In verkeerde Schoenen. j\i de rijnstreek. uit de omstreken. feuilleton. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 September. Derde Blad. Anno 1923. No. 19485, t ALKEMADE. B urge-rl. Stand, eboren: Gerardus Marcellus, Z. van E. J. [odewijk en J. M. Hogeboom. Johannes 'etrus, Z. van A. van der Meer en M. C. Vijnen. Jacobus Abraham Gijsbertus, van J. A. van der Geest en E. H. Koele- iju. Johannes, Z. van K. van Veen en Albers. Adriaan Ilendrikus, Z. van van Emmerik en M. A. Verdel. Cor- elia Catharina Johanna, D. van J. F. van Amsterdam en M. J. Hoogenboom. Chris ianus Johannes, Z. van J. C. Zwetsloot en Kooloos. Theodorus Gerardus, Z. van C. J. Krijger en C. M. van Leeuwen. Rtartinus, Z. van J. Hogenboom en L. J. van der Meer. Geertruida Maria, D. van I. J. Warmerdam en P. W. M. van Kins. Overleden: Gerardus Koek M. 79 j. Huibertus van 't Hart M. 75 j. Ondertrouwd: Jan YVesselman w. 44 j. en Cornelia dc Jong w. 4.0 j. Gehuwd: Jacobus Christianus van den Berg jm. 22 j. en Maria Geertruida Kerk vliet jd. 24 j. Benjamin Reyngoud jm. 27 j. en Mensje van der Vis jd. 25 j. BOSKOOP. Bij het gehouden toela tingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool al hier, slaagden: C. Bulk, A. L. Guldemond, P. \V. Hardijzer, B. Mossel en B. B. C. Rosber gen, allen te Boskoop; J. Cramer te Amers foort; W. Bol and en C. A. v. Wankum, bei den te Amsterdam; A. v. Gennep, H L. J. Haakman, en B. ter Kuile Jr., allen te Den Haag; H.-A. A. v. d Lek, te Osendrecht; T. Landré, te Utrecht; P. W. Bredée, te Warns-, veld, en H. A. Uittenbogaard, te Dordrecht. HAZERSWOUDE. K e r k e 1 ij k Be richt. Ned. Herv. Gem.Zondagmorgen, te halfelf (collecte voor de drankbestrijding) en 's avonds te 7 uur ds. Luuring. Geref. Kerk-; Zondagmorgen te halfelf ën 's avonds te half acht, ds Woudstra yan Leiderdorp. De uitslag van de gehouden wedstrij den van de Volksspelen is als volgt; Schrootrijden per fiets: 1ste prijs: A Binnendijk, 2de prijs W. Müller, 3de prijs F. Fokker. Tobbetje steken 1ste prijs P. van Vliet Jzn. 2de A. v. d. Togt. 3do E. Scheepers.) 4de J. Timmermans. Muilloopen voor Meisjes: 1ste prijs M van der Haas. 2de M. van Meurs. 3de M Pannebakker. Hardloopen met hindernissen1ste priji J. van Vliet Czn. 2e J. Vroegop. 3e W. Matze. i Sprietloopen1ste prijs A. Binnendijk. 2e P. van Vliet Czn. 3de A. Bogcrman. Aan den heer J. Lindenburg alhier is het metsel- en betonwerk voor een te bouwen school- te Bodegraven opgedragen. Door de Hazerswoudsdhe Droogma king zal volgens art. 5 en 21, op 24 Sep tember. a.s. schouw worden gedreven. OUDE-WETERING De Jubileumfeesten. 12 September, de tweede dag dep jubi leumfeesten, zette wed in met schitterend weer. De dag werd aangevangen met een historischen optocht, voorstellende de ver schillende Vorsten en Vorstinnen van het Huis van Oranje, van Prins Willem I tot Prinses Juliana, met do voornaamste per sonen uit de verschillende tijdvakken. De stoet voerde mee vier rijtuigen, waarin ge reten waren het cere-eomité en het feest comité, waarachter het Oudeweteringsch muziekcorps. In het geheel namen aan den optocht deel 76 personen, waarvan 36 te paard. De kostuums en de grimeering waren m één woord schitterend. Kosten noch moei te heeft het comité gespaard om het geheel zoo goed mogelijk te doen uitkomen.. De stoet trok langs Oude-Wetering, Roelof- arendsveen, Nieuwe-Wcteriug en den Ka naaldijk, waar hij bij den heer Jonkman, werd ontbonden. Om één uur werd een aanvang gemaakt met dc volksspelen, bestaande uit