heeft zeker in die 15 weken al goed Hol- landsch geleerd, en gaat zij ook met jullie I naar school Rika van Veen (Koudekerk) als jij in de vacantie den brief Maandagsavonds op de bus doet en er Kloosterzande (Zeeland) op zet, dan krijg ik dien nog best op tijd. Rika Bliek, wat heb jij mij dezen keer een flinken langen brief geschreven, en heel aar dig dat je twee zulke groole coupletten van dat Oranje Boven-vers voor mij opschreef, Is het een bekende wijs, of iets geheel nieuws Regina Döll, nu je zoo'n langen brief 6chreef bij de raadsels, ging het zeker vlug ger om gewoon te schrijven in plaats van met de machine. De drie zusjes Verbiest, het was jammer, dat-jullie de prijsraadsels niet konden inzen den. Ik reisde Dinsdagsmorgens naar Zee land dus toen was het gelukkig al opge- frischt. Zoo, is Truus Duyverman weer terug en Is zij met dikke, blozende wangen thuis ge komen Lena Planken is je moeder erg ziek ge weest en had je het toen druk in huis Ja dan kon je niet meedoen, dat is te begrij pen. Betsy en Harry van Amerongen, het trof slecht dat de prijsraadsels net kwamen in die heel erg warme dagen, want ik weet dan kan men niet zoo goed denken, daar heb je groot gelijk in. Jo en Nel Kret, in de vacantie komt Jo toch wel thuis, is het niet, dan blijft zij toch niet op Katwijk Ina en Tonnie Houpt, houden jullie veel van in zee baden Kan je ook zwemmen of heb je dat nog niet geleerd Veel plezier inf. den tuin, hoor. Marietje Eikerbout, zeker mag je voortaan behooren tot de raadseljeugd. Viertal Hoope, de tuin zal er nu zeker veel frisscher en mooier uitzien na die regenbui tjes. Hebben jullie 's avonds de bloemen goed begoten in die droge, warme dagen Gaan jullie uit logeeren in de vacafitié Gerard van den Heuvel, een aardig dagje is dat geweest aan zee en in de duinen dat begrijp ik dat het zand zóó gloeiend heet was, dat je er bijna niet met bloots vóelen op durfde loopen. Dirkje Hoogèrdijk, in jou brief en in dien van Nelly Singerling lees ik over het dagje in Katwijk jammer het toen net begon te regenen. Hoe kwam die aap opeens in Oegst- geest Marie Laman, dat vind ik ook zoo prach tig- dat lichten van de zee. dat ziet men dik wijls-na een heel warmen dag. Ga je weer uit logeeren dezen zomer Rika van Veen (Zoeterwoude) dat ben ik volkomen met je eens, dat het treurig is, in een klein dorp in één week zes menschen gestorven van de groote hitte. Klazina Parlevliet, dat is overal verschil lend, het begin der vacantie. In den Haag zijn er scholen, die de eerste week van Juli al vacantie kregen, en anderen pas de 2de of 3de week. Marie de Koning, prettig dat je zoo'n mooi boek hebt gekregen, ik hoop voor je, dat de inhoud even mooi is, als bet uiterlijk. Gerrie Schoeman, hartelijk dank voor je mooie briefkaart uit het Ginnekengeluk- - Irig dat het in het bosch niet al te warm was Dat was minder prettig, dat je iets verloor dat je net gekregen had. Piet Oostdam, waarom zou Magdalena wel een mooie naam zijn voor een vrouw en niet voor een meisje, wat bedoel je daar mee Marietje en Stientje Erkelens. veel ple- zier in Dordrecht, dus dan doen jullie de eerste weken niet mee. Ik was nooit in Dordrecht. Woonde je moeder lang geleden in Terneuzen Willem Leget, natuurlijk moest je die eene briefkaart