landarts Brand BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN, Advertentiën, heeft de praktijk HERVAT HUISHOUDSTER, WEERBERICHT. Baromeieisland. B uur nam. Stand 9 uur voorm. 766. Stand 2 uur nam. !769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen in den morgen van 21 Juli, medegedeeld door het Metereologisch Instituut te De BildL Hoogste barometerstand 772.3 te St. Malhieu; laagste stand 749.0 te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 22 Juli. Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen. Hall tot zwaar bewolkt, .Weinig ol geen regen. Iets warmer. LUCET-TEHPERATUUR. Atgeloopen nacht Min. temp. 15 gr. C. (59 gr. F.) Max. temp. 20 gr. C. (68 gr. F.) Temp. 9 uur voorm. 19 gr. C. (66 gr. F.) Temp. 2 uur nam. 21 gr. C. (70 F.) HOOGWAÏERTIJBEN TE KATWIJK-a.-Z. Voor Zondag: Hoogste stand des morgens te 9.65 uur. Hoogste stand des namiddags te 10,22 uur Vooi Haandag: Hoogste stand des morgens te 11.08 uur. Hoogste stand des namiddags te 11.48 uur WATERTEMPERATUUR. Temp. 9 uur 's morgeus 21.5 gr. C. Temp. 12 uur 's middags 22 gr, O, LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Zaterdag 21 Juli9.37 nam. tot -4.35 voorm. Zondag 22 Juli 9.35 nam. tot 4.37 voorm. Leekt en 's morgens even vóór negen in ïïel- singfors arriveert een nachttrein met voor treffelijke slaapwagens, tip-top in orde jliel minder dan 28 maal en in Riihimaki zóó lang, dat ik ruimschoots tijd had mij te was- schen, te scheren en aan te kleeden, wat al les bij elkaar, toch al gauw een half uurtje minstens in beslag neemt. Voor een reis naar Finland dient men, van uit tot thuis, dan ook minstens drie weken te nemen: een halve week voor dè heenreis, veertien dagen voor Finland zelf (als het kan nog liever drie we ken) en dan weer een halve week tot slot voor de terugreis. Deze raadgeving, voorloo- pig wat de t ij d betreft. De Taal levert eenige moeilijkheid op. Men dient daarmede rekening te houden. Maar het is een moeilijkheid, die absoluut niet den vreemdeling van een reis naar Finland behoeft af te houden. Te trachten, speciaal voor dit doel alleen, Finsch te gaan leeren, zou ik niemand aanraden, liet is een taal, die met geen van de drie wat wij plegen te noemen „moderne" talen, eenig houvast geeft; schaarsch zijn de woorden, die „zoo wat" hebben van hot Hollandsch, of eenige gelijkenis in spel ling en klank vertoonen met Franseh, Duitsch of Engelsch; acht-en-negentig pro cent van het Finsch is voor ons abacada- bra en dc uitspraak schijnt nog moeilijfy?r en longbrekender te zijn, dan de woorden op zichzelf cr reeds uitzien. En dat uiter lijk der Finsche woorden is al hopeloos ge noeg. Ik moest vanmiddag een aangetee- kenden brief posten en kwam toen te recht voor een loketje, waarop stond „SiSaaNK I Rjoitetlu jA", waarvan de uit spraak mij meer aan een of andere moei lijke scheikunde-formule deed denken dan aan de heel gewone aanduiding „aangetee- kend". Nu is echter Finland twee-talig, zooals Zwitserland en België en men leert cr op school -naast Finsch ook Zwecdsch, zoodaUhet wel aanbeveling zou verdienen om, vóór men naar Finland gaat, een mondjevol Zweedsch wat heel veel van Hollandsch. heeft aan te leeren. Daar mee komt merr in de steden overal terecht en op het platteland, waar liet Finsch over wegend hoofdtaal is, komt men er ook een aardig eind mee. Van de andere moderne talen wordt liet Duitsch liet meest