ringste ken met paard en rijtuig voor heer en dame, hardroeien voor dames boven 16 jaar. ,,Naar den trein" voor jongens; slofloopen voor vrouwen van eiken leeftijd; turfrapen voor meisjes; tonnetje rijden op -klompen voor meisjes; hardroeien voor heeren; blaastrap- pen voor dames; ringrijden met fietsen voor dames en heeren; sprietloopen voor jon gens; behendigheidsfietsen met boogen hoed en langen pijp voor heeren en hardloopen met hindernissen voor dames. Alles om vrije kunstvoorwerpen. Na afloop dezer volksspelen kwam aaa de'beurt het groote at'tractienummer,,De onthoofding van Landru". Onder de groot ste hilariteit yan de toeschouwers trachtten de verschillende deelnemers de pop op de juiste plaats te treffen. Slechts enkelen koit den do goed^ richting houden en het was vermakelijk hoe sommigen op meters afstand hun sabel zwaaiden. Een enkele maal zelfs warén de heeren comité-leden aan de be stuurstafel in gevaar. Doordat bet met de verschillende volksspelen wat laat was ge worden, konden niet alle ingeschrevenen een beurt krijgen. Om precies half acht werd op gehouden. Spoedig hierna had de gondel vaart plaats. Van verschillende zijden kwa men de gondels aan, hetgeen een schitte rend gezicht was. Vrij spoedig waren alle achter de boot gevaren, waarna de commis sie de prijzen toekende. De commissie werd hier zeer zeker voor een moeilijke taak ge steld, daar de verschillende gondels alle heel sierlijk- en smaakvol waren versierd. Hiei*na trok de boot langs bet geheele dorp. Na afloop der gondelvaart werden de ver schillende prijzen uitgereikt. Nog geruimen tijd heerschte er een ge zellige drukte op het dorp. Oudewetering kan zeer zeker terugzien op een waardig en enthousiast gevierd Jubileumfeest. Een woord van warme hulde aan het' ijverige comité, dat het feest in de goede banen heeft weten te houden, is zeer zeker wel op zijn plaats. ZWAMMERDAM. Kerkelijk be richt. Remonstrantsch-Geref. Gem.; Zondagmorgen, te halfelf, dr, J, A. Beyer- man, em.-predikant. RECLAME. met Maizenavla Is een heer lijk en gezond nagerecht op eenvoudige wijze te bereiden met Honig's Maizcnahet zuivere product voor tal van toespijzen. Let op de sluitzegels als bewijs van echtheid. 1127 HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: Sjienke, D. van R. J. Appel man, en. E. van der Meij. Eldert Theodo rus Z. van E. de Groot en E. Th. C. Vink. Andnes, Z. van A. de Vries en A. Groe- newoud. Jozeph, Z. van F. G. Huurman en H. A. Glas. Christiaan, Z. van G. Snij ders en A. Leijding. Gerlrudis Catharina Margaretha, D. van C. Bisschop en M. Cle mens. Barend, Z. van B. Hof en L. G. Haster. Agatha, D. van F. Lucke en G. Muijres. Leonardus Godefridus, Z. van Q. J. van der Peijl en A. J. Bakker. Casper Cornells, Z. van W. Bouwman en H. J. Kieft. Alida Johanna, D. van L. Naar het Engelsoh, door BERTA RUCK. (Nadruk verboden.) 6) Minder dan negen schilling (f 5.40), was al wat ik op do wereld bezat, totdat het salaris van mijn eerste kwartaal door do familie Sutcliffe-Smith zou worden uitbe taald. „wou u soms oen vigilante hebben, juf frouw?" vroeg de portier, die mij klaar blijkelijk met argwaan beschouwde. ,,Een rijtuig? Waar naar toe? Ik vertrek, immers met den trein Ik draaide mij om en ging naar de spoorweglijsten, waarop de- uren van ver trek der locaaltreinen warén aangegeven. Er was geen trein voor 4.15 en dat was - een echte boemeltrein. Alles dé schuld van jrjiss Vera Vayne. Vervelend, vervelend schepsel, dat mij uit den sneltrein geworpen had en mij bier had