het kampioenschap 12 voetsjollen. Jammer is het dat we de mooie strijden Wsschen 75 M.' en 60 M.f kruiserklassen niet te zien krijgen. Ook "ie verschillende handicapklas sen ontbreken, ondanks het beweren van vele zeilers, dat wedstrijden met standaardmodel schepen niet zoo interessant zijn Te 9.45 werd begonnen met- Vrij buiterklasse, waarin gestart werd door „Vrijbuiter", van Synd. Vrijbuiter, Amsterdam; „Kaper" van jhr. Bosch van Drakensteijn, Lage Vuursche; „Jan Haring" van J. Munning Schmidt; „Paul Jones" van A. J. Marx Jr., Alfen a.d. Rijn; „Dirk Duivel" van de Vriesch Lentsch, Nieuwendam en „'t Jongehoen" van W. Beelkhuis, L009- drecht. Het wa9 een goede mooie start der 6 aar dige scheepjes. De „Dirk Duivel" was in 5 sec. weg, direct gevolgd door „Jan Haring" en ,,'t Jongehoen". De „Dirk Duivel" weet het eerst de boei op het Zweiland te nemen. Van achteren komt de „Vrijbuiter" naar voor en van Diepespoel af neemt deze de leiding. Bij het begin der 2e ronde, heeft hij bijna een minuut voorsprong op „Dirk Duivel", ,,'t Jongehoen" is dan drie. De anderen al ver achter. „Vrijbuiter" loopt nog meer uit en eindigt onbedreigd als één Uitslag: 1. „Vrijbuiter" in 1 uur 33 min. 46 sec.; 2. „Dirk Duivel" in J uur 35 m. 46 sec.; 3. ,,'t Jongehoen" in 1 u. 37 m. 19 sec. Regenboogklasse Gestart werd door „Gaai" van F. Stokhui- zen, Leiden„Piedewiet" van W. R. v. Haga, Amsterdam„Simone" van P. C. Jongeneel, Rotterdam„de Leede" van L. Doedes, Den Haag; „Regenboog" van H. Gescher, War mond; „Parkiet" van C. Stahl Jr., Rotterdam; „Holland" van Synd. Holland, Zaandam; „Schrijverke" van J. Smit, Alblasserdam; „Jan Elsa" van J. Rikker en H. Visser, Zaan dam. Het werd een prachtstart van deze prach tige, kleurige booten. De „Leede" had een uiterst vlugge start, want na 1 sec. was zij al weg. „Gaai" volgt met 6 sec. „Holland" met 14 sec., terwijl de andere vlak op elkaar met minimum verschil door de startlijn gin gen. „Leede", „Schrijverke" en „Regenboog" gingen gereefd terwijl „Parkiet" en „Hol land" hun spinacker bijzetten. Toch nam „de Leede" de leiding en rondde het eerst de le boei. Dg ervaren zeilers van deze boot wisten hun voorsprong te bewaren en gingen het eerst de 2e ronde in, met een halve minuut voor „Holland" en „Schrijverke", welke laat- slen elkaar dicht op de hielen zaten. De „Jan Lisa" paf bij de 2e ronde op. „De Leede"-wist haar voorsprong te be nouden en liep nog jefs meer uit. Uitslag: 1. „Leede" in 1 u. 38 min. 54 sec.; 2. „Holland" in 1 u. 4-0 m 22 9.; 3. „Schrij verke" in 1 u. 40 m 54 sec.; 4 „Piedewiet" in 1 u. 44 m. 3f st-c „Regenboog en „Gaai" gaven op wegen9 averij. liandicapklasse D en 35 M* Kruiserklasse. Gestart wordt door: „Scylh" van K. J. Staverman, Den Haag; van G. v. d. Bergh, Den Haag; „Spray" van A TTüber, Den Haag, en „Friends" van F Westerhnudt, Amsterdam-, voor de D.-klasse „Fagnamis" van A. G. Höfte, Amsterdam, voor 35 M.' kruiserklasse. Deze laatste zeilde onder tijd- vergoeding in de D-klasse. Handicap was B. De start was ongelijk. „Scyth en „Friends" waren het eerst weg in 6 en 11 sec. De an deren kwamen direct achter. De „Spray" haalde echter direct in en bleef vlak achter „Scyth". De „Scyth" moest echter groote handicaps geven en trachtte daarom meer en meer uit te Ioopen. Dit gelukte wel op de drie ach tersten, maar op de „Spray" niet, die „Scyth" trouw bleef volgen. De 2e ronde werd het eerst door „Scyth" genomen. De 35 M.' krui ser was het laatst „Scyth" ging ook als eer ste door de finish, maar heeft zijn handicap niet kunnen inloopen. Uitslag: 1. „Spray" (hand. 7 min./uur zei len) in 1.33.27 gezeilde en 1.22.32 berekende tijd; 2. „Scyth" (hand. 5 min./uur zeilen) in 1.32.46 gezeilde en 1.25.2 berekende tijd. De „Fagnamis" (6.30 min. handicap) zeilde in 1.39.27 en 1.28.40 berekende tijd en be haalde geen prijs. Scheldejollen. Gestart door 10 boo ten. De belangstelling bij deze start is al grooter geworden, daar het weer tenminstq droog is. Ook deze s^art was aardig. 