Eindelijk weergevonden RHEUMATIEK No. 19429. LEIDSCH DAGBLAD, Dfnsdag 10 Juli. Tweede Blad. Anno 1923 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON Opzienbarende Genezing. IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn behande ling gratis. SPORT. geschikt te zijn voer kinderen dan wel vcor grooteren, die zich liever over een llinken afstand in het water bewegen. Het gevolg hiervan is, dat velen de genie- vaart hoewel voor het beoogde doel on vrij en ongeschikt weer als badplaats hebben uitgekozen. Een bad- en zweminrichting, die geheel aan de eischen des tijds beantwoordt en geen overbodige weelde zou zijn, heeft men hier dus nog niet gekregen. De plaats, waar het zwembassin is gemaakt, is ech ter uitnemend voor een dergelijke inrich ting geschikt, zoodat er wellicht met uit breiding, verandering en verbetering nog iets goeds te bereiken zou zijn, Ds J. van Henten te Oldekerk bij Marcum (Gr.), heeft een beroep ontvangen naar Nieuwvennep (Gereformeerde Kerk), vacature ds. IJ van der Zee. HILLEGOM. Op 20 September a.s. zal een. groote historische optocht worden gehouden. Er zijn plannen ontworpen door een artistiek leidster. Jongelui uit alle krin gen, die aan den optocht wenschen deel te nemen, worden voor nadere bespreking Donderdagavond a.s. verwacht op de bal conkamer van Hotel Sistermans alhier, waar het feestcomité en de leidster tegen woordig zullen zijn. Tijdens de tropische warmte 5n de af- geloopen week kwam de commissie die een bad- en (of) zweminrichting hoopt te stich ten natuurlijk druk ter sprake. Het is vol gens velen der commissie te wijten, dat zij nog geen inrichting maakte, maar merk waardig is, dat er wel honderden bereid waren op een lijst te teekenen voor een geringe contributie; toen echter betaling gevraagd werd, was een groot percentage niet genegen te voldoen. Men wilde wach ten tot er een inrichting was. Een valsch argument natuurlijk; de commissie heeft immers voor alles finantiën noodig, om iets te kunnen tot stand brengen. Zouden de weigerachtigen nu door de warmte wijzer geworden zijn? De commissie zit heusch niet stil. Haar taak is zwaar en vordert veel tijd. De gemeente heeft öp den driehoek Hoofdstraat-Stationsweg een paar jaar ge leden een groote steenen vaas geplaatst, waarin 's zomers bloemen gezet werden. Het was een aardige versiering, men was voldaan dat de bloemen nimmer bescha digd werden. De schooljeugd scheen er eer bied voor te hebben. De voldoening over dezen eerbied voor versiering is helaas weer eens een- illusie gebleken, De groote, zware vaas is omge worpen en stuk gevallen. De ruïne lag dan Zondag over ten aanschouwe van elkeenals een openlijke aanklacht tegen vandalisme, brooddronkenheid en overmoed. De afkeu renswaardige daad is niet volvoerd door de straatjeugd, maar zeer waarschijnlijk door opgeschoten jongens of volwassenen die den twijfelachtigen moed hadden zich in den nacht te vergrijpen aan een sieraad van de gemeente. Het is schandalig. Burgerlijke Stand. Ge trouwd: G. B. Bouma en.M. Pardoen. Bevallen: M. S. van der Schrier geb. Jansen z. H. van der Zand geb. Veldhuis d. M. v. d. Steen geb. Arens- man z. C. de Geus geb. De Klerk z. O v e r 1 e d e n: H. Kruidenberg m. 76 j. A. Hoogenes geb. De Wit 69 j. R. van Til m. 69 j. Door het R.