Groote Uitverkoop De Vrouw zonder hart. 1 UITVERKOOP 1 Augustus. tweede Blad. Arino' 1923. fa. JAC. KROL-Breesiraat 136 Enorme voorraad in restanten fijn Damesschoeisel voor spotprijzen. No. 19454, GEMENGD NIEUWS. I FEUILLETON. LEIDSCH 1 „LEST-BB8T" J g§ Onze Groote Ziet de 3 Etalages lilllllllllllllllllllllil UIT DE RIJNSTREEK. DAGBLAD, Woensdag 8 UIT DE OMSTREKEN. thans 9 meisjes en 8 jongens, verdeeld over 7 leerjaren. In het -ie leerjaar zit geen en tele, in het vijfde leerjaar één leerling. Een treurige toestand I VOORSCHOTEN. Be autobus, welke Kedemorgen voor het eerst reed vanaf de halte der eleclrische tram nabij 't Haagsche Schouw tot Leiden, had reeds vroeg pech. Terwijl de bestuurder zou draaien, nam deze den draai te kort en reed met het achterste gedeelte van de auto pardoes in het water, zoodat er enkele uren vertraging waren. De materieele schade was gering. Men verzoekt ons te melden dat bij de schietwedstrijden van de burgerwacht te Katwijk, niet alleen de heer v. Mulligen, maar eveneens de heer A, Elskamp een prijs behaalde. Door den kerkeraad van de Geref. Kerk, alhier,'zijn benoemd tot leden van de Commissie voor Evangelisatie, de heeren C. Eggink Jr., G. v. d. Hofstede, ds. P. N. Kruijswïjk, F. Limburg, L. H. Meijling Sr., J, van Santbrink. WARMOND. Bij Kon. besluit van 1 Aug. is aan de gemeente Warmond een voorschot tot een maixmum van f 3G00 verleend ter uitbetaling van het door een landarbeider benaodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje. ZOETERWOUDE. Gedurende ,de maand Juli hadden er 9 geboorten en G overlijdens plaats. Er vestigden zich in deze gemeente 9 personen en er vertrokken naar elders 19 .Vermindering der bevol king 7. Einde der vorige maand stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling nog ingeschreven 1 kantoorbediende, 4 losse arbeiders, en 1 opperman. Door bemidde ling van het correspondentschap geschied den er gedurende de maand 2 plaatsin gen. In het tijdvak 1 tof en met 31 Juli hadden er 9 gewone slachtingen plaats, nl. 4 runderen, 4 varkens en 1 nuchter kalf. Verder geschieden er 7 noodslachtingen. Aan keurloon werd ontvangen f 61. ZWEMMEN. Over het Kanaal. Na kapitein Webb en na Burgess is da Amerikaan Sullivan, er in geslaagd, gelijk wij gisteren nog konden melden, om het Kanaal over te zwemmen. Dit was Sullivan's zevende poging, nij is te water gegaan Zondagavond om 5 uur 22 en bereikte Calais Maandagavond om 8 uur 45. Toen hij uit het water kwam moest hij ge steund worden en bereikte aldus het Casino. Hij werd door de bezoekers luide toegejuicht. Bij het vertrek nam de vloed hem mee en in 25 minuten was hij een mijl (1609 M.) ver. Om 8 uur 10 had hij vijf mijlen afgelegd de zee was erg ruslig. Verschillende booten, die Calais aandeden brachten berichten over de vorderingen, die de zwemmer maakte, bin nen. In Dover staan nog tal van zwemmers en zwemsters klaar om te probeeren wat in bijna een halve eeuw slechts aan drie zwem mers gelukt is. De door Sullivan afgelegde alstand be draagt 90 K.M., zoodat hij meer dan 3 K.M. per uur heeft gezwommen. De Amerikaan is de derde die geslaagd is, eigenlijk, die zoo gelukkig geweest is te sla gen want, men weet, dat het slagen van een kanaaltocht niet in de eerste plaats afhangt van de capaciteiten van den zwemmer, van zijn conditie of toerusting, maar dat de hoofd zaak is het juiste oogenblik te kiezen. Tij en wind beslissen over het succes. In de tweede plaats geldt de toerusting als hoofdfactor voor het slagen. Is de huid van den zwemmer voldoende ingevet en, vooral, is de bril waterdicht Onze landgenoot, do bekende zwemmer Piet Ooms, die al bij her haling getracht heeft de krachttoer te ver richten, heeft menigmaal juist met de bril tc sukkelen gehad. Als hij nog fut genoeg had verder te gaan, belette een