Zaterdag 25 Augustus 1923. Prijsraadsels voor de Jeugd. Officieefe Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. V £MJ8 PCB ADVERTENT I EN; jfifl per regel Bij regelab'oniiemeiif Be&ngrfff Gieren Prijs. i Kleine advertentieü, Uitsluitend dij Voormtne^ laling. Woensdags ©n Zaterdags 60 Ota* bij een (Jmaxinmin aantal woorden van 30, Incasso volgens postrecM. Voor eventueel© öih pending van brieven 10 Gts; porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspfein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. Postchèqne- en Girodienst No. 57055. Postbus No. 54. 1 Vrijs dezer courants Voor Erfden p. 3 mnd, Z 2.35, p. wede - -35 ÏS Buiten leïJcst, waar ajorfen jovestigd df*"1- per weoE B OTS] Franco per post J 2.35 rfi porfoEosföi, Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen Nnmmer 19469. EERSTE BLAD. Wij wijzen er de jengd speciaal op, dat wij Ueden bijzondere prijsraadsels geven Ier gelegenheid van het regeeringsjnbilenm van B. H. de Koningin. DE DIRECTIE. VERANDERING AANVANGSUREN VAN DE VEEMARKT EN DE VETTE VARKENSMARKT. Burgemeester en Weihouders van Leiden, gelet op artikel 3, laatste lid, van de veror-. dening op de Veemarkt, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, in afwijking van de bij genoemde verordening vastgestelde aanvangsuren: a. de veemarkt van 29 Augustus a.s. zal aanvangen des v.m. 6 uur; die van 7 en 14 September a.s. des v.m. 67* uur; die van 21 en van 28 September en van 5 October a.s. des v.m. 7 uur; b. de vette varkensmarkt van 4 en van 11 September a.s. zal aanvangen des v.m. G7* uur en die van 18 en van 25 September en van 2 October a.s. des v.m. 7 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1923. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 30en Juli 1923, is vastgesteld de" volgende .verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 14 Januari 1915 (Gemeenteblad No. 2), be treffende het toelaten van kinderen tot Licht beeldenvertooningen, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 7 Juni 1920 (Gemeenteblad No. 29). EEN1G ARTIKEL. liet eerste lid van artikel 1 van boven genoemde verordening wordt gelezen als volgt: „Het is verboden tot openbare lichtbeel- Öenvertooningen kinderen toe te laten." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne'openbare vergadering van den 30en Juli 1923. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 13/17 Augustus 1923, B, No. 1226, (2e afd.) G.S. No. 180, in af schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25en Augustus 1923. b N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. Dc Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te welen, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 30en Juli 1923, is vastgesteld de volgende syerordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 18 Januari 1917 (Gemeenteblad No. 5), op Vergunnings- en Verlofslocalileiten en Loge menten, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 25 September 1922 (Gemeentebl. No. 55) EENIG ARTIKEL. In het eerste lid van artikel 2 van boven genoemde verordening wordt in plaats van „muziek te maken of toe te laten dat aldaar muziek gemaakt wordt" gelezen: „muziek ten gelioore te brengen of toe te laten, dat aldaar muziek ten gehoore gebracht wordt". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 30en Juli 1923. De Burgemeester, N. G. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 13/17 Augustus 1923, B, No. 1226, (2e afd.) G.S. No. 180, in af schrift medegedeeldi En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25en Augustus 1923. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. Dc Burgemeester en Wethouders van Leidon doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 30cn Juli 1928, is vastgesteld de volgende Verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 2S April 1898 (Gemeenteblad No. 8), op openbare vermakelijkheden en bijeenkom en, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 24 October 1918 (Gemeenteblad No. 49). EENIG ARTIKEL. Aan artikel 1 van bovengenoemde ver- ordening wordt toegevoegd een nieuw lid, I luidende: «-Onder fiet geven of doen plaats hebben van muziek- of zanguitvoeringen, al9 be doeld in het eerste lid sub b), wordt begre pen het ten gehoore brengen of doen bren gen van muziek of zang door middel van z.g. radiotoestellen." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 30en Juli 1923. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Stalen van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 13/17 Augustus 1923, B, No. 1226, (2e afd.) G.S. No. 180, in af schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25en Augustus 1923. N. C. L/E GIJSELAAR. Burgem. E. SCHOTMAN, lo.-Secretaris. De jubileumfeesten op 31 Augustus. Het duurt thans niet eens een week meer dat Leiden riiee zal doen aan de feestelijke viering van het zilveren regeeringsjubi- leum van II. M. de Koningin. Op Vrijdag, 31 Augustus, zal, naar wij vertrouwen, de Sleutelstad in feestdos zijn en in verband daarmede zijn de leden van het feestcomité en van de verschillende sub-com missies druk in de weer om alles behoorlijk voor te bereiden teneinde van het welslagen verzekerd te zijn. Als de re geling in de puntjes is komt de stemming gewoonlijk van zelf wel en zoo zal het ook nu wel weer gaan. De winkeliers beijveren zich trouwens reeds nu om het feestelijk aanzien onzer stad op dien dag te verhoogen door bijzon der werk te maken van hun -etalages. Dat wij van al deze fraaie uitstallingen niet veel kunnen zeggen spreekt van zelf, maar onze lezers gaan maar eens een kijkje ne men in diverse winkelstraten. Zij zullen stellig niet teleurgesteld worden. Om thans op de eigenlijke feesten terug te komen, verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer van de commissie voor de sporlfeeslen. Deze feesten zullen, gelijk gemeld, des namiddags van 2 uur tot halfvijf worden gehouden op het Schut tersveld, waarheen twee toegangen leiden, namelijk door café-restaurant „Zomer- lusl", Stationsweg 65, en Rijnsburger- singel. De toegangsprijs is al zeer matig ge steld, namelijk tien cents per persoon, ter wijl -daarentegen het programma veel aan trekkelijks belooft op het gebied van korf-, voetbal, gymnastiek, Iremplin-paard sprin gen, hoogspringen, patrouillerijden over hindernissen en carousselrijden door een 4 stukken batterij. Op het terrein zijn drie speelvelden: A, B en C welke nader worden aangeduid door groote borden met deze letters, terwijl het geheele veld gebruikt zal worden voor de nummers springen en carousselrijden door de artillerie. Deze drie speelvelden zijn afgezet met paaltjes en draad en wel zoodanig, dat aan drie zijden genoegzame ruimte overblijft voor het publiek. De 4e zijde vormt het terras van de Ge meenteschool, hetwelk bestemd is voor de deelnemers(sters), genoodigden en de mu ziek. Het geheel zal worden opgeluisterd door de muziekvereenigingen Post-Harmonie „De Post" en het Christelijk muziekgezel schap „Polyhymnia. Ook de Padvinders zullen hun medewerking verleenen. Verversching zal op het terrein aanwezig zijn. De volledige feestprogramma's verschij nen aanstaanden Maandag. Bijzonderheden omtrent de sporlfoesten kunnen wij, in verband daarmede, momenteel nog niet geven. Vast slaat echter wel'dat de toeloop zeer groot zal zijn en daarom doet de commissie dan ook een beroep op de welwillende medewerking van het publiek ora de hier voor genoemde afzetting zooveel mogelijk le beschermen. Voor een vlugge en geregelde afwerking van dit rijke raiddagprogramma is het be slist noodig, dat de afgepaalde ruimte in tact blijft. Laten wij hopen op mooi weer, dan kan het een aangename en leerrijke sportmid dag worden, die velen tot navolging zal be wegen, tot heil van de lichamelijke opvoe ding. Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin. Sinds de laatst gepubliceerde bedragen zijn nog ingekomen de volgende bijdragen voor liet Nationaal Huldeblijk: Leiden (totaal) f 3294.14; Rijnsburg f 152.261/®; Zoetermeer-Zegwaard f 231.60; Haastrecht f 105.077*; Woubrugge f 172; Nieuwveen-Zevenhoven f 50; Nieuwveen f 167.85; Noordwijkerhout I 326.08; Woer-. den f 200; Bodegraven f 101.727»; Hille- gom f 221.877*; Rietveld, Waarder en Bar- woutswaarder f 428.20; Leimuiden en Rijn- zaterwoude f 110; Zwammerdam f283.827* Ter-Aar f 200; Voorburg f 500; Leiderdorp f 171.067*; Hekendorp f 57.90; Moerkapelle f 84.81; Zevenhuizen f 141.25 en. Gouda (totaal) f 1819.50. Toezegging van beroep naar de Ned - Herv. Gem. te Schoonoord is ontvangen door den heer H. M. Sasse, cand. alhier, Met ingang van 1 September a.s. is tot klerk bij de politie alhier benoemd de heer W. "G. Verbrugge, kantoorbediende bij „Fulura" alhier. Er waren 130 Sollicitan ten. Bij da aanbesteding van de steenhouw- werken ten behoeve der 120 woningen van „De Eendracht" is als volgt ingeschreven: Jac. Ossevoort, Leiden, f 2900; F. Soupart, Leiden, f 2499; G. Keuzenkamp, Den Haag, f 2450; 's-Gravenhaagsche Steenhouwerij, Den Haag, f 2280;. Bebr.s Burrie, Amster dam, f 2063.60; fa. G. de Vink, Leiden f 2000 Voor den Hoogcn Raad zal 17 Sept. in cassatie worden, behandeld' de zaak tegen M. K., eigenaar van café „Zomerlusl" al hier, wegens overtreding van het Leidsche tapverbod. Het betreft de vraag of dit tap- verbod al dan niet bindende kracht mist. De waarnemende Leidsche kantonrechter, die de verordening niet bindend verklaarde, heeft K. ontslagen van rechtsvervolging. In hooger beroep Keelt de Haagsche rechtbank, die een andere opvatting huldigde, hem ver oordeeld lot I 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Het raadslid, de heer Heemskerk, stelt den raad voor in No. 32 der raadsagenda betreffende den le drukken catalogus voor het Museum de Lakenhal in plaats van f 2000 te lezen f 1200. De bedoeling van dit amendement is de catalogus tegen kostprijs beschikbaar te stel len waardoor geen nadeelig saldo voor de gemeente zal ontstaan. Het Luxor-lhealer geeft deze week een bijzonder goed programma. Als hoofdfilm draait er „De Nomaden van het Noorden" een film in zes acten. Deze film is gemaakt naar het bekende boek van James Oliver Garwood, en blinkt uit door prachtige na tuuropnamen en spel. Buiten de hoofdfilm krijgen we nog eenige aardige kluchten en in het bijzonder moet vermeld worden dat er deze week een heel mooi muziek-variété- nummer wordt gegeven. De dame en heer, die dit nummer uitvoeren, zijn zeer zeker voor hun taak berekend. In het Casino-theater gaat een indrukwek kend en tevens zeer spannend filmwerk „De Graaf van Charolais", een drama in zes ac ten, gemaakt naar het treurspel van Richard BeerHofman. Wie van historische films houdt en dat is toch met zeer velen het geval ga hier thans een kijkje nemen. Het loont werkelijk de moeite. De directie van het Apollo-theater weet haar programma steeds zoodanig samen le stellen, dat het theater zich weer ten volle In de gunst van het publiek mag verheu gen. Gisteravond waren bijna alle plaatsen bezet en men bleek iich als geregeld best te vermaken. Een drama in 5 acten, getiteld Gemaskerde Mannen" houdt langen tijd de aandacht gespannen. Bij de achtervolging der inbrekers stijgt* de sensatie ten top. Het bijprogramma zorgt voor eenige vroo- lijlce oogenblikken Men verzoekt ons mede te deelen, dat er op 31 Augustus a.s. geen dienst zal zijn In de Waalsche kerk alhier; maar dat ér wel godsdienstoefening zal gehouden wor den op 5 September, des morgens te halfelf. Dan zal voorgaan ds. J. P. Molenaar, predi kant te 's-Grayenhage, in de plaats van ds. Cler. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op een advertentie der firma Wis- brun en Liffmann in ons Blad van heden betreffende een speciale jubileumsetalage. Bijzonderheden omtrent het a.s. Zan gersfeest op „Oud-Poelgeest", waaromtrent wij reeds melding maakten, vindt men on der de advertenties in dit Blad. Er zal door de politie proces-verbaal worden opgemaakt tegen zekere vrouw D., alhier, die als lid van een ziekenfonds een Iogéetje heeft uitgegeven voor een kind van haar en aldus het ziekenfonds heeft opge licht voor medicijnen. Gistermorgen heeft op de Breestraat een aanrijding plaats gehad tusschen een vierwieligen kaaswagen van P. uit Noord- wijk-Binnen en de stadstram. Het achter schot van den wagen werd vernield. Bij den stalhouder Dieben zijn door de politie gisteren twee koeien geschut, die op de markt waren achtergebleven. Inlich tingen zijn te bekomen bij den commissaris van politie alhier. r— In de Maarsmanssteeg is gistermorgen een karretje van de post aangereden door een brik met paard bespannen. Van het karretje werden een boom en een spaak uit een der wielen gebroken. Het programma' voor het concert in liet Kooipark op Dinsdagavond a.s., te acht uur, door het Leidsch Muziekkorps, luidt: Marsch uit „Tangoprinzessin", Gilbert; Spanische Lusispiel-Ouverture", Kéber- Béla; Chère Amie", wals, Musgrave; Fan- taisie „Preciosa", Webera. „Charmoes", b .„Salterelle", oud-Nederlandsche Dans-, wijzen, arr. Geijp; „Ueber den LWellen", wals, Rodas„Leidsch Dagblad", marsch, Geijp. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. P. J. Glasz, Doopsgez. predi kant te Utrecht. Eglise wallonne: Dimanche matin Pa3 de service. 31 aoüt Pas de Service. Evang.-Luthersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Oud-Katholieke Kerk, Middelstegracht 16: Zondagmorgen, le kwartier over acht uur, prof. J. H. Berends. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondag morgen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Vereeniging van Vrijz.-Hervormden: Zon dagmorgen, te halfelf, in het Volkshuis, ds. D. A. Vorster, xan Olst s- ~- «ep?1 Werkloosheidsverzekering voor 1924. Er heeft een vergadering plaats gehad van de hoofdbesturen der bij het Ned. .Ver bond van Vakvereenigingen aangesloten or ganisaties met gesubsidieerde werkloozen- kassen, in verband met oen in den loop van September te houden bijeenkomst van den Nederlandscben Werkloosheids- raad, waar de regeling van de werkloozen- zorg voor 1924 ter sprake zal komen. Ofschoon naar de eenparige meening van da hoofdbesturen de tegenwoordige rege ling in y rij wel alle opzichten blijft bene den datgene, wat de arbeidersklasse rede lijkerwijs mochtverwachten, meende de vergadering haar voorstellen te moeten be perken in dien zin, dat de regeling voor 1923 behoudens enkele noodzakelijke ver beteringen gedurende 1924 zal worden gecontinueerd. De wijzigingen komen in hoofdzaak bier- op neer, dat binnen 13 weken niet meer dan 6 waohtdagen (niet aaneengesloten) zullen worden vereischt; dat bij werkloosheid van ten minste twee dagen per week deze be-< sohouwd wordt als werkloosheid in den zin der verzekeringvoorts te doen vervallen de bepaling, dat om voor uitkeering in de tweede helft van het jaar in aanmerking te bomen, tusschen de uitkeering in óe ëerato c:i de tweede helft 13 weken moeten zijn verstreken. Verder werd besloten voor te stellen de uitkeer ingen aan ongehuwden te stellen op 75 pCt. van de volle uitkeering; herzie ning van de klassenindeling van de ge meenten herziening van de regeling bij ge deeltelijke werkloosheidde uitkeeringen voor hen, die vallen onder groep c mini maal vast te stellen op een