aan je grootmoeder sturen. Je hebt die viooltjes en dat fijne groen mooi ge- droogd. Bewaar je zelf ook gedroogde bloe- ,men? heb je eene verzameling? Margit Pittner, wat keek ik verwonderd. toen ik deze week toch nog een brief van je kreeg. Dat was nu niet zóó preltig op het allerlaatste oogenblik toen alles al gepakt stond, pas dien brief te krijgen dat je nog mocht blijven tot October. Clasina Singerling nog wel gefeliciteerd met ]e verjaardag. Heb je veel plezier gehad dien t vt Annie Amptmeijer verleden week lieten de bloemen direct de kopjes hangen als ze niet in water stonden. Is je zusje al weer beter? Elsje Timmers, ik miste je naam wel bij j de prijsraadsels, vond je ze eerst te moeilijk, dan hoop ik dat het een andere keer beter zal lukken. Marietje van der Meer je brief met de prijsraadsels over de post kwam nog mooi op tijd. Ben je met een goed rapport thuis gekomen, zoodat je met een vroolijk hart de vacantie kunt ingaan? Gerrie Slootweg, hoe naar dat je vader ziek was van de warmte, ik begrijp zoo goed wat je schreef dat je dan alles zoo anders vindt in huis als je vader ziek is. Ik hoop dat je mij de volgende week kunt schrijven dat hij weer geheel beter is, en vooral nu je zuster de bruid is, heeft men graag wat vroo- lijkheid in huis. Dank voor je langen brief. Dina en Ida Hoogervorst en Catharina Stravers, ook prettig naar Zaandam geweest? wel vervelend dat Ida op de terugreis zoo'n hoofdpijn kreeg. Een grappig plaatje was er in jullie brief. Marie van Dijk als gewoonlijk kreeg ik weer heel wat van je te lezen en vond ik je lange beschrijving over het kinderfeest ge zellig. Nu begrijp ik den ballonnen-wedstrijd na wat jij vertelde. Wat heb je voor prijs gekregeaen ben je tegelijk met Wim gegaan? De drie zusjes Uittenbogaard dank voor alle brieven. Is het een mcoi boek dat Die- wertje heeft gekregen? hoe heet het? en heeft iemand er al in gelezen? Als jullie in de vacantie eens uitgaat, mag je natuurlijk ook wel eens overslaan, dat doen zóóveel kinderen 's zomers. Siebe de Roos dat was nu weer eens een aardige babbelbrief van je waarin je mij zoo uitvoerig vertelde over alle bloemen in den tuin, ik merk wel dat je heel veel plezier hebt in bloemen en planten, zorgen jullie zelf voor je eigen tuintje? Ik hoop van je raadsels en anecdotes te plaatsen. Wil je mij een groot plezier doen en niet meer aan mij met rooden inkt schrijven, dat schemert.mij zoo voor de oogen. Anton van Brussel, je hebt mij aardig wat verteld over dat dorp in Friesland, en wat een grappige taal, hè. Nu, hier gebruiken ze ook veel woorden, die je heusch niet dade lijk zou begrijpen. Eric Blok uit Nunspeet, het zal moeilijk gaan, dat jij geregeld meedoet aan het raad sels oplossen: lo. is de regel, dat men .mee mag doen; als men in huis zelf geabonneerd is op het'Leidsch Dagblad; 2o. zou je er toch ook te weinig tijd voor hebben om ze op tijd in te sturen, want in gewone tijden moeten de brieven Dinsdags vóór 5 uur in Leiden zijn en jij ontvangt pas Maandags het cou rantje. En nu eindig ik weer eens. Allen veel ge noegen in de vacantie. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. In Zwaag, daar zijn de inwoners Zwagers. 2. Galm, halm, palm, zalm 3. Assen, plassen, klassen, 4. Ruzie. 