Zerardini Café-Restaurant „Bavaria" Uit VflN NELLE'5 Thee Jos. de Cook, BEKENDMAKING SPORT. Het veelbesproken Strijkje Speelt vanaf Zaterdag in Fruit~S©da (verfrisschend, opwekkend) W. ROODEKBURG, Nieuwsteeg 27, Telefoon 1888. Gem. Woning of Efage GEBROKEN [Schenkt* 1/ U MEER KOPJES - cjan- uit gewone' thee Vraagt Uwen; Winkelier BUIKGORDELS! INMAAK VAN VRUCHTEN Thans Janvossenst. 30, Tel. 1718 Prijsnoteering Afslag volvet Kalfsvleesch - Rolluiken - Zonschermers - Jaloezieën Fabrikaat„SENFT" H-TEN CATE Bieestr.3 Psycholoog, B1SM IM®, Mij, De ^oordsrposh Hygiënische Artikelen NOORDWIJKEHHOUT. Niet alleen «en tweetal lokalen, maar ook de groote speelplaats, van (le openb. school gaat 1 Aug. a.s. over aan de Hervormdo School- .verecniging. Voor het geringe aantal kin deren, dat voorloopig de openb. school blijft bezoeken, wordt een speelplaatsje gemaakt aan den achterkant. De levering van 51 M. harmonicagaas en verdere afrastering is gegund aan de firma iVermin alhier. Volgende week Donderdag vertrekt van hier een processie naar Den Brie], waaraan velen zullen deelnemen. Kerk. bericht. Nëd. Herv. Kerk Zondagmorgen tien uur, voovberei4 ding H. Avondmaal. OEGSTGEEST. K e r k e 1 ij k b e i c h t. JS'ed. Herv. Gera.Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", ds. A. J. Ruys; 's avonds te halfzeven, in „Irene", ds. J. .W. Groot Ifnzcrink, van Leiden. Op den Kanaaldijk reed gistermorgen J. Z. door niet voldoende uithalen de hon denkar van v. B. aan, die beladen was met bussen melk. Een 1-1-jarig jongetje, mede op do kar gezeten, kwam te vallen en kreeg een der wielen 'over zijn voet die daardoor Vrij érg gewond werd. Een gedeelte der melk ging verloren, Bij Café „de roöde leeuw" reed I. van N. van Lisserdijk, door het nemen van een te korten draai, met een zwaar beladen bollenwagen, den bovenkap van een gas- lautaarn af. Het gas kreeg daardoor een flinken uitweg, waardoor er veel verloren ging. .Spoedig geroepen hulp heeft het gas afgesloten. In beide gevallen doet do po litie on der zoek Het slot zal zijn 6f pro cesverbaal, öf betaling van de geleden gebade. Het mond- en klauwzeer onder het vee in dezo gemeente was zoo goed als gewe ken. Thans is het weer uitgebreid en ge constateerd bij het vee van Zwetsloot (Broekpolder). D. van Delft (Morsebelpol- der) en C. Brussee (Kamphuizerpolder). RIJNSBURG. De landbouwer L. v. E. alhier, werd heden door de warmte bevan gen; en stortte bewusteloos neer. Naar het huis van familieleden overgebracht zijnde, mocht het daar gelukken hem weer bij be wustzijn te brengen. De rijwielhersteller W. V. reed gisteren aan de Sandtlaan alhier, met zijn motorrij wiel over een hond, waardoor hij van het voertuig geslingerd werd. Per auto naar dr. Rijkmans vervoerd, wcra aldaar geconstateerd, dat een zijner ledema ten gebroken was en een oog beschadigd. Na voorloopig verbonden te zijn werd hij per auto naar Leiden vervoerd, ter opname in een ziekenhuis aldaar. Iemand, die op de duo-ziting mederecd, bekwam geen letsel. Nu de bloemkool in groote hoeveelheid aangevoerd wordt en maar weinig opbrengt, worden groote hoeveelheden ingemaakt. De groote hoeveelheden afval en bladen, veelal in het water gegooid, veroorzaakt met deze warmte een grooten stank. Gemeenteraad. <2-V- (Voortzetting.) '10. Ontslag onderwijzeres handwerken J).U-schoot. In verband met het aantal leerlingen aan de O.L. school stellen B. en W. voor, aan de haüdwerkonderwijzercs onlslag le verlee- nen, met ingang van 1 October a.s. en het handwerkonderwijs op te dragen aan de ver plichte onderwijzeres, die hiervoor toch ver goeding geniet, ook al geeft zij dit onder wijs niet. B. en W. zouden aan dit ontslag een lij delijk wachtgeld willen verbinden, om in dien eventueel de onderwijzeres zou vertrek ken, weer gebruik te kunnen maken van de diensten der handwerk-onderwijzeres. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt of do moeite wel opweegt tegen de geringe voor deden. Dr. Jonker vraagl de openbare vergade ring le schorsen, omdat de heer P. Kort Sr. hieromtrent in geheime vergadering iets wenscht mede te deden. Hiertoe wordt besloten. Na heropening deelt do heer J. Schoneveld mede, dat het hem verwonderde, dat tegen deze bezuinigingsplannen van B. en W. be zwaar werd gemaakt. Spr. juicht ze van harte toe. Bij de besprekingen 'over het bij zonder onderwijs is al gesproken over be zuiniging, en door dit plan wordt indirect ook op het bijzonder onderwijs bezuinigd. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. 12. Overeenkomst met Oegstgeest voor het bezoeken van kinderen van aldaar aan de O.L school alhier. De voorzitter doet mededeeling van een met Oegstgeest getroffen regeling. De vergoe ding per kind is bepaald op 155 indien wél en op 160 indien niet schoolgeld belaald wordt. De gclrollen regeling wordt met algemeene, stemmen goedgekeurd. 12. Aanvraag subsidie onderwijs art. 205. De voorzitter deelt mede, dat de minder gunstige linancieele. toestand van de ge meente, cn waar vooral de kosten van on derwijs sterk drukken, voor B. en W. aan leiding is geweest, (e komen met een voor stel om aan het Rijk subsidie le vragen. Op verzoc-k van dr. H. G. Jonker licht de voorzitter dit voorstel nader loe, terwijl wet houder S. Schoneveld arl. 68 der L. O. wet, waarop B. en W. hun meening gronden, voorleest. Conform het voorstel van B. en W. wordt met alg-.stemmen besloten. 13. Wijziging begrooting dienst 1922'. B. en W. vragen goedkeuring tot wijziging van de begrooting 1922, doordat een aantal posten is overschreden. De heer v. d. Gugten hoopt dat dit nu voor den laatsten keer is. Een uitgaaf van f 2009,55 voor aanschaf fing van meiers voor de waterleiding ach ten B. en W. meer een buitengewone uit gaaf, die te veel op de begrooting van één jaar zou drukken, waarom zij voorstellen, deze uitgaat door een leening te dekken. De voorstellen van B. en W. worden met algemeene stemmen aangenomen. li. Schrijven G. D. v. d. Vijver inzake Hoofdelijken Omslag. De voorzitter doet mededeeling van een ingekomen verzoek, om herziening van een aanslag in den Hoofdelijken Omslag, van den heer C. D. v. d. Vijver. Ter behandeling hiervan wordt de open bare vergadering geschorst, en in geheime zitting overgegaan. Na heropening stellen B. cn W. voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Dit voorstel wordt met 1 stem tegen, van den heer v. d. Gugten, aangenomen. Rondvraag. Voor de rondvraag vroegen het woord do heeren dr. II. G. Jonker, J. Schoneveld, D. v. Biezen en W. L. v. d. Guglen. Dr. II. G. Jonker merkt op dat September nadert, waarin door de gelukkige samenwer king van verschillende vereenigingen, op grootsche wijze de jubileumsfeesten zullen worden gehouden. Bij vroegere feesten gebeurde het'wel, dat eerst inzamelingen werden gehouden en la ter de gemeente jyerd verzocht het tekort bij le passen. In verband met de financiën verzoekt spr. Bi en W. hiervan af te. wijken en in de volgende vergadering, een voorstel te doen, lot het verleénen van een bijdrage lot een vast bedrag. Ten tweede deelt spr. mede, bij doorlezing van het waterleiding-contract., eenige ondui delijkheden te hebben ontdekt, waarop spr. gaarne in een volgende vergadering eenige toelichting ontving. 