vinnige oogont steking hem dit. Na Webb in 1875, die er toen 21 uur 49 min. over deed, slaagde Burgess op den Gden September 1911 en deed er toen over 22 uut, 35 min. Sedert zijn er honderden pogingen geweest van anderen men heeft het geprobeerd van de Fransche en Engelsche kust afer zijn heele berekeningen gemaakt, theoriên opge bouwd, statistieken aangelegd en er heeft zelfs een zwemmer, die op 250 M. van de. kust, nadat hij 23 uur gezwommen had, moest opgeven, later zelfmoord gepleegd. Inmiddels wordt reeds gemeld, dat mevr. Milla Corson, een Deensche, echlgenoote van een Amerikaansch oud-zeeofficier, ook een poging heeft gedaan om het Engelsche Ka-, naai over te zwemmen. Maandagmorgen ver liet zij Dover en Zag eerst te middernacht van haar poging af toen zij, volgens oogge tuigen, nog slechts 2 mijlen van Sangate ver wijderd was. Zij was ongeveer 15 uur in het water geweest Zij zwom over den geheelen afstand met een goede snelheid en had zij niet te kampen gehad gedurende zes of zeven uur met ruw water in het midden van het Kanaal, dan, gelooft zij, zou zij in haar po ging zijn geslaagd. j VOETBAL. - De crisis in den N. V. B. Hedenavond vindt in Den Haag een ge combineerde bestuursvergadering plaats lus- schen de W. E. K. en de V. O. E. K., ter bespreking van de crisis in den N. V. D: LAWNTENNIS. NederlandBelgië. De Nederlandsche ploeg, welke Zaterdag 18 en Zondag 19 Augustus te Arnhem tegen de Belgische zal spelen, wordt als volgt sa mengesteld (wijzigingen door bedanken voor behouden). Enkelspelen: 1. jhr. C. v. Lennep, 2. mr, A. Diemer Kool, 3. II. Timmer, 4. mr. M. v. d. Feen, 5. R. Nauta, 6. G. Caslendijk, 7. M, C. Sigmond, 8. G. Leembruggen. Dubbelspelen: 1. Van LennepDiemer Kool, 2. TimmerBryan, 3. NautaFeitli, 4, Caslendijk—Sigmond. NederlandEngeland. De landen-wedstrijd NederlandEnge land zal dit jaar vermoedelijk een grooter aantal partijen bevatten dan tot nu toe het geval was. De wedstrijd bestond n.l. uit 11 partijen, te weten: 4 heeren-enkelspelen, 2 dames-enkelspelen, 2 heeren-dubbelspelen 2 gemengd-dubbelspelen en 1 dames-dubbel spel. Het ligt nu in de bedoeling om de spe lers in enkelspel en dubbelspel (behalve dames-dubbelspel) elk twee partijen te doen spelen, dus niet alleen no. 1 tegen no. 1' doch ook tegen no. 2, enz., zoodat er tien nummers bij komen. De wedstrijd zal dan niet twee doch drie dagen beslaan n.l. Vrijdag 31 Aug., Zater dag 1 en Zondag 2 September te Noordwijk, „N. R. Crt." RECLAME. Donderdagmorgen 9 uur begint <1© 9907 Telefoon 2032. Zie hedenavond de Etalages. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mevr. C. M. KalhmannKoemans. Bakkee Korlfstraat 12a. P. Kemp, fabrieksarbei der, Haarlemmerstraat 62. A. Hoekstra, Nannystraat 14. O. R. Gadike en gezin, timmerman, O.-Rijn 48. G. Löw, smid. 'In de duinen bij Den Haag, is gistermiddag de 11-jarige N. J. II., uit de Dirk Hoogenraadstraat, die aan het bramen zoeken .was, aangeschoten en getrollen in het onderlijf. Door den geneesk, dienst is hij naar het gem.-ziekenhuis vervoerd. Vermoedelijk heeft het kind zich bevonden in het afgezette gebied, waaT oefeningen floor, militairen worden gehouden, ^Vannacht is de motorrijder C. y, ,W. uit Rotterdam onder de gemeente Qverschie in een bocht van den weg van gijn motor geslagen. Bewusteloos, met een ernstige schedelbreuk is hij overgebracht naar het ziekenhuis te Schiedam. Hij ver beert in levensgevaar, FAan het gemeentel ij k bureau yoór sociale zaken te Dordrecht zijn onre gelmatigheden ontdekt, nl, beeking van steungelden, die aan de met name genoem den niet zijn uitbetaald .Een ambtenaar is als verdacht van fraude geschorst, en de gaak in handen van justitie gesteld. 