Spaarfonds voer Bodemeultuur Spaarbankrente 4.25 procent STATIONSWEG 43 - LUIBUN pCt. AAMDEELEN nog tijdelijk a pari verkrijgbaar in coupures van f250.- üitöeüreide jaarverslagen worden op aanvrage gratis toegezonden. VRAAGT INLICHTINGEN zin van vermindering der uilgaven heeft feaar grenzen. Men kan niet lot in het on eindige doorgaan de posten op de Slaals- begrooling te schrappen of te halveeren, zonder op den duur vitale belangen le schaden. En men stond voor het feit, dat de hoogst bekwame man, die de veiligstel ling van den gulden als parool had uitge geven, een der belangrijkste bronnen van onze nationale welvaart liet opdrogen. Ter wijl in alle landen van de wereld, ook daar, waar het dogma van den absoluten vrijhandel tot voor kort als een onaantast baar beginsel heeft gegolden, maatregelen werden uitgevaardigd om de doodende va- luta-concurrcntie le bestrijden, de natio nale industrie van den ondergang te red den en aan het groeiend leger van werke- loozen in eigen land opnieuw arbeid en welvaart te bezorgen, is, vooral onder den invloed van den minister van Financiën, Nederland bij het herstel van economische weerloosheid blijven volharden. Op het stuk van handelspolitiek was de lieer De Geer geen man van rechts. En juist zijn hardnekkig vasthouden aan het liberale vrijhandelsdogma maakte voor hem de onontkoombare dubbele eisch: een vloot en tóch een sluitende staatsbegroo- ting tot een onoplosbaar vraagstuk." „Het Volk", dat een campagne tegen de (Vlootwet opent, zegt, dat, „de financieeie chaos grooter (is) dan hij ooit is'geweest. En in die omstandigheden heeft j.l. Dinsdag de regeering, van welke hij lid was, besloten, om, als zij er in de beide Kamers der Slaten-Generaal een meerder heid voor krijgen kan, de Vlootwet „on verwijld" uit te voeren. Hetgeen beteekent, dat in een korte spanne tijds de ontzagge lijke som van 300 millioen gulden voor vol strekt onproductieve doeleinden zal wor den uitgegeven. Geen wonder, dat hij zijn portefeuille te ruggeeft aan haar van wie hij deze ont ving. Een daad, die te prijzen is als een, die getuigt van zedelijken moed, maar die toch verwacht mocht worden van iederen minister van Financiën, die in de huidige omstandigheden zijn verantwoordelijkheid beseft. De minister van Financiën is heenge gaan, doch de'rest der regeering schijnt te willen blijven. Zij schijnt le willen blijven en haar monsterachtig plan uit te voeren. Zal het Nederlandsche volk, zullen de Slaten-Generaal, zullen met name de drie gecoaliseerde regeerings-partijen het dul den? Wij weten het, dat de publieke opinie te onzent maar al te dikwijls latent is. Doch wij kunnen het ons niet voorstellen, 'dat zij dezen aanslag op ons toch al zoo ge teisterde volk onbeantwoord zal laten. En niets minder dan een aanslag op ons Volk is. het, wat thans staat te gebeuren, als men er tijdig in slaagt, om het trieste stel aan hun zetels klevende milliocncn- vermorsers politiek onschadelijk te ma ken." De Volksvertegenwoordiging moet spre ken, vindt het blad. Zij is mot vacantie? Welnu, dat zij haar rust onderbreke. Zij kan niet toelaten, dat deze crisis achter haar rug wordt opgelost. De poorten van het parlement moeten ont sloten worden, opdat, wat er van deze re- peering over is, opening van zaken kan geven. Nog maar enkele maanden geleden schreef zij in een harer begroolingssluk- ken: Afdoening van het onlwerp-Vloclwet