AGENDA VAN DE WEEK. Prov Staten v Zuid-Holland GEMENGD NIEUWS, F Donderdag. 'v'f N o o r d w ij k-a a n-Z e e, „Casino"; Dansavond. Voorschoten. „Nieuw-Voordorp": Bazaar ten behoeve van de Ned.-Herv. Kerk. Van 2 tot 10 uur. Vrijdag. N o o r d w ij k-a a n-Z e e, „Casino"; Cabaret. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 18 is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli waargenomen door de apo theek van den heer H. J. M. Proot, Maars- manssteeg 17, tel. 435. i RECLAME. B .C' 'J v.OMMEaE Hn'rie^merwei Ut0f(vTel.;?9i Ons eanbod een proefwasch voor halven prijs te behandelen nog speeds van hracW 9380 De rede werd beantwoordt door den iwaarn. voorzitter, den heer A. A. Stuur man, die dankte voor de hartelijke ont- yangst. Na een kortstondige ziekt© overleed to Nijmegen dr. H. E. J. M. van der Velde, leer «aar aan het stedelijk gymnasium en be noemd tot buitengewoon hoogleeraar en bibliothecaris der B.-3L Universiteit aldaar. De afd. der S. D. A. P. te Middelburg heelt een motie aangenomen, waarin zij ten opzichte van de wethoudersverkiezing zich plaatst op het standpunt van het laat- 'ste congresbesluit dienaangaande, en zij de Raadsfractie machtigt, deel te nemen aan het dagelijksch bestuur der gemeente, in dien haar dit wenschelijk voorkomt. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van het Nationaal Arbeids-Secretariaat zul len Zondag 29 Juli in een landelijke verga dering bijeenkomen de vertegenwoordigers van fabrieksarbcidersorganisaties, welke zich reeds hebben aangesloten bij het N.A. <3. en (of) genegen zijn mede te werken aan de stichting van een bij deze landelijke centrale der onafhankelijke vakbeweging aangesloten Federatie van Fabrieksarbei ders. Do Reedersvereeuiging voor de Ne- derlandscho Haringvisscherij heeft tegen morgen een vergadering uitgeschreven, waarvoor allo re-eders van haringschepen toegang hebben. De slechte uitkomsten van de haringvisscherij, gevolg van de prijzen, welke voor alle haringsoorten lager zijn dan ooit te voren, noodzaakt tob een grondige bespreking van den toestand in het haring- visscherijbedrijf en vau eventueel te nemen maatregelen. Op de vraag van het lid van de Tweede Kamer, mej. Groeneweg: Zijn de heeren Ministers bereid mede te 'declen op welke gronden is overgegaan tot intrekking van het bij do Eerste Kamer aanhangige wetsontwerp tot wijziging der artikelen 1, 34, 39 en 60 der Drankwet? is het antwoord van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid en den Minister yan Justitie: Ondcrgeteekendcn hebben het bij de Eer- ete Kamer der Staten-Generaal aanhangige wetsontwerp tot wijziging der artikelen 1, 34, 39 en 50 der Drankwet ingetrokken, daar dit ontwerp ten gevolge van de laat- ete ontbinding der Staten-Generaal door de Eerste Kamer niet meer behandeld kon worden. Gezien de wijzigingen tijdens de behan deling in do Tweede Kamer aangebracht en de op handen generale herziening, heb ben zij het wetsontwerp niet opnieuw bij do Staten-Generaal aanhangig gemaakt. Op do vragen van den heer Staalman betreffende het invoeren van gouden en zilveren werken uit het buitenland, voor zién van valsche merken en gehalteteekcns en in zake do toepassing van de wet om trent den waarborg on de belasting op gouden en zilveren werken heeft de heer Do Geer, Minister van Financiën het vol gende geantwoord 1, Hoewel de mogelijkheid niet kan wor den tegengesproken, dat gouden en zilveren werken uit het ouitenland hier worden in gevoerd, voorzien van valsche merken en gehalteteekens, zijn den ondergeteekendo tot dusver geen feiten van dien aard be kend geworden. 