Dr. Hommel'! Ie Vrouw zonder hart. 0. 19466. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 22 Augustus. Tweede blad. Anno 1923. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Haematogen v f UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. ruisingestortinDenH aa_g,- ternamiddag te ongeveer drie uur is in Slop van Willem Klein (nabij het West- de) een huis ingestort, waarachter ge- jwd werd. De voorgevel viel op straat, h bleef gedeeltelijk hangen op naar bui- tekende stutbalken. De 23-jarige G. de t, uit de Westerslraat, werd gedeeltelijk er het puin bedolven en-bekwam zeer stige inwendige kneuzingen en vermoede- een lendenbreuk. iej. De Ruiter, 22 jaar oud, wonende aan Noordwal, is eveneens door het vallende i geraakt, terwijl haar zoontje van 14 anden, Joh. de Ruiter, zóódanig werd ge ien, dat het kind hoogstwaarschijnlijk beentje zal moeten missen. )eze getroffenen werden door den Eerste- pdienst en door particulieren naar het kenhuis aan het Slijkeinde vervoerd, oris kreeg een 8-jarig jongetje uit het Slop Willem Klein een stuk steen tegen het ofd. Het knaapje bekwam een lichte her- aschudding en werd, na voorloopig aan het jkeinde verbonden te zijn, weer naar zijn ning terug gebracht. Eindelijk bekwam de arige Dient je Kloosterman niet-ernstige •wondingen aao hoofd en schouders. straat werd door de verkeersbrigade af- :et, terwijl de brandweer onmiddellijk een nvang maakte met het opruimingswerk. iet ingestorte huis behoorde met een be idend huis tan het St.-Vincentiusgesticht, arvan de ingang is aan het Westeinde. De ee oude huizen werden op last van Bouw- Woningloezicht versterkt en nieuwe, die- gaande fun-.amenten waren reeds aange- ïcht. Het vermoeden is, dat er een verzak- heeft plaats gehad. Het ingestorte huis niet voer afbraak bestemd. Wel was de htergevel er grootendeels uitgebroken. Een ukentje alleen was nog intact gelaten en arin werkte een broeder van het gesticht, echter de vlucht heeft kunnen nemen ir het ongeluk gebeurd was. Ook de werk- den, die werk verrichten aan de fundamen van den bijbouw, die tegen het ingestorte nd aangebouwd zou worden, konden zich, dig gewaarschuwd door het gekraak, uit de eten maken. Slechts een gering gedeelte van den gevel in het Slop van Willem Klein gevallen, t ongeluk zou véél grootere gevolgen kun- gehad hebben, indien een gedeelte van gevel niet gesteund was geworden door vallende binten. Nader vernemen wij omtrent de slacht ers^ dat de toestand van De Wit redelijk hoewel hij een zware operatieve behande- zal moeten ondergaan. Hij is evenals zoontj» van juffrouw De Ruyter naar het kenhuis aan den Zuidwal overgebracht, t rechterbeentje van dat kindje moest reeds itnputeerd worden, omdat het geheel ver geld was. De toestand van het knaapje is De moeder is slechts onbeteekenend pad door vallende steenen. Zij behoefde het 'ziekenhuis opgenomen te worden, ch zij blijft lijdelijk in observatie aan het ijk einde. Een schandelijk stukje is na het instorten m het huis aan het Slop van Willem Klein tgehaald. Terwijl de werkman G. G. het ndje, dut bij dat ongeval ernstig gekwetst erd, naar het Hulpziekenhuis aan het Slijk- nde droeg, bevond hij bij terugkomst op 't rrein dat men intusschen zijn rijwiel ge- olen had. Een twaalfjarige jongen uit )resden, die door een familie to Gouda efderijk was opgenomen, heeft dezer da rn deze vriendelijkheid om minder aange- wne wijze beloond. Zaterdagmorgen bleek ij