gebruikt, de portiers van de hotels spreken liet meest allen, elk restaurant houdt er min stens één keliner op na, die in die taal zich kan uitdrukken, de meeste stations-chefs, ook in het binnenland, verstaan Duitsch en kunnen zich daarin verstaanbaar ma ken en in de steden kan men er in alle groote winkels mede terecht. Maar wat vooral in Finland de taaimoeilijkheid tege moet komt, is de vriendelijke godsdienstig heid der bevolking: heeft men ergens last met de taal, bijv. in kleinere restaurants in het binnenland, in een spoorwegcoupé, met een koetsier van een droschke da delijk is er een Duitsch-sprekende dame of heer hij de hand, die op de meest aange name, hoffelijke wijze, zonder ook maar eenigszins opdringerig te doen, te hulp springt. Men moet ook niet vergeten, dat T inland als touristenland nog pas in op komst is en door het aanbrengen van aan- •^ij/.ingsbordjes hier .en daar in een der drie moderne talen het vreemdelingenver keer ook nog veel vergemakkelijkt kan worden. En nu de derde T, de Tong. Finland is een droog gelegd land, zoodat men er formeel althans, frauduleus is natuurlijk alles mogelijk geen alcohol kan krijgen, mitsdien geen bittertje vóór het eten, geen glas port om na een vermoeienden tocht weer op te kwieken en ook geen wijn aan tafel. In den beginne is dat, voor wie ge woon is in andere Europeesche landen te reizen, ietwat vreemd: de gewone tafel drank aan den middagmaaltijd is bier dat hier matig is Yichy-water en r melk. De maaltijden worden genomen, on geveer als in Holland om twaalf uur kan men heel goed verslaan met koffie en Wie ner broodjes en 's middags krijgt men een diner voor ongeveer 20 a 25 Finsche mar ken (is gelijk f 1.40 f 1.75), bestaande uit een hors d'oeuvre (drie sandwiches: één met visch, één met koud vleesch en één met kaas, benevens een schoteltje ra dijsjes), een bord soep, een vischgerecht en een warmen- vleeschschotel (keuze uit 2 3 verschillende plats) en dan een pud dinkje toe. Vruchten krijgt men er haast niet, tenminste niet in Juli. Typisch is in sommige hotels de warme lunch: men be gint dan aan een z.g. „vliegende tafel" zich zelf te voorzien van een groot aantal diverse soorten van vleesch, visch, huza rensla, gepofte aardappels, 'enz. (het Zweed* sche „Smorgasbord), waarna dan door den keliner de volgende warine schotel wordt opgediend. Met deze drie T's eindig ik mijn eersten reisbrief; ging ik cr mede door, de derde T. zou licht in een vierde, een Tantaluskwel ling ontaarden. Want men eet in Finland goed W. GRAADT VAN ROGGEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Engelscho kabinet heeft gisteren het ontwerp van het Engelsche antwoord aan Duitschland en de mantelnota aan de ge allieerden definitief vastgesteld. Zij zullen zoo spoedig mogelijk verzonden worden naar Parijs, Brussel, Rome, Tokio en Washington. Het is mogelijk, dat de nota reeds heden de Fransche regeering berei ken zal. Reuter verneemt uit bevoegde bron, dat de meeste veronderstellingen omtrent de» Engelsche voorstellen, niets dan gissingen zijn. Voor de geruchten b.v. over Engel- salie voorstellen tot kwijtschelding dei' in- tergeallieerdo schulden bestaat niet de minste grond. Men wijst er op, dat de kwes tie der intergeallieerdo schulden niet vooar behandeling in aanmerking komt in het antwoord aan Duitschland. De kwestie kan slechts op een conferentie worden be handeld en de pogingen