2. Naast andere omstandigheden zooals het te behalen voordeel van ontduiking der invoerrechten en der waarborgbelasting, nog vergroot door het valutaverschil, kan de uiterste toepassing der Waarborgwct in den laatston tijd mede oorzaak zijn van do hierboven bedoelde fraude, zoo die wordt bedreven. 3. De ondergeteekende meent ten deze te mogen verwijzen naar het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp, houdende nadere bepalingen omtrent den waarborg en de belasting der gouden en zilveren wer ken (Zitting 1922, 79). Do Memorie van Antwoord op het naar aanleiding van dat ontwerp uitgebracht Voorloopig Verslag is in voorbereiding. Een toepassing, die zou toelaten buitenlandsche gouden en zil veren werken met de bestaande wet, zou een vooruitloopcn zijn op maatregelen, die nog niet door de Staten-Generaal zijn goed gekeurd. De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op .Vrijdag a.8s niet •fclaals hebben. - v - (Zitting van gisleren.) 'I' Bij het voorstel van Ged. Staten, om in een eventueel tekort van de in AugustusSep. tember 1S23 le Gouda te houden land- en tuinbouwtentoonstelling een subsidie toe te kennen van len hoogste J1000, onder voor waarde, dat de slad Gouda haar toegezegd subsidie verhoogd tot f 2000, stelt de heer HOFFMAN voor, dit subsidie toe te kennen zonder de voorwaarde. De heer SCHOUTEN acht deze tentoon stelling moer in het belang van Gouda, dan in 't belang van den land- en tuinbouw in 't algemeen. Spr. stelt voor het oorspronkelijk door Ged. Slalen voorgestelde subsidie van f 500 te verleencn. De heer VAN IIONDT acht een land- en tuinbouwtentoonstelling niet alleen van lo caal, maar ook van provinciaal belang. Toch is spr. tegen het voorstel van Ged. Slaten, omdat aan de tentoonstelling een loterij verbondon is, hetgeen zondig is. Voorts is spr. legen het hooge bedrag van f 5000, dat voor concerten en subsidie com missie openbare leest is uitgetrokken. De lieer WARNAAR acht de tentoonstel ling niet alleen van belang voor Gouda, en daarom zou spr. het ten zeerste toejuichen, wanneer het voorstel van den heer HoII- man werd aangenomen. De heer SCHAPER acht het ongepast en ongphoord, dat de tentoonstelling op Zon dag is geslolen. Hierdoor worden zeer vele menschen verhinderd, aan de tentoonstel ling een bezoek te brengen, terwijl mede in komsten worden gederfd. De heer HOVY En vergeet u, dat het personeel dan op Zondag moet werken I De heer SCHAPER Wie belet de ten- toonslellingsdireclie voor het personeel plaatsvervangers aan te stellen Er zijn nu eenmaal menschen die op Zondag moeten werken, zooals tramconducteurs, dominees (gelach) en de meid van mijnheer Hovy (gelach.) Wat doet hij met zijn dienstbode. Deze Zondagssluiling is alleen ten plei- ziere van een kleine puriteinsche groep. Voor de katholieken geldt dat beginsel zeker niet. Wanneer er een groep is, die van een lolletje op Zondag houdt, dan is dat die der katholieken. (Gelach.) De heer MOOYMAN Is dat zoo erg, als we van een lolletje houden De heer SCHAPER Voor de chrislelijk- hislorischen geldt het beginsel ook niet. De heer SCHOKKING Voor de christe- lijk-historischen geldt het wel I De heer SCHAPER Dat valt me van hen tegen, mijnheer Schokking. De VOORZITTER verzoekt den heer Schaper niet kwetsend le worden. De heer SCHAPER komt legen deze mee ning van den voorzitter op. Juist spr. wordt gekwetst door het in het voorstel neergelegd beginsel. De heer J. TER LAAN vraagt of aan* deze tentoonstelling werkelijk een provinciaal belang verbonden is. Waar blijven nu de deskundigen, die dit aantoonen. Voorls vraagt spr. of do tentoonstelling is georganiseerd met de bedoeling, om mede te werken aan het nationaal jubileumfeest. De heer VAN DER HOUT zet uitvoerig het grootc nut, ook voor de provincie, van dergelijke tentoonstellingen uileen. De heer VAN VLIET verklaart, dat de Christelijk