bedrag, dat 10 pCt. hooger is dan de ondersteuning vol gens de regeling van binnenlandsche za ken. Het werd bovendien noodig geacht, dat de kassen vóór 1 December a.s. kennis dragen van de voorwaarden betreffende subsidie en verdere regelingen, alsmede van de bepalingen voor de onder" groep c vallende kassen. Ten slotte werd uitgesproken, 'dat, wan neer naar de meonjng der bonden do hui dige regeling tot excessen heeft geleid op het gebied van de uitkeeringen, uitkee- ringsduur of bijdragen, opnieuw overleg dient plaats te hebben tusschen de betrok ken bonden en den Dienst der Werkloos heidsverzekering, opdat een meer normale regeling tot stand komt. Dienovereenkomstige voorstellen zijn in middels aan den Nederlandscben Werk- loosheidsraad toegezonden. Het eind van den zomertijd. Op een vraag van den heer Braat, -id van de Tweede Kamer, over den eindda tum van den zomertijd, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geantwoord Naar aanleiding van het ter zake met do directie der Nederlandsche Spoorwegen gehouden overleg ligt het in het voorne men van den ondorgeteekende, om. in ver band met de omstandigheid, dat in België ën (Frankrijk de zomertijd vermoedelijk zal eindigen in den nacht van 6 op 7 October it.g., te bevorderen, dat de zomertijd hier tó lande alsdan eveneens een einde neemt. De. G. Wisse, te Arnhem, is beroepen bij de Geref. Gem. te Bussum. Donderdagmiddag heeft het revolutio nair oomit-ó tegen de Vlootwet (R. O. V.) vergaderd, ten einde do actie tegen de Vlootwetplannen te regelen. In verschil lende plaatsen des landis zullen de organi saties, aangesloten bij het N.S.V., de I.A. M.V. en de overige libertair communisti sche en socialistische organisaties plaatse lijke oomité's vormen. Bij deze comité's zullen zich ook afdeelingen van niet bij het R.O.V. aangesloten landelijke organisaties kunnen aansluiten, mits ze de basis van de actie van het R.C.V. ten volle aanvaar den. Besloten werd, binnenkort een manifest uit te geven, waarin het. standpunt van het R.C.V. ten opzichte van de Vlootwet zal worden uiteengezet. Op 23 September zal te Rotterdam een groote betooging worden gehouden. Op 18 September zullen o.a. in Amster3 dam, Den Haag, Haarlem, Groningen, dë Zaanstreek, Twenthe, Arnhem, Deventer en Alkmaar protestyergaderingen gehou den worden. In de tweede zitting der Gen. Synode van de Geref. Kerken werd o.m. besloten, de volgende Gen. Synode le houden te Assen De Synode nam de volgende conclusie aan: Op het verzoek van den Kerkeraad der Geref. Kerk te N.-Beets om te bevorderen, dat er een nieuwe geschikte bundel predi katiën van den. II. Catechismus in het licht verschijnt, niet in te gaan, als liggende niet op den weg der Generale Synode. Ds. J. Thijs rapporteerde over de vraag der classis 's-Gravenhage voor een nadere verklaring der woorden .singuliere gaven" in art. VIII K. O. Na breede discussie werd de conclusie luidende „De Gen. Synode antwoordt op de vraag van de classis 's-Gravenhage en van de Part. Synode van Zuid-Holland (N.) dat, zooate uit de wording van VIII D. K. O. blijkt met de uitdrukking „singuliere gaven" de daarna veno<ynden, t*aven bedoeld zijn en BINNENLAND. De zomertijd eindigt in den nacht van: 6 op 7 October a.s. De wijziging van de Ouderdomswet 1918 treedt 1 Sept. a.s. in werking. Verzending van haring. De loonsverlaging in de tapijt-industrie« BUITENLAND. Rede van Stresemann aan een maaltijd van den .Industrie und Handelstag", Verscherping van de afsluiting in het Roergebied. Nienwe sancties wegens schie-» ten op een Belgische auto. Duitschland's inwendige toestand. dat de uitdrukking wil te kennen geven, dat wie zonder gestudeerd te hebben tot het predikambt wenscht toegelaten te worden, die gaven in bijzondere mate bezitten moet" met twee stemmen tegen