i j UIT EE OMSTREKEN. SP0RT. VOORSCHOTEN. Toen tegen het mid daguur gistermorgen de regendruppels gin gen vallen en er gedacht werd aan de ope ning van den bazaar, hield menigeen zijn hart vast, want dit zou een fiasco worden. Dagen had men gearbeid om alles te rang- echikkem en te prijzen en het lokaal een ander aanzien te geven, do tuin in gereed heid gebracht, en zie nuhet regende 1 'Maar laten wij het maar spoedig zeggen ,Om twee uur was de zaal van Nieuw-Voor dorp geheel gevuld met gincodigden, die 'gretige oogem wierpen op het ontelbare wat op de tafels was uitgestald. De heeren kerk voogden, diakenen, ouderlingen, notabelen, kiescollege en collectanten waren allen ver tegenwoordigd, do Chr. Jongedoehters Ver- eeniging ,,De Balsemien" en het dames-co- tnité bijna geheel aanwezig. Even over twee ën betrad ds. H. P. Fortgens, Ned. Herva predikant, alhier, het podium. Gezamenlijk .werd gezongen Gez. 3 vs. 1, flink begeleid door den Herder en Leeraar, die bij ontsten tenis van de pianiste, ook deze taak best ver- yulde. Daarna werd de bazaar geopend met gebed. In zijn welkomstwoord richtte spr. een woord van dank tot de familie Kwak voor het beschikbaar stellen van het lokaal jen werd met een enkel woord de geschiedenis gememoreerd van het ontstaan van den ba zaar, van het bezoek aan ,,De Balsemien", Iwaar men dacht reeds gereed te zijn voor het houden daarvan en nt een ontkennend ant woord, dat allereerst werd gevoeld als een klap in het aangezicht, toen pas de ijver is ontwaakt. Dankbaar zijn wij gestemd, aldus epr., als wij zien wat de liefde voor de kerk vermag bijeen te brengen, 5 tafels prijken ,vol verscheidenheden. Dankbaar zijn wij met het dames-comité dat de leiding op zich nam. Alles is geschonken; is dit niet een bewijs van liefde, van medeleven'? Maar al is er gegeven, thans moet genomen worde^ Jk hoop dat do gemeente ook zal weten te nemen. Er is veel en alles is matig geprijsd. Laten wij nu ook zien dat de liefde voor geven ook bestaat voor nemen. Bij verschil lende gelegenheden of bezoeken is mij ge sproken van de stijfheid in Voorschoten. Ik hoop dat er hier een groote harmonie mag bestaan en wij elkaar beter leeren kennen. De stijfheid schuilt bij u zelf. Laten wij broeders en zusters zijn in den goeden zin. Is thans zoo'n prachtige gelegenheid om 'të bewijzen dat er liefde en broederlijkheid .bestaat in onze gemeente. Spr. vraagt een vriendelijk vergeten van 'de fouten die mochten zijn gemaakt m vraagt aan de leden van ,,De Balsemien" of zij een werkzaam aandeel willen nemen in den Bazaar. Ten slotte spreekt ds. Fort gens den wensch uit dat het een welgeslaag den bazaar mag worden. Daarmede was het meer officieele gedeelte afgeloopen. De genoodigden verspreidden zich nu om alles te bezien. Ook was er di rect een levendige handel. Op onze wande ling zagen wij een mooie uitstalling van ge bak en fijne bonbons, chocolado enz. Zoo- Iwel de reuzen tulband als confiturentaart worden verloot. Er kan ook geraden worden naar een flesch met erwten, ijzeren staafjes getrokken uit een pot, waarvoor schitterende prijzen zijn beschikbaar gesteld. De bloemenwinkel trok direct veel belang stelling. Bloemenmeisjes zorgden voor een vluggen verkoop. Den geheelen middag trok do bazaar veel publick en ontving de 100ste iOOsto en 300ste bezoeker of bezoekster 5 stamrozen, die door een firma uit Voor schoten beschikbaar waren gesteld. Omstreeks 9 uur gisteravond ging het