A. TH. CAHEN Bekendmaking REISOOSTUUMS LEIDSCH DAGSlAD, Vrijdag 13 Juli. Derde Blad. Anno 192& BINNENLAND. INGEZONDEN. Openbaar Slachthuis Twee flinke personen Opleiding Notariaat Een Zwarte Kater NIEUWE RIJN 32. KUIS MET TUIN »o. 19432. Rang schikking van de officieren der Infanterie. f Op vragen van het lid van de Tweede Kamer ,den heer Duymaer van Twist, be-, treffende de uiteenloopende resultaten van den arbeid der commissiën in eersten en tweeden aanleg voor de rangschikking van de officieren der infanterie: Is de minister bereid te verklaren hoe het Jnogelijk is, dat bij de beoordceling van of ficieren van de infanterie ten behoeve van de afvloeiing naar de vaste normen: cate gorie A. de uilmuntenden, categorie B. de middelgoeden en categorie G. de overigen een zoo geheel uiteenloopend resultaat kon yerkregen worden: voor de kapiteins: bij de commissie in jeersten aanleg in categorie A. 30, in cate gorie B 210 en in categorie C. 60 en bij de commissie in tweeden aanleg .in categorie 'A. 1G3, in categorie B. 120 en in catego rie C. 20; voor de luitenants: bij de commissie in «erslen aanleg in categorie A. 50, in cate gorie B. 350 en in categorie C. 100 en bi) de commissie in tweeden aanleg in catego rie A. 259, in categorie B.- 210 en in cate gorie C. 17? is het antwoord van den minister van ioorlog: Bij de beantwoording van deze vraag .Worde vooropgesteld, dat in zake de toepas- sing van de regelen, voor de commissiën in eersten en tweeden aanleg onder punt .6, juncto punt 3 van de Rangschikkingsrege ling gegeven, van geen „vaste normen" kan worden gesproken in den zin van objectieve maatstaven, aangezien de beoordeeling ver gelijkend is en daarbij het subjectief oordeel Van den beoordeelaar dient te spreken. De dezcrzijdsche aanschrijving van 18 Novem ber 1922, Ilde afd.„no. 111, aan de Kamer overgelegd bij de beantwoording van de vra gen van den heer Duymaer van Twist, zoo als die is opgenomen in het Aanhangsel tot het Verslag der Handelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal 19221923, vel 89, bladz. 199, kan slechts worden be schouwd als aanwijzing om zooveel moge lijk gelijke toepassing van de beginselen der rangschikkingsregeling te bevorderen. Het resultaat van den arbeid van de com missie in eersten aanleg voor de rangschik king van de officieren bij het wapen der in fanterie was, dal ingedeeld waren: kapiteins luitenants in categorie A. 122 171 in categorie B. 170 300 in categorie C. 19 21 terwijl de rangschikking door ae commissie in tweeden aanleg ten gevolge heeft gehad, flat ingedeeld werden: kapiteins luitenants in categorie A. 1GB 259 in categorie B, .120 210 Mn. categorie C. 20 17 Uit deze opgave moge blijken, dat door de commissie in tweeden-aanleg, wat de kapi teins, resp. luitenants aangaat, niet een aan tal van 133, resp. 209 officieren meer in categorie A. werden ingedeeld dan door de commissie in eersten aanleg, zooals uit de gestelde vraag zou zijn af te leiden, doch dat deze aantallen bedragen resp. 41 cn 88 Naar het oordeel van ondergeteekende kan gelet op het groot aantal officieren, dat voor indeeling in aanmerking kwam, nl. on geveer 311 kapiteins en -192 luitenants dan ook niet van een ..geheel uiteenloopend resultaat" worden gesproken, in hol bijzon der, wanneer in aanmerking wordt geno men. dat de commissie in tweeden aanleg zich naar het oordeel van ondergetee kende te recht op hot standpunt hoeft ge plaatst, dat lal van officieren-specialist, die voor het leger behouden moeten blijven en die aanvankelijk in categorie B. waren in gedeeld, naar categorie A. moesten worden overgebracht, aangezien in hun gespeciali- seerden werkkring op hun behoud voor den dienst in de eerste plaats prijs moet worden gesteld. Dezer dagen is gereed gekomen het standbeeld van H. M. de