die nu worden aangewend hebben juist tot doel een con ferentie tot stand te brengen. Men spreekt in goedingelichte kringen opnieuw over een ontmoeting tusschen Poinca-ré en Baldwin, doch vermoedelijk zal deze niet plaats hebben voor ten minste aangaande sommige hoofdpunten, overeen stemming is bereikt, aangezien de regee- Ting woet welke teleurstellende ervaringen met mondelinge besprekingen en overeen komsten worden opgedaan, waarbij dan steeds het mis verstand" een groote rol speelt. Vandaar ook het aandringen op schriftelijk antwoord op het bekende vTaj genlijstje. Van publicatie van het concept-antwoord is geen sprake. De Fransche radicale on radicaal-socia listische partij publiceeren eon oproep aan de democratische partijen der andere lan den waarin zij den voorstanders der demo- cratio in <j£ze landen smeeken, zich af te soheiden van do zaken-politiek, want het is betreurenswaardig, dat de handel nog steeds den voorrang geniet boven het reoht Zij doen een vlammend beroep op de ge meenschap der volkeren fen gunste van den Volkenbond en verkondigen het recht van Frankrijk op herstel. 't Is wel een eigenaardig tegenover el kaar stellen va*i economi een recht en veel succes kunnen wij dezen oproep niet voor spellen - Do Fransche minister Letrocquer is weer naar het Roergebied, waar een milliard mark in beslag is genomen bij een tweetal mijnen, die moest dienen voor loon-4>eta- ling. - m- De sovjet-regeering heeft aan de confe rentie van Lausanne laten vreten, dat zij de bepalingen van de conventie betreffen de do zèe-eengten aanvaardt-, maar dat zij onder deze omstandigheden niet in de ge-^ legenheid is om gedelegeerden naar Lau sanne to zenden. Rusland zal to Komstan- tinopcl teekenen binncli den termijn van 3 weken, door de uitnoodiging der mogend heden voorzien. BELGIE. In allo afdeelingeoi der Kamer is het ont werp in zake do Vervlaamsohing der Gent sche universiteit, hetwelk de Senaat reecis Woensdag aangenomen heeft, onderzocht en in totaal met 73 tegen 54 stemmen en 12 onthoudingen aangenomen. Het is dus zeker, dat het de volgende week door de Kamer zal worden aangenomen. De afdeelingen der Kamer hebben voorts met 91 tegen 44 stemmen en 5 onthoudin gen een voorstel, onder de kiezers van de Vlaamscho provincies een referendum te houden over liet handhaven of opheffen van de Fransche universiteit te Gent, ver worpen. DUITSCHLAND. De Wurtembergsche president Ilieber heeft in den Landdag verklaard, dat de ern stige toestand van het Duilsche volk drin gend jle Jnnerlijke_ aaneensluiting van Duitschland gebiedt. De volksgemeenschap moet thans boven alles gesteld worden en de rijksregeering moet in haar zware taak in haar zooveel mogelijk actieve politiek worden gesteund. Wij mogen nooit liet machtigste, ons gegeven verweermiddel, liet lijdelijk verzet, opgeven. Daarentegen ver oordeelde de president in scherpe woorden het actieve verzet. Het weerstandsvermogen, de offervaardig-, heid mogen niet verlammen. Wij voeren een strijd om de vrijheid, eer en welvaart van Duitschland. De Wurtembergsche re geering staat achter de Rijksregeering, zij wenscht, dat deze haar doel, den vrede, be reiken zal. De President begroette met levendige in stemming de proclamatie van de Rijksregee ring betreffende het verwekken van binnen- landsche onlusten en waarschuwde de par tijen van rechts en links tegen drijverijen die onlusten in het leven