al ,vlug naar nummer 400. Het was cr onge- jneen gezellig. Binnen in het lokaal waren reeds open plaatsèh te zien op de tafels, er werd veel verkocht en stelden de dames, klein en groot, alles in het werk van haar waren af te komen, terwijl do heeren An- korman en Broers uit 's-Gravenhagc met hun viool en pianospel veel moois te ge nieten gaven en telkens als belooning een N 'dankbaar applaus in ontvangst hadden te nemén. Ondertusschen was het droog weer 'geworden en was in den tuin de verlichting aangestoken. Waar treft men zoo'n gele genheid? 't Was in één woord buitengc- wooh. Er was gelegenheid om eens flink in het zaagsel to grabbelen of te sjoelbakken, terwijl een geurig kopje thee zich onder 'één'der pajongs best liet smaken. Hedeu- avond is het sluiting. Voor heden staat cr eenattractie op het programma, concert te geven door een dubbel mannen kwartet en totale uitverkoop van wat er nog over gebleven is. Wie gisteren niet in de gele genheid was naar Nieuw Voordorp te gaan, raden wij aan hedenavond nog even te gaan zien. Wat men koopt is niet duur; het is 'goed, maar bovenal, de spaarpot of spaar potten moeten vol, dus koopt! WARMOND. In verband met een bericht yan gisteren melden wij nog dat de voor de Hof-Leede omgeslagen boot geen schouw- zeilboot was, doch oen tjotter, welke ge heel ongcreefd en met vastgezette schoot bij zulk een krachtigen wind aan het zeilen Was. Het ongeval is dus to wijten aan on voorzichtigheid. ZOETERWOUDE. r Gemeenteraad. v Vergadering van Dinsdag. Voorzitter, de heer P. Wap, burgemees ter. Secretaris de heef II. Srneels. Te zeven uur opent de voorzitter de vergadering, als dan zijn nog niet aanwezig de heeren G. van Leeuwen en De Graaf. Laatstgenoem de komt onder het voorlezen der notulen ter vergadering. Nadat de heer Noordman heeft opgemerkt dat hij in de vorige verga dering niet heeft gezegd, dat een te keuren rund na 4 of 5 dogen was bedorven, wordt besloten deze passage uit de noi^len te schrappen en worden deze verder onver anderd goedgekeurd. De heer De Graaf richt zich tot de pers en zegt dat in het laatste verslag wel was opgenomen hetgeen de heer Noordman tegen, doch niet wat de heer Los en spreker voor de uitoefening van den keuringsdienst gezegd hebben. .Voorlezing geschiedt van het proces-ver baal van kasopname bij den gemeente ontvanger op 7 Juni jl. De boeken en be scheiden werden in orde bevonden en liet saldo der kas bedroeg f 12.988,61. .Van den ontvanger der Dir. Belast, is bericht inge komen dat in de gemeentekas is gestort f815,98 en f 1611,43. Van den Min. van Waterstaat een afschrift van een K. B. van 12 Juni 1923, nr. 53 waarbij het inge steld beroep door het gemeentebestuur van Zoeterwoude tegen het besluit van Ged. Stalen, waarbij afwijzend werd beschikt op een verzoek van het gemeentebestuur van Zoeterwoude om den Stompwijkschen weg onder de gemeente voor hot autover keer open te stellen. Terugontvangen zijn van Ged. Stalen de door hun Coilrge goed gekeurde raadsbesluiten tot het doen van af- en overschrijvingen en lot wijziging der begrooling 1922. Idem het raadsbesluit tot onderhands verpachten van grasgewas. Van den Min. van Onderwijs, K. en \V. dat het ontvangen voorschot op de Rijkcver- goeding L. O. over 1920 gelijk is aan het bedrag dat aan voorschot moet worden uitgekeerd, nl. f 3967. Van den Min. van Arbeid enz. is bericht dat aan de gemepnle f 40 bijdrage wordt toegekend over 1922 in het salaris