Koningin, dat te Paramaribo in de kolonie Suriname zai worden geplaatst, on clat ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum door een bul- digingscomité uit die kolonie in Holland werd besteld. De heer A. G. van Loon heeft de opdracht zeer tot genoegen van het co mité uitgevoerd. Het beeld is gehouwen uit Oberkirner zandsteen, en heeft een hoogte van 3.10 M. Het wordt geplaatst op een voetstuk van 2.60 M. Het stelt de Konnurin voor in staande houding, in de rechterhand den Echepter, met de linker den koninklij ken mantel terughoudend. Het beeld draagt een diadeem in het haar. De-afd. 's-Gravenhage van-den Centr. Ned. Ambtenaarsbond heeft aan den Raad van Ministers, aan Gedeputeerde Staten en aan B. en W. van 's-Gravenhage ver docht, om, zoolang de buitengewone warm- he aanhoudt, de werktijden voor het perso neel te doen zijn van halfnegen v.m. tot halféén n.m. voor zoover de belangen van den dienst en van het publiek daarmede in overeenstemming te brengen zijn. Men meldt uit Haarlem: In £en conferentie tusschen de tramdi rectie en afgevaardigden der erkende vak- vereenigingen over de aangekondigde loons verlaging van het trampersoneel werden, naar aanleiding van door „St.-Raphaël" en den Prot. Chr. Bond geopperde bezwaren, in de regeling eenige veranderingen aan gebracht. Het minimumloon der groepen 1 en 2 wordt met f 1.40 verhoogd, zoodat voor die groepen de loonsverlaging f 2.40 zal bedragen. Niemand zal echter aan loons verlaging en pensioenstorting meer dan I 2 per week aan inkomsten achteruit gaan. St.-Raphael" cn de P. C. B. zullen hun houding nader vaststellen. In de vergadering van de afdecling Ha*ï lem der Nederlandsche Yereeniging is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De vergadering enz., besprekende het voorstel der directie tot verlaging der in komsten van het personeel, gehoord het verslag der conferentie, constateert, dat de directie er niet in geslaagd is aan te toonen, dat noodwendig tot deze loonsver laging moet worden overgegaan, roept het geheele personeel op om krachtig front te maken tot beveiliging der arbeidsvoor waar den, draagt het. H. B. der Nederlandsche Ver. op alle geëigende middelen hiertoe aan te wenden. Aangenomen is het beroep naar qü Waalscne Kerk te Haarlem door den heer F. C. Krafft, cand. te Lausanne. De heer S. P. Vink, wethouder van Haarlemmer li ede, bleef na zij i terugkeer uit het land, plotseling dood. De heer Vink dio ruim vier jaar het wethouderschap op verdienstelijke wijze had waargenomen, was 72 jaar oud. Het bestuur van tie Hanzebank in he-i bisdom Haarlem adviseert de algemeene vergadering van aandeelhouders van cle netto-winst af te schrijven op gebouwen f 32.992 en op meubilair f 22.617 en van het restant ad f 111.287 a-an te wenden f 2Ö.CCO voor afschrijving op liquidatie op debiteuren. Voorts om van de reserve f 200.000 te bestemmen voor afschrijving van geleden verliezen en de post liquidatie C. C. M. C. B. acl f 1-10.000 uit de b?.lans te deen verdwijnen en wela. door afboeking ten laste der reserve voor afschrijvingen, ad f 1CO.OOO b. door afboeking ten laste der winst- en verliesrekening ad f 2O.000 en c. door overdracht, op debiteuren in re kening-courant f 20.000. De reserve zai daardoor geheel verbruikt zijn. Voor dividend blijft gosn saldo beschik baar. Men meldt uit Zandvoort aan het „Hbld.": Prins Eitel Friedrich is thans de gast van baron von Heydt. En nu heeft in alle stilte de ex-Keizer zijn zoon een bezoek gebracht. Hij arriveerde per auto. In her dorp was er niets van bekend wel trok het de aandacht, dat zangers des avonds hun Duitsche liederen voor de villa lieten weerklinken. Een muriekgezelschnp bracht een aubade. Van de gasten van baron von Heydt wa^ niets te zien, daar alles geslo ten werd gehouden. Te Amersfoort is