Historische partij in haar geheel prijs stelt op het sluiten van tentoonstellin gen op Zondag. De heer RUTGERS, lid van Ged. Stolen, acht de houding van den heer Hoffman, die tevens wethouder van Gouda is, weinig royaal en spr. gelooft, dat het beter zou zijn geweest, wanneer dit voorstel achterwege ware gebleven. Ten aanzien van het voorstel-Schouten merkt spr. op, dat het hier zeer moeilijk is le bepalen, of het subsidie nu f 500 of f 1000 moet zijn. Wel is deze tentoonstelling van groot belang, hetgeen ook is erkend door de commissie, in wier handen het verzoek is gesteld, en wier leden allen in andere gedeelten van de provincie wonen. Den heer Ter Laan merkt spr. nog op, dat het zeer moeilijk is om le onderzoeken, met welke neven-bedoeling deze tentoon stelling is georganiseerd. Waarschijnlijk valt de tentoonstelling juist in de jubileum- maand, omdat dan de menschen meer lot uitgaan zijn geneigd. Aangaande het sluiten van de tentoon stelling merkt spr. op, dat dit voor velen een heilige overtuiging is, en dat het tot uiting komen van deze overtuiging voor niemand kwetsend is, terwijl voorls daardoor nie mand een dwang wordt opgelegd. Den heer Van Houdt kan spr. nog mede- declen, dat de vraag of aan een tentoon stelling een loterij mag worden gehouden, niet ter beantwoording staat aan Ged. of Prov. Staten, doch dat hierover elders wordt beslist Spr. hoopt dat het voorstel van de com missie, door Ged. Stoten overgenomen, za! worden aangenomen. Het voorstel-Schouten wordt vervolgens verworpen met 51 tegen 22 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten wordt aan genomen met 60 tegen 13 stemmen. Bij het voorstel betreffende subsidie voor den proeftuin van „De Hanze" te Nieuw koop, verklaart de heer DE GRAAF tegen het voorstel te zullen stemmen, omdat hij er 'n bevoordeeling v/d. Katholieken inziet Het voorstel wordt aangenomen met 62 tegen 4 stemmen. Bij het voorstel om ten behoeve van den R.-K. en den Neutralen Bond van Geiten- lokvereenigingen in Zuid-Holland een sub sidie van f 3000 toe te kennen, dient de heer DE GRAAF een voorstel in, om de Ka tholieken uit te schakelen, en het subsidie te bepalen op f 1500. Het voorstel wordt echter niet voldoende ondersteund. De heer RUTGERS, lid van Ged. Stoten, geloolt, dat het niet te ontkennen is, dat met de beperking van het subsidie juist het te-, genovergcstclde wordt bereikt van hetgeen met de subsidieering werd beoogd. De heer DE BRUYN acht het goed dat het beheer van deze Vereeniging eens aan .een nader onderzoek worde onderworpen. De VOORZITTER zegt dit namens Ged. Stoten toe. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen, met aanleekening van de slem van den heer De Graaf legen. Bij het voorstel betreffende credietver- scliaffing aan noodlijdende tuinders is mr. VAN ECK van meening, dat deze kwestie meer aandacht verdient dan er tot dusver aan is verleend. Hel komt spr. voor, dat het op den weg der provincie ligt, om aan de nooden van deze menschen', die een prole tarisch bestaan leiden, tegemoet te kernen. Wat is natuurlijker dan dat deze menschen zich in hun nood tot het openbaar gezag wenden Spr. vraagt ol hel niet/mogelijk is op de wijze, zooals dat in Noord-Holland geschiedt aan den nood van de land- en tuinbouwen- de bevolking tegemoet te komen. De heer RUTGERS, lid van Ged. Stolen, vraagtwat is natuurlijker dan dat de menschen, die een onderneming begonnen zijn, ook voor deze onderneming verant woordelijk blijven Het openbaar gezag is niet in staat, deze verantwoordelijkheid over te nemen. Bovendien wijst spr. op den geringen aandrang, welke in deze van de belangheb benden zeil is uitgegaan. Slechts één ver eeniging heeft zich met een verzoek om 6teun lot de Staten gewend. Ook