van den correspondent der ar beidsbemiddeling. Van den Min. van Fi nanciën dal het aan II. Vollenberg toege kende hypotheek dd. 10 Juni 1921 is inge trokken. Van den keuringsdienst van Wa ren te Leiden is ingekomen het verslag over 1922 en over het le halfjaar '23. Van de Ver. van Ned. Gemeenten idem over '22. Evenzoo van den directeur der brandweer rapport van de laatst gehouden oefeningen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De heer G. van Leeuwen komt ter ver gadering. Goedgekeurd wordt de rekening en verantwoording van ontvangsten en uitgaven der Gezondheidscommissie te Al phen aan den Rijn over 1922, in ontvangst op f2956,82 en in uitgaaf f 2537,707a; ba tig saldo f 369,057= Besloten wordt op de gemeentebcgrooling dienst 1924 le ramen als bijdrage in de kosten dier zelfde com missie f 98,22, hetgeen iets minder is dan over '23. Nog worden voor kennisgeving aangenomen een schrijven van B. en W. van Benthuizen, dat de Raad dier gemeen te besloten heeft het met de gemeente Zoe terwoude gesloten contract inzake toela ting van kinderen uit deze gemeente op de O. L. school aldaar op te heffen. Idem een schrijven van den Inspect, van het L. O. te Leiden, dal hij gehoord de opinie van de ouders der schoolgaande kinderen, de mee ning is toegedaan dat de zomertijd moet wo'rden gehandhaafd. Van den heer Los is ingekomen een adres waarbij hij den Raad medewerking verzoekt om te geraken in de banen van den zonnetijd. Hij stelt derhalve voor te beginnen met 15 Augs. 1922 (sic) of zooveel eerder of later, als het den Raad nuttig voorkomt, om voor den tijdsduur dat de vervroegde lijd nog als wettige tijd zal gelden, de kantooruren van secretaris en ontvanger, benevens de aanvangsuren van de openbare lagere school met een uur le verlaten. De voorzitter geeft naar aanleiding van dit adres het woord aan den heer Los, die zegt dat hij dit voorstel heeft gedaan, om dat in de vorige raadsvergadering het toen ingekomen adres tot behoud van den ouden tijd eerst in behandeling werd ge bracht, mat een prae advies van en W doch dat later toen uit de discussies bleek dat er veel kans was, dat op dat adres gun stig werd beschikt door den voorzitter, als zijnde ongc-zegeld terzijde werd gelegd, on der opmerking dat daarop geen beschik king kon genomen worden. Verder heeft de voorzitter toen gezegd dat de wijziging van het leerplan moest plaats hebben in overleg met den Inspecteur van het L. O., doch dat is niet juist, want B. en W. rege len liet leerplan, gehoofd het hcofd der school en de Inspecteur keurt het al of niet goed. Ook is opgemerkt dat de omliggende gemeenten lot invoering van den zomertijd overgingen en men daarmee in moeilijkhe den zou geraken, voor wat secretarie be treft, indien men hier den ouden lijd hand- hoofde, doch het is hem gebleken dat de randgemeenten van Leiden juist niet den nieuwen tijd hebben ingevoerd. Nog merkt hij op dat in Augustus de zomertijd voor het landbouwbedrijf knellender is dan an ders, weshalve hij den Raad verzoekt zijn voorstel aan te nemen. -De voorzitter ant woordt den heer Los, dat hem alleen de gemeente Nieuwkoop bekend is, die niet den nieuwen tijd heeft .ingevoerd. Wat ver der het leerplan betreft heeft de heer Los gelijk, dcCh waar de Inspecteur gevraagd heelt om ook le mogen vernomen het met redenen omkleed advies der Comm. van Toezicht op het L. O., en die commissie geen advies, doch slechts een beschouwing heeft gegeven over