laten staan met haar valies om voor te zorgen, terwijl het mijne, zonder adres, voortspoedde naar Abersystwith 1 Het perron, waarop ik heen en weer liep, *as geheel verlaten, behalve die achter dochtige portier. Daar kwam met veel fawaai^en veel drukte een heel gezelschap aan menschen, die er al heel weinig in- nf'ti\nd uitzagen. -po moeder, heel dik, met een onbe- •chaafd, alledaagsoh gezicht te voorschijn komende uit een kraag van bont, nog rij ker en aanzienlijker dan do bontmantel van de Verschijning. De dochter, van om streeks zeventien jaar, prachtig gekleed, met een - mood, maar onaangenaam ge zicht. Twee kleine jongens met bleeke> bol le wangen, met lichtgroene jasjes, zwart- fluweelen hoedjes en lange leeren slobkou sen het eene kind in tranen. Een vrouw, waarschijnlijk ean kamenier, met een stuursch gezicht. Do ohauffeur, in chocolade-kleur livrei, keek brutaal...... Het geheele gezelschap scheen luide te getuigen van rijkdom, onlangs verkregen. Ja, pouveaux riches, dat waren zij duide lijk. Ik hoorde er staaltjes van, het platte, knarsende achterbuurt-accent. ,,Meer dan bespottelijk, een Roll's-Royce die 't op die manier aflegt! Is dat nu eten ding, waar je zeventienhonderd pond voor betaald hebt, dat wou ik wel eens weten 1 Zeventien honderd!" (Crescendo I) „En dan in dén steek laten den alleroersten. keer, dat wij er een tochtje mee doen van het kasteel naar CamrysEn wat jou betreft, Browne {dit tot den chauffeur), «ij kunnen zeggen wat zij willen, maar niemand zal mij ooit wijs maken, dat je je vak ver staat. Neen, al kreeg ik jo met een ge tuigschrift van lord Nautwich!" ,,Een vreeslijke vrouw," dacht ik luste loos, „met een vreeselijke stem Het was haast ongepast, dat een mensch met zulk oen stem een auto van zeventien-Honderd pond mocht bezittenof dat haar dochter zulk een keurig gemaakte mantel aan had En de twee pafferige kinderen met hun mooie kleeren ten hun te doorvoede gezich tjes ik kon niet nalaten plotseling een Hennink en J. G. van Aken. Jeremia Cornelis, Z. van- E. A. Boer en A Bogerd. Jannetje Cornelia, D. van J. Overbeek en G. J. van Rijswijk. Cornelis, Z. van C. de Jong en A. Schaap. Elizabeth Jo hanna, D. van G. J. Elshout en A. Crielaard Petrus Martinus, Z. van Tli. Otte en W. K. WeijerS. Apolonia Cornelia, D. van J. Milatz en C. M. Korstjens. Maria Jo hanna, D. van J. G. van Graas en G. M. Vaars. Levenlooze Z. van A. van Dijk en J. Cardol. Ondertrouwd: D. van der Vis 31" j. en R. C. Roos 30 j. P. de Geus 47 j. en J. Jansen 38 j. H. Kooi 26 j. en N. Wes- selius 25 j. Gehuwd: E. van Klaveren 22 j. en M, G. Hoogland 25 j. G. C. Kappel 26. j. en A. de Jongh 26 j. S. van Geest 22 j. en P. T- C. van der Pol 21 j. Overleden: Theodorus van Schie 73 j., weduwnaar van M. van Steijn. Jan Pie- ter Bons 19 'm., Z. van D. Bons en E. II. van der Spek. Pieter Borst 56 j., weduw naar van M. C. Kozijn. Cornelis Sleeu- wenhoek, 72 j., weduwnaar van M. II. Broeksma. Tot wachter aan het fort Schiphol, al hier, is aangewezen en aldaar* gestalion- neerd de conducteur der artillerie, de heer J. L. P. Buchel, uit Bussum. Onder het vee van den landbouwer P. R.,-aan den Lisserdijk, alhier, doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor. Deze ziekte, die bij het vee van den landbouwer K. aan den IJ weg, alhier, weder geneden kan worden verklaard, draagt tot heden een goedaardig karakter. Donderdag zijn eenige Weensche kin deren, die bij ingezetenen te Hoofddorp, enz. geruimen tijd een uitstekende verzorging hebben