-K. poslpersoneel is op zijn gehouden vergadering gesproken over de wenschelijkheid van een zomerhoed voor het bestellend personeel. Een brievenbestel ler met een strooien hoed op, zou vreemd staan, maar erkend moet worden, dat bij de tegenwoordig heerschende groote zonnehitte een hoed verkieselijk is boven een postpet. Er bestaiat reden, naar wij vernemen, om te klagen over het drinkwater in dè Ju- lianaschool. Vooral de veraf wonende kin deren, die 's middags in de school overblij ven, zouden er onder te lijden hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan den afslag van haring kwamen 126 kantjes maatjes haring, die per kantje verkocht werd van af f 15, f25, f 11. Aan onze ambachtsteekenschool wer den voor de cursus 19231924, 82 leerlin gen ingeschreven. Van de trawl loggers kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt KW. 74 mat f171; KW. 47. f 101KW. 21, f185; KW. 5, f lit; KW. 41, f 180; KW. 173, f117; KW. 48, f88; KW. 112, f187; KW. 22, f492; KW. 155, 1434; KW. 103, 1192 en KW. 44 mei f 100 besomming. LISSE. Zaterdagavond werd van het sta tion alhier door een vijftigtal fietsrijders, met sjerpen gesierd, en voorafgegaan door eenige paardruiters, per rijtuig de Zeereerw. pater van Leeuwen afgehaald, en naar zijn vroegere ouderlijke woning in de Lisser- broek gebracht. Op den mooien zomeravond, trok de kleurige optocht veel belangstelling, zoowel binnen als buiten de kom der ge meente, tot aan den Lisserdijk, waar alles was uilgeloopen om van deze bijzonderheid van hier getuige *te zijn. Voor het huis was een aardige eerepoort'opgericht De deelne mers van den optocht schaarden zich in rijen, om hem en de familie door te laten. Alvorens het rijtuig te verlaten, richtte pa ter van Leeuwen zich even met een kort woord tot de omstanders, waarbij, na zoo lang zijn moedertaal niet gesproken te heb ben, deze hem in den steek liet. Hij dankte voor deze hulde, die hij niet aan zijn per soon doch aan zijn waardigheid wenschte gebracht te zien. Ook de hem vergezellende pater Carme- liet sprak, na eerst den Missionaris te heb ben verwelkomd op zijn geboortegrond, de aanwezigen toe. Zondag droeg pater van Leeuwen 'n plech tige H. Mis op in de parochiekerk, waarbij de pastoor en de kapelaans assistentie ver leenden en de feestpredikatie werd gehouden door pastoor Thomann. Door het koor werd een vierstemmige mis gezongen en daarna de cantate „O Jesu araor mi". Van de middagreceptie werd druk gebruik gemaakt, en na het plechtig lof, bracht gisteravond de patronaatsmuziek nog een serenade, waarvoor nog heel wat men- schen op de been kwamen en bleven, De „Sts.Crt." bevat de statuten van de N.V. Bloembollenkweekerij en handel, voorheen J. Onderwater en Co., alhier. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Zondag is hier een jongetje van pl.m. 5 jaar komen aanloopen, en door de politie meegenomen, omdat hij niet wist waar thuis te beheo- ren. De politie belde terstond alle omlig gende plaatsen op. Zaterdagavond was een persoon uit Noordwijk-Binnen begonnen om met een agent van politie te vechten, hetgeen hem echter duur te staan kwam, want het duur de niet lang of hij werd geboeid naar het bureau gebracht. WASSENAAR. Bij Kon. besluit is gehand haafd de toelating als vereeniging, uitslui tend in het belang van verbetering der volks huisvesting werkzaam, van de vereeniging: De Wassenaarsclie Bouwvereeniging, geves tigd te Wassenaar, waarvan de gewijzigde statuten zijn opgenomen in het bijvoegsel tot de St.ct. van 24 April 1923, no. 79. ZOETERWOUDE. Op verschillende plaatsen in deze gemeente beginnen de hooibergen te broeien. Gelukkig werd nog steeds brand voorkomen door het spoedig uit elkander gooien van den berg. Naar we vernemen is door het gemeentebestuur een hooipijlijzer met