zomer- en zonnetijd, heeft de inspecteur geen termen aanwezig geacht, gelet levens op het referendum der ouders van schoolgaande kinderen, lot niet invoering van den zomertijd op de O. L School over te gaan. De heer Los repli ceert dat de commissie zich niet bevoegd achtte om in deze belangrijke kwestie een beslissing te nemen, die berust bij den Raad. Op een vraag van den voorzitter of het voorstel Los wordt gesteund, zegt de heer J. van Leeuwen dal hij zulks wenscht te doen. De heer Wesselingh, voorstander van den ouden lijd, wil voor die naar maan den geen verandering meer brengen. De heer Los wenscht zijn voorstel te wijzi gen, zoodat de ouden lijd alleen zal gel den voor de O. L. school. Ilem is hekend dal wanneer men daar voor gaat, de bijzondere scholen zullen volgenen evenzoo de huisge zinnen. De heer van Bcnnekom weet ook dat de nieuwe tijd een kruis is voor het platteland, doch waar men thans reeds het einde nadert, voelt hij weinig voor verande ring. Het gewijzigd voorstel-Los, gesteund door den heer J. van Leeuwen, komt hierna in ■stemming en wordt met 6 legen 5 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren Los, Noordman, J. van Leeuwen, Parlevliet, J. do Graaf en de Boer. De voorzitter belooft spoed achter de zaak le zullen zetten, doch vreest dat men praclisch met dit voorstel weinig ge- Laat zal zijn, want het duurt nog een boelen tijd alvorens het gewijzigd leerplan is goed gekeurd. Voorlezing geschiedt van een door den Raad der gemeente Wijmbrilseraöecl tot II. M. de Koningin gerichte adres inzake strafbaarstelling van openbare Godslastering in het Wetboek van Strafrecht. De heer J. van Leeuwen stelt voor hieraan adhaesie te betuigen. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De Regelingscommissie voor de Kringwedstrijden voor de Burger wachten in de Federatie Rijnland-Oost vraagt cenef subsidie voor te houden wedstrijden. B. en W. stellen voor f 10 te geven. Hiertoe wordt h s. besloten. Het feestcomité ter viering van de jubileumfeesten van II. M. de Koningin vraagt f 1409 subsidie, voor dek king van de kosten van liet sober opgestelde feestprogramma. De voorzitter zegt dat B. en W. geen praeadvies meer konden geven, om dat het adres pas enkele dagen voor de ver gadering is ingekomen. De heer de Graaf zegt dat uit de gehouden collecte is gebleken dat de menschen geen feest willen, want deze heeft slechts f 600 opgebracht. Als nu het volk zelf niet veel voor feestvieren voelt, voelt hij niets voor subsidie-verhooging, want deze wordt toch weer op de inwoners verhaald door belastingheffing. De heer G. van Leeuwen was indertijd voor slechts f 500 subsidie in plaats van f 1000 en wc-1 met het oog op de collecte. Nu hij ziet dat deze zoo weinig heeft opgebracht is hij voor verhoo ging van het bij de begrooting toegestane bedrag. De heer de Graaf begrijpt den heer van Leeuwen niet. Hij neemt nu een heel ander standpunt in als toen, want den vori- gen keer zei hij dat het geen tijd was om feest te vieren. De heer de Boer voelt voor feestvieren als de menschen er zelf ook blijk van geven; daarbij komt dat te Zoeterwoude moeilijk feest gevierd kan worden, want het draagt altijd een min of meer hatelijk bij smaakje. De heer Los zegt dat Zoeterwoud- sche ingezetenen hebben gehoor gegeven aan den oproep van II. M. de Koningin om so bertjes feest te vieren, want de opbrengst der collecte is zeer sober. Hel ligt nu niet op den weg van den Raad