KAAGWEEK (3e darj). Dezen morgen was het je reinste „Kaag- weer". Een zeer zwaar bewolkte lucht met zoo nu en dan regenbuien, waarbij een zeer sterken N. W. wind maakten het allesbe halve gezellig aan de Kaag. De belangstel ling 's morgens was dan ook geringer dan anders. Tegen 11 uur klaarde bet in zoover op, dat we tenminste op eenigszins droog weer konden rekenen. Het anders zoo vroo- lijke aspect bij de Kaag-societeit, was nu verdwenen, ledereen liep in dikke jassen of regenjassen gehuld. De wind was juist zeer goed voor de zeilers, zoodat er voor hen volop te genieten viel. 's Middags werd het gelukkig wat draaglijker en kwam zelfs de zon door. Begonnen werd met: V r ij buiterklasse. Hiervoor startten „Vrijbuiter" van synd. Vrijbuiter, A/dam, „Kaper" van jhr. P. J. Bosch van Drakensteyn, Lage Vuursche, „Jan Haring" van J. Munning Schmidt, „Dirk Duivel" van de Vries Lentsch, Nieuwendam, en ,,'t Jon- gehoen" van W. Beekhuis, Loosdrecht. Precies op het startschot gingen „Dirk „Duivel" en „Vrijbuiter" dóór de lijn van af vaart. gevolgd door ,,'t .longehoen". Deze laatste nam de leiding. De „Vrijbuiter", die juist „zijn" wind heeft ging dan onbedreigd naar voren, rondde het eerst de le boei en liep steeds meer uit. „Jan Haring" zat toen tweede, maar verloor deze positie gauw. „Dirk Duivel" nestelde zich op de 2e plaats ?n ,,'t Jongehoen" op de derde. In deze volg orde ging de 2e ronde in, met „Vrijbuiter" al een minuut voorsprong op „Dirk Duivel". De voorsprong werd in de laatste ronde nog ver groot, zoodat de „Vrijbuiter" zijn 2e zege wist te behalen. 1. „Vrijbuiter" in 1.34.9; 2. „Dirk Duivel" in 1.36.19; 3. ,,'t Jongehoen" in 1.38.59. Regenboogklasse. Hiervoor startten „Piedewiet" van R'dam. „Leede" ran L. Docdes, Haag. „Regenboog" van H. Gescher, Warmond. „Parkiet" van C. Stahl Jr., R'dam, „Holland" van synd. Holland, Zaandam, „Schrijverke II" van J. Smit, Al- blasserdam en „Jan Elsa", van J. Rikker en H. Visser, Zaandam. De start werd door „Leede". „Piedewiet", „Schrijverke II", „Si- pione" en „Holland" bijna tegelijk genomen. „Leede" was het vlugst in 3 sec. De anderen deden er 5 a 6 sec. over. „Leede" was het eerst aan boei op Zweiland, maar Holland" zat hem dicht op de hielen.,Op den terug weg van de le ronde weet „Holland" de .leede" te passeeren en gaat het eerst de |2e ropde in met 25 sec. verschil. „Schrij verke II" is dan drie. De „Leede" weet nog Iwat in te loopen, maar kan de „Holland" niet meer bereiken. Voor de overige plaat- 'sen wordt, met het oog op den hoofdprijs, hard gestreden. „Piedewiet" weet hierbij de 4e plaats in te nemen. Uitslag: 1. „Holland" in 1.39.15; 2. „Lee de" in 1.39.33; 3. „Schrijverke II" in 1.39.59 De „Jan Elsa" gaf op. terwijl de „Simone" werd uitgesloten wegens aanvaren. Alle booten gingen sterk gereefd. Handicapklasse D en 35 M2. Kruiserklasse. Er werd gezeild onder handicap B. Opgekomen waren: „Wi king II' van O. Nathan, A'dam, „Scyth" van K. J. Staverman, Haag, G. v. d. Bergh, Haag, „Spray" van A. Hüber, Haag, „Friends" van F. Westerhoudt, A'dam. Voor 35 M2 startte alleen „Fagnamis" van A. G. Höfte, A'dam. Alleen „Wiking H" en „Spray" gingen ongereefd. De start was niet erg mooi. Er werd nógat laat gestart. Enkele booten deden er zelfs meer dan 30 sec. over. „Scyth" was het eerste weg en liep direct uit, gevolgd door „Friends". „Spray" nam echter voor de le boei nog de 2e plaats in na strijd met „Friends" De „Scyth" liep steeds meer uit. Dit. was ook noodig om haar handicap in te halen. Bij het ingaan der 2e ronde was „Scvth" al 40 sec. voor „Spray". De „Tag- namis" bleef in deze klasse op de 4e plaats. De „Scyth" wist het verschil tusschen haar en „Spray" tót 2 min. lp brengen en won daardoor de race. Uitslag 1. „Scyth" in I.30.16 gezeilde tijd en 1 24.52 berekende tijd (handicap 4 30 p. uur zeilen); 2. „Spray" in 1.32.35 gezeilde tijd en 1.24.52 berekende tijd (handicap 5 min. per uur zeilen Scheldejollen. Gestart werd door