Tnoet uit financieeie overwegingen nog wachten. Waarom i9 er dan nu zoo'n haast bij? iWat is er intusschcn gebeurd? Het land heeft er recht op, dadelijk te weten of het geregeerd wordt door onafhankelijke man nen, dan wel door marionetten van een binnenlandsche militaristen-kliek." „Het Huisgezin" schrijft: Als het ministerie voor de Vlootwet een kracht als den heer De Geer opoffert, dan kan men er te zekerder op aan, dat alleen het landsbelang het daartoe noopt. Maar dan komt men vanzelf tot de drin gende en alles beheefschende vraag: wat is er gebeurd, sinds, nu zeven maanden gele den, dé- regeéring verklaarde: „Afdoening van het onlwerp-Vlootwet moet uit finan cieeie overwegingen nog wachten"? Onlangs heeft de gewezen Engelsche ge zant bij ons hof in ons land gezegd, dat wij geen nieuwe Vlootwet voor Indië behoef den, daar een oorlog^ginds totaal uitgesloten was: noch Engeland, noch Amerika, noch Jdpan dachten er aan. Tiet woord van dpn Engelschen diplo maat was ongepast en onverstandig, en het spreekt vanzelf dat het voor onze regeering "geen aanleiding is geweest om te zeggen en te'besluitennu zeker doen.. Maar wal is er voorgevallen, dat onze re- 'geering, ondanks onzen bcnarden financiee- Jen en economischen toestand, tot den slap, .en tot zooveel haast bij den stap aanzet? Dit behooren we te welen, voordat we, niet een gemakkelijk vonnis strijken, maar ..naar billijkheid kunnen oordeelen. Voor de Vlootwet voelen we geen grein geestdrift; wij zijn geneigd te zeggen: weg met dat ding; maar we wachten af tot we de motieven der regeering kennen. Late zij ons niet lang in de onzekerheid. En „Het Centrum" zegt; Men zal zich herinneren, dat de Vloot wet-commissie concludeerde tot de aanne ming dier wet en haar dadelijke uilvoering. Maar één lid, mr. Trip, achtte het vloot- plan financieel onuitvoerbaar en gaf in een afzonderlijke nota het advies, het inwer kingtreden der wet; na aanneming er van, uit te stellen tot een nader te bepalen da tum. De overweging van de meerderheid der 'commissie, dat ten aanzien van de vloot .zich zóó bijzondere omstandigheden, voor doen, dat het vlootplan aanstonds tot uit voering zou moeten worden gebracht, oor deelde hij ongegrond. En hij voegde daar aan toe, dat de kans op een conflict in Euro pa niet minder groot is, dan np een conflict in de Aziatische wateren, en de regeering rtoch op het gebied der defensie hier te lande noodzakelijk geachte maatregelen had uit gesteld. De meerderheid der commissie erkende trouwens zelve, dat een conflict in de Paci fic, „naar eon eenipszins verdere toekomst" was verschoven, en zij wond er geen doek jes om, dat de financieeie toestand van Ne derland en Nederlc.ndsch-fndië onrustba rend is. Zij pleitte derhalve voor sterke, voor een „drastische" inperking der uitga ven, maar de vlootwet kon en mocht haars inziens geen uitstel dulden. Overtuigend was haar redeneering te dier zake niet en zij vond weinig of geen weer klank. Minister De Geer hnft zich nu blijkbaar op het standpunt geplaatst van mr. Trip. En zoo slaan wij thans voor een parlicele re- geeringscrisis, welke om meer dan één re den moet worden betreurd. Een bekwaam man als De Geer zal men, nadat hij nog niet ten volle twee jaar zijn ministerieel ambt vervulde, r.oode zien heengaan. En de aanneming en uitvoering der Vlootwet opent een verséhié't, dat, gelet op onzen financieren toestand, verre