om de ingezetenen een feest op te dringen, derhalve voelt hij niets voor subsidievernooging. De heer Noordman merkt op dat de onkosten zoo groot zijn, om dat besloten is op 2 plaatsen feest te vieren. Verder dat de kinderfeesten en de bedeeling van behoeftigen een groot bedrag eischen Hij acht evenwel uit oogpunt van bezuiniging eene hoogere subsidie niet op z'n plaats. De heer G. van Leeuwen zou f 1000 willen ge ven, zooals oorspronkelijk bij den Raad voorzat. De heer de Graaf is van meening, dat er toch geen overeenstemming wordt ver kregen tusschen Hoogc Rijndijk en Dorp. Laat daarom elke buurtschap doen wat ze zelf willen. De heer Wesselingh is er voor om de kinderfeesten te doen doorgaan en de bedoeling te houden en aan het Feestcomité mede te deelen dat zij maximum over f 500 kunnen beschikken, teneinde daaraan uit voering te kunnnen geven. Het voorstel van Leeuwen wordt niet ondersteund en komt niet in behandeling. Met algemeene stem men wordt afwijzend beschikt op het adres, terwijl het uilgetrokken bedrag ad f 500 als maximum bedrag wordt beschikbaar gesteld. Besloten wordt tot aankoop van een aschwa- gen legen f 60. Aangenomen wordt de ge meente-rekening over 1922, sluitende in ont vangsten niet f142211,541/3 en in uitgaven met f 113765,847',!batig saldo f28445,70 (ge-, woon batig saldo f 13123). Ze wordt in han den gesteld van een commissie van onder zoek beslaande uit dc heeren Wesselingh, de Graaf en A. van Leeuwen. Besloten wordt ze ter secretarie voor een ieder gedurende 14 dagen ter lezing neder te leggen en in af schrift verkrijgbaar tc stellen. In verband met de wijziging van de wetgeving nopens de invordering van 's Rijks Directe belastin gen, is ook wijziging noodig van de veror dening op de invordering der plaatselijke in komstenbelasting, daar deze invordering door het Rijk geschiedt. De door B. en W. ontworpen concept-verordening wordt zon der hoofdelijke stemming, onveranderd vast gesteld. Besloten wordt eenige betaling dienst 1922 te voldoen uit den post onvoorzien 1923 tot een gezamenlijk bedrag van f 84,88. Be sloten wordt tot overschrijving van een be drag van f 145,30 van den post onvoorziene op andere posten dér begrooting. Besloten wordt lot wijziging der begrooting 1923 door het daarstellen van nieuwe posten. Vervol gens doet de voorzitter medcdeeling van het afschrift van het proces-verbaal van het hoofdslembureau en van de zitting van het Centraal Stembureau bij dc laatst gehouden verkiezing. Idem' dal alle leden de bcnoe- imng hebben aangenomen en de geloofsbrie ven hebben ingezonden. De voorzitter stelt deze geloofsbrieven iil handen eëher com missie van onderzoek, bestaande uit de hee ren Wesselingh, van Bennckom en G. van Leeuwen, terwijl de vergadering een oogen- blik wordt geschorst. Na heropening deelt de heer Wesselingh namens de commissie mede, dat alle geloofsbrieven in orde zijn bevon den weshalve de commissie lot toelating ad viseert. Aldus wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten. Aan. dc orde is dan vaststel ling van een plan lol verkoop van bouwgrond aan den Hoogc Rijndijk. In hun prae-advies wijzen B. on W. dat indertijd grond aan den Hooge Rijndijk werd aangekocht om daarop door de woningbouwvereniging St. Joseph arbeiderswoningen te doen stichten, doch de commissie geeft geen leckencn van leven meer. De grond brengt aan huur op f 144 per jaar en de annuïteit over 75 jaren bedraagt f 685. De bedoeling