thermometer aangekocht hetgeen liet werk der hooikeurders heel wat zal vergemakkelijken. Het mond- en klauwzeer onder het vee van de landbouwers V. d. Krogt en Konijnenburg is geweken. Een nieuw geval deed zich voor onder het vee van Kool loos. Aan keurloonen werd in de maand Juni ontvangen f 66. Er hadden 5 gewone slachtingen van koeien en 6 van varkens plaats. Uit nood werden geslacht 1 nuchter kalf, 1 vet kalf en 3 runderen. Afgekeurd werden 2 kalveren en 2 runderen. De gehouden collecte voor het feest, te vieren in verband met het 25-jarig re- geerihgsjubileum van H. M. de Koningin, heeft ongeveer f600 opgebracht, hetgeen zeer weinig is. We vernemen dan ook dat jammer genoeg het openluchtspel, hetgeen te voren in dit blad werd aangekondigd, niet kan doorgaan. Er zal thans getracht worden een nieuw programma vast te stel len, eveneens voor twee dagen. f1 ALPHEN. Burgerlijke Sta n d. Bevallen: A. van Leeuwen geb. v. d. Mik. 3. A. G. Ankerna geb. Boekman, z. A- K. van Wermeskerken, geb. van Julsingha 2. M Bouthoorn geb. Kwant, d. J. yan Amsterdam geb. Waarts, d. i Overleden: G. van Egniond, jm. 19 j. D. v. d. Wel, echlg. var. K. van Nood, 58 j. w. van Leeuwen, wed. van J. Bosman, Qi j. M. Vreeken, jd. 23 j. M. Hil- brands, jd. 10 d. J. Spijkerman, wedr. yan J. Groenendijk, 87 j. I Gehuwd: J- Fockking, jm. 21 j. en H. Ras ser, jd. 20 j. fc De 26-jarige G. S. en de 21-jarige H. y. A. zijn gisteren spoorloos verdwenen. f Ten nadeele van J. O. en D. van E. Alhier zijn twee rijwielen ontvreemd- Van 'do daders geen enkel spoor. BODEGRAVEN. Bevallen: M. de Vlieg, geb. Hagen, d. A. A. de Koning, geb. Tan Eijek, d. Overleden: G. A. Bockelman, geh. met J. Zsal, 76 j. J. Schoo, goh. met N. Lok, 66 jaar. 1 BOSKOOP. Bij de Geref. Gemeente alhier Is beroepen ds. A. Verhagen te Middelburg. KOUDEKERK. Bevallen: J. Binnekade, geb. v. d. Veer, d. H. Th. M. Eijmer, geb. v. d. Meij, d. N. de Jong, geb. Verburg, 2.' P. Guldemond, geb. de Jeu, z. N. J. yan Harskamp, geb. Hoogeveen, z. J. C. Biesheuvel, geb. Kagenaar, z. - J. M. Van Wetten geb. Straver, d. Overleden: Niesje van Oosterom, 77 jr. Wed van G. Kwakernaak. Door bet hoofdbestuur der posterijen |s tot kantoorhouder voor onze gemeente be noemd de beer H. Otto van Rijnzaterwoude. Het eerste geval van mond- en klauw- teer heeft zich in onze gemeente voorgedaan ihider bet vee van den landbouwer G. Groen. TER AAR. Geboren: Wiihelmina Theo dora Klazina, d. v. J. van der Pijl en A. C. TJbink. Jacob, z. v. C. van Vliet en A. Rodenburg. Neeltje Maria Engelina, d. y. A. Vats en G. Reineveld. Gehuwd: P. van der Vaart, 27 j. met M. yan Letuwcn, 23 jr. WADDINGSVEEN. De collecte in de Ger. Kerk voor den bouw eener nieuwe kerk bracht f 105.27 op. Benoemd is tot onbezoldigd ambte naar van den burgerlijken stand, ter ver vanging van den heer L. Slinger, de heer F. Kuiper, commies ter secretarie. Burger 1. Stand: Geboren: Gijs- bert Z. v. N. Koster en C. Oosterwijk; Marie d. v. G. de Vliegen en A. J. Boncfaas: Wil lem Johannes, Z. v. J. G. de Bos en D. Gaïk- horst. Overleden: Wiihelmina Dina Kooijraan 17 maanden. v Gehu wdW, van der Hengst en C. Borger HAARLEMMERMEER. Zondag meld- 'de zich te Rotterdam bij de politie aan de 35-jarige zwerver H. Staal, die zich aan een brutalen rijwieldiefstal had schuldig gemaakt. De man, wien Dondernacht döor den landbouwer Kamper aan den IJ weg alhier nachtverblijf werd verleend, maakte mis bruik: van diens goedheid door een in den tas staand rijwiel weg te nemen, ging daar mede naar Amsterdam en deed het