zijn rneer bedrijven noodlijdend, en wanneer de Staten dit verzoek zouden in willigen, dan zouden meer stoppen moeten volgen, welke op het ©ogenblik nog niet te voorzien zijn. Mr. VAN ECK repliceert en is van mee ning, dat het voor het gevraagde crediet uit gegeven geid goed besteed zal zijn. Ook al zou een gedeelte van de credie- len verloren gaan, toch zou door het ver strekken ervan een groot maatschappelijk belang worden bevorderd. Spr. vraagt nogmaals, of Ged. Slaten niet met een bescheiden stap kunnen beginnen, om ten minste den schijn te vermijden, dat de overheid zich niets aantrekt van de be langen van de land- en tuinbouwende be volking. De heer COLTOF is van meening, dat wanneer juist is, dat de nood, waarin de menschen verkeeren, een gevolg is van de algemeene malaise, door credietverleening do noodlijdende tuinders niet worden ge holpen, maar integendeel dieper in den put zullen geraken. Dit is de overheerschende vraag in dit vraagstuk, n.l. of inderdaad re sultaat wordt bereikt, en daarom zou spr.. gaarne willen zien, dat Ged. Stoten deze vraag in ernstige overweging zullen nemen. De heer SCHAPER is van meening, dat do menschen niet langer dan noodzakelijk is moeten blijven zitten in het moeras, in het kapitalistische moeras. De heer WARNAAR is van oordeel, dat de toestond van dien aard is, dat moet wor den aangestuurd op inperking der productie. De heer VAN DER HONDT geloolt, dat door do credietverleening de catastrophe voor de betrokken tuinders slechts wordt vergroot. De Stoten kunnen beter op andere wijze maatregelen treffen tot steun van het tuinbouwbedrijf. De heer VAN VLIET is hét met het voor gaande eens. De heer COLTOF dient een voorstel in, waarbij Ged. Staten wordt verzocht prae- advies uit te brengen over de vraag, «f en zoo ja, op welke wijze door de provincie steun kan worden verleend aan het nood lijdende tuinbouwbedrijf. De heer RUTGERS vraagt of de lieer Coltof gelooft, of zijn vraag voor een defi nitieve beantwoording vatbaar is. Juist om dat met geen mogelijkheid het eind van de malaise is te voorzien, kan niet worden in gegaan op het verzoek van den heer Coltof. Spr. gelooft, dat de Stolen het best doen, het voorstel van Ged. Staten aan te nemen. Het voorstel-Coltof wordt verworpen met 43 tegen 14 stemmen. Het voorstel van Ged. Stoten wordt z. h. st. aangenomen. De VOORZITTER deelt mede, dat Vrij dag a.9. om eU uur de stemming plaals heelt voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer. De vergadering wordt verdaagd tot Don derdag elf uur. Naar ,,D e* Rsb." meldt, wer d in een te 's-Gravenliago gehouden nacht vergadering van bioscooppersoneel, waar besproken werden de noodtoestand in heb bedrijf, de sluiting van theaters en het broodeloos worden van velen, besloten tot het oprichten eener Haagsche Vereeniging van Bioscooppersoneel Heb voorloopig be stuur heefb mandaat gekregen, met den Directeurenbond in overleg te treden, over mogelijke te-werk-stelling van of steunver- leoning aan door sluiting der theaters werk loos gewordenen. Ter beschikking van de justitie te Haarlem zijn gesteld twee Duit- schers, die op heeterdaad zijn betrapt bij een inbraak in het gebouw der Rijks H. B. S. te Velsen, In verhand met het b e- richt, dat een gedelegeerd commissaris van de N. V. „De Brakke Grond", te Amster dam, een aanzienlijk bedrag, toebehooren- de aan de vennootschap, zou hebben Ver duisterd, deelt het bestuur der vennoot-- schap het volgende mede: Er is geen arrestatie geschied. Voorts is bedoelde en reeds afgetreden commissaris aan de vennootschap wel een zeker bedrag (aanzienlijk geringer dan genoemd wordt) verschuldigd, doch daarvan is een gedeelte door onderpand gedekt De waarde van dat onderpand zal echter nog