1-Iet betreft: lc. wie aangewezen is, voor den aanleg in de gemeente. 2e. wie controleert of de kwaliteit van de materialen dezelfde is, als die van dc L.D.M. 3e. legen welk tarief dit geschiedt. Verder slaat in het contract dat binnen- en builenleiding worden gecontroleerd op den dag van aanleg, wat zal moeten zijn op den dag van aansluiting. Spr. vernam gaarne wie daarvoor als des kundige is aangewezen, en welke vergoeding er voor wordt verleend. De voorzitter antwoordt, dat de vraag be treffende de jubileumsfeeslen in vergadering van B. cn W. zal worden besproken, terwijl op de overige vragen in een volgende ver gadering geantwoord zal worden. De heer J. Schoneveld deelt mede, dat door B. en W. een noodgeschrei, inzake de diukkcnde belastingen, zou worden aange heven in Den Haag. Spr. vraagt of al aanknoopingspunten zijn verkregen, en of dc zaak reeds In zoo'n sta dium verkeert .dat mededeelingen. kunnen worden verètrelct. De voorzitter antwoordt, dat op een ver zoek om een onderhoud met Gedeputeerden, reeds 7 weken geleden verzonden, nog geen antwoord is ontyangen. De heer J. Schoneveld,vraagt, of dan niet iels anders gedaan kon worden. Wethouder S. Schoneveld vindt een der gelijke behandeling ook niet in den haak. Wage spr. raadslid,_dan zou hij zeker voor stellen een prolestschrijven in te zenden. De heer D. v. Biczen vraagt wie de eige naar is van een brandgang aan de Dubbele huurt. Die brandgang is vol gaten, terwijl de slc-enen in den Vliet worden gegooid. De heer P. Kort Sr. heelt zich hiervan ook overtuigd. Wethouder J. v. Klaveren deelt mede, dat de zaalc reeds door hem is onderzocht, en in oide komt. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt naar het gemeenteverslag. Spr. vroeg reeds mede deeling van de hoofdpunten van het verslag, waarop de voorzitter circulatie heelt toege zegd. Thans- blijven de hoofdpunten uit, terwijl col; aan een eirculeeren met veel valt te be speuren. -Dg-voorzitler zal dit onderzoeken. De lieer W. L. v. d. Gugten vraagt of den voorzitter bekend is, dat de trams bij de halte Vóorbouterweg'niet altijd stoppen, -fcat zeer gevaartijk is, en ol hiertegen maatrege len kunnen worden getroffen. Weihouder J. v. Klaveren hoorde laatst van een geval en heeft toen door den veld wachter procesverbaal doen opmaken. Uit een later ingesteld onderzoek is hem gebleken, dat daaraan gevolg is gegeven. De heer v. d. Gugten wcnschte ten slotte nog iels in geheime vergadering te bespre ken. Nadat de voorzitter de openbare verga dering had gesloten, ging de raad ten derde male in geheime zitting. SASSENHEIM. Donderdagavond had de jaarvergadering plaats van de Sassen- heimsche Bewaar-, Naai- en Breischool. Do leden schitterden, als gewoonlijk, door afwezigheid; buiten bet bestuur was één lid tegenwoordig. Nadat de voorzitster, mevr. Kapteijnv. d. Berg de vergadering had geopend, wer den de notulen voorgelezen door de secrc- taresse-penningmeesteresee, mevr. Fort- tuinSnelleman, en goedgekeurd. Hierna volgde