DE EERSTE MOOIE DAG, 19439. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 21 Juli. Derde Blad. Anno 1923. Uit DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN, pHEN.Zekere L., werkzaam bij den ouwêr v. D., alhier, had het ongeluk ;en met hooi beladen wagen te vallen. ;wam met het hoofd op den grond te- met het gevolg, dat hij een halswervel Blootgesteld aan hevige pijnen, werd agelukkige, wiens toestand bedenkelijk er auto naar zijn woning vervoerd. Een 15-jarige jongen reed gisteravond yoeste vaart van af de brug komend, le ien zoontje van den heer De B. Hij werd den grond gesmakt en met bloedend bij den heer D. binnengedragen, van hij na wat opgemonterd te zijn naar de rlijke woning werd gebracht. Het plaatselijk huldigingscomité te Aar- jrveen heeft het volgende voorloopige amraa samengesteld voor de feestvie- op 5 September: uur v.m. samenkomsten in de vcrschil- kerken; 12 tot 3 uur nijverheidsoptocht ilocht van versierde voertuigen; 4 tot 6 volksspelen, 810 uur bioscoopvoorstel- niet voldoende deelneming voor den .'hl Ringrijderij. Een en ander zal worden irisseld door muziek en zang. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Gem., mastraat, Zondagochtend, te tien uur en m te zeven uur, ds. Veldhoen. :ref. Kerk Raadhuisstraat, 's voorin, te uur en 's nam, te zes uur ds. Schouten. Hel muziekgezelschap „Orpheus", uit en, directeur de heer J. Vink, zal Dins- a.s., des avonds te half negen, in het jemeester Visser-park een concert geven het volgende programma: Cornelius-marsch, Mendelssohn; 2. erture van de opera „Stradella", Flotow; anzen möcht ich! Walzer, Kdlmin; 4. op motieven van Gounod's „Faust", ink; 5. Suite ballet, Francis Popy; 6. Maria, Schubert; 7. „Morgenblatter", ■er, Strauss; 8. Crfande lantaisie sur la", Verdi; 9. „Les volontaires", marche, fétra. t concert is het laatste, dat in de mu- tent der Wilhelmina-Vereen. in het B.V.- wordt gegeven, daar de W.V. de tent er haar bereik moet hebben voor de a.s. ten ter gelegenheid van het 25-jarig be- dezer Vereeniging. Een woord van voor het belangloos afstaan van deze t is hier zeer zeker wel op zijn plaats. De ongeveer 500 M. nieuw gemaakte oeiing aan den Westkanaalweg is thans eel kant en klaar opgeleverd. Voor de leepvaart om aldaar te laden en te lossen "lit zeer gerieflijk. Bovendien is de weg er door verbeterd. Door den bestuurder van auto L 3072 ien lantaarnpaal stuk gereden, terwijl dit rtuig daarna in aanrijding kwam met een inkolenwagen van den heer J. alhier. Per- "ilijke ongelukken hadden niet plaats. t)o motorrijder v. d. M., uit de gemeente reed met zijn teiolor tegen het rijwiel van ./aardoor dit rijwiel, althans het voorwiel [eel vernield werd. De schade zou wor- p vergoed omdat de schuld bij den motor- ?r lag. Voor het diploma m.u.l.o. slaagden Iny jpers, C. J. van Zwieten, J. de Bruyn, J. nng, J. Spoor en Johan Snijders. Het echtpaar L. leeft sedert jaren in loeftige omstandigheden. Enkele maanden ;den werd de vrouw naar een krankzin- iengesticht overgebracht, om aldaar ver- ïgd te worden. De man, die niet in staat alleen te leven, werd door bemiddeling het kerk- of armbestuur in een weeshuis )laatst. Man en vrouw genoten sedert ge- imen tijd onderstand. Toen de woning leeg [nd, werd liet huis schoongemaakt en ont- |et. Bij deze werkzaamheden werd in kist een bedrag van ongeveer f700 en [verschillende trommeltjes een bedrag van ;eveer f 300 gevonden, te zamen ruim dui- id gulden. Het behoeft zeker niet gezegd |\vorden, dat deze vondst heel wat tongen [beweging heeft gebracht. De wielrijder A. reed, gezeten op zijn del en de van Mandersloostraat in wil- rijden tegen den 12-jarige v. G., waar- >r deze jongen een bloedende wonde kreeg, wielrijder zelf kwam er goed af. lLKEMADE. Eenigen tijd geleden jemeld, dat er een conflict was gerezen ischcn den (Protestentschen) Kijksveld- jter te Roelofarendsveen, gem. Alke- l£fe, en den (R.