overleden de heer H. Meursing, in leven directeur der Phoe- nix-brouwcrij aldaar. Op de dezer dagen te Utrecht gehou den vergadering der Vereeniging van School opzieners is de vraag behandeld, of reor ganisatie van het Rijksschooltoezicht wen- schclijk is. De inleider, de heer Stamperius, beant woordde deze vraag bevestigend en stelde voor, dat getracht zou worden te komen tot een stelsel, waarbij het Rijk zou wor den verdeeld in 80 k 100 onderwijskringen; in elk waarvan de wet op het lager onder wijs en de leerplichtwet door een school opziener zouden worden uitgevoerd. Provinciale inspecteurs, waarbij kleine provinciën tot een inspectie konden worden vereenigd, zouden toezicht houden op den arbeid der schoolopzieners en tevens den Minister van Onderwijs van advies dienen. De tegenwoordige bepaling met hoofdinspec teurs, inspecteurs en schoolopzieners, die het groote nadeel heeft, dat. van de be kwaamheid en werkkracht -der schoolopzie ners niet voldoende partij worde getrokken, zou dienen te vervallen. Met deze reorganisatie zou waarschijnlijk een belangrijke bezuiniging gepaard kunnen gaan. Over de denkbeelden van dezen in leider werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Liet algeméene stemmen sprak de ver gadering als haar gevoelen uit, dat onver anderd behoud der tegenwoordige inrich ting van het rijksschooltoezicht niet ge: wenscht is. Waarschijnlijk zal in het najaar een twee de vergadering aan dit ontwerp worden ge wijd. Intusschen zal bij rondschrijven over eenige belangrijke vragen het gevoelen van alle leden, worden ingewonnen. Een voorstel, dat de Vereeniging van Schoolopzieners zich zou aansluiten bij de Centrale van Hoogere Ambtenaren, werd met een kleine meerderheid verworpen. Tot bestuursleden, in .plaats van de hee- ren J. Stamperius en J. Baak Jr., werden gekozen de heeren dr. J. F. Hoekstra, te Amsterdam, en H. C. Hijman te Rotter dam. De. aftredende voorzitter, de heer Stamperius werd tot eerelid der Vereeni ging benoemd. In het conferentie-oord van den Zen dingsstudieraad te Lunteren is Woensdag avond de tweede zomerconferentie der Chr.- Hist. Unie geopend. Ruim 70 deelnemers waren tegenwoordig; uit Ede woonde "een 30-tal leden der Unie de avondvergadering bij. Daar sprak het lid der Tweede Kamer, de heer J. R. Snoeck Henkemans, over de beteekenis der verkiezingen voor Staten eu Raden in 1923. Spr. wees op den vooruit gang van Chr.-Historischen, Vrijzinnig-De mocraten en Plattelanders. Dat een partij als die van den heer Braat, die de incarnatie is van het brutaalste ego isme, toch 1/50 deel van de bevolking tot zich kan trekken, is een bedroevend ver schijnsel, hetgeen wijst op vermaterialisee- ring van onze plattelands-bevolking. Den sterken vooruitgang van de Vrijz.- Dem. verklaarde spr. niet alleen uit de over winning der inwendige moeilijkheden dier partij, maar ook uit principieele oorzaken. Het beginsel van mr. Marchant is niet ons beginsel, zegt spr., maar het is een be ginsel van geestelijke beteekenis, en als zoodanig te waardeeien. De toeneming van het aantal Christ.-Hist stemmen was, zeide spr. verbijsterend groot. Bij de Kamerverkiezing van 1918 kreeg de Unie slechts 6.5 pet. der totaal uitgebrachte, stemmen, in 1920 10.88; bij de Statehver kiezing van 1923 12V& d.i. een achtste deel van alle geldige stemmen. Bij de Raadsverkiezingen was in de groote gemeenten wel eenige teruggang, maar het aantal Christ.-Hist, raadsleden m den lande steeg toch met ongeveer 39 En dit on danks het feit, dat de Herv. (Ger.) Staats partij met een kleine 20.000 stemmen in hoofdzaak graasde in het veld van de Unie. Spr wees er op, dat de Unie zich niet uitspreekt, negatief: tegen Rome, tegen de revolutie, tegen de socialisatie, tegen re actie, tegen militairisme, maar positief, voor de eerbiediging van den Christelijken vrijheidlievenden stempel dien de Neder landsche Staat, krachtens zijn geboorte, draagt; vóór de handhaving van het Prot. Christ.