kunnen roepen. Naast de staatsmacht, mag geen militair georganiseerde macht bestaan. Tegen 29 dezer hebben de communisten anti-fascistische demonstralies aangekon digd. In enkele plaatsen zijn zij al verbo den, evenals in het bezette gebie'd en el ders overweegt men uitgebreide voorzorgs maatregelen. Naar de bladen uit Leipzig vernemen, zal in het proces-Elirhardt alleen Prinses Ho- henlohe op de beklaagdenbank zitten. Het proces begint 23 dezer. Te Breslau hebben in verschillende wij ken van de stad ernstige levensmiddelen relletjes plaats gevonden. Zij begonnen in de Friedricli Wilhelmstrasse en sloegen van daar over naar verschillende straten in de binnenstad. Een aantal schoenen- en kle- renwinkels werd geplunderd. Ten slotte moest de politie van haar wapens gebruik maken. Het waren voor het meerendeel op geschoten jongens, die de onlusten veroor zaakten. FRANKRIJK. Bij gelegenheid van de 14 Juli-viering heeft president Millerand tal van straffen, kwijtgescholden, zoo ook a-an Marty, den communistisch en machinist-officier bij dc marine, waarover zooveel te doen is ge weest. ENGELAND. Naar men weet heeft Baldwin aangekon digd, dat, indien er voor het reces nog gelegenheid was voor een bespreking van Engeland's nota aan Duitschland in het Parlement, deze zou plaats hebben bij de bespreking van de wet over de fundeering der schuld. De Nationaal-liberale partij heeft in haar vergadering van Donderdag jl. nu echter besloten Donderdag a.s. de begroo ting van buitenlandsche zaken aan dc orde te stellen. Naar dc parlementaire corres pondenten der Engelsche bladen mededee- len, ligt het in de bedoeling der Nationaal- liberalen om dan bij deze gelegenheid de kwestie van Lausanne en ook het vraag stuk van de Roer en de belemmering van den Engelschen handel in het bezette ge bied ter sprake te brengen. Dit kan niet wel geschieden zonder dat de tegenwoor dige actie der Engelsche regeering in het debat betrokken wordt. De Nationaal-libe- ralen hebben in afwachting der belangrijke besprekingen reeds het diner afgelast, dat zij op dien dag aan Llöyd George wilden aanbieden. Met de staking der bootwerkers loopt het teneinde. De staking van de sjouwers op de vleeschmarkt te Smithfield en de groen- tenmarkt van Govent Garden is geëindigd. Te Manchester gaan de bootwerkers Maan dag weer aan het werk. De Gunard Mij .heeft besloten de Saxo- nia heden niet te laten vertrekken, terwijl ook de Mauretania vermoedelijk nu zal dokken voor de jaarlijksche kleine repara ties in plaats van in het najaar zooals zulks gebruikelijk is. Dit uitstel heeft ten gevolge, dat yoor het eerst in de geschiede nis er drie transatlantische booten onder Amerikaansche vlag tegen slechts twee onder Engelsche vlag gedurende deze week uit Engelsche havens zullen vertrekken. De Egyptische regeering heeft verklaard, dat zij geenerlei bezwaar heeft tegen een terugkeer van Zagloel Pasja. Binnenkort zal dit in een officieele mededeeling bekend gemaakt worden. Algemeen verwacht men dat Zagloel niet voor September de rc-is naar Egypte zal ondernemen. Uit Kaïro wordt nog gemeld, dat een vijf tal personen, wier schuld aan de anli- Engelsche relletjes vaststond lot den strop zijn veroordeeld. Drie doodvonnissen zijn vernietigd of verzacht tot andere slraffcn, levenslangen dwangarbeid en dergelijke. PORTUGAL. Naar verluidt heeft do premier gisteren in dc Kamer medegedeeld, dat het