aldaar weer dadelijk voor een appel en een ei van jde hand. Staal, ge=n onbekende van de politie, vertrok hierop met de nachtboot naar Rot terdam, werd Zondagmiddag vandaar door de politie naar Hoofddorp overgebracht en Maandagmorgen ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Nu de opliooging van terreinen nabij het gemeentelijk sportterrein alhier door de productieve werkverschaffing haar beslag heeft gekregen, is aldaar door den uitge graven grond een groot gat ontstaan, dat zou moeten dienen als zwembassin. Deze nieuwe zwemplaats kon nu in ge bruik worden genomen, doch bleek meer Uil bei Engelsch van ADELINE SERGÉANT. *4) „Ik ben binnengekomen, omdat ik boor- de, dat mijn nicht dat wenschte", zei Hij, cich geweld aandoende om te spreken, en hij sprak hard en stug, wat bij hem het iteeken van groote aandoening was. ,,Ik twijfel er niet aan, of mijn aanwezigheid hier is onaangenaamik ben volkomen be reid er u van to ontslaan." „Dat bedoelde ik niet", zei lord Brox bourne kalm. „Ik heb u wenschen te sneu, biet in tegenwoordigheid van mijn vrouw. Zij zond u een boodschap door uw dochter, "waarvan de woorden mij misleidend sche nen." „Ik heb de boodschap ontvangen." „Ze zei, dat wij het verleden vergeten hadden. U verstaat die boodschap zeker, *ooals zij die bedoeld heeft. Wij kwamen overeen te wille van de bloedverwantschap ën bovenal ter wille van Catherines oude genegenheid voor u, het verleden te laten Tusten, en aan de wereld nooit iets meer te openbaren, dan wat bepaald nood* ge openbaard moest worden; dat, heeft u be grepen V- „Ja, antwoordde John, met gebogen hoofd, „dat heb ik begrepen." „Dat was alles heel goed" zei Broxbour ne, veel driftiger uitvallend ,.toen ik dacht dat a mij mijn vrouw en mijn zoon had te ruggegeven. Maar nu ik bemerk, dat gij bijna de moordenaar van mijn zoon zijt, dat heb ik ontdekt uit hetgeen hij in zijn koorts zeide, niet door zijn moeder, denk daaraan i na, dat gij hem ons hebt toe- geslingerd, alleen om Catherines hart te breken door hem te zien lijden en sterven, -nu neem ik terug wat ik gezegd héb, of de arme -Kitty heb laten zeggen. Ik vergeet het verleden niet." Er heerechte stilte. Toen richtte de heer Holden zich op en keek zijn tegenstander recht in het gezicht. „U heeft alle recht om het u te herinneren," zei hij„ik sta tot uw dienst, wat wenscht u, dat ik doen. zal „Wat kan u doen? Volstrekt niets. Kaa u de drie en twintig jaar van den jongen, of het geluk van zijn moeder terugbren gen?" „Neen," zei John Holden, heel eenvou dig en ernstig, alsof hij 2ich niet bewust was, dat hij iets ongewoons zei; „maar ik kan naar huis gaan en mij van kant ma ken, als u dat eenige voldoening zijn kon. In de laatste paar dagen ben ik er zeer na aan toe geweest." „Het zou voor u zelf misschien het beste zijn", zei lord Broxbourne, bitter, „maar het zou mij geen voldoening geven. Wat ik wil hebben als ten minste het ergete gebeurt is volledige wettige voldoening als mijn jongen Laurens sterft." „Dan zou ik zeker dwangarbeid krijgen," zei ido ander rustig, „en dat zou enger dan de dood zijn. U heeft volkomen gelijk. Ik houd me tot uw beschikking. Wil u, dat ik mij bij dc politie aangee-f?" „Neen, neen. Niet als de jongen in le ven blijft." „Ik zal niet wegloopen", zei de heer Holden, bijna met een glimlach. ,;Op dat punt kunt u mij vertrouwen." ,Dat geloof ik wel. Maar ik zal uw heen gaan niet verhinderen, als u verkiest te gaan. Ik waarschuw u alleen maardat is alles. Als er iets,met den jongen gebeurt, zult gij er voor