-Hist, karakter van ons volksleven; voor de bewaring van de eenheid des volks, j voor de bevordering van de «ruimst moge- 1 lijke medewerking en samenwerking van I alle kringen in het maatschappelijk leven: 1 voor dc bescherming der nationale zelfstan digheid en voor de oplossing van interna tionale geschillen langs den weg van arbi trage of bemiddeling. Zulk een politieke partij spreekt blijkbaar tot het hart van het volk en zal de Unie j haar taak om leiding te geven aan de na tionale beweging goed volbrengen, dan moet voldaan worden aan de voorwaarden 1. Onbepaalde trouw aan het beginsel, zooals dat in Willem van Oranje was beli chaamd. 2. Ernstige wil tot het vinden der juiste toepassing van dit beginsel, ook in nieuwe en moeilijke tijden. 3. Eenheid en ojiderling vertrouwen in eigen kring. De Minister van Binnerüandsche Zar ken en Lanobouw heeft afwijzend beschik, op een verzoek van het gemeentebestuur van Hat tem, om steun van het ontginnen van 6 H.A. woesten grond door de weric- loozen. Door deze bes! ?sing vervalt ook de door de provincie toegezegde steun in den j vorm van een renteloos voorschot van 30 pCt. der looncn. De Ongevallenwet is sedert 1921 uit- gebreid; het is niet meer voorwaarde, dat oen krachtwerkkring in een bedrijf aanwe- zig is, alle bedrijven vallen er onder, voor zoover zij in een onderneming worden geoefend. Het criterium is geworden: Wordt het bedrijf uitgeoefend om winst te j maken? Is het antwoord ja, dan is het be drijf verzekcringsplichtig en zijn allen, daarin werkzaam, verzekerd. Bij algemee- nen maatregel van bestuur kunnen even wel werkzaamheden, die in een bedrijf on der de ongevallenverzekering vallen, ook verzekeringsplicbtig werden verklaard, wanneer zij worden geoefend niet in een bedrijf, bijv. een chauffeur in dienst van een particulier. De Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden had een afgifteformulier ingevuld ten behoeve van het in zijn bu reaux werkzame personeel voor do ongeval lenwet, doch ODtvinc van het bestuur der Rijksverzekeringsbank dc mededeeling, dat de verzekering niet op dezen Bond vaü toe passing was, als zijnde deze geen bedrijf met het doel, om winst te maken. Bij on derzoek bleek, dat ook de kantoorbedien den werkzaam bij advocaten, notarissen, ac countants, enz. niet verzekeringsplicbtig •zijn. Bovengenoemde Bond heeft daarop de beslissing gevraagd van den Raad van Be roep te Amsterdam, welke heb bestuur der Rijksverzekeringsbank in het gelijk stelde. De Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft zich thans tot den Minister van Arbeid gewend met het ver zoek te willen bevorderen, dat bij algeraee- nen maatregel van bestuur alsnog de kan toorbedienden. werkzaam bij al deze instel lingen en personen, onder de bepalingen van de ongevallenwet zullen worden ge bracht. („HblcL") UIT NED. OOST-INDIE. Handhaving tran de Poenale Sanclie. Weltevreden, 11 Juli. (Aneta). De Regce- ring diende een ontwerp-ordonnantie in tot handhaving van de poenale sanctie. In de considerans wordt gezegd, dat behoud van «rie poenale sanctie noodzakelijk is geble ken in het tegenwoordig stelsel van averk- overeenkomsten ter Oostkust, met. bekor ting van den duur van de reëngagements- contracten en uitsluiting van bepaalde ondernemingen. fBuiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukkeo wordt niet teruggegeven. „Vreemdelingenverkeer", te Warmond. Gisteren had alhier een vergadering plaats van „Vreemdelingenverkeer", welke vergadering oorspronkelijk plaats had moe ten vinden in Februari. Bij de opening der vergadering bleek aan wezig te zijn een onvoltallig bestuur met één lid. Het