het uitgebreid jaarverslag en daar na bet financieel gedeelte. Boeken en kas kieken in orde te zijn. Hierna moest be stuursverkiezing plaats hebben, door hef vertrek van mevr. v. Goeverden. Gekozen werd mevr. KoningSlegtkamp. Bij de rondvraag werd besloteD weer een feest avond té orgnnlsecren. Bij Terwege alhier geraakte do auto van den heer H. F. te water. De bestuur der kwam er goed af De auto is later op 't droge' gebracht. Onder begunstiging van prachtig weer heeft het fanfarecorps een concert in do tent gegeven. Als gewoonlijk was er veel bezoek De vijver in dc Overplaats is bezaaid met. doodo vissehen. De warmte en bet vuile water.zullen wel de oorzaak zijn. Deze plas is zoo vervuild, dat bet geen over daad is, haar eens schoon te maken. VALKENBURG Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, ds. Hevmanldes; 's avonds, to half zeven, ds. Hermanides. Rorn. 5 1II. VOORSCHOTEN. Gistermiddag is nab „Allemansgeest" de beer B. alhier van zijn motorrijwiel gevallen. Met een beenfractuur is hij ter verpleging naar Leiden overge bracht. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Gem. Zondag 10 uur ds. H. P. Fortgens. 5 uur ds. Ilonders van Zoetcrwoude. Geref. Kerk. Zondag 10 uur en 5 uur ds. P. N. Kruijswijk. WARMOND. In de vergadering van V. V. V. gisteravond is besloten tot het hou den van den reeds lang besproken gondel optocht, waarover morgen meer bijzonder heden. De datum is bepaald op 27 Juli. Zeker ten gevolge van de warmle was de vergadering zeer slecht bezocht. ZOETERWOUDE. De 33-jarige boeren arbeider W. v. d. P. alhier is tengevolge der zonnewarmte plotseling overleden, juist toen hij zich aan tafel begaf om te eien. Het mond- en klauwzeer onder het vee van de landbouwers P. Spijker en A. van der Spek le Gelderswoude is geweken. Thans zijn er nog slechts 2 gevallen. Bij O. in de Noordbuurt alhier ont stond een schoorsteenbrand, die gelukkig nog tijdig onldekt werd en met enkele em mers water kon worden gebluscht. ZEILEN. De wedstrijden te Gothenburg. Woensdag werd, volgens „De Tel." te Gothenburg de eerste wedstrijd voor de int. zes meterklasse gezeild. De baanlengte be droeg pl.m. 20 Eng. zeemijlen. Er woei ccd lichte bries. Aan den start kwamen twintig jachten, waarvan de Hollands Hope het eerst door de lijn ging. Op het eersto gedeelte liep de Willem Six in, en bond een loefstrïjd aan met de Oklaka. De eerste boei werd gerond in dc volgorde Oklaka en Willem Six naast elkaar,. 1 ihinuiit voor de" Gollywog. Bij het vonden voor de tweede boei was de -Six reeds eerste met een voorsprong, van. tl minuten' op Oklaka ih dé 3e positie lag dc Gollywog, 4 de Hollands Hope. Steeds verder liep de Six (Holland) uit, om ten slotte met een voorsprong van meer dan 30 minuten als eerste de race te beëindigen 2. Oklaka (Finland); 3. Hollands Hope (Hol land). De Gollywog gaf den strijd op. De Willem Six werd gezeild door de hee ren Carp cn Wernink Jr. De wincj was tijdens het laatste traject zeer verflauwd. De Kaag. Do Koninklijke Zeil-, Roei- en Motor- sportvereeniging de Kaag heeft voor de Kaagweek 1923 een foto-wedstrijd uitge schreven. Groep Avoor het belangrijkste beeld uit een der wedstrijden Groep B: voor de meest artistieke foto; Groep C: voor de mooiste foto, betrek king hebbende op de Kageimeren. De wedstrijden zijn opengesteld voor vak- en amateurfotografen. WATERPOLO. D.J.K. II—L.Z.C. I. Gisteren^ is de Leidsche Zwemclub er in geslaagd te Amsterdam revanche te nemen op D.J.K. II. Verloor L.Z.C. I daar van in Leiden met 31; nu won zij met 3—0. Do Leidenaars hebben goed gespeeld er zat verband in dc ploeg. De voorhoede heeft, vooral voor de rust, uitstekend sa mengespeeld en de achterhoede heeft, naast het verdedigen, aardig aanvallend spel ver toond. Ook de keeper heeft zich goed ge weerd en do weinige harde schoten naar behooreu behandeld. Bij de D..T.K.