-K.) burgemeester dier eente, over de toelating van de kinde des Rijksveldwachters ter O. L. S. te ide-Wetering, zijnde die school voor die ideren het dichtst bij. De burgemeester phter wilde het aantal kinderen der open de school niet vermeerderd zien, aange- ■n de Raadi het besluit heeft genomen, >t opheffing dier school, welk besluit 'enwel nog niet is goedgekeurd. (Het "s unelijk in handen van Ged. Staten en nu de Kroom gekomen). Het ,,Hdbl." verneemt thans, dat de Mi- ster van Onderwijs heeft beslist, dat, tngende de uitspraak op het beroep door gemeente ingesteld tegen de beslissing ta Ged. Staten, het niet aangaat kinde van de bedoelde school af te houden. pDe betrokken Rijksveldwachter heeft be- icht ontvangen, dat het Gemeentebestuur uitgenoodigd zijn kinderen bot de school Oude-Wetering toe te laten. I HAZERSWOUDE. Een zes-jarig doch- rlje van den heer A. van der Vaart had onderdagavond op den Voorweg het onge- doordat zij plotseling den weg overstak, der een auto te geraken, waarbij het kind stig verwond werd. De auto-bestuurder, wien geen schuld ft, nam het kind onmiddellijk in de auto en bracht het naar óen dokter te Bos pop, die het kind onder behandeling heeft bomen. 7- K e r k e 1. bericht. Ned.-Herv. em. Zondèg te haHelf èfc te halflicht, Luurlng. Zondag te halfelf Preekle- en te 8 ds. tiaSfceró. van Koudekerk. OUDE-WETERING. Kerkelijk bericht. Geref. Kerk', Zondag nam. te half drie, ds. W. M. Ie Cointre, van Woubrugge. WOUBRÜGGE. De zangvereenigingen „De Lofstem" en „Zanglust" zullen, met het oog op een uilvoering op een der aanstaande feestdagen, van af heden ook gezamenlijk repetitie houden. De beide directeuren zullen ieder de helft van het programma dirigeeren. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk. Zondagmorgen te tien uur, ds. Harlwigsen, van Leiden; 'savonds, te zeven uur, ds. Is raël, van Koudekerk. Geref. Kerk, 's Voorm. te tien uur en 's avonds te zeven uur, ds. W. M. Ie Coinlre. Burgerlijke Stand. Geboren: Junia nus, zoon van G. Windhout en J. Molenaar. Gehuwd: J. H. Bergman j.m., 24 jaar én T. Verkade, j.d., 20 jaar. S. K. de Jong' j.m., 26 jaar en A. A. Roos j.d., 25 jaar. Overleden: P. van der Star, oud 47 jaar en H. G. Verbij, oud 38 jaar. HAARLEMMERMEER. De heer A. Voomeveld, brievengaarder aan het hulp post- en telegraafkantoor te Nieuw-Vennep, heeft als zoodanig eervol ontslag aange vraagd met ingang van 15 September a.s. Gedurende 35 jaren is de lieer Voorneveld in deze gemeente bij de posterijen en tele grafie werkzaam geweest, eerst als tele grambesteller te Hoofddorp, later als brie vengaarder te Nieuw-Vennep, welke be trekkingen door hem steeds met ijver en nauwgezetheid werden vervuld. Omtrent den voorgenomen bouw van een 40-tal woningen aan den Aalsmeerder- weg hoek Bennebroekerweg, alhier, verne men wij, dat de vergunning daartoe reeds aan. den lieer Eickhoff, te Nieuwer-Amstel, is verleend. De gezamenlijke kosten van dezen bouw zullen ongeveer f 160.000 be dragen. De koopman B., uit Amsterdam, die Donderdagavond met zijn motorrijwiel reed op den Hoofdweg alhier, raakte plotseling de macht over het stuur kwijt, met het ge volg, dat de motor omsloeg en B. tegen den grond werd geslingerd. De man had daar bij het ongeluk een duim te breken, aan vaardde dadelijk op het nog berijdbare mo torrijwiel de terugreis en wist niet dan met groote moeite de Meer uit te komen om zich in Amsterdam door een dokter te laten ver binden. Aan den heer K. Speets is eervol ont