is, volgens mijn bescheiden rncening, weer duidelijk gebleken, dat deze Vereeni ging zich nu eenmaal niet in de sympathie van de Warmondsehe burgerij, die toch in de eerste plaats mede moet werken het Vreemdelingenverkeer zooveel in haar ver mogen ligt te helpen bevorderen, raag ver heugen Evenals „Gemeentebelangen" schijnt ook deze Vereeniging geen levensvatbaar heid meer te bezitten eri zou nu niet de tijd gekomen zijn om over te gaan tol oprich ting van een vereeniging „Warmond Voor uit"; een vereeniging lus van elke politieke richting, geen verkapte kiesvereeniging; een Vereeniging, waarvan een ieder, die het goed met Warrnonds belangen meent, lid kan worden? „X." Warmond. 13 Juli 1923. Kennis van het Latijn. Geachte Redactie. U zou mij zeer verplichten met opneming in Uw Dagblad van het volgende, waarvoor ik U bij voorbaat mijn dank betuig. Vele studeerenden hier ter slede zullen ongetwijfeld met belangstelling en verheu ging kennis genomen hebben van Uw mede- deeling in Uw blad van 10 Juli j.l. onder „Stadsnieuws", dat liet Leidsch-Univcrsi- teits-Fonds besloten heeft in het academie jaar 19231924 een proef te nemen met het doen bijbrengen van eenige elementaire kennis van Latijn aan studenten der Uni versiteit, die daaraan behoefte gevoelen. Slechts de beperking, vervat in het laat ste deel van den vorigen zin, dat die lessen alleen gevolgd mogen worden door inge schreven studenten, zal niet minder velen teleurgesteld hebben. Vooral onder onder wijzers, leeraren en vermoedelijk ook wel andere groepen van studeerenden zijn er ve len, die kennis van Lalijn, en wel juist.ele mentaire, noodig hebben voor hun vak van studie, in welke behoefte zij nu meestal moeten voorzien door het nemen van dure privaatlessen. Voor hen zou het mogen vol gen van bovengenoemde lessen een uit komst zijn. 't Is daarom, dat ik langs dezen weg er bij het Leidsch Universiteits-Fonds beleefd op aandring ook te besluiten, dat eveneens zij, die niet ingeschreven zijn als student aan de Leidsche Hoogeschool, maar toch voor hun studie eenige elementaire kennis van Latijn noodig hebben bedoelde lessen mogen volgen. Hoogachtend, D. BOSMA. Hoofd ecner O. L. S. alhier. Leiden, 11 Juli 1923. De koele schoollokalen. Geachte Redactie. Na lezing van het Ingezonden Stuk ,.Geon school", onderteekend door N. N„ ben ik gisteravond tegen een uur of zevenhoven, naar de Zuidsingelschool gegaan, om in alle lokalen, waarin de gordijnen neergela ten waren "en waar sedert den voormiddag geen les meer gegeven was, eens te zien, hoe laag do thermometer in die k 0 e 1 e lo kalen wel zou slaan. Het was verrassendl Wat was het daar koel! Verbeeld U, de ther mometers wezen aan resp. 86888780 8786 en S9 gr. F. Dinsdagmorgen was het in alle die lo kalen even zoo koel!? Of zoo heet. In ieder lokaal zitten 3036 leerlingen. Alle ramen staan open. Toch wordt het er bedompt en onfriseh. E'n kind kreeg een fauwte, drie moesten naar huis met neusbloedingen, eenige anderen wegens hoofdpijn. Het hoofd der school deelde den leerlin gen moe, dat er 's middags, wegens de hitte in de lokalen, vrij zou zijn, .,En", voegde hij er aan toe, „nu zullen er wel vaders en moeders zijn, die zeggen Moeten die school meesters nu alweer vrij hebben! Zeg dan maai', dat dio schoolmeesters heel graag schoolhouden cn dat ze jullie wegsturen voor je gezondheid. Want waar jullie met je dertigen, bij zoowat 90 gr., in een be dompt schoollokaal zitten, is het voor kin deren allesbehalve gezond." Geachte Redactie! Uit het stukje van N. N. straalt zoo'n groote liefde voor het schoolkind, spreekt zulk een groote achting voor den onderwijzer, blijkt zulk een kennis van vruchtbaar onderwijsgeven cn zulk een diep inzicht in de gezondheidsleer, dat ik daar maar liever .niet over spreek. Alleen zij het mij vergund op te merken, dat, indien er bij zulk een hooge tempera tuur in de schoollokalen, eens niet vrijge geven werd, een andere N. N. allicht op zou staan om te vertellen, dat het een schande was de kinderen bij zulk een hitte in het duffe schoollokaal tc houden en hun her sens te martelen met ze nog wat te laten leeren. Onder dank Uw dw. T. G ITOCKS. Leiden, 11 Juli 1923., SCHEEPr~TJDINGEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GROTIUS uitr. 10-7 v. Belawnn. REMBRANDT thuisr. 