boeteD, John Holden." Daarop scheidden de beide mannen, met «en stijven groet, dien lord Broxbourne on willekeurig beleefder maakte dan hij eerst van plan was, want ondanks zijn rechfcma- tigen toorn en verontwaardiging, voelde hij «en soort van eerbied voor den man, 3ie openlijk erkende, dat hij verkeerd had ge daan. HOOFDSTUK XXXVUL De zoon zijner moeder. John ging dus naar huis en wachtte. Hij wachtte op het bericht van Laurens' dood, dat voor hem het teeken zou zijn, om af stand te doen van alles, wat hij in de we reld op prijs stelde. En Catherine, die hoor de, dat hij aan haar huis geweest en weg gegaan was, zond hem een vriendelijke" boodschapmaar zij had niet het minste vermoeden van wat Haar echtgenoot hem gezegd had. Zij leefde een zonderling leven; een lé ven, waarin al haar oude gewoonten had den afgedaan, en de gevoelens der laatste twintig jaar voor een tijd geen waarde meer sohenen te hebben. Zij leefde niet lan ger voor de armen, noch voor hen, wier eenige aanspraak op baar was, dat zij el- RECLAME. Acht jaar aan Bed of Stoel geketend. On machtig te loopen. Ben zoogenaamd hope loos geval door mij Zou men zich een ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van den heer E. J. BRANTS, Maarten van Rossumstraat 56, Arnhem? Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. De acht laatste ja ren zoo ernstig, dat hij noch bed, noch stoel kon verlaten, en alle hoop had opge geven ooit weder te knnnen loopen. Acht maanden in een Ziekenhuis doorgebracht, alle mogelijke behandelingen ondergaan, niets mocht hem baten. ALLES VREESELIJK PIJNLIJK EN LICHAAM TOTAAL VERSLAPT. En nu? Is hij het onderwerp van elk ge sprek in Arnhem. De geheele stad is er vol van. Hij die zich niet verroeren kon, die de menschen reeds sedert acht jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij nooit iets ge mankeerd hadLeest hetgeen hij o. m. schrijft: „Na nw behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen ge nezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoo ver te komen. En nn is het wer kelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijnen te heb- ben geleden, ben ik nn, dank zij „Duo For* mula", verlost." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. Het geval van den heer BRANTS bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze behandeling gene zen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens privé-laboralorium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urine-zuur- ziekte de gelegenheid gegeven heb mijn be handeling gedurende 10 dagen op mijn kos ten te beproeven. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den: „Gratis voorraad", per 12'/' ets. brief kaart, waarna de 10 dagen Gratis Behande ling tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende posl franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 305 Cromwell House, High Holborn, Londen W. C., 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12'/» cent. Brieven 20 cent. 8894 VOETBAL. De nieuwe competitie-indeeling. Naar aanleiding van de beslissing der al- gemeene vergadering van den Nederl. Voet bal-Bond inzake de competilie-indeeling en de daaruit voortvloeiende gevolgen bad de sportcorrespondent van de „N. R. Crt." te Amsterdam een onderhoud met den beer J. Seylhouwer, voorzitter van Blauw-Wit, die van oordeel was dat de 1ste klas vereeni- gingen zich bij deze beslissing niet kunnen neerleggen. De uitbreiding der Westelijke lsle klas door promotie bij keuze van 8 ver- eenigingen, die op deze promotie geen