verdwenen met medeneming van onge- eer dertig gulden, die hij uit de porte- lonnaic van den heer des huizes had ont- eemd. Hij werd op het ation te Gouda aagetroffen in het bezit van het ontvreem waaraan oen bedrag ontbrak, dat hij oor het nomen van een spoorkaartje naar ffcrccht had aangewend. Volgens zijn zeg en had hij naar Amerika willen gaan. laar ook zijn poa niet in ordo bleek, heeft 6 Goudscho politie hem over de grens gc- racht. Onder de aangehouden v e r - achten van een belangrijken diefstal van oembollcn te Heemstede is het pas ge kozen Raadslid P. Z. aldaar, die gekozen is voor de R.-K. Arbeiderspartij. De verdach te is in arrest gesteld. Naar „H et Volk"- meldt, is b ij de drukkerij „Libertas", in de Van-Osta- de-straat te Amsterdam een staking uitge broken, waarbij zoo goed als het geheele personeel 13 betrokken. De aanleiding tot dit conflict is een looneisch. Het personeel is Maandag niet aan het werk gegaan, als gevolg waarvan het bij deze onderneming gedrukt orgaan „De Vrije Socialist" niet kon uitkomen. De IJ muider politie heeft te Bloemendaal aangehouden den boekhouder L., van de firma B., de aannemers van den bouw van den kademuur van het Hoog- ovenbedrijf te IJmuiden, Hij wordt ver dacht van verduistering van gelden ten na-, deele van de firma en is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Aan de Kon. Vereenigde Ta- pijtfabrieken te Deventer (afdeeling tapis beige) is bekend gemaakt, dat wegens slapte het werken in ploegen zal moeten eindigen. Deze maatregel zal het ontslag van een nog nader vast te stellen aantal arbeiders meebrengen. Gistermiddag wer d de n a t i 0- nale Landbouwtentoonstelling te Nijkerk, uit geschreven door de afdeeling Nijkerk en Om streken van de Geld.-Overijselsche Mij. van Landbouw, ter gelegenheid van de algemee- ne vergadering dezer Mij., officieel geopend. Terwijl de bewoners afwezig waren, is gisternacht ingebroken in villa „Egheria", bij Oldenzaal. van den hoer H. E. ten Cate, te Almelo. Verschillende huis houdelijke artikelen zijn gestolen. De Hilleger sbergsch e pol 1- tie heeft in een hotel te Valkenburg aan- i gehouden den vocirtvluchtigen kassier van de Boerenleenbank te Terbreggc, J. L. H., die sedert 28 Mei uit zijn woonplaats was verdwenen en in wiens kas een tekort is gevondlen van f 70.000. H. heeft zich gerui- men tijd te Amsterdam weten schuil te houden en was begin. Augustus uit de hoofd stad naar Valkenburg vertrokken. Van de ongeveer f 15.000, die hij bij zijn vlucht had medegenomen, was nog f 2700 in zijn bezit. Een bedrag van f0380, dat de kassier bij zijn schoonzuster te 's-Gravenhage had gebracht, had de politie reeds eenigen tijd geleden weer in handen weten te krijgen. H. is overgebracht naar het huis van be waring te Rotterdam. Op het verzoek der ontslagen 130 employés der Hanzebank, to 's-Herto- genbosch, om uitkeering en ieen maand ex tra-salaris, is door de bewindvoerders af wijzend beschikt. De ramp bijLourdes. Her, dagelijksch bestuur der Ned. Reisvereeni- ging verstrekt het volgende communiqué Gisteravond zijn de voorzitter, mr. Van der Flier, en de heer Lefèvre, lid van het dagelijksch bestuur der Nederlandscbo Reisvereeniging, uit Lourdes te 's-Graven- hage teruggekeerd, nadat zij te Lourdefc allo noodigo maatregelen getroffen hadden voor het doen overbrengen van de slacht offers, voor zoover deze govonden zijn o? worden en de familie de overbrenging ver langt. Ten einde