5 jollen gingen bijna gelijk er door heen. „Jolou" en „'t Sterntje" komen geheel achteraan. Direct schieten „Jollier" en „Watergeus" naar vo ren, terwijl de „Wildzang" van achter bij de leiders komt „Jollier" begint na enkele boeien achter te geraken, terwijl „Wipidri" zich bij de leiders voegt. De 2e ronde gaat in met de volgorde: „Watergeus", „Wildzang", „Wipidri", „Skiddoe", .Jollier". De „Wipi dri" weet daarna de „Wildzang" na boei op Zweiland te passeeren, wat de „Jollier" met de „Skiddoe" doet. Uitslag: 1. „Watergeus" van J. v. d. Stadt Jr., Zaandam, in 1.52.42 2. „Wipidri" van P. C. de Jongh, Haarlem, in 1.53.1; 3. „Wild zang" van J. Hin, Haarlem, in 1.53.20; 4. „Jollier" van R. Reineke, Hilversum, in 1.54.46. „Rakker", ,,'t Sterntje" en „Jolou" gaven resp. na de le en 2e ronde op, daar zij een boei raakten. Ronde en Platbodem-vaart ui- gen O. C. Gestart door „Mientje" van J. Touw, Ber- gen-op-Zoom en „Albatros" van P. Bokma, Leeuwarden. „Albatros" vertrok later dan „Mientje", maar nam spoedig de leiding om met 71/2 min. voorsprong te winnen in 1.46.58. 45 M 2. kruiserklasse. De belangstelling bij deze start was zeer groot. Langzamerhand wordt deze klasse een van de populairste nummers, ook vooral door het groote aantal deelnemers. Van de 13 deelnemers was niet opgekomen „Coppel- stock". Het werd een mooie interessante start door deze 11 groote booten. De „Loes" en de „Jazz-band" waren binnen de 5 sec. weg gevolgd door „Walta", „Kemphaan", „Greta II" en „Boekanier", „Violet", „Week-End" en „Ariel" startten zeer laat De eerste boei wordt het eerst door „Boekanier" gewonnen, maar „Jazz-band" en „Kemphaan" zitten vlak achter hem. „Boekanier" en „Jazz-band" komen met elkaar in aanvaring, waarvan „Kemphaan" profiteert om er van door te gaan. Bij het ingaan der 2e ronde is de „Kemp haan" eerste, „Jazz-band" tweede, „Wal ta", die gevaarlijk komt opzetten derde en „Boekanier" vierde; De „Meiindo" volgt als goede vijfde en weet door den sterker opkomende wind de „Boekanier" te passee ren, wat de Greta II ook doet. De „Violet" gaf onder protest op voor de 2e ronde inging. De „Kemphaan" wist haar voorsprong nog te vergrooten, terwijl de „Walta" deD Belgische boot „Jazz-band" wist te passeeren na boei op Zweiland. Zelfs moet de Belg wijken voor de „Meiin do", die nu op de „Walta" afgaat, maar deze niet meer bereiken kon. Uitslag; 1. „Kemphaan" van H. J. Pluygers. Warmond, in 1.33.58. 2. „Walta" van P. Bon Czn.. A'dam, in 1.34 38. 3. „Mclindo" van H. W. de Voogt. Haar lem, in 135.8. 4. „Jazz-band" van H. J. Fridt. Antwer pen in 3 .35 37 Tegen den „.Jazz-band" werd een protest ingediend. De Benati ÏÏI werd uitgesloten. Het protest van de „Boekanier" tegen de „Jazz-band" werd den volgenden dag be handeld en toegewezen. Daardoor werd de „Jazz-band" uitgesloten en de „Gretha II" van J. Keyzer. Zaandam werd vierde. 12 Voetsjollen. Gestart wordt door liefst 31 jollen. Al leen „Troef" was niet opgekomen. Zooals altijd was dit een van de aardigste starten, daar bijna alle jollen tegelijk door de start lijn gingen. Slechts e-.?n jol werd terugge roepen. Tot de le boei blijven allen vrijwel bij elkaar. Dan tegen de wind in, komt er scheiding in de massa. De meest ervaren zeilers gaan naar voren en beginnen zelf elkaar onderling te bekampen. Staaltjes van knappe zeilkunst werden er door de leiders getoond. Dicht bij de finish zitten „Loodsje" en „Beatrijs III" elkaar dicht in het vaarwater. „Loodsje" schijnt het gun stigst te liggen, maar „Beatrijs III" weet haar nog net voor te komen. Uitslag; 1. „Beatrijs III" van J, Hin, Haarlem in 142.1Z. 2 .