recht hebben, beteekent, zeidc hij, voor de tegen woordige 12 eerste klassers degradatie. De heer Seylhouwer meent, dat nu wel afdoen de gebleken is, dat de belangen der 1ste klas kdig, vernederd, hulploos of ziek waren; zij had plotseling en vol persoonlijk leven ontvangen, en in plaats van onbeduidend yeracht en eenzaam te zijn, was zij een aan zienlijk© dame geworden, in wie iedereen belangstelde en die zich, na de verlaten heid van vervlogen dagen, gezegend zag met het bezit van een echtgenoot en een zoon. Maar dit alles scheen, tot haar uiterlijk leven to behooren. Sydney, die haar gaue- sloeg met scherpe blikken, zooals meisjes hen gadeslaan, die zij slechts ten deeje be grijpen en die hun dierbaar zijn, geloofde dat het innerlijk leven van deze vrouw met haar hoog, edel karakteT, geheel onveran derd was. Zelfs in de allereerste dagen der hereeniging en voordat Laurens thuis ge bracht was, had lord Broxbourne beproefd, veranderingen in haar leefwijze to bren gen; maar hij was niet geslaagd. Zij had geweigerd haar armen en haar weezen op te geven; zij had haar bezoeken bij de zie ken niet nagelaten, en was den avond dienst in het kerkje, dat zij liefhad, blij ven bijwonen. Zij had de eenvoudige, zwar te japonnen, die zij eoo lang gedragen had, niet ter zijde gelegd, ofschoon haar echtgenoot bereid was, haar te overladen met geschenken van juweelen en kostbare kleeren, en haar oogen werden angstig, j wanneer hij sprak van het .groote kasteei in Lincolnshire en het familiehuis te Lon den, waar zij eens haar thuis zou hebben. Maar de verschijning van Laurens en zijn gevaarlijke toestand veranderden heel veel. Lord Broxbournes verbazing en verrukking, toen hij ontdekte, dat hij de vader van de zen flinken knappen jongen man was, leid-» 6crs en hun rechten in het huidige verband onvoldoende gewaarborgd zijn; hij acht daarom het oogenblik gekomen voor de lsle klassers om voor zichzelf de leiding te ne men. De heer Seylhouwer meende, dat dê N. V. B. er zich niet tegen verzetten zal al? de lste klassers op hun stuk blijven slaan, Thans is het oogenblik gekomen om het amateuriseh juiste van de z.g.n. genoeglijk- heidscompetitie te verwezenlijken, daarbij natuurlijk geen scheiding te maken tusschen voetballers van verschillenden maatschap- pelijken stand, doch bijeen te brengen in een zelfbestuurd corapelitie-verband die clubs, die gemeenschappelijke belangen cn wen- schen hebben en die zich niet langer kun nen laten ringelooren door een overwegende; meerderheid, die de belangen niet eerbiedig gen wil. De voorzitter van Blauw Wit meen de, dat de N. V. B. zich in het belang vao' het Nederlandsche voetbal, doch ook in zijn eigen belang, bij een dergelijk optreden der lste klassers zal hebben neer te leggen, doch! dat, voor het geval de N. Y. B. dit niet deed, de lste klassers niettemin hun eigen weg moesten volgen. j De correspondent heeft den heer Seyl- houwer gewezen op de verdeeldheid on dec de Westelijke lsle klassers, hetgeen de lei-a der van Blauw Wit als een ernstig bezwaar, doch niet als een beletsel voor uitvoering van zijn plannen erkende. Hij meende bo vendien, dat de lste klassers in de provin-, cie dezelfde belangen hebben en achtte niet! alleen een spoedig overleg van de Weste lijke lste klassers, doch ook van alle Neder landsche lsle klassers noodzakelijk. j V De Westelijke eerste klassers komen der volgende week bijeen om een beslissing Iq nemen naar aanleiding van het splitsing9- besluit van de algemeene vergadering yaö, den Nederl and sc hen Voetbalbond. '-s LAWN-TENNIS. VT V SpanjeNederland. 