slag verleend als hoofd van de Hervormde School te Nieuw-Vennep. In zijn plaats is benoemd de heer W. Faber; ie Terwerdera- dcel, met ingang van 15 September a.s. Donderdagavond beging een wielrijd- ster, mej. V., op den Hillegommerdijk al hier, de onvoorzichtigheid met haar rijwiel zonder licht en aan den verkeerden kant van den weg te rijden. Zij botste legen een langs den weg staande kar, die zij te laat had opgemerkt, kwam te vallen en werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. r— Op den Aal smeerder weg alhier is we der door een te hoog geladen stroowagen een draad stukgereden van het laagspan ningsnet van het gemeentelijk electriciteils- bedrijf. Een voorbijkomende oude man was zoo flink van het gebeurde direct kennis te geven, zoodat de draad, ter voorkoming van ongelukken, spoedig door een deskun dige kon worden verwijderd. HILLEGOM. Met het bestuur der Chr. Oranje-Vereeniging, dat zich reeds opgege ven had voor de deelneming aan de hulde- betooging op den Dam, te Amsterdam, zul len bovendien nog 10 leden aan deze hulde- betooging deelnemen en met hun allen de vergadering in het Concertgebouw op 6 Sep tember bijwonen. Een Damescomité zal ijveren voor een vaandeL Aan het plaatse lijk feest denkt men deel te nemen met bijv. een versierde wagen medewerking is daar voor al toegezegd. Een 28-jarige Rotterdammer, een goede bekende van de politie, is hier aangehouden wegens diefstal van een nieuw rijwiel. Eenige bloemistarbeiders hadden gezien, dat de man op een verdachte wijze bij een schuur scharrelde. Zij waarschuwden de politie, die de man arresteerde. De verkooping van perceelen bloem bollenland enz., eigendom van de N.V. „Mercator", ten overstaan van notaris Gol- denberg, had tot uitslag I. 3.12.70 H.A. land met burgerwoonhuis, groote bloem- bollenschuur f 36.700 II. 1.58.90 H.A. land 1 f 9500 III. 1.58.90 H.A. land f 9500 IV.. 2.17.80 II.A. land f 13.000 V. 1.85.70 H.A. I land f 11.000. Hoogste bod van alle per- ccelen door den heer Dolk. Het land is ge legen tusschen den H. IJ. Spoorweg en de j Haarlemsche Trekvaart, alhier. Thans heeft de heer A. Th. Murk zijn zetel in den Raad niet aanvaard. Opvolger van de vrije R.-K. lijst is de heer F. Sel- horst. j K e r k e 1. bericht. Zondagmor- I gen, te tien uur, de heer H. Mondt, cand. tot den H. D. in Den Haag 's nam. te half- vijf ds. M. D. Gijsman, van Zunderdorp. Geref. Kerk 's voorm. te tien uur en 'snam. te vijf uur ds. Van Herksen. Ghr.-Geref. Kerk 's voorm. te tien uur en 's nam. te vijf uur, ds. Hoogendoorn, vah Vlaardingen. KATWIJK. Burger 1. Stand. Geboren: Gerrit, z. van A. Spieren burg en J. Hoek. Arie, z. van J. Aande- wiel en M. van der Zwan. Dirk, z. van Joh. Barnhoorn en M. Haasnoot. Arie, z. van J. Vlieland en W. C. Gebuijs. Nico- laas, z. van C. Meijvogel en J. Schaap. Jannetje, d. van M. van der Plas en J. van Beelen. Overleden: Jacoba Eliza Wassenaar, oud 41 jaar, echtgenoote van P. Spaander man. Pieter Harteveld, oud 33 jaar, on gehuwd, z. van P. Harteveld en M. van Duijn. Neeltje van der Plas, oud 67 jaar, echtgenoote van W. van der Bent. Maar ten van der Plas, oud 47 jaar, echtgenoot van D. Kuijt. Levenloos kind van G. v. d. Plas en T. Guijt. Cornelia Berkheij, oud 11 mnd., d. van J. Berkheij en G. Meij vogel. Gehuwd: C. van den Berg en C. Juf fermans. H. Ouwehand en W." Ros. J. Spierenburg en I. den Haas. KATWIJK-AAN-ZEE. A. de Kort en A. Remmelzwaal slaagden voor het diplo ma m. u. 1. o. Van de haringvisscherij kwam te IJmuiden binnen de logger K.W. 56 met 16 last pekelharing. Van de trawlvisschérij kwamen Vrijdag te IJmuiden aan de markt de K.W. 17 met 'I 350 en K.W. 23 met f 453 besomming. Aan het correspondentschap van het Gem. Arbeidsbèmiddclingsbureau waren in geschreven: visschers 22; losse arbeiders 1; kuipers 13; opperlieden 4; 'grondwerkers 2; zeilmakers 2; boekbinder 1; timmerman 1; scheepmaker 1; varensgezel 2 en monteur 1, samen 50 personen. Er treedt aan de Noordzijde van de uit watering een flinke verbetering in, doordat de toegangsweg van de buitenslui9 naar het noorüerstrand wordt verhard. Van gemeente wege wordt die weg verhard met beton. Door de H.T.