genoten, weder naar hun vaderland teruggekeerd. Gisteren werd op het marktplein te Hoofddorp aangevoerd een vijftal prachtige, in het stamboek voor het Nederlandsche trekpaard ingeschreven merrieveulens, waarvan de verkoop ten overstaan van no taris Heinsius plaats had op verzoek van de Provinciale Regelingscommissie. Naar wij vernemen, miste de koopman J. C., uit deze gemeente, die zich te Haarlem in het gedrang had bevonden van eenige personen, kort daarna uit een der binnen zakken van zijn vest zijn portefeuille met een belangrijk bedrag aan bankpapier. Ver moedelijk heeft de man deze onaangename gewaarwording aan de handigheid van een brutalen zakkenroller le danken. Donderdag hadden te Lisserbroek alhier de laatste feestelijkheden plaats, die in deze gemeente zijn- gehouden ter cere van het Rogeeringsjubileum. Reeds vroeg in den morgen had de buurt schap met naaste omgeving een feestelijk aanzien gekregen door het uilsteken van de driekleur, het aanbrengen van prach tige versieringen en het plaatsen van eeni- ge eerepoorten. 's Morgens werd met de afwerking van het programma begonnen door het houden van ec-n#samenkomst met alle schoolkin deren op het schoolplein. Aldaar werden gezamenlijk door hen eenige vaderland- sche liederen ten gehoor© gebracht en werd door den voorzitter bet feest geopend. Daarna werd met de kinderen, die er allen recht feestelijk uitzagen en in een hoogst opgewekte 'en prettige stemming verkeer den, een rondgang door het dorp gemaakt, opgeluisterd door de muziek van een fan farekorps. Hierna hadden de verschillende wedstrijden voor de kinderen plaats op het sohoolplein, alsmede op het terrein aan den Lisserweg, dat voor het beoogde doel - welwillend door den heer Slootweg was afgestaan. Na afloop van deze spelen, die werden opgeluisterd door muziek eri afge wisseld met traktaties, werden do prijzen aan de winnaars uitgereikt. Tegen den middag kwam de burgemees- - ter, mr. A. Slob, de feestelijkheden in oogenschouw nemen en werd bij door het bestuur verwelkomd. Ook had nog de uitreiking plaats aan alle schoolgaande kinderen van de door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer besohikbaar gestelde jubileumbekers. 's Middags hadden verschillende volks origemotiveerden afkeer van hen te heb ben, ofschoon - ik in den regel voel van kleine jongens houd. Zij maakten ruzie en schreiden ibm beurten. „Moeder, Derek heeft al mijn ckocolaad-% jea opgegeten 1 Moeder, Derek heeft mijn heele doos chocola opgegeten I" „Vernon! wil je loslaten en Derek niet langer plagen?" beval de in het bont ge- kleede moeder gemelijk. „Vechten en kib belen, waar iedereen bij is, net als straat kinderen. Ik begrijp mij niet waarom jul lie je altijd zoo slecht gedraagt. Geef da delijk hier, Robinson!" voegde zij er bij, zich tot het dienstmeisje wendende, wier norschheid ik mij nu kon verklaren, ,,waar om let je niet beter op de kinderen? Ik be grijp er niets van. Ik weet wat een dienst bod.} zich tegenwoordig verbeeldt. Zij schijnen te denken, dat zij een goed loon verdienen en er niets hoegenaamd vo*» hoeven te doen. Nu, goddank 1 morgen 2*1 ik "ten minste iemand in huis hebben, dio verantwoordelijk is voor de jongens. Als ze nu niet netjes opgevoed, worden, met èe* kindermeid, en een hulp van de kinder meid een kinderjuffrouw met ean mooi getuigschrift tegen een salaris van zes en twintig pond in het jaar. Ik zou denken, dat zij met den sneltrein gegaan is." Hier viel het jonge meisje haar moeder in de rede. Tot nu toe had zij