de herkenning zooveel moge lijk te bevorderen, hebben zij medegebracht alle voorwerpen van waarde, op de licha men der verongelukten gevonden. De fa milies zijn hiervan verwittigd en. uitgenoo- digd, deze voorwerpen in oogensehouw te nemen. Ook de bagage der verongelukten is medegebracht. Daar nog verschillende formaliteiten te vervullen waren en. de tijd daarvoor te kort was, konden niet, gelijk aanvankelijk het plan was, de lijken van mej. W. Busscher en den. heer B. J. Bosker aanstonds worden medegenomen. Deze zullen echteir ten spoedigste hierheen worden vervoerd. De bedoeling is om, voor zoover do overige verongelukten herkend worden, dezen zoo veel mogelijk te zamen naar Nederland te vervoeren, bij gebleken verlangen der resp. families. De meest mogelijke medewerking ls daarbij toegezegd door de autoriteiten aldaar, onze legatie te Parijs en den Ne- derlandschen consul te Bayonne. Zoodra te Luz weer een lijk gevonden wordt, zal hiervan het centraal-bureau der Reisver eeniging verwittigd worden. Tot heden is nog geen bericht ingekomen. De beide teruggekeerde afgevaardigden waren vol lof over de toewijding van al len, die op eenigerlei wijze bij het reddings werk betrokken zijn. Met name hebben zich voor de identificatie -en de eventueele overbrenging naar Nederland van de slacht offers zeer verdienstelijk gemaakt: de on der-prefect van Argelys, de heer P. Phi lip, onder wiens persoonlijke leiding het reddingswerk verricht wordt de zoon van onzen consul, de heer Caberio, als kanse lier aan het consulaat verbonden, en de gendarmes te Luz. Vóór hun vertrek hebben de beide afge vaardigden, in tegenwoordigheid van den Nedorlandsohen consul, afscheidsbezoeken gebracht aan de verschillende autoritei ten tor plaatse, om hun dankbaarheid voor de hulp en sympathie, in deze ook van de bevolking ondervonden, te betuigen. Ook hebben zij een krans van «de Reisvereeni ging. doen leggen op het gemeenschappe lijke voorloopige graf te Lourdes en een foto van. dat graf laten nemen. Ruiende kanarievogels. Nu de lijd aangebrokèn is voor den rui en de vogels in een 'niéuw veerenkleed begin nen te komen, althans de zoo geliefde ka narievogel, is hét niet ondienstig van on derstaande aanwijzingen nota te nemen: De ruitijd is een zekere ziekte-periode van de vogels, welke elk jaar wederkeert. Van de meeste kanaries houdt de zang op en duurt de rui veertien dagen. Maar het kan ook voorkomen, dat zij blijven ruien, en dan krijgt de vogel niet gemakkelijk zijn zang terug. Om te trachten den rui een geregeld ver loop te geven, dient men de volgende, heel eenvoudige, maar nuttige voedingswijze toe. Is de rui in zijn beginstadium, wat te zien is aan de losse veertjes in de kooi, dan geeft men den vogel een rustige, warme plaats en zet hem in een beetje ruime kooi. Als voer geeft men niet zooals meermalen ge beurt, te veel vet of rauwen reuzel, maar een weinig gepelde haver met blauwmaan- zaad,' witzaad, gierst cn rubzaad met sla zaad en lijnzaad. Meng dat door elkaar en tien tegen één, dat de vogel een gestadigen rui zal hebben en er goed doorkomt. Z.g. huismiddelen als groenvoer, vet of brood, gewekt in melk, doen zeer zeker geen of niet veel nut voor den rui. Hoe ruimere ge legenheid om te vliegen, des te beter, aan gezien hij dan afleiding heeft en niet te veel zal zitten „treuren". Vooral den jongen vogels moet meh goede vlieggclegenheid géven, aangezien zij voor het eerst den rui hebben