van rooskleurig is, afgezien nog van de groo- te moeilijkheden, waartoe de behandeling der Wet in de Volksvertegenwoordiging aanleiding kan geven. De „Nieuwe Crt." merkt op: Het conflict komt onverwacht, omdat men meende, op grond van een uitlating in de Memorie van Antwoord bij de bespreking van hoofdstuk X, dal de behandeling van het vloot-ontwerp nog zoo spoedig niet zou plaats hebben, dat het daarmee geen haast had. Immers, zoo verklaarde de regcering: „Afdoening van het ontwerp-Vlootwet moet uit financieeie overwegingen nog wachten." Dat i9 ternauwernood zeven maanden ge leden. Wat is cr gebeurd, wat is er inmiddels bekend geworden of vermoed, dat de Minis terraad, die toeil blijkbaar homogeen was, nu zijn meening heeft gewijzigd in strijd met die van een zijner leden? Er moet wel ernstig overwogen zijn, alvorens hij zijn gis teren bekend geworden besluit nam. ITet is niet denkbaar, dat daaraan geen ernstige dis cussie voorafging, dat minister De Geer zijn voornemen om heen te gaan, in geval dit besluit genomen werd, niet ernstig le ken nen heeft gegeven en dat dus de Minister raad dit besluit nam, wetend, dat hij daar door den minister van financiën zou uitdrij ven. Ook is niet denkbaar, dat niet ernstig gevoeld zou zijn, welk een indruk deze ont slag-aanvrage van den heer De Geer zou verwekken. Daarom herhalen we, wat is cr gebeurd, wat inmiddels bekend geworden of ver moed? HAARLEMMERMEER. De heer J Krab bendam, le Hoofddorp, is geslaagd voor het diploma' boekhouden. De 83-jarige N. Breed ijk, die bij zijn zoon aan don Hoofdweg alhier eenige dagen verblijf had gehouden ch de vorige week door de groote hitte werd. bevangen, is Woensdagavond overleden. W oensdag wilde de bestuurder van een uit de richting Heemstede komende auto de brug over de Ringvaart bij de Crucjuius op rijden. Hij nam evenwel zijn draai te kort, met het gevolg, dat de auto legen de leuning bolste. Deze leuning werd door den hevigen schok gedeeltelijk vernield, terwijl oók de auto beschadigd werd. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. De korfbalclub „Hoofddorp", die haar oefeningen houdt op een gedeelte van het ge meentelijk 'sportterrein aldaar, mag zich thans in een toenemenden bloei verheugen. Bedroeg het aantal leden aanvankelijk 15, in de laatste weken nam dit zoodanig toe, dat het nu reeds 35 bedraagt. Door den heer G. Eiekhoff, te Nieuwer- Amslel, is vergunning gevraagd lot hel bou wen van veertig woonhuizen aan den Aals- nieerderweg bij den Rennebroekerweg alhier. In verband rpet de overplaatsing van den commies der directe belastingen, den heer M. Hoogeveen, van Hoofddorp naar Pur- merend, vernemen wij, dat na diens vertrek als zoodanig in deze gemeente zullen werk zaam zijn: voor Hoofddorp en omgeving de heeren L. Stins en II. Buddinghr voor Nieuw- vennep en omgeving de lieer Tb. A. v. d. Riet en de heer Ilagoort, le Halfweg voor Zwanenburg en omgeving. Op Woensdag 25 Juli a.s. zal te Hoofd dorp op het marktterrein de groote paarden markt worden gehouden. Burgerlijke Eiland. Geboren: Jacobus zoon van J. van <jler Pol en D. K. de Groot. Trijntje Wilhelmina, dochter van A. van Vuuren en W. Resoort. Barlholomeus Wil helmus, zoon van W. B. Bank, en A. Jansen. Johannes Laürens, zoon van J. L. van Zeist en M. G. Braak. Josephus Johannes, zoon van J. van der Klauw en M. Twaalfho ven. Engeltje, dochter van B. H. Sturik en