Vrij indis creet het eenzame, in het zwart gekleede figuurtje zitten aankijken, dat daar op een houten bank zat naast het valies van- Vera Vayne. „Moeder!" Zij duwde de dame in het bont even tegen haar arm. En toen ke ken zij allebei weer naar mij. ..Misschien is zij dat," hoorde ik de doch spelen plaats, als mastklimmen en spriet loopen voor jongens, hardloopen met hin dernissen en tobbetjesteken voor jongens en mannen, tonnetje-kruien on geblind doekt fleschslaan voor meisjes; optocht door het dorp met versierde fietsen j ring steken op de fiets voor vrouwen en meis jes en voor jongens en mannen en een ge animeerde wedstrijd in vogelschieten voor mannen. De deelneming was bevredigend. Al de spelen vielen bijzonder in den smaak cn brachten heel wat gezelligheid teweeg. Dés avonds werden de prijzen aan de win naars uitgereikt. Met welwillende medewerking van het fanfarekorps „Eensgezindheid", te Lisse, had op de losplaats een muziekuitvoering plaats, die veel belangstelling trok en zeer op prijs werd gesteld. Een inderdaad mooi programma werd ten gehoore gebracht, dat getuigde van wilskracht en goede stu die. 's-Av<jnds werden nog eenige verlichte schuitjes in de vaart gebracht, dio een fan- tastisohen aanblik opleverden en ook veel bekijks hadden. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de haring- visscherij kwam te IJmuiden binnen de log ger KW 82 met 21 last pekelharing. NOORDWIJKERHOUT. De Jubi- 1 e u m-f eesten. Donderdagmorgen, werden de feestelijkheden geopend. Een reuzen-optocht, van feestcommissie, deelne mers aan ringsteken peï fiets, schoolkinde ren^ twee muziekkorpsen, werd voorafge gaan door drie herauten le paard en trok reeds bijtijds door het dorp, nadat „De llarpe Davidds" en de Chr. Zangvereeniging „Concordia" het feest met gewijde muziek en zang hadden geopend. In den optocht trok een Indianenkamp, met bamboe-hut en opiumschuivers, zeer de aandacht. Spoedig begon het ringsteken per fiets voor heeren en dames. Sommige fietsen wa ren mooi versierd. De boot met Oranje gepa- voiseerd, va a Betsy Verschoor verdient een eervolle vermelding. Op een nabij gelegen terrein vermaakte de manlijke bevolking zich met lonknuppe- len. Menig huisvader kon „moeder de vrouw" verrassen met een flinke hoeveel heid spek, welke als'prijs beschikbaar ge steld werd. Een ander deel van het sterke geslacht was druk in de weer met vogel schieten. Dit is en blijft altoos een geliefkoosd ver maak. En de in den omtrek zoo goed bekend staande Noordwijkerhoutsche schutters, de den hun naam eer aan. Er werd flink ge schoten om mooie prijzen. In de'pauze werd een telegram van hulde gezonden aan II. M. de Koningin, door den burgemeester en de feestcommissie, namens de gelieele Noordwijkerhoutsche bevolking. Tegen twee uren begon de ringrijderij met paard en tilbury. Een klein vijftigtal paren namen er aan deel. Van.de versiering was niet zooveel werk gemaakt als andere jaren, slechts enkele tilbury's kwamen voor een prijs-in aanmerking. De voorgeschreven kappen met gouden oorijzers flatteerden menig aardig meisjes kopje en langs den weg, dien de rijtuigen namen, flaneerden den heelen langen mid dag veel menschen en veel kinderen, koo- pende aan de vele vruchtenkarretjes en ijs- co's en lolly's en verdere „zaligheden der jeugd". En over dat alles, de steeds stralende na middagzon. Onderwijl genoot de rijpere jeugd op een nabijgelegen terrein van blaastrappen en touwtje-springen; van sprietloopen en hard loopen met hindernissen. Na afloop der