en dus betrekkelijk zwak zijn tegenover de oudere vogels. Is de vogel zwaar aan het ruien, zoodat hij zoo goed als kaal is, dan geve men hem een warme plaats en nu en dan een bad in lauw water en zeer zacht voedsel, als bijv. bovengenoemd en een stukje half-zacht ge kookt ei, met beschuit vermengd. Een half ei op twee ronde beschuiten zonder vochtig heid. Een beetje wijn in het drinkwater is heel raadzaam. Men moet den vogel niet veel in de handen nemen, daar de druk- I king van de hand niet alleen pijn doet, maar ook de veertjes in een verkeerden stand brengt. Gebeurt het nu, dat de kanarie, al is hij door den rui, niet meer zingt, wat zijn oor zaak vindt in koude-vatlen, dan zet men hem op een zeer warme plaats en voedere hem met een mengsel zuiver zomerraap- zaad, kanarie-witzaad en slazaad. In het drinkwater een beetje kandy of zoethout. Het water moet op kamertemperatuur zijn en vooral niet te koud wezen. Dochter: „Mama, de schoor- sleenveger heeft me van het dak een kus handje toegeworpen Mam^ „Verschrikkelijk, ga naar je slaap kamer e,n wasch je.*' WADDINGSVEEN. Door den keurings veearts alhier werd 75 K.G. paardenvleesch afgekeurd, afkomstig uit deze gemeente. Het werd onder politie-toezicht begraven. Het gemeentebestuur heeft een lijst doen opmaken van niet minder dan 425 woningen, die in aanmerking komen voor onbewoon baarverklaring. Naar wij vernemen, staat het er met de gemengde zangvereeniging „Excelsior" slecht voor. Komt er niet spoedig verbetering in het ledental, en in de financiën, dan zal tot op heffing moeten worden overgegaan, wat zeer jammer zou wezen. ZWAMMERDAM. Geslaagd is in Den Haag voor het examen handelskennis 1. o. de heer A. R. Koster, alhier. RECLAME. Versterkend, Bloedvormend, Wekt den eetlust op, Alom verkrijgbaar f2.50 p. fl. 8378 HAARLEMMERMEER. Hel aantal lote- lingen voor den dienstplicht, lichting 1924, bedraagt alhier 207 verleden jaar 264. Door de ongeveer 100 leden van de drie te Hoofddorp bestaande zangvereenigingen, die aldaar bij gelegenheid van de viering van het Regeeringsjuhileum van H. M. de Konin gin eenige zangnummeTs ten gehoore zullen brengen, wordt eenige malen per week in do Beurs een veel belangstelling trekkende re petitie gehouden. Omtrent de door de bewoners van Zwa nenburg in vereeniging met Halfweg te hou den feestelijkheden, worden nog geen hooge verwachtingen gekoesterd. Het programma, met de samenstelling waarvan niet in elk opzicht overeenstemming werd verkregen, is weer zoodanig besnoeid, dat er van een groot feest wel geen sprake zal kunnen zijn. Nu onlangs de prachtige boerderij „Menlz" aan den Kruisweg alhier, grooten deels door brand werd vernield en het bin nenhalen van den oogst voor de deur staat, is men druk bezig met de herstelling van het rieten dak van het nog gespaard gebleven ge deelte en het bouwen van een houten schuur, ten einde op behoorlijke wijze het graan en straks ook het vee te kunnen onderbrengen. Met den wederopbouw van de boerderij zal wellicht spoedig een aanvang worden ge maakt. Een landbouwer, die de Beurs te Hoofd dorp bezocht, had het ongeluk een bedrag van f 100 aan bankpapier te verliezen. Het mocht hem tot heden niet gelukken het geld terug te vinden. De koopman K. kwam Dinsdag op den Hoofdweg alhier, door het losloopen van een wiel, zoodanig met zijn motorrijwiel te val len, dat hij een pols brak. Na per rijtuig naar zijn woning te zijn gebracht, werd genees kundige