lang in Kloosterzande was en nu in Juli naar Hongarije terugkeerde. Het spijt mij voor je dat je geen prijs hebt gewonnen. Herman en Jan Tro3 je bent beiden wel kom als je voortaan geregeld mee wilt doen. Marie van Dijk wat een gezellig uitvoerig verhaal kreeg ik in je brief over die tocht naar Haarlem, en ik vind natuurlijk aardig als ik zoo'n beschrijving lees, dat al die plaatsen of namen mij bekend zijn. Je hebt een mooie rijtoer gemaakt, dat begrijp ik. Heb je aan het einde der Haarlemmerhout in de Spanjaardlaan ook dat groote reusach tige groote witte huis gezien in een grooten tuin, dat is het huis waar ik dikwijls logeer. Het rapport is zeker naar genoegen, niet waar? De drie zusjes Uittenbogaard dank ik voor de gezellige lange brieven. De eerste logeer partij van Corrie eindigde wel heel treurig en ik begrijp volkomen dat je er allen heel bedroefd over was. Gelukkig dat daarna ook nog vroolijker logeerpartij mocht volgen. Ik had plezier in die verhalen over het kamp, en wat een grappige kampliedjes werden daar gezongen, daar zal heel wat bij ge lachen zijn. En hebben jullie alle drie leeren fietsen in de vacantie, dat is heerlijk hoor en wie heeft er nu een eigen fiets of doe je het maar om beurten? Marius Segaar, hoe komt het dat jij zoo goed mijn adres in Zwitserland wist, hoe ben je dat te weten gekomen? En nu ga ik weer eens afscheid van jullie nemen tot de volgende week. 22 September staan er weer nieuwe raadsels en antwoord op de brieven die ik deze week zal ontvan gen. Hartelijke groeten van uit de verte. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 18