7 Sinds Maandagavond half- ïebt worden uit de ouderlijke woningen San den Oppert No. 11 en 13 te Rotterdam Vermist de 8-jarige Greta de Wolff en de 9-jarige Calharina Olieman. Vermoed wordt, flat deze kinderen meegelokt zijn. Om 9 pur zijn gezien bij den houten hulpbrug aan de Delflsche Pooit, en even later heelt jéen vrouw gezien, dat zij op het Hofplein giet een man stonden te praten. Later is vernomen, dat een schipper de Beide kinderen heeft zien spelen op een zolderschuit, liggende, in de Kolk bij de p.elflsche Poort. I Daar is men dan ook gaan dreggen. Nader wordt gemeldt dat het lijkje van fle 9-jarige Catharina Olieman door een schipper uil het Haagsche Veer is opge- haald. De zwervende koopman uit Den Helder, die was aangehouden als ver dacht van den moord op den spoorwegamb tenaar bij de halte Giessen-Nieuwkerk, is gisteren weer op vrije voeten gesteld. Een andere persoon, een goede bekende van de familie van den vermoorde, is thans aan gehouden en naar Dordrecht overgebracht. Dat de moord gepleegd zou zijn met het doel te stelen, wordt meer en meer betwij feld. 1 De politie van het bureau Sin gel te Amsterdam heeft Maandagavond een kantoorbediende gearresteerd, die verdacht Wordt verduistering ten nadeele van het rijk je hebben gepleegd. Hij was geruimen lijd 'op het bijkantoor Amstel werkzaam. Ge durende de laatste maanden nam hij tel kenmale kleine bedragen weg. Tezamen is 'pngeveer duizend gulden verduisterd. Hij heeft bekend, A'acr men aan de ,„Avp." meldt, $!eft de voortvluchtige kapitein der mil. jdm. K. R. den minister van Oorlog een schrijven doen toekomen, waarin hij mee- deelt zoo vrij te zijn geweest, zijn pensioen yoor de eerste 11 jaren mede te nemen. Het na dien termijn hem toekomend pensioen Schenkt hij in dit geval aan den Staatl Door de politie té Ruurlo is een zekere B, uit Zelhem aangehouden, 'die bekend beeft in den nacht van 1 op 2 Juli j.t. deel te hebben genomen aan de in braak in de zuivelfabriek „.Erica", te Zel hem, waar ongeveer f 13.000 ontvreemd .Werd. B. is ter beschikking der justitie gesteld. Hij heeft de namen zijner medeplichtigen genoemd, wier arrestatie thans spoedig te .wachten is. B. bekende Bovendien dat een inbraak in 3e zuivelfabriek te Ruurlo in voorbereiding Was. De jachtopziener J. L., bij graaf 3'Ansembourg in dienst, trof op den rand van het Osebosch, onder Gulpen, een ver dacht persoon aan. Toen de jachtopziener hem wilde visifeeren, greep de man den stok van den jachtopziener uit diens arm i en begon hem toe te takelen .Bij de worste ling kreeg de jachtopziener een stoot te gen den buik en viel. Hij trok toen zijn re- Oorspronkelijke Holl. detective-reman. Door R J. BRANDENBURG. jCSchrijver van „Heb doodend Zwijgen"). (Nadruk verboden). 14) j,Ik ben zoo blij, dat je niet geraakt Bent", zei ik tot Arthur. Wij waren nu •even alleen; rondom ons waren de men- sclien opgestaan. „Maak je niet ongerust, het was maai een waarschuwing en eigenlijk ben ik er Blij om, dat ik die ontvangen heb. Blijk baar heeft men een vaag vermoeden, dat ik meer weet dan voor zekere personen ge- wenschfc is. Deze dolk is voor mij de bood schap, dot ik op het goede spoor ben. Ik denk er natuurlijk niet aam mij terug te trekken. Nu eerst recht niet." Taaie wilskracht sprak uit den klank Arthurs etemhij had de tanden op 'elkaar geklemd. „Ik geloof wel, dat wij met gevaarlijker individuen te doen hebben dan ik aanvan kelijk dacht. Deze waarschuwing was buitengewoon vernuftig uitgedacht. Natuurlijk kan nooit Worden beweze^ dat de'ze worp ieta anders Tras dan een ongeluk en bovendien gelijken die Chineezen zóó op elkaar, dat niet uit te maken is, wie gegomd heeft. Ook was flcza bode bijzonder welsprekend. De vermoed nu, dat de goede vriend van volver en loste eenige scholen in de lucht om den man vrees in te boezemen. Deze liet zich boeien, doch bij verdere ondervraging werkte hij zich los, greep uit zijn zak een dolk en slak daarmee naar L., doch de punt van den dolk stiet öp de revolver. Uit zelfverdediging schoot de jachtopziener den man toen neer. Bij fouilleering werden nog inbrekerswerktuigen op den man gevon den. RECLAME. is in vollen gang, m en slaat geweldig in. j§ H MEN FROFITEEKE j=f g NOG VAN DE VELE 9906 1 SPOTKOOPJES. 