inllen. w_elkó gen öóoie. start te zien gaven, Binnen 3 uur waren „Gerdina", „Watergeus" „Jollier" en „Jolou" door de start. Van ach teren kwamen „Wipidri" en „Wildzang" naar voren. Bij het ingaan der 2e ronde was de „Jollier" een paar minuten voor. „Wipi dri op de 2e plaats liep nu in de 2e ronde haar geheelen achterstand in en was dicht bij de finish nummer een. Toen kwam er een motorbootje in den weg, waardoor hij zijn vaart moest inhouden. Van cbe gelegen heid maakte de .Jollier" gebruik door de „Wi pidri" op de startlijn .net nog te passeeren en met 1 sec-, verschil te winnen. Uitslag 1. ..Jollier" van P. Reineke, Hilversum, in 151.2 2. - „Wipidri" van P. C. de Jongh, Haarlem, in 1.51.3 3. „Wildzang", van J. J. A. Hin, Haarlem, in 1.52.14 4. „Skiddoe", van C. Huisken, Hilversum.-in 1.53.44. 6-M.-K1 a s s e. Inplaats om 5 uur, startten de 6 Meters te 11.15 uur. De „Wil lem Six" was nog niet gearriveerd en dong dus niet mede: Aan de start verschenen „Hol lands Hope" van de K. N. Z. en R. V. (stuur man G. J. Hibma). „N. N." van N. N. en „Puzzle" van A. H. G. Fokker, A'dam, welke laatste gereefd ging. De „N. N." was na 5 sec. over de start, terwijl „Hollands Hope" en „Puzzle" tegelijk na 6 sec. er over waren. De „Puzzle" ging langs de oever en lag het gunstigst. Toch liep de „Hollands Hope" het meeste weg en rondde de le boei het eerst, direct gevolgd door „N. N." De „Puzzle" bleef weer achter. De „Hollands Hope" blijft nu voor tot aan de 2e boei op het Zweiland, toen de „N. N." wist voor te komen. De „Puzzle", die toen al ver achter was, haalde in het stuk ZweilandStarttoren zeer veel in, zoodat dicht bij de boei voor de 2e ronde de drie schepen dicht bij elkaar zijn en er een spannende race te verwachten was. Dan begaat de „Puzzle" de fout de „Hollands Hope" te hinderen, waarna ze maar direct opgeeft, daar ze anders toch uitgesloten zou worden. Daar de „Hollands Hope" een slag minder hoefde te doen dan de „N. N.", wist ze bij het ronden van de boei voor te komen en als eerste de 2e ronde in te gaan. De strijd is nu tusschen .Hollands Hope" en „N. N." De „H. H." wist den verderen strijd gemak kelijk voor te blijven, maar werd op den voet gevolgd door „N. N." Uitslag 1. „Hollands Hope", in 1 30.24 2. „N. N." in 1.31 36 Ronde en Platbodem v a a r t u i- gen Klasse O. C. Gestart door „Mien- tje" van J. Touw, Bergen-op-Zoom en „Al batros", van P. Bokma, Leeuwarden. „Mien- tje" was het eerst gestart. „Albatros" startte zeer slecht. Daardoor bleef „Mientje" een tijd lang voor, maar de snellere „Albatros" had haar al ingehaald op de Djeperpoel. Bij de 2e ronde was ze al 3 min. voor. Bij de finish een 8-tal minuten. Uitslag 1. „Albatros" in 1.46.57. Het weer was in den middag al heel wat beter geworden. Toen werd het ook met den minuut drukker en begon het wedstrijdter rein haar oude fleur weer te krijgen, 't 13 echter niet zoo druk als in andere jaren. 4 5 M'. Kruiserklasse. Van de 13 deelnemers verschenen de „Week-End" en meestal was het een gedrang aan de start van deze 11 booten. Daar de windsterkte zeer afgenomen was. zeilde men al zonder reef in 't zeil. „Kemphaan" was het eerst over de startlijn na 2 sec., direct gevolgd door „Walta", „Boekanier" en „Grelha II", terwijl de „Jazz-band" eerst nog om de boei moest, voor zij kon starten. Bij de boei was de „Walta" voor, op de hielen gevolgd door „Grétha" en „Jazz-band". De winnaar van Zaterdag „Kemphaan", was ondanks zijn mooie start een der laalsten geworden. De „Walta" behield haar voorsprong, terwijl „Loes" kwam opzetten en ten slotte den strijd met „Walta" aanbond. Bij het ingaan 2e ronde was de „Walta" een, gevolgd door „Loes", „Jazz-band", „Be- nati III" en „Gretha II". De anderen lagen al uit den strijd. De Belg wist daarna de „Loes" van de 2e plaats te verdrijven, terwijl de „Gretha 11" de 4e plaats van „Benali 111" overnam. De uitslag was ten slotte: 1 „Walta" van P Bon Czn., Amsterdam in 1.37.51, 2. „Jazz band" van II. J J- Fridt, Antwerpen, in 1.38.53; 3 „Loes" van P. Molenaar, Zaan- ddm in 1.39.17; 4. „Gretha II" van J. Keij- zer .Zaandam, in 1.40.6. 