4 'A r, Men meldt uit Eastbourne: De halve eindstrijd om de Davis Gup tus schen Nederland cn Spanje is door de onzen 6lecht ingezet. Van Lennep verloor van den minst sterken Spanjaard Flaquer 75, 86, 68, 16. Hij speelde lang niet goed, het geen te wijten is aan de groote hitte, waar door zijn spel immer nadeelig beïnvloed wordt. Hij had bij vlagen schitterende mo menten, doch keer op keer miste hij op kri tieke oogcnblikken, vooral met volleeren. In de derde set stond Van Lennep bij 55 op 4015, doch miste tweemaal een kans. De Gomar sloeg Van der Feen 63, 60, 75 in een schitterenden wedstrijd van zijn kant. Hij wa9 buitengewoon vast en maakte prachtig, steeds op de baseline blijvend, openingen. Van der Feen was goed op dreef, doch is eenvoudig tegen zulk spel niet op gewassen. In de derde set haalde hij van 25 tot 55 schitterend op, doch daarna bracht De Gomar het tot 75. SCHERMEN. Kon, Ned. Amatenr-Schermbond. Het programma voor de komende wedstrij den luiden: Zondag 15 Juli 11 uur voorm. aanv. wed strijd op den degen om het nationale kam pioenschap (Labouchére-Beker) te Rijswijk „Clubhuis te Werve" aan den van Vreden- burghweg. Inschrijvingen tot 13 Juli e.k. Zondag 5 Augustus 11 uur vöorm. aanv. wedstrijd op de sabel voor équipes van vier schermers om den Sumatra-Beker te Zand- voort. Kurhaus. Inschrijvingen tot 3 Augus tus e.k. Zondag 26 Augustus 11 uur voorm. aanv< wedstrijd op de sabel om het nationale kam pioenschap (v. Stirum-Beker) te Noordwijk. Casino. Inschrijvingen tot 23 Augustus e.k. De wedstrijden zijn opengesteld voor ama teurs volgens de bepalingen van den K.N. A.S.B. ATHLETIEK. Hollandsche athleten in BelgiS. Zondag zijn te Luik wedstrijden gehouden, waaraan Belgische, Fransche en Nederland sche athleten (van V. en L., Den Haag), deelnamen. Twee Belgische recórds werden verbeterd. Dat van 100 M. werd door Bro- cbart van 10 8/10 op 10 7/10 sec. gebracht, de zijn aandacht van Catherine af, en het hart der moeder ging ook geheel in hem op, toen het bleek, dat hij in gevaar vei;< keerde. In het begin scheen er weinig re- den tot angst, en alles, wat do dokter be* val, was stiltemaar toen zich koortsachtb ge verschijnselen vertoonden, werd de toe-4 stand yan den patiënt gevaarlijk geacht. Het was in de eerste paar uren van den dag, nadat hij in Catherines huis was ge bracht, dat zij die geruststellende (bood schap naar John Holden had gezonden, roet toestemming van haar echtgenoot, al was het niet met zijn goedkeuring; maar, toen Laurens erger werd, voelde zij, dat zij hoe minder hoe liever over John Hol den zeggen moest. Lord Broxbournes wenkbrauwen trokken zich onheilspellend earn en bij het Doemen van zijn naam. Het scheen hem zelfs een vooroordeel ten gun ste van Sydney te geven, dat haar achter naam toevallig Carlton was, en tn de lange uren, dat Catherine waakte bij het be-d van baar zoon, maakte hij van Sydney zijn gej trouwe gezellin en betoonde hij haar veeJ vriendelijkheid. Dit kon hij des te gemakkelijker doen, daar Philip Massingham niet aan huis kwam, en mevrouw Massingham naar huis was gegaan, voordat zij de geschiedenis van Laurens gehoord had. En als lord Bros bourne zijn neef aan het eind van den dag ontmoette (want de twee mannen aten ge woonlijk samen), kon hij zelden laten Phi lip te bespotten over zijn keus van Piose in plaats van Sj'dneyeen spotternij, die Philip bijzonder hinderlijk was en die hij moeilijk verdragen kon. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5