-Maatschappij is aan de aannemersfirma Zwanenburg en Van der Bent ondershands de bouw van tien dienst- wonigen opgedragen. Bedoelde firma bouwde reeds meer huizen voor de maatschappij. Naar wij vernemen^ gaat de gemeente werker G. Vlieland na langdurigen dienst tijd den dienst met gevraagd ontslag eervol verlaten. Jongej. S. Klinkenberg slaagde voor het m.u.l.o.-diploma. Na eenige dagen stilte in het bedrijf is er weder afslag van haring geweest. 30 Kantjes maatjesharing verhandeld voor f 10.35f 10.50, waarvan 19 kantjes opge houden tegen f 9.50 alles per kantje, terwijl de logger KW 56, vertrokken 25 Mei, met 16 last haring binnenkwam. Het kustvisschersbedrijf is deze week met kleine vangst gaande gebleven tot Don derdagavond. Vrijdag kon met den sterken wind niet worden uilgevaren. LELDSCHDNDAM. De openbare la gere school te Leictschendam, gemeente Veur, is onlangs opgeheven op overwe ging, dat er een gemeenschappelijke school zou worden gebouwd voor de geineeoten Stompwijk en Yeur, en wel in laatstge noemde gemeente, op een afstand van on geveer tien minuten van de vroogere school te L/eidschendam. Nadat dit Raads besluit door Ged. Staten is goedgekeurd, hebben eenige ouders van schoolgaande kinderen zich op de Kroon (beroepen. Ook deze heeft het beroep ongegrond verklaard, zoodat de opheffing «jen feit is. NOORDWIJK. Voor derbetrekking van incasseerder van de Gasfabriek alhier heb ben zich 80 sollicitanten aangemeld. In overeenstemming met het advies der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O., hebben B. en W., behoudens goedkeuring van den Inspecteur van het L. O. in de Inspectie Leiden, besloten de zo- mervacantie aan de beide openbare scho len vast te stellen op vier weken. De herfst- vacantie zal dan vervallen. Hierdoor wordt gelijkheid verkregen met de bijzondere scholen. Burg e r-L Stand. G e b o r en: Jan Baptista, z. van J. B. Engelen en L. J. Notclé. Cornelis Frans Johannes, z. van C. J. Nollee en F. H. Baumann, tc Den ITaag tijdelijk alhier. Louis Johan, z. van L. Haasnoot en C. Scholman. Petrus Theo- dorus Franciscus, z. van IJ. F. Alkemade en M. C. F. Zwetsloot Johanna Helena Pe- tronella, d. van G. van Dam en M. A. Kee- reweer. Cornelis Johannes, z. van W. v. Graas en A. G. M. van Stein. Pieter, z. van L. van Duin en W. J. Boon. Ondertrouwd: Pietèr Waasdorp, 25 jaar en Ella Rutsch, 23 jaar. Getrouwd: F. C. J. Kathmann, 26 j. Ie Leiden, en C. M. Koemans, 26 j., te Noordwijk. Overleden Nicolaas Hogervorsl. 60 jaar, gehuwd met TI. Mirik. Theodoor Everhard ICersting, 68 jaar, gehuwd met K. Fraas. NOORDWIJK-BINNEN. De lunchroom ,,'t Hoekje", op den hoek van de Wilhel- minasftraat en den Heilige-Geest-weg is in andere handen overgegaan. De nieuwe eige naar beijvert zich om door muziek zijn in derdaad zeer gezellige inrichting tot een punt van groote attractie te maken. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Kerk el. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondag morgen. te tien uur, ds. Groot Ensering, van Leiden nam. te vijf uur ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk Zondagmorgen, te tien uur en 'snam. te vijf uur, ds. De Jong, van Broek op Langendijk. De Nederlandsche Centrale voor Va- qantiekinderen uit Duilschland te Leiden, opent a.s. Dinsdag 24 Juli in het „Huis Ter Düin,k een tentoonstelling van Duitsche kunstnijverheid eü huisindustrie-artikelen, met verkoop tegen matige prijzen ten bate van het ondervoede Duitsche kind. In de Hoofdstraat No. 1 is door de Singer-Maatschappij een filiaal geopend van haar magazijn, aan de Breestraat te Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Kerk. be richt. Ned.-ITeiV. Gem.: Zondagmor gen, te tien uren, Bediening H. Avondmaal; 's avonds te zeven uur, Dankzegging. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Aan wezig alle leden. De Voorzitter opent met gebed en doet cnededeeling van verschillende ingekortieh stukken, welke alle Vóór kennisgeving wor den aangenomen. Op voorstel V&n B. en W. Wórdt besloten DE DUITSCHER. „Nal Machen v/ii einen kleinen Spaziergang" DE ENGELSCHKAN. >- VÏ" 3 „See! Lets hare some sport." DE HOLLANDER. „Laten we een dagje naar zee gaan." het vervolgonderwijs in deze gemeente op te heffen, omdat dit onderwijs ontzettend veel geld kost. De geloofsbrieven van de aanstaande le den van den Raad zijn onderzocht en in orde bevonden. B. en W. doen het voorstel een overeen komst aan te gaan met de gemeente Leiden, inzake gasvoorziening. In geheime zitting wordt dit punt nader behandeld. Besloten wordt aan de firma A. Vermin 21 M2. grond af te staan. Dit i3 beslist nood zakelijk, omdat wagens en karren niet lan ger op den openbaren weg geborgen mogen worden. De heer Vermin krijgt den grond kosteloos, doch moet zorgen voor flinke af rastering en ,0,0k de overdrachtkosten be talen. Besloten wordt de losplaatsen langs de haven niet publiek (e verpachten, maar de bestaande pachten voor een jaar te ver lengen. RIJNSBURG. Burger 1. Stand. Geboren; Janus, z. van Jan Kagenaar en Neeltje Schouten. Emma Johanna, d. van Johs. v. d. Eijkel en Jeroentje v. Delft. Johannes z. van Hendricus de Moedt en Maria van Duijvenbode. Overleden: Trijntje v. d. Meij, oud 84 jaar, echtgenoote van Cornelis de Mooij. Willem Hermans, oud 44 jaar, echtge noot van Adriana Kagenaar. Gehuwd: Pieter van der Tas, jm. 25 jaar te Amsterdam en Elisabeth Brugmans jd. 21 jaar, alhier. SASSENHEIM. Door het gemeentebe stuur alhier is aanbesteed: het bouwen van een O. L. School (2 lokalen) aan de Rust- hofflaan, waarvan de uitslag is als volgt: P. Bakker, Nieuw-Vennep, f 16700; Wasse. naar en Van Velzen, Leiden, f 15850; Ver-, gunst en Daudey, Lisse, f 15777; S. P. Barn hoorn, Lisse, f 15700; N. J. Max, Haarlem, f 15700; A. N. Mulder, Haarlem, f 13980; Corn. Corver, Leiden, f13699; J. Splinter, Leiden, f 13675W. F. Marcelis en IJ. C. Heemskerk, Leiden, f 13675; Gebr. Bouw meester, Noordwijk aan Zee, f 13484; W. V. Beek, Leiden, 113175; C. J. Kiebert, Sas- senheim, f 12996; A. H. Vollenberg, Zoeler- woude, f 12995; J. Drayer, Zandvoort, f 12500 H. Wijtenburg, Amslerdam, f 11875; J. Vcrra, Leiden, f11690; G. Eysker, Heemstede, f11434. VALKENBURG. In Den Haag slaagde voor het diploma m. u. 1. o. mej. M. Lolsy, alhier. Burger 1. Stand Geb o r en: Cornelis, z. van L. G. de Mooij en Ca. Peet. Niesje Cornelia, d. van J. Kersbergen en Ae. Ouwersloot. VOORSCHOTEN. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gcm. Zondagmorgen, te tien uur, J. P. E. C. Eerhard, cand. tot den II. Dienst, Den Haag; 'snam. te vijf uur geen dienst. Geref. Kerk. Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam. te vijf uur ds. P. N. Kruvswijk. WARMOND. Het onlangs bij de in braak bij den heer Sch. alhier gestolen hee renrijwiel is door de recherche le Rotterdam aldaar opgespoord. Steler en kooper moeten resp. iemand uit Groningen en een Duit- scher zijn geweest.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9