door een accoun tantsonderzoek moeten worden vastgesteld. Het valt dan ook te betwijfelen of hier sprake is van eon strafbaar feit, Te Amsterdam ismen s e d erf eenigen tijd op het opgespoten gedeelte der Celebesstraat bezig met den bouw van ze ventien woonhuizen, welk werk in handen is van de gebroeders Symons. Reeds eenige keeren heeft JBpjrw- en Woningtoezicht aan merking gemaakt op de specie die by het metselen gebruikt werd. Toen hierin geen verbetering werd gebracht, werden krach tige maatregelen genomeD. Gistermorgen werd een sterk politiedetachement van het bureau Muiderpoort, benevens motorrijders en ruiters, naar de Celebesstraat gediri geerd, ten einde den verderen bouw der perceelen te beletten. Optreden was echter niet noodig, daar de werklieden gewillig het werk verlieten. Een politiebewaking ie achtergelaten. Sedert Zondag j. 1., 'snamid- dags 4.30 uur is verdwenen de 33-jarige The- odorus Marcellus van Beek, die op boven genoemd tijdstip voor het laatst is gezien te JVeesp en van daar per rijwiel in de rich ting naar Amsterdam is vertrokken, doch niet in zijn woning, Carillontraat 6 alhier, is aangekomen. Signalement: lang ong. 1.80 M., slar.k postuur, kort geknipt, zwart kneveltje, litt. boven linkeroog, gekleed in zwart (met wit streepje) colbertcostuum, bruine slappe hoed boord met omgeslagen punten, bruine zelf- strikker, zwarte sokken en dito rijgschoe nen. Hij is zenuwachtig van aard. De commissaris van politie te Amsterdam waarnemende de 5e sectie, verzoekt hun, die inlichtingen kunnen verstrekken, zich te willen vervoegen aan het politiebureau in de Pieter-Aertsz-straat 5, aldaar. Ten einde eenigszins ge wapend te zijn bij eventucele volgende perioden van grootte hitte, heeft het ge meentebestuur van Amsterdam besloten op dergelijke dagen da werktijden van het personeel, in dienst der gemeente, zoodanig le wijzigen, dat op de warmste uren van den dag slechts een gering percentage van de ambtenaren en werklieden behoeft te arbeiden, welke regeling tot stand is geko men in overleg met de betrokken organi saties. Hierbij zal in acht worden genomen, dat het publiek van dezen maatregel geen hinder ondervindt en dat ook niet korter wordt gewerkt dan op dagen met normale temperatuur, Deman, die Dinsdagin de Oran- jeboomstraat te Rotterdam door zijn vrouw met een mes werd gestoken, nadat hij haar eerst met hetzelfde mes een steek had toe gebracht, is in het ziekenhuis overleden. De politie te Hengel o heeft gisteren gearresteerd den fabrieksarbeider J. A. E., verdacht van brandstichting in de Nederlandsche Katoenspinnerij op Vrijdag jongstleden. Hij heeft bekend en is naar Almelo gebracht. Te Ede wordt vermist de kapitein der militaire administratie K., wo nende te Nijmegen, die jl. Maandag niet vanzijn 10-daagsch verlof op zijn stand plaats is teruggekeerd. Er wordt gesproken van een kastekort van f44,000. Te Nijme gen heeft hij geen adres achtergelaten. Vermoed wordt, dat hij voortvluchtig is en reeds in het buitenland vertoeft. T e O u d-V o s s e m e er (Z.) schon k een arbeidersvrouw binnen drie jaren aan zeven kinderen het levenslicht; in 1921 werd een tweeling geboren, het vorige jaar een drieling cn thans weer een tweefing. I In de boomgaarden in Zoc- land ziet het er met den fruitoogst niet schitterend uit; peren zijn er nogal wat, maar appelen niet van beteekenis. Het vo rig jaar gaf een rijken oogst, maar de fi nancieel© uitkomsten zijn toen ook niet best geweest, doordat zeer lage prijzen werden bedongen. Uit Geldrop wordt gemeld: De Meijereische tram heeft, om te kun nen concurreeren tegen de autobussen klei ne wagentjes aangeschaft-, dïo loop en op een elcctrischen motor. De proefrit slaag de goed en de reis zal goedkooper zijn dan per bus. Meid: „M ij zegt u den dienst op, mevrouw, omdat het heet, dat ik bab belachtig ben; maar Griet mag blijven en die babbelt in een minuut nog meer, dan ik in een uur. Mevrouw: Juist daarom. Als jij zoo gauw babbelen kon als Griet, dan zou ik er niets op tegen hebben en kon je ook blijven." 