ringrijderij ging de feest commissie zich versterken aan een diner, haar op het Raadhuis aangeboden. Bij het dessert hield de eere-voorzitter der feest commissie een speech, waarin hij het feit herdacht, dat niet alleen H. M. onze ge- eerbiedigde Koningin jubileerde, maar ook, te midden der feestcommissie zat een zil veren jubilaris n.l. de heer R. v. Dijk, die 25 jaren lang lid \yas van de feestcommis sie en de laatste jaren fungeerde als voor zitter in plaats van zijn onvergelelijken vader. Uit naam van allen werd hem als blijk van waardeering een zilveren couvert aangeboden. (Hartelijk applaus). ter zeggen met baar onverzwakte stem. Terwijl er plotseling een rilling van be grijpen kwam over mijn rug wat dit alles voor mij kon beduiden, zag ik de dame in het bont den aohterdochtigen portier wen ken. Een oogenblik daarna kwam hij naar mij too. Hij zeide met zijn onaangename stem: „De dame laat u vragen of u de gouver nante is, die vanavond bij mevrouw Sut cliffe-Smith verwacht wordt?" Zij bad een portier gezonden om het mij te vragen 1 Ik had al te voren een rilling gehad bij een vermoeden, dat die vreeselijke [men schen met hun gepraat over geld, en hun brutaal uitziende bedienden, hun twistzie ke, onaantrekkelijke kinderen diezelfde Sutcliffe-Smiths zouden wezen, die mij schriftelijk in betrekking hadden genomen Verbeeld je met hen te moeten wonen; van hun geld, in het soort van tehuis, dat zij mij verschaffen zouden als hun kinderjuf frouw. Miss Vera Vaynes voorstelling was niet overdreven geweest. O neenDat was geen leven voor (een jong meisje 1 En nu deze laatste zetEen portier zenden om te vragen of ik de gouvernante wast HOOFDSTUK IV. Verandering van plan. De verkilling in mijn hart maakte plaats voor een opwelling van toorn. Voordat ik goed wist, wat ik zou doen, begreep ik, dat ik het al gedaan had Met koelen blik zag ik den aobterdochTi- gen portier aan. Op koelen toon antwoord de ik: „O neen, dat bon ilc niet!" Neen, niets voor mijdacht ik bij mij Toen begaf de feestcommissie zich naar de tribune om de behaalde prijzen uit te deelen en de eere-voorzitter der feestcom missie, de heer A. C. van Iersel. hield een toespraak, waarin hij de 25-jarige regee-» ring van H. M. herdacht en met dankbaar-i beid terugzag op het verloopen tijdperk. Opeens begint een beertje met witten stroohoed op te fluiten. „Wie daar?" roept de spreker. „Menschen hij moet er uitlI Pakt hem aan!" En de fluiter had moeite een goed heenkomen te zoeken. Daarna luide-fanfares en de saamge-; stroomde menigte zong te zamen het „WiL helmus". Nog een indrukwekkend punt van het programma was de kerkelijke zang der drie Roomsche koren in de stille avondlucht. Tot op verren afstand werden de plechtige tonen gehoord. De beide muziekverenigin gen hadden zich den gehcelen dag dapper geweerd en „Jeanne dArc" gaf een avond concert. Ruim tien uur werd een schitterend vuur werk ontstoken. De firma De Kat le Leiden had eer van dit vuurwerk. Het officieele feest was hiermee afgeloopen, maar de pret was nog lang niet uit. Er werd gehost en gesprongen tot laat in den nacht. Ten slotte den uitslag van den etalage-, wedstrijd: le prijs: G. W. A. Loede, koek en banket, 2e prijs: C. van Dam, rijwielen, 3e prijs: Jac. Uitendaal, groenten en fruit, 4e prijs: Mej. R. v. d. Roodt, sigaren. Versiering heerenfietsen: le prijs, niet toegekend, 2e prijs J. A. v. Noort AHz. Ringsteken heeren: le prijs B. Bouwmees ter Jz., 2e pr. Henri Pompe, 3e pr. J. Ileems kerk Pz., 4e pr. Jan Nulkes Rz., 