12 Voetsjollen Met het oog op het gioote aantal deelnemers (312 werden de ■1 deelnemers in 2 groepen geplaatst, daar an ders het ronden van de le boei zoo lastig was en' allen op elkaar zaten, zoodat aanvarim gen haast niet le voorkomen waren. De le gróep van jollen startte te 3.30 uur, de overigen te 3.35. Bij de le groep was de start zeer^mooi en gingen een 8-tal jollen bijna gelijk door de start, waarvan „Windewiek II" het vlugst was. Eerst bij de le boei komt er verschil tusschen de verschillende jollen. „Rie" en „Marietje" nemen de kóp. Daarachter kwam ..Boreas" en .Nelly". Later kwam „Loodsje" naar voren, waardoor een aardige finish ont stónd. Uitslag le ploeg: 1 „Rie" van O. G. Faber, Hilversum, in 1.19.53; 2. „Loodsje" van H. J. Pluygers. Warmond in 1.21.7; 3. „Marietje' van de Vries Lentsch, Niéuwendam, in 1.21.18; 4. Nelly" van M. v. Breemen, Haar lem, in 1.21.35 Van de 2e ploeg was de start even mooi. Hiervan was het „Beatrijs III" die de kop nam. Na de le boei was zij gauw tuséchen de laatsten van de le gróep gekomen. Zé won dan ook onbedreigd. Uitslag 2e groep: 1. „Beatrijs III" van J. Hin, Haaflem, in 1.22.53, 2. „Peggy" van J. Sarlet, Haarlem, in 1.24.20; 3. „Snapje" van A. J. H. Dokkum. Haarlem, in 1.25.55; 4. „Ineke" van Haarl. Jachtclub in 1.26:37. Kampioenschap 12 voetsjol- 1 e n. Hiervoor kwamen uit de heeren W. de Vries Lentsch, M. van Breemen, J. Barzilay, P. W. Mathieu, H. J. Pluygers, C. N. Hin, G. P. Bohré, H. W. Schalkwijk, en H. C. A. v. Kampen. Gedurende deze race was de wind nog meer gaan liggen, waardóór de tij den slechter waren dan van de gewone 12- voetsjollen wedstrijden. De start was weer zeer mooi. Bohré passeerde haar in 2 sec., Schalkwijk in 3 sec. Tot aan de le boei blij ven de kampioenscandidaten gelijk. Van Zweiland naar No\ remeer, als de bootjes over stag gaan. raakt het veld verspreid- Tot aan de 2e boei op het Zweiland hadden de Vries Lentsch, v. Kampen en Barzilay de leiding. Het laatste eind geeft dan een pracht- race te zien tusschen de Vries Lentsch, v. Kampen, Mathieu en Hin. Tot dicht bij de finish was niet te zien wie er één zou wor den. De Vries Lentsch e-p v. Kampen pro- beeren elkaar af te dekken, terwijl Hin van boven af op de finish at stevent. Mathieu komt van onder af. Als bü voor de finish: komt, moet de Vries Lentsch voor hem wij ken, wat hem de 2e plaats kost. Met slechts 15 sec. verschil gaan de eerste vier door de finish, v. Kampen en Mathieu verschilden slechts 1 sec. met het door de finish gaan. Uitslag was: 1. H. van Kampen in 1.22.17; 2 P W. Mathieu in 1.22.18; 3. W. de Vries Lentsch in 1.22.25; 4. C. N. Hin in 1.22.32; 5 M v. Breemen in 1.25.16: 6. H. W. Schalk- wijk in 1.26.39; 7. G. P. Bohré in 1.26.53; 8 J. Barzilay in 1.27.18; 9. H. J. Pluygers in 1.37.48. Daar degene, die drie keer in t geheel eerste is geweest, kampioen wordt, ziet het er naar uit, dat op de Kaagweek de beslissing niet zal vallen. De dag zoo slecht begonnen, eindigde met mooi weer. De wind was misschien voor de echte zeilers wat te zwak geworden. SCHERMEN. De intern, wedstrijden te Ostende. De uitslagen van de te Ostende gehouden internationale wedstrijden luiden, volgens de „Tel." Wedstrijd op degen: 1. Basletta (Italië) mét 6 overwinningen; 2. Gevere (België) met 6 overwinningen 5 3. Clypers (België) met 6 overwinningen; 4. Montgommerie (Epgeland met 5 overwinningen). Eerst na een beslissiügsmatch behaalde Basletta de overwinning. Groote prijs voor dames: 1. MevT. G Davis (Londen); 2 Mevr. Myerinck (Am sterdam); 3. Mój. Seéu^èn (Ostende). Internationale sabelwedstrijd op den groo- tèD* prijs van Ostende: 1 Ex Aegno Tom (Antwerpèn) 6D kapitein A. E. W. de Jong!) (Holland); 3. Zeldenrust (Antwerpen); 4 Goblet Daly.iella (Brussel). .I'.- iM V'

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12