is op het perceel een straat aan le leggen en als toegang lot het terrein een vaste brug te maken, terwijl de waterleidingsbuis en dc elcclriciteilskabel daarin zullen worden gelegd. Een en ander wordt geraamd, met inbe grip van grond op fuCQOO. Dc Lcdoeling is cm geleidelijk tot uitvoering van dit plan te komen, nl. wanneer men een gedeelte (grond heeft verkocht met de dan beschik baar komende gelden, de brug te maken, (ccn gedeelte straat enz. zoodafc er dus •geen nieuwe lecning behoeft gesloten te worden. Do heer Do Graaf brengt hulde •aan B. en Yvk die het initiatief namen in d-ezo zaak en hoopt dat er koopers komen opdagen.' Nadat de twee plannen bij ae- heeren hebben gecirculeerd wordt plan B. vastgesteld cn besloten op hét'terrein een berd to plaatsen, waarop genoemde grond) ie percelen zal geprojecteerd worden. In verband met d'3 inwerkingtreding der nieuwe huurwetten, wordt op voorstel van B. en W. beskoten do woningen van 'do wed. Langerak, den Haan, A. van •der Werken en J. Winters onbewoonbaar te verklaren. Naar aanleiding van het b«> sluit in de vorige vergadering hebben B. en W. een opgaaf gevraagd van de aanleg kosten van 125 M. 2 en 3 duimsleidmg, kos tende respect, f 527 en 563, terwijl elke brandkraan bovendien f40 zal kosten. De vorige opgaaf voor den gebeden Schenkel- weg bedroeg vc-or een 4 du busleiding met inbegrip van 2 brandkranen f 1500. Voorlezing geschiedt van het uitgebrach te rapport der jn do vorige vergadering benoemde commissie voor reorganisatie der waterleiding. Deze commissie advi seert om geen bepalingen in heb leven te roepen, waarbij de aangesloten perceeJen aan de waterleiding tot waterverbruik verplicht kunnen worden, orare-de men door dwang juist het tegendeel bereikt. Nage gaan is dat de uitgaven der waterleiding over 1922 bedragen f 8564.75 en de ont-1 vangsten f 6900, aldus een tekort van f 2500 ruim. Berekent is dat. elke kub. me ter water dc gemeente heeft gekost f0.5O. Getracht is een kloppende rekening te krij gen, doch dan zou volgens de meordërheid der commissie een te groote verhoaging der watergei den moeten plaats hebben. Daarom heeft de commissie gemeend te moeten adviseeren om een nieuwo klasse- indeeling volgens de huurwaarde daar te stellen, het watergeld per klas een weinig te verhocgen en het aantal kub. meters per klas een weinig to verlagen. Verciter adviseert zij tot instelling ecmor vaste com missie, die de bevoegdheid heeft de aange sloten perceel en in klassen te rangschik ken, ook in oen andere dan waarin het perceel volgens de huurwaarde moest val- Icd. Verder stelt zij voor den prijs van het water bij overbruik te bepalen op 30 cent por kub. meter, doch zoodra ear 25 kub. meter oververbruik is, vanaf den eersten meter het bedrag te bepalen op 15 cent. In e-en rapport van do minderheid der com missie is nedergelegd een oommercicelcn opzet, de grondgedachte is dat water ge leverd wordt tegen kostprijs, dus tegen 5U cent per kub. M. met een reductie voor den minder gesitueerden, en den prijs van het overbruik te bepalen op 45 cent per kub. M. Voor bedrijven zal de prijs zijn voot c'Jo eerste 100 kub. meter 20 cent en voor de volgende 15 oent. Verder adviseert de commissie unaniem tot uitbreiding der waterleiding in het Westeinde en tot niet uitbreiding tot den Vliet, c)it laatste van wege de te hooge kosten. Besloten wordt een afschrift der uïtgebi aohbe adviezen met het praeadvies too te zenden aan die