P. Dekker. Theodorus Augustinus, zoon van P. van Damme en J. J. de Goeijer. Jacobu? Gerardus, zoon van J. G. Opstal en A. D. de Zwart. Neeltje, dochter van W. de Haan en C. Olivier. Ondertrouwd: G. P. Spigt, 27 j., en A. M. Winters, 26 j. Gehuwd: A. C. van Gammeren, 22 j. en N. Kooij, 23 j. J. W. Uithol, 39 j. en H. van de Giessen, wede., 45 j. J. "Visser, 21 j., en II. Doeve, 21 j. Overleden: Nicolaas Breedijk^, 83 j., wedr van G. Ruiten. Cornelis de Groot, 67 j., gehuwd met M. van der B^£k. Cornelia Overbeek, 13 m., dochter van J. Overbeek en II. de Gier. Cornelis Vonhof, 20 j., on gehuwde zoon van H. Vonhof en G. Zonne veld. Gerrit Hulscher, 15 m., zoon van H. ITulscher en L. A. van der Luit. Adriana Baars, 87 j., weduwe van II. Kooi. Johan nes Antonius Jozephus Boere, 59 j., gehuwd met M. Hoogewerf. HILLEGOM. De heer F. Lommerse Pz., die bij de laatste Raadsverkiezing op de R.-K. lijst tot lid van den Gemeenteraad werd ge kozen, heeft officieel bedankt. Zijn opvolger is de heer C. G. v. d. Poll, die aftredend is en eerst niet herkozen was. KATWIJK. 'Gistërén werd door den Kring Rijnland-Zuid met Rijnsburg van den Kring Rijnl.-Noord van Burgerwachten de Kringwedstrijd gehoudeD. Hei weer was niet zoo gunstig voor de uitkomsten als den vorigen dag. Er werd aan den wedstrijd deelgenomen door vijf vijftallen in B en vijf vijftallen in C. Prachtige medailles waren beschiKbaar, benevens luxe-voorworpen. De uitkomst voor B. was als volgt; lsle pr„ korpsmedaille met vijf draagincd'aillcs voor de schutters: Ri.insburg met 3G4 punten in 266 seconden; 2de pr. Valkenburg met 351 p. in 315 sec.; 3de pr. 2de vijftal van Rijns burg 340 p. in 296 sec.; 4de pr. Katwijk met 297 p. in 272 sec.; 5de pr. 3de vijftal van Rijnsburg met 291 p. in 279 sec. Dan was nog beschikbaar een medaille voor den hoog sten schutter in de B.-klnsse, welke werd gewonnen door A. van Klaveren, le Rijns- bur. In klasse C was de.uitkomst: lsle pr. Voorschoten met 330.p. in 345 sec.; 2de pr. Rijnsbuig met 317 p. in 314 s;c2.; 3de pr. Valkenburg met 287 Jp. in 448" «cc.; 4de pr. Rijnsburg met 255 p. in 349.S9Q.; 5de pr. Katwijk met 245 p. in 317 sec. De hoogste schutter in C., J. de Zwart, te Rijnsburg. verwierf hiervoor ook een medaille. De uil- reiking der prijzen had ook nu weer plaats na afloop der wedstrijden in de Cantine. Aan den Provincialen wedstrijd le Den Haag zal nu deelgenomen worden door Voor schoten met 1 vijftal m dc C.-klasse, Kat wijk met een vijftal in B. en een vijftal in C., Valkenburg met een vijftal in B, en een vijftal in C, Rijnsburg met 3 vijftallen in B, en 2 vijftallen in C, De datum voor dezen wedstrijd zal nog nader worden vast gesteld. Bij den gemcldcn uilslag der gisteren ge houden wedstrijden door Rijnland-Zuid is verzuimd den uilslag der personeele baan- wedslrijd le vermelden. Die uilslag was, dat de eerste prijs was gewonnen door C. Rijns- burger, te Valkenburg met-44 p. in 35 sec., 2de pr. M. Implhqgp, le Valkenburg, met 41 p. in 28 sec. Dan had niet A. G, Haas broek den 7den- prijs, doch den 8sten en de heer H. Impthorn den 7den prijs. Dus één prijs meer dan vermeld is. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de haring- vischerij kwam te IJmuidenvbinnen de log ger KW 25 Wilhelmina I met 18 last pekel haring. Van de trawlloggcrs kwamen Donderdag te IJmuiden aan de markt de KW 41 met 1421 en KW 142 met f385 besomming. Zooals was aangekondigd, had gister middag de tweede prediking plaats, uitgaan de van de Commissie lot Strandevangeüsa- lie, die, in verband met hot middaguur, we der geheel andere bezoekers had als den vorigen keer, loen des avonds werd gespro ken. De eerste spreker, ds. I. Voorslcegh, Ncd.- Herv. predikant alhier, sprak over het on derwerp: „De eischen van den lijd," Na het eindigen van zijn rede, beval spre ker de collecte ter bestrijding van de onkos ten in het belang van de strandevangelisa- tie aan. Daarna werd thans het woord ge voerd door ds. II. Meijering. Geref. predi kant te Katwijk aan den Rijn. Spreker be antwoordde de vraag: „Wat zoekt gij?" Beide sprekers, die over een góed- stem geluid beschikten, hadden een aandachtig gehoor. 'Tot lid van' den tot September zitting hebbenden Gemeenteraad is thans benoemd de heer W. van der Plas. LEIDSCHENDAM. Mej. Q. Olieman, al hier, heeffe het getuigschrift van de Haag- schc Vakschool voor Meisjes ontvangen. NOORDWIJK. De Noordwijksche markt schijnt wel spoedig van het tooneel te zul len verdwijnen. J.l. Woensdag was er geen verkooper te zien. Er kwam af en toe eens een kooper, dre weer naar den winkel kon gaan. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Het zeekwal len-gevaar is gelukkig geweken, dank zij den .zeewind, die er is gekomen. OEGSTGEEST. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, ds. A. J. Ruys, H. Avondmaal; 's avonds te half zeven in „Irene", ds. W. Th. Boissevain. Dankzegging. RIJNSBURG. De heer E. van Ruller, onderwijzer apn de Julianaschool alhier, is geslaagd voor het examen hoofdakte. SASSENHEIM. —Kerk. bericht. Nea. Prot.-Bond: Zondagmorgen, le kwart over tienen,- in^de zaal van den heer B. Hoogstraten, ;ds^J .L. F.-jjïc Meyere, van Haarlem. VALKENBURG. Kerkelijk bericht. Ned.-IIerv. Gem.: Zondagmorgen, le tien uur, de heer Cupedo, cand. tot den H. D. te Lei den; 's avonds, te halfzeven, de heer Van der Meer, godsdienstonderwijzer te Noordwijk- aan-Zee. VOORSCHOTEN. Voor het examen m.u.l.o. zijn in Den Haag geslaagd E. M. M. Perquin, S. H. M. J. C. Brantjes, C. C. Biegel en H. H. H. A. Aarts, alhier. In verband met hooibroei zijn reeds op een tweetal plaatsen maatregelen getroffen. Gisteren ging de oefening met de motor spuit niet door, daar de brandmeesters met hooiverwerkers bij den landbouwer v. D. een hooiberg moesten uithalen. WASSENAAR. Voor de hoofdakte is in Den Haag geélaagd de heer T. L. Groenen dijk, alhier. •to' a RECLAME. TELEFOON 400 POSTREK. fISQi 160 Correspondentschappen in Nederland. De Gelden zijn dagelijks opvraagbaar. DEPOSITO voor 1 jaar vast 4-| pCt. 9» 2 99 5 9305 19 3 1» II II 5 19 II II Eet dividend over 1919 bedroeg 6 ii ii 1920 I, 7 i» ii ii 1921 1922 bedraagt 7i O Correspondentschap Warmond: G. OZ£DEB,WATEIt. Algemeene Vergadering van den L.V.B. VOETBAL. In Café Zomerzorg werd gisteravond on der voorzitterschap van den heer P. H. Steènhauer bovenstaande vergadering ge houden. In zijn welkomstwoord zëide de voorzitter, dat hij hoopte op zakelijke opbouwende critiek. De L.V.B. is vooruitgegaan, maar de on derlinge verhouding, d.w.z. tusschen de ver- eenigingen en tusscHen de vereenigingen en het bestuur is niet geweest als had moeten' zijn. Alleen door goede samenwerking on derling cn met het bestuur is echter iels goeds te bereikcu en daarop drong hij ten zeerste aan in het belang van het Lcidsche voetbal. Op 1 Juli 1923 was er f 235.33 aan batig saldo, dus reden tot tevredenheid. Ook de lezingen zijn een groot succ.es-.ge-' weest en het bestuur zal trachten ze voort te zetten met de beste scheidsrechters. Spr. memoreerdo dan het resultaat der vertegenwoordigende elftallen, helaas nega tief. Volgende maand zullen er seriewc'd- strijden, einde dezer maand athletiekwcd- strijden worden gehouden. 