aanvaard. Hierna werd de zitting der Synode ge sloten. „i Tusschen het Duitsche Rijk en Neder land is een wijzigingsverdrag van de be staande handelsovereenkomst tot stand ge komen, waarin bepaald wordt, dat voor zoover op het gebied van een der beide landen beperkende bepalingen ten aanzien van den invoer bestaan of ingovoerd wor den, do eene partij de verzoeken van de andere op het toestaan van uitoonderin- gen of faciliteiten van anderen aard in welwillende overweging zal nemen. De „Residentiebode" zegt: In aansluiting aan onze jongste mede- deelingen dat in de millioenennota van den heer Colijn het cijfer van do 105 mtl- lioen tekort aanzienlijk gewijzigd zal wor den, vernemen wij van zeer betrcrawbaie zijde, dat thans definitief besloten Is, met 1 Januari a.a. een algemeen© salaris veria"3 ging 'in te voeren voor het geheele Rijks personeel, ook voor de onderwijzèrs. De daartoe noodige maatregelen zijn reedis in bewerking. Verder vernemen wij, dat ook het tekort op de spoorwegen gedekt zal worden door een algeheeJe ealarisregeling van hot spoorwegpersoneel. Aangezien dus do Regeering nu ook tót salarisverlaging besloten heeft voor het reeds jaren in. dienst zijnde personeel, zal tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit moeten worden overgegaan. Bij Kon. besluit van 13 Augustus is bepaald, dat de wet van 13 Juli 1923, Stbï. No. 353, tot wijziging van de Ouderdoms-' wet 1919, in werking zal treden op 1 Sep tember. Van dien datum af zullen geen verzeke ringen vrij van administratiekosten bij de Rijksverzekeringsbank meer gesloten kun nen worden. Dientengevolge kunnen zij, die zelf of wier echtgenoot niet in de Rijks- inkomstenbelasting zijn aangeslagen naar een inkomen van f2000 of meer, niet lan ger voor een rente van ten hoogste zes gulden per wee-k /een verzekering vrij van administratiekosten sluitende voor (lie verzekering te betalen premie moet ook de kosten van administratie dekken. Reeds gesloten verzekeringen blijven echter van kracht. Vanmiddag zal de waarnemende burgemeester, wethouder Do Meester, de nijverheidstentoonstelling in „Den Doele" te Rotterdam openen, en daarna zal zij voor het publiek worden opengesteld. Deze tentoonstelling, een onderdeel van de jubileumviering, gaat uit van de afdec* ling Rotterdam der vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat." De tentoonstelling is volkomen geslaagd en daarin ligt dan tevens het bewijs, dat tal van industrieelen zich niet door de om standigheden laten ter neer drukken, maar het hoofd op houden en aanpakken waar de gelegenheid daartoo zich voordoet. Aanvankelijk bedoeld als een tentoon stelling van uitsluitend Rotterdamsoh fa brikaat, heeft de animo tot deelneming uit tal van andere plaatsen er toe geleid, dat thans in „Den Doele" de nijverheid uit alle deelen van het land vertegenwoordigd ds. Allo beschikbare Tuimte is verhuurd men heeft firma's wegens plaatsgebrek moeten afwijzen en reeds thans kan men bij een niet te ruime schatting van het te verwachten bezoek, gegronde hoop boestej ron, dat het waarborgfonds piet zal be hoeven te -worden aangesproken. Dank zij deze groote deelneming is het in de Doelezalen vol, en ds er veel cn van alles te zieD. Er zijn vclo groote firma'6 vertegenwoordigd en vele kleine. Ook do gemeente Rotterdam heeft er een stand, n.l. van den keuringsdienst, en de vereeni ging „Nederlandsch Fabrikaat" geeft er gelegenheid tot nadere kennismaking met haar en tot aansluiting. Wat de vermakelijkheden betreft, er zul len op verschillende middagen cn avonden concerten worden gegeven en eenige mid dagen teas select, twee daarvan onder lei ding van Pi6uisse, die er met zijn gezel schap ook een. paar cabaret-voorstellingen komt geven. Aan iederen 2000stcn bezoo*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1