raadsleden, om dan in eon volgende ver gadering een beslissing te nemen. Afwijzend wordt besokikt op een reclame van C. Zandbergen en O. Dobbe inzake schoolgeld, daar de aanslag volgens de ver ordening juist is opgelegd. Besloten wordt het aan den Min. van Waterstaat gerichte adres om bijdrago in de kosten van het slechten van den berm in het Lagerak in te trekken, omrede een oigenaar per s© geen afstand van den berin wil doen en er tot onteigening geen recht bestaat. Bij de rondvraag informeert de heer Do Graaf wie do hooikeurders zijn voor den Hooge-Itijndijk en geeft de heer G. van Leeuwen in overwoging om den weg naar Gelderswoude te verbreed en, waarop de voorzitter antwoordt dat B. cn W. reeds besloten hebben tot het maken van wisselplaatsen. De heer Los vraagt naar de kosten van do secretariswoning. De voorzitter zegt dat -die bescheiden in Don Ha-ag berusten. De heer Los krijgt te zij ner tijd antwoord. Hierna sluiting. RECLAME. RECLAME. the holka watebpboof co. valkeusveg 4 amsterdam Verkrijerb. bijFa. ALB. B< TIMMERMAN. 9477 VOETBAL. De bestuursverkiezing van den N. V. B. In verband met het periodiek aftreden van twee N. V. B.-besluurslcden, namelijk de heeren S. Coldewey en mr. P. M. Arts, zijn thans in totaal vijf candidaten gesteld, en wel in alphabetische volgorde mr. P. M. Arts, II. Bokmeulen, S. Coldewey, A. de Haan Azn. en Jac. S. Lamey. H. F. C. en de competitie-regeling. In de Dinsdagavond gehouden buitenge wone ledenvergadering van II. F. G. is na uitvoerige bespreking aan het bestuur mach tiging verleend, inzake de competitie-regeling seizoen 1923/'24 eiken maatregel te nemen, dien het in het belang der vcreeniging wen- sehelijk acht en zoo noodig tot afscheiding van den N. V. B. over te gaan. LAWNTENNIS. Internationale wedstrijden te Noord wijk a/Z. Gisteren, den eersten dag, heeft de regen alles hopeloos bedorven. Den heelen dag een grauwe lucht, niet een enkel zonncslraallje. Het is, we zouden haast zeggen, traditie, dat het met de internationale wedstrijden regent. Fr kon maar één partij ten volle worden uit gespeeld, de andere moesten om den regen worden afgebroken. In het danf^s-enkel spel sloeg mej. F. Moens met G4, 6—0 mej. L. J. Alsbach. Het programma is niet zoo overladen als andere jaren. We missen de namen van Van Lennep en Diemer Kool ongetwijfeld heb ben zij na de nederlaag in Arnhem, waar ze door Timmer werden geklopt, niet de onmis bare animo om ook in Noordwijk te spelen. Overigens vermeldt het programma een reeks van zeer vreemde namen, die al op Mfct eerste gezicht aan vreemde nationaliteit doen den ken. Wij vernemen, dat er verscheidene da mes en heeren van vreemde legaties en ge zantschappen zijit ingeschreven. liet is te hopen, dat liet weer zich de volgende dagen goed houdt. ZEILEN. Kaagweek 1923. Werd vroeger de Kaagweek als regel zoo danig gevierd, dat vele buitenstaanders naar het eiland bij de Kagerplasscn trokken, ien- einde 's avonds vuurwerk of gondelvaarl bij te wonen, thans zal dit niet meer het geval zijn. Behalve een gondelvaart, welke in het dorp Warmond vanwege de V. V. V. op den eersten avond gehouden wordt, zullen geen feestelijkheden plaats vinden, welke eenige attractie voor het publick hebben. De onre gelmatigheden, welke vroeger plaats vonden door de vele kijkers zoowel op het land als in kleine bootjes in en om het feestterrein samengestroomd, zijn oorzaak geweest, dat de bovengenoemde maatregelen zijn