1 WADDINGSVEEN. Burg. Stand. Geboren: Johanna, D. v. N. J. la Grand en D. G. Koster. Maria Jacoba, D. v. N* van der Zijden en A. van OorL 7 Willem Adrianus, Z. v, A. Groen en M. Kraan. Agatha Johanna, D± v. J. C. van der Ivrogt en M. G. Ilijdra. Gehuwd: C. van der Ben en H. Se- keris. De brandstoffenvereeniging „Ons Be lang" hield haar vergadering bij den heer Kwaak. Aanwezig waren £3 leden. De le verantie van 10 Ion kolen, 70 ton antlira- ciet en 80 ton eierkolen, werd opgedragen aan den heer De Vroedt, te Gouda. Het be stuur zal -binnenkort overgaan om het los sen van de kolen uit le besleden,. Als volontair ten kantore van den gemeente-ontvanger, tevens boekhouder kassier der gemeentebedrijven, zal geplaatst worden de beer G. T. de Graaf f, alhier. Het is gebleken, dat de meening, als zou de gemeente thans weder, evenals in den afgeloopen winter, werk verschaffen, bij verschillende arbeiders heeft post gevat. Dit is echter nog niet li2t geval. Er worden pogingen aangewend, om de arbeiders voor namelijk in den landbouw geplaatst te krij gen. Wel ïs waar zal dat in deze gemeente niet in alle opzichten gelukken, maar uit betrouwbare bron wordt medegedeeld, dat o.a. in de Hoogenveen onder Benthuizen, meer dan 25 landbouwarbeiders te werk kunnen worden gesteld. Den arbeiders wordt derhalve in overweging gegeven, zelf naar werk uit le zien. Mej. R. in den Zuidplaspoldcr Had het ongeluk met waierputten haar evenwicht te verliezen en in de put te vallen. Na een keer omgeduikeld te zijn, mocht het haar gelukken den rand der put machtig te wor den en vast te houden, totdat zij door haar buurman, M., die inmiddels op haar hulp geroep toegeschoten was, uit haar benauw de positie werd verlost. Door B. en W dezer gemeente is be noemd, in de plaats van den heer A. van der Heiden, die als zoodanig ontslag ver kreeg, de heer A. Vis tot commandeur der 2e afdeeling der brandweer. de paardrijdster, die meer voor haar be- teekent dan haar broer, ook in heb circus aanwezig ishij zal ongetwijfeld onze komst aan. de sohoone Milly hebben meegedeeld en zij heeft een der Chineezen een wenk ge geven. Al die circus-artiesten zijn kaméra den onder elkaar en een Chinees begaat voor een dubbeltje een moord." Ik verhaalde van de oogen, die ik og mij gevestigd had gevoeld. „Mijn plan is nu, tegen het einde der voorstelling kalm naar den uitgang te wandelen, alsof het onze bedoeling is, niet in heb gedrang te komen", vervolgde Ar thur, na even in gepeins te zijn verzonken. „Milly beeft het laatste nummer en zal, na zioh te hebben verkleed, stellig door den persoooi in kwestie naar huis worden vergezeld. Haar adres weet ik uit de cou ranten, heb is hier vlak bij, ik heb het op de kaart nagekeken. Wij hebben dus een kleinen voorsprong. Wij gaan nu naar het kwartier van de paardrijdster en ik wandel vandaar af rustig de straat terug in de richting van het circus. Voor een kleine vermomming heb ik gezorgdik heb- een pet bij mijjij draagt mijn overjaö zoolang en etelt je verdekt op. Ik moet hen dan tegenkomen en zal mijn cogen den kost geven. Als de twee in huis gegaan zijn, kom je mij maar achterna." De muziek ruischte door het circus. Dö bel luidde en het publiek stroomde uit de stallen naar binnen en zocht vlug de plaat sen op. Niemand wilde het nummer van mademoiselle Raven missen. Toen de bel voor de tweede maal luidde, kwamen nog slechts enkelen met vluggen tred a an ge loop en. WOUBRUGGE. Dat ons dorp, langs de oevers van de Woudwatering, zich