hulp ingeroepen. In deze gemeente doen zich bij eenige personen ziekteverschijnselen voor, die doen denken aan mondzeer. In verband hiermede verdient het alleszins aanbeveling de melk vóór het gebruik te koken. HILLEGOM. Beroepen is bij de Chr. Geref. Kerk alhier de beer P. Zwiep, cand. te Rottendam. EATWTJK-AAN-ZEE. Gisteravond had in tegenwoordigheid van een groote schare weder een bijeenkomst plaats, uitgaande van de Vereeniging tot Slrandevangelisatie. Nadat door ds. Boer, van Vriesenveen, ver zocht was te zingen Psalm 103 1, las hij Psalm 103, en sprak naar aanleiding hiervan een opwekkend woord. Aan het einde werd gezongen Gezang 49 1. Alsnu werd door ds. Akkerhuis, van Maas-» sluis, een woord gesproken. Hij las hiertoe; Handelingen 16 2531. Na beëindiging de-s zer rede zong men Psalm 89 8. Hierna ging men huiswaarts. In dit seizoen zal nog een maal en wel Donderdagmiddag te 4 uur een bijeenkomst worden gehouden. Gisteravond laat zocht men hier naac een knaapje van 9 jaar, komende van Noord-» wijk, hetwelk in de duinen zou zijn achter-s gebleven. Aan onzen plaatsgenoot den heer K. w d. Plas is de bouw opgedragen van de nieuw, te bouwen R.-K. school aan den Zeeweg. 1 Sedert eenige dagen staat alhier bij dei politic een rijwiel, dat onbeheerd is achterge-i bleven. 1 Van de trawlvisscherij kwam Dinsdag te IJmuiden aa nde markt de logger K.W. 35 met f 481 besomming. NOORD WIJK. Mej. M. W. Alkcmadé alhier, is in Den Haag geslaagd voor dé hoofdakte. NOORDWIJK-AAN-ZEE In verband meï de a.s. Jubileumfeesten zal op 31 Aug. hief geen feest gevierd worden alleen zal „Cres-s cendo" 's avonds een concert geven op het Lindenplein. NOORDWIJKERHOUT. Voor het aan« slaand Jubileumfeest geeft de Gemeenteraad f 800 subsidie en bovendien f 625 voor kim derfeesten, zoowel in het dorp als in de Zilk. Mej. M. Eijgenraam, onderwijzeres aan dc R.-K. school in de Zilk, heeft eervol onU slag aangevraagd tegen 1 Sept. a.s. Het batig saldo van het gehouden Zen-* dingsfeest was dit jaar, wegens het slechte; weer niet zoo groot als anders het bedroeg 89 gulden. RIJNSBURG. Alhier had een droe vig sterfgeval plaats, dat algemeen deelne ming wekte. Door een beroerte getroffen, werd in een weiland aan „de Waard" ge-* voncJen de heer D. van den Eijkel, wonen de nabij deze gemeente, te Oegstgeest. De hoer D. van den Eijkel, een algtn meen geacht en bemind ingezetene, bad alhier gedurende tien jaren zitting in den Raad, waar hij steeds toondo de belangen der gemeente te willen behartigen. Ook als notabel van het kiescollege der Ned1.3 Horv. Kerk, als bestuurslid zijner kieevei'- eeniging en in andere functies, door heöi •waargenomen, verrichte hij nuttig work. In 1921 trok hij zich uit het openbar® leven terug, om van een welverdiende rust te genieten, en vestigde hij zich in het na burige Oegstgeest. Helaas mocht die rust slechts van korten duur zijn 1 Een aanvang is gemaakt met de her bestrating van de Hofstraat, alhier, zoo3 dat dezo straat tijdelijk voor het verkeor afgesloten is. Men hoopt echter spoedig met de werkzaamheden gereed to zijn. SASSENHEIM. Mej. C. P. Alkemadé alhier, is in Den Haag geslaagd voor do hoofdakte. Da loting voor do licEting 1924 zal plaats hebben op 5 September, 's mdddaglS om twaalf uur. Alhier doet zich een geval van mond en klauwzeer voor bij Ciggaar aan de Ircid- sche vaart. Tot ouderwijzer aan de Hervormde School is benoemd de heer H. .A. Fofl- schen, te Scheveningen. Met den bouw van de nieuwe open bare school is begonnen. De onderwijzer Grin, Van de R.