f Ajax won dus met 176 runs, daar zij geen zin had een derde punt op H. G. C. II /te behalen. Na afloop bood de voorzitter van A. S. C. een krans aan den aanvoerder van Ajax aan voor het behaalde kampioenschap en schitterende prestaties bij het debuut in de 2e klasse. Woensdag 22 Aug. a_s. speelt Ajax tegen Haarlem II voor de enkele, competitie. Aan vang 1! uur. WATERPOLO, r» Om het kampioenschap der 2e klasse. E< Z. C .1Neptunus I 31. Neptunus IL. Z. C. I 42. Nog is geen beslissing gevallen in de wedstrijden om het 2e klasse kampioen schap .Beide gegadigden hebben nu één Wedstrijd gewonnen en één verloren, zoo adat een beslissingswedstrijd gespeeld moet wondem. Deze zal a.s. Dinsdag plaats vin den te Amsterdam. De uitslagen wijzen wel uit dat de 2 ze ventallen aan elkaar gewaagd zi]n< Waren Zaterdag de Leidenaars sterker, vooral voor de rust, Zondag waren het de Zaan dammers, die domineerden, óók vooral !,voor de rust; de uitslagen geven dan ook <erij juist de verhouding weer. Zoo als wij boven reeds schreven was Zaterdagavond de Leidsche ploeg vooral ivoor de rust sterk in de meerderheid. De Zaandamsche voorhoede werd geregeld tot op de helft van het veld teruggedrongen, waardoor ook de L. Z. C. voorhoede de bal len goed toegespeeld kreeg en twee maal ton doelpunten; de eerste maal door Segaar met een zuiver schot, de tweede maaL na goed opbrengen en voorzetten van Segaar, Jjoor Elsinga. m Meerdere schoten ging nog vlak over of daast het doel. Slechte een enkele maal wist de Negtut ous-voorhoede door uitvallen opluchting te brengen, waarbij een goede rust-van Maas- "dam gevolgd door een hard schot tegen de 'paal, vermelding verdiend. Na/ de rust eerst het zelfde spel en Bit singa weet gedekt liggend uit "n goed aan gegeven bal van v. Leeuwen, op fraaie wijze het derde doelpunt te maken. Nu komt Neptunus meer en meer opzetten. Maasdam is de man, waar de doelpunten Van komen moeten. Keer op keer weet hij vrij te zwemmen, maar te onoplettend spel van hem en uitstekend keepen van Goe- ,koop voorkomen doelpunten, tot hij ten letste met een onhoudbaar schot het Zaan- damsche tegenpunt maakt. Daarna een ge lijk opgaand spel van twee vermoeidraken- ie ploegen en kort daarop het einde. Zondag- werden de rollen omgedraaid. Nu was Neptunus de sterkste partij. De -Leidsche voorhoede speelt een mat spel zonder enthousiasme. Er wordt te veel ge-» talmd en niet snel genoeg gedacht De snelle Neptunus voorhoede daarente gen geeft de L, Z. C, achterhoede zeer veel moeite en ook hun terugdekken is uitste kend, waardoor de L. Z. C. voorhoede de hallen minder goed krijgt toegespeeld. Evenals in Leiden komt het eerste doel punt direct na het begin; ook na verwar ring in de achterhoede. Alleen was 't nu een Neptunus doelpunt Weer is het Maas- daan die telkenmale de bal opbrengt. Als hij .wanneer v. Leyden wil overnemen, naar de vrijliggende Dekker speelt, maakt deze No. 2. Daarna Maasdam uit een straf- worp No, 3 en wederom Maasdam, die de eerst door Goekoop uitstekend gestopte maar niet weggewerkte bal, van de doel lijn keurig inschiet, No. 4. Na' de rust is 't met het overwicht der .Zaandammers gedaan. Elsinga krijgt, we- 'gans te zwaair dekken van Kluiver, twee sfcrafscboten te nemen, welke evenzooveel doelpunten opleveren, waarna scheidsrecht ter v. d. Velde einde fluit en Neptunus wel- verdiend gewonnen heeft. Nu Dinsdag de beslissingswedstrijd. Wie Zal winnen? Zooals uit de verslagen blijkt 'is een voorspelling niet te geven. Het gaat am het le klasseschap, daar het bijna zeker <s, dat de winner opgewassen is tegen No, 'aatst der le klasse: de A. Z. en P. C. ^Amersfoort), Zullen het onze stadgenootea «in, die