in zijn bedoeling ligt af te treden on zich urit het politiek© leven terug te trekken, naar aanleiding van ci© ministerieele oneenig- heclen, dio door de kwestio tusschen den Minister van Oorlog en kapitein Maia ont staan zijn. VEREENIGDE STATEN. Uit Washington wordt geseind, dat de regeering der Vercenigde Staten van Ame rika, verontrust door den chaotischen toe stand in China, aan do Britsoh© regeering zekere voorstellen heeft gedaan in zake een regeling der internationale aangelegenhe den in China. Het Amerikaansche ministerie van Bui tenlandsche Zaken is van meening, dat in terventie door de betrokken mogendheden in China een gebiedende eisch is en onver mijdelijk. Groot opzien is gewekt dooixlat de Brit- scho schoener „Kadudkak" met een lading alcoholische dranken op .5 mijlen buiten de Amerikaan sche territoriale wateren is aangehouden en naar Boston is opgebracht 'do gezagvoerder werd gearresteerd, doch tegen borgtocht weer in vryheid werd ge steld onder beschuldiging vaa deelhebben in een smokkel affaire van vorig jaar De cember. Door deze arrestatie buiteen dé territo* riale3-mijls-grens is het grens-vraagstuk .weer eens opgerakeld. BUITENLANDSCH GEMENGD. Naar verluidt, is de troon van Albanië aangeboden aan Prins Nicolaas, den 20-ja- rigen zoon van den koping van Roemenië. De Albaneesehe minister van buitenland- «tho zaken zal deelnemen aan de conferen- t:i der kleine entente, die* ojo 28 Juli te Siaaya zal worden gehouden. De Koning van Spanje heeft het ontslag geteekend van den burgerlijken gouver neur van de provincie Valencia, die, onder een aangenomen naam, aan een stierenge vecht' van amateurs deelnam en twee sue* ren doodde. Op de lijn SofiaWarna liepen twee personentreinen op elkaar. De botsing .was zoo hevig, dab verscheidene wagons van beide treinen geheel werden vernield. Ze ventien personen werden gedood en vijftien zwaar gewond. Do oorzaak van de ramp is te zoeken in het feit, dat~ een der perso nentreinen voor den vastgestelden tijd is vertrokken. Uit Mexico wordt gemeld, dat de bekon- de rebellen-generaal Villa op zijn landgoed door zijn secretaris, Trillo, bij eetn twist is doodgeschoten. •Trillo werd op zijn beurt door aanhan gers van Villa doodgeschoten, waarna een algemeen© vechtpartij ontstond, waarbij meer dan 100 personen werden gedood en velen gewond. Nieuwe onlusten te Lodz. WARSCHAU, 21 Juli (Belg. Tel. Ag.) Te Lodz hadden ernstige ongeregeldheden plaats tusschen' verdachte personen en de politie. Men wierp deze met steenen en loste eenige schoten op haar, zonder iemand te raken. De onderzoekingen leidden tot arrestatie van een twintigtal personen, waarvan eenige zich nog in arrest bevinden. Geen opheffing van het lijdelijk verzet. BERLIJN, 20 Juli (V.D.) Tegenover de tendentieuse berichten der Parijsche bladen, wordt in Londensche politieke kringen ver zekerd dat de Duitsche gezant Slahmer den Engelschen Minister van Buitenlandsche Za ken Lord Gurzon geen verzekering heeft ge geven dat Duitschland het verzet zal staken, iudien Engeland dit zou eischen. De van het Quni d'Orsay uitgaande bewering dat Duitschland de Engelsche regeering voorge steld zou hebben, dat mocht de bezetting na het staken van het lijdelijk verzet „onzicht baar" worden, Duitschland tot een soort ca pitulatie zou overgaan, wordt uitdrukkelijk tegengesproken. Het Foreign Office legt er den nadruk op dat dergelijke onderhandelin gen nimmer hebben plaats gevonden. Hitte en stormen. BRESCIA, 20 Juli (V. D.) Een intense hit tegolf heeft boven Noord-Italië gewoed. He vige stormen hebben groote schade aange richt. STADSNIEUWS. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd: C. E. Engels, A. G. S. Kolderman, P. J. A. Otto, M. M. J. Rees, S. A. Sybranda, A, E. Verboog, allen te Leiden; J. J. Manassen, te Alphen; H. L. Chrisliaanse en H. A. W. Golin, te Leiden; E. M. v. d. Eykel, te Rijnsburg; G. Haspers, te Koudekerk; M. G. Lolsy, Valkenburg; A. J. Voorwinder, te Leiden; J. W. de Bruyn, en J. Koning, te Alphen; A. de Koot, te Katwijk; A. Rcm- melzwaal, te Katwijk; M. A. v. Sedderen- Maas, te Alphen; J. Snijders, te Ter-Aar; G. J. y. Zwieten, te Alphen. Geldleeningsbesluiten. Ged. Staten in de provincie Zuid-IIolland hebben de volgende circulaire betreffende geldleeningsbesluiten gericht aan de Bur gemeesters en Wethouders der gemeenten in*9iun provincie Naar aanleiding van gepleegde onregel matigheden met het sluiten van geldleenin- gen hebben wij ons afgevraagd of er geen maatregelen genomen kunnen worden, waar door voorkomen wordt, dat men dan éénmaal gebruik gemaakt wordt van een goedgekeurd raadsbesluit lot het aangaan van een geld- leening. Tegen het gebruik maken van eenwalsch'e- lijk opgemaakt afschrift, gelijk voorgekomen is, kan de geldschieter zelf maken door over legging van het van om goedkeuringsmerk voorziene raadsbesluit te. vragen. Een geld schieter kan echter niet constaleeren of op een hem overgelegd raadsbesluit reeds een geldleening is gesloten tenzij de naam van den eersten geldschieter in het raadsbesluit is gemeld. Wij hebben daarom besloten voortaan op een geldleeningsbesluit niet liet goedkeu ringsmerk te stellen, wanneer niet de naam van den geldschieter in het besluit is opge nomen. Is op het tijdstip van de inzending van het besluit de naam van den geldschieter nog niet bekend, doch ontmoet het aangaan der geldleening bij ons geen bedenking, dan zullen wij berichten, dat weliswaar tegen goedkeuring geen bezwaar bestaat, xloch deze eerst verleend kan worden, wanneer de naam van den geldschieter in het be sluit is vermeld. Op dat stuk kunnen dan voorloopige besprekingen gevoerd worden. Een uitzondering moeten wij maken voor het geval, dat de gemeente rechtstreeks obli gaties aan toonder uitgeeft. In dat geval is de bedoelde onregelmatigheid ook wel haast niet denkbaar. .Wij noodigen u uit om met bovengenoemd besliiit rekeiiing te houden. 'Alg. Groninger Scheepshypotheekbank. Gemeld wordt dat er, als uitvloeisel der, der actie van do Vereeniging van Fondsen houders, een beschermingscomité is ge vormd, dat zich de behartiging der belan gen van de pandbriefhouders der bovenge-< noemde bank ten doel Btelt. Leden van dit comité zijn de heeren G, .Vlug (voorzitter), notaris te Rotterdam, dr. E. Denekamp, te Amsterdam, mr. W. E. K. Furnée (directeur van het Bankiers-^ kantoor Furnée en Go. te 's-Gravenhage, H. S. Gratama Bzn. (lid der firma Buis-» man, Gratama en Co.) te Zwolle, F. O. iW. Noorduyn Jr. lid der firma A. Milders en Co.) te Rotterdam, F. Schoepp te Den Haag, P. Schreuder (directeur en Mes-s dag en Zonen's Effectenkantort) te Gro-= Iningen en G. G. D. A. van d^r Werff (lid! der firma Van der Werff en Hubrecht) to Amsterdam, 't Comité heeft zich den heer mr. W. Nolst Trenité, Leuvelaan 64 te Rotterdam, als secretaris