-K. Jongensschool, is in een dergelijke betrek king benoemd te 't Zand, bij Scbagen. Een zoontje van J. van Diest, liep achter een wagen vandaan en werd door een auto gegrepen. Op last van dr. Le Grand is het ventje naar Leiden vervoerd. Oorspronkelijke HoU. detective-rcman. Door R. J. BRANDENBURG. Schrijver van „Het doodend Zwijgen"). (Nbdrak verboden). T»Ik ben niet vanzins dezo bewijzen aan \oor tejeggen. In handen van den offi- *r van jus-.itie zijn zij ongetwijfeld veili- aan dezen ambtenaar zal ik do noo- ige gegevens verschaffen". Ket was een brutale zet van Arthur, het was de eenigst mogelijke. >iDat kunt u niet, want u heeft geen ge- evens. Die zijn er niet, want alles, wat u daar opgedischt heeft, berust op fan- asio.'* »Het staat niet aan u dat te beoordee- .n' herhaalde Arthur de woorden, een °eenb!ik geleden door zijn tegenstander oproken. »Ik kan dus dit onderhoud als geëindigd ^howwen?» vroeg De Weerden op- hunt u, maar u verlaat dit vertrek 36 den commissaris te D. a °Pbellen, vraag hem een paar manne- iöee te brengen." ^3 ogenblikkelijk gaan," zei "e geerden dreigend. hup -enk er aan", en reeds had Ar- P T^tttrevo^ver getrokken en bet wapen e "oer.deng borst gericht». Maar ook deze had uit zijn jaszak een browning getrokken en mikte op mij. „Als u een beweging maakt, schiet ik uw vrouw neer." Zoo stonden wij tegenover elkaar. Wij konden niets doen. Zelfs niet schreeuwen, want dan. zou De Weerden stellig gescho ten hebben. Zijn gelaat stond zoo somber, dat ik er geen moment aan twijfelde. Het verwonderde mij, maar ik was geen oogenblik bang. Als een juichkreet klonk het in mij, «dat wij hier nu het bewijs han den, dat De Weerden schuldig was. Hij had verwacht, wat Arthur hem voor de voeten zou werpen; hij had het slot van het onderhoud voorzien en zich daarom ge wapend. Do browning, op mij gericht, gaf to kennen, dat Jules de Weorden een mis dadiger was. „Daar wij hier niet den geheelen avond kunnen staan, verzoek ik u mij den sleutel te geven", zei hij, steeds do browning op mij gericht houdende. „Neen," zei Arthur. Zwijgend stonden wij eenige seconden te genover elkaar. „Wanneer u mij den sleutel niet geeft, ben ik verplicht te schieten. Het is mijn eenige kans om te ontkomen", voegde hij er als een verontschuldiging aan toe. 0 „Hiermee bekent u," antwoordde Arthur ,,En dat is voor mij genoeg om u als te- genbeleefdhied den sleutel te geven." En Arthur voegde de daad bij het woord. Voorzichtig, steeds mij met de revolver dreigend, opendo De Weerden de deur "en draaide deze aan den buitenkant op slot. Wij waren gevangen. Tk moest lachen, gedeeltelijk om' de ko mische situatie, gedeeltelijk omdat mUn ze nuwen toch een beetje van streek geraakt waren. Maar reeds sloeg Arthur met beide vuis ten op de deur en maakte een helsch ka baal. Spoedig kwamen oom en Charles en de bedienden aanloopen. Daar De Weerden den sleutel had meegenomen, werd de deur met veroende krachten ingetrapt cn wer den wij uit onze onaangename positie ver lost. Arthur vloog naar de garage- De groo te race-wagen was weg. Peter zeide, dat mijnheer De Weerden hem al vóór het di ner voor het huis gereden had. Arthur trachtte een der andere wagens buiten té brengen. Het gelukte niet. Peter hielp. Het ging niet. Het bleek, dat er aan den carburator geknoeid was. Ook do der de wagen was niet'van