deze kans hebben TrDns inziens be* staaf de mogelijkheid, maar alleen dan, in dien alle laksheid afgeschud wordt, indien met een groot enthousiasme de strijd gestre den wordt en indien dit enthousiasme ge paard gaat met snel handelen en denken. KORFBAL. Aanvang competities. De competities van den N.K.B. zullen Zondag 16 §ept. een aanvang nemen. GYMNASTIEK. Jubileum Hoü-Vast. De Gymnastiekvereeniging Hoü-Vast te Alphen a. d. Rijn heeft- Zaterdag haar 20-ja- rig jubileum gevierd. Kon dit beter dan met een turndag? Immers neen. Zoo werd het jubileum tevens nog dienstbaar voor een prachtige propaganda voor de gymnastiek en lichamelijke oefening, iets, wat daar in de Rijnstreek nog wel noodig is. En, laten wij maar direct met de deur in huié vallen, deze turndag is uitstekend verloopen. Jupiter Pluvius, die Vrijdags als spelbreker dreigde te fungeeren gaf slechts eenige malen blijk er nog te zijn, maar tur ners en turnsters toonden zich niet bang en werkten door. Alles is dan ook precies op tijd en naar wensch verloopen, zoowel de wedstrijden, de demonstratie als de optocht. Daarvoor komt alle eer toe aan de leiding, die in handen was van den heer S. J. Koop- mans, van hier, als hoofdleider en van de heeren W. L. Renee en M. P. Bakker," van hier en den heer G, M. Lodder van Zwam- merdam, benevens aan de regelingscora- missie. Hoü-Vast heeft alle eer van haar werk. Alleen de belangstelling had wel wat grooter mogen zijp, al was deze niet onbe vredigend. Gaan we den zoo welgeslaagden' dag eens na: Om elf uur riep Hou-Vast's voorzitter, de heer-P. Zuidam, in intiemen kring het eer-e- comité onder leiding van burgemeester ör. H. J. Lovink, technische commissie, re gelingscommissie en jury, een hartelijk wel kom toe, waarna een bestuurslid van het gewest Zuid-Holland het doel. van den turn dag uiteenzette en burgemeester Lovink ge tuigde van zijn warme liefde voor de L. O., in deze tijden zoo noodig- Dan werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden. Over 't geheel genomen is er aardig gewerkt, zoo dat ook uit propagandistisch oogpunt de turndag geslaagd mag heeten. De uitslag der wedstrijden als anderszins is als volgt: 16 Verenigingen hadden ingeschreven, waarvan slechts één wegbleef, zoodat de deelname goed was. Driekamp Heeren: le graad: le pr. Donar, Leiden met 97 p.; 2e pr. Hou-Vast, Boskoop, met 857» p.; 3e pr. T. O. O. S.. Waddings veen, met 827* p. 2e graad: le pr. Krachtsport, Gouda; met 90 p.; 2e pr. Donar, Leiden, met 887* p.;' 3e pr. D. O. K., Reeuwijk met 87 p. 3e graad: le pr. Krachtsport Gouda, met 827=1 p.; 2e pr. Donar, Leiden, met 80 p.; 3e pr. Hercules, Bodegraven, met 77 p. Dames Tweekamp le graad: le pr. Brun- hilde, Leiden, met 697=» p.; 2e pr. Excelsior. Gouda, met 617» p.; 3e pr. Hercules. Bode graven, met 557a p. 2e graad: le pr. Brunhilde, met 597* p.; 2e pr. Excelsior met 557* p.; 3e pr. Hercu les met 54 p. Estafette-loop 4 x 100 M.: le pr. Donar I, Leiden, 50 sec.; 2e pr. Donar II, Leiden, 53 sec 3e pr. Houvast, Boskoop, 53 1/5 sec. 4e pr., Hercules, Bodegraven, 54 2/5 sec. Optocht: le pr. Krachtsport, Gouda, met 20 3/4 p.; 2e pr. T.H.O.R., Berg-Ambacht, met 207* p.; Se pr. Houvast, Boskoop, met 20 1/4 p.; 4e pr. T.O.O.S., Waddingsveen, met 19 3/4 p. Medaille voor verst-komende vereeniging T. H .0. R., bovengenoemd. Personeele prijzen: le graad heeren: le pr. W. L. Renee. Donar, met 267* p.: 2e graad le pr. S. J. Spek, D. O. K., met 267* p. Dames le graad: le pr. mej. L. Hoogendoorn Brunhilde, met 187* p.; 2e graad mevr. Die- ben-Konings, Brunhilde (na loting met mej. M. Hoogendoorn, Brunhilde) met 16,p. 400 M. snelloop-demonstTatie: 1. L. Petit Donar, 60 3/5 