10-7 te Bclawan. ROTTI 12-7 v. Amst. 11. Java. KON. NED. STB MIJ. HEBE 12-7 v. Piraeus te Amst. POLLUX 12-7 v. Amst. n. Rott. TELLUS 12-7 v. Amst. n. Rott. VENUS 12 7 v. Amst. n. Rott KON. HOLL. LLOYD. KENNEMERLAND 10-7 v. Corral n. B. Aires. HALCYON-LIJN. ROZENBURG pass. 11-7 Dungeness. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DINTELDIJK 9-7 te Los Angelos. EDAM 12-7 v. Vigo. HOLLAND-AUSTRAL IE LIJN. MODJOKERTO thuisr. 12-7 te Antwerpen. HOLL. OOST-AFRIK A LIJN. ALUDRA 12-7 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND OOST-AZIE LIJN. OOSTKERK 12-7 v. Japan te Rotterdam. HOLL WEST-AFRIKA LIJN JAARSTROOM uitr. 11-7 te Teneriffe. HOLLAND ZUID-AFRIKA LIJN. RIETFONTEIN uitr. 11-7 te Dclagoabaat. ROTTERD LLOYD. BL1TAR 11-7 v. Rotterdam te Hamburg. TAMBORA pass. 12-7 Holtenau. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". EDRYVACUUS 11-7 v. Batavia n. Am sterdam. NELEi Jö pass. 11-7 Gibraltar. KliESUS 10-7 v. Hongkong. TROILUS 11-7 v. Shanghai. ADMIRAAL DE RUYTER 11-7 v. St. Vin cent. ALKA1D 11-7 v. Methil n. Hamburg. ALPHAllD 11-7 v. Milazzo n. Algiers. DUBHE 12-6 v. Hamburg te W.-Hartlepool ELLEWOUTSDIJK 11-7 v Knnstaotinopel n. Rott. FR1SIA pass. 10-7 Lizard. GOUWZEE 11-7 v. Macao te Colombo. GROENLO 11-7 v Amst. te Port Talbot. HELENA 11-7 v. Gent n. Newcastle. ITTERSUM 11-7 v. Zaandam te Immjngham JOHANNA 11-7 v. Dunston n. Sluiskil. MAASDIJK 12-7 v. Felixtown tc Ipswich M1DSLAND 12-7 v. Newcastle n. Harlingeu. M1RACH 12-7 v. St. Vincent MOORDRECHT 11-7 v. Duinkerken te Shields. MIJDRECHT 11-7 v. Hamburg te Port Arthur. NOORD 10-7 v. Rott. tc Huil OOSTERLAND 12-7 v. Sluiskil te New castle. PAPENDRECHT 11-7 v. d. Tyne te Ant werpen, ST. JANSLAND 12-7 v. d. Tyne n. Sluiskil. ST. PHILIPSLAND 11-7 v. Newcastle to Hamburg. STAD AMSTERDAM 11-7 v. d. Tyne Ce Antwerpen^ TALLO pass. 12-7 Lizard. TEXEL 11-7 v. Cc-ronel n. Ver. Kon. THEANO pass. 12-7 Lizard. TRITO 11-7 v. Belfast p. Londen Jerry. VECHT 10-7 v. Rott. te Trangsund. WESTLAND 12-7 v. Rott. te Lcith. ZWIJNDRECHT 11-7 v. Rott. te SeahanL Zaterdag van 8 tot 10 uur verknop van een buiten gewone groote partij verscli RUNDVLEESCH voorwaardelijk goedgekeurd 30, 40 cn 50 ct. p. pond Rumlvet, Reuzel, Bceucn. 0580a FRANKE. GEVRAAGD: tot en met einde Augustus, bekend met land- en schuur- Werk. G eb r. PAPENDRECHT, Sassenheim. 0825a Canflidaat-Notaris ervaren Opleider beeft nog enkele uren beschikbaar. Uitsluitend Privaatles f5.- Br. Bur. van dit Blad No. 8631 VERMIST met witte borst en witte onder- pootjes. Tegen belooning terug te bezorgen bij E. OFFESj- BERG, Steenstraat 55 9075 KLEEBEKMAKERIJ 9065 van Tropical, Flanel cn diverse Fantasiesioffcii' 176.182.188.j £06.ea hooger. Café-Restaurant „I 1 EN BlERBENGïL" Zaterdag eis Zondag CONCERT. Zonder verhooging C638ft Specialiteit frisch glas AMSTEL BIER In een der gemeenten in dc omgeving van Leiden legen 1 November te Ilinir ge vraagd 9045 (bij voorkeur een stukje moes- grond). Het huis moet bevatten 6 vertrekken en den huurprijs fOOO.- niet te boven gaan. Br. lctt B. P. RIJNSDORP Boekh. Zwartjanstraat T, Rotterdam, Koopt of bestel uw vieesch voor 8 uur Na 8 iinr wegens weg brengen naar Koelcel gesloten. 0637a Aanbev. TH. v, d. MEER, Lieveiulnal 80, Tot. 179,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9