5e pr. Petr. Kaptein Wz., 6e pr. Koos Nulkes, 7e pr„ Jac. Seisener, 8e pr. Theo Pennings Jz., 9e pr. W. Seisenér. Versiering dameslietsen: le pr. Betsy Verschoor, 2e pr. Mina v. d. Tocht, 3e pr. Huikje van Schooten Pd., 4e pr. Greta Smit Jd. Ringsteken dames: le pr. Neeltje van Leeuwen, 2e pr. Helena Duivenvoorde, 3e pr. Huikje van Schooten Pd., 4e pr. Pietje van Noort LMd., 5e pr. Greta Smit Jd., 6e pr. Johanna Haasnoot. Tonknuppelen: le ton: J. v. Denzen 6 p. spek; troostpr. B. Kortekaas en J. v. d. Berg Cz., elk 4 pond. 2e ton: P. v. d. Zwart; troostpr. V. Tu- renhout en A. de Winter Az. 3e ton: L. Marijnus; troostpr. J. Passchier en Th. Kortekaas. 4e ton: J. Duivenvoorde Pz.; troostpr,, A. v. d. Niet en W. v. d. Linden. 5e ton: M. v. d. Burg Az.; troostpr. Fr. d. Burg Pz en C. Barbee. 6e ton: J. v. d. Berg Lampe; troostpr. Joh. Broekhof en Th. v. Haastrecht. Voor de le en laatste ton ontvingen da winnaars elk 5 sigaren. Versiering paard en tilbury: le pr. Alb. Broekhof en Dora Vuistman; 2e pr. C. J. Borst en Elizabeth Borst; 3e pr. G. Duiven voorde en Cor v. d. Berg. Kappen: le Cornelia Bakker Ed., 2e Huikje Heemskerk Hd. Ringrijden paard en tilbury, 31 deelne mers. le pr. Adr. v. d. Meer en Cor. v. d. Meer; 2e Ilenri v. Velzen en Huikje Heems kerk, 3e Jac. Aartman en Aaltje Aartman, 4e Jac. Parlevliet en Anna Lindhout, 5e Bert Iloogeveen en Cornelia Hoogeveen, 6e B. Zeestraten en Adriana Warmerdam, 7e Nic. Kors en'Math, de Klerk. Vogelschieten, 38 deelnemers. Romp: J. Duivenvoorde Az.; kop: Chris Meijland;' vlag: J. Duivenvoorde Jzn.; le vleugel P. Meijer Cz.; 2e vleugel: M. J. Heemskerk Pz. staart J. Meijer Cz. Sprietloopen. 38 deelnemers, le prijs: J. Broekhof Ez., 2e pr. J. Bukker Ez., 3e pr. A. Zuidervaart. 4e pr. N. Duivenvoorde Jacz 5e pr. C. J. Duivenvoorde, 6e pr. J. v. d„ Slot, 7e pr. Mart. Heemskerk. Hardloopen met hindernissen: le prijs P. Brama Pz., 2e W. Zuiderduin, 3e Evert Evers, 4e J. v. d. Slot, 5e P. Scheepmaker, 6e Jac. v. d. Voort, 7c Antoon Smit, 8e Arie Brama. Blaastrappen: le Corn. v. d. Burg Pd., 2e Lena Kortekaas, 3e Siena v. Duin, 4e Neeltje Kortekaas, 5e Maria v. d. Slot, 6ö M. v. Denzen. Touwtje springen: le Betje v. d. Berg1, zelf. Die menschen. Goddank, dat ik ze bijtijds gezien had. Ik gunde mijzelf nog één blik op hen. Toen keerde ik mij om en ging naar do restauratie. Ik bestelde1 eeu kop thee, waar ik veel behoefte aan had. Met de thee voor mij peinsde ik wat ter wereld ik nu doen zou. Ik had acht schillings over en mijn kaar-» tje naar Llandedwydd, waair die vreese lijke Sutcliffe-Smiths woonden. Maar di© andere-wenschen woonden er ook. De men schen, die#zulk een allerliefsten brief go- schreven hadden aan de weduwe van hun zoon, een film-actrice, die filmdrama's scheen te brengen in het heel alledaagsche leven Die aardige menschen wachtten zeker op haar. Zij verwachtten ,,Vera" en zij zouden zich afvragen waarom zij niet ge komen wasen waarom zij niets van zich had laten hooren. Zij zouden zoo aanstond» ongerust over haar zijn en bedroefd. Het was schande 1 Maar teTwijl ik mijn thee in den dikken stationskop zat om te roeren, bracht het mij óp het schitterend denkbeeld wat ik doen moest. In de eerste plaats moest ik een tele gram zenden aan die vreeselijke mevrouw Sutcliffe-Smith met de mededeeling, dat miss Whiteland tot haar spijt verhinderd was volgens afspraak te komen. En dan moest ik gaan naar die ander# öienschen in Llandedwydd. QS>ordt vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9