sec.; 2. H. A. Bonte, Donar, 622/5 sec. sur ySr -« ->-• Gelijk reeds opgemerkt, de optocht begon precies op tijd, dank zij de goede regeling en na aankomst op het terrein volgde de uitvoe ring van de turnkringen Leiden en Gouda Hierbij viel op, dat de dames beter werkter dan de heeren, hoewel ook hun verrichtingen zich wel mochten laten zien. De oefeningen van de Alphensche adspiranten en het extra nummer van de jubilaresse waren goed en vielen zeer in den smaak. Bij den snelloop over 400 M. bleken veler niet getraind. Donar, van hier, was hier ver reweg de baas. Bij het speerwerpen waren] aardige werpers. Bij de estafette-loop haper de nog al eens het overnemen van heLstokje, hetgeen kostbaar tijdverlies tengevolge heeft Plet toestelturnen was over 't algemeen goed. Men doet echter verstandig bij zoo'n propa ganda geen oefeningen te doen. die boven kracht gaan. Bij het einde der demonstratie overhan digde voorzitter Zuidam den hoofdleider, den heer Koopmans een fraaie krans, hem hul digende voor de uitstekende regeling en het vlotte verloop van alles. Bestuur, regelings-commissie, enz. werden per auto naar Molenaarsbrug gebracht, waar een gezellig diner plaats had met de noodige speeches en verdere omraming. 's Avonds had in het Nutsgebouw de eere avond plaats. Voorzitter Zuidam sprak het welkom en gaf een korte uiteenzetting van Hou-Vast wel en wee, gedurende de afgeloo- pen 20 jaar. Daarna werd de jubilaresse van diverse zijde gefeliciteerd en gelukgewenscht Bloemen waren er o.a. van den turnkring Leiden, van Brunhilde, van Donar, van de Voetbalvereen. Alphen, van de R.-K. Gym- nastiekvereen. Wilskracht. Op dezen eere-avond gaf de jubileerende vereeniging vrije oefeningen van dames en heerfen, oefeningen van de Duitsche bonds-1 uitvoering te München, kabouterspel voorl meisjes, en paard voor heeren. Alles welge slaagd. Brunhilde gaf knotsoefeningen en voorts had nog plaats keurturnen van tur- ners^ uit beide turnkringen, 't Was goed, 1 maar bij beperkte keuze zou dit nummer nog ïieel wat nexer zijn gewtesi. In de pauze had de prijsuitreiking plaats door de eere-voorzitter, de heer L. van Dien, terwijl aan 't slot nog een krans werd aan geboden aan den heer M. P. Bakker, van hier, den leider van Hou-Vast. De Alphensche Gymnastiekschool gaf nog een sprinkplank bedekt met bloemen. En nu naar het zilveren feest, Hou-Vast l Hou-Vast. BOKSEN. Joe Beckett trouwt. Zaterdag is te Northing, bij Southampton., een huwelijk ingezegend, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Er was veel publiek, er waren veel bloa» men, en het bruidje zag er lief uit De bruigom was niemand minder daD „Joe" Beckett, de Engelsche bokskampioen in de zwaargewicht-klasse. Beckett heeft na het huwelijk de menigte toegesproken. De speech was karakteristiek en niet onaardig „Kort geleden had ik maar.twee groote wenschen een lief Engelsch meisje te trou wen, en Carpentier te verslaan. Het eerste is gelukthet tweede hoop ik nog te volbren gen." DUIVENSPORT. „De Zwaluw." De postduivenvereniging „De Zwaluw* te Voorschoten hield gisteren haar le na- vlucht met oude en jonge duiven vanaf Dord recht. Afstand hemelsbreed 44 K.M. In vrij heid gesteld om 9 uur was de aankomst van de 10 eersten als volgt 1. J. G. Luijnenburg 9 uur 52 min. 45 sec.; 2. J> G. Luijnenburg 9.53.28 3. Th. J. P. Spiegeler 9.53.36 4. J. G. Luijnenburg 9.53.57 5. N. J. v. d. Krogt 9.56.27 6. J. G. Luijnenburg 9.57.25; 7. K. I. Waasdorp 9.57.33 8. K. I. Waasdorp 9.57.41 9. K. I. Waasdorp 9.58.15 10. M. G. v. Adriehem 9.59.7. In concours waren 85 duiven. Zondag a.s. 2de ma vlucht yanai Zeven bergen, -

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12