433e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 26 Jufl, le Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: i 4076 ƒ1000. 17222 f200. Prijzen van 20: 246 300 1084 1577 1689 1867 2253 2562 2672 2720 2724 3545 3966 4252 4323 4376 4533 4587 4816 5344 5439 5891 7094 7127 7390 7712 7959 7970 8139 8457 8936 9255 9276 9291 9603 9672 9779 10241 104Q0 11227 11380 1Ï4S1 11531 11664 11900 12199 12640 13II0 13135 13400 13437 13599 1411P 14256 14763 15371 15446 15559 15843 16027 11629 16293 16310 16323 16378 16529 167,78 16929 17094 17440 17£Q9 17671 17798 17878 17914 18272 18377 18431 18700 18751 19165 19643 20351 20714 20823 20824 21118 21400 21472 21584 21612 21755 22439 22445 22586 22603 22733 22940 lc Klasse 3e Lijst: 8939 m.z. 9939; 8980 itlz. 99S0; 10565 m.z. 10560; fl969 m.z. 11961. UIT DE OMSTREKEN, HAARLEMMERMEER. Concours to Aalsmeer. Woensdagmorgen 11 uur hield de burge meester der gemeente Aalsmeer, de heer J. Kastelein, in het gebouw van de coöpe ratieve veilingsvereeniging „Bloemcnlust", in tegenwoordigheid van do directeuren en voorzitters der deelnemende vereenigingen, vele leden van het eere-comité en genoo- digden, een openingsrede. Spreker wierp een terugblik op de geschiedenis der jubi- leerende vereeniging, eni zei, dat het hem een genoegen was namens het gemeentebe stuur alhier het feest officieel te mogen openen en „Aalsmeers Harmanie" te kun nen felicitoeren met dit feest, met d<Tbeste wenschen voor de toekomst. Pastoor Dievonbach dankte als voorzitter van het concours-comité den burgemeester in hartelijke bewoording voor de oficicele opening namens het gemeentebestuur. Hierna srak de heer Folmar als oudste lid der jury de vereeniging toe, den wensch' uitende, dat het Aalsmeers Harmonie" gegeven moge zijn onder gunstige omstan digheden eens haar 25-jarig jubileum te ge- 'denken. Hierna ging men in optocht naar het concoursterrein, in de hoop, dat het weder zou meewerken. Dit liep echter, jam mer genoeg, niet mee, want koesterde men aanvankelijk 's morgens nog eenige goede verwachting omtrent het weder, tegen den middag werd inen daarin teleurgesteld en was het er al in te zien dat 't een regentje voor den geheelen dag zou worden. Op zoo'n tegenvaller wordt in den regel niet gerekend en voor de honderden feestvie renden behoorde er dan ook wel de noo- dige ambitie toe om naar de verschillende muzieknummers die inderdaad toch met groote belangstelling gevolgd werden ia den stortregen te blijven luisteren cn de opgewekte stemming er in te houden. En velen zullen zich niet beklaagd hebben over hun bezoek aan 't concours, overtuigd als zij waren, dat er goede muziek ten gehoore werd gebracht, die getuigde van goedo voor bereiding en bekwame leiding. Voor. Aalsmeers Harmonie was deze eer ste dag alzoo niet in allo opzichten een schitterend succes, want bij dergelijke festi viteiten geeft slecht weder altijd'min of meer een streep door de rekening. Voorql ook voor den moeitevollen arbeid, besteed aan de prachtige versieringen, die van de wind- en regenvlagen nogal te lijden hebben gehad, is het te hopen, dat er nog een ver andering in de weersgesteldheid ten goede komt. De mededingende vereenigingen, die dezen eersten dag hun beste beentje hebben voor gezet, verloren, ondanks den aanhoudenden regen, den moed niet. Gaarne een woord van hulde voor hetgeen door hen nog werd ge presteerd- - De marschwedstrijd kon wegens het tegen werkende