gelróf- fen. Het feest zal thans geheel in besloten kring worden gevierd en wel uitsluitend voor de zeilers met hunne dames en verdere ge noodigden. Aan buitenstaanders zonder toe gangsbewijs zal geen toegang tot het feestter rein worden verleend. Toegangsbewijzen worden slechts uitgereikt aan hen, die zich vooraf hiertoe wenden tot hel secretariaat (Jachthaven) le Warmond. Scherpe conlróle zal maken, dal aan bovenstaande regeling stipt de hand wordt gehouden. Aangezien dus voor het publick absoluut niets te zién is, zullen alle personen, welke zich wellicht ouder gewoonte 's avonds naar de Kaag zouden willen begeven, verstandig doen thuis te blijven. SGEERBflEN. De intern, wedstrijden lo Ostende. Gisteren, aldus de „Tel." zijn le Ostende de internationale scherm wedstrijden begon nen met een degenwedstrijd voor juniores. De Hollander Obdam vertoonde een goeden stijl en plaatste zich liando.—^c-jury weïU gepresideerd door kapt. A. E. W. de Jong. SCHAKEN. Ned. pleeg naar Praag. Zooals wij onlangs hebben gemeld, had dc heer Koutsky, voorzitter der Dobresky Schaakclub te Praag, Disecndo Descimus uitgenoodigd met een sterk Ncdcrlandsch te am naar Praag le komen om aldaar cn zoo mogelijk ook le Brunn een tweetal matches te spelen. Het slagen van dezen tocht is thans ver zekerd daar zich reeds een tiental sterke spe lers heeft opgegeven. Tot de deelnemers zullen behooren mr. dr. W. Fick, Breda dr. L. Ficlc, Bergen op Zoom mr. A. Rueb, 's-Gravenhage mr. G. G. A. Oskam, Rotterdam,W. Dijkstra en J. J. Bou- dyn, Amsterdam P. van 't Veer, ir. G. L. Schouten en dr. E. Arrias, 's-Gravenhage, ter wijl vier spelers zich voorloopig hebhen op gegeven. De tocht zal in Ae laatste weck van Aug. plaats hebben. (ui el. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gisteren 117 zaken op de rol, waarvan 112 voor openbare behandeling be stemd en 5 kinderzaken. Als waarn. Ambtenaar van hel O. M. fun geerde mr. M. B. Vos; mr. H. Hertel trad op als waarn. griffier. Allereerst kwam weder de zaak tegen J. A. van H., te Ocgslgccst, terzake overtre ding der Huurcommissicwct, aan de orde. Aangezien niet kon worden overgelegd een besluit van B. en W. dier gemeente met be trekking tot de instelling van een Huurcom- missie, zag de Ambtenaar zich verplicht vrijspraak le vragen. K. F. W. van L., slager, le Leiden, had zonder vergunning van B. en W. bevroren vleesch in zijn winkel voorhanden gehad en verkocht. Beklaagde was niet verschenen. Getuige >B. Neuteboom, eigenaar van den winkel, wist van de zaak niets af. Dc keurmeester P. van Driel verklaarde het vleesch te heb ben aangetroffen, terwijl beklaagde hem niet de vergunning kon toonen. De Ambtenaar eischic bij verstek I -0 boete, subs. 10 dagen. W. van D., broodbakker tc Leiden, die reeds herhaalde malen terecht stond we gens overtreding der Arbeidswet, moest nu weder opkomen wegens het niet voorhan den hebben van een arbeidslijst. De zaak moest worden aangehouden, omdat een der gezellen in het ziekenhuis lag. P. II. B., chauffeur le Leiden, zou hebben gereden met een vierwielig motorrijtuig, dat niet behoorlijk van een nummer was voor zien. Als getuige werd gehoord de patroon G. K. Boon, directeur van het Molorhuis al hier, die zeide, dat het een onallentheid is geweest van den chauffeur. De kantonrechter vroeg of de chauffeur dan zelf niet de boete diende te betalen. Eisch f 10, subs. 10 dagen.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6