geassumeerd., Nadere uitbreiding van dit connlé is nog in overweging. De pandbrieven, welke ten name cber, Vereeniging van Fondsenhouders bij de Kas-Verceniging zijn gedeponeerd; zijlen' worden geacht bij het beschermingscomité te zijn ingeleverd, tot de vereeniging van dit comité rechtspersoonlijkheid zal hebber verkregen. In den afgeloopen nacht is te lloens- broek bij de mijn Hendrik" een oudó vrouw vermoord in haar bed gevonden. De; dochter lag gebonden in betzelfde vertrek, doch leefde nog. De politie is met speurhonden aan het wérk. Bijzonderheden ontbreken nog. De leden der Provinciale Stalen van Zuid-Holland zijn opgeröepen voor een vergas dering op Woensdag 25 Juli a.s., des voor-? middags in de vergaderzaal der Eerste Kamer. Gistermiddag wilde de auto, die gere geld den dienst onderhoudt tusschen Kuinre en Blokzijl op den Zeedijk een auto pas- seeren. Van den anderen kant kwam de heer Hilbert Veenstra uit Ossenzijl op zijn fiets aanrijden. Deze zag de auto echter niet. Toen de chauffeur plotseling den snel aankomenden fietser bemerkte, trachtte hij dadelijk uit to wijken, doch het was reeds te laat. V. werd aangereden en liep ernstige verwondingen op. Bovendien was de auto door het uitwijken van de steile helling van den Zeedijk afgegleden, drie keer over den kop geslagen en in dien toestand beneden' aan den dijk terecht gekomen. [Wonder bo ven wonder bekwamen de drie inzittenden geen noemenswaardige kwetsuren. Met Veen stra was het echter erger gesteld. Bijna' dadelijk na de aanrijding had hij het be wustzijn verloren. In hoogst ernstigen toe stand werd hij naar het ziekenhuis te Mep- pel vervoerd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 21 Juli 1923. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren, als volgt: prima boerenboter f 1.65f 1.75. goede boerenboter f 1.501.60. Aangevoerd 106-8, 22-16 vaten, wegende 2310 K.G. Han del goed. Turfmarkt van 16 Juli tot 'en met 21 Julï 1923. Aanvoer lange turf 120.000 stuks, f 7. f 11. Korte turf f 11. ALPHEN, 20 Juli 1923. Tuinboonen f 2.80 f 5.30 peulen f 2f 8 doperwten 14—i f 7 heerenboonen f 66 postelein f 5f 8 aardappelen f 6.30f 7.20 per 100 K.G. peen f 4f 7 andijvie f 0.50f 0.60 per 100 bos kropsla I f 0.90f3.10 komkom-i mers I f9f 11 komkommers II f7f8"? bloemkool I f 9f 13.30 bloemkool II f 5.50 f 8.40 bloemkool III f 1f 4 meloenen 153f 76 per 100 stuks aardbeien f 17 I 26 roode bessen 115121 kruisbessen f 618 per 100 pond. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN, 20 Juli 1923. Tuinbouwver. „Katwijk en Omslr." Due of Yorc per 25 K G. f 0.80f 1.30 peen per 100 bos 18.10f9.40. Aangevoerd: 1360 X 25 K.G. Due en 4800 bos peen. Voor de belangstelling on dervonden na het overlijden van onzen Man, Vader, Be huwd-en Grootvader den Heer ARIE VAN LEEUWEN, Letuigen wij onzen dank. Uit aller naam: Wed. A. VAN LEEUWEN, 936-1 Vkkbaan. Katwijk a Zee, 21 Juli '23. Voor dc vele blijken van be langstelling bij de ziekte en na het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot cn Vader betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. 9366 Fam. Wed. G. VERSCHOOR, Bassenheim, 21 Juli 1923. 9343 Een vondige beschaaide Juf frouw, P. G., 50 j., goed kun nende koken en naaien, zoekt plaatsing ais Heist te Leiden of Omstr. Br. No. 8566, Adv. Bnr. EDAUW JOHANN1SSEN, Schcve- ntngen. 9366

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 3