5. Fluit, luit. 6. Vogels, oog, vos, les. 7. Kalender. 8. Een nijptang. - GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Dina Hoogervorst, Ida Hoogervorst, Ca tharina Stravers, Cornelia Koet, Piet Schouten, Johannes de Wagenaar, Gerrie Slootweg, Marietje de Haas, Annie de Haas, Mijntje de Haas, Marietje van der Meer, Elsje Timmers. Annie Amptmeyer, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Clazina Singerling. Adriana Singerling, Margit Fittner, Willem Leget, Betsy Lambrechts, Marietje Erkelens. Stientje Erkelens, Piet Oostdam. Geertruida Zilvertant. Simon Schoeman, Gerrie Schoeman, Marie de Ko ning, .Gerxit Philippo, Klazina, Barlevljet, Rika; van Veen (Zoeterwoude), Herman vai} Weizen, Lena van Weizen, Marie Verko ren, Annie van Beek. Marie Laman. Dirkje Hoogèrdijk, Abram Oudshoorn, Nelly Sin- geling, Jo Taffijn, Gerard van den Heuvel Jacobus Selier, Viertal Hoope, Marietje Eikerbout, Henk Broers, Nelly Broers* Tonnie Houpt, Ina Houpt, Jo Kret, Nel Kret, Betsy en Harry van Amerongen, Adriaan Bolle, Lena Planken, Alie Haas beek, Alida Verbiest. Hendrika Verbiest, Marietje Verbiest, Marietje van Peppen,* Regina Döll, Wilhelm Döll, Toos en Janna' van Weerden, Rika Bliek. Marie van Dijk, Rika van Veen (Koudekerk), Siebe de Roos,' Paultje de Roos, Gerrie de Roos, Drietal van Beek, Betsie Aanen, Mollie Aanen, Johan Schneider, Jo Liese, Corry den Dop per, Wim den Dopper, Waiter Hotze, An nie Zirkzee, Corrie Uittenbogaard, Die-r wertje Uittenbogaard, Marijtje Uittenbo^ gaard, Louis' Dingem^ns, Willem van der Horst, Haziena Voorbij, Jan Voorbij, Nellie van Klaveren, Catrien Zandbergen, Piet Gertenaar, Rika Kruit, Anton van Brussel,, Dirk de Groot. Bram Hemerik. Jan Herae- rik, Marie Kükler, Piet Kükler, Annie Nagtegaal. RAADSELS. Raadsels voor allen om uit te kiezen, de kléinen 3, de grooteren 4. De brieven moeten Maandags vóór vijf uur bezorgd zijn aan het bureau L. D. I Ingezonden door Marie van Delft. Jonge menschen spelen met mij en oudf menschen ben ik tot steun. II Ingezonden door Bertha den Haan. Mijn eerste is een metaal, mijn tweede een gedeelte van een koe, mijn geheel de' naam van een vogeltje. nr Ingezonden door Sari Aalb'ersberg. Waar vindt men zeeën, rivieren, merci zonder watersteden en dorpen zonder hui zen, en bosschen zonder boomen? IV Ingezonden door Jansje Aalbersberg. Ik ga voor geen rijksdaalder mee in de electrische tram in Amsterdam. .Waaron? niet? V 1 Ingezonden door Annie Huisman. Verborgen Nederlandsche plaatsnamen. Hij wandelde door het bosch en zag eer hinde loopen. Er zit een jongen in dien hoogen boom, hoe komt de vent er weer uit? Iemand, die de 50,000 trekt, is half we£ de 100,000. VI Ingezonden door Betsie en Mollie Aanen. Noem een woord van twee letter greper dat met k een deel van een huis, met d een getal en met r een vrucht beduidt. vn. Ingezonden door Betsy Rijnders. Ben ik nog on verminkt, dan sier ik menig, dier, maar als ik mijn hoofd mis, dan sie* ik den disch. vm Ingez. door Bertha en Marietje Haarlem. 1, 2, 3 is een boom. 1, 5, 6, 7 is een dappere jongen of man- 4, 5, 2, 9 noemt men sommige mannen, 4, 5, 6, 7, 8 ,9 moeten vrouwen zijn. Het geheel is een stad in Noord-JJallaiwl V/V/'* tyf

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 16