31 Oct. 1923 bestaat de L.V.B. 20 jaar. Of dit feestelijk zal worden herdacht is nog niet overwogen; 't zal voor een groot deel afhangen van de geldelijke situatie. Aan het jaarverslag van den secrefcaris- pënmrfgmëester, den heer L. Waterloo, ont- leenen wij, dat op kleine uitzonderingen na, alles goed terecht is gekomen bij de de bacle onder zijn voorganger. Het verslag memoreerde den loop der competitie deel nemers etc, en het succes van de atletiek wedstrijden. De schuld van Quick Boys js tenslotte nog geheel voldaan. Ruim 80 personen verschenen op bestuurs- dat er nog wat hapert, dat er ngg wat hapert. .De inkomsten bedroegen f 2447.8-1, de uit gaven f2192.51, batig saldo f255.33. De lieer Woestenburg drong aan op het plaatsen van advertenties op het schulblad van het orgaan, wat z.i. f 250 kan opbren gen, zoodat de kosten van het orgaan nog maar een f 100 zouden bedragen. De ver slagen werden goedgekeurd. 13 protesten kwamen in, waarvan 12 be handeld werden. 4 werden toegewezen, 8 afgewezen. Namens de kascommissie rapporteerde dc heer Woestenburg, dat alles in orde was bevonden. Do voorzitter bracht dank aan alle commissies, aan ons blad en aan de;> heer Stephanus voor het vele voor den L. V.B. gedaan. De voorzitter ging daarna over tot uit reiking der behaalde prijzen, z.i. Jt mooiste gedeelte van dc agenda. Wars van alle rommel,'vuile rommel, zoo als thans in de voetbalwereld, als b.v. op de laatste vergadering van den N.V.B. waar 't geheel een geld-zaak is geworden enz. Men spele t-ocli het spel om het spel en 't pleizier daarvan. De beker werd uitgereikt aan U.V.S. Spr. betreurde den loop van zaken bij den beslissings-wedstrijd tegen Lugdunum II. Medailles werden uitgereikt aan: L.F.C. II, L.F.C. V, L.F.C. IV, L.F.C. VII, D.L. V. I, Lugdunum III, Lugdunum IV, Lug dunum VI, Lugdunum VII, U.V.S. Ill, U. V.S. V, U.V.S. VI, Lcidsche Boys I cd III, S.N.H.D. en D.V.S. III. In behandeling kwam nu het bestuurs voorstel om den heer Arnoldus te schorsen voor den tijd van 5 jaar wegens ontameiijk gedrag tegenover het bestuur van den LV.B. De heer Blöte pleitte clementie en wil blijven bij de reeds opgelegde schorsing van 1 jaar, wat hij overigens nog al veel vindt. De heer Woestenburg vroeg of voorwaar delijke schorsing niet kon, om deze persoon niet geheel te voeren uit de sportwereld. De heer v. d. Burg verdedigde het be stuursvoorstel nader evenals de voorzitter. Het voorstel van het bestuur werd aange nomen met 3715 stemmen. Al 8 medailles zijn ingekomen voor de atletiekwedstrijden, deelde de voorzitter nog mede. Hierop vólgde de bestuursverkiezing. Dank bracht de voorzitter aan den schei denden heer Guldemond, die echter in com missies der L.V.B. nog wel wil blijven steu nen. Herkozen werd bij acclamatie als voor zitter de heer P. H. Steenhauer. Herkozen werden als bestuursleden de hceren J. J. Stephanus, S. N. Waringa, J. v. d. Burg, C. Haneveld en P. J. Iloogen- dam en gekozen do heer E. Eeckelaert reso. met 41, 51, 