-mênschen waren individu eel zeer goede spelev9, maar het verband in de ploeg ontbrak en er werd slecht en vaak onoordeelkundig geplaatst. Reeds dadelijk tconen de Leidehaars eenig overwicht, wat spoedig uitgedrukt wordt in een doelpunt als de midachter goed vrijmaakt, opbrengt en plaatst naar Elsinga, die mooi inschiet. Daarna is het Segaar, die met een goed aangegeven bal opzwemt en No. 2 in het dóel plaatst. Vlak voor de rust onderschept v. Leiden op keurige wijze een bal, zwemt op en maakt het 3e doelpunt. Na de rust een zelfde soort spel, maar tot doelpunten komt het niet meer; het samenspel aan L.Z.CJ.- zijde wordt onzuiverder door vermoeidheid en ei' is pech met schieten. Eenmaal denken wij dat D.J.K. een tegenpunt zal maken, als Zeggcr met den bal opzwemt, maar den bal dan langs het doel schiet, waarna een andere D.J.K.'er Goekoop geen andere kans geeft als corner slaan. Deze wordt zeer slecht genomen, zoodat het gevaar voor do Leidenaars afgewend was. Nog een paar aanvallen en het spel is afgeloopcn. WIELRENNEN. Het Ned. wegkampioenschap. Gisteren is de wedstrijd gehouden om het Nederlandsch wegkampioenschap. Over het geheelc traject, 1G0 K.Mvan het Ned. wegkampioenschap heeft de N. W B. de medewerking van gemeentebesturen en politie ondervonden. Er hebben gestart 32 professionals, 53 amateurs, 61 nieuwe lingen en 16 veteranen. De weg liep van Soeslerberg over Zeist, Arnhem, Zutfen, Amersfoort naar Soesterberg. Winnaars zijn geworden: Professionals: Ikelaar te Amsterdam in 5 uur 39 m. 4 sec.; 2. Bekkering te Amster* dam; 3. H. van Melis te Helmond; 4. Pays mans te Tilburg; 5. H. Maas le Eindhoven? 6. De Vreng te Amsterdam. Amateurs: 1. J. Oudenaarde te Rotterdam een 19-jarige, in 5 uur 24 m. 15 sec.; 2. H, van Dijk, te Vinkeveen, onze wegkampioen 1922, in 5 uur 30 min.; 3. Joh. Maas te Steenbergen; 4. Bremer te Amsterdam; 5. D. Tewes te Amsterdam; 6. A. Kuijs te 's-Gravenhage; 7. Cornelissen te Amsterdam 8. Koppen te Amsterdam; 9. Zonneveld, te Amsterdam. Dat J. Oudenaarde twee zulke geduchte tegenstanders als Van Dijk en den geweldigen Maas achter zich liet, bewijst zijn geweldig kunnen. Hij was hij aankomst in goeden toestand. Nieuwelingen: 1. Bon te Rotterdam in 5 uur 41 min. 2 sec.; 2. J. Tewes te Am sterdam; 3. Ter Bache te Rotterdam; 4. De Jong te. Amsterdam; 5. Brouwer te Amster dam; 6.- Van den Aar le Amsterdam; 7. SuurlancL le Sloterdijjc; R. de Vos le 's-Gravenhage. Veteranen (geen tijd' opgenomen): Sy-> brands te Amsterdam; 2. Nieuwkoop te IJmuiden; 3. Gooy te Amsterdam. De prof. J. van der Wiel te Rotterdam is uitgevallen door maagkramp. Moeskops opnieuw geslagen. In verband met Moeskops' nederlaag Zon dag j.l. te Parijs tegen Kaufmann, had d directie van de Amsterdamsche Stadionbaan een revanche-wedstrijd vastgesteld, welke gisteravond heeft, plaats gehad. Het resul taat was: Internationale sprïnlwedstrijd in 2 ritten met beslissingsrit, ieder van 800 Meter tus* schen