uit nemend leent voor illuminatie, wisten onze voorvaderen alhier reeds. Tal van verzen zijn ons bewaard gebleven, waaruit blijkt, dat zij zelf illumineerden bij de gewone verjaardagen van de prinsen-stadhouders en hun gemalinnen Bij die feestelijke verlichting, werden binnen de woningen verzen opgehangen, toepasselijk op het feest, als: „Brand hier dit ligt ter deezer tijd, Uijt agting voor zijn vostelijkheyd" (Prins Willem V) enz., of „Burgerij, die haare blijdschap toonen/ op velerlij manier met ligten en met vier" (vuur) enz. Wij vertrouwen dat de illumi natie bij de a.s. feesten niet minder zal zijn. ZWAMMERDAM. Mej.' M. M. Pannï- hakker alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen hoofdakte. Haarlemmermeer. De ambtenaar bij de Nederlandsche spoorwegen, Th. Mer- kus, is van Venlo overgeplaatst naar deze gemeente. KATWIJK, Mej. P. A. M. M. v. d. Pc- rel alhier, is le 's-Gravenhage'geslaagd voor bet examen Engelscb L, O. KATWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag had in de Gemeenlezaal de opening plaats van de bazaar, uitgaande van de Oranjever- eeniging. Hiertoe waren velen samengeko men. De voorzitter, de heer J. Holtrust, heette alle aanwezigen welkom pn had het genoegen veel le kunnen aanbieden voor eiken leeftijd. Inderdaad zijn kosten nocli moeite gespaard. De bazaar mócht zich reeds in een druk bezoek verheugen, Gisteravond had op het strand de bij eenkomst plaats van de Commissie lot Strandevangelisalie. Begunstigd door mooi weer, werd de Bij eenkomst door een groote schare menschen bijgewoond. Als sprekers traden op de predikanteu Coenraad, "Van Beek en Pontier, van Maas dijk. De eerste spreker sprak over het onder werp „Zacheüs in de vijgenboom"; de tweede spreker richtte "een tijdwoord tot de schare. De gezongen verzen waren Psalm 103 1Gezang 39 1 en Psalm 73 12. Van de haringvisscherij kwam giste ren te IJmuiden binnen de logger KW 121, met f 920 besomming. In afslag kwamen: 55 kantjes sleurr Haring van f 10.609.45, en 5 kantjes maatjesharing tegen f3.40 per kantje, LISSE. Mej. A, J. van Dijk, Be noemd als onderwijzeres aan de Ned.- Ilerv, School alhier, slaagde in Den Haag voor het examen Engelsch L. O., en te Utrecht voor de akte Fransch. Zeker een felicitatie waard. De 8-jarige Jac. Lieverse kreeg ön- eenigheid met zijn 10-jarig kameraadje G. Bon. Terwijl laatstgenoemde L. een klap gaf met zijn hand, trok deze een mes, en stak zijn tegenstander dit een centimeter diep in den rug. Met de meeste onverschil ligheid bekende hij zijn wandaad. Nadat hij eenigen tijd onder het verhoor is geweest, werd de jeugdige misdadiger naar zijn ouders teruggebracht, NOORDWIJK. Naar we vernemen zal óver eenige dagen in het Sportpark alhier een gymnastiek- en athleliekdag worden georganiseerd. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gisteren werd er alhier een oefening met de red dingboot gehouden. Het te water gaan en de tocht, alles ging naar wensch, en zeer tot genoegen van de vele belangstellenden, die op het strand stonden. NOORDWIJKERHOUT. In Sotel ,,'t Rechthuis", had de aangekondigde open bare verkooping bij afslag plaats. De vier perceelen werden alle opgehouden. Er was geen kooplust, flinke prijzen werden niet geboden. Ook in de gerestaureerde openbare school zijn de lessen hervat. De school telt hoofdstuk VIII. De paardrijdster. In de manége werd schoon wit zaagsel gestrooid, dat keurig werd opgeharkt. De circuskapel liet een triomfantelijken marsen hooren met luid geschetter der trompetten en knetterend© salvo's van de trom. Daar ging het electrisch licht uit. De reusachtige ruimte was in het donker ge huld; alleen ver weg, tegen den ronden tentwand, lichtten de roode lantaarntjes. Een langgerekt ,,AhJw van de aanwezigen werd gehoord. Maar plotseling was alles doodstil. Een