weder niet doorgaan, zoodat di rect met den Concourswedstrijd werd begon nen, waarvan de uitslag is als volgt: Vierde Af deeling Fanfare, „Uiterwegsch Fanfare korps" te Aalsmeer, directeur de heer W* Maarse Wzn., 2e prijs met 41 punten; Derde Afdeeling Fanfare, „De Eendracht" te Enk huizen, directeur de heer H. Hoff, 2e prijs met 40 punten; „Juliana" te Stomp wijk,- directeur de heer A. Heemskerk, le prijs met 51 punten; „St. Caecilia" te Lemmer, direc teur de heer L. de Rook, 2e prije met 41 punten; „Concordia" te Vinkeveen, direc teur de heer H. Gij zen, 2e prijs met 46 punten; Tweede Afdeeling Fanfare, „Juli ana" te Nigtevecht, directeur de heer J,. H. Dokkum Lzn., 2e prijs met 42 ponten; „Sted. Muziekkorps" te Enkhuizen, direc teur de heer Krans van Diepenbeek, le prijs met 50 punten. Afdeeling Uitmuntendheid.-, „Andante" te Oosthuizen, directeur de heer C. Vink Dz., le prijs met 100 punten; „Eens gezindheid" te Wormer,' directeur de heer, H. Schaar, 2e prijs met 94 punWnj Inspanning Uitspanning" te Cast-ricum, di recteur de heer G. Slop Dzn., 3o prijs met 72 punten. Eerste Afdeeling Harmonie „Cros cendo" te 'g-Gravenhage, directeur de heer J. F. Jourenaer, le prijs met 102 punten. Eere-afdeeling. „Excelsior" to Lemmer, di recteur de heer L. de Rook, 2e prijs met 94 punten. Moge nu verder aller verlangen naar droog, zonnig weder bevredigd worden en „Aalsmeers Harmonie" nog in ruime matë zich in het welslagen van het concours ver< heugenl Op de Woensdag le Hoofddorp gehou-» den groole zomerpaardenmarkt waren aan-i gevoerd: 50 luxe-paarden, gem. prijs 1 4G0.-* f 550.-; 75 werkpaarden, gem. prijs 250.- 400.-; 25 slachtpaarden, gem prijs 150.- 240.-25 veulens, gem. prijs 60.-/ 120h en 30 hitten, gem. prijs f 100.-/ 300.-. Er werd, ook door eenige vreemde kooplieden, vlughandel gedreven. De politie alhier heeft legen een ben stuurder van een met stroo beladen wagen procesverbaal opgemaakt, wegens het sluki Tijden van een der aan den Aalsmeerderweg gespannen draden van het laagspanningsnet van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf al- hier. Meermalen zijn op deze wijze van het groote net in deze gemeente draden ge broken en op den grond gevallen en personen die er mee. in aanraking'kwamen, tegen den grond geslagen. Het kan dan ook niet an-, ders dan worden toegejuicht, dat de politie op het te hoog laden van wagens streng toe-, zicht houdt. Bij den bouw van de R. K. Noodkerk aan den Spiermgweg te Vijfhuizen, vertoo- nen zich dermate sporen van verzakking, dat de aannemer zich genoodzaakt zag hét werk stop te zetten. Men wil nu door grond boringen trachten de oorzaak te vinden en hoopt het bezwaar te kunnen ondervangen. Woensdag moest op last van den vee arts onmiddellijk een paard van de markt worden verwijderd, dat lijdende was aan „kwade droes". Voorwaar een goede maat regel! WASSENAAR. Door de tuinbouw ver eeniging van Wassenaar en Omstreken werd gisteren 'n tentoonstelling geopend v. rozen en lathyrus in het gebouw voor Christelijke belangen. Gistermorgen geschiedde deze plechtigheid in tegenwoordigheid van een klein aantal belangstellende met een korte rede door den Burgemeester. Een keur van bloemen is hier aangevoerd, en met zorg in de ruime zaal opgesteld. De bezoekers vin den gelegenheid wat voor hun gading is te koopen, terwijl men zich ook nog van een kopje thee en versnaperingen kan laten be dienen. De opbrengst van een en ander komt ten bate van de kas voor een te stichten bo yengebouw. KATWIJK-AAN-ZEE. Van do trawi- viascherij kwam Woensdag te Umaiden aan de markt de logger KW 43, met f 480 besomming, en van de haringvisscherij d* logger KW 160 met 19 laet pekelharing

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 2