46, 40, 44 en 37 stemmen, tegen 12 op den heer Nasveld, 21 op den heer Filippo, 20 op den heer Blöte. In de kascommissie werden benoemd de heeren Stephanus, (als voorzitter-secretaris! en .Woestenburg cn Winkelman. Als plaatsvervangers de heeren Otten en van Spanjer. De heer Lolkes de Beer huldigde bij dó rondvraag het bestuur voor dc betoonde' activi tcifc. .Overigens leverde de rondvraag weinig bijzonders op. Tal van klachten etc. over veelal kleinigheden. De voorzitter sloot met een woord van dank voor de- algemeene toon, hopend, dat het voortaan zoo mocht blijven, de uitstekend bezochte, vergadering.. De vergadering der W.E.K. Ovqv de gisteravond te Den ïlaag'gchou- den vergadering der Westelijke Eerste Klas sers wordt gemeldMet algemeene stemmen is besloten tot het N.V.B.-bestuur het ver zoek te richten in eigen competitie verband, to mogen spelen onder leiding en admini stratie van den N.V.B., waardoor dus af stand wordt gedaan van het reöht tot dee1 name aan de kampioenswedstrijden. Tot dit verband zullen behooren de tege woordige 12 eerste kl. vereenigingen, (L. ook H.V.V. en U.V.V. De nrs. 1 en 2 van den overgang, H.F.C. en Stormvogels zullen worden uitgenoodigd toe te treden. Mocht het N.V.B. bestuur aan dit ver zoek geen gehoor geven, dan zal de W.E K. uit den N.V.B. treden. Uit de vergadering werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Koolhaas (Ajax), v. Balen Blanken (Haarlem) en Seyl- houwer (Blauw Wit), welke commissie be last zal worden met de regeling van de wed- striidaangelegenheden Staande de vergadering werd een fond gevormd, waaruit dc noodzakelijke uitgave zullen kunnen worden bestreden, welke met een eventueele tifscheiding gepaard gaan. Waar in verband met het verblijf buiten lands van eenige bestuursleden vóór 11 A gustus a.s. geen bestuursvergadering v den N.V.B. zou kunnen worden gehoud wordt niet vóór omstreeks half Augusts opnieuw een algemeene vergadering van W.E.'K. tegemoet gezien. De N.A.C.-speler 3. Schot t De heer J. Schot had gisteren het ong* luk van het dak van het Provinciaal Gebouw te Middelburg, waarop hij werkzaam was, te-vallen en is nog denzelfden dag in het zifr kenhuis aan de bekomen verwondingen ove leden. In hem verliest N.A.C. en het Nedert Voetbal een leidende figuur op het veld. WATERPOLO. Maas II—L.Z.C. II 0—3. Na drie achtereenvolgend nederlagen is h gisteren aan het 2de L.Z C zcvenlal gclu een.overwinning le behalen. Dé kwaliteit van het spel leed onder bf feit, dat de Lcidenaars slechts met zes.men schcn opkwamen, waartegenover de Maas z vriendelijk was één le laten uitvallen. De snelle v. Sleenwijk, die j.l. Zonfc voor de Maas midachlcr speelde, lag n midvoor, wat echter geen verbetering blce daar Heghenbarth hem geen kans gaf. 't W het meer doortastende spel en het bete plaatsen der Leidsche achterhoede, dat L.Z.C. de overwinning gaf. Het eerste doelpunt komt als van Helve een bal goed aange^ven krijgt, handig o Winkel heendraait en dan inschiet. Daar maakt Epskamp het fweede doelpunt d' opzwommen. Na de rust hebben de Lei" naars geluk, als de Maas-keeper een verr' bal van v. Ilelvert door zijn handen in 11 net laat gaan. Daarna is het met hel ovfj wicht der Leidenaars gedaan, maar Hc steenge in het do^l behandelt enkele gcvjt lijke ballen verdienstelijk, zoodat •"een 3 overwinning het resultaat i9.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6