„Loodsje" van J. Pluygers, Warmond in 1.12.28. 3. Windewick II" van H. C. M, Heslen- feid, Bussum in 1.13^9. 4. „Beatrijs I" van T. Hin, Haarlem in 1.14.— 55. „Antoinette" van J* H, v. d. Stadt, Zaandam in 1.34.8. 6. „Marietje" van de Vries Lentsch", Nieu wendam in 1.14.15. „Nelly" werd uitgesloten, 6 M.- klasse. De „William Six" was nog niet gearri veerd, en startte dus nu nog niet Er werd nu gestart door „Hollands Hope" van de K. N. Z. en R. V. (stuurman G. Hibma). „N. N." van N. N. en „Puzzle" van A. H. G. Fokker, A'dam. Voor deze internationale klasse bestaat veel belangstelling, vooral nu Nederland met de 6 Meters vertegen woordigd is geweest te Gothenburg en an dere buitenlandsche plaatsen. Behalve de „Puzzle" hebben ze allen een buitenland sche vermaardheid. Het zijn dan ook allen echte race-booten. Voor toerklassen zouden ze niet in aan merking komen. Tegen den starttijd begon de wind wat te liggen, maar kwam teven3 ook de regen, die ten slotte gedurende de race bij stroomen neer viel. Bij de start was de „N. N." te vroeg en werd terugge roepen, waardoor ze direct een flink stuk achter „Puzzle", die in 4 sec. startte, en „Hollands Hope", die er 6 sec. overdeed, was. De „Hollands Hope" ging direct flink voor den wind weg en had al spoedig de leiding van de „Puzzle" overgenomen. Bij de le boei op het Zweiland was ze al 22 sec. op „Puzzle" en 2 min. op „N. N." voor. Bij de boei op Norremeeer was de „Hol lands Hope" al meer uitgeloopen en be droeg het verschil met den anderen resp, lm. 5 sec. en 2.12. Van nu af liep de „H. H." regelmatig uit. Het was prachtig te zien met hoe weinig slagen zij de verschillende afstanden door liep. Voor den tweeden keer bij boei Nor- remeer, was het verschil resp. 3.01 en 3.30. De „N. N." liep steeds meer op de „Puzzle" in. Voorbij de 2e boei op het Zweiland liep ze hem ten. slotte voorbij. Bij den aanvang der 2e rande had de „Hollands Hope" al 3.34 op „N. Nen 4.07 op „Puzzle" voor sprong. De „N. N." hield toen een tijd lang hetzelfde verschil met de „H. H." De 2e ronde op Dieperpoel gaf een ver schil van resp. 4.13 en 5 25 en op den te rugweg 4.40 en 7.40 aan dezelfde boei. De „N. N." was dus een flink stuk op „Puzzle" uitgeloopen. Het einde van dezen ongelijken strijd kwam dus met: 1. „Hollands Hope" in 1.37.37. 2. „N. N." in 1.42.51. De „Puzzle" kwam nog later binnen, daar ze zeer sportief de 12 voetsjollen niet bij de finish wilde hinderen. Ze was onge veer 10 min. later dan de „Hollands Hope" binnen. Kampioenschap 1 2-v o e t s- jollen. Tot slot van den dag, de 2e kamp voor bovengenoemd kampioenschap, waarvoor startten: W. de Vries Lentsch, M. v. Breemen, J. Barzilay, P. W. Mathieu, H. J. Pluygers, G. N. Hin. G. P. Bohré, H. W. Schalkwijk en T. C. A. v. Kampen. De start was bijzonder mooi gelijk. Hin was het eerst van allen. Tot de le boei ging alles precies gelijk op. Na de boei kwam er een klein beetje schot in, maar de deelnemers bleven toch dicht bij elkaar. Schalkwijk wist ten slotte een kleine voor sprong te krijgen en daarmee te winnen. De kamp tusschen Barzilay en v. Kam pen was zeer spannend. Beiden gingen bijna te gelijk door de finish. De uitslag was heel wat anders dan gis teren, wel eei bewijs dat de deelnemers weinig voor elkaar onderdoen. Uitslag: 1. H. W. Schalkwijk in 1.16.52; 2. J. Barzilay in 1.17.40; 3. H. G. A. v. Kampen in 1.17.41; 4. W, de Vries Lentsch in 1.18.5; 5. H. J. Pluygers in 1.18.58; 6. P. W. Mathieu in 1.20.7. G. N. Hin in 1.2024; 8. G. P. Bohré in 1.20.40; 9. M. v. Breemen in 1.22.55,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 11