lichtbak, hoog in een der masten geplaatst, wierp een stralend wit licht naar de roode gordijnendeze spleten vaneen en Milly Raven kwam de manége ingere den onder daverend handgeklap. Het was een uniek gezicht. Hoog zat de paardrijdster op een spier- witten Arabischen hengst. Het was een nog jonge vrouw, die poeder en rouge niet van noede had om schoon te zijn. Haar huid had de kleur van ivoor, een kunste=» naarsband scheen daarop de frisch-roodo lijnen der lippen te hebben getrokken, de rozen der wangen té hebben aangebracht. Haar oogen, donker als zwart fluweel, straalden van levenslust en van trots; zij zag recht voor zich uit, glimlachend1. Het was een koninklijke vrouw. Dat was de eerste indruk, dien ik van haar kreeg. Haar vol, krullend haar werd omsloten door een gouden band, die het met moeite echeen te kunnen bedwingenweerbarstig kwamen de zwarte krullen er Overheen. Ter zijde van den band ötak eéh bouquet van sneeuw witte reigerveeren omhoog, die met een edelsteen er op bevestigd waren. Zij was gekleed in een schitterend wit haltoilet, waarvan het corsage met kost bare kant scheen versierd te zijn en de Bleep langs het paard afhing. De hals was laag uitgesneden en het kostbare hals snoer van diamanten, die hun regenboog- kleurige lichtflitsjes uitspoten, konden wij teD volle bewonderen. Onder den rok uit kwamen de lioogge- lakte schoentjes van wit glacé. Het edele paard had op den fier omhoog geheven kop een enkele witte pluim; het tuig was van wit zeemleer, waarop de zil veren versierselen blonken. De lichtbak volgde het paard in zijn be wegingen en wierp over de paardrijdster en het dier een fontein van licht. Op de maat der muziek walste, galop peerde, liep het edele beest. Wat ook op Milly Raven aan te merken mocht zijn, dat zij de hoogeschool in de perfectie reed, was zeker. AI en toe spoorde zij het paard met een enkel tikje van het stokje, dat van elpen- been scheen vervaardigd, aan. Ik trachte het gelaat der beeldschoons rijdster te bestudeeren. Dat zij een man dol kon maken, was zekerhet luide bravo geroep der heeren bewees zulks ten duide lijkste. Yan dat applaus nam Milly echter absoluut geen notitie; zij scbeen er zoo aan te zijn gewend, dat zij het niet meer hoorde. Wat voor een type was zij toch? Het wilde mij maar niet te binnen schieten. Ja, ja.Carmen, dat was zij. Een C-armen- type, dat met de mannen speelt als een kat met de muis. Een vrouw, die het leven geeft en de doodeen vrouw van uitersten, een vrouw om steeds bang voor te zijn, het al lermeest op het moment, waarop zij het liefst tegen je doet. Het nummer was afgeloopen en het pu bliek stampvoette als dolhet was alsof men het circus wilde afbreken. De electri- sche booglampen waren weer aangeflapfc. Het publiek bleef aanhoudend juichen. Het was weer duisternis, Weer straalde de lichtbak en Milly Raven kwam terug, dank te men een enkelen glimlach. Bloemen vie len in het zaagsel neer. Dan was zij weg^ gereden onder de schetterende tonen va« den triomfmarsch. Het programma werd voortgezet. Drie kunstwielrijders en een meisje, in matrozenblousje en loshangend haar, met rooden strik, betraden de manége, waarin een planken vloer was gelegd. Zij beste gen hun schitterende nikkelen karretjes2 bereden ze als paarden, lieten de fietsen steigeren, rondwalsen op het achterwiel, Het was een nummer, waarin behendig heid, kracht, durf en gracie om den voor< rang stredenmaar ik kon Milly Raven niet meer vergeten. Ik zag maar al die dom kere oogen, die lokten ©n lokten, terwijl o€ mond, ja de mond was wreedhet was een mond, die een kus met een beet kon be* eindigen. Dat was het geheim van haar, aantrekkingskrachtwreede schoonheid er lag een gevaar in, zich daaraan over t« geven. CWordt vervolgd), f f

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5