zijn plaats te krij gen. Het benzine-reservoir was lek en de benzine er uitgevloeid. Alles was blijkbaar te voren reeds door De Weerden in orde gemaakt. „Naar de telefoon 1" riep Arthur en holde weg. Ik hem na. In enkel© woorden deelde Arthur den com missaris te D. mee, wat gebeurd wasver zocht hem, aan de politie to Utrecht te vragen het kwartier van de schoone MiDy te doen bewaken, en de grenspolitie te waarschuwen, gaf daarna leen nauwkeurig signalement van De Weerden. Toen gingen wij terug naar do garage, waar Peter al onder de auto lag om het benzine-reservoir te soldeeren. „*t Kan in oen halfuurtje klaar zijn", steunde hij. Het was nu halfacbt. HOOFDSTUK XIV. De Weerden vermoord. Om acht uur vertrokken wij, nadat Ar thur oom en Charles had ingelicht. Het onderhoud, dat daarna tüsschen vader en zoon plaats vond, zal wel niet van de pret tigste geweest zijn. Peter chauffeerde. Arthur en ik zaten achterin. Het begon reeds een weinig te schemeren en boaschen. en villa's, waar wjj langs stoven, schimden weg. Allereerst gingen wij naar D., om den commissaris op te pikken. De goede man bleek geheel ontdaan te zijn ten gevolge van de onverwachte wending, welke de zaak voor hem genomen had. „De Weerden, dien had hij in het geheel niet verdacht van den moord op den ba ron", en hij wreef zenuwachtig zijn handen over elkaar, terwijl in zijn oogen teleur stelling te lezen was. Hij bleek terstond bereid mee te gaan, ging even naar binnen om zijn vrouw to waarschuwen. „Neen, wij gingen niet mee naar bin nen, wij zouden wel even in de vestibule blijven wachten." Enkole oogenblikken later vlogen wij over den weg in de richting Utrecht. „Ja, alles, wat mijnheer gevraagd had, was uitgevoerd, dat was in ordo", ant woordde het oud© heertje op een vraag van Arthur. Te Utrecht aangekomen, reden wij in snelle vaart naar het hoofdbureau van po litie. Wij troffen eT den hoofdcommissaris aan, die met veel belangstelling toeluis terde naar het verhaal, dat Arthur hem deed.. „Ik heb direct een rechercheur naar het opgegeven adres gestuurd met order den verdachten persoon te arresteeren, alt deze zich zou laten zien. Hij is echter nog niet terug." „Dan zullen wij terstond eens gaan kij ken," opperde Arthur. Wij reden weg en ik herkende de straat om den hoek, waarin ik een naoht zulk een angstig halfuurtje had doorgebracht. Wij stopten en toen de hoofdcommissaris door het Taampje van de auto keek, kwam do rechercheur uit een donkeren hoek te voorschijn. „Iets bijzonders gezien, Simons 1" „Niets, mijnheerniemand heeft het huig verlaten." „Dank je, dan kun je nu wel weer naar het bureau gaan." Waarop Simons het militair saluut bracht en verdween cn de hoofdcommissaris bet hoofd binnen het raampje haalde. Vermoedelijk was de rechercheur te laat gekomen. „Nu is het het beste", zeide Arthur met dat zelfbewustzijn, dat ik zoo goed van hem kende, „dat jij, Ann, even aanbelt en vraagt of Milly Raven thuis is. Het is raadzaam, dat wij ong maar zoo weinig mo gelijk laten zien", wendde hij zich tot de heeren, ten einde niet de minste achter docht te wekken." Ik vervulde mijn opdracht stapte uit en belde aan. Een oude juffrouw deed open, blijkbaar de verhuurster der kamers. Zij was om' streets vijftig jaar, had een spitsen neus, kleine grijze oogjes en droeg een stalen bril't was een ietwat zuur type, vennoo' delijk ongehuwtd (Wordt vervolgdk

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5