E. Kaufmann (Zurich) en P. D. Moes^ kops (Den Haag). lste rit. Na den start zit Moeskops op de tweede plaats, welke hij behoudt lot de laat ste bocht. Op het laatste rechte eind wordt eerst de spurt ingezet en Moeskops wint zeer gemakkelijk met een wiel. 2de rit. Ook nu weer zit Moeskops op de. tweede plaats. In de laatste bocht wordt de spurt ingezet. Er valt echter absoluut geen bijzondere snelheid le bespeuren; verande ring in den stand komt dan ook niet, zoodat Kaufmann met een wiellengte-wint. Beslissingsrit: Moeskops zit na het start schot op de eerste plaats. Direct bij de bel gaat ICaufmann er van; door met Moeskops aan zijn wiel. fn de laatste bocht zet Kauf mann er alles op en wint in schitterenden stijl, Moeskops een halve lengte achter zich latende. Einduitslag: 1. Kaufmann, 9 p.; 2. Moes kops, 5 p. VOETBAL. Scheuring in den N.V.B.? TTïC Haarlem wordt gemeld Jut dc-be sturen van dc drie Haarlemscher 'eerste klassers zich voor afscheiding hebben uit gesproken. BILJARTEN. De Bengel IDe Pool I. Gisteravond heeft de eerste ontmoeting plaats gehad tusschen deze vijftallen. De uitslagen zijn: pnt. brt h.s. gem. N. N. (De Bengel) 125 37 19 3.37 X. (De Pool) 121 36 17 3.3G Smit A. Kulk 76 44 7 1.71 125 44 22 2.81 W. G. de W. 110 61 11 1.71 G. J. Koning 125 61 11 1.95 Annekee 92 44 11 2.09 B. de Roo 125 44 10 2.81 J. Th. Beuk 125 26 28 4.81 W. Karstens 78 25 32 3.12 Totaal „De Bengel" 528 car., totaal „De Pool" 574 car., zoodat „Dc Pool" 46 car. voorsprong heeft. A.s. Donderdag 19 JoYr heeft de eindwedslrijd plaats in het club lokaal van „De Bengel". 9033 BREESTRAAT É59 Aanbevelend, iïÜE. per groote flesch f 0.40. 9055 JUFFIEOUW .ïliddelb. leeltijd, vele jaren in zeilde betrekking, door sterf geval zonder, goed konnende koken, zoekt tegen ball Aug. of Sept. betrekking bij Dame of Heer ot klein gezin. Br. No. 0621a bur. van dit Blad. op goeden stand te huur ge vraagd, van half Juli tot eind Augustus. Br. Bur. met uiterste prijsopgave onder No. 0579a Bureau van dit Blad. £025 voor Dames en Heeren. Het beste op dit gebied. C. F. SCHNEIDER. Den Haag, Wagenstraat 118 LEIDEN, Steenschuur I. 9039 Imtinnkrvijii Inmaak-brandy Inmaakbrnndcwijii Citroen 1 Sinaasappel Lamonndc Kersen Alcoholvrij Lik. I 1. Frambozen 1 Fa. C. A. FRANCHIMON Haarl.straat 204, Tel. 1611 6048 S 1.60 per Liter I 2.80 f 4.55 19 Citroen f 1.50 p. fl.'J Sinaasappel Kersen Frambozen Ia. v. Bergen v.h. A. SLOK, (Breestraat) 9056 p. pond. Fricandoau. -» f 1.25 Rolladef 1.20 Lappen 1 1.15 Cotelettef 1.— Biefstukf 1.40 Wiener oesters f 1.40 Gehakt poulet. f 0.95 Croquetvleesch 10.95 Zwezeriken, Tong n. grootte Prima Rurd-, Lams- en Varkensvleesch. Markiezen VRAAG IK LICHTINGEN I3IJ Levering binnen 8 dagen 888S v. Beverningkslr. 2. Spreek uren: Dinsdag, Donderdag cn Zaterd. 1-4 Den Haag. Maand., Woensd.en Vrijd.Rottea'dain, Acrt vanNesstr. 148b. Speciale methode ter bchcersching van: Angsttoestanden, Dwangge dachten, Zicktewaah, Overge voeligheid, Willoosheid, Twij felzucht, Angstig droomen, Stotteren, Slapeloosheid, Moe- deloosh.. Onrust, Pleinenvrees. 3201 Utrecht, Voorstraat 96 Den Haag, Wagenstr.143a Vraagt prijscourant met alle inlichtingen en raadgevingen, in gesloten couvert. 15 cent voor porto. Ook